>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Puchar Świata w siatkówce kobiet - Japonia 2011

Status
Zamknięty.
sportbetmania 7

sportbetmania

Użytkownik
Algieria - Kenia (-1.5) 2 @ 2.1 (bet365) ⛔ [3-1]

Obie drużyny odstają poziomem od reszty, ale lepsze wrażenie pozostawiają po sobie Mistrzynie Afryki, które zdobywają więcej punktów w setach, ba nawet były zdolne urwać seta reprezentacji Serbii.Na ostatnich mistrzostwach kontynentu w finale spotkały się właśnie te reprezentacje:

Kenya 3–1 Algeria (25-10,17-25,25–21,25-13)
inne mecze (trochę dawno bo rok 2007)
Kenya 3–0 Algeria (25-22,25-22,25-15)
Kenya 3–0 Algeria (25-23,25-22,25-23)

Gra Algierii zupełnie mi się nie podoba, Kenijki przynajmniej prezentują jakiś entuzjazm i dynamikę godną pozazdroszczenia. Większy potencjał w ataku zdecydowanie lepszy serwis (agresywny, a nie przebijanka). Mecz dwóch słabych ekip i niby wszystko może się zdarzyć ale ja dostrzegam różnicę pomiędzy tymi zespołami, a skoro mecze h2h też nieźle wyglądają to kurs 2.1 mi się bardzo podoba i warto to pograć.

USA-Dominkana under 137.5 @ 1.85 (bet365) ✅

Tu już dla mnie była ciężka decyzja czy under meczowy czy na pierwszy set, w lini zaproponowanej przez bet365 widzę pewną wartość (44,5) w porównaniu z innymi bukami, ale jest ona nieznaczna. Biorąc pod uwagę fakt, że pierwszy set Dominkana rozgrywa w dobrym tempie (żadnego undera w 1 secie nie licząc meczów z outsaiderami Algierią i Kenią) to zdecydowałem się na under meczowy, chociaż nie lubię grać na 3-0. Dotychczas z Dominikanek spadało powietrze po pierwszym secie w którym walczyły, a no i warto odnotować wczorajszą wygraną na Niemkami co nie pozostanie bez wpływu na dzisiejszy mecz według mnie. De la Cruz mecz życia z Niemkami (31/67, 6 bloków, 5 asów) jak ona tego nie odczuje to się bardzo zdziwię, a i we wcześniejszych meczach była eksploatowana, gdzieś jest granica. Dominikana ma okropne rozgrywające, grają prosto (a przy tym niedokładnie) w sumie to też wina słabego przyjęcia właśnie a kto ma bardziej poruszyć w przyjęciu jak nie serwis amerykanek ? W moich przewidywaniach amerykankom będzie bardzo łatwo będzie czytać grę Dominikany, tym bardziej że ekipy znają się jak łyse konie i schematy wszystkie są do przewidzenia.Skoro nie było odpuszczania przez USA meczu z Algierią (wyszedł pierwszy skład) to nie będzie raczej też meczu z Dominikaną pierwszy set może być w miarę zacięty (chociaż USA każdemu zespołowi świata narzuca w pierwszym secie swój styl od początku, nawet w przegranym meczu z Niemkami zaczęło się od 11-6,16-10) a potem już z Dominikanek powinno spaść powietrze, tak jak było we wcześniejszych meczach. Stawka jednak średnia bo 3-0 to w przypadku tego typu meczów jest zdradliwe.

Japonia-Brazylia (-1.5) 2 @ 1.75 (betgun)⛔

Nie no co się dzieje z Brazylijkami, dla niektórych ten typ wyda się pozbawiony logiki bo ewidentnie widać, że Brazylia jest bez formy. Jednak ja myślę,że żaden zespół nie potrafi się tak zmotywować jak Canarinhos i chciałbym przypomnieć że Brazylia wygrywając dziś za 3 pkt z Japonią będzie blisko awansu na IO (oczywiście wszystko pozostanie otwarte do końca) bo następna runda to spacerki z Dominikaną, Argentyną i Algierią, 24 pkt w końcowym rozrachunku może wystarczyć (niemki, chinki o wiele cięższe mecze i bezpośredni między sobą). Przechodzimy do meritum, oczywiście powszechnie wiadomo że Brazylia ma problem w tym turnieju z przyjmującymi Jaqueline, Natalia i Garay nie mogą wystąpić, a Mari jest bez formy powiem więcej Mari gra okropnie, środkowe za to klasa mistrzowska baaa i to będzie bardzo ważny element w meczu z Japonkami. Japonki bez Inoue i Yamamoto też spore osłabienie i widać to w ich grze, poza tym nie podoba mi się gra Takeshity ja wiem ogólnie jest genialna i niektóre akcje są jak z innej planety, ale jest też sporo zupełnie ze zgubionym tempem co w wypadku japońskiego ekspresu jest niedopuszczalne.Ogólnie ten mecz wyobrażam sobie jako powtórkę meczu Serbia-Japonia niby blisko, niby równo, a to Japonki cały czas w defensywie a Serbki raz po raz gwoździe bez bloku.Brazylio pora się obudzić ! za 1.75 biorę.
 
duo 303

duo

Użytkownik
Także stawiam dziś na Kenię, gdyż na tym turnieju rzadko idzie znaleźć dość pewny kurs 1.5 na czysty win. Są to zdecydowanie dwie najsłabsze ekipy na tym turnieju i sądzę, że właśnie z tego powodu obie drużyny się bardzo zepną, gdyż jak nie teraz to kiedy zdobyć jakieś punkty? Jednakże to Kenijki z lepszej strony. Urwały seta Dominikankom, a także Serbkom, a to na pewno mały sukces dla takiej ekipy. Algierki seta zdobyły jedynie w pojedynku z Argentynkami, jednakże w przekroju całego turnieju wyglądają gorzej. Kenijki często w setach przekraczają granicę 15 punktów co daje wrażenie jakiejś walki. Algierki natomiast z reguły dostają do 12-13 punktów. Poza tym tak jak pisał sportbet, na mistrzostwach Afryki to Kenijki okazały się lepsze zwyciężając 3-1. Dziś wynik powinien być podobny

Kenia @1.50⛔
Kenia 1. set @1.65
✅
 
K 5

killkoss

Użytkownik
Dla mnie Japonia jest w stanie pokusic sie conajmniej o jednego seta .Serbki rozegrały z nimi taktycznie bardzo dobre spotkanie a do tego Japonki miały najsłabszy mecz na turnieju.Dzis Serbki juz nie potrafiły ugrac seta z Włoszkami ale mniejsza o to.Mecz który praktycznie przesądza która druzyna jeszcze będzie miala szanse powallczyc po wygranej.W takiej sytuacji nie widze jakiegos olsnienia Brazylijek tym bardziej ze ciązy na nich duza presja bo w koncu oczekiwania były duzo większe.Brazylia nie straszy w tym turnieju a przy dobrej obronie Japonek mysle za zapowiada sie długie spotkanie.Osobiscie wole zainwestowac w min.jednego seta Japonek po wyzszym kursie niz win Brazylijek✅✅✅
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP


Brazylia cały czas prezentuje się znacznie poniżej swoich możliwości. Widać, że Mari przyjechała do Japonii zupełnie bez formy. Fajnie prezentują się środkowe, które skutecznie atakują i przede wszystkim świetnie radzą sobie w bloku. Może się podobać gra Sheilli, która jest bardzo inteligentną zawodniczką.

Japonki są w niezłej dyspozycji, ale na pewno mogą grać jeszcze lepiej. O sile zespołu stanowić będą przede wszystkim skrzydłowe Kimura i Ebata. Rozgrywająca Takeshita potrafi rozgrywać naprawdę genialnie, ale czasami według mnie przesadza.

Ważny mecz dla obu drużyn. Brazylia nie gra tutaj najlepiej i widać nawet po zachowaniu zawodniczek, że coś jest nie tak. Japonki to poukładany zespół i świetnie radzą sobie w obronie i przyjęciu. Dużo będzie zależało od Takeshity. Jeżeli Azjatki będą w stanie kończyć swój pierwszy atak to powinny powalczyć z wyżej notowanymi rywalkami.

Typy:
Japonia (+2.5 seta) @ 1.40 Betsafe ✅
Japonia (+1.5 seta) @ 2.20 Betsafe ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
darmoweimpy 13

darmoweimpy

Użytkownik
Dominikana - Serbia Serbia jak widać nie ma dobrej formy w tym roku, tak samo jak Dominikana.
Według mnie Dominikana jest w stanie ugrać jednego seta bądź wygrać cały mecz. Dominikana gra zarówno dobrze w ataku jak i w defensywie, natomiast Serbki jak to było widać w meczu z Japonkami grają bardzo dobrze taktycznie.
Moje propozycje na to spotkanie:
Dominikana (+2,5) @1,85✅
over 164,5 @1,85
✅
Włochy - Niemcy Włoszki mają rewelacyjną formę, myślę że spokojnie dadzą rade Niemką które nie grają zbyt dobrze w defensywie. Jeśli Włoszki zagrają w najlepszym dostępnym zestawieniu to mogą wygrać spotkanie 3:0.
Typy:
Włoszki @1,50✅
under 183,5 pkt @1,85⛔
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP


Włoszki jak na razie naprawdę pozytywnie zaskakują. Jest to oczywiście zespół z czołówki, ale nie sądziłem, że z Bossetti na ataku i z Croce na libero będą w stanie wygrać tyle spotkań. Najważniejszymi zawodniczkami obok rozgrywającej Lo Bianco są Costagrande i Gioli. Środkowa Simona Gioli przyzwyczaiła wszystkich do swojej skuteczności w ataku. Również w bloku spisuje się rewelacyjnie. Na bardzo wysoki poziom wskoczyła Carolina Costagrande, która dysponuje naprawdę mocnym uderzeniem.

Niemki prezentują się w Japonii dobrze, a w meczu z Dominikaną po prostu przydarzył im się słabszy dzień. Niemki mają bardzo dobrze poukładaną grę głównie za sprawą rozgrywające Weiss. Mocne skrzydłowe i naprawdę dobre środkowe. Na poprzednich imprezach kluczową postacią była Margareta Kozuch. Teraz wydaje mi się, że tą funkcję przejęła Angelina Grun, która dysponuje świetnym atakiem.

Zapowiada się zacięte spotkanie na bardzo wysokim poziomie. Oba zespoły są według mnie w dobrej dyspozycji. Cały czas uważam, że kluczem do sukcesu Niemek jest dobra atmosfera w drużynie. Widać, że podopieczne Trenera Guidettiego chcą grać i świetnie się razem rozumieją. Minimalnymi faworytkami są Włoszki, ale Niemki są w stanie nawiązać walkę i mogą powalczyć o punkty. Na ostatnich Mistrzostwach Europy w połfinale Niemki pewnie pokonały Włoszki 3:0.

Typ:
Niemcy (+1.5 seta) @ 1.72 Unibet ✅


Chiny - USA


Amerykanki pokazują się na PŚ po raz kolejny z bardzo dobrej strony. Kluczowymi zawodniczkami są Destinee Hooker i Foluke Akinradewo. Są to jeszcze młode siatkarki i cały czas ich umiejętności idą w górę. Trener Hugh McCutcheon połączył w swoim zespole rutynę z młodością i trzeba przyznać, że jest to fajna mieszanka. Mocnym punktem jest na pewno blok Amerykanek. Nie można również zapomnieć o wszechstronnej i bardzo solidnej przyjmującej Logan Tom. Wydaje mi się, że troszkę słabszymi punktami są Jordan Larsson i libero Nicole Davis. Jordan miewa czasami spore problemy w przyjęciu czego może nie widać w statystykach. Davis to po prostu nie ta klasa co poprzednia libero w USA Stacy Sykora.

Chinki w Japonii po prostu spisują się świetnie. Są jeszcze bardzo młodym zespołem, ale już pokazują swoje ogromne możliwości. Świetnie grę prowadzi rozgrywająca Wei. Sporo kombinacji (Szczególnie z Lei Zhang), sporo grania ze środkowymi i mnóstwo szybkiej gry. Może się podobać gra w ataku środkowej Junjing Yang i wspominanej już przyjmującej Lei Zhang. Według mnie jednak najciekawszą zawodniczką jest Ruoqi Hui. Bardzo fajny przegląd pola i dobra technika w ataku.

Azjatki jak na razie punktowały we wszystkich spotkaniach. Z Amerykankami zapowiada się ciężkie spotkanie, ale podopieczne Trenera Juemina już kilka razy pokazały, że walczą do końca. Chinki podobnie jak Amerykanki są dobrze przygotowane do tego turnieju i mam nadzieję, że to spotkanie nie skończy się po 3 setach.

Typ:
Over 160.5 pkt @ 1.55 Betsafe ✅
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Nie chcę powtarzać już analiz do typów Redwitza, więc wybrałem coś bardziej &quot;trudnego&quot; do gry, a typy wyżej POLECAM!

Algieria - Korea Południowa
Mecz drużyn z dolnej półki. Zdecydowanym faworytem są Azjatki, chociaż kurs 1.30 na to, że zakończą mecz w 3 setach jest mocno zaniżony. Obie ekipy jedyne zwycięstwa w tym turnieju odniosły z Kenią.

Algieria bazuje przede wszystkim na grze Tsabet, którą wspierają głównie Oulmou i Boukhima. Całkiem niezła jest libero. Jest to drużyna, która dopiero zbiera doświadczenie, kombinacji jest mało, zagrywka większych problemów rywalką nie sprawia, bloków w meczu także za dużo nie ma. Nie mniej jednak ambicji nie brakuje i potencjał jest.

Koreanki chyba chciałyby już skończyć ten turniej. Przede wszystkim strasznie nierówno gra liderka Kim i tu jest chyba największy problem tej kadry. Siła drużyny zależy praktycznie od jednej zawodniczki, jeśli jej nie idzie Koreanki dostają regularnie baty, co było widać zresztą w poprzedniej rundzie. Wynika to też pewnie z tego, że po WGP pozostałe drużyny przeanalizowały tą drużynę, jak i samą Kim i brakuje jakiś elementów zaskoczenia.

Cóż, mecz nie powinien być ładny dla oka, ale myślę, że stać Algierię na nawiązanie walki. Kurs 3.54 na seta tej drużyny wygląda ciekawie i myślę, że warto spróbować.

Moje propozycje:
Over 125.5 --- 1.85 @ 5/10 Betsafe ✅
Algieria +2.5 --- 3.54 @ 3/10 Pinnacle ⛔
WYNIK: 0-3 (128 pkt)
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
S 2,5K

skazany10

Użytkownik
Japonia - Kenia
1 set over 38,5 punktu
totomix 1.85
Japonia 1 set, ostatnie np 4 mecze
- Dominikana 45 pkt
- Serbia 47
- Korea południowa 46
- Brazylia 50
Kenia
- Korea 46 pkt
- Dominikana 43
- Argentyna 50
- Algieria 44
Wiadomo, że tak nie musi być jutro, aczkolwiek Kenijkom często starcza sił na 1 seta, później to już jest egzekucja, Japonki zanim wejdą w swój rytm tez często sporo minie. Dlatego 1 set 25-14 dla Japonek bardzo możliwy.
 
S 11

skorp

Użytkownik
Oto mecze warte gry na dzis i analiza:
kupon 1
Chiny-Usa 2
Dominikana-Serbia 2
Wlochy-Niemcy 1
2,40 stawka 600zł
2
Chiny-Usa(=1,5) 2
Dom-Serbia(-1,5) 2
Wlochy-Niemcy 1
3,90 stawka 200zł
3
Algeria(+2,5seta)-Korea 1@3,20

stawka 100zl
Moim zdaniem dzis Chinki znacznie obniza swoje loty i zagraja przeciwko Usa ktore im nielezy najslabszy mecz tutaj.Serbki zdominuja DOminikanki ich wlasna i jedyna bronia czyli sila natomiast rozpedzone Wloszki moim zdaniem znajdujace sie w takiej formie jak wtedy gdy wywalczyli mistrzostwo Europy pokonaja Niemki ktore co mecz graja coraz slabiej.
Co do Algieri uwazam ,ze kurs wart ryzyka Korea jest w mega slabej formie i Algieria spokojnie powinna ugrac seta.
 
C 94

crock

Użytkownik
Japonia-Kenia over 38,5 w 1 secie 1,85
Ja ze swojej strony mogę polecić over 38,5 w 1 secie Japonia-Kenia. Jak do tej pory Kenijki w każdym meczu zdobywały więcej niż 13 pkt, a tyle jest potrzebne do tego overa.
Odpowiednio
Dominikana-18
Argentyna-24
Algieria-25
USA-16
Korea-21
Niemcy-19
Brazylia-15
Serbia-25
Jak widać Kenijkom starcza sił na 1 set, później bywa już róznie... wiadomo, że ciężko ocenic jak wejdą w mecz itp ale myślę, że te 14 pkt jak najbardziej do realizacji.
PS. ajj połasiłem się dziś na czysty Win Chinek po 4,00. Zamiast dać spokojnie +1,5 seta po 2,4.
 
nocnybelt 57

nocnybelt

Użytkownik
Mam trochę czasu, dlatego napisze teraz tekst który na pewno pomoże wam w typowaniu ostatnich 2 kolejek WGP. Najważniejsze w tych spotkaniach będzie motywacja drużyn które mają szanse jeszcze na awans.
Tabela:
1.Włochy 25pkt 10.kolejka Włochy-USA 11.Włochy-Kenia pewne 3pkt
2.USA 23 pkt 10.kolejka Włochy-USA 11.USA-Japonia
3.Chiny 20 pkt 10.kolejka Chiny-Kenia pewne 3pkt 11.Niemcy-Chiny
4.Niemcy 19 pkt 10.kolejka Japonia-Niemcy 11.Niemcy-Chiny
5.Japonia 19 pkt 10.kolejka Japonia-Niemcy 11.USA-Japonia
Awans do Igrzysk Olimpijskich uzyskają Trzy pierwsze drużny.
Jak widać Włochy mają już zapewniony awans jutrzejszy mecz z USA mogą tak naprawdę odpuścić i tak awansują.
USA ma dwie trudne potyczki, ale jeśli jutro podejdą to meczu na maksa skoncentrowane i wygrają z Włoszkami za 3 pkt to awans jest już ich.
Najciekawiej będzie wyglądać sprawa awansu z 3 miejsca największe szanse mają reprezentantki Chin, które jutro zagrają z Kenia (3pkt w tym meczu zdobędą na pewno), ale najważniejszy mecz rozegrają z Niemcami.
Moim zdaniem kompletnie bez szans na awans jest reprezentacja Japonii w 10 kolejce zmierzą się z Niemkami i nie są faworytkami, a w 11 kolejce z USA i może to być bardzo dziwny mecz, bo jeżeli USA wygra z Włochami to ten mecz nie będzie miał większego znaczenia.
Mam nadzieję, że w moich kalkulacjach nigdzie się nie pomyliłem. Mam nadzieję, że więcej osób udzieli się w ostatnich dniach WGP.
Moje typy na szybko:
10.kolejka
Włochy(+1,5)-USA 1
Japonia-Niemcy 2
 
jan-zbedny 22

jan-zbedny

Użytkownik
Gra na reprezentację Włoch jest jednak dosyć ryzykowna, bo jak sam napisałeś awans mają już w kieszeni i na boisku będzie można zobaczyć cuda.
Włoszki w dzisiejszym meczu nie potrafiły wykorzystać wypracowanej przewagi w pierwszym i drugim secie i oba przegrały (dalej nie oglądałem, ale chyba dostały solidnego kopniaka, że wygrały ten mecz)
Najciekawszym spotkaniem jutro będzie niewątpliwie Japonia - Niemcy. Dosyć trudno wskazać faworyta, bo spotkanie powinno być dosyć wyrównane z racji tego, że obie drużyny będą chciały wygrać to spotkanie i być już bliżej awansu.
Mam tylko pytanie, czy oglądał ktoś ostatnie mecze reprezentacji Dominikany ? Wystawione kursy na jutrzejsze spotkanie z Koreą są dosyć ciekawe i zastanawiam się czy zagrać na reprezentację Dominikany.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Zdecydowanie gram na USA. Porownywalny potencjał, dodajac do tego h2h lepszy dla Amerykanek w ostatnich meczach miedzy soba, i przede wszystkim motywacja po stronie USA. Murowany faworyt i 1,53 na USA ✅ biore w ciemno nie wglebiajac sie w obszerna analize tego meczu bo po co.
Wiecej wypadaloby napisac o drugim meczu gdzie widoczny jest faworyt - Dominikana 1,45✅. Koreanki poza niespodzianka z Brazylia nie zagraly kompletnie nic. Dominikana wygrala z Niemkami (!!!) i Serbkami ( to akurat wczoraj wrozulem wiec sie nie dziwie ;) ). Widac roznice klas mimo ze h2h na korzysc Azjarek ale w tym przypadku liczy sie forma turniejowa. Ako przyjemne i rowniez polecam dubla.
 
nocnybelt 57

nocnybelt

Użytkownik
Mam czas ,więc napiszę analizę:
W dziale siatkówka rozpisałem już szanse każdej z drużyn na awans na IO, ale do rzeczy. USA zajmuje 2 msc i już jutro może zapewnić sobie awans jeśli tylko pokona Włochy które za 2 dni zmierzą się z Kenią i mają pewne 3 pkt które dadzą im awans, dlatego jutro nie muszą za wszelką cenę wygrać tego meczu i mogą podejść na luzie. A po kursie 1,5 to promocja. Ja biorę:wink:
Drugi mecz tak naprawdę już o nic, bo ani Dominikana ani Korea nie mają szans na awans a teraz walczą o jak najlepszą pozycję w tabeli końcowej.
Stawiam na Dominikanę, ponieważ forma na tym turnieju jest zdecydowanie lepsza a wygrane z takimi drużynami jak Serbia, Niemcy. Na pewno dziewczyny z Dominikany są na fali i wygrana nie będzie zaskoczeniem.
Moim zdaniem warto też zagrać hendicapy , ale to dla bardziej odważnych.
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Zdecydowanie gram na USA. Porownywalny potencjał, dodajac do tego h2h lepszy dla Amerykanek w ostatnich meczach miedzy soba, i przede wszystkim motywacja po stronie USA. Murowany faworyt i 1,53 na USA biore w ciemno nie wglebiajac sie w obszerna analize tego meczu bo po co.
Wiecej wypadaloby napisac o drugim meczu gdzie widoczny jest faworyt - Dominikana 1,45. Koreanki poza niespodzianka z Brazylia nie zagraly kompletnie nic. Dominikana wygrala z Niemkami (!!!) i Serbkami ( to akurat wczoraj wrozulem wiec sie nie dziwie ;) ). Widac roznice klas mimo ze h2h na korzysc Azjarek ale w tym przypadku liczy sie forma turniejowa. Ako przyjemne i rowniez polecam dubla.
1.53 kurs na USA to promocja ?
Włoszki jak narazie bez porażki w dodatku w każdym meczu grają na bardzo małej ilości błędów własnych. Amerykanki odwrotnie bardzo często mają sporo błędów własnych i ich blok gdzieś na tym turnieju nie funkcjonuje tak dobrze jak funkcjonował w niedalekiej przeszłości. Chociaż w tym meczu coś się zmieni bo Włoskie atakujące wzrostem nie imponują. Dla mnie faworytem też jest USA ale kurs 1.50 to raczej średnia promocja jak na moje oko.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
1.53 kurs na USA to promocja ?
Ze promocja to napisal kolega nizej.. nie uzylem takiego okreslenia bo tak nie twierdze. Natomiast po 1,60 w pinnacle pobieram biorac pod uwage ze Wloszki zapewnily sobie awans. Nie sa to faceci ze moglyby dzis poswietowac natomiast mysle ze w glowach juz maja inne mysli niz ten turniej. A Amerykanki walcza o wszystko wiec jest to dla mnie poprostu zdecydowany faworyt.
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Ze promocja to napisal kolega nizej.. nie uzylem takiego okreslenia bo tak nie twierdze. Natomiast po 1,60 w pinnacle pobieram biorac pod uwage ze Wloszki zapewnily sobie awans. Nie sa to faceci ze moglyby dzis poswietowac natomiast mysle ze w glowach juz maja inne mysli niz ten turniej. A Amerykanki walcza o wszystko wiec jest to dla mnie poprostu zdecydowany faworyt.
To że mają awans na pewno nie świadczy o jakimkolwiek rozluźnieniu. Tu się gra o wygraną podobnie jak na ME i MŚ nie liczy się drugie miejsce liczy się wygrana. To że mają awans to może znaczyć co najwyżej że wykonały plan minimum. Główny cel to wygrać PŚ. Więc taki argument jest dla mnie trochę blady. Bo to nie jest mecz grupowy w jakiś MŚ gdzie mając pewny awans z 1 miejsca drużyna czasem odpuszcza &quot;rozluźnia&quot; się na ostatni mecz.
Dla mnie osobiście USA też jest dzisiaj faworytem ale nie powiedział bym że zdecydowanym ...
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Dominikana - Korea Południowa


Koreanki w tegorocznej edycji WGP pokazały, że potrafią grać na wysokim poziomie i walczyć z lepszymi zespołami. Wydaje mi się, że tutaj zupełnie nie trafiły z formą. Jest to solidna drużyna, ale czegoś tam po prostu brakuje. Świetną zawodniczką jest skrzydłowa Yeon-Koung Kim, która posiada bardzo dobre warunki fizyczne i naprawdę mocne uderzenie. Ciekawą siatkarką jest również leworęczna Youn-Joo Hwang. Dobrze wyszkolona technicznie, ale czasami potrafi popełnić serię błędów. Pewnym punktem w obronie i w przyjęciu jest libero Jie-Youn Nam. Całkiem nieźle na siatce pracuje doświadczona środkowa Se-Young Kim.

Dominikanki to zespół ze sporym potencjałem w ataku. Zdarzają im się jednak czasami dziwne przestoje. W bardzo dobrej dyspozycji jest skrzydłowa Bethania De La Cruz. Otrzymuje mnóstwo piłek w ataku, ale radzi sobie nieźle. Na pochwały zasługuje jej postawa w bloku i w polu serwisowym. Sporą siłą dysponuje Prisilla Rivera. Potrafi zmienić rytm ataku i kiwnąć za blok. Trener Marcos Kwiek ma do dyspozycji dwie niezłe libero Caso Sierre i młodą Castillo. Caso Sierra pokazywała się podczas WGP z bardzo dobrej strony. Teraz trochę więcej szans otrzymuje jej młodsza rywalka.

Dominikanki końcówkę turnieju grają na niezłym poziomie. Zwycięstwa z wyżej notowanymi Niemkami i Serbkami robią wrażenie. Koreanki zagrały według mnie tylko jeden dobry mecz z Brazylią. W pozostałych nie pokazały niczego solidnego. Faworytem są podopieczne Trenera Kwieka. Mam nadzieję, że od początku narzucą rywalkom swój niewygodny, oparty na sile i dynamice styl gry. Azjatki mogą powalczyć, ale nie sądze, żeby były w stanie wygrać to spotkanie.

Typ:
Dominikana @ 1.50 Betsafe ✅




Mecz na szczycie, więc zapowiada się widowisko na wysokim poziomie.

Włoszki mają już zagwarantowany udział w Igrzyskach Olimpijskich, ale raczej nie odpuszczą i będą walczyć o zwycięstwo w Pucharze Świata. Podopieczne Trenera Barboliniego wygrały jak na razie wszystkie spotkania. Cały czas dobrą dyspozycję utrzymują kluczowe zawodniczki Cistagrande i Gioli.

Amerykanki muszą jeszcze walczyć o awans na Igrzyska Olimpijskie. W rewelacyjnej formie jest Destinee Hooker, która atakuje na bardzo wysokiej skuteczności i popełnia naprawdę małą ilość błędów. Czasami brakuje jej trochę wsparcia ze strony pozostałych skrzydłowych.

Włoszki raczej nie odpuszczą, ale trzeba pamiętać, że inaczej się gra kiedy ma się świadomość o tym, że cel został już osiągnięty, a inaczej wtedy, kiedy wiesz, że musisz zagrać na 100% swoich możliwości i zapieprzać na parkiecie do ostatniej piłki. Podopieczne Trenera Hugh McCutcheona są dla mnie zespołem odrobinę lepszym. Dużo w starciu z Włoszkami będzie zależało od pary przyjmujących Tom - Larson. Jeżeli dołączą się do Hooker w ataku to Amerykanki powinny wygrać i przypieczętować swój awans na Igrzyska Olimpijskie.

Typ:
USA @ 1.50 Unibet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Dominikana - Korea Południowa
Pierwszy typ, jaki wpadł mi w oko na poranne spotkania. Mecz oczywiście już o nic, ale warto spróbować pograć.

O Korei pisałem wczoraj i trzymam się tego dalej, ponieważ nawet ta wygrana 3-0 z Algierią specjalnie honoru drużyny nie ratuje. Co mnie troszkę zaskoczyło, to brak większych przestojów Koreanek, a jak już to szybko ratowały się zagrywkom i dzięki temu uchroniły się od straty seta. Tym razem jednak tak łatwo nie będzie.

No właśnie - wg mnie powoli od Dominikany trzeba wymagać równiejszej gry, trzeba skończyć o mówieniu o potencjale tej drużyny, a przejść do udowadniania tego. Dziś był tego przykład, gdzie wyciągnęły mecz (i to z Serbkami!) ze stanu 0-2 na 3-2. Drużyna bardzo młoda, grają fizyczną siatkówkę i tak jakbym miał porównywać je do ekip z Pucharu Świata, to taka mieszanka Chinek z Amerykankami, oczywiście jeszcze poziomem dużo niżej.

W ekipie Dominikany warto zwrócić uwagę na De La Cruz, która po tym meczu powinna mieć już zapewnioną statuetkę dla najlepiej punktującej i serwującej. Zawodniczka bezkompromisowa, potężny atak, bardzo dobra gra w bloku i atomowy serwis. Myślę, że z Koreankami będzie widoczna, bo Koreanki wcale tak dobrze nie bronią, a w bloku bywa bardzo różnie.

Oczywiście ważny aspekt w tym meczu to forma dnia. Wydaje mi się, że wszystko jest w rękach drużyny znad morza Karaibskiego, jeśli będą trafiały w ataku to nie widzę, żadnych szans dla Azjatek, tym bardziej, że patrząc na mecze Korei w tym roku z drużynami prezentującymi siłowy styl gry to wygląda to bardzo słabo.

Moje propozycje:
Dominikana wygra --- 1.57 @ 7/10 Pinnacle ✅
Dominikana -1.5 --- 2.15 @ 4/10 Pinnacle ⛔
WYNIK: 3-2
 
A 0

apidya

Użytkownik
Tak jeszcze dodając do analizy z postu nr51 - rzeczywiście Japonki mają nikłe szanse na awans czy wygrają czy przegrają z Niemkami ale jest im na rękę wygrać z Niemkami za 3 pkt bo:
1. wtedy same mogą bezpośrednio awansować przy korzystnym układzie wyników
2. jeśli nawet wyniki będą niekorzystne dla Japonii to wygrywając z Niemkami pomagają Chinkom znaleść się w top3, wtedy oczywiście nie ma ich na turnieju Interkontynentalnym (który jest jednocześnie Azjatyckimi kwalifikacjami - oczywiście jeśli nic się nie zmieniło a nic o tym nie wiem)
Tak więc Japonki nie są faworytkami (według buków) ale raczej meczu nie odpuszczą.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom