>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Rozmówki o MLB (transfery, ciekawostki, statystyki)

blads 187

blads

Użytkownik
3 dzień z rzędu uwalają mnie Dogersi ???? musiałem się tym podzielić na forum heheh o ile dwie pierwsze jeszcze mnie tak bardzo nie zdziwiły, tak dzisiejsza jest straszna. Kershaw beznadziejny, ofensywa jeszcze bardziej. W zasadzie w tej serii to oni nie zrobili nic co byłoby godne uwagi. Źle się dzieje w mieście aniołów ???? dostać sweepa od Padres u siebie to już szczyt
 
onos 28

onos

Użytkownik
Nawet nic nie mow na temat Dodgersow, wczoraj handi -1,5 po prostu musialo wejsc a oni dali doopy i tak jak na poczatku sezonu widzialem ich jako mozliwych zwyciezcow, tak teraz, widze ich za SD Padres na koncu stawki ;/ sporo przez nich przegralem ostatnio wiec narazie ja sobie przerwe robie w typowaniu ;D
 
widurr 13

widurr

Użytkownik
Dodgers są tacy słabi czy po prostu nie mają formy i im nie idzie? Może z Orioles wygrają chociaż jeden mecz na wyjeździe.
 
grzesio 58,2K

grzesio

Forum VIP
Kursów poniżej 1.5 sie nie stawia , tym bardziej 1.40
O handicapach ponizej 2.00/1.90 juz nie wspomne.
Ile rok tyemu czy dwa meczy zkaonczylo sie wygrana runem jak narzucał Kershaw.
Sporo.
Nerwów napusją tylko takie kursy.
A dwa to domyślałem sie , że jak Kershaw bedzie rzucac po takim kursie to bedzie nerwowo , ale żeby aż tak ... :p
 
grzesio 58,2K

grzesio

Forum VIP
Przymierzałem się do napisania pewnego postu jakiś czas temu i dzisiaj jest okazja.
Wczoraj chciałem pisać o ewentualnym overze 7.5 w spotkaniu Cincinnati - Washington @ 2.12 , ponieważ kurs moim zdaniem był lekkim value.
Własnie - MIAŁEM pisać , ale porównałem strony za i przeciw i okazało się , że będzie na styku/może nie wejść.
A dwa zająłem się draftem NFL i już jakoś zapomniałem o spotkaniu.
Washington odnalazło ofensywę , pomimo że w STL zagrali padakę.
Mecz na styku był , bo dopiero w 8-mym inningu triple zapewnił over.
Wynik 8-1.

Do czego zmierzam ?
Konkluzja jest taka , że jak ktoś ma okazję niech patrzy na bullpen.
Nie tylko na Starterów , których zachowanie czasami można pięknie przewidzieć.
W analizie mogę napisać , że XX YY ma szansę na dobre zawody.
Czy zagrał ? Np 2 ER w 6.2 IP z 6 H i 2 BB to całkiem udana linia.
A co z pozostałymi 2.1 IP ?
Na tą końcówkę czeka paru chłopa , którzy wchodzą na koniec meczu jak mają okazję.
Przeważnie trener ma do dyspozycji około 7 zawodników.
Oni decydują czy ekipa wygra czy przegra przy małej różnicy punktów.
Oczywiście dwóch zawodników ma swoją rolę i oni nie wejdą ot tak [np gdy ekipa przegrywa] tj. closer i setup man. Pomijam specjalistów. Long reliever też nie zawsze się pojawi.
Praktycznie w każdym spotkaniu bullpen czy to jednej czy drugiej ekipy da punkt czy dwa. Czasami skończy się bez punktów.
Na covers.com są statystyki jak gra każdy zawodnik w ostatnich grach - jak gra ekipa za ostatnie 5 czy 10 gier. Ze średni oddanych punktów , WHIP czy średnią odbić pałkarzy przeciwko lefties/righties. I jest tam też ERA bullpenu.
ERY poniżej 3.50-4.00 bym się nie przyczepiał - czasami jakiś przypadkowy HR w spotkaniu przy wysokim prowadzeniu lub inna rzecz i przy małej ilości IP ERA leci w górę.
W ostatnim czasie brak spojrzenia na bullpen powodowało to , że w końcówkach spotkań byłem trochę zaniepokojony o końcowy rezultat/handicap.
Na przykład w niedawnym spotkaniu Toronto-Yankees.
Piękny mecz Kurody i szansę na Zwycięstwo dla niego zaprzepaścił Robertson. Pomijam spóźnione decyzję trenera.
Yankeesi koniec końców wygrali , ale mogło się to skończyć o wiele wcześniej.
A propo bullpenu. Nie zawsze zawodnik jest dostępny. Jak będzie miotał za dużo piłek dzień wcześniej lub grał w 2-3 grach codziennie to skończy się tym , że przez 1-2 dni nie będzie był dostępny dla trenera.
Np. Rivera po 2 czy 3 kolejnych SV w kolejnym meczu przy niskim wyniku dla Yankees może nie wejść.
Starterów idzie przewidzieć - kto jak zagra , kto ma szanse zdobyć Hita przeciwko niemu.
Z bullpenem gorzej trochę , bo np. Coke z Detroit gra dobre zawody przeciwko lefties , a przeciwko righties ... przykład wczoraj lub z drugiego spotkania Tigers w tym sezonie.
ERA na początku sezonu dla Startera nie mówi dużo , bo 30 IP z 20 oddanymi punktami [ERA 6.00] , a 200 inningów na koniec sezonu z 80 oddanymi punktami to delikatna różnica [ERA 3.6].
 
widurr 13

widurr

Użytkownik
Mam takie pytanie. Kto obecnie jest najwieksza gwiazda baseballa? Obojetne na jakiej pozycji itp, ale jak w pilce gwiazda jest taki Ronaldo albo Messi, to kto jest nia w tym sporcie? ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Mam takie pytanie. Kto obecnie jest najwieksza gwiazda baseballa? Obojetne na jakiej pozycji itp, ale jak w pilce gwiazda jest taki Ronaldo albo Messi, to kto jest nia w tym sporcie? ????
:grin: Ciekawe pytanie, w sumie sam nigdy nad tym nie dumałem, ale śmiało można wskazać Miguel Cabrera, Josh Hamilton, Justin Verlander czy też Mike Trout, w sumie bardzo ciężko wskazać ponieważ praktycznie w każdej ekipie jest taki zawodnik, czy to pałkarz czy miotacz że jest wskazywany na gwiazdkę. Mi nawet osobiście ciężko wskazać takich graczy ponieważ nigdy tego nie rozpatrywałem pod tym kątem :razz:
Wracając do myśli Grzesia, na temat bullpenu to bardzo słuszna uwaga, tu wręcz trzeba zarazić wszystkich, którzy się interesują tym sportem bądź też zaczynają, że należy i to bardzo mocno zwracać uwagę na bullpen, bo np. w przypadku takich close game, ta formacja może zdecydować o wszystkim ;) a jak dobrze wiemy, nie raz już się przegrywało $$$ przez RP ...
Co do RP to wczoraj Rondon (debiut w MLB) w Tigers wyszedł na mound i oczywiście jak to oni mają w swoim zwyczaju dał run&#39;a, a Coke dopełnił formalności i tym pięknym sposobem Tigers przegrali zdecydowanie :razz: ale wracając do Rondona dziś czytałem, że szybko go znowu nie zobaczymy na podwyższeniu :cool: przynajmniej Leyland ma głowę na karku, chociaż i tak jakbym miał taki bullpen to bym chyba dawno dostał zawału itp.
e: Faktycznie Coke ???? cały czas byłem przekonany, że to Cook :razz: drobny błąd w sztuce :roll:
 
shen 408

shen

Użytkownik
Jak na moje największą gwiazdą baseballa jest choć trochę trudno w to uwierzyć ale tak jest,jest A-Rod czyli Alex Rodriguez,czy jest najlepszy-pewnie ze nie ale jest największą gwiazdą o której każdy gada,nieważne czy chodzi o względy sportowe(jest beznadziejny),finansowe(kontrakt 250 baniek),romanse(madonna,kate hudson) czy doniesienia w gazetach(sterydy)tak samo jak największymi gwiazdami NFL są Peyton Manning i jego kark,Tim Tebow i szopka wokół niego,Mark Sanchez(buuuuuuu)czy RG#3 i jego kolano.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
grzesio 58,2K

grzesio

Forum VIP
Wspominki o Messim i CR7 w tym dziale ????
Przepraszam nie mogłem sie powstrzymać ...
Na serio.
Jak masz mecz w TV jak FOX lub ESPN. Mówię o głównych kanałach na całe US , nie lokalne - to najczęściej pojawiają się w niej ekipy jak Boston,Yankees,Texas , Giants czy Cardinals.
Przeważnie Boston i Yankees są najczęściej pokazywani i tam jest sporo gwiazdek z racji skupienia mediów na tych dwóch ekipach.
Nawet przeciętniak grający w Yankees jest &quot;gwiazdorem&quot;.
Fani głosują na zawodników mających wystąpić w Meczu Gwiazd. Poza miotaczami [tu też nie zawsze].
Tutaj też konkursy popularności - głosowanie na zawodników z racji nazwiska grających taki piach , że na Saharze by dla nich miejsca nie było. Przykład - Josh Hamilton z któregoś sezonu.
Albo Derek Jeter - co z tego , że kontuzjowany i wystąpi [?] w tym sezonie dopiero po Meczu Gwiazd. I tak dostanie głosy...
Na obecną chwilą tak jak wspomniał JuanRoman08 najpopularniejsi i najlepsi są [kolejność wg dywizji]
-&gt; Boston =&gt; Jacoby Ellsbury , Dustin Pedroia
-&gt; NYY =&gt; Robinson Cano , Mariano Rivera [bardziej chyba pełniący rolę kogoś jak Ryan Giggs , ale nadal jeden z najlepszych closerów w lidze] , Alex Rodriguez
-&gt; TampaBay =&gt; Evan Longoria
-&gt; Toronto =&gt; RA Dickey , Bautista , Jose Reyes
-&gt; Detroit =&gt; Miguel Cabrera , Justin Verlander , Prince Fielder
-&gt; Minnesota =&gt; Joe Mauer
-&gt; Texas =&gt; Yu Darvish , Adrian Beltre
-&gt; Seattle =&gt; Felix Hernandez
-&gt; LA Angels =&gt; Mike Trout , Josh Hamilton , Albert Pujols , Jered Weaver
-&gt; Phillies =&gt; Cole Hamels , Ryan Howard
-&gt; NY Mets =&gt; David Wright
-&gt; Miami =&gt; Giancarlo Stanton
-&gt; Washington =&gt; Stephen Strasburg i Bryce Harper
-&gt; Cincinnati =&gt; Joey Votto
-&gt; Cardinals =&gt; Wainwright , Molina
-&gt; Pittsburgh =&gt; Andrew McCutchen
-&gt; Milwaukee -&gt; Ryan Braun
-&gt; SF Giants -&gt; Buster Posey , Matt Cain , Pablo Sandoval
-&gt; LA Dodgers -&gt; Clayton Kershaw , Matt Kemp , Adrian Gonzalez
-&gt; Colorado -&gt; Troy Tulowitzki , Carlos Gonzalez
Pogrubieni Ci najlepsi na tą chwilę.
W każdym regionie kto inny jest gwiazdą , w zależności od ligi.
Z tego co zauważyłem tam się gra , a nie gwiazdorzy ...
A jak już kogoś biorą do reklamy to z reputacją.
Mnie też średnio obchodzi kto co tam robi po zawodach.
Verlander podobno miał chodzić z Kate Upton ... ;)
W ostatnim sezonie rolę zabawiacza ligi pełnił Bryce Harper.
Są reklamy z zawodnikami , ale pojawiają się na początku sezonu , a nie w połowie jak u nas.
@Shen
A-Rod już pod koniec swej kariery częściej odwiedza kliniki odnowy biologicznej niż stadiony ???? . Zbyt dużo kontuzji wyłapał.
Potrzebuje HR by przeskoczyć w klasyfikacji Maysa i osiągnąć 700 HR.
Kontrakt ma megaśny , ale jego czas minął.
@JuanRoman08
Coke , nie Cook.
Bullpen to już ogólnie cuda panie ostatnio w Detroit.
Butler to &quot;Tiger Killer&quot; i pogromca Verlandera w liczbach [AVG przeciwko niemu w okolicach .400 !!]
 
john-smith 901

john-smith

Użytkownik
Dwa pytania na sobote :)

1. Kiedy i czy odbedzie sie odwolane spotkanie Kansas City vs Cleceland?
2. Jakie wybraliscie dwie stowki na dzis?

J.
 
onos 28

onos

Użytkownik
Powiedzcie mi czy SF Giants se robia jaja czy to SD Padres jest teraz takie zajebiste? Nie mialem okazji obejrzec zadnego ich ostatniego meczu ale wczesniej grali z nimi serie u siebie i lekko ich pojechali. Teraz dostali sweepa od slabiutkiego Padres i przegrali mi troche kaski. Jak ktos ogladal ich mecz niech zda jakas relacje albo wytlumaczy mi tego sweepa ????
 
maroon 5,4K

maroon

Użytkownik
W baseballu nie ma sensu większego coś takiego jak porównania typu x &gt; y .
Oczywiście można stworzyć ranking graczy z danej pozycji i mieć jakiś obraz mniej więcej kto jest najlepszy . Najlepszy ogólnie bo jednak mlb to specyficzny sport i bardzo niewielu jest zawodników kompletnych , za to dużo speców od konkretnych zadań , np defensywy - doskonały przykład Brendan Ryan , chyba najlepszy obrońca ligi ale pozostałe elementy gry bardzo słabo wyglądają u niego .
Jakbym miał stawiać na największą gwiazdę to jest to oczywiście A-Rod .
Jednak nie ma to nic wspólnego ze sportem .
Baseball to jest sport w którym w jednym roku możesz być najgorszym w lidze a w następnym być topowym zawodnikiem . W większości przypadków chodzi o miotaczy . Dobrym przykładem są z roku na rok miotacze Pirates ;)
Najlepszy pałkarz ligi to Miguel Cabrera i z tym chyba nie można dyskutować akurat .
 
ramzes11 13

ramzes11

Użytkownik
Tak sobie sprawdzam wyniki z nocki i widzę przy meczu LA Angels 19 inning, myślę sobie że to pomyłka na espn ale oni faktycznie dalej graja ???? Czy mecz się dopiero zakończy aż któraś drużyna wygra kolejnego inninga czy sędzia może przerwać grę, bo tam już pewnie grubo po północy
Btw. Jakie były najdłuższe mecze w historii MLB?
edit
homerun i Oakland wygrywa :grin: często są tak długie mecze?
 
grzesio 58,2K

grzesio

Forum VIP
Srednio raz na dzień jakiś mecz wchodzi w extra inningi.
Przeważnie kończą do 12-tego.
Pamiętam na początku swojej kariery z baseballem - w jeden dzień były dwa mecze po 18 inningów.
W 2008 roku Colorado i San Diego grało 21 lub 22 inningi.
Rekord wynosi coś ponad 30 inningów i został ustanowiony w Triple-A , bodajże jedną z ekipa była obecna farma Bostonu - Pawtucket.
Kiedyś sędziowie mecze przerywali jak mecz wchodził w jakiś pozny inning , ale było dawno temu tj lata 30. XX wieku i wczesniej.
Wszytsko zalezy od sedziow i trenerów.
 
maroon 5,4K

maroon

Użytkownik
Najlepszy był motyw kilka lat temu jak zawodnik z pola Phillies rzucał w extra innings bo juz nie było zawodników w bullpenie ???? i zaliczył chyba 2 SO i wygrał im mecz
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
Najlepszy był motyw kilka lat temu jak zawodnik z pola Phillies rzucał w extra innings bo juz nie było zawodników w bullpenie ???? i zaliczył chyba 2 SO i wygrał im mecz
Kilka dni temu Skip Schumaker narzucał jeden inning ????
 
Do góry Bottom