>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ruch Poparcia Palikota - opinie, dyskusje, uwagi.

aerts 78

aerts

Użytkownik
R 23

rutra

Użytkownik
Ostatnio oglądałem pewien program, w którym Palikot mówił o zdjęciu krzyża w sejmie. Pani redaktor powiedziała, że pewna gazeta przeprowadziła sondaż. 79% było za pozostawieniem krzyża w sejmie 21% przeciwko. Na co pan Palikot zareagował: &quot;Tu nie możemy mówić o demokracji, tylko te 79% powinno uszanować te 21% bo konstytucja im to gwarantuje&quot;.

Inny polityk z RP mówił, że jest katolikiem praktykującym ale ze swojego gabinetu zdjął krzyż, bo mówił, że wejdzie jakiś ateista i zostanie urażony jak zobaczy krzyż. No dobra a co np. ze mną i z innymi katolikami praktykującymi (podobno ok. 90%, a jak nie to na pewno większość), ja wejdę do takiego gabinetu, czy do sejmu i poczuje się urażony, że nie ma krzyża, a w kraju większość to katolicy. Każdy ma prawo wierzyć, lub nie konstytucja to gwarantuje, ale mamy demokracje, większość jest katolikami, więc dlaczego na siłe chcą robić ateistyczne państwo? Inną rzeczą jest, że dużo katolików z różnych powodów nie poszło głosować, ale ja zagłosowałem, więc teraz mam prawo do krytyki.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Każdy ma prawo wierzyć, lub nie konstytucja to gwarantuje, ale mamy demokracje, większość jest katolikami, więc dlaczego na siłe chcą robić ateistyczne państwo?
Widzisz bo Ty podobnie jak i duża cześć polityków zapomnieliście czym w zasadzie jest ta owa demokracja. A demokracja to jest ustrój owszem, w którym rządzi większość. W komunizmie też większość rządziła, też były wybory. Wiesz czym się demokracja od tamtego ustroju różni ? Że w demokracji większość rządzi z poszanowanie praw mniejszości. Klucz do całej sytuacji. Szacunek, obustronny bo nie chce już wchodzić w głupie polemiki. Ja krzyż jako symbol religii szanuje, ale skoro mówimy o religii to jej miejsce jest w świątyniach i w domach wierzących. Nie mówiąc już, że słusznie ktoś zauważył że sama obecność tak ważnego symbolu religijnego w miejscu o podupadłej reputacji (jakim jest sejm) trochę się gryzie.
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
Palikot o krzyżu 2009:
Nie przeszkadzają mi krzyże w szkołach czy innych miejscach publicznych.Krzyż jest w takim samym stopniu w Polsce symbolem religijnym co narodowym. Kościół w Polsce był zawsze bowiem po stronie ludu i po stronie polskości. Dlatego nie można bezmyślnie walczyć z krzyżem.
Z blogu Palikota z 2009r.
...z cyklu punkt widzenia zależy od koniunktury poglądowej społeczeństwa. Donald go tego zdążył świetnie nauczyć.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Palikot o krzyżu 2009: Nie przeszkadzają mi krzyże w szkołach czy innych miejscach publicznych.Krzyż jest w takim samym stopniu w Polsce symbolem religijnym co narodowym. Kościół w Polsce był zawsze bowiem po stronie ludu i po stronie polskości. Dlatego nie można bezmyślnie walczyć z krzyżem. Z blogu Palikota z 2009r. ...z cyklu punkt widzenia zależy od koniunktury poglądowej społeczeństwa. Donald go tego zdążył świetnie nauczyć.
Spotkałem się z tym cytatem już parę razy w sieci, ale nikt mi nie jest w stanie podać źródła docelowego czyli adresu do konkretnego wpisu Palikota. Jeśli tak powiedział w istocie zmienił poglądy o 180 stopni ... trudno jakiemukolwiek człowiekowi odmawiać prawa do zmiany swoich przekonań. Nie mniej podejrzana sprawa.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
No bo zdążył usunąć ten wpis zanim się na dobre rozpowszechnił, to chyba jasne.
Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, a podawanie informacji bez źródła i rozpowszechniane tego mi osobiście nie odpowiada. Tak można każdą bzdure każdemu przypisać i powiedzieć, że notka jest już usunięta z bloga.
Aczkolwiek być może jest jak twierdzisz, nie chce tu go bronić nie jestem jego wyznawcą tylko podzielam część poglądów.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Trzymaj stary. Po co blog. Jak jest nagranie. Stary k... bez poglądów, tylko wykorzystujący koniunkturę na taki temat w tym momencie.
Dzięki, rozwiewa to moje wątpliwości. Rzeczywiście jest to typowa pogoń jego za gorącym elektoratem ateistycznym. Mój szacunek do niego jeszcze bardziej zmalał, ale nie będę narzekał, że zajął się tą sprawą.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Obejrzałem dzisiaj kawałek programu Lisa, ale tylko podczas zmywania, więc w sumie nie wiem o czym on (Palikot) tam specjalnie gadał, ale coś mi o uszy się obiło, że padło jakieś porównanie czegoś do Hiszpanii - potem coś o krzyżu mówili, ale chyba nie o to poszło.

Niewiem o co dokładnie chodziło, natomiast wiem, że Hiszpania to kraj odznaczający się bardzo zaawansowaną walką z tradycjami, wartościami i w tym także kościołem, stąd pewnie poruszenie jakiegoś wątku. Tam już jest taka zgnilizna społeczna i gospodarcza, że Hiszpanie masowo przyjeżdżają nawet do nas i uważają Polskę za rewelacyjne miejsce do życia (w sumie ja się z nimi zgadzam).

Trochę potem Palikot stwierdził że nieprawidłowa postawa wobec wiary to wina kościoła. Biorąc pod uwagę historię, to kościół zmienia się jeśli już, to na lepsze. Dlatego też uważam, że nie jest to wina kościoła, tylko walki z nim, prowadzonej w dużo inteligentniejszy sposób niż do 20-50 lat wstecz (zależnie od miejsca).

Ogólnie wypowiada się ładnie, konkretniej od wielu, ale jak się tak bliżej przyjrzeć, to siekierką robiony jak i pozostali aktorzy sceny politycznej. Podstawy wpływania na masy społeczne, nic więcej.
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
To właśnie tak według Palikota i jego ruchu ma wyglądać edukacja młodzieży i nowoczesna Polska!
Ekspertami od programu nauczania powinny zostać panie Szczuka i Nowicka to dopiero pozwoliłoby wyedukować nasze dzieci i młodzież na &quot;światłych&quot; obywateli.
Poszedłbym dalej wprowadziłbym do empików do działu dla dzieci i do programu nauczania klas 1-6 książki o tematyce homo,trans-seksualnej+kilka pozycji o feminizmie oczywiście wszystkie autorstwa wymienionych wyżej autorytetów.
Ruch Palikota będzie domagał się, by &quot;Dużą książkę o aborcji&quot; Kazimiery Szczuki i Katarzyny Bratkowskiej wpisano na listę podręczników MEN - powiedział Janusz Palikot.
Sprzeciwia się też temu, że sieć Empik przeniosła tę pozycję z działu młodzieżowego do innego.
&quot;Książka ta jest znakomitą pozycją, której celem jest, po pierwsze pomóc dziewczętom uchronić się przed zachodzeniem w niechciane ciąże. Fakt, że Empik chce usunąć tę książkę, czy usunął już tę książkę z działu dla młodzieży do działu dla dorosłych jest przejawem ogromnej hipokryzji. Chcąc uchronić młodzież przed tą publikacją, tak naprawdę pozbawia ją możliwości uchronienia się przed gorszym zagrożeniem, jakim jest niechciana ciąża&quot; - mówiła Nowicka.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Janusz Palikot ma olbrzymie długi związane z kampanią wyborczą. Jego wierzyciele nie zamierzają odpuścić i chcą się zrzeszyć, aby domagać się swoich pieniędzy. Wygrali nawet proces, ale Palikot jest bezkarny, bo chroni go immunitet.
Nie wiadomo, o jaką kwotę dokładnie chodzi, bo pokrzywdzeni przez Palikota dopiero się organizują. – Jak odchodziłam, ta kwota była bardzo duża. Teraz jest podobno olbrzymia – twierdzi była działaczka Ruchu Poparcia Palikota Katarzyna Izydorczyk.
– Czasem to są nawet niewielkie kwoty 300–500 zł. Ludzie nie chcą się bić z posłem o takie pieniądze – mówi działacz Andrzej Kwapis, któremu Palikot winien jest ponad 40 tys. zł.
To pieniądze za remont biura, który wykonał Kwapis. Kiedy domagał się zapłaty, usłyszał tylko: „Ch... dostaniesz”. – Byłem u niego od samego początku, głównie jako złota rączka. Jest mi winien i za materiały, i za robociznę. Na wszystko są faktury. Gdy zapytałem o pieniądze, poklepał mnie po plecach i powiedział, że to przeciaż miała być praca społeczna. Palikot to kłamca i oszust! – denerwuje się Kwapis.
Tymochowiczowi też nie zapłacił
Janusz Palikot ma też inne nieuregulowane rachunki. Za słynną stronę internetową z call center, badania opinii publicznej, doradztwo marketingowe czy wynajem biura przy ul. Widok w Warszawie. – Nie zapłacił człowiekowi, który przez trzy miesiące tworzył stronę internetową. Z lokalu przy ul. Widok uciekaliśmy w panice – przypomina sobie pan Sławomir, który od kilku tygodni razem z Kwapisem jeździ po Warszawie samochodem z plakatem nawołującym Palikota do zwrotu pieniędzy.
– Gdy rozmawiałem z Piotrem Tymochowiczem (specjalista od marketingu politycznego, współtwórca m.in. sukcesu Samoobrony – przyp. red.), to mi mówił, że też nie dostał ani złotówki za ten cały PR – mówi Kwapis.
Pieniędzy od Palikota domaga się także inny działacz ruchu Paweł Tanajno. To on na łamach tygodnika „Wprost” zdradził, jak wygląda rozliczanie. „W Ruchu obowiązuje zasada 50 na 50. Gdy jakaś firma upomina się o pieniądze, pada propozycja: możemy wam zapłacić albo połowę, albo wcale” – mówił Tanajno.
– Wszystkie umowy, które zawierał Palikot na duże kwoty, są po prostu niepopłacone – uważa Katarzyna Izydorczyk.
12 tys. zł długu wobec prezesa Homo Homini
O przekrętach lubelskiego posła pisze też dziennikarz Tomasz Machała, przywołując facebookowy wpis prezesa instytutu Homo Homini Marcina Dumy.
„Mojej firmie Ruch Palikota jest winien ponad 12 tys., a termin płatności minął niemal dwa miesiące temu”. Sam Duma nie chce jednak rozstrząsać sporu i zamierza prywatnie rozprawić się z Palikotem.
– A Palikot w mediach ogłasza nagle, że taki jest hojny i całą dietę poselską odda na cele społeczne – denerwuje się Andrzej Kwapis. – Tyle że on tę dietę będzie przekazywał na fundację swojego kolegi, Piotra Ikonowicza. Nie zdziwiłoby mnie, gdyby następnego dnia pieniądze wracały na konto Palikota.
– Albo na te lewe konta. Wszyscy wiedzą, że on wyprowadza pieniądze do rajów podatkowych – dodaje pan Sławomir.
Mężczyźni nie mają wątpliwości, że pokrzywdzonych zacznie przybywać. – On stworzył ten cały Ruch Poparcia Palikota, żeby oszukiwać ludzi. Wystarczy spojrzeć na formalności. Co trzy miesiące zmieniała się nazwa organizacji. Stowarzyszenie Poparcia Palikota, Ruch Palikota, Ruch Poparcia Palikota, teraz ma być znowu nowa nazwa – wylicza Kwapis.
&quot;Gazecie Polskiej Codziennie&quot; nie udało się dodzwonić do Janusza Palikota. Dziennikarze zwrócili się więc z pytaniami do rzecznika prasowego Ruchu Palikota Andrzeja Rozenka. Ten jednak odmówił „Codziennej” wypowiedzi w tej sprawie.
W końcu poszedł do sejmu nie dla pieniędzy ????
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Nowica nie została wybrana wicemarszałkiem, ciekawy fragment z rp:
Po sejmowym głosowaniu zebrał się klub Ruchu Palikota. Klub ponownie zgłosi kandydaturę Nowickiej.
- Decyzja Sejmu jest skandaliczna - powiedział dziennikarzom Palikot. Jako &quot;skandaliczne&quot; i &quot;szowinistyczne&quot; ocenił też wystąpienia posłów PiS pod adresem Nowickiej.
Przypominali oni wypowiedzi Nowickiej, które ich zdaniem świadczyły o tym, że nie jest ona godna tej funkcji. Poseł PiS Jan Dziedziczak cytował słowa syna Wandy Nowickiej, który miał mówić, że Katyń był likwidacją darmozjadów, a Stalina nie było stać na ich wyżywienie. Dodał, że posłanka z Ruchy Palikota komentując te słowa, stwierdziła, że jeśli ktoś nie był komunistą za młodu, nie będzie przyzwoitym człowiekiem. Robert Biedroń z Ruchu Palikota powiedział, że stwierdzenia, które padły przeciw Nowickiej, były poniżej pasa.
Przeciw kandydaturze Nowickiej głosowali wszyscy posłowi PiS i powstałego wczoraj klubu Solidarna Polska. Ludwik Dorn, który jest posłem niezrzeszonym, ale został wybrany z list PiS, poparł Nowicką. Przeciw Nowickiej głosowało 20 posłów PO (65 wstrzymało się od głosu) i 4 PSL. Wśród posłów PO przeciwnych kandydaturze Nowickiej byli prawie wszyscy kojarzeni z konserwatywnym skrzydłem Platformy, m.in. Andrzej Gut-Mostowy, Cezary Kucharski, Jacek Żalek. Wstrzymał się Jarosław Gowin i Ireneusz Raś. W PSL przeciwny był m.in. Eugeniusz Kłopotek. Kandydatkę z Ruchu Palikota poparli wszyscy posłowie jej partii i SLD.
e//
no i została wicemarszałkiem ????
Całe PO było Za, cały PiS PRZECIW.
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
No to co mamy w sejmie marszałka, który lobbuje na rzecz koncernów zajmujących się przeprowadzaniem aborcji i produkcja środków antykoncepcyjnych.
Zadowoleni są wyborcy RPP?
 
Do góry Bottom