>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Puchar Polski - Lech Poznań vs Legia Warszawa [Finał]

Status
Zamknięty.
typer36 456

typer36

Użytkownik
Rozumiem że kibice liczą na dobre wyniki, że wyrażają niezadowolenie jak coś z przyczyn konkretnych nie idzie, że czepiają się właścicieli jak jest za co, że w różny inny sposób przeżywają losy klubu (fanatyków wogóle nie biorę w rejestr). Jednak co takie osoby chcą pokazać nieprzyjściem na stadion to zupełnie niewiem. Tzn owszem rozumiem że wpływ na zyski (czy raczej zmniejszenie strat;d) to ma i w ten sposób mogą chcieć wymusić jakąś decyzję na władzy. Jednak czy aby to jest godna postawa kibica identyfikującego się z klubem to niewiem. Ja jak ide na stadion Legii to owszem chce aby wygrali, ale jeśli przegrają po zaangażowaniu w grę to nie widzę powodu do mocnej krytyki. Idę obejrzeć piłkę, w którą oba zespoły są zaangażowane a nie obejrzeć suche dopisywanie punktów po jednej czy drugiej stronie. Dziwią mnie ci ludzie z lasu co gwiżdżą ile mają sił, machają jakimiś brudnymi chusteczkami i robią inne niegodne pewnego poziomu rzeczy. To nie są kibice tylko te masy, dla których stworzono sport powszechny, żeby mogły rozładowywać chore emocje, jak z resztą ładnie określają to niektórzy socjologowie. Wracając do poważnego zaangażowania to owszem jeszcze czasem to kuleje, ale i tak w Legii jest z tym duuużo lepiej. Często widzę, że Legia jako zespół się bardzo stara. Jednak widzę też, że ta kadra nie jest w stanie osiągać bardzo dobrych wyników z racji umiejętności poszczególnych piłkarzy. Po prostu. Owszem, wg mnie są w stanie poprawić grę, w tym efektywność, ale niewiem czy to by wystarczyło, żeby Legia stała się zespołem w pełni klasowym. Wielu piłkarzy trzeba wymienić, nad wieloma elementami długo pracować.

Tu trzeba też powiedzieć o Skorży. Kiedyś w jednym wywiadzie powiedział, że spodziewał się że jak ustawi tak i tak zespół o mniemanym potencjale kadrowym to ten zespół powygrywa spokojnie 2:0 z co lepszymi a resztę porozjeżdża po 5:0. I zaraz potem powiedział, że przeliczył się z potencjałem poszczególnych zawodników w Legii, głównie obcokrajowców. Ja go trochę tutaj usprawiedliwię, bo patrząc po jakich schematach gra Legia (czasami bardziej po jakich próbuje) mam wrażenie że chciał skopiować swój wyczyn z pierwszego roku pracy w Krakowie z Wisłą. Problem polega na tym, że tam miał wykonawców, w tym przede wszystkim Kosowskiego, który potrafił grać piłki z drugiej do pierwszej linii i tworzył w ten sposób sytuacje (nie tylko on) oraz napastników, którzy potrafili wykończyć sytuację. Legia kadrę jak się okazało ma na to za słabą i nie ma zawodników którzy potrafiliby tak rozdzielać piłki. O wykańczaniu akcji nie ma co nawet mówić. W tym zespole jest potrzebny zawodnik pokroju Rudnevsa albo i jeszcze lepszy. Pan Maciej Skorża ma pewną koncepcję której się trzyma i mimo pewnych cech jego trenerskiego charakteru uważam, że niezależnie od wyniku pucharu Polski powinien zostać, a zmianom powinno się poddać drużynę + parę osób z zarządu

To oczywiście moje spojrzenie na te sprawy
 
pr0napek 31

pr0napek

Użytkownik
Lepiej dla obiektywnego kibica byłoby, gdyby wygrał Lech. Jako jedyny klub ma rozstawienie w każdej rundzie el. do LE. Byłaby większa szansa na dwa kluby w pucharach = skok do 20 najlepszych lig, może i wyżej.


Oczywiście, mówię to jako kibic który tak samo nie lubi/lubi Lecha i Legię.
Zgadzam się całkowicie z tobą, jeśli legia na prawdę nie ulegnie pewnym zmianom to lepiej nawet, żeby do LE się nie zaakwalifikowali. Wole już widzieć tam Polonię Warszawę, która skład ma bardzo dobry + trenera, który już pewne doświadczenie ma i jeśli Wojciechowski czegoś nie odwali to Polonia może być groźna. Zieliński pracuje w Polonii od niedawna ale widać już poprawę w ich grze i wynikach.

Nie wyobrażam sobie Lecha bez europejskich pucharów. Szkoda byłoby gdyby się nie zakwalifikowali i nie skorzystali z tego rostawienia. Jęsli do lecha dojdą porządni skrzydłowi to widze ich za rok w fazie grupowej LE. (Nie przekonuje mnie ani Wilk, ani Ślusarski). Potrzeba takiego zawodnika jak Peszko, licze że w tym sezonie sprowadzą kogoś porządnego. Środek mają świetny ale skrzydła bardzo słabe. Na dodatek w europejskich pucharach, widziałbym Wisłe, Polonie i właśnie Lecha. Na ostatnie miejsce wg mnie nikt nie zasługuję. Jednak Jaga raczej będzie grała w LE bo aż takiej przewagi chyba nie roztwonią. Jagielonia bez Grosickiego to już nie ta sama Jaga, może w lidze są nieźli ale na LE za słabi .A legia jeśli się nie poprawi to tak jak Jaga, odpadną szybko i po sprawie.

Licze więc na Lecha, który może coś osiągnąć w tej lidze europejskiej. Wystarczy, że wzmocnią skrzydła i nikogo nie sprzedadzą i w next sezonie mogą się dostać ponownie do fazy grupowej. Co do kadr obydwóch zespołów, wg mnie lech ma lepszą kadrę. Jedyną pozycją wg. mnie, gdzie legia ma lepszych zawodników są skrzydła.
 
legia 122

legia

Użytkownik
.
Licze więc na Lecha, który może coś osiągnąć w tej lidze europejskiej. Wystarczy, że wzmocnią skrzydła i nikogo nie sprzedadzą i w next sezonie mogą się dostać ponownie do fazy grupowej. Co do kadr obydwóch zespołów, wg mnie lech ma lepszą kadrę. Jedyną pozycją wg. mnie, gdzie legia ma lepszych zawodników są skrzydła.
Myślę że Stilic odejdzie jak będzie dobra oferta dla zawodnika jak i klubu a jak nie będzie Pucharów to chodzą słuchy że Lech będzie musiał sprzedać dwóch.
Na dzień dzisiejszy ani Lech ani Legia nie ma kadry na Puchary. Dywagacja zupełnie bez sensu. kogo lepiej widzieć w Pucharach. Wybór jest między ślepym a kulawym na ten moment.:cool:
 
pr0napek 31

pr0napek

Użytkownik
Myślę że Stilic odejdzie jak będzie dobra oferta dla zawodnika jak i klubu a jak nie będzie Pucharów to chodzą słuchy że Lech będzie musiał sprzedać dwóch.

Na dzień dzisiejszy ani Lech ani Legia nie ma kadry na Puchary. Dywagacja zupełnie bez sensu. kogo lepiej widzieć w Pucharach. Wybór jest między ślepym a kulawym na ten moment.:cool:
Nie zgodzę się z tobą, lech ma kadrę na LE. Na dodatek spore doświadczenie, jeśli nie mieliby kadry to nie zwycięzaliby np z MC. Brakuje im klasowych skrzydłowych takich jak właśnie Peszko. W lidze od początku sezonu grali słabo ale w LE można było zobaczyć zupełnie innego Lecha. Jeśli dojdzie z 2 porządnych skrzydłowych i jakiś środkowy obrońca to na prawdę mogą być mocni. Bosacki i Arboleda co raz młodsi nie są a ostatnie mecze Arboledy nie są już na takim wysokim poziomie jak w rundzie wiosennej. Lepszego od lecha środka pomocy w lidze nie ma chyba nikt. Stilic, Krivets, Bandrowski, Injac, Murawski. Kogo chcieć tu więcej?
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Jako ciekawostkę mogę przedstawić wcześniejsze finałowe mecze PP wraz z miejscem ich rozgrywania:
Data i miejsce rozegrania finału Pucharu Polski:
16.09.1951, stadion Wojska Polskiego w Warszawie (Ruch 2-0 Wisła)
21.12.1952, stadion Wojska Polskiego w Warszawie (Legia 0-1 Polonia)
22.07.1954, stadion Wojska Polskiego w Warszawie (Gwardia 0-0 Wisła)
02.09.1954 (mecz powtórzony), stadion Olimpijski we Wrocławiu (Gwardia 3-1 Wisła)
29.09.1955, stadion Wojska Polskiego w Warszawie (Legia 5-0 Lechia)
24.06.1956, stadion X-lecia w Warszawie (Legia 3-0 Górnik)
22.08.1957, stadion ŁKS-u w Łodzi (ŁKS 2-1 Górnik)
22.07.1962, stadion Śląski w Chorzowie (Zagłębie S. 2-1 Górnik)
01.05.1963, stadion Śląski w Chorzowie (Zagłębie S. 2-0 Ruch)
01.05.1964, stadion X-lecia w Warszawie (Legia 2-1 Polonia B.)
02.06.1965, stadion Lechii w Zielonej Górze (Górnik 4-0 Czarni Żagań)
15.08.1966, stadion Warty w Poznaniu (Legia 2-1 Górnik)
09.07.1967, stadion Błękitnych w Kielcach (Wisła 2-0 Raków)
26.06.1968, stadion Śląski w Chorzowie (Górnik 3-0 Ruch)
28.05.1969, stadion ŁKW w Łodzi (Górnik 2-0 Legia)
05.08.1970, stadion Śląski w Chorzowie (Górnik 3-1 Ruch)
27.06.1971, stadion Śląski w Chorzowie (Górnik 3-1 Zagłębie S.)
04.06.1972, stadion ŁKS-u w Łodzi (Górnik 5-2 Legia)
17.06.1973, stadion Warty w Poznaniu (Legia 0-0, k.4-2 Polonia B.)
11.08.1974, stadion Wojska Polskiego w Warszawie (Ruch 2-0 Gwardia)
01.05.1975, stadion Wisły w Krakowie (Stal Rzeszów 0-0, k.3-2 ROW Rybnik)
01.05.1976, stadion Wojska Polskiego w Warszawie (Śląsk 2-0 Stal Mielec)
21.07.1977, stadion Śląski w Chorzowie (Zagłębie S. 1-0 Polonia B.)
06.05.1978, stadion Śląski w Chorzowie (Zagłębie S. 2-0 Piast Gliwice)
09.05.1979, stadion Motoru w Lublinie (Arka 2-1 Wisła)
09.05.1980, stadion Włókniarza w Częstochowie (Legia 5-0 Lech)
24.06.1981, stadion Calisii w Kaliszu (Legia 1-0 Pogoń)
19.05.1982, stadion Olimpijski we Wrocławiu (Lech 1-0 Pogoń)
22.06.1983, stadion XXXV-lecia w Piotrkowie Trybunalskim (Lechia 2-1 Piast)
19.06.1984, stadion Wojska Polskiego w Warszawie (Lech 4-0 Wisła)
26.06.1985, stadion Wojska Polskiego w Warszawie (Widzew 0-0, k.3-1 GKS Katowice)
01.05.1986, stadion Śląski w Chorzowie (GKS Katowice 4-1 Górnik)
27.06.1987, stadion Odry w Opolu (GKS Katowice 0-0, k.3-4 Śląsk)
22.06.1988, stadion Widzewa w Łodzi (Lech 1-1, k.3-2 Legia)
24.06.1989, stadion Stomilu w Olsztynie (Jagiellonia 2-5 Legia)
17.06.1990, stadion Widzewa w Łodzi (Legia 2-0 GKS Katowice)
23.06.1991, stadion Piotrcovii w Piotrkowie Tryb. (GKS Katowice 1-0 Legia)
24.06.1992, stadion Wojska Polskiego w Warszawie (Miedź 1-1, k.4-3 Górnik)
23.06.1993, stadion Śląski w Chorzowie (GKS K. 1-1, k.5-4 Ruch II Chorzów)
18.06.1994, stadion Wojska Polskiego w Warszawie (Legia 2-0 ŁKS Łódź)
18.06.1995, stadion Wojska Polskiego w Warszawie (Legia 2-0 GKS Katowice)
16.06.1996, stadion Polonii w Warszawie (Ruch 1-0 GKS B.)
29.06.1997, stadion ŁKS-u w Łodzi (Legia 2-0 GKS Katowice)
13.06.1998, stadion Lecha w Poznaniu (Amica 5-3 Aluminium Konin)
13.06.1999, stadion Lecha w Poznaniu (Amica 1-0 GKS B.)
06.06.2000, stadion Wisły w Krakowie (I mecz: Wisła 2-2 Amica)
09.06.2000, stadion Amiki we Wronkach (II mecz: Amica 3-0 Wisła)
16.05.2001, stadion Górnika w Zabrzu (I mecz: Górnik 1-2 Polonia W.)
27.05.2001, stadion Polonii w Warszawie (II mecz: Polonia 2-2 Górnik)
07.05.2002, stadion Amiki we Wronkach (I mecz: Amica 2-4 Wisła)
10.05.2002, stadion Wisły w Krakowie (II mecz: Wisła 4-0 Amica)
07.05.2003, stadion Wisły w Krakowie (I mecz: Wisła K. 0-1 Wisła P.)
14.05.2003, stadion Wisły w Płocku (II mecz: Wisła P. 0-3 Wisła K.)
18.05.2004, stadion Lecha w Poznaniu (I mecz: Lech 2-0 Legia)
01.06.2004, stadion Wojska Polskiego w Warszawie (II mecz: Legia 1-0 Lech)
18.06.2005, stadion Dyskobolii w Grodzisku Wlkp. (I mecz: Dyskobolia 2-0 Zagłębie L.)
21.06.2005, stadion Zagłębia w Lubinie (II mecz: Zagłębie 1-0 Dyskobolia)
26.04.2006, stadion Zagłębia w Lubinie (I mecz: Zagłębie L. 2-3 Wisła Płock)
03.05.2006, stadion Wisły w Płocku (II mecz: Wisła 3-1 Zagłębie)
01.05.2007, stadion GKS-u w Bełchatowie (Dyskobolia 2-0 Korona)
13.05.2008, stadion GKS-u w Bełchatowie (Legia 0-0, k.4-3 Wisła)
19.05.2009, stadion Śląski w Chorzowie (Ruch 0-1 Lech)
22.05.2010, stadion Zawiszy w Bydgoszczy (Pogoń 0-1 Jagiellonia)
03.05.2011, stadion Zawiszy w Bydgoszczy (Legia - Lech)
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Chlopaki ,taka luźna uwaga. W Lidze Europejskiej czy Lidze Mistrzów grają kolejno trzecia drużyna Ekstraklasy, drugi zespół Ekstraklasy i zdobywca PP oraz Mistrz Polski. Wy natomaist chcecie dawać Puchary za potencjał (Lech), z litości (Polonia), za ładne oczy. Jeśli Legia jutro wygra to po prostu bedzie oznaczało, że są zespołem na tyle dobrym, że na te Puchary zasłużyła czy się komuś to podoba czy też nie.
Pozdrawiam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
pr0napek 31

pr0napek

Użytkownik
Chlopaki ,taka luźna uwaga. W Lidze Europejskiej czy Lidze Mistrzów grają kolejno trzecia drużyna Ekstraklasy, drugi zespół Ekstraklasy i zdobywca PP oraz Mistrz Polski. Wy natomaist chcecie dawać Puchary za potencjał (Lech), z litości (Polonia), za ładne oczy. Jeśli Legia jutro wygra to po prostu bedzie oznaczało, że są zespołem na tyle dobrym, że na te Puchary zasłużyła czy się komuś to podoba czy też nie.

Pozdrawiam.
Poprostu taka prawda. Polonia ma niezły skład i jeśli Wojciechowski czegoś nie odwali to mogą coś ugrać. Bez lecha to ja jednak nie widze drużyny polskich w fazie grupowej, no może jedynie wisła. Tylko, żeby znów nie odpadła z Levadią. Widać progres u tej drużyny ale zobaczymy jak to będzie wygłądało po sezonie. Tak jak napisał kolega wyżej, nie zawsze drużyna dobra wygrywa takie rozgrywki, podam ci pewny przyklad. Portsmouth F.C. wygrało w 2008 roku puchar kraju, następnie w 2010 roku zaszli do finału gdzie polegi z Chelsea ( w tym samym sezonie spadli) Liga angielska jest dużo lepsza i ma to znaczyć jednak, że na europejskie turnieje zaslużyli? Bo wywalczyli awans, gdyż Chelsea wygrała mistrzostwo kraju i 2 miejsce w pucharze anglii było nagradzane grą w LE. Jednak UEFA zabrała im możliwośc takiego startu. Za pewne do fazy grupowej i tak by nie doszli, dobrze by było jakby chociaż przeszli 1 rundę Liczyć się na krajowym podwórku a w klubowych rozgrywkach to róznica. Nie zawsze problem leży w umiejętnościach czy budżecie ale w motywacji. Przykładem może być LECH, który w europie grał na prawdę bardzo dobrze a w w lidze nie mogli wybić się z 2 połowy tabeli w rundzie jesiennej.
 
betxp 230

betxp

Użytkownik
Ten skład finałowego starcia może dobry jest ze względu na prestiż. Ale tak patrząc po ligowej grze obu zespołów. Żaden z nich nie zasługuję teraz na miejsce w pucharach.
Mam ogólnie duże obawy o letnie granie naszych klubów w Europie. Bo każdy zespół pokazuję coś w Ekstraklasie. Wisła gdy w formie groźna, bo skład z Genkovem na szpicy był dośc skuteczny. Polonia Warszawa zgranie jak przyszedł Jacek Zieliński. Lech długo grał w pucharach ostatni sezon. Dla Śląska magią jest dobra taktyka i zaangażowanie. Lechia ma swój styl, co prawda nie taki jak na jesieni, ale przecież piłkarzy wielu nie wymieniła więc można sobie przypomniec jak się gra. Legia natomiast ma niezłych kibiców, bo przecież nie napiszę, że mają fantastyczny sezon w lidze. Jagiellonia miała fantastyczną rundę jesienną i powoli też się budzą z letargu. Ale problem jest w tym, że każdy zespół ma coś, a łącznie te coś nie wystarczy możliwe do przejścia średniaka europejskiego. Nie ma zespołu który się wybija jakoś bardzo nad innych w tym sezonie. Oczywiście to sprzyja w lidze naszej emocjom. Ale to na Europejskie Puchary źle wróży. Więc ja bym tonował zapędy w tym sezonie i tego meczu o Puchar Polski.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
po tym co obie drużyny reprezentują w ostatnim czasie trudno wskazać faworyta.Legia wygrała mecz z Widzewem, ale po bardzo słabej grze. Lech od dłuższego czasu nie pokazuje tego co w poprzedniej rundzie pod wodzą Zielińskiego. Ostatni mecz między tymi drużynami zakończył się skromnym zwycięstwem Lecha, ale tak naprawdę to Legia była lepszym zespołem. W ogóle filozofia trenerska Bakero do mnie nie dociera i w tym momencie lepiej grającym zespołem jest Legia. Jednak obie drużyny nie grzeszą skutecznością i stawką meczu jest PP więc nie spodziewam się jakieś otwartej gry. Under jak najbardziej możliwy, jednak ja uważam, że to Legia zdobędzie ten puchar, a działacze Lecha niech się zastanowią czy warto nadal trzymać na ławce trenerskiej J.M Bakero.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Dla zainteresowanych, poniżej macie przedmeczową konferencję:
Finał PP
Natomiast składy mają prezentować się tak: (przewidywalnie)
Przewidywane składy:

Legia: Skaba – Rzeźniczak, Choto, Astiz, Wawrzyniak – Manu, Vrdoljak, Borysiuk, Rybus, Radovic – Hubnik

Lech: Kotorowski – Wojtokowiak, Bosacki, Wołąkiewicz, Henriquez – Kriwiec, Injac, Murawski, Stilic, Ślusarski - Rudnevs
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
tbm 642

tbm

Forum VIP
Chciałbym zostać mile zaskoczony i móc zobaczyć ładną grę, wiele efektownych akcji, strzałów na bramkę przeciwnika... Jednakże wydaje się, że ten mecz od pierwszych minut rozpieszczał raczej nie będzie. Przede wszystkim nie stracić bramki - taki cel zapewne będzie przyświecał zarówno Lechowi jak i Legii. Wszyscy wiemy, że drużyny nie rozpieszczają swoich fanów w meczach ligowych i choć w finale Pucharu może być zupełnie inaczej, to mimo wszystko dla mnie najlepsza opcją wydaje się być typ z oferty Tobet: pierwszy gol po 32:00 lub bez gola - 1,75. Mamy asekuracje na ewentualne 0:0, a szybkiej bramki raczej nie należy się spodziewać.
Piłka czasami lubi jednak zaskakiwać ;) Ogólnie liczę na ciekawy mecz, ale wydaje mi się, że przynajmniej w pierwszej fazie meczu bedzie trochę nerwowo, będzie brakowało dokładności i ogółem nic wielkiego się nie wydarzy tj. nie padnie żaden gol ????
Mój typ:pierwszy gol po 32:00 lub bez gola - 1,75. w Tobet
 
horus 129

horus

Użytkownik
Ja, tak jak i większość nie spodziewam się dzisiaj efektownego widowiska na boisku. Dla obu drużyn jest to bardzo ważne spotkanie, gdyż liga jest na tyle wyrównana, że o europejskie puchary walka będzie się toczyć do ostatniej kolejki i każdy chciałby mieć zaklepany start w europejskich rozgrywkach już dzisiaj wieczorem, a wiadomo, że ewentualny brak pucharów dla Lecha, czy Legii to ogromny zawód, który kibice stołecznego zespołu przeżywali już w poprzednim roku. Typy na bramkę po 32 minucie, czy też under 2,5 wydają się być najrozsądniejsze. Początek meczu to powinny być przysłowiowe piłkarskie szachy.
Mimo wszystko liczę, że może nasze przypuszczenia się nie sprawdzą i obejrzymy naprawdę ciekawy spektakl. Szybka bramka w pierwszych minutach byłaby najlepszym rozwiązaniem na emocjonujące spotkanie.
Osobiście bardziej w tym spotkaniu jestem za Kolejorzem i to właśnie im życzę zwycięstwa.
Miło będzie usiąść dzisiaj wieczorem przed TV i obejrzeć finał w Bydgoszczy przypominając sobie jednocześnie ubiegłoroczne zwycięstwo Jagiellonii na tym właśnie obiekcie. ???? Szkoda, że w tym roku się nie udało dojść do finału, zwłaszcza, że półfinał był na wyciągnięcie ręki (słupek Franka z karnego w ćwierćfinałowym spotkaniu z Lechią).
Oprócz wydarzeń na boisku w dzisiejszym finale chciałbym zobaczyć i usłyszeć wielką rywalizację/wojnę kibiców na stadionie. Wojnę oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu, bez przekraczania granic.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
No nic, ja zaraz wyjeżdżam do Bydgoszczy ???? Skorża mówił, że Lech jest faworytem, ale mi się wydaje, że będzie to bardzo wyrównane spotkanie. Szkoda, że zabraknie Arboledy, bo jednak Wołąkiewicz to nie ta klasa, a na takie spotkania Maniek potrafi się mobilizować. Dla Lecha i Legii Puchar Polski to prawdopodobnie jedyna szansa na jakikolwiek sukces w tym sezonie. Finały zazwyczaj są nudne, mało bramek, słabe spotkania... Oby tym razem było inaczej. A niech padną ze cztery bramki ???? Kibice na pewno nie zawiodą. Czytałem, że szykuje się jakaś prowokacja z wiadomych służb. Oby wszystko było ok, a mecz na miarę piłkarskiego święta. Nie stawiam u buka nic, bo trudno cokolwiek wytypować. No może remis do przerwy?
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Rozumiem że kibice liczą na dobre wyniki, że wyrażają niezadowolenie jak coś z przyczyn konkretnych nie idzie, że czepiają się właścicieli jak jest za co, że w różny inny sposób przeżywają losy klubu (fanatyków wogóle nie biorę w rejestr). Jednak co takie osoby chcą pokazać nieprzyjściem na stadion to zupełnie niewiem. Tzn owszem rozumiem że wpływ na zyski (czy raczej zmniejszenie strat;d) to ma i w ten sposób mogą chcieć wymusić jakąś decyzję na władzy. Jednak czy aby to jest godna postawa kibica identyfikującego się z klubem to niewiem. Ja jak ide na stadion Legii to owszem chce aby wygrali, ale jeśli przegrają po zaangażowaniu w grę to nie widzę powodu do mocnej krytyki. Idę obejrzeć piłkę, w którą oba zespoły są zaangażowane a nie obejrzeć suche dopisywanie punktów po jednej czy drugiej stronie. Dziwią mnie ci ludzie z lasu co gwiżdżą ile mają sił, machają jakimiś brudnymi chusteczkami i robią inne niegodne pewnego poziomu rzeczy. To nie są kibice tylko te masy, dla których stworzono sport powszechny, żeby mogły rozładowywać chore emocje, jak z resztą ładnie określają to niektórzy socjologowie. Wracając do poważnego zaangażowania to owszem jeszcze czasem to kuleje, ale i tak w Legii jest z tym duuużo lepiej. Często widzę, że Legia jako zespół się bardzo stara. Jednak widzę też, że ta kadra nie jest w stanie osiągać bardzo dobrych wyników z racji umiejętności poszczególnych piłkarzy. Po prostu. Owszem, wg mnie są w stanie poprawić grę, w tym efektywność, ale niewiem czy to by wystarczyło, żeby Legia stała się zespołem w pełni klasowym. Wielu piłkarzy trzeba wymienić, nad wieloma elementami długo pracować.
Tu trzeba też powiedzieć o Skorży. Kiedyś w jednym wywiadzie powiedział, że spodziewał się że jak ustawi tak i tak zespół o mniemanym potencjale kadrowym to ten zespół powygrywa spokojnie 2:0 z co lepszymi a resztę porozjeżdża po 5:0. I zaraz potem powiedział, że przeliczył się z potencjałem poszczególnych zawodników w Legii, głównie obcokrajowców. Ja go trochę tutaj usprawiedliwię, bo patrząc po jakich schematach gra Legia (czasami bardziej po jakich próbuje) mam wrażenie że chciał skopiować swój wyczyn z pierwszego roku pracy w Krakowie z Wisłą. Problem polega na tym, że tam miał wykonawców, w tym przede wszystkim Kosowskiego, który potrafił grać piłki z drugiej do pierwszej linii i tworzył w ten sposób sytuacje (nie tylko on) oraz napastników, którzy potrafili wykończyć sytuację. Legia kadrę jak się okazało ma na to za słabą i nie ma zawodników którzy potrafiliby tak rozdzielać piłki. O wykańczaniu akcji nie ma co nawet mówić. W tym zespole jest potrzebny zawodnik pokroju Rudnevsa albo i jeszcze lepszy. Pan Maciej Skorża ma pewną koncepcję której się trzyma i mimo pewnych cech jego trenerskiego charakteru uważam, że niezależnie od wyniku pucharu Polski powinien zostać, a zmianom powinno się poddać drużynę + parę osób z zarządu
To oczywiście moje spojrzenie na te sprawy
Skorża tak się nadaje na trenera Legii jak Smuda na selekcjonera Polski .
Skorża rok temu miał czas na oglądanie zawodników i każdy z letnich transferów to jego zasługa . Każdy z nich okazał się szrotem który powinien podawać piłki i nic poza tym . 11 porażek w lidze to raczej nie przypadek a taktyka co mecz jakby grali z Barcą 4-5-1 woła o pomstę do nieba .
Trener fatalny bez charyzmy , charakteru no i HONORU !!! .
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Teoretycznie zapowiada się to wszystko na wielkie widowisko. Legia Warszawa, Lech Poznań, kibice obu zespołów, finał Pucharu Polski, waga tego spotkania i gdyby to wszystko do siebie dodać wyszedłby niezły mecz.
Jednak jak wiemy z doświadczenia takie mecze przede wszystkim wieją nudą, ile to razy wszyscy oczekiwaliśmy wielkiego meczu, a przychodziło wielkie rozczarowanie.
Ja po tym meczu nie oczekuję kompletnie niczego, oba te zespoły w tym sezonie mocno rozczarowują. Lech grał w europejskich pucharach i jesienią jako tako można było ich tłumaczyć tym natłokiem meczów. Po tym jak Lech odpadł w dwumeczu z Bragą praktycznie nic się nie zmieniło. Rywale nieporównywalnie gorsi a Lech nie potrafi wygrać najłatwiejszych meczów (jako przykład dam mecz Lecha z mocno osłabionym Bełchatowem, czy też mecz z Zagłębiem). Lech nie ma pomysłu na grę i wszystko wygląda na to że w meczu z Legią to się nie zmieni.
Kibice Legionistów także oczekiwali innej gry. Legia w końcu (w końcu !?) wygrała w Widzewem 1:0 i przerwała swoją niemoc , a tym że warszawska drużyna jest na 5 miejscu dziękować może tylko poziomowi jaki panuje w tej lidze.
Nie powiem że obie ekipy nie zasłużyły na ten finał, ale zdecydowanie wolałbym oglądać walczące i gryzące murawę Podbeskidzie niż irytującą poziomem w jakiej obecnie się znajduje drużynę Lecha. Bądź co bądź Lech pokonał Podbeskidzie więc nie będę mówił że ten finał im się nie należy.
Jeśli jednak zwycięzca tego pucharu prezentował się będzie tak samo w przyszłym sezonie, to aż strach pomyśleć z kim odpadniemy w Lidze Europejskiej. Wtedy tylko zwycięzca niech modli się by w losowaniu trafić na zwycięzcę ligi islandzkiej.
Oczekuję nudnego meczu i upatruję tutaj undera, a opcja remisu do połowy także wygląda soczyście.
X (HT) - 2,00 Unibet ⛔ 1:0
Under 2,5 - 1,60 Betlic ✅ 1:1
Under 1,5 - 2,75 Betlic ⛔ 1:1
 
S 24

stskop

Użytkownik
zapowiada się nudny mecz, typowe szachy. obydwie drużyny wyjdą schowane za podwójną gardą, sytuacji bramkowych będzie jak na lekarstwo. 0:0 i dogrywka to bardzo możliwy scenariusz. próbkę tego czego można się spodziewać po Legii widzieliśmy w meczu z Widzewem. Szansa że zagra Vrdoljak i Choto na jakichś blokadach bardzo znikoma. tego typu sprawy to minimum 2 tygodnie przerwy. Być może zobaczymy Rzeźniczaka ale i tu jestem sceptyczny.
Lech DNB, bądź zdobywca Pucharu po ok 1,75 w dniu meczu jeżeli potwierdzą się absencje, ewentualnie bardziej asekuracyjnie 1x.
W dalszym ciągu obowiązuje hasło Weszło: Kto nie wygra z Legią ten frajer.
o to to. Cała prawda. Ostatnio na Weszło rozwaliły mnie noty Kowala za mecz Legia - Widzew ???? ci, którzy nie widzieli - polecam.
Presja, pod którą znajdują się obaj trenerzy nie pozwoli im ustawić drużyn hiperofensywnie , do tego presja kibiców i sama stawka sparaliżuje piłkarzom kończyny(chociaż tu Lech ma minimalną przewagę, doświadczony bojami w LE). Under 1.5 wygląda tutaj dobrze. Moja analiza meczu na blogu w sygnaturze.
 
lukasz99 167

lukasz99

Użytkownik
Wszyscy tutaj typują undery, mało bramek, a ja mówię DUŻO!
Oba zespoły po słabym sezonie będą chciały pokazać ducha ofensywnej gry i kwintesencję piękna polskiego futbolu w pełnej okazałości.
Nie się strzelają gole!
Over 5,5
Kurs:26.00
Bet365
 
kolti 103

kolti

Użytkownik
Piłka Nożna, Puchar Polskie, godz. 18:30
Spotkanie: Lech Poznań - Legia Warszawa
Typ: 2
Kurs: 2.90
Bukmacher: bwin
Analiza:
Zaskakująco wysoki kurs na gości, czyli Legię, ale zacznijmy od początku. Dziś o godzinie 18:30 w Bydgoszczy na stadionie Zawiszy odbędzie się finał pucharu Polski, pomiędzy zespołem Lecha Poznań, a warszawską Legią. Lech to zespół, który w ligowej tabeli plasuje się na pozycji 10 mając na swoim koncie 33 punkty oraz stosunek bramkowy wynoszący 27:19. W ostatnich 5 spotkaniach ligowych Kolejorz zdobył 5 punktów: 1 zwycięstwo, 2 remisy oraz 2 porażki. Kolejne wyniki: 2:2 u siebie z Śląskiem, porażka 0:1 z Polonią Warszawa, 1:0 w Poznaniu z Legią, 0:0 w Poznaniu z GKS-em Bełchatów i porażka 0:1 w Lubinie z Zagłębiem. Jako, że mecz jest w Bydgoszczy liczę go w obu przypadkach jako wyjazd. Na tych Lech spisuje się fatalnie 2 zwycięstwa, 2 remisy oraz 6 porażek. Legia Warszawa to klub, który w ligowej tabeli plasuje się na pozycji 5, mając 2 punkty więcej niż Lech Poznań, klub ze stolicy jak do tej pory osiągnął stosunek bramkowy wynoszący 30:34. W ostatnich 5 meczach ligowych &quot;Duma Stolicy&quot; zdobyła tylko 4 punkty, przede wszystkim dzięki ostatniemu zwycięstwu. Kolejne mecze Legii: 2:3 z Ruchem Chorzów, 2:2 w Warszawie z Zagłębiem, 0:1 w Poznaniu, 1:2 z Lechią Gdańsk, oraz przełamanie i zwycięstwo z Widzewem 1:0. Jeśli patrząc na mecze wyjazdowe to Legia spisuje się nieco lepiej niż Lech: 4 zwycięstwa, 1 remis oraz 7 porażek. Dlaczego stawiam na Legię? Grają lepszą piłkę niż Lech, posiadają według mnie lepszego trenera, Skorża odnosił sukcesy m.in. z Wisłą Kraków, a Bakero czym może się pochwalić, wynikami w LE, gdzie zespół był przygotowany przez Jacka Zielińskiego. Legia zagrała lepiej w Poznaniu niż gospodarze czyli Lech. Puchar powinien trafić do Legii bo zasłużyli na niego, pewnie eliminowali rywali pewne zwycięstwa z Ruchem, oraz półfinał w którym rozgromili Lechię Gdańsk, a Lech ? Bardzo się męczył z Podbeskidziem. Mam nadzieje że puchar pojedzie do Warszawy.
 
mcben 12

mcben

Użytkownik
dla mnie ten mecz to total no bet! fachowcy mowia, ze faworytemm jest lech. ja nie wiem czemu: gdyz niby legionisci, ktorzy nie mieli grac jednak sa zgloszeni do meczu. w lechu brak arboledy to powazne oslabienie. zawsze nie wiadomo co tez wymysli bakero - moze miec jakis misterny plan, ktory okaze sie calkowitym klopsem ???? . legia w ostatnim meczu w poznaniu pokazala sie z dobrej strony i zwyciestwo kolejorza na wlasnym stadionie nie bylo poparte lepsza gra w pilke tylko duzym szczesciem.
sercem za lechem, jezeli chodzi o kursy to raczej na legie (gdyz sa wyzsze) a szanse oceniam na 50-50%
pozdrawiam all
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom