>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Info Propozycje i pomysly rozwoju forum...

wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Chyba łatwiej będzie odszukać nowy wpis/typ w równolegle widocznych kilku blokach tematycznych - niż było wyłuskiwać je na poprzednich już podstronach spośród kilkudziesięciu płaczów gimbazy na DNTB.
WładcaŚmieci, skoro tego nie zauważyłeś to informuje Cię, że to jest dyskusja o DNTB a nie o userze edi8, więc pisz na temat i nie odnoś się personalnie - bo sam tą swoją nędzną prowokacją usiłujesz teraz zrobić tu burdel rodem.... z DNTB
Tylko że Ci najlepsi, nie będą tam nic podawać. Zrozum to. Zrozum.
ogólnym braku elementarnej kultury osobistej (czytaj: chamstwie i prostactwie)
To nie temat o Edim, ale jeśli oceniasz większość osób które tam są. A sam zachowywałeś się podobnie to chyba to trochę nie na miejscu. Zwłaszcza że piszesz tak krytycznie o tamtym miejscu tylko i wyłącznie dlatego że oni nie sympatyzowali z Toba. Stąd Twoja opinia nie jest obiektywna. Koniec dialogu, bo to inny temat.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
WładcaŚmieci, naprawdę masz duże problemy z percepcją informacji, skoro nie możesz zrozumieć tego, że mój wpis jest swoimi propozycjami skierowany w PRZYSZŁOŚĆ tego co dotąd tu funkcjonowało, a zatem poddałem krytycznej analizie to co chyba normalni użytkownicy widzieli od dłuższego czasu i wyraziłem swoje zdanie odnośnie tego czego nie znalazłem w dotychczasowych wpisach w tej aktualnej dyskusji o DNTB.
I naprawdę nie rozśmieszaj mnie tekstem, że moja opinia może być zależna od sympatyzowania z kimś bądź nie, bo ja kolesiów tu nie szukałem i nie szukam, bowiem robię swoje w zupełnie innych rejonach FB.
Zrozum: scena w postaci DNTB jakby trochę dla mnie zbyt mała i ptice (w swej masie! ) zbyt nisko tam latały...
Stąd totalny brak kombatybilności!
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
@Lipny
Nie wiem czy to mówisz poważnie czy nie. Z jakiego powodu powinniśmy banować te osoby? My nie jesteśmy od tego, żeby weryfikować czy ktoś gra na poważnie czy nie. Każdy ma takie samo prawo do wypowiadania się na forum. Twierdzisz, ze Fonfe wypisuje głupoty, ale robi to w swoim temacie. To jego świat, jego sprawa. No, ale widzę, że Ty jako przykładowy szyderca musiałem się w nim wypowiedzieć. Jeśli będzie robić syf na forum, to naturalnie, tak samo jak każdy inny zostanie ukarany. Nie znam spraw Berciqa i Maroona, wiec ciężko mi się ustosunkować. Cenię obu za wysoką wiedzę sportową. Jednak posiadanie dużej wiedzy czy aktywny merytorycznie wkład na forum nie upoważnia do obrażania, rzucania mięsem notorycznie. Nie mówię tutaj konkretnie o tych 2 użytkownikach a o ogóle. O ile się nie mylę to Maroon kilkukrotnie dostawał blokadę choćby na hp, rozumiem że za każdym razem było to bezpodstawne? Nie mówię, że my jesteśmy bez winy, jednak wasz wkład w obecną sytuację był bardzo duży. Trochę obiektywności.
 
M 418

maat

Użytkownik
@Lipny
Nie wiem czy to mówisz poważnie czy nie. Z jakiego powodu powinniśmy banować te osoby? My nie jesteśmy od tego, żeby weryfikować czy ktoś gra na poważnie czy nie. Każdy ma takie samo prawo do wypowiadania się na forum. Twierdzisz, ze Fonfe wypisuje głupoty, ale robi to w swoim temacie. To jego świat, jego sprawa. No, ale widzę, że Ty jako przykładowy szyderca musiałem się w nim wypowiedzieć. Jeśli będzie robić syf na forum, to naturalnie, tak samo jak każdy inny zostanie ukarany. Nie znam spraw Berciqa i Maroona, wiec ciężko mi się ustosunkować. Cenię obu za wysoką wiedzę sportową. Jednak posiadanie dużej wiedzy czy aktywny merytorycznie wkład na forum nie upoważnia do obrażania, rzucania mięsem notorycznie. Nie mówię tutaj konkretnie o tych 2 użytkownikach a o ogóle. O ile się nie mylę to Maroon kilkukrotnie dostawał blokadę choćby na hp, rozumiem że za każdym razem było to bezpodstawne? Nie mówię, że my jesteśmy bez winy, jednak wasz wkład w obecną sytuację był bardzo duży. Trochę obiektywności.
Jak możemy być obiektywni skoro nawet nie mamy prawa do wypowiedzenia się bo posty są notorycznie kasowane. Mięsem to rzucały (bądź ćpały - didier dzięki za nowe określenie) osoby, które nic do hp nie wnosiły a płakały po zagraniu typu od kogoś kto wrzucił go w hp.
Komu coś nie pasowało - był ignor i już, najprostsze narzędzie. Tak jak kiedyś tu było pisane - nie wymagajmy od innych czegoś czego sami nie przestrzegamy.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Jak możemy być obiektywni skoro nawet nie mamy prawa do wypowiedzenia się bo posty są notorycznie kasowane. Mięsem to rzucały (bądź ćpały - didier dzięki za nowe określenie) osoby, które nic do hp nie wnosiły a płakały po zagraniu typu od kogoś kto wrzucił go hp.
A odpowiedz dlaczego są usuwane? Zadajcie sobie takie pytanie. Jakoś są tutaj również nieprzychylne dla nas wiadomości, jednak napisane bez prowokacji czy obrazy. Jeśli w swoim poście zawieracie prowokacje, szyderę z innych osób czy zwyczajną obrazę to chyba normalne, że na takie coś nie będziemy pozwalać. Padły od was propozycję karania osób banami. Zwyczajny przykład głowa ma bana, po czym wchodzi na swoje multikonto i piszę tutaj posta: &quot;... ty konfituro&quot;. Zacznijcie zachowywać się poważnie albo odpuście sobie pisanie, bo szkoda czasu, na rozmowę na takim poziomie.
 
N 40

naget

Użytkownik
Moim zdaniem z zamykaniem DnTB jest jak z zamykaniem stadionu w niedawnych czasach. Karanie wszystkich, gdy winna jest garstka tępych kiboli. Każdemu czasem się coś wymsknie, tak samo userom jak i modom, ważne by nie przeginać i nie obrażać innych, ale od tego są bany i ignory. Jedni są dla drugich i na takich sytuacjach jak teraz tracą wszyscy.
A co do multi, nie dało by się np zrobić tak, by nowy user mógł pisać posty np po kilku dniach od rejestracji? Myślę, że było by to skuteczne rozwiązanie dla takich typów.
 
L 516

lipny

Użytkownik
Napisalem piekny esej wg. wytycznych ale sie skasował więc po krótce
@Lipny
Nie wiem czy to mówisz poważnie czy nie. Z jakiego powodu powinniśmy banować te osoby? My nie jesteśmy od tego, żeby weryfikować czy ktoś gra na poważnie czy nie.
A no własnie. Bo to jest forum bukmacherskie służące wymianie informacji w celu zarabiania kasy. A wy jako moderacja powinniscie sprawowac piecze czy to forum jest wiarygodne. Tak mi sie wydawało az do twego postu ;)
a nie wyłapywac wulgaryzmy w dziale &quot;zer i patologii&quot;
Co do postu o szydercy etc ani nikt nie mowi ze jst swiety ani nic, Ja Ci kiedys wprost napisalem ze sie nie znam to przynajmniej nie udaje nikogo takiego,
i jestem wdzieczny chlopakom i dziewczetom ze moge cos sie uczyc i cos zarobic.
A Wy zabraliscie te mozliwosc nowym albo niezrzeszonym, i ich mi troche szkoda, serio
A jesli juz wyrosles na takiego znawce ze nie potrzebujesz opinii innych to Ci szczerze zazdroszcze, i to bez szydery;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
boss6699 833

boss6699

Użytkownik
@Lipny
Nie wiem czy to mówisz poważnie czy nie. Z jakiego powodu powinniśmy banować te osoby? My nie jesteśmy od tego, żeby weryfikować czy ktoś gra na poważnie czy nie. Każdy ma takie samo prawo do wypowiadania się na forum.
rozumiem że drzwi do działu kolarstwo stoją otworem dla wszystkich, jak zacznę pisać analizy i trafiać choć nie mam o tym żadnego pojęcia mogę liczy na znawcę ?
A odpowiedz dlaczego są usuwane? Zadajcie sobie takie pytanie. Jakoś są tutaj również nieprzychylne dla nas wiadomości, jednak napisane bez prowokacji czy obrazy. Jeśli w swoim poście zawieracie prowokacje, szyderę z innych osób czy zwyczajną obrazę to chyba normalne, że na takie coś nie będziemy pozwalać. Padły od was propozycję karania osób banami. Zwyczajny przykład głowa ma bana, po czym wchodzi na swoje multikonto i piszę tutaj posta: &quot;... ty konfituro&quot;. Zacznijcie zachowywać się poważnie albo odpuście sobie pisanie, bo szkoda czasu, na rozmowę na takim poziomie.
a Ty potrafisz odpowiedzieć dlaczego są kasowane? jak jeden z moderatorów kasował posty ich nawet nie czytając czy to jest poważne zachowanie a co do ostatniego to coraz więcej osób na forum przekonuje się że rzeczywiście masz rację
Pozdrawiam Serdecznie i Zabek jest to pozdrowienie grzecznościowe a nie jak myślisz jakaś prowokacja
 
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
jak zacznę pisać analizy i trafiać choć nie mam o tym żadnego pojęcia mogę liczy na znawcę ?
Przyznawanie rang znawca oraz typer jest dokładnie opisane w regulaminie:
Zasady przyznawania rangi Znawca:
1. Osoba zainteresowana rangą Znawca musi wykazać się aktywnym uczestniczeniem w życiu forum, podając regularnie przez kilka tygodni typy wraz z analizami w konkretnym dziale/działach sportowych.
2. Użytkownik forum, który spełni wyżej wymieniony warunek, może wysłać prywatną wiadomość do członka ekipy ModTeam lub do administracji, krótko przedstawiając swoją aktywność na forum.
3. Daną osobę będą obserwować osoby z grupy ModTeam i oni zadecydują o przyznaniu bądź nie rangi Znawca.
4. Przyznając rangę Znawca nie oczekujemy &quot;100%&quot; skuteczności, liczy sie znajomość danej dyscypliny i umiejętność przekazania tego pozostałym użytkownikom. Oczywiście skuteczność także ma znaczenie, im wyższa, tym większa szansa na otrzymanie rangi.
5. Po zmniejszeniu swojej aktywności na forum, użytkownik traci range Znawca.
 
boss6699 833

boss6699

Użytkownik
Przyznawanie rang znawca oraz typer jest dokładnie opisane w regulaminie:
Dziękuje za odpowiedz może postarasz odpowiedzieć mi również dlaczego kasowane są posty z pytaniami o czytanie prywatnych wiadomości użytkowników i czy znajduje się jakiś zapis w regulaminie mówiący właśnie o sprawie PW na forum?
pozdrawiam serdecznie
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
dlaczego kasowane są posty z pytaniami o czytanie prywatnych wiadomości użytkowników i czy znajduje się jakiś zapis w regulaminie mówiący właśnie o sprawie PW na forum?
Ogólnie są kasowane posty, które mało co wnoszą do dyskusji lub są prowokacyjne, zbędne.
To temat propozycje i pomysły rozwoju forum, a nie pytania o działalność forum.
Nikt nie czyta prywatnych skrzynek, bo to prywatne korespondencje.
Już pisałem, że maroon dostał bana na PW ze względu na skargę innego użytkownika. Inni buntownicy otrzymali bany na PW profilaktycznie przed podobnymi akcjami. Nie jest to żadna nowość na forum, że blokujemy profilaktycznie PW gdy są możliwe działania destrukcyjne. Analogiczna sytuacja jest z osobami, które uwikłane są w sprzedawanie typów.
Nie szukajcie sensacji tam gdzie jej nie ma, a skupcie się na propozycjach zmian na forum.
 
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Bardzo rzadko wpadam na DNTB , ponieważ poziom gimbazy i &quot;wolność wypowiedzi&quot; powodują ,że rozmowa często sięga dna. Nasuwa się kilka wniosków i kilka rozwiązań sytuacji, zacznę może od wniosków:
1. Pewni użytkownicy Forum nie nadają się i nie potrafią z niego korzystać we właściwy sposób.
2. Wśród moderatorów również znajdzie się kilka osób, które zamiast dbać o porządek i ogarniać chce się pochwalić jaką to one władze mają w rękach . Pewnie też niedorośli .
3. Każdy z użytkowników forum, chce mieć możliwość rozmowy na temat bieżących wydarzeń sportowych i gry live, to jest jasne.
Rozwiązania sytuacji są proste odnośnie userów:
- 1 komputer(internet) 1 konto na forum, to znacznie ograniczy możliwość cwaniakowania ponieważ ograniczy to multikonta.
- 2 Za nieodpowiednie zachowanie ban na pare dni tak aby user nie mogl wejsc nawet na strone. To bardzo pomoze w ochlonięciu i resocjalizacji ,niektórych osób.
- 3 Weryfikacja wieku na Forum, nie widzę problemu z czymś takim, skoro każdy gra u bukmachera pokazuje dowód itd, to myślę ,że weryfikacja wieku na Forum dotyczącego tematyki bukmacherskiej może być od 18 lat co ograniczyłoby w pewnym stopniu gimbaze ,która tu egzystuje i gra po cichutku za kieszonkowe od mamy/taty.
- 4 Można by wprowadzić opcję pod Avatarem i pod słowem Reputacja powiedzmy 2-3 dyscypliny sportu ,w których dany user czuje się najmocniej, czy nawet jedną, zawsze ograniczyłoby ilość Januszy ,którzy uprawiają hazard i bawią się w loterie i wypisują głupoty, nawet posiadając sporo punktów reputacji.
5 możnaby również wprowadzić opcje również pod reputem stawka uważam, że to poprawiłoby DNTB bo wiadomo jedni grają jednorazowo za 10/5/1 tys zł inni za np 100-500, jeszcze innie za 50-150 a inni za 5-15, uważam ,że nie jest to powód do wstydu.Każdy gra za tyle na ile może pozwolić sobie aby ewentualnie przegrać, oczywiście nie każdy tak robi ,a potem przeżywa . Powiedzmy sobie szczerze, to że ktoś gra za mała stawkę to nie znaczy ,że jest gorszym typerem czy nie ma prawa głosu, jednak taka opcja pozwoliłaby każdemu ocenić, czy ktoś gra sobie dla Fun&#39;u czy &quot;jest poważnym graczem ,który chce zarabiać kokosy&quot; ???? wiadomo,że jeden jak i drugi może być totalnie nie wiarygodny, jednak mówię jeszcze raz, taka opcja pomogłaby w ocenie wszystkiego zgodnie z własnym sumieniem przez co obyłoby się bez zbędnych wyzwisk. Ważne żeby ta opcja miała jakieś widełki albo podpis &quot;średnia stawka&quot; i była obowiązkowa i co ważne w walucie a nie jednostkach ;)

Co do adminów:
Userzy, którzy tworzą Forum, potrzebują rzetelnych i dorosłych przewodników/moderatorów , a nie dzieci jeszcze gorszych niż te najgorsze na DNTB, uważam ,że góra powinna po prostu zdymisjonować co poniektórych modów aby wstrząsnąć MODTeam&#39;em i dać do zrozumienia ,że powinni poważnie traktować powierzone im funkcje . Zniżanie się do poziomu gimbazy zwłaszcza u moderatora jest niedopuszczalne ponieważ , zwykły debil na tym forum myśli skoro moderator może to i ja mogę.

Ostatnim rozwiązaniem jakie proponuje odnośnie już samego działu DNTB, albo go otworzyć wprowadzając powyższe zasady, albo utworzyć specjalny topic LIVE np. na discuss.com tak jak jest na forum fanowskim MANUTD i wyznaczyć odpowiednich ludzi do pilnowania porządku, ale nie z MODTeam, tylko nowych niezależnych ludzi ,którzy zarówno będą mogli tam uciszyć moda jak i usera. Albo utworzyć jakiegoś mini shoutboxa ,który okazałby się cenny na pewno, obie opcje mają sens jeżeli &quot;przyklei&quot; się je do Forum.bukmacherskie.com aby żyły samopas i własnym życiem nie ma sensu.
Mam nadzieję ,że ktoś doczyta do końca:cool: Pozdrawiam ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
rockstar 3

rockstar

Użytkownik
Ostatnim rozwiązaniem jakie proponuje odnośnie już samego działu DNTB, albo go otworzyć wprowadzając powyższe zasady, albo utworzyć specjalny topic LIVE np. na discuss.com tak jak jest na forum fanowskim MANUTD i wyznaczyć odpowiednich ludzi do pilnowania porządku, ale nie z MODTeam, tylko nowych niezależnych ludzi ,którzy zarówno będą mogli tam uciszyć moda jak i usera. Albo utworzyć jakiegoś mini shoutboxa ,który okazałby się cenny na pewno, obie opcje mają sens jeżeli &quot;przyklei&quot; się je do Forum.bukmacherskie.com aby żyły samopas i własnym życiem nie ma sensu.

Mam nadzieję ,że ktoś doczyta do końca:cool: Pozdrawiam ????

To już lepiej utworzyć IRC chat ,
 
P 53

piter35

Użytkownik
Witam. Życie forum śledzę od jakiś 6 lat i jako osoba bezstronna, nie związana z żadną ze skonfliktowanych stron napisać coś od siebie. Nie będę mówił o roli DNTB na forum, bo każdy inteligentny, logicznie rozumujący użytkownik chyba samemu potrafi ocenić czy ten dział mu był przydatny i czy potrafił odpowiednio z niego korzystać czy nie i ma własne wyrobione zdanie na ten temat. Przejdę do sedna sprawy czyli zamknięcia tematu ze względu na &quot;wieczne spiny&quot; i coraz większe konflikty w ostatnim czasie między użytkownikami. Śledząc od dłuższego czasu ten dział uważam że tej &quot;złej krwi&quot;, jadu, wyzwisk itd było coraz więcej. Kiedyś więcej było merytorycznej treści, podawanych typów obecnie DNTB było po prostu czatem gdzie użytkownicy prowadzili luźne rozmowy i o sporcie i o &quot;dupie Maryny&quot; I uważam że nie było w tym nic złego. Przypuszczam że jeśli DNTB by te role czatu dalej pełnił i pomiędzy informacjami sportowymi, wynikami, typami live pojawiały się informacje kto jakie piwo właśnie pije, gdzie lubi spędzać urlop, jaką ma dietę bo chodzi na siłownie itp to ten dział nie byłby żadnym problemem dla administracji. Tylko jest jedno ale to wszystko musiałoby się odbywać w zdrowej, opartej na szacunku do innych użytkowników atmosferze, a tak niestety nie było. Bo jednak tylko ślepy by nie zauważył że każdego dnia było tam sporo wyzwisk, drwin naśmiewania się z innych userów, zawodników. I wina leży po obu stronach. Z jednej strony trafiają się osoby które ze względu na swój charakter i mentalność zachowują się jak się zachowują, również wiek ma tu znaczenie bo wiadomo że bardziej porywczy, podatni na słowne utarczki, wyzwiska są osoby młode które dopiero wchodzą w dorosłe życie niż te które mają już ileś tych lat na karku i swoje przeżyli. Obecnie mam 38 lat i wiem jak czasem zachowywałem się mając naście lat nie zawsze poprawnie. I takich osób się nie da uniknąć, będą pojawiać się nowe więc zawsze będą te &quot;spiny&quot; większe lub mniejsze jeśli dział DNTB powróci. Ale można te osoby eliminować z tego działu poprzez bany jeśli nie potrafią się podporządkować określonym normom i zasadom. Kolejna rzecz i ta mnie bardziej dziwi to zachowanie niektórych doświadczonych userów czy jak kto woli z dłuższym stażem. Od jakiegoś czasu powstały na forum a zwłaszcza w dziale DNTB swoiste TWA dla niewtajemniczonych towarzystwa wzajemnej adoracji. Widać to było przede wszystkim w dyscyplinie tenisa czy siatkówki. Naśmiewanie się, drwienie, wyszydzanie z typów nowych czy mniej doświadczonych użytkowników, tak jakby te grono posiadało monopol na wiedzę i typy z danej dyscypliny a reszta powinna się nie wypowiadać a jak się wypowie poda inny typ to trzeba ich zbesztać. Ile razy było tak że to właśnie typ tych nowych czy mniej doświadczonych wszedł i ani razu nie widziałem potem wpisu po meczu któregoś z wyszydzających &quot;zwracam honor, myliłem się, sorry miałeś jednak racje co do tego meczu&quot; tylko za jakiś czas kolejna szydera z kolejnego typu. Naprawdę niektórzy nie potrafią inaczej postępować? W inny sposób zwracać się do drugiej osoby? Nawet jak nieraz palnie głupotę w analizie to zamiast poprawić błąd czy poinformować autora analizy że napisał coś nie tak by to poprawił przez tych starych wyjadaczy od siatkówki ale i innych dyscyplin to lepiej wkleić taką analizę, jej fragment, albo podać link do niej na DNTB i się z niej naśmiewać i drwić. Tak zachowują się dorośli, poważni ludzie? Bo za takich trzeba chyba uważać kogoś kto np ponoć prowadzi trzy firmy? Nie. To jest dziecinada rodem z podstawówki. Nie będę używał słowa gimnazjum bo za moich czasów ich nie było więc nie wiem jakie tam panują relacje miedzy nastolatkami. Można nawet trzeba czasem zażartować, ironicznie się wypowiedzieć bo jak mawiają śmiech to zdrowie ale kiedy to jest robione nagminnie dzień w dzień a żart przemienia się w szydere to też staje się to uciążliwe dla innych użytkowników. W ostatnim czasie naprawdę można było się zastanawiać co jest ważniejsze dla niektórych osób czy faktyczne wygrywanie z bukmacherem czy przesiadywanie w DNTB tylko po to by robić za nadwornych szyderców tego działu. I tego typu zachowania również nakręcają tą spirale &quot;złej krwi&quot; i złej atmosfery na forum. Z drugiej strony działanie administracji czy moderatorów a raczej brak działania z ich strony w tym dziale na takie zachowania. Ileż to razy można było zauważyć kłótnie, wyzwiska drwiny pisane przez jednych do drugich a miedzy nimi jakiś wpis moderatora na temat jakiegoś meczu, wyniku. więc będąc tam w danej chwili widział tak jak ja co się dzieje a mimo to nie reagował i pozwalał żeby taka dyskusja w złej atmosferze się toczyła. Czyli co? Moderatorzy nie reagują czyli pozwalają się wyzywać i drwić z innych.
Kolejna sprawa to &quot;jakość&quot; tych moderatorów. Kontakt z komputerami, internetem mam od 98 roku i od tamtej pory uczestniczę czy uczestniczyłem w życiu kilkunastu forów o różnej tematyce i wiem i pewnie nie tylko ja jaka jest rola moderatora forum. Przede wszystkim powinien pilnować by nie łamano regulaminu forum, być rozjemcą, łagodzić wszelkie konflikty i być osoba neutralną. Nie wiem bo nie jestem w temacie jeśli chodzi o sprawne funkcjonowanie tego forum i ilu ich powinno być tutaj ale chyba ważniejsza jest jakość a nie ilość. Moderator swoim zachowaniem, swoimi wpisami powinien dawać przykład innym zwłaszcza tym młodym czy nowym userom, uczyć kultury i szacunku do innych w internetowej społeczności i przede wszystkim pomagać. Tu dla przykładu moderator Ramzesa który jest tego przykładem i nie daje się wciągać w jakieś słowne przepychanki, prezentuje stały swój wysoki poziom odpowiedniego zachowania. Z &quot;młodych&quot; stażem moderatorów zabek którego wypowiedzi są również bardzo wyważone, i merytoryczne. Moderator nie może być prowokatorem i samemu jątrzyć. Bo jeśli moderatorzy w ten sposób postępują, łamią regulamin to czego oczekiwać od zwykłych userów widzących zachowanie &quot;zielonych&quot; ? Przykład: dawid.400 Facet ewenement na tym forum lub jak kto woli &quot;święta krowa&quot; Osoba o ogromnej wiedzy z kilku dyscyplin i za to należy mu się szacunek. Sam niejednokrotnie korzystałem z jego trafnych typów z kolarstwa czy siatkówki i pewnie nie tylko ja ale wiele osób na tym forum. Ale jako moderator ta osoba w tej roli kompletnie się nie sprawdza i do tej funkcji nie nadaje jeśli nie zmieni swojego podejścia i sposobu pisania. Dziesiątki razy można było zauważyć śledząc DNTB że on również robił to co administracja uważa za powód zamknięcia tego forum czyli spinał się z innymi użytkownikami, szydził z nich, wyśmiewał, prowokował, drwił czy to z podanych typów czy np odmiennych poglądów politycznych a już niepojęte jest jak taka osoba jak moderator obraża świadomie zawodników za słabą grę czy zmienia nazwy zespołów siatkarskich pisząc pusowia, sraka cwelbank itd? Niby to błahostka ale do czego to prowadzi? na pewno nie do podniesienia poziomu wypowiedzi pozostałych osób. A widząc że moderator na takie teksty sobie pozwala to i kolejne osoby na coraz więcej sobie wtedy pozwalają, zaczynają wyzywać, obrażać według zasady &quot;zielony&quot; może to i my możemy. I kolejne tu pytanie do administratorów? gdzie wasza reakcja na takie zachowania waszych moderatorów? Można odnieść wrażenie że jedynym wyznacznikiem tego by zostać modem jest wiedza i aktywne udzielanie się na forum i to jest właśnie błąd. Bo osoby które mają wiedzę z danej dziedziny udzielają się regularnie pomagają innym powinny mieć przyznawane określone rangi znawcy danej dyscypliny, typera itp. Ale żeby być dodatkowo moderatorem trzeba mieć jeszcze odpowiednią osobowość, charakter by nie być osoba kontrowersyjną, nie wywoływać samemu konfliktów, nie być stronniczym a neutralnym, szanować innych użytkowników a nie z nich drwić i szydzić. I dobra rada dla
administracji, przyjrzyjcie się dokładniej pracy swoim moderatorów czy dobrze pełnią swoją funkcję, bo nieraz i nie dwa było tak że to właśnie oni też zaczynali jakieś spiny a dawid.400 jest tylko jednym z przykładów i nie wyjątkiem. Wyciągnijcie wnioski by pewnym osobom jeśli nie zabrać tej funkcji to przynajmniej zwrócić uwagę i utemperować zachowanie by nie czuły się jak &quot;święte krowy&quot;
I na koniec coś na temat propozycji czy zmian. Uważam że jeśli temat DNTB wróci a nie będzie nad nim po pierwsze stałego nadzoru czyli osób baczących na wypisywane tam treści i reagowanie od razu na nie kasowaniem obraźliwych postów i jednoczesnym dawaniem kar wynikających z regulaminu to nie wiele się zmieni na lepsze i wcześniej czy później wróci &quot;zła krew&quot; I tu pojawia się problem by tak dobrać osoby odpowiedzialne za porządek w DNTB by nie budziły one kontrowersji były neutralne, obiektywne. Wiele osób ma zastrzeżenia np do moderatora Teda że jest stronniczy, kieruje się prywatą a nie obiektywizmem przy usuwaniu postów i usuwa je wybiórczo a to też rodzi potem konflikty. Wiec też nie każdy moderator powinien mieć prawo do usuwania postów czy dawania ostrzeżeń i banów, tylko konkretne osoby do tego wybrane przez administracje. Więc może warto byłoby jeszcze bardziej rozgraniczyc obowiązki i prawa moderatorów by jasno i czytelnie było wiadomo kto za co jest odpowiedzialny i jakim działem się zajmuje a nie ze pewne osoby są od wszystkiego bo później trudno skontrolować czy dany moderator faktycznie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Kolejna sprawa to regulamin umieszczany na każdej pierwszej stronie DNTB
skoro wieczne spiny są powodem jego zamykania to obok punktów:

Zabrania się w tym temacie:

- przede wszystkim pisania postów nie związanych z zakładami sportowymi,
- próśb o pożyczki czy wsparcie finansowe,
- próśb o linki tzw. warezów,
- pytań o gry online np. fifę itp.
- pisania o ustawionych spotkaniach sportowych,
- pozostałe sprawy wymienione w regulaminie forum.

Powinien się na pierwszym miejscu przede wszystkim znaleźć punkt zabraniający używania wulgaryzmów, obrażania, wyzywania innych użytkowników jak i sportowców czy zespołów a nie dopiero pod koniec regulaminu pisanie:
Szanujmy się nawzajem i rozmawiajmy w sposób kulturalny i cywilizowany bo to brzmi jak prośba by userzy łaskawie się do niej stosowali a to ma być przykaz, nakaz by tego przestrzegać i za łamanie którego będą kary. Dla jednych jest to tak oczywiste jak to że po nocy będzie dzień ale do niektórych to widać nie dociera. Skoro chcecie mieć porządek w tym dziale to obecnie ten punkt regulaminu jest najważniejszy bo przez łamanie go jest jak jest jest.
Na temat punktu: Jeśli Twój post został usunięty to oznacza, że łamie zasady forum. Nie będę się wypowiadał bo nie mam odpowiedniej wiedzy a zarazem zdania na ten temat jako że wcześniej nie pisałem tutaj. Ale wielokrotnie można było przeczytać czy to w działach tematycznych czy w DNTB że posty są usuwane niesłusznie. Wiec może warto i temu się przyjrzeć i porozmawiać ze wszystkimi moderatorami odpowiedzialnymi za usuwanie postów i przeanalizować czy faktycznie usuwanie tych postów zawsze odbywa się ze względu na łamanie regulaminu czy ze względu na &quot;widzi mi się&quot; któregoś moderatora i niechęć do danego użytkownika. Kolejny punkt:

Nie prowokujcie innych użytkowników forum, za takie praktyki automatycznie ostrzeżenie.
Jak pokazało życie ten punkt był stosowany wybiórczo i wobec jedynie
niektórych, kiedy innym na to pozwalano a jeśli ma być dobrze wszyscy powinni być traktowani jednakowo i jednakowo karani za te same
przewinienia czy to nowi użytkownicy czy Ci z dużym stażem czy moderatorzy jeśli też łamią prawo tylko czy administracja ma tyle odwagi czy jak kto woli jaja by karać moderatorów jeśli popełniają błędy. Kolejny punkt regulaminu:

Za nieprzestrzeganie zasad i ich nagminne łamanie moderatorzy forum mogą zastosować następujące kary:
- żółta karta (ostrzeżenie)
- czerwona karta (ostrzeżenie, przy 3 kartach konto użytkownika automatycznie zostaje zawieszone)
- zablokowanie dostępu do działu Hyde park (pierwsza blokada na okres max 1 miesiąca, druga na okres kilku miesięcy)
- zablokowanie dostępu do całego forum (tzw. Ban)

Również jak pokazało życie te kary nie wiele dają i są za łagodne by działać na wyobraźnie użytkowników. Powinny być zmienione na ostrzejsze. Po co te kartki? co one dają? Za jawne nagminne łamanie punktów zawartych w regulaminie powinno być jedno góra dwa ostrzeżenia i od razu czasowy Ban na DNTB na tydzień czy miesiąc czy inny okres by użytkownik miał czas by przemyśleć swoje zachowanie. I każdy inteligentny i logicznie rozumujący człowiek powinien zrozumieć ze musi się zmienić czy inaczej postępować jeśli chce w przyszłości dalej brać udział w DNTB. Jeśli po karencji i powrocie jego zachowanie się nie zmienia to pokazuje to że taki użytkownik do tego działu ze względu na swój charakter się nie nadaje. wtedy również np jedno ostrzeżenie z informacją że kolejnego już nie będzie tylko Ban np na rok. Niech ma możliwość korzystania z innych działów pisania w nich analiz ale na DNTB jako recydywa już nie. I tu rodzi się chyba największy problem czy znajdą się odpowiednie osoby by bez żadnych uprzedzeń do poszczególnych użytkowników czy poufałości do innych bo to znajomi, sprawiedliwie dawać ostrzeżenia i bany zarówno nowym userom i tym których się zna, z którymi się piło na zlotach itp. W moim odczuciu jest to wątpliwe a czy niemożliwe? nie wiem. Ale wniosek z tego nasuwa się od razu. Kary powinny być surowsze, konsekwentnie dawane wszystkim po kolei bez względu na zasługi na forum jeśli na nie zasłużyli. I działać również wstecz, że jeśli okazało by się ze osoby odpowiedzialnej za porządek nie ma akurat w dziale to by np na drugi dzień po przejrzeniu wpisów z poprzedniego wieczoru czy nocy również karała za łamanie regulaminu. By nie było tak że skoro w danej chwili takiej osoby nie ma to można pisać co się chce i wyzywać kogo chce.
Kolejna sprawa - dostęp nowych użytkowników do działu DNTB, którzy często sieją również spory zamęt. Jeśli od strony technicznej jest możliwe to powinno być ograniczenie ale nie tylko ilością postów ale i czasowe że np nowy użytkownik musi mieć napisanych ileś tam sensownych postów a zarazem jakiś określony staż na forum by móc wchodzić w ten dział. By nie było tak że ktoś założy konto czy multikonto w ciągu jednego dnia napisze ileś tam postów o
niczym i wejdzie w DNTB by wyzywać innych. Oczywiście jeśli taka zapora by istniała to powinna ominąć użytkowników którzy z jednej strony nie mieliby określonej liczny postów ale z drugiej byli użytkownikami forum od roku dwóch itd. bo jeśli w ciągu tego okresu nie mieli żadnych upomnień ostrzeżeń i potrafili się poprawnie zachowywać to i przyszłości nie powinni stwarzać problemów.
Jeszcze uwaga na temat punktu: Zabrania się w tym temacie:

- przede wszystkim pisania postów nie związanych z zakładami sportowymi,

ten punkt dawał w przeszłości i jeśli zostanie zachowany to również w przyszłości pole do szerokiej interpretacji tego przepisu budząc przy
tym kontrowersje w razie dawania ewentualnych ostrzeżeń czy banów. Oczywiście mówię o samym temacie DNTB. W działach tematycznych powinno to być obowiązkowo przestrzegane ale w DNTB powinna być większa swoboda. Naprawdę ciężko określić kiedy się jeszcze pisze na tematy sportowe a kiedy już nie. Ktoś np napisze &quot;byłem w sklepie kupiłem czworopak lecha czy żywca pije właśnie drugiego jem pizze i oglądam Inter z Romą na
którą warto postawić bo przeważają&quot; i karać tego kogoś bo pisze o tym co pije i ile pije? Bezsens. Powinien być większy dystans moderatorów czy administratorów do tego ze nieraz w sumie to każdego dnia niektórzy użytkownicy odbiegają od tematów czysto sportowych i napiszą zdanie,
kilka zdań czy zapytają o coś niezwiązanego ze sportem, po tych kilku zdaniach czy uzyskaniu odpowiedzi ponownie wrócą do tematu sportu.
Chyba nikt przez godzinę nie będzie w DNTB pisał jakiej słucha muzyki, jak było na urlopie czy co kupił będąc na zakupach. Jeśli w DNTB
panuje spokój, jest zdrowa atmosfera, ludzie się wzajemnie negatywnie nie nakręcają to moderatorzy nie powinni reagować dając jakieś
upomnienia czy ostrzeżenia za to że ktoś napisał kilka zdań nie na temat bo takie działanie moderatorów też może mieć negatywny wpływ na
późniejszą atmosferę w tym miejscu, jakieś pretensje uwagi ze jest cenzura jak za komuny itp. Dlatego po raz kolejny powraca pytanie czy są
albo czy znajdą się osoby na tyle bezstronne i neutralne, które obiektywnie będą stanie ocenić komu się należy ostrzeżenie a zarazem zachować
dystans do osób zbaczających ale zbaczających chwilowo z tematów sportowych bo nie wiem ile osób włącznie z administracją wierzy że taki
dział jak DNTB albo jemu podobne ograniczą się jedynie do samego suchego podawania typów live i informacji na temat składów, osłabień itd.

Reasumując na przyszłość jeśli DNTB powróci bądź powstanie coś na wzór tego to jeśli od strony technicznej możliwe jest to upomnienia czy bany za łamanie regulaminu w tym dziale powinny być ostrzejsze, szybciej i przede wszystkim konsekwentnie dawane wszystkim bez patrzenia na to jaką kto ma pozycje czy range na forum. Dawane z jednorazową szansą powrotu do tego konkretnego działu po okresie banicji a w przypadku recydywy banicja o wiele wiele już dłuższa. Kary powinny być dawane przez osoby kompetentne i bezstronne o ile się takie znajdą i będą chciały taką funkcje pełnić bo nie każdy moderator ze względu na swoje zachowanie i stronniczość się do tego nadaje. Utrudniony powinien być dostęp do tego działu dla zupełnie nowych użytkowników ilość sensownych postów i określony staż na forum bo owszem gdybam teraz ale śmiało można założyć ze obecnie większość nowych userów to osoby nastoletnie które wchodzą okres dorosłości pełnoletności i są bardziej porywcze, &quot;zbuntowane&quot; ze względu na swój młody wiek. A dla administratorów czy osób odpowiedzialnych za to forum rada by porozmawiali ze swoimi wszystkimi moderatorami i uczulili ich zwrócili uwagę by też odpowiednio się zachowywali, kontrolowali, nie odpowiadali językiem agresji, bo jak się robi porządki chce by było lepiej to należy zacząć od swojego ogródka. Na temat samych działów tematycznych oraz jakości pisanych tam analiz przez mniej czy bardziej doświadczonych użytkowników nie będę się wypowiadał bo nie o tym chciałem mówić chociaż po tym jak jest ostatnio o tym głośno i jak często ta kwestia jest poruszana tez stanowi to pewien problem.

P.s. To mój pierwszy post na tym forum a jeśli są jakieś osoby, mam tu na myśli przede wszystkim moderatorów, czy Pana od trzech firm których wymieniłem w powyższym tekście a które posądzałyby mnie o to ze cokolwiek im zarzucam tylko dlatego że kryję się parawanem anonimowości, to jestem gotów podać swoje dane czy kontakt na PW w celu dalszej wymiany poglądów i merytorycznej rozmowy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +53
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Proponuję aby w dziale &#39;kupony ze statystykami&#39; i vip typy wprowadzić obowiązek podania yieldu lub zysku/straty w nazwie tematu, w nawiasie na końcu. Np:
&quot;Ted granie (- ileśtam %)&quot;.

Wiem że to by była dodatkowa robota dla modów bo sami nie możemy edytować starszych postów. W vipach moglibyście aktualizować co miesiąc a w KzS co 3 żeby się nie przemęczyć. Wtedy każdy użytkownik, nawet w miarę świeży, wiedział by z kim ma do czynienia.

A tak to nawet jak chce czyjeś statystyki zobaczyć to nie dość że muszę wertować nie wiadomo ile stron w jego temacie to i tak nie ma pewności że znajdę bo wielu kładzie na to lachę. Choćby ww Ted, super Marcin że namówiłeś go na staty, przekonałeś go nawet że jednak jest jeden styczeń w roku ale poprzednie miesiące dalej nie rozliczone. Widząc staty jego ostatnich 3 miesięcy łatwiej każdy by miał z podjęciem decyzji czy warto z taką osobą grać.

Domyślam się że w &#39;KzS&#39; nie będzie Wam się chciało ale w vipach jak najbardziej powinno to funkcjonować. Tematów tam dużo nie macie, nie przemęczycie się.
I również uważam że wszyscy &#39;znawcy&#39; powinni mieć pod rangą wyszczególnione czego są znawcami. Żeby nie dochodziło do sytuacji że zabierze głos w innym temacie gdzie większego pojęcia nie ma, zrobi z siebie głupka a inni się będą zastanawiać: &quot;Boże, za co oni tych &#39;znawców&#39; rozdają?&quot;
A tak widząc że ktoś jest znawcą, dajmy na to od kolarstwa, to zwracamy uwagę u niego na kolarskie typy. Wiemy że na tym się zna ale jak już napiszę o piłce czy koszu to warto również poszukać opinii innych użytkowników.

Na koniec jako że pozdrawiać podobno już nie wolno to załączam wyrazy szacunku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
Ale ja nie rozumiem jakich pomysłów chce jeszcze wysłuchać administracja. Nie ma innej drogi niżeli wprowadzenie kar chwilowych( czyli blokad na DNTB) jak i ostrzejszych kar dla tych co będą już przesadzać całkowicie. Jak i obowiązkowo wprowadzenie dla nowo zarejestrowanych osób ograniczony dostęp. Ja się naprawdę dziwię, czemu administracja jeszcze tego nie stosuje raz że, w tematach najprawdopodobniej byłby większy ruch a dwa nie było by multi kont po banie na DNTB i taki jeden debil z drugim byłby ostrożniejszy.
Albo faktycznie zamknąć całkowicie i nie otwierać co jak pisałem wyżej to chyba niezbyt dobry pomysł.
 
rpg 1K

rpg

Użytkownik
Odbiegając na chwilę od DNTB
Dział Kasyno/Poker. Jak się tam ma cokolwiek dziać skoro większość tematów tam zakładanych(przez moda) jest automatycznie zamykana i nie ma miejsca na żadną dyskusję o promocji. Wczoraj wrzuciłem temat z promocją i wyświetliła mi się informacja, że temat oczekuje na zatwierdzenie i do dzisaij nic. Pamiętam, że to już drugi raz, a za pierwszym nie dostałem żadnej informacji zwrotnej dlaczego temat niezatwierdzony.
Jedynym miejscem tam gdzie można coś napisać to czat.
Z taką polityką to nie ma promila szansy na to, że dział choćby wróci do połowy świetności z czasów gdy ogarniał go Mazaq, ale to było lat temu pewnie z osiem.
Większość w tym ja i tak siedzimy na innych forach, bo tam promocje są dużo, dużo szybciej, ale nawet jak już przez sentyment chcę wrzucić info tu to i tak nie ma jak. Trudno ożywić dział gdzie praktycznie poza przyklejonymi tematami nie można się wypowiadać.
 
k@mil 1,2K

k@mil

Użytkownik
Odbiegając na chwilę od DNTB
Dział Kasyno/Poker. Jak się tam ma cokolwiek dziać skoro większość tematów tam zakładanych(przez moda) jest automatycznie zamykana i nie ma miejsca na żadną dyskusję o promocji. Wczoraj wrzuciłem temat z promocją i wyświetliła mi się informacja, że temat oczekuje na zatwierdzenie i do dzisaij nic. Pamiętam, że to już drugi raz, a za pierwszym nie dostałem żadnej informacji zwrotnej dlaczego temat niezatwierdzony.
Jedynym miejscem tam gdzie można coś napisać to czat.
Z taką polityką to nie ma promila szansy na to, że dział choćby wróci do połowy świetności z czasów gdy ogarniał go Mazaq, ale to było lat temu pewnie z osiem.
Większość w tym ja i tak siedzimy na innych forach, bo tam promocje są dużo, dużo szybciej, ale nawet jak już przez sentyment chcę wrzucić info tu to i tak nie ma jak. Trudno ożywić dział gdzie praktycznie poza przyklejonymi tematami nie można się wypowiadać.
Proszę o cierpliwość. Niebawem osobiście zajmę się zmianą zasad panujących w tym dziale.
 
zraszacz-bukow 955

zraszacz-bukow

Użytkownik
Mam to samo zdanie co wiekszosc, DNTB to najwazniejszy dzial na tym forum do zarabiania pieniedzy. Perelki, pewniaki, pomylki bukow, szybkie bety - na tym sie zarabia. A NIE analizie na 3 strony w dziale sportowym po kursie 1.2... No sorry, ale skoro chcecie rozmawiac jak dorosli ludzie to ja wam nie bede slodzil, ze jest inaczej. Sa tutaj userzy z reputacja prawie 10 tysiecy, pisza przepiekne analizy a calosc tematu delikatnie na plus (w najlepszym przypadku). Bukmacherka to hazard, zywe obstawianie, szukanie okazji.
Ktorys z modow proponuje wstawianie typow live w dziale z kuponami i subskrybowanie tego.. no sorry, ale to jest niepowazne ???? Raz, ze nie mam tutaj ulubionego typera a dwa, ze za duzo z tym zachodu.
Ja mam repute w duzym stopniu z powodu podawania typow na zywo, teraz nie mam takiej mozliwosci.

Chcecie propozycje? Przywrocic dzial DNTB ale po prostu z nowym regulaminem. Bardzo ostrym, jedno przewinienie i ban na pol roku. Ostudzi to napinaczy. Jak ktos sobie ulzy wyzywajac kogos to ma bana i tyle, juz nigdy tego nie zrobi. Wrzuciliscie wszystkich do jednego worka.
I co sie stalo? Tak jak ktos pisal - ludzie poznajdowali sobie inne fora dyskusyjne i tam sie udzielaja. Ja zawsze mam otwarte dwa fora, wasze i konkurencji, bo nie interesuje mnie jakies przywiazanie czy sentyment, interesuja mnie dobre typy. Nikomu nigdy nie powiem na jakim forum siedze, bo to moja sprawa, ale fakt, jest tam dzial od dlugich lat podobny do DNTB i co? I NIE MA ZADNEGO PROBLEMU!!
A tutaj administracja sama znajduje sobie problemy. Nie podoba mi sie podejscie, ze zamiast szukac rozwiazania to jedyne rozwiazanie &#39;OCHLONCIE&#39;. Sami ochloncie! Wy stworzyliscie to forum i wy jestescie za to odpowiedzialni!

To tyle ode mnie, bez spiny, mamy wolnosc slowa, napisalem co mysle
pozdrawiam serdecznie
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
Do góry Bottom