>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

prawo jazdy

midel 189

midel

Użytkownik
Jazda &quot;na luzie&quot; nie powoduje żadnego mniejszego spalania benzyny, jest to po prostu mit ;] Ogólnie nie powinno sie tak jeździć.
Hamowanie silnikiem jest oszczędne, jedynie sprzęgło sie szybciej zużywa. Jeśli nie potrzeba ostrego hamowania to jak najbardziej powinno sie to robić silnikiem.
Przecież przy hamowaniu silnikiem nie używasz sprzęgła. Jak zdejmiesz nogę z gazu a naciśniesz sprzęgło to samochód przecież nie zwalnia :jezora:
 
damian99 67

damian99

Użytkownik
Chyba musisz zmienic bieg prawda? ;) No chyba, ze robisz to bez sprzęgła ;D Znam takich co tak robią ;)
MadAngel ma racje, jazda na luzie w ogóle nie zmniejsza spalania!
 
midel 189

midel

Użytkownik
Chyba musisz zmienic bieg prawda? ;) No chyba, ze robisz to bez sprzęgła ;D Znam takich co tak robią ;)
MadAngel ma racje, jazda na luzie w ogóle nie zmniejsza spalania!
No tak, ale przy hamowaniu też używasz sprzęgła :jezora:
 
toxic 0

toxic

Użytkownik
Ale gadacie durnoty :p Zauważcie, że wielu producentów zaleca hamowanie silnikiem (można to często znaleźć w instrukcji obsługi) więc nie ma co gadać tu o zużywaniu (że niby co tam się zużyje?) sprzęgła. Już bardziej można zajechac to sprzęgło jeżdżąc na &quot;pół-biegu&quot; czyli częściowo trzymając noge na sprzęgle albo przez zbyt szybkie go puszczanie.
Jeżdżenie oszczędne jest dobre gdy sie umie to robić. Ja pamiętam, że na kursie na prawko miałem objasniane co i jak robić żeby spalanie spadało. Silniki w najnowszych samochodach już są nawet do takiej jazdy dostosowane. Trzeba się na prawdę postarać żeby jakiś najnowszy diesel &quot;zajeździć&quot;. to już nie ta technologia co choćby 15 lat temu.
Ostatnio sporo musiałem jeździć samochodem ojca (Panda słuzbowa w dieslu). Mi udaje się na 100 km zaoszczędzić na efektywnej jeździe nawet 1.5-2 litry. Mówię tu o cyklu mieszanym. z 6.5 litra robi się 4.5 ???? A na trasie potrafię zejść nawet do 3.7-4.0.
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Sprzęgło jest normalnym elementem eksploatacyjnym samochodu, i normalnie jak wszystko sie zużywa ???? Podczas hamowania silnikiem bardziej gdyż trzeba redukować stopniowo biegi i bardziej operować sprzęgłem i poza tym robić to umiejętnie bo zbyt gwałtowna redukcją oczywiście nie jest korzystna.
Osobiscie nie znam chyba nikogo, kto bawilby sie w stopniowe redukowanie biegow by otrzymać silnik na określonych obrotach podczas zwalniania ???? Na kursach też chyba tego nie uczą.
 
simons 646

simons

Forum VIP
Widac zwrocilismy uwage na rozne czesci wypowiedzi ????
Ja spojarzalem glownie na polaczenie
&quot;za 2 dwoma nawet z placu nie wyjechałem&quot; + &quot;nie wykupywałem żadnych godzin&quot;
przez co zrozumialem ze w magiczny sposob autor postu nauczyl sie jezdzic ... bo sory, ale jak ktos nie wyjezdza 2 razy z placu to juz chyba o czyms swiadczy ...
Takie moje zdanie, bez obrazy
a tak poza tym to ciagle jestem zdania ze na nauce jazdy conajmniej 90% osob ktore zda i tak sie nie nauczylo jezdzic ????
 
champion 896

champion

Użytkownik
Widac zwrocilismy uwage na rozne czesci wypowiedzi ????

Ja spojarzalem glownie na polaczenie
&quot;za 2 dwoma nawet z placu nie wyjechałem&quot; + &quot;nie wykupywałem żadnych godzin&quot;

przez co zrozumialem ze w magiczny sposob autor postu nauczyl sie jezdzic ... bo sory, ale jak ktos nie wyjezdza 2 razy z placu to juz chyba o czyms swiadczy ...

Takie moje zdanie, bez obrazy

a tak poza tym to ciagle jestem zdania ze na nauce jazdy conajmniej 90% osob ktore zda i tak sie nie nauczylo jezdzic ????
to ze nie wyjechal 2 razy z placu oznacza ze jest leniem a nie ze nie umie jezdzic bo wszystko co jest przed wyjazdem na miasto jest do opanowania na pamieć(i moim zdaniem jest całkowicie niepotrzebne) a jak juz wyjechał na tą jazdę to zdał więc nie wnioskuje z tej wypowiedzi ze nie umie jezdzić.Prawdą jest że te egzaminy to jest jedna wielka loteria
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Widac zwrocilismy uwage na rozne czesci wypowiedzi ????

Ja spojarzalem glownie na polaczenie
&quot;za 2 dwoma nawet z placu nie wyjechałem&quot; + &quot;nie wykupywałem żadnych godzin&quot;

przez co zrozumialem ze w magiczny sposob autor postu nauczyl sie jezdzic ... bo sory, ale jak ktos nie wyjezdza 2 razy z placu to juz chyba o czyms swiadczy ...

Takie moje zdanie, bez obrazy

a tak poza tym to ciagle jestem zdania ze na nauce jazdy conajmniej 90% osob ktore zda i tak sie nie nauczylo jezdzic ????
Wydaję mi się, że go źle zrozumiałeś. Jemu chodziło o to, że przed powtórnym egzaminem nie wykupywał jazda. Kurs, czyli te 30 h zapewne wypełnił cały.

A co do ostatniego zdania, to jasna sprawa. Nie da się w 30h nauczyć jeździć samochodem. Nie wiem kto wymyślił taki system.
 
Z 0

zuber

Użytkownik
Szczęście? No trochę mnie pomęczył jeździłem 55 minut. W Legnicy, gdzie nie zdaje się łatwo... Miałem zawracanie na jezdni, hamowanie awaryjne, rondo, zawracanie z infrastrukturą i parkowanie oczywiście. Kilka jedno kierunkowych z których oczywiście w lewo trzeba jechać:p Hm z placu w sumie uważam, że przez pech nie wyjechałem ????
 
toxic 0

toxic

Użytkownik
Wszyscy, którzy nie zdali prawka za pierwszym razem powinni jeszcze raz przechodzić kurs moim zdaniem :p Ja zdałem za pierwszym razem, jadąc w ostro padającym śniegu padnięty po 10 godzinach pracy! więc na prawde nie rozumiem co to za filozofia? Po prostu wielu ludzi nie ma predyspozycji a później mamy tragedie na drogach. Ze mna na kursie była babka, która kilkanaście razy nie zdała. I niech ktoś mi powie, że jak jakims fartem zda to oznacza, że umie jeździć! Tacy ludzie później wjeżdżają pod tramwaje, stoją pół godziny na środku skrzyżowania bo nie wiedza co maja robić. Teraz jest za łatwo zdać prawo jazdy!
 
ted 11K

ted

Forum VIP
Uwierz mi ze niektorzy co zdali za 1 razem o wiele gorzej jezdza niz ci co za 3trzecim lub 4tym
i juz nie rób z siebie takiego drajwera ????
 
toxic 0

toxic

Użytkownik
Nie znam nikogo kto by zdal za pierwszym razem i nie umiał jeździć :p Może dlatego ze nie znam nikogo takiego po za mną :p a Driver ze mnie niezły w końcu oglądam Kubicę ???? :jezora:
Zresztą i tak kazdy facet jeździ lepiej od bab więc można przymknąć oko na liczbę podchodzenia do egzaminów. Znam kobitę, która ewidentnie zdała za &quot;na duże cycki&quot; ????
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Wszyscy, którzy nie zdali prawka za pierwszym razem powinni jeszcze raz przechodzić kurs moim zdaniem :p Ja zdałem za pierwszym razem, jadąc w ostro padającym śniegu padnięty po 10 godzinach pracy! więc na prawde nie rozumiem co to za filozofia? Po prostu wielu ludzi nie ma predyspozycji a później mamy tragedie na drogach. Ze mna na kursie była babka, która kilkanaście razy nie zdała. I niech ktoś mi powie, że jak jakims fartem zda to oznacza, że umie jeździć! Tacy ludzie później wjeżdżają pod tramwaje, stoją pół godziny na środku skrzyżowania bo nie wiedza co maja robić. Teraz jest za łatwo zdać prawo jazdy!
????
Jesteś śmieszny człowieku.

W 100% zgadzam się z tym co napisał Ted i więcej pisać nie będe bo jak sobie przypominam Twoje wypociny to aż mi się odechciewa.
 
Z 0

zuber

Użytkownik
Nie znam nikogo kto by zdal za pierwszym razem i nie umiał jeździć :p Może dlatego ze nie znam nikogo takiego po za mną :p a Driver ze mnie niezły w końcu oglądam Kubicę ???? :jezora:
Zresztą i tak kazdy facet jeździ lepiej od bab więc można przymknąć oko na liczbę podchodzenia do egzaminów. Znam kobitę, która ewidentnie zdała za &quot;na duże cycki&quot; ????
To masz mało znajomych. Bo ja znam dużo osób, które zdały za 1 razem i jeżdżą gorzej od tych co zdały za 4 lub nawet 6 razem ???? Bez spiny:spokodfhgfh:
 
toxic 0

toxic

Użytkownik
Nie mam mało znajomych tylko wiekszośc z nich to kobiety, więc trudno to mówic o wysokiej zdawalności ????
Assitalia: Gdybys widział kiedyś zwłoki małej 3-letniej dziewczynki poszatkowane przez karoserie, bo jakiś gówniarz dostał świeżo co prawo jazdy, które zdał za którymś razem to bys się dwa razy zastanowił piszac, ze jestem smieszny... Bo ja byłem świadkiem właśnie takiego wypadku i wiem co mówię. Może i nie mam do końca racji ale wolałbym aby zabrano prawo jazdy 90% społeczeństwa żeby uratowac jednego człowieka, który zmarł przez nienormalnego kierowcę.
Kiedyś prawo jazdy było o wiele trudniej dostać. Teraz jest to banalnie proste. Juz pomijam fakt, ze Polacy nie wiedza co to jest kultura jazdy. Przejedź się kiedyś do takiego kraju jak Szwecja albo Szwajcaria i porównaj to co się dzieje u nas a tam.
Każdy ma prawo do własnego zdania i ja mam takie a nie inne, skrajne.
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Assitalia: Gdybys widział kiedyś zwłoki małej 3-letniej dziewczynki poszatkowane przez karoserie, bo jakiś gówniarz dostał świeżo co prawo jazdy, które zdał za którymś razem to bys się dwa razy zastanowił piszac, ze jestem smieszny... Bo ja byłem świadkiem właśnie takiego wypadku i wiem co mówię. Może i nie mam do końca racji ale wolałbym aby zabrano prawo jazdy 90% społeczeństwa żeby uratowac jednego człowieka, który zmarł przez nienormalnego kierowcę.
Pewnie, najlepiej uogólniać.
 
Do góry Bottom