>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Progresja

P 0

pulmic

Użytkownik
Witam,
Odnosnie progresji, tudziez wszelkich udziwnionych systemów - sądzę, że to nie może zwiększyć naszych szans.

Najpierw pierwsza sprawa - progresja sama w sobie nie zwiększa naszych szans. Czyli, jeżeli np. zaczniemy obstawiać ruletkę stawiając normalne zakłady, to będziemy EV- (wartość oczekiwana będzie ujemna). Jeżeli zaczniemy grać na ruletce stosując progresję, to dalej będziemy EV-. Jest to dość znany fakt i nie będę się o nim rozpisywał. W necie można znaleźć to dokładniej opisane, jeżeli ktoś nie jest przekonany, choćby na tym forum w temacie &quot;Progresja w ruletce - obliczenia, ryzyko, opłacalność...&quot; (nie mogę wklejać linków, więc daję nazwę), czy np. matematyczny dowód, że progresją nie da się pokonać negatywnej wartości oczekiwanej - wpisać w google &quot;Mathematical Proof that Progressions cannot overcome Expectation&quot;.
Gdyby było inaczej, to kasyna już dawno by zbankrutowały, bo by je ludzie załatwili grając progresją w ruletkę.

Podobnie, jeżeli zaczniemy obstawiać progresją jakieś przypadkowe wydarzenia sportowe, to nie będzie to dla nas opłacalne.

Możecie mówić: &quot;OK, progresja na coś przypadkowego, na przykład na ruletkę nie działa, ale my gramy progresją na remisy, i wyszukujemy drużyny, które mają szczególnie duże prawdopodobieństwo remisu&quot;.

OK, to zadajmy sobie podstawowe pytanie - czy bukmacher wie, że prawdopodobieństwo remisu np. dla danej drużyny jest szczególnie duże? Są dwie opcje - albo wie i uwzględnił to w swoich kursach, albo nie wie, tudzież wie, ale z jakiegoś powodu nie dostosował swoich kursów do tego faktu.

Jeżeli bukamacher podobnie jak my wie, że prawdopodobieństwo remisu jest szczególnie duże, to powinien to uwzględnić i dać niższy kurs na remis. W takim przypadku nie mamy już żadnej przewagi nad bukmacherem i równie dobrze moglibyśmy obstawiać progresją na jakieś losowe wydarzenia. Bo podobnie ktoś mógłby powiedzieć, że będzie grał progresją na zwycięstwa jakiejś tam drużyny i będzie wybierał drużyny ze szczególnie dużym prawdopodobieństwem zwycięstwa. Tylko co z tego, jeżeli bukmacher też wie, że ta drużyna ma duże szanse na wygraną i daje niski kurs na ich wygraną... A sami przyznacie, że nawet jak gracie progresją na remis, to wyszukanie drużyn z dużą szansą remisu to nie wszystko. Bo jeszcze znaczenie ma (i to ogromne) ile wy za ten remis dostaniecie...

Opcja druga - bukmacher nie wie, że prawdopodobieństwo remisu dla danej drużyny jest szczególnie duże, albo wie, tylko nie uwzględnił tego w swoich kursach. Jest to możliwa sytuacja - wy przeanalizowaliście statystyki ligi, statystyki drużyny itd. i doszliście do wniosku, że prawdopodobieństwo remisu jest szczególnie duże. Mogliście dokonać lepszej analizy od bukmachera. W takim razie macie valuebeta - stawianie na te remisy może być dla was EV+. Tylko ono będzie EV+ niezależnie od tego, czy gracie progresją, czy nie. Jeżeli uważacie, że bukmacher nie doszacował prawdopodieństwa remisu i stawianie na remisy jest opłacalne, to śmiało możecie stawiać standardowymi stawkami, a nie progresją.

Generalnie - możliwość zarabiania na bukmacherce wypływa z faktu, że umiecie stwierdzić, że jakiś kurs jest źle oszacowany przez bukmachera. Wszelkie progresje czy inne systemy tylko mogą zaciemniać tą podstawową zasadę i dawać złudną nadzieję na oszukanie systemu.

Jeżeli:

- pójdziecie do kasyna i zaczniecie grać na ruletce stawiając zwykłe bety, to będzie to dla was EV-. Jeżeli zaczniecie grać progresją, to dalej będzie to dla was EV-,

- zaczniecie u bukmachera obstawiać jakieś przypadkowe zakłady stawiając zwykłe bety, to będzie to dla was EV-. Będziecie to robić stosując progresję, to dalej będzie to dla was EV-.

- stwierdzicie, że bukmacher źle oszacował kurs np. remisu dla danej drużyny. Może wam to dać możliwość gry EV+. I będzie to EV+ jeżeli będziecie stawiać zwykłe zakłady, i jeżeli będziecie grali progresją.

To nie progresja wpływa na wasze szanse. One mogą się brać z tego, że zauważycie u bukmachera przeszacowane albo niedoszacowane zakłady. Osobiście sądzę, że słowo &quot;progresja&quot; można wyrzucić ze swojego słownika, podobnie jak wszelkie udziwnione systemy. Jeżeli ktoś np. gra progresją stosując stawki 1 zł, 2 zł, 4 zł itd., to będzie miał dużo małych wygranych i będzie miał złudne poczucie, że to skuteczny system. I dopiero np. za setnym razem może się zdarzyć czarna seria, w której osiągnie swój limit 8 poziomu i nic mu nie wejdzie i straci 256 zł, co może zniwelować wcześniejsze wygrane. Fakt stosowania progresji będzie tylko zaciemniał obraz sytuacji. Ale matematyki się nie oszuka. Jeśli macie valuebety, to będą one EV+ niezależnie od tego, czy będziecie obstawiać &quot;normalnie&quot; czy progresją. Jeśli wasze bety są EV-, to stosując progresję tego nie zmienicie.
 
Y 33

yoszko

Użytkownik
Nie wiem jak się odnieśc do powyższego tekstu, szczególnie, że napisałeś &quot;matematyki się nie oszuka&quot; i to jest właśnie podstawowy argument, dlaczego progresją gramy.
Matematyka mówi, że w końcu wygrasz, koszt tej wygranej może być rózny, może przekroczyć budżet, ale jeśli tylko dociągniesz do końca to jesteś wygranym.
Tutaj wstawiamy sobie jakieś poziomy graniczne, żeby nie zbankrutować.
Pisałeś o kursach, mnie one nie interesują, dla mnie to czysta mechanika, niczego za bardzo nie analizuje, czy to będzie kurs 2,8 czy 4,5 ja zawsze będę na plus w przypadku remisu, właśnie przez progresję.
Ja gram już jakiś czas i uważam, że to stosunkowo bezpieczny i na tyle bezmyślny system, że nie muszę poświęcać zbyt wiele czasu (co mi odpowiada) żeby nim grać.
Po prostu obstawiam kolejne mecze i kolejne.
Wychodziłem na tym róznie, ale nigdy na minus.
Pewnie są lepsze systemy, które wymagają większych analiz, ale mnie ten odpowiada i z całą stanowczością mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z efektów.
Nie traktuję tego jako sposób na zarabianie pięniędzy, ale jako dodatek do tego co mam teraz, co zeson jestem w stanie opłacić sobie wycieczkę z tego tytułu.
Oczywiście raz to jest domek na kaszubach raz hotel na wyspach kanaryjskich, zależy jak się sezon ułoży.
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Witam,
Odnosnie progresji, tudziez wszelkich udziwnionych systemów - sądzę, że to nie może zwiększyć naszych szans.
Najpierw pierwsza sprawa - progresja sama w sobie nie zwiększa naszych szans.
Matematyka mówi, że w końcu wygrasz, koszt tej wygranej może być różny, może przekroczyć budżet, ale jeśli tylko dociągniesz do końca to jesteś wygranym.
Ładnych kilka lat temu, w swoim wątku &quot;Progresja z przerzutką by edi8&quot; przedstawiłem takie oto credo:
Proszę pamiętać też, że progresja sama z siebie nie daje nam przewagi nad bukmacherami, ale pozwala na uzyskiwanie wygranych - jeśli skończy się szybciej, niż budżet nią grającego! :smile:
 
Y 33

yoszko

Użytkownik
W tej chwili po 9 kolejce jestem na -497 PLN z szansą na +2136 po 10ej kolejce.

9 kolejka, wyłożyłem 608zł, wróliło 257
10 kolejka, wyłożyłem 1068, ile wróci to się okaże
Lorient i Monaco zaczynają mnie stresować
Nancy i Toulouse też by mogły zremisować
 
Y 33

yoszko

Użytkownik
Z 10 kolejki wróciło 831, zremisowało Toulouse i PSG przy kursie 5,5 na 6poziomie progresji (64). Zaskoczka lekka, ale i tak troszkę nie halo Lorient i Monaco wskoczyły mi na 9poziom (512).
Granicę ustaliłem, ze w takiej sytuacji gram na 0, co też się wydarzyło i w 11 kolejce Lorient i Monaco zremisowały.
Oczywiscie można by pluć sobie w brodę, że można by było zaryzykować, ale nie byłoby to konskwentne, a brak konsekwencji potrafi zgubić.
Także w 11 kolejce wyłożyłem 1002, wróciło 1668 (jestem na -47zł)
W 12 kolejce wykładam 1032, zobaczymy co tam sie wydarzy ????
 
U 0

Usunięty użytkownik 112896

Gość
A co myślicie o progresji na parzysta / nie parzysta liczba goli ? Granie na 2 spotkania na kuponie kursy po 1.95@ na jedno spotkanie . Na 2 spotkania 3.80@ ..
 
F 21

fraktal

Użytkownik
...a gdyby zagrać progresją ze stałym zyskiem na AKO/ np.
- kurs 22
- prób 15
- planowany czas realizacji 2 miesiące
Zysk 99%

Piszę tu o progresji ale nie myślę by trzymać się sztywno ram- zakodowanych w mózgu schematów typu &quot; progresją gra się tak, bo tak piszą wszyscy a na pewno większość&quot;. Gram progresją na remisy bo rysiek z klanu też tak gra a po punktach reputacji widać, że rysiek zna się na rzeczy.

Dla przykładu kurs 22 możemy rozbić na mniejsze składowe i tak powiększając swój budżet o 5,5% w ciągu dnia po 60 dniach wzrośnie on do wspominanych 2200%.
Gdzie jest napisane, należy grać za całą wartość 1 poziomu??
Dla przykładu dziś zagram za 5,5% bankrolla z 1 poziomu progresji po kursie 2.0.
Jeśli odejdziemy od sztywnych reguł progresja może przypominać progresję tylko w podstawowych założeniach a w działaniu przyjmować różne formy.
 
P 53

pablos

Użytkownik
Próbował ktoś progresji na wynik HT w piłce nożnej 1:0 dla faworyta (w meczach z udziałem danej drużyny)? Kurs prawie zawsze podobne, a często wyższe niż jak na remis, a wydaje mi się, że prawdopodobieństwo trafienia niedużo (jeśli w ogóle) mniejsze.
 
Y 33

yoszko

Użytkownik
Oczywiście jak to ja...
Zamuliłem z 14tą kolejką w której to po serii 11tu bez remisu w końcu Lille zremisowało.
Po 17tej kolejce zapodam jaki mam stan.
 
N 4

nowy-92296

Użytkownik
Witam, zaczynam grać progresje na single po kursie ok 2-2,2. Klasyczna ma ten minus że jak przyjdzie czarna seria to budżetu moze nie starczyć. Który rodzaj progresji polecacie? Czytałem o systemie Paroli, ale nie do końca rozumiem stawkowanie. Edi8 też przedstawił system z przerzutem. A może macie jakieś inne sposoby na single?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
;6223887] Edi8 też przedstawił system z przerzutem. A może macie jakieś inne sposoby na single?
Z tego co wiem, to w/w user ???? przedstawił też na forum niezwykle zachowawczy system gry progresją pod nazwą &quot;Albo wygram albo odzyskam&quot;
https://forum.bukmacherskie.com/f18/metoda-albo-wygram-albo-odzyskam-81994.html
więc możesz i z tym się zapoznać, jeśli metoda &quot;Progresja z przerzutką stawką&quot; Ci nie odpowiada.
W tym przypadku tamten główny pomysł pozostałby ten sam, lecz rozkład jazdy dla kolejnych stawek musiałbyś jedynie dostosować sobie do kursów granych kolejnych zdarzeń, tak aby w zakładanej ilości gier mieć bądź zysk oraz ew. tylko zwrot.
 
Y 33

yoszko

Użytkownik
Oczywiście jak to ja...
Zamuliłem z 14tą kolejką w której to po serii 11tu bez remisu w końcu Lille zremisowało.
Po 17tej kolejce zapodam jaki mam stan.
17ta kolejka zaskakująca, PSG z Nicea zremisowała
Lille i Lyon odbijają mi się czkawką...
W tej chwili jestem na -2,3k
Najbardziej dochodowe do tej kolejki są:
PSG - 454zł
Guingamp - 258zł
Nice - 223zł
Największa strata:
Lille - 2811zł (z własnej głupoty)
Lyon - 1328zł
 
Y 33

yoszko

Użytkownik
18ta kolejka
Znowu tylko jedna para zremisowała, co się dzieje z tą ligą.
Po tej kolejce jestem już na -4k i rośnie, uhh.
Może na święta Lille sprawi mi prezent, na Lyon w tej kolejce nie liczę.
 
Y 33

yoszko

Użytkownik
Uff uff, okazało się, że ktos tam wysłuchał moich modłów i Lille zremisowało
Do samego końca trzymali mnie w niepewności, ale po karkołomnej akcji w końcu udało im się strzelić bramkę wyrównującą (czyt. dalej jesteśmy w grze)
@dejlux123: musiałbym włoską przeanalizować, z Francuską już gram kilka sezonów, a ten sezon jest najbardziej zawałogenny...
W 18 kolejce obstawiałem za łączną kwotę 2418
Zwrot z tego to 5582, netto 3164
Wciąż jestem na -700 z Lyon&#39;em na plecach, ale to już tylko jedna drużyna którą muszę grać na zerowy zysk, także bez paniki.
Grudzień szalonym miesiącem, ale wszystko układa się dobrze.
Życzę wszystkim wesołych i spokojnych świąt ????
 
Y 33

yoszko

Użytkownik
Zbliża się 22 kolejka
Lyon daje się we znaki, cały czas gram na 0 tym razem 1500 na remis bez specjalnych oczekiwań.
Nantes, stawiam 256, jak nie zremisuje to gram na 0.
Cztery drużyny już wygasiłem, gram dalej 16toma.
PSG +440, Guingamp +307, Metz +257, Nice +236
 
Y 33

yoszko

Użytkownik
Po 22 kolejce, wieści dalej niewesołe.
Lyon wydłużył serię do 16tu bez remisu, stawiam 2800 na remis
Kolejne 3 drużyny wygasiłem
Monaco +263
Caen +219
Nantes +287
W dalszej grze zostaje 13 drużyn
tiny
.
pl
/
gdvjj
Jak się to u góry złoży do kupy to będzie historia moich zakładów z tego sezonu ligi francuskiej.
 
malyenter1 2,2K

malyenter1

Użytkownik
Po 22 kolejce, wieści dalej niewesołe.
Lyon wydłużył serię do 16tu bez remisu, stawiam 2800 na remis

Kolejne 3 drużyny wygasiłem
Monaco +263
Caen +219
Nantes +287

W dalszej grze zostaje 13 drużyn

tiny
.
pl
/
gdvjj

Jak się to u góry złoży do kupy to będzie historia moich zakładów z tego sezonu ligi francuskiej.
Nie lepiej te 2800 rozbić na te 13drużyn? Chyba że kapitał masz spory .
 
Do góry Bottom