>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

REMES Puchar Polski

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik



LEGIA WARSZAWA - ZAGŁĘBIE LUBIN

▶MOJ TYP : under,2,5 Kurs : 1,75 bwin ✅✅ WYNIK 0:0 ✅✅

Na Łazienkowską przyjezdza Zagłebie ktore po sezonie raczej pozegna sie z pierwszoligową pilką na jakis czas bo w zwiazku z afera korupcyjna maja zagrac w II lidze. Tak wiec dla obu klubów bedzie to wazny mecz. Zaglebie walczy juz o honor a Legia niepowodzenia w lidze bedzie zapewne chciala powetowac sobie zdobyciem Pucharu Polski.

W tym sezonie oba zespoly mierzyly sie juz ze sobą w lidze i dwa razy góra byli Legionisci. Najpierw w Lubinie wygrali 2:0 by pozniej na wlasnym stadionie pokonac Miedziowych 3:0. Jak bedzie tym razem dowiemy sie juz dzisiaj.

W rozgrywkach o Puchar Polski zespoly mierzyly sie juz ze soba w latach :

1992-11-11 - 1/8 finału Pucharu Polski
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 3:0
Zbigniew Grzesiak 25, Wojciech Kowalczyk 40, Dariusz Czykier 45 (karny)

1994-10-26 - 1/16 finału Pucharu Polski
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 1:0
Zbigniew Mandziejewicz (70)

2001-03-07 - 1/4 finału Pucharu Polski
Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 4:0
Jarosław Krzyżanowski 11, Dariusz Żuraw 30, Zbigniew Grzybowski 45, Maciej Murawski 66 (samobójcza)

2001-03-14 - 1/4 finału Pucharu Polski - rewanż
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 1:0
Tomasz Sokołowski I 26

Kadra Legii na mecz z Zagłębiem:

Bramkarze: Jan Mucha, Wojciech Skaba

Obrońcy:
Jakub Rzeźniczak, Wojciech Szala, Dickson Choto, Inaki Astiz, Przemysław Wysocki, Jakub Wawrzyniak, Tomasz Kiełbowicz

Pomocnicy: Miroslav Radović, Maciej Rybus, Marcin Smoliński, Aleksandar Vuković, Roger Guerreiro, Ariel Borysiuk

Napastnicy: Takesure Chinyama, Kamil Majkowski, Bartłomiej Grzelak

Zagłebie takze dzisiaj powinno zagrac w najlepszym skladzie bo nie maja juz nic do stracenia. W ostatniej kolejce Zaglebie wysoko wygralo u siebie z Jagą az 5:2 a Legia na wyjezdzie pokonala Odre Wodzislaw 2:0.
Dzisiaj sadze ze oba zespoly a tymbardziej Zaglebie nie bedzie sie chcialo odkryc i beda liczyli przede wszystkim na kontry i mozliwosc rozstrzygniecia losow tego dwumeczu na wlasnym stadionie w rewanzu.
A dobrze wiemy jak Legia potrafi byc nieskuteczna w czym prym wiedize Takesure Chinyama, ale jest on chyba najlepszym, graczm Legii w tym sezonie. Trener Urban zapewne da takze szanse kilku mlodym zawodnikom bo w lidze wciaz liczy na wicemistrzostwo i czeka go zazarta walka z Lechem.

a oto mecze H2H w lidze na Łazienkowskiej :

16/03/2008 Orange Ekstraklasa Legia Warszaw vs. Zaglebie Lubin 3:0
26/05/2007 Orange Ekstraklasa Legia Warszaw vs. Zaglebie Lubin 1:2
22/04/2006 Orange Ekstraklasa Legia Warszaw vs. Zaglebie Lubin 1:0
22/08/2004 Orange Ekstraklasa Legia Warszaw vs. Zaglebie Lubin 0:0
23/11/2002 Orange Ekstraklasa Legia Warszaw vs. Zaglebie Lubin 3:1


POra chyba znowu na under ;)
 
sarajevo 0

sarajevo

Użytkownik

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
✅ 0:0 ✅

Dziś o godzinie 18:00 na Stadionie Wojska Polskiego rozpocznie się spotkanie w półfinale Pucharu Polski gdzie przeciwko sobie staną Legia Warszawa i obecny Mistrz Polskie Zagłębie Lubin. Mecz powinien być bardzo wyrównany z lekką przewagą gospodarzy. Oczywiste jest, że na własnym boisku trzeba sobie wywalczyć zaliczkę na mecz rewanżowy. W lidze obydwa zespoły dzieli 4 pozycje i trzynaście punktów. Jak zapewne wszystkim wiadomo drużynie z Lubina pozostała już tylko walka w Pucharze Polski. Miedziowi zostali zdegradowani do II ligi za korupcję, tak więc obecne szóste miejsce w tabeli niczego nie wnosi do historii zespołu, przynajmniej na lepsze. Wracając do meczu. Myślę, że ostatnio w dobrej formie legioniści, którzy wygrali spotkanie 19 marca na wyjeździe z Odrą Włodzisław dziś też postarają się o zwycięstwo. Będzie to o tyle prostsze, ponieważ przy tak głośnym dopingu swoich kibiców sztuka jest przegrać. Według mnie w tym spotkaniu zobaczymy wiele walki i ciekawych akcji. Jest to jednak Puchar Polski i nie spodziewam sie tu dużej ilości goli. Stąd też wziął się mój typ, że w meczu będzie poniżej 2.5 bramek. Kurs jaki proponuje bukmacher Bwin jest wysoko zawyżony. 1.75, gdzie inni bukmacherzy internetowy wystawiają po 1.60 jest godzien zagrania i dlatego też polecam go gorąco.
Mniej niż 2,5 goli
1.75
Bwin
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
robson piszesz, że Zagłębie zagra w drugiej lidze, a z tego co wiem Miedziowi nie zostali zdegradowani ;) Walczą więc o Puchar Polski, który może być dla nich przepustką do gry w europejskich pucharach. Od pewnego czasu widać już, że priorytetem dla piłkarzy z Lubina jest wywalczenie tego trofeum. W mojej opinii przynajmniej awans do finału jest jak najbardziej w ich zasięgu. Wiele będzie zależało od dzisiejszego spotkania na stadionie przy Łazienkowskiej. Przed rokiem Zagłębie świętowało tam swój mistrzowski tytuł, ale całkiem niedawno w ligowym spotkaniu wysoko tam przegrało. Jak będzie tym razem? Moim zdaniem jeśli Zagłębie przegra to tylko jedną bramką 1-0 lub 2-1. Choc osobiscie liczę na korzystny rezlutat druzyny gosci, bo moim typem na tą parę jest awans Zagłębia do finału.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
nie napisalem ze zagra tylko ze maja zagrac ;)
ale swoja drogą to takze blizej mi do typu na awans Zagłebia niz Legii. CHyba to dlatego ze mam blisko do Lubina;) ale Zaglebie gralo dwa razy w finale i za kazdym razem przegrywalo dlatego teraz jak juz awansuja a sadze ze tak sie moze stac to powinni zdobyc to trofeum chociaz rywal bedzie ciezki bo naprzeciw bedzie stala druzyna Wisly lub Groclinu(obroncy tytulu)
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
Jak dla mnie Legia musi sie spiąć na ten puchar bo o 2 miejsce w lidze bedzie cięzko Porównując przeciwników Legii i Lecha to własnie Poznaniacy są w bardziej komfortowej sytuacji..poczekam zobaczymy po niedzieli powinno sie wyjasnic co do Groclinuto mają chyba najcięzej z całej 3-ki
 
stozek2 0

stozek2

Użytkownik
Spotkanie godnych siebie rywali __ ktorzy od ubieglego roku maja ae soba rachunki do wyrownani / Zaglebie zdobylo Mistrzostwo przy Lazienkowskiej/a dokladniej Legia ma cos do udowodnienia __ dlatego gospodarze przystapia podwujnie zmotywowani do spotkania od razu trzeba dodac ze dla graczy Ulatowskiego Puchar Polski jest ostatnia szansa na zaistnienie w Europie wiec tak samo jak rywal podejda z olbrzymia koncentracja.
Na strone Legi ktora zagra przy Lazienkowskiej przemawiaja wszelkie statystyki /patrz inne analizy/ i wskazuja na zwyciestwo gospodarza ..slaboscia Zaglebia w obecnym sezoni sa mecze wyjazdowe na ktorych przwaznie przegrywaja ...atutem na pewno jest zgranie i doswiadczenie co moze okazac sie decydujacym czynnikiem w koncowym rozrachunku.../apropo zgrania i doswiadczenia ..druga linia Zaglebia jedna z najlepszych wwPolsce ,,Iwanski,,Golina ,,Miguel ..Pawloski__ nazwiska mowia same za siebie i jeszcze jedno kazdy z tych zawodnikow moze zdecydowac o koncowym wyniku zawodow/ .
Po stronie Legi ???? mlodosc ??? z tyma mlodzieza roznie bywa na razie sie sprawdza wiec Urban zagra z Borysiukiem z koniecznosci/brak Gizy / ale odwaznie za to tylko mozna przyklasnoc. Druga linia Stolecznych rowniez wyglada dobrze wrazenie Rogger ..Vuko ,, wspomniany Borysiuk dotego na lewej pomocy zagra Kielbowicz ktory potrafi dobrze dorzucic ...i przebojowy Radovic. Mozemy w tym zestawieniu personalnym zaobserwowac iz Rogger zagra na swojej ulubionej pozycji jako wysuniety pomocnik co pozwoli pokazac jego najwieksze atuty jakimi sa operowanie pilka ,,strzal ..niekonwencjonalne podanie. Przypuszczam ze Legia wygra wkoncu gra u siebie ,,,Zaglebie statystyki nie klamia a gra w spotkaniach wyjazdowych pozostawia wiele do zyczenia ...a jak bedzi to okaze sie po uplywie 90min.

LEGIA WARSZAWA -ZAGLEBIE LUBIN @[email protected] BetGUN ⛔ 0-0
ZAGLEBIE LUBIN /nie strzeli @2.25 BetGUN ✅✅✅
 
sarajevo 0

sarajevo

Użytkownik
WISŁA KRAKÓW
GROCLIN DYSKOBOLIA


Dziś o godzinie 18:00 rozpocznie się drugi mecz półfinałowy w Pucharze Polski. NA boisku zmierzą się nowy Mistrz Polski Wisła Kraków z Groclinem Dyskobolia. Pojedynek pomiędzy tymi drużynami zapowiada się bardzo ciekawie. Zdecydowanym faworytem w oczach wszystkich typerów jest krakowski klub. Wisła na 4 kolejki przed końcem sezonu wywalczyła mistrzostwo Polski. Na pewno na tym nie poprzestaną. Dziś pierwsze spotkanie w półfinale Pucharu Polski. Na własnym boisku trzeba wygrać, jeżeli myśli się o kolejnym tytule. Wiślacy pozyskali kilku zawodników w okienku transferowym i to podziałało korzystnie na zespół. Wiele reprezentantów polskie gra właśnie w Wiśle Kraków co też ułatwia im zgranie się ze sobą. Jednak nie typ na zwycięstwo krakowskiej Wisły zaciekawił mnie najbardziej. Osobiście uważam, że pewniejsze będzie zagranie, że w meczu nie padnie 3 lub więcej gole. Czyli mój typ brzmi: Poniżej 3 gole po kursie 1.34. Typ jest dość pewny. W bramce gości &quot;skazanych na przegraną&quot; stoi mimo młodego wieku bardzo doświadczony Sebastian Przyrowski i nie spodziewam się by przepuścił dużo bramek. Mój typ jest tym bardziej pewniejszy, że gdy padnie dokładnie trzy gole to zakład liczony jest po kursie 1 zł. Myślę, że watro spróbować, tym bardziej, że w meczu nie zapowiada się aż 4 gole lub więcej. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam.

MÓJ TYP:
Poniżej 3 gole | 1.34 | Bet365
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
...
Wisła Kraków - Groclin Grodzisk⛔⛔⛔ 0:0 :kwasny4565:
Świeżo upieczony mistrz z Krakowa podejmie walczącego nadal o drugie miejsce zespół z Grodziska. Wisła podejdzie do tego meczu prawie w optymalnym składzie bo zabraknie tylko Marka Zieńczuka i Radosława Sobolewskiego którzy są poobijani po niedzielnych derbach Krakowa gdzie Wiślacy wygrali 2:1. W takim samym stosunku gracze Groclinu przegrali derby wielkopolski z Lechem. Groclin widać że była to drużyna przygotowana na początek sezonu i teraz już im brakuję trochę tej formy chodź nie można powiedzieć o nich że są słabi bo nadal są bardzo groźni a szczególnie drobniutki ale jakże szybki Adrian Sikora, napastnik z Groclinu który nie dostał powołania od trenera Benhakera na mistrzostwa Europy jakoś opadł z sił, czyżby na początku sezonu nagły wzrost formy strzeleckiej było uwarunkowaniem aby szkoleniowcy reprezentacji zwrócili na niego uwagę ? Nie wiem chodź zapewno to zrobili ale Leo jednak go nie wybrał, dodam także że Adrian nie podpisał a rczej nie zdecydował się jeszcze na przedłużenie kontraktu z klubem z Grodziska chociaż Ci proponowali mu podwyszkę i prezes powiedział że jest w stanie dawać mu o 400 euro za sezon :]. Groclin to ekipa która bardzo dobrze radzi sobie w Pucharach, przez co najczęsciej gwarantowali sobie udział w pucharze Uefa. Nie umiałem znaleźć nigdzie składu w jakim przyjadą jutro Grodziszczanie do Krakowa ale jeśli nawet przyjedzie pełen skład ( w co wątpię ) to będą na pewno oszczędzani ponieważ jak wszyscy wiemy Groclin walczy o drugie miejsce w tabeli, aktualnie są na czwartym i mają po 1 pkt. straty do Legi i Lecha a do końca seozunu zostały 4 kolejki, czyli za pewno będą chceli zdobyć 2 miejsce i zapewnić sobie awans do pucharu Uefa z ligi. Co do Wisły to jak mówiłem wystąpią Oni prawie w najmocniejszym składzie, mają pewne mistrzostwo Polski więc teraz będą chcieli zdobyć drugie trofeum w tym sezonie którym będzie Puchar Polski. Bramkarz Wisły Mariusz Pawełek mówił że nie ma jeszcze takiego w swojej karierze ( jak i pewnie większość kolegów z jego drużyny ) i zrobi wszystko żeby go zdobyć. Dokładne słowa Pawełka : &quot;Nie zdobyłem jeszcze Pucharu Polski, więc chciałbym sięgnąć po to trofeum&quot; więc myślę że mobilizacji nie zabranie. Trener Wisły także podchodzi do tego meczu w bardzo bojowym nastroju i już w poniedziałek mówił że wystąpią w najmocniejszym składzie. Nie wystąpią dwaj wyżej kontuzjowani gracze ale za to o walkę o pierwszy skład wraca Jean Paulista - bohater ostatniego meczu z Crakovią ... ale młodej ekstraklasy :] Biała gwiazda tydzień temu grała już jeden półfinał, a dokładnie w Pucharze Ekstraklasy z których wyeliminowała ich grająca młodym i nieco rezerwowym składem Legia. Fatalnie wtedy spisała się ofensywa Wisły która raziła nieskutecznością a jeszcze gorzej rezerwowy bramkarz Wisły Marcin Juszczyk, który zastąpił Pawełka ponieważ był kontuzjowany, gdyż wbił On sobie praktycznie piłkę do własnej bramki która leciała już na aut ale co tam :] Trener Skorża powiedział : „Puchar Ekstraklasy był dla nas jakąś nauczką, z której trzeba wyciągnąć wnioski. Puchar Polski jest drugim pod względem prestiżu, więc chcemy zdobyć to trofeum” myślę że to dobrze oddaje nastawienie na jutrzejszy mecz Wiślaków ???? Biała Gwiazda na pewno będzie chciała wygrać u siebie aby potem nie mieć zbyt dużych problemów na wyjeździe i ja myślę że chodź to jest mecz pucharowy warto jutro postawić na Wiślaków !

pozdROWienia ????
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Po niezbyt ciekawych pierwszych spotkaniach półfinałów Pucharu Polski chyba wszyscy liczymy na choć kawałek dobrej piłki w wykonaniu czołowych przecież drużyn naszego kraju ;) Kto z tych pojedynków wyjdzie zwycięsko?

Zapraszam do typowania i analizowania półfinałowych spotkań ;)
 
sarajevo 0

sarajevo

Użytkownik
Groclin Dyskobolia - Wisła Kraków
Awans - Wisły Kraków
1.80
Expekt
Spotkanie półfinałowe w Pucharze Polski. Przeciwko sobie staną Groclin i Wisła Kraków. Jak zapewne wszystkim wiadomo jest to spotkanie rewanżowe. Poprzednie starcie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się wynikiem 0:0. Wynik ten był zaskoczeniem dla niektórych typerów. Bardzo dobry występ Sebastiana Przyrowskiego stojącego między słupkami bramki Groclinu sprawił, że Wisła nie zdobyła bramki na własnym boisku. Nie jest to jednak zły wynik dla można już oficjalnie powiedzieć &quot; Nowego Mistrza Polski &quot;. Mecz rewanżowy zapowiada się bardzo ciekawie. Moim typek jest awans Krakowskiej Wisły. Dlaczego ? Przede wszystkim wiślacy są zespołem lepszym i o tak wysoką stawkę jak wejście do finału w Pucharze Polskie na pewno powalczą. Jestem przekonany, że to co nie udało im się na własnym boisku uda się na wyjeździe. Przypominam tylko, że bramkowy remis daje im awans. Według mnie Wisła albo wygra, albo zremisuje, nie mam jednak wątpliwości twierdząc, że Wisła dostanie się do finału. Kurs 1.80 według bukmachera Expekt jest bardzo zachęcający i poleca się na singla, dlatego też namawiam typerów do zagrania właśnie na to spotkanie.
 
sieku 31

sieku

Użytkownik
Co do meczu Groklin - Wisła to sprawa wcale nie jest tak jasne i klarowna jakby się wydawać mogło... niby sam się spodziewam awansu białej gwiazdy ale zwycięstwa gospodazy wykluczać nie można. Wisła wyraźnie po zdobyciu mistrza spuściła z tonu a raczej spadek formy szczęśliwie dla krakowian zbiegł się ze zdobytymi ostatnimi potrzebnymi punktami w lidze. Teraz jednak jakoś mi się nie widzi wisła jako 100% faworyt meczy. Pierwszy mecz 0-0 jest teoretycznie korzystny dla Wiślaków bo teraz każdy gol będzie podwójnym ciosem jednak z drugiej strony obrazuje że Groklin potrafi się postawić liderowi. Mecz będzie zacięty i ciężko wyrażać przekonanie o awansie któregoś z zespołów. Faworytem jednak jest Wisła a tym na awans jest całkiem rozsądny...

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa, tu jest ciekawa sytuacja bo w przypadku awansu Wisły zespoły te już jutro rozstrzygną kto zagra w pucharze UEFA! Stawka spora bo Legii w lidze depczą po piętach rywale i czekają tylko na podknięcie [min Groklin] natomiast Zagłębie spada.... lub nie, ale na puchar ma szansę tylko poprzez PP. Tak więc jutrzejszy mecz może okazać się spotkaniem o wszystko. Legia musi być wymordowana meczami granymi co trzy dni od około miecha, kadra nie jest az tak szeroka by roszady ratowały od zmęczenia. Jednak analiza ta może być błędna bowiem w ostatnim meczu pauzował Chinyama i teraz będzie się starał przełamać passę braku gola. Pojawił się również Grzelak, który trochę nie grał a w spotkaniu z wisłą jego gra spodobała sie Urbanowi... jakby co na 2 połowę wbiec zawsze może młody Rybus. Zmęczony zapewne jest Astiz ale jego wspiera teraz Choto więc też tragedii nie ma bo ten pokazał bardzo dobrą grę w ostatnim meczu. Rado i Vuko grają w kratkę ale są na tyle doświadczeni że na ten mecz powinni sie odpowiednio zmobilizować. Zawsze w zanadrzu są małolaty :p
Ulatowski doskonale sobie zdaje sprawę z rangi pojedynku i poziomu rywala. To dla Zagłębia bardzo ważny mecz. PP stawiany był cały czas przed ligą w Lubinie i teraz zapewne również zegrają ne maxa...
Uważam jednak że Legia złapała wiatr w żagle i w tym meczu będzie chciała zapewnić sobie puchar UEFA i móc spokojniej grać w lidze. Myślę że trener Urban z trzech frontów powinien postawić właśnie na ten i wydaje mi się że mnie nie zaskoczy. Kurs w okolicach 2,5 na gości jest atrakcyjny i napewno go wykorzystam.

Wychodzi z tego taki kuponik:
Wisła awans @ 1,8
Legia @ 2,5
AKO: 4,5
 
sarajevo 0

sarajevo

Użytkownik
Zagłębie Lubin - Legia Warszawa

Obie drużyny strzelą gola ?
NIE
1.90
Expekt

Oto drugie spotkanie półfinałowe w Pucharze Polski. Także w tym meczu tydzień temu padł bezbramkowy remis. Kto awansuje do finału i najprawdopodobniej zmierzy się z Wisłą ? Tego nie wiadomo. Mimo, że faworytem jest Warszawska Legia, to nie zdecydowałem się postawić na ich awans. Według mnie Legioniści mogą sprawić niespodziankę i nie awansować. Po za tym nie lubię Legii i nie postawię na nich złamanego grosza. Mój typ do tego meczu jest taki, że obydwie drużyny nie strzelą gola w meczu. Jan Mucha to człowiek, który mam nadzieję przyczyni się do trafienia przeze mnie typu. Bramkarz Legii jest naprawdę w znakomitej formie i bardzo wątpię by puścił gola w tym jakże ważnym meczu. To jest oczywiście tylko moje zdanie. Wiadomo, że to piłka nożna i nie wiadomo dokładnie co się stanie na boisku. Mam nadzieję, że jednak będzie wszystko po mojej myśli i będę się cieszył razem z jedną z awansujących drużyn po meczu. Polecam mój powyższy typ.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
FINAŁ REMES PUCHARU POLSKI

WISŁA KRAKÓW - LEGIA WARSZAWA

Wisła zdecydowanie triumfowała w rozgrywkach ligowych, jednak znalazła się drużyna, która potrafiła zabrać jej trzy punkty. Była to ekipa Legii Warszawa, która już we wtorkowe popołudnie zmierzy się z Wisłą w finale Pucharu Polski. Może i miejsce, dzień i godzina nie ta jakiej chcielibyśmy oczekiwać, no ale tak czy siak liczymy na emocjonujące spotkanie.

Faworytem bukmacherów jest drużyna Wisły Kraków, która od kilku kolejek za najważniejszy cel stawiała sobie wygraną w Pucharze Polski. Czy Wiślakom się powiedzie? Czy może po raz kolejny ekipa Jana Urbana poskromi gwiazdy trenera Skorży?
 
sieku 31

sieku

Użytkownik
Faworytem bukmacherów jest drużyna Wisły Kraków, która od kilku kolejek za najważniejszy cel stawiała sobie wygraną w Pucharze Polski. Czy Wiślakom się powiedzie? Czy może po raz kolejny ekipa Jana Urbana poskromi gwiazdy trenera Skorży?
Analizę napiszę pewnie dopiero jutro ale tak na szybko to bym chciał sprostować ten &#39;najwyższy cel&#39; Wiślaków... Jakoś mi się nie widzi by PP był dla nich priorytetem. Oni cały sezon myślą o LM. PE odpadli po bardzo przeciętnej grze. W PP doszli do finału ale to też nie był jakiś szczególny nakład sił czy zaangarzowania. Są mocną ekipą i stąd finał. Teraz, po zakończeniu rozgrywek mam wrażenie że myślami to są na wakacjach lub właśnie przy LM. Podczas fety w Krakowie wszyscy mówili o LM, tak kibice jak i zespół. Żeby już nie wspomnieć o zainteresowaniu jekie PP wzbudza w Krakowie. Dostali 1200 biletów z czego sprzedali na razie koło 40 podobno :p Dla kontrastu myśmy wywalczyli 2000 i rozeszły się w 3 godziny więc PZPN przyznał nam dodatkowe 350 [na które były już wcześniej zapisy w SKLW] a i to mało... Myślę że Wisła aż tak się nie ekscytuje tym Pucharem. Prestiż jest ale... tylko prestiż. A Majstra już mają - co przeciez najwazniejsze. Dlatego wydaje mi się że specjalnej mobilizacji to u kopaczy nie zobaczymy na boisku... A no i watro pamiętać że ani dla Wisły ani dla Legii nie ma zwyczajowej nagrody za wygranie bo pierwszi i tak grają w LM a my i tak gramy w UEFA. Kwestia tylko kto poważniej potraktuje mecz i komu bardziej zalezy na tym prestiżu z wygrania PP? Wiśle która zdominowała ligę i ma LM czy Legii która rozczarowała kibiców [bo mimo wszystko to &#39;tylko&#39; 2 miejsce w tabeli] i jest im niby dłużna 2 puchary :p
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Pisząc, że Puchar Polski jest najważniejszy dla Wisły w przeciągu powiedzmy ostatniego miesiąca sugerowałem się wypowiedziami piłkarzy oraz trenera Skorży, który nie ukrywał, że rotacje w składzie podporządkowuje pod mecz finału Pucharu Polski.
 
sieku 31

sieku

Użytkownik
No wiem że tak mówili ale jakoś nie czuje tego ich przejęcia Pucharem Polski... może nie słusznie ale jednak wydaje mi się że nie podchodzą to tego az tak na serrio jakby się można było spodziewać. Zwłaszcza że na bieżąco konfrontuje to z atmosferą w Warszawie i jakoś Wiślacy blado wypadają... Osobiście liczę na to że obie ekipy dadzą z siebie wszystko i będzie piękne widowisko na TVN, doskonale promujące polską piłkę wśród &#39;ignorantów&#39; ????
 
sieku 31

sieku

Użytkownik
Legia Warszawa - Wisła Kraków
Finałowy mecz Pucharu Polski. Transmisja na żywo w TVN o 17.00 [co bardzo cieszy pod względem popularyzacji polskiego futbolu]. Nie da się ukryć że ranga tego spotkania urosła do żadko spotykanych w Polsce rozmiarów. I trudno się dziwić bo mecze zespołów które jutro zagrają o puchar w Bełchatowie nazywane są derbami Polski. Dwaj odwieczni rywale po raz kolejny, tym razen na neutralnym gruncie zawalczą i prestiz!
Najpierw Wisła Kraków:
Zajęcie pierwszego miejsca w lidze nie kosztowało Wiślaków wiele wysiłku. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza na tle wtorkowego meczu. Bo zapewnione pierwsza lokata w tabeli na parę kolejek przed końcem pozwoliła im złapać oddech, rozluźnić szyki i rozsądnie oczekiwać kolejnych ważnych spotkań. Tylko, że mając już ten komfort gry Wisła odpadła z Pucharu Ekstraklasy, nota bene właśnie z Legiunią. I nie przekonuje mnie argument że owy puchar jest mało istotny i wszyscy go lekceważą bo to przecież potencjalna trzecia korona i prestiż... skoro liga jest w kieszeni to wypada walczyć o kolejne trofea. Krakowianie jednak pożegnali się z tymi rozgrywkami, oczywiście udając że to mało istotne.
W ich grze po przerwie zimowej rzucało się w oczy że są pewni swego w lidze i nie dają juz z siebie maksa. Wiele wygranych jedną bramką padała zarówno w Krakowie jak i na wyjazdach. Jak dla mnie to jednobramkowe prowadzenie jest balansowaniem na krawędzi i ciężko nazwać dominacją. Zresztą Skorża miał okazję się o tym przekonać łapiąc kilka remisów i &#39;groźnych&#39; dla wyniku bramek. Należałoby równiez wspomnieć o precedensowej porażce z... Legią Warszawa.
Jak wspomniał TMB Wisła szykuje się do boju i zapowiada że to ważny dla nich mecz. Podobno szykują się na niego od paru ostatnich kolejek. ???? Mecz napewno jest ważny bo to w końcu finał ale czy aż tak? Skorża poza tym że teraz zapowiada jak ostro będą walczyć o drugą koronę to nadal mówi że najważniejszy jest najbliższy mecz, jak zawsze, bez kalkulacji itp. Z tego wynika że ta kalkulacja na finał PP to mogła być ale chyba w ostatnim meczu [sobotnim] a wcześniej grali normalnie. Pewnie trochę spokojniej ale zawsze mecz to mecz a roszad jakichś spacjalnych to nie pamiętam. W większości grał pierwszy skład... Teraz każdy trener by mówił że to ich priorytet.
W sobotę grali ostatni mecz ligowy i odbierali nagrody, puchar itp. Potem była feta, którą chyba każdy widział w tv. Kibice do nocy bawili się z piłkarzami i świętowali triumf. Wiem ze kopacze nie skuli się na umór i już kaca nie leczą ale taka impreza zawsze wpływa na piłkarza. Wielkie święto Krakowa... ups! Wisły Kraków musiało im &#39;zamieszać&#39;. Dziś pojechało do Bełchatowa 23 piłkarzy a wyjściowa jedenastka jest tajemnica. Jeszcze dziś odbędzie się trening wszystkich piłkarzy.
Co innego z kibicami. Czytałem dziś wypowiedź Skorży który to bardzo liczy na fanów swojej druzyny i jak pisze: kibice mają bardzo duży udział w zwycięstwach Wiślaków. No cóż, tym razem może być to udział bardzo mały bo z tego co się orientowałem to z 1200 biletów puki co sprzedano 500 chyba.... Zakładam ze w Bełchatowie pojawi się 600 - 700 kibiców. Z Warszawy stawi się koło 2500 fanów, którzy zapowiadają prawdziwy doping. Doping o tyle prawdopodobny że na wyjeździe a bilety załatwione przez SKLW, więc kasa nie wpadła Walterowi do kieszeni. Myślę że ten mecz Biała Gwiazda moze traktować jak typowy wyjadz i neutralny teren nie bedzie miał tu znaczenia... Legia ponadto siedzi w większości na młynie Gieksy ????
W Warszawie mało kto się cieszy z 2 miejsca... oczywiście lepsze to niż nic, tyle że dla kibiców Legii to i tak niczym porażka. Kazde niższe miejsce niz pierwsze nie daje powodów do radości, 2 było dla Urbana określana totalnym minimum. Aby móc przymróżyć oko na dobinacje Wisły Legia musi zdobyć 2 korony. Jutro walczy o pierwszą i to z najpoważniejszym przeciwnikiem [zwłaszcza biorac pod uwagę ligę]. Urban trochę orientuje się co jest nie tak w relacjach kibice-ITI choć nie daje po sobie tego poznać, a tym bardziej po której jest stronie. Tym bardziej wie jak ważym gra jutro mecz! Wierzę że zadba o to by kopacze dali z siebie maksa, choć ci sami pewnie nie potrzebują poganiania do walki. Sami również potrzebują pocieszenia po wice-sukcesie. Teraz jest ku temu najlepsza okazja.
Na mecz z Polonią Urban posłał zawodników z nastawieniem że grają na serrio ale maja pamiętać że juz we wtorek ważniejszy mecz. Odpoczywać miał Vuko ale kontuzja Edsona zmusiła go do gry w II połowie. Teraz narzeka na ból stopy ale wiele wskazuje na to że nasz kapitan wybiegnie jutro na murawę.
O kibicach Warszawskich juz pisałem...
W lidze Wisła dominowała... ale nie w meczach z Legią. Pierwszy mecz na własnym stadionie wygrali 1-0 ale rewanż przegrali 2-1 no i do tego dodać trzeba oczywiście wyeliminowanie z Pucharu Ekstraklasy przez Legię. Rewanżowy mecz owego pucharu Warszawiacy rozegrali na wyjeździe rezerwowym składem... wygrali.
Uważam że analizowanie tego meczu na tradycyjną nutę nie ma kompletnie sensu bo to nie liga, nie dwumecz. To finał a wynik zalezy od dyspozycji dnia i zaangażowania. Spokojnie obstawiam zdobycie trofeym przez Wojskowych i za troszkę niższą stawkę wygraną w meczu.
Sorry że tak rozwlekle ale jakoś mi na kacu nie wychodzi treśniwe wypowiadanie się ????
Sorry również jeśli stronniczo ale Legię mam w sercu :p
Tak czy siak polecam grę na 2!
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Dla mnie ciężko wskazac faworyta, mecz na neutralnym terenie w Bełchatowie co może także miec wpływ na grę obu zespołów. Wisła wiadomo w lidze pokazała że nie ma na nią mocnych, ale Legia będzie bardzo chciała odgryzc się za sezon ligowy i zdobyc Puchar Polski, Legionistom nie będzie łatwo bo Wisła także chce zdobyc ten puchar.
Z całą pewnością czeka nas ciekawe i emocjonujące widowisko, kto zwycięży ? w tej chwili ciężko mi odpowiedziec na to pytanie, ale chyba odrobinę więcej szans daję drużynie z Krakowa...
 
bombelkszo 49

bombelkszo

Użytkownik
WISŁA KRAKÓW-LEGIA WARSZAWA
kto zdobędzie puchar: WISŁA
kto wygra mecz: WISŁA
Nie ma innej opcji jak nie zdobycie przez Wisłe pucharu polski. Jeśli Legia wzniesie sie na wyżyny swoich umiejetności to doprowadzą do dogrywki ale i tak nie zdobędą pucharu. Tak czy siak WISŁA MA PUCHAR!!
 
ycho 9

ycho

Użytkownik
Wisła Kraków - Legia Warszawa

Typ:Under2,5
Kurs:1.70
Buk:Bet365
Analiza:
W finale Pucharu Polski zagrają dwie zdecydowanie najlepsze w przekroju ostatnich lat ,drużyny w Polsce czyli Wisła i Legia. W polskiej lidze zaobserwowałem ostatnio , że w meczach między tymi lpeszymi drużynami pada bardzo mało goli , zazwyczaj kończą się remisem bezbramkowym lub zwycięstwem jednobramkowym jednej ze stron.Podobnie było już w półfinałach PP , gdzie obydwa pierwsze mecze zakończyły się wynikami 0:0.
W drugim meczu Wisła pokonała na wyjeździe Groclin 1:0 , a Legia zremisowała , również na wyjeździe z &quot;miedziowymi&quot; 1:1 i dzięki golowi strzelonemu na boisku rywala awansowała. Tak więc jak widać w żadnym z 4 półfinałow nie padło więcej niż 2,5 gola , jakby tego było mało , razem w 4 meczach na sczeblu półfinałowym drużyny razem strzeliły 3 bramki co daje 0,75 bramki na mecz .
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom