>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Luźna dyskusja Serie A - w sezonie 2021/2022 -Dyskusja, Newsy, Transfery, Zakłady długoterminowe

Status
Zamknięty.
krzysiek74 92,8K

krzysiek74

Użytkownik
Ciekawostki statystyczne związane z meczem z Samp

• Sampdoria wygrała dwa mecze w zeszłym sezonie campionato z Fiorentiną (po 2-1) i nie miała trzech z rzędu sukcesów w Serie A od 2005 roku.

• Fiorentina wygrała tylko 1 z 6 ostatnich domowych spotkań w Serie A przeciwko Sampdorii (2-1 we wrześniu 2019): 3 remisy i 2 wygrane "blucerchiatich" kompletują ten bilans, a w każdym z tych meczów obie drużyny zdobywały gole.

• Fiorentina zarówno strzelała jak i traciła gole w ostatnich 11 meczach Serie A z Sampdorią, wygrywając tylko 2 razy (+5R, 4P); ostatni raz kiedy jedna z drużyn nie zdobyła gola to listopad 2015 i 2-0 dla "Fioletowych".

• Fiorentina wygrała wszystkie 3 ostatnie domowe mecze w Serie A, strzelając więcej jak dwa gole w każdym z nich: ostatni raz kiedy "Fioletowi" zdobyli co najmniej 3 gole w większej liczbie spotkań z rzędu to grudzień 1960 (5).

• Sampdoria wygrała dwa z 6 wyjazdów tego sezonu campionato (+1R, 3P), w każdym razie te dwa mecze były z beniaminkami (Empoli i Salernitana).

• Po wygranych z Salernitaną i H. Verona, Sampdoria może wygrać 3 mecze z rzędu w Serie A po raz pierwszy od października 2020.

• Fiorentina jest jedną z dwóch drużyn w 5 najlepszych europejskich campionati bez remisu, z Borussią Dortmund - to może być 9 okazja w historii Serie A kiedy jedna z ekip nie zremisuje w pierwszych 15 kolejkach i pierwsza taka sytuacja od Udinese w sezonie 2017/18.

• Dusan Vlahović, który ma na koncie 99 meczów w Fiorentinie we wszystkich rozgrywkach, zdobył 4 bramki w ostatnich 3 meczach w campionato przeciwko Sampdorii: to jego jedna z 4 ulubionych "ofiar" (Atalanta, Cagliari i Spezia).

• Fiorentina jest tą drużyną przeciwko której Francesco Caputo rozegrał najwięcej meczów w Serie A (6) bez zdobyczy bramkowej; przeciwko "Fioletowym" ma za to dwie asysty, tylko przeciwko H. Verona ma ich więcej (3).

• Antonio Candreva jest pomocnikiem, który zdobył w tym sezonie najwięcej goli w Serie A (6). W generalce więcej strzelili Florian Wirtz (11), Romain Faivre i Dimitri Payet (po 10) niż gracz "blucerchiatich" (9: 6 goli i 3 asysty) pośród pomocników z 5 najlepszych lig europejskich.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
krzysiek74 92,8K

krzysiek74

Użytkownik
Serie A 2021-22 strzelcy

15 - Vlahović (5k, Fiorentina)
13 - Immobile (3k, Lazio)
12 - Simeone (Verona)
10 - Lau. Martínez (3k, Inter)
9 - J. Pedro (3k, Cagliari), D. Zapata (3k, Atalanta)
8 - Berardi (2k, Sassuolo), Džeko (Inter)
 
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna, Włochy, Serie A
Godzina: 20:45
Spotkanie: Roma - Spezia
Typ: Poniżej 3.5 gola
Kurs: 1.68
Bukmacher: ETOTO
Analiza: Zarówno Roma jak i Spezia w ostatnim meczu zagrali mocno overowo, Roma w LKE wygrała z CSKA Sofia 3:2 a Spezia zremisowała wygrany mecz z Sassuolo 2:2. W związku z tymi wynikami można wylapać całkiem ciekawy kurs na under 3.5 który dla mnie jest wielce prawdopodobny, dodatkowo Kurs zawyża ostatnie mecze bezpośrednie gdzie padły wyniki 2:2 i 4:3. Uwazam że mimo że Roma gra poniżej oczekiwań przez co znajduje się na dalekim 8 miejscu powinna grać ofensywnie to Spezia znajdująca się tuż nad strefą spadkową nie będzie prowokować niebezpiecznych sytuacji pod bramka tylko zagrają zachowawczo. Myślę że Roma może to spotkanie wygrac ale nie spodziewam się mocno overowego spotkania, linia poniżej 3.5 wydaje się być dobrym rozwiązaniem na ten mecz.
 
krzysiek74 92,8K

krzysiek74

Użytkownik
Ciekawostki statystyczne związane z meczem z Sassuolo


• Fiorentina wygrała 1 z 7 ostatnich spotkań w Serie A w Sassuolo (2-1 na "Mapei Stadium" w październiku 2019 roku), przegrywając 4 w tym okresie (+2R); "Viola" była niepokonana z ekipą "Neroverdich" w poprzenich 7 (4Z, 3R).

• Bilans 8 meczów w Serie A na "Franchi" pomiędzy Fiorentiną a Sassuolo to perfekcyjny remis: po 3 wygrane + 2 remisy. "Fioletowi" jednak nie pokonali u siebie ekipy z Reggio Emilia w najwyższej klasie rozgrywkowej od grudnia 2017 roku (3-0, Simeone, Veretout i Chiesa).

• 3 zwycięstwa z rzędu Fiorentiny w Serie A: drużyna z Toskanii nie miała 4 wygranych od kwietnia 2018 roku z Piolim na ławce (w sumie 6); "Viola" nie zremisował w campionato (10Z, 7P) i może stać się 4 zespołem w historii, który nie zremisował w pierwszych 18 kolejkach campionato Serie A po Udinese 2017/18, Juventusie 2016/17 i Palermo 1935/36 (Juventus jako jedyny miał serię do 26 kolejki).

• Sassuolo wygrało 3 mecze i 1 zremisowało 4 ostatnie mecze, przeciwko ekipom które były wyżej w tabeli (wygrane z Juventusem, Lazio i Milanem, remis z Napoli).

• We wszystkich 11 meczach Sassuolo w Serie A, rywale też trafiali do siatki. Strzelano co najmniej 3 gole na mecz (w sumie 41, śr. 3.7): Sassuolo ma obecnie najdłuższą serię serię ze zdobytym i straconym co najmniej 1 golem w tym campionato.

• Tylko Napoli (58.8%) ma większe posiadanie piłki niż Sassuolo (56.8%) i Fiorentina (56.5%) w tej Serie A. "Neroverdi" w zeszłym sezonie byli najlepsi pod tym względem (61%) natomiast "Fioletowi" zakończyli na 14 pozycji (46.2%).

• Fiorentina jest tą drużyną, która zdobyła najwięcej bramek w centralnej części meczów campionato: 17 z 31 (55%) padło między 31’ a 60’.

• Dusan Vlahović strzela gole od 5 meczów z rzędu w campionato, tylko 3 graczy Fiorentiny miało lepszy bilans w jednym sezonie Serie A w erze 3 pkt za zwycięstwo: Gabriel Batistuta (11 w 1994), Enrico Chiesa (6 w 2001) i Luca Toni (6 w 2005). Poza tym, tylko 3 graczy w całej historii Serie A zdobyło więcej goli od Serba (15) w pierwszych 18 meczach ligowych Fiorentiny: Miguel Ángel Montuori (17 w sezonie 1958/59), Gabriel Batistuta (17 w sezonie 1998/99) i Luca Toni (16 w sezonie 2005/06).

• Tylko przeciwko Milanowi (14), Domenico Berardi brał udział przy większej ilości goli w Serie A niż z Fiorentiną (11, 8 goli i 3 asysty): napastnik Sassuolo zdobył "doppiettę" w ostatnim kwietniowym spotkaniu przeciwko "Violi" na aprile "Mapei Stadium", po tym jak zdobył 5 z pierwszych 6 goli z Fiorentiną na "Franchi".

• Domenico Berardi jest jedynym graczem, który ma co najmniej 6 goli (w sumie 8.) i co najmniej 6 asyst w tym campionato: napastnik Sassuolo nigdy nie brał udział przy 14 golach w pierwszych 17 kolejkach campionato Serie A.
 
krzysiek74 92,8K

krzysiek74

Użytkownik
Wczorajszy gol umocnił Dusana Vlahovicia na szczycie tabeli strzelców sezonu 2021/22.

Czołówka tak się obecnie prezentuje:

16 goli Vlahović (5 k, Fiorentina)
13 Immobile (3 k, Lazio)
12 Simeone (Verona)
11 Martinez (3 k, Inter)
9 Joao Pedro (3 k, Cagliari), Zapata (3 k, Atalanta)
8 Berardi (2 k, Sassuolo), Dzeko (Inter)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +80
N 346,1K

niewierny-janek

Użytkownik
Wczorajszy gol umocnił Dusana Vlahovicia na szczycie tabeli strzelców sezonu 2021/22.

Czołówka tak się obecnie prezentuje:

16 goli Vlahović (5 k, Fiorentina)
13 Immobile (3 k, Lazio)
12 Simeone (Verona)
11 Martinez (3 k, Inter)
9 Joao Pedro (3 k, Cagliari), Zapata (3 k, Atalanta)
8 Berardi (2 k, Sassuolo), Dzeko (Inter)
Po co to pisać?

Przecież każdy może sobie to sprawdzić.
 
Psychosocial 808,8K

Psychosocial

Ekspert - Irlandzka Piłka
Członek Załogi
Po co to pisać?

Przecież każdy może sobie to sprawdzić.
Wiesz co to luźna dyskusja? Chyba właśnie o takich rzeczach jak powyżej..to raz..dwa...no w sumie masz jednak rację. Po co ja np. mam pisać jakieś analizy z lig irlandzkich albo włoskich jak sam przecież możesz sobie sprawdzić jaki powinien być wynik. Masz przecież dostęp do absencji, formy, składów etc. Nieprawdaż? Bo jak nie to nie zaśmiecaj tutaj wątku.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +139
jozzy22 559,8K

jozzy22

Użytkownik
Co z meczem w Udine? Najpierw było ze przełożone a teraz widzę ze opóźnione
Macie jakieś info w tej sprawie?
 
krzysiek74 92,8K

krzysiek74

Użytkownik
Szykuje się zimowy transfer do Fiorentiny .Ikone przybył wczoraj do Florencji na testy medyczne.Lille otrzyma 15 mln euro + 6 mln bonus + % z kolejnej sprzedaży. Również PSG otrzyma określony % z tej sprzedaży (wychowanek). ikone.jpg
 
Otrzymane punkty reputacji: +461
krzysiek74 92,8K

krzysiek74

Użytkownik
Po sfinalizowaniu transferu Ikone Fiorentina rozgląda się teraz za następcą Vlahovicia. Zaginamy parol na gracza Spezii Nzole.
W dzisiejszym wydaniu La Nazione dowiadujemy się, iż zawodnik z Angoli miałby dołączyć do zespołu Italiano na podstawie wypożyczenia i prawa do przymusowego wykupu.
Napastnik, objawienie ostatniego sezonu, ma w tym roku pewne trudności, ponieważ w pierwszej rundzie strzelił tylko dwa gole. Obecność jednak na ławce Italiano, z którym Nzola była bohaterem poprzedniego sezonu, mogłaby być czynnikiem decydującym o zamknięciu tych negocjacji w krótkim czasie.
 
krzysiek74 92,8K

krzysiek74

Użytkownik
Oprócz Nzoli także sondujemy możliwość sprowadzenia na Artemio Franchi napastnika Sassuolo, czyli Scamacce.
Jego koszt to 40 mln euro a oprócz naszego klubu zainteresowanie tym graczem wyrażają również Inter i Juventus.
Tu, jeśli coś to w grę miałby wchodzić transfer definitywny.

Teraz w drugą stronę transfer.
Milan znów napiera na sprowadzenie Nikoli Milenkovicia.Pioli potrzebuje zastępstwa kontuzjowanego Simona Kjaera, a Serb ma być najlepszym tego rozwiązaniem.
 
krzysiek74 92,8K

krzysiek74

Użytkownik
Kolejne wieści z Florencji.
Ochłodziły się stosunki na inii Vlahović-Juventus.
Niewątpliwe uroki Premier League kierują gracza w stronę wielkich angielskich potęg. Juventus zmienia plany i wycelował swe zainteresowanie prosto w Gianlucę Scamaccę z Sassuolo,Liczą iż cena 40 mln za tego gracza spadnie lub uzyskają korzystne warunki do zapłaty.
Jak pisałem powyżej ostatnio również Fiorentina jest zainteresowana tym graczem a także Inter i ponoć Milan.

Są też dobre wieści dla kibiców Fiorentiny.
Bez wątpienia przyszłość Kokorina będzie daleka od Florencji. Teraz wydaje się, że coś się rusza na temat jego pożegnania.
Corriere dello Sport informuje, iż jego odejście jest decydujące dla przybycia nowego napastnika, a fioletowy klub zabrał się do pracy, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie.
Jedną z opcji jest powrót do Rosji, gdzie ponoć zainteresowanie wyraża ostatnia w tabeli drużyna FK Chimki....
Innym kierunkiem, bardziej odległym, są Emiraty Arabskie, jak informuje dzisiejsze wydanie CdS.
 
krzysiek74 92,8K

krzysiek74

Użytkownik
Po przerwie wraca Serie A...jako fanatyk Violi trochę ciekawostek przed jutrzejszym starciem z Udinese na Artemio Franchi...

• Od sezonu 2016/17 Fiorentina przegrała tylko jeden mecz z Udinese w Serie A (+7Z, 3R) – w tym okresie "Fioletowi" zdobyli 24 punkty z ekipą "Bianconerich", najwięcej w najwyższej klasie rozgrywkowej przeciwko jakiejkolwiek drużynie.

• Fiorentina wygrała wszystkie 13 domowe mecze w Serie A przeciwko Udinese; jedyną drużyną z którą "Fioletowi" mają lepszy bilans w Serie A jest Cagliari, z serią 16 wygranych w okresie 1982-2010.

• Fiorentina jest niepokonana od 5 spotkań w Serie A dzięki 3 zwycięstwom i dwóch remisach: "Fioletowi" nie mieli dłuższej serii bez porażki od lipca 2020 roku, kiedy zatrzymali się na 6.

• Fiorentina wygrała 5 z 6 ostatnich domowych meczów w Serie A, remisując ten ostatni; w każdym z nich zdobyła co najmniej 2 gole i nie ma lepszego wyniku od lutego 2017 roku kiedy, pod przewodnictwem trenera Paulo Sousy, strzelała minimum dwa gole w 7 kolejnych domowych spotkaniach z rzędu.

• Po wygraniu dwóch spotkań w pierwszych 3 kolejkach tego sezonu (+1R), Udinese wygrało tylko 2 z 15 meczów w Serie A (+7R, 6P), w tym to ostatnie (4-0 z Cagliari).

• Udinese wygrało ostatni wyjazd w campionato (4-0 z Cagliari), bez straty gola; "Bianconeri" nie mieli dwóch wygranych z rzędu bez starty bramkowej w Serie A od sierpnia 2020 roku, kiedy ta pierwsza z dwóch wygranych była też z Cagliari.

• Fiorentina straciła tylko 1 gol w pierwszych 15 minutach i pod tym względem nie ma lepszej drużyny w campionato; Udinese natomiast jest tą ekipą, która straciła najwięcej w pierwszych 15 minutach II połów w Serie A 2021/22 (9).

• Fiorentina jest tą drużyną, która zdobyła najwięcej goli z rzutów karnych w tym campionato (6); w poprzednim sezonie Serie A też zdobyła 6 goli, ale po 38 kolejkach.

• Dusan Vlahović zdobył 16 goli w pierwszych 19 kolejkach campionato; wśród graczy Fiorentiny lepsi w tym punkcie sezonu byli Batistuta (17 w 1995, 18 w 1999), Montuori (18 w 1959) i Toni (18 w 2006) – Luca Toni był jedynym z nich, który trafił w 20 kolejce.

• Beto zdobył jak do tej pory 7 goli w campionato: wśród graczy z co najmniej 7 golami w Serie A tylko Pinamonti i najbliższy rywal Dusan Vlahović są dużo młodsi od gracza Udinese.

autor : Chiesa żródło :acffiorentina.eu
 
Otrzymane punkty reputacji: +484
krzysiek74 92,8K

krzysiek74

Użytkownik
Oto co na konferencji prasowej powiedział nowy nabytek Fiorentiny Krzysztof Piątek:

O przyczynie wyboru Fiorentiny i zainteresowaniu Genuy:
"Nie chcę tak dużo mówić o Genui. Moje serce tam jest, ale jestem tutaj i jestem bardzo szczęśliwy. Naprawdę chcę udowodnić swoją wartość To świetny projekt a drużyna naprawdę gra ofensywny futbol. Dla mnie to ważne".

O powrocie do Włoch: "Jestem zawodnikiem, który zdobywa bramki i pomaga drużynie. Tutaj gramy 4-3-3 i z jednym napastnikiem. Jednak dla mnie ważne jest pokazanie mojej wartości na treningu, aby spróbować zmienić zdanie trenera".

O Joveticu: "Stefan jest moim wspaniałym przyjacielem. Mamy świetne relacje. Powiedział mi tylko pozytywne rzeczy o Florencji, dlatego też tu jestem. Powtarzam, bardzo się cieszę, że wróciłem".

O radości po golu: "Rewolwerowiec wrócił z naładowaną bronią. Jestem gotowy na wszystko. Moja broń jest teraz na"Franchi", zobaczymy, co się stanie".

O Vlahovicu: "Jest świetnym napastnikiem i strzelił wiele bramek. Ja też wiele pokazałem we Włoszech: jestem zawodnikiem, który zdobywa bramki. Myślę, że możemy też grać razem".

O awansie do pucharów: "Jesteśmy na dobrej drodze. Zobaczymy... Wszystko jest możliwe".

O koszulce z numerem 19 i koegzystencji z Vlahovicem: "To ważna liczba, ponieważ strzeliłem wiele bramek w barwach Milanu. Gramy 4-3-3, ale widziałem, że trener lubi zmieniać. Jestem gotowy na wszystko. Pomogę zespołowi wchodząc z ławki".

O kierownictwu Fiorentiny: "Dla mnie ważny jest powrót do Włoch. To była bardzo dobra oferta. Tu jest przyszłość, chcę zostać. Jednak najpierw będę musiał zademonstrować wszystko na boisku".

O Drągowskim: "Rozmawiałem z Drągowskim, aby dowiedzieć się o Florencji i drużynie".

O Cesare Prandellim: "Był bardzo ważną osobą. Świetny trener, niesamowita osoba".

O różnicach między niemiecką a włoską piłką nożną: „"We Włoszech jest dużo taktyki, w Niemczech są bardziej otwarte drużyny z dużą przestrzenią i dogłębną grą".

O konkurencji w reprezentacji: "Chcę grać w reprezentacji. Są Lewandowski i Milik, ale myślę, że z nimi też mogę grać. Zagrajmy te play-offy przeciwko Rosji, chcę być wtedy w najwyższej formie".

O rozwoju od czasu pierwszego przyjazdu do Włoch: "Jestem lepszym graczem, na pewno. Zdobyłem duże doświadczenie".
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
krzysiek74 krzysiek74 jako fan Violi oraz B barlo123 jako znawca włoskiej piłki co myślicie właśnie o powrocie Piątka do Serie A, wiadomo, że Hertha to był totalny niewypał w jego wykonaniu, czy ma szansę ponownie błysnąć jak za pierwszym pobytem we Włoszech? Wydaje mi się, że jeżeli Vlahovic w zimie nie odejdzie to może grać jeszcze jeszcze mniej niż w Niemczech, a wtedy czy taki transfer ma sens? Wątpię (choć chciałbym się mylić), że ponownie podbije Serie A, zresztą ja mam takie wrażenie, że jego kariera przyhamowała po wywiadzie jaki udzielił jak był graczem Milanu, powiedział coś w stylu, że Milan jest tylko kolejnym przystankiem i że odejdzie do kolejnego klubu za 70 mln euro, czym bardzo podpadł kibicom rossoneri, jakoś chwilę po tym wywiadzie zmarnował chyba karnego, stracił w oczach kibiców i był już zjazd, następnie transfer do Herthy za wiele mniejsze pieniądze, a tam to już katastrofa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
B 111K

barlo123

Znawca - Serie A
krzysiek74 krzysiek74 jako fan Violi oraz B barlo123 jako znawca włoskiej piłki co myślicie właśnie o powrocie Piątka do Serie A, wiadomo, że Hertha to był totalny niewypał w jego wykonaniu, czy ma szansę ponownie błysnąć jak za pierwszym pobytem we Włoszech? Wydaje mi się, że jeżeli Vlahovic w zimie nie odejdzie to może grać jeszcze jeszcze mniej niż w Niemczech, a wtedy czy taki transfer ma sens? Wątpię (choć chciałbym się mylić), że ponownie podbije Serie A, zresztą ja mam takie wrażenie, że jego kariera przyhamowała po wywiadzie jaki udzielił jak był graczem Milanu, powiedział coś w stylu, że Milan jest tylko kolejnym przystankiem i że odejdzie do kolejnego klubu za 70 mln euro, czym bardzo podpadł kibicom rossoneri, jakoś chwilę po tym wywiadzie zmarnował chyba karnego, stracił w oczach kibiców i był już zjazd, następnie transfer do Herthy za wiele mniejsze pieniądze, a tam to już katastrofa.
Ja nie jestem fanem Piątka, chociaz napewno bedzie lepiej się oglądało mecze jak bedzie grał. Oczywiscie poki Vlahovic jest to nie pogra Krzysiek, bo nie ma opcji, ze na 2x 9 bedzie grał Italiano. Napewno ta Fiorentina to lepszy wybór niż Herta, po pierwsze oni mase sytuacji sobie co mecz stwarzają, a Krzysiek to raczej gosc, ktory musi dostac pilke, a tutaj bedzie mial chłopaków od asyst.
Tam cos fajnego sie tworzy w tym zespole, mądre przemyślane transfery i naprawde pewnie nie w tym, ale moze w nastepnym walka spokojnie o top5.
 
Otrzymane punkty reputacji: +525
krzysiek74 92,8K

krzysiek74

Użytkownik
Piątek przychodząc do nas wiedział, że będzie zmiennikiem Vlahovicia.Na plus Krzysia że zna ligę i język i praktycznie nie potrzebuje aklimatyzacji.
Hertha nie grała tak ofensywnej piłki jak Fiorentina i tu może znów pokazać co potrafi bo nie zapomniał chyba jak się to robi...?
Jest to wypożyczenie darmowe i jak się sprawdzi to kupujemy go jak nie wraca skąd przyszedł.
Jako fan Fioletowych i rodak życzę mu jak najlepiej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +585
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom