>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Program Soccertip

yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] aby brał dane tylko z drużyny zajmującej np. 13 pozycje.?Czy jest to możliwe?
Tak jak napisał kemot2012 (Pozdrawiam), to nie powinno być problemem.
Ze swojej strony również polecam Excela.
Jestem kompletnym laikiem, nie posiadającym umysłu ścisłego ale te parę &quot;chwytów&quot;, które poznałem, jak dotąd wystarczyło.
Teraz jestem chory ale gdy wyzdrowieję, mam nadzieję zastosować kiedyś taką &quot;automatyzację&quot; w programie na Toto-ligę (będzie trudniej niż w pozostałych moich programach, posiadających już tę &quot;automatyzację&quot;). W miarę wolnego czasu mogę służyć pomocą.
 
A 226

adiqq

Użytkownik
Jedyny taki program to excel lub jego odmiany.Szybko byś załapał o co chodzi i mógłbyś dodawać nowe ligi. Chociaż nie zajmują się bukmacherką,to jestem kibicem Yar000 i jego programów...Jak byś chciał to mógłbym pomóc.
słowo komentarza z mojej strony
napisać program, to najczęściej ta łatwiejsza część
problem jest inny - udowodnić że to działa - a to trwa długo trwa i na tym się większość wykłada. Podam przykład - rok temu jak startowały ligi &quot;letnie&quot; - Irlandia(+div1),Norwegia(+div1),Szwecja(+superettan)Finlandia(+div1),Islandia to uruchomiłem dla każdej ligi programy, ustawione pod AH, efektem ubocznym są typy na 1/2
I po jednym pełnym sezonie w każdej z tych lig, mogę powiedzieć, że w części tych lig są na tyle dobre wyniki, że po 1 sezonie testów nadają się do gry, natomiast część albo ma wyniki które mnie nie satysfkacjonują(jestem surowym sędzią) albo jest za mała próba i nie można stwierdzić czy to nie był przypadek - i będę testy prowadzić kolejny sezon.
I powtórzę - problem to nie zrobić program, tylko go przetestować i udowodnić że działa (nie zmieniając jednocześnie cały czas założeń - założenia muszą być cały czas te same, bo inaczej to można takie testy sobie w buty wsadzić)
 
K 38

kemot2012

Użytkownik
słowo komentarza z mojej strony
napisać program, to najczęściej ta łatwiejsza część
problem jest inny - udowodnić że to działa - a to trwa długo trwa i na tym się większość wykłada
Oj tam,zrobi co bedzie chciał. Nie wiem czy musi coś udowadniać czy nie. Ja się zaoferowałem pomóc napisać program, nie musząc znać wszystkich &quot;tajemnic&quot; wyliczeń. Jak będzie chciał skorzystać to pomogę.Do Pan Koperek-nie używam komunikatorów.
 
pankoperek 158

pankoperek

Użytkownik
Oj tam,zrobi co bedzie chciał. Nie wiem czy musi coś udowadniać czy nie. Ja się zaoferowałem pomóc napisać program, nie musząc znać wszystkich &quot;tajemnic&quot; wyliczeń. Jak będzie chciał skorzystać to pomogę.Do Pan Koperek-nie używam komunikatorów.


Ja z kolei mam wyłączoną funkcję ,, prywatnych wiadomości &#39;&#39;.............

Jeśli ktoś dobrze zna się na excelu i mógłby mi pomóc na zasadzie podpowiedzenia jak mam coś ustawić , jaką formułę wpisać , co zrobić by pobierał automatycznie dane to proszę o kontakt na gg lub e-maila.
 
pankoperek 158

pankoperek

Użytkownik
5)Spotkanie: Gijon - Barca B
Typ: x2
Prawdopodobieństwo: 54%
Kurs: 2,80
Wynik: 0 - 0 ✅✅

6) Spotkanie: Numancia - Huelva
Typ: x2
Prawdopodobieństwo: 54%
Kurs: 2,40
Wynik: 1 - 2 ✅✅

7) Spotkanie: Racing - Llagostera
Typ: 2
Prawdopodobieństwo: 60%
Kurs:3,60
Wynik: 0 - 2 ✅✅

8) Spotkanie: Tenerife - Sarragossa
Typ: 2
Prawdopodobieństwo: 61%
Kurs: 4,00
Wynik: 1 -1 ⛔

9) Spotkanie: Alcorcon - Alaves
Typ: 2
Prawdopodobieństwo: 56%
Kurs: 4,80
Wynik: 0 - 1 ✅✅

10) Spotkanie: Petrolera - Junior
Typ: 2
Prawdopodobieństwo: 62%
Kurs: 2,70
Wynik: 0 - 0 ⛔

11) Spotkanie: Rangers - Hearts
Typ: 2
Prawdopodobieństwo: 59%
Kurs: 2,40
Wynik: 2 -1 ⛔


Strata / zysk 990 zł
✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Z 47

ziz99

Użytkownik
Ja z kolei mam wyłączoną funkcję ,, prywatnych wiadomości &#39;&#39;.............

Jeśli ktoś dobrze zna się na excelu i mógłby mi pomóc na zasadzie podpowiedzenia jak mam coś ustawić , jaką formułę wpisać , co zrobić by pobierał automatycznie dane to proszę o kontakt na gg lub e-maila.
Witam,
nie wiem dokładnie jakie dane chcesz &quot;wyjąć&quot; z tabeli i co dalej z nimi zrobić, ale powinna Ci tu załatwić sprawę formuła z funkcją wyszukującą excela WYSZUKAJ.PIONOWO. W wyniku zwróci Ci wynik/wartość z wybranej kolumny i odpowiedniego miejsca/wiersza w tabeli.

Tabelę najlepiej importować (CTRL+C) z http://www.betexplorer.com/ i użyć wklej specjalnie (tekst niesformatowany). Potem zaznaczając odpowiednie kolumny użyć tekst jako kolumny i można odseparować potrzebne dane wejściowe. Docelowo można porobić makra + przyciski i zrobi Ci to w ułamku sekundy na jeden klik.

Po obróbce importowanych danych, zastosować właśnie WYSZUKAJ.PIONOWO i z grubsza gotowe, chyba że ma się coś dalej przeliczać.

Wydaje mi się, że to jest najszybsze i najprostsze.

Pozdrawiam
ziz99
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
pankoperek 158

pankoperek

Użytkownik
Witam,
nie wiem dokładnie jakie dane chcesz &quot;wyjąć&quot; z tabeli i co dalej z nimi zrobić, ale powinna Ci tu załatwić sprawę formuła z funkcją wyszukującą excela WYSZUKAJ.PIONOWO. W wyniku zwróci Ci wynik/wartość z wybranej kolumny i odpowiedniego miejsca/wiersza w tabeli.

Tabelę najlepiej importować (CTRL+C) z http://www.betexplorer.com/ i użyć wklej specjalnie (tekst niesformatowany). Potem zaznaczając odpowiednie kolumny użyć tekst jako kolumny i można odseparować potrzebne dane wejściowe. Docelowo można porobić makra + przyciski i zrobi Ci to w ułamku sekundy na jeden klik.

Po obróbce importowanych danych, zastosować właśnie WYSZUKAJ.PIONOWO i z grubsza gotowe, chyba że ma się coś dalej przeliczać.

Wydaje mi się, że to jest najszybsze i najprostsze.

Pozdrawiam
ziz99

Hej , dzięki wielkie , podejmę próbę ale byłbym wdzięczny gdybyś odezwał się na gg.
 
A 226

adiqq

Użytkownik
Oj tam,zrobi co bedzie chciał. Nie wiem czy musi coś udowadniać czy nie. Ja się zaoferowałem pomóc napisać program, nie musząc znać wszystkich &quot;tajemnic&quot; wyliczeń. Jak będzie chciał skorzystać to pomogę.Do Pan Koperek-nie używam komunikatorów.
masz rację, nikt nie musi nikomu nic udowadniać.
Tylko że odpowiedz sobie szczerze, będziesz korzystać z czegoś, co nie zostanie należycie przetestowane? Ja na pewno nie, bo miałem już do czynienia z algorytmami które prezentowały się pięknie, dałbym sobie co nieco uciąć, że to jest TO. Czas pokazał, że się myliłem i że to było tylko odchylenie standardowe ;)
bez poważnego podejścia do tej kwestii zawsze będzie to tylko zabawa i sztuka dla sztuki
 
pankoperek 158

pankoperek

Użytkownik
Udało się stworzyć program dla 2 ligi hiszpańskiej. Problemem jest wprowadzane danych dla każdego zespołu. Mógłby ktoś podpowiedzieć jak importować takie dane?
 
Z 47

ziz99

Użytkownik
Udało się stworzyć program dla 2 ligi hiszpańskiej. Problemem jest wprowadzane danych dla każdego zespołu. Mógłby ktoś podpowiedzieć jak importować takie dane?
Spróbuj tak:

zaznacz tabelę i CTRL+C



następnie wklejasz do arkusza





i robisz separację danych



uzyskane wyniki trzeba posortować







w efekcie masz oczekiwany wynik




Pozdrawiam
ziz99
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Ziz99, to chyba nie będzie &quot;aktywne&quot; a rozumiem, że chodzi o importowanie danych z Sieci?
Dane/Z sieci Web/Adres/Przejdź/
Kliknij obok tabel .../Importuj
 
Z 47

ziz99

Użytkownik
Ziz99, to chyba nie będzie &quot;aktywne&quot; a rozumiem, że chodzi o importowanie danych z Sieci?

Dane/Z sieci Web/Adres/Przejdź/

Kliknij obok tabel .../Importuj
Rozwiązanie, które zaproponowałem zajmuje raptem kilkanaście sekund, ale Kolega Yar000 ma też ciekawą propozycję.

Można to zrobić w następujący sposób, choć nie wiem czy mamy to samo na myśli.

Kopiujemy adres odnośnika dla Overall (prawy klik tekście)



Wybieramy wstaw-&gt; dane zewnętrzne



Wklejamy wcześniej skopiowany adres linka



Wybieramy odpowiedni HTML



Tabela gotowa w arkuszu



Jeżeli do obliczeń jest potrzebny rozdzielny bilans bramek, wówczas musimy to dodatkowo oddzielić. W mojej pierwotnej wersji cała tabela ma już gotowe jednostkowe dane.

Pozdrawiam
ziz99
 
pankoperek 158

pankoperek

Użytkownik
12)Spotkanie: Llagostera : Alcorcon
Typ: 1
Prawdopodobieństwo: 63%
Kurs: 2,35
Wynik:0 - 0 ⛔, niewykorzystany karny przez gospodarzy

13) Spotkanie: Bari - Crotone
Typ: 2
Prawdopodobieństwo: 55%
Kurs: 5,09
Wynik:1 - 1 ⛔ gospodarze wyrównują w 88 minucie, byłoby pięknie

14) Spotkanie: Frydek Mistek : Zlin
Typ: 2
Prawdopodobieństwo: 63%
Kurs: 2,00
Wynik : 0 - 2 ✅✅

15) Spotkanie: Kluczbork - Siarka
Typ; 2
Prawdopodobieństwo: 63%
Kurs: 4,45
Wynik:1 - 1 ⛔

16) Spotkanie: Kotwica - Rozwój Katowice
Typ: 2
Prawdopodobieństwo: 56%
Kurs: 2,3
Wynik: 1 - 2
✅✅


Strata / zysk 885 zł ✅
 
Do góry Bottom