>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Premier League Snooker (03.09-29.11.2009)

Status
Zamknięty.
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik

W zasadzie to nie mam pojęcia czemu tak prestiżowy i atrakcyjny turniej jak Premier League Snooker nie ma swojego tematu.

Na pewno, mimo, ze rozgrywki w PLS są już w połowie za nami bliżej przyjrzeć się tym zawodom.
Atrakcyjność Ligi Snookera stanowią przede wszystkim odmienna formuła tego turnieju.

Zawodnicy zaproszeni do tych zawodów rozgrywają mecze każdy z każdym. Za zwycięstwo zawodnik otrzymuje 2 punkty, za remis 1, a za porażkę 0. Punkty ze wszystkich spotkań są sumowane i na tej podstawie jest tworzona tabela ligowa.

Czterech zawodników z największą ilością punktów awansuje do półfinałów. Zwycięzcy półfinałów walczą następnie ze sobą w meczu finałowym o zwycięstwo w całej lidze.


Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że w tym turnieju zawodnik ma tylko 25 sekund na ruch. Niezmieszczenie się w czasie jest traktowane jako faul i karane odebraniem 5 punktów. Jeżeli zawodnik zagra po upłynięciu regulaminowych 25 sekund, to takie zagranie jest traktowane jako miss, a więc do stołu podchodzi wówczas przeciwnik i rozpoczyna swoje podejście punktowe.

Tytułu sprzed roku broni Ronnie O&#39;Sullivan, ktory pokonał w finale Marka Selby&#39;ego 7-2.

Jak już wspomniałem tegoroczny turniej trwa. Postanowiłem więc dołączyć wyniki rozegranych już spotkań wraz z aktualną tabelą.

3 września 2009

Neil Robertson 4-2 Judd Trump
Ronnie O&#39;Sullivan 4-2 Marco Fu

17 września 2009

Shaun Murphy 2-4 John Higgins
Stephen Hendry 2-4 Judd Trump

24 września 2009

Neil Robertson 1-5 Stephen Hendry
John Higgins 3-3 Marco Fu

1 października 2009

Judd Trump 4-2 Marco Fu
Ronnie O&#39;Sullivan 3-3 Neil Robertson

15 października 2009

Ronnie O&#39;Sullivan 4-2 Shaun Murphy
John Higgins 3-3 Stephen Hendry

22 października 2009

Ronnie O&#39;Sullivan 3-3 Stephen Hendry
Shaun Murphy 5-1 Marco Fu

29 października 2009

John Higgins 4-2 Neil Robertson
Shaun Murphy 3-3 Stephen Hendry

5 listopada 2009

Marco Fu 2-4 Neil Robertson
Ronnie O&#39;Sullivan 2-4 Judd Trump

Aktualnie tabela przedstawia się tak (bez meczów z 5.11.2009)



Do rozegrania pozostało jeszcze pięć meczów w fazie grupowej, półfinały i oczywiście spotkanie finałowe. Poniżej zestaw wspomnianych wcześniej pojedynków.

12 listopada 2009


John Higgins 4-2 Judd Trump
Shaun Murphy 4-2 Neil Robertson

19 listopada 2009

Shaun Murphy 2-4 Judd Trump
Marco Fu 5-1 Stephen Hendry
Ronnie O&#39;Sullivan 2-4 John Higgins

28 listopada 2009 - Półfinały

John Higgins 3-5 Shaun Murphy
Judd Trump 1-5 Ronnie O&#39;Sullivan

29 listopada 2009 - Finał

Shaun Murphy 7-3 Ronnie O&#39;Sullivan

Wyników PLS nie można śledzić na oficjalnej stronie federacji snookera worldsnooker.com jednak z rezultatami z tego turnieju nie ma problemów bo wszystkie mecze można oglądać na żywo w Bet365. Wystarczy sie jedynie zalogować.. ;)

Kursy na kolejne mecze Premier League Snooker, a także te na zwycięzce tego, jedynego w swoim rodzaju turnieju wrzucę jutro, bo obecnie są niedostępne z powodu trwania pojedynku O&#39;Sullivana z Trumpem.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
A już jutro startuje Premier League. Dwa mecze O&#39;Sullivan z Fu i debiutant Trump z Robertsonem. Kurs na Rakietę w okolicach 1.6. Ja ten mecz odpuszczę, bo śmierdzi mi X. Fu to niewygodny przeciwnik dla Ronalda, który myślami będzie jeszcze na wakacjach. W zeszłym sezonie pierwsze mecze niezbyt wychodziły Rakiecie. System gry PL pasuje azjacie, bo z tego co pamiętam to jedną z edycji wygrał.
Za to w drugim meczu zagrałbym na Robertsona, który powinien już w tym roku zanotować lepsze wyniki. Trump debiutuje i liczę, że zapłaci frycowe. Do tego w eliminacjach do ostatniego turnieju nie spisał się zbyt dobrze i zepsuł mi kupon :jezora: Wiadomo, że grać szybko potrafi i lubi, ale jest chimeryczny, a Australijczyk jak jest w formie to jedzie równo. 2.30 na Neila można spróbować ;]
Neil i Ronnie wygrali ???? dobrze, bo ostatecznie postawiłem dubla ;]
 
porky 104

porky

Użytkownik
Wylukałem taki meczyk w snookerze Ronnie O&#39;Sullivan - Neil Robertson(Premier League Snooker) typ 1 kurs 1.50 warto chyba zagrać co???
Osobiście odradzam grania Premier League, bo te mecze traktuje się inaczej niż grę w turniejach... Tym bardziej, że mecz może zakończyć się remisem.
Oczywiście można mówić, że &quot;Rakieta&quot; jest w dużo lepszej formie, ale mimo wszystko za poważne pieniądze bym tego nie stawiał. Takie moje zdanie w tym temacie. ????

EDIT.
Akurat miałem nosa, bo mecz zakończył się remisem 3-3. :jezora:
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
W zeszłym sezonie można było obstawiać + oglądać niektóre mecze na bet365. Nie wiem jak jest teraz.
Wszystkie mecze Premier League Snooker można obstawiać i oglądąć w Bet365.. ;)

Zapewniam, że jest co oglądać. Dzisiejszy mecz Robertson - Fu był niezwykle emocjonujący, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie.
&quot;Kangur&quot; wygrał dzięki nerwom ze stali. Tym samym jasne stało się, że Marco Fu na pewno w tegorocznej edycji PLS nie odegra już znaczącej roli.

Obecnie trwa pojedynek O&#39;Sullivan - Trump i mamy lekką niespodziankę. &quot;Trampek&quot; prowadzi 2-1, a szykuję się, że za chwilę zapewni sobie przynajmniej 1 punkt w pojedynku z Ronniem.
 
K 0

krzychu_155

Użytkownik
5 fejm ronniego
Witam mam pytanie do osób, którzy oglądali mecz ronniego z judd&#39;em. W 5 fejmie ronni prowadzil juz chyba 65:28 i bez swoich fauli mial wygrany fejm. Jednak zrobil dwa faule jeden po drugim co spowodowało ze Judd mial szanse na wygranie fejmu i wygral go czterema pkt. Pytanie brzmi czy ronnie te faule popełnił specjalnie? Czy jest szansa ze buki uznaja 5 fejm za nieodbyty i oddadza kase?? Jak wyglądały te faule?? Z góry dzieki za odpowiedz.
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Witam mam pytanie do osób, którzy oglądali mecz ronniego z judd&#39;em. W 5 fejmie ronni prowadzil juz chyba 65:28 i bez swoich fauli mial wygrany fejm. Jednak zrobil dwa faule jeden po drugim co spowodowało ze Judd mial szanse na wygranie fejmu i wygral go czterema pkt. Pytanie brzmi czy ronnie te faule popełnił specjalnie? Czy jest szansa ze buki uznaja 5 fejm za nieodbyty i oddadza kase?? Jak wyglądały te faule?? Z góry dzieki za odpowiedz.
Zaskakujące sa Twoje pytania.
Dlaczego buki mają uznać ten frejm za niedobyty? Oglądalem tego frejma, jak i cały mecz i przy pierwszej sytuacji O&#39;Sa minął bilę zółta o milimetry, a w drugiej popełnił kardynalny błąd, którego Trump nie mógł nie wykorzystać.
To jest snooker, tutaj błędy i faule są tak samo ważne i normalne jak wbicia czy ustawianie snookerów.
 
K 0

krzychu_155

Użytkownik
Dzieki za info
Nieraz na bwin tak jest że jesli uznają ze dane spotkanie było w jakims stopniu &quot;ustawione&quot; to odwołują zakład. Ja nie widziałem tej sytuacji tylko widziałem jej opis i było dla mnie niemozliwe dwa błędy z rzędu ronniego w koncowce fejma. Czyli ronnie byl zablokowany tak i dlatego nie trafił? No trudno tak bywa dzieki Ci za info ???? pozdrawiam
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Nieraz na bwin tak jest że jesli uznają ze dane spotkanie było w jakims stopniu &quot;ustawione&quot; to odwołują zakład. Ja nie widziałem tej sytuacji tylko widziałem jej opis i było dla mnie niemozliwe dwa błędy z rzędu ronniego w koncowce fejma. Czyli ronnie byl zablokowany tak i dlatego nie trafił? No trudno tak bywa dzieki Ci za info ???? pozdrawiam
Zapewniam Cię, że nic nie było ustawione. Mogę swoją głowę postawić, że wszystko było czysto.
Trump to nie jest byle jaki snookerzysta i przy pierwszej próbie zaserwował bardzo dobrego snookera, z którego O&#39;Sullivan, mimo tego, że był bardzo trudny, prawie wyszedł.
Sam bylem przekonany, że Ronnie nie pozwoli &quot;Trampkowi&quot; odrobić tej przewagi. Stało się inaczej, ale wszystko w duchu sportowej walki i rywalizacji.
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Po wczorajszym dniu zmieniła się tabela PLS. Obecnie sytuacja w siedmioosobowej grupie przedstawia się następująco:



Na pierwszym miejscu mimo porażki nadal pozostaje Ronnie O&#39;Sullivan, który jednak stracił szanse na powiększenie przewagi punktowej nad goniącymi go zawodnikami.
Po wczorajszej wygranej Robertsona nad Fu, Australijczyk również zbliżyl się do prowadzących w tabeli i obecnie zajmuje piąte miejsce, jednak ze stratą zaledwie jednego punktu do lidera.
Największym zwycięzca z wczoraj był jednak młodziutki Trump, który pokonując Ronniego, wskoczył na drugie miejsce i ma tyle samo punktów co &quot;Rakieta&quot;. Warto jednak zaznaczyć, że podobnie jak trzeci w tabeli Higgins ma rozegranych tylko cztery mecze, a więc o jeden mniej od mistrza świata z 2008 roku.
Bez szans na awans do półfinałów jest Marco Fu, który wczoraj grał o życie i na nieszczęscie reprezentanta Hong Kongu przegrał. W trudnej sytuacji natomiast jest Murphy, który, jeżeli chce marzyć o awansie musi ostatnie dwa mecze z Robertsonem i Trumpem wygrać.

Obecnie szansę na zwycięzce turnieju bukmacherzy oceniają tak:



Jak zwykle faworyzują Ronniego, jak gdyby był nie wiadomo kim. Jak jednak wcześniej pisalem oglądalem jego mecz z Trumpem i grał słabo. W PLS nie ma przeciętnych graczy. Z &quot;Rakietą&quot; rywalizują aktualny mistrz świata, wicemistrz świata, kilkukrotny mistrz świata juniorów, najlepszy snookerzysta z poza Wysp Brytyjskich no i najbardziej utytułowany snookerzysta w historii tego sportu. Moim zdaniem każdy z nich może wygrać więc stawiania O&#39;Sullivana jako zdecydowanego faworyta kompletnie nie rozumiem.

Pary kolejnych pojedynków:

12 listopada 2009

John Higgins ?-? Judd Trump
Shaun Murphy ?-? Neil Robertson

Osobiście uważam, że sa to niezwykle ciężkie mecze do wytypowania, po pojawieniu się kursów na pewno bliżej przyjrzę sę tym pojedynkom i wtedy napiszę więcej na kogo i dlaczego postanowiłem zagrać.
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Zbliża się 12 listopada, a co za tym idzie kolejna runda Premier League Snooker przed nami.

Pary wraz z kursami:



Niezwykle emocjonująco zapowiada się pojedynek Neila Robertsona z Shaunem Murphym. Przede wszystkim dlatego, że dla obu snookerzystów jest to mecz o być albo nie być w PLS obecnego sezonu. Porażka w tym wypadku skazuje przegranego na podzielenie losu Marco Fu i pożegnanie z tym prestiżowym turniejem. W przypadku zwycięstwa Robertson ma praktycznie zapewniony awans. Murphy natomiast będzie musiał pokusić się o dobry wynik również w ostatnim meczu z Trumpem bo potencjalna wygrana z Australijczykiem wcale nie musi zapewnić mu półfinału. Dodatkowym smaczkiem tego meczu jest to iż będzie to w o ile sie nie mylę pierwszy pojedynek tych snookerzystów między sobą od pamiętnego półfinału MŚ gdzie wydarzyła się ta absurdalna sytuacja z przedłużką. Myślę, że to może jeszcze bardziej wpłynąć na rangę tej rywalizacji.

Drugi pojedynek to niemniej ciekawe spotkanie. Na przeciw siebie staną mistrz świata John Higgins i pogromca Ronniego O&#39;Sullivana z poprzedniego tygodnia Judd Trump. Zwycięstwo w tym meczu zapewni pozycję lidera przed ostatnią kolejką ligowej rywalizacji, remis równiez obu panów nie skrzywdzi, aczkolwiek może im nieco sytuację pokrzyżować. Szykuje sie więc kolejne fenomenalne, snookerowe widowisko.

Mecze absolutnie nie do grania, natomiast jak najbardziej do oglądania. Ja mimo wszystko jednak zagram, ot tak, dla jeszcze większych emocji. Na Higginsa i co nie trudno zgadnąć Murphy&#39;ego.
 
pitekk 69

pitekk

Forum VIP
O wiele ciekawszą ofertę na te spotkania znalazłem na sportingbet. Na bwin mamy tylko oprócz normalnego 1x2, dokładny wynik spotkania. Za to na sportingbet możemy wytypować sumę punktów w pierwszym frame&#39;ie, zwycięzcę pierwszego frame&#39;a, kolor pierwszej bili wbitej w pierwszym frame&#39;ie czy zawodnika, który wbije pierwszą bilę w pierwszym frame&#39;ie. Wiadomo, że takie zakłady to ryzyko ale przy tak trudnych spotkaniach tak jak wspomniał wcześniej Ass, ciężko pokusić się o zwycięzcę. Z zakładów 1x2 wybieram Johna Higgins&#39;a, na którego w sportingbecie mamy niezły kurs 2.10. W drugim spotkaniu mimo wszystko postawię na &quot;Kangura&quot;, z również dużo wyższym kursem na sportingbet: 3.20. A propos tego kursu jestem lekko zdziwiony, że buki faworyzują Anglika, gdyż obaj muszą koniecznie wygrać to spotkanie, ponieważ remis tak na prawdę nie urządza ani Anglika ani Australijczyka...
 
G 0

grey

Użytkownik
Postawilem dzisiaj drobna stawke (tylko takie w meczach premier league) na Trumpa z podporka (1.9o betfair). Podobala mi sie jego gra tydzien temu z Rakieta. Kiedy tylko mial okazje budowal wysokie breaki i nie popelnial wielu bledow a i nawet taktycznie radzil sobie przyzwoicie. No i udowodnil po raz kolejny ze &quot;wielkie&quot; nazwiska nie sa mu straszne.

Jesli mowimy o taktyce to Higgins oczywiscie jest kilka klas wyzej. Ale Szkotowi zdarzaja sie coraz czesciej pomylki na latwych bilach. Jezeli dzisiaj bedzie zostawial gre mlodemu, a ten z tak zimna krwia bedzie podchodzil do swoich szans jak tydzien temu, to mysle ze wygranie 3 framow jest jak najbardziej w zasiegu Trumpa.
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Ostatnio typowanie snookera wychodzi mi znakomicie.. ;)

Zarówno Higgins jak i Murphy mnie nie zawiedli i pokonali kolejno Trumpa i Robertsona.
Dla Szkota wygrana nad &quot;Trampkiem&quot; zapewniła mu awans do półfinału Premier League Snooker. Zwycięstwo Murphy&#39;ego przedłużyło &quot;Magicowi&quot; szansę na grę w półfinałach tym samym pozbawiając złudzeń Robertsona.

Frapująco zapowiada się ostatnia kolejka rozgrywek grupowych tegorocznej PLS przed która tabela wygląda następująco:



Pary ostatniej kolejki:

19 listopada 2009

Shaun Murphy ?-? Judd Trump
Marco Fu ?-? Stephen Hendry
Ronnie O&#39;Sullivan ?-? John Higgins

Skomplikowała się sytuacja O&#39;Sullivana, który w ostatniej kolejce gra z najlepszym do tej pory Higginsem. Mistrz Świata nie zamierza odpuszczać. Po meczu z Trumpem powiedział:

Wciąż pozostaje mi oczywiście do rozegrania mecz z Ronniem i dam z siebie wszystko, żeby wyeliminować go jeszcze w fazie grupowej. Jeśli O’Sullivan znajdzie się w półfinałach, a potem w finale, znowu może być nie do zatrzymania.
Jeżeli więc Ronnie przegra, Hendry pokona będącego w słabej formie Fu, a Murphy wygra 4-2 bądź zremisuje z Trumpem to głowny faworyt imprezy pożegna się z nią już po fazie grupowej.
Szykuje się więc prawdziwa walka pomiędzy aktualnymi liderami poszczególnych rankingów.

Do obsadzenia pozostały 3 miejsca, a kandydatów jest 4. Wszystko wyjaśni się więc w ostatniej kolejce, w które to na pewno nikt nie odpuści, a kibice snookera dzięki temu będą mogli obejrzeć fantastyczne pojedynki.

Narazie na ostatnią kolejke kursów brak, pewnie w poniedziałek już będą. Mamy natomiast przeliczniki na zwyciezce turnieju.
Ponownie moim zdaniem przesadzony kurs na &quot;Rakietę&quot;, który jak pisałem wyżej być może w czwartek będzie już poza turniejem.



Według mnie zwycięstwo Higginsa czy Murphy&#39;ego po takich kursach jakie są proponowane są jak najbardziej do gry. Szczególnie na Szkota, który, przypomnę już na 100% zagra w półfinale i to zapewne z graczem z 4 miejsca, a więc teoretycznie najsłabszym rywalem.
 
porky 104

porky

Użytkownik
Według mnie zwycięstwo Higginsa czy Murphy&#39;ego po takich kursach jakie są proponowane są jak najbardziej do gry. Szczególnie na Szkota, który, przypomnę już na 100% zagra w półfinale i to zapewne z graczem z 4 miejsca, a więc teoretycznie najsłabszym rywalem.
No właśnie nie rozumiem dlaczego takie kursy na &quot;Zwycięzcę turnieju&quot;.
Po pierwsze Ronnie nie gra nic wielkiego w tegorocznym PLS, po drugie ani nie jest liderem w tabeli, ani nawet nie ma zapewnionego wejścia do półfinału, po trzecie czeka go ciężki pojedynek z Higginsem, który jak widać jest mocno zdeterminowany i z pewnością będzie chciał pozbyć się jednego z trudniejszych rywali, a jak wszyscy wiemy gdy dochodzi do meczu Higgins - O&#39;Sullivan, to każdy wynik jest możliwy, bo są wg mnie obecnie dwaj najlepsi snookerzyści na świecie.

Wg mnie faworytem do wygrania PLS w tym roku powinien być &quot;Czarodziej z Wishaw&quot; i szczerze mówiąc kurs 3.50 biorę bez zastanowienia.

A tak w ogóle, to czemu w tym temacie takie pustki? ;)
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
No właśnie nie rozumiem dlaczego takie kursy na &quot;Zwycięzcę turnieju&quot;.
Po pierwsze Ronnie nie gra nic wielkiego w tegorocznym PLS, po drugie ani nie jest liderem w tabeli, ani nawet nie ma zapewnionego wejścia do półfinału, po trzecie czeka go ciężki pojedynek z Higginsem, który jak widać jest mocno zdeterminowany i z pewnością będzie chciał pozbyć się jednego z trudniejszych rywali, a jak wszyscy wiemy gdy dochodzi do meczu Higgins - O&#39;Sullivan, to każdy wynik jest możliwy, bo są wg mnie obecnie dwaj najlepsi snookerzyści na świecie.

Wg mnie faworytem do wygrania PLS w tym roku powinien być &quot;Czarodziej z Wishaw&quot; i szczerze mówiąc kurs 3.50 biorę bez zastanowienia.

A tak w ogóle, to czemu w tym temacie takie pustki? ;)
Zauważ, że przy każdym turnieju kurs na zwycięstwo O&#39;Sullivana jest w porównaniu z innymi śmiesznie niski.
Czasami mam wrażenie, że buki mają bardzo słabe pojęcie o snookerze. Co można skrzętnie wykorzystać, patrz: zwycięstwo Milkinsa w pokazówce z Leicester.

Czemu w temacie pustki tego niestety nie wiem, liczę, że na UK Championship ruch będzie dużo większy.
 
psotnick 938,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Pustki dlatego ze Premier League nie pokazuje Eurosport, czego żałuję bo to siwetne rozgrywki wlasnie pod tv ???? więc i niektórzy nawet nie maja pojęcia ze takie rozgrywki mają miejsce... a nie ukrywajmy, gdyby nie Eurosport to kto by wiedzial w ogóle o snookerze? Wiec zacznie się UK to pojawią się i posty ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom