>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

próba wyłudzenia danych

darkman1948 340

darkman1948

Użytkownik
Otrzymałem dziś maila o takiej treści:

Jako lojalny gracz betsson możesz skorzystać ze wspaniała oferty reload bonus! 50% bonus od depozytu 150PLN! Aby zarejestrować się do promocji zaloguj się na

http://www.betssson.kei.pl/users/reload-bonus/index.htm

i dokonaj depozytu. Gdy pieniądze są już na koncie, przejdź do sekcji “Moje Konto“, a następnie do zakładki “Dostępne/Aktywne Bonusy” Znajdziesz tam listę dostępnych dla Ciebie Bonusów, w tym Bonus 50% do 150 PLN na Zakłady!
z adresu [email protected]

Żadnych grafik, obrazków ani nic takiego. Podejrzewam, że to próba wyłudzenia danych do logowania. Chciałem ostrzec innych by nie klikali w podany tam link a tym bardziej się nie logowali z niego.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Też dostałem tego maila i był trochę podejrzany bo właśnie żadnych grafik nie było ale w sumie nawet samego adresu nie zobaczyłem, wiem że podobny bonus ostatnio był dostępny w Betsson to możliwe że bym się dał nabrać (chociaż pewnie nie kliknąłbym w link ale kto wie).
 
darkman1948 340

darkman1948

Użytkownik
Link prowadzi do strony podobnej do Betssona ale nie ma tam żadnych polskich liter. Zamias t nich są odwrócone znaki zapytania a na przesuwających się grafikach nie ma np. ogonków czy kropek.
 
mistrzpawel 501

mistrzpawel

Użytkownik
Też dostałem takiego maila.
Kurcze nie zauważyłem adresu strony i wpisałem swoje dane logowania, pozostaje mi pozabezpieczać wszystkie buki w których miałem taki sam login.
 
B 52

blackwidow

Użytkownik
Mozecie zrobic screen z tego maila (gdzie widac wszystkie dane) i zamiescic go na forum albo na jakims innym serwisie tak zeby mozna bylo go pobrac?
Swoja droga link nie prowadzi do strony Betsson tylko strony Betssson (trzy sss).
 
mistrzpawel 501

mistrzpawel

Użytkownik
Hasła udało mi się pozmieniać, całe szczęście że żadnych strat nie poniosłem. Teraz do każdego buka będę uzywał innego hasła ale według mnie strony wielu bukmacherów nie są bezpieczne dla klientów zwłaszcza te które adres email używają jako login a do zmiany hasła wymagają jedynie wprowadzenia emaila.
 
B 52

blackwidow

Użytkownik
Mistrzpawel strona jest bezpieczna, zastanow sie tylko czy mail jest bezpieczny bo to tutaj musi ktos sie wlamac zeby zalogowac sie do strony. Wiec email powinien byc na dobrym serwie, z dobrym haslem.
Czy mozesz dan screena tego maila ?
 
mistrzpawel 501

mistrzpawel

Użytkownik
U większości buków tak jest że jak się kilka razy hasło źle wpisze to konto blokują więc jak ktoś zna twój login to już może ci kłopotów narobić. Najlepiej mieć konto email przeznaczone tylko do celów bukmacherskich ale jak się kiedyś zaczynało grać to się nie myślało o bezpieczeństwie.
 
B 52

blackwidow

Użytkownik
Emaile mozna zmienic szybko... W ciagu jednego dnia mozesz zalozyc mail pod kazdego buka etc... Ja zrobilem tak jakos rok temu i zalozylem email pod kazde konto pokerowe, wszedzie inny, wszedzie inny pass etc... Zero zmartwien
 
mistrzpawel 501

mistrzpawel

Użytkownik
I pamiętasz te wszystkie maile loginy warto mieć jakiś program który trzyma zaszyfrowane hasła na dysku. Słyszałem że ponoć najlepszy do celów bukmacherskich jest gmail z którego sam korzystam.
 
gregorczen 1K

gregorczen

Użytkownik
Przed chwilą otrzymałem właśnie takiego emaila. Faktycznie, dziwnie to jakoś wygląda... lepiej dać sobie spokój z &quot;takimi bonusami&quot; niż mieć później przez to problemy...
 
B 52

blackwidow

Użytkownik
Gregorczen to jest po prostu fake, a nie jakikolwiek bonus/oferta. Z ofertami nigdy nie warto sobie dawac spokoju jak sa dobre, ale na strony oszustow po prostu nie wchodz...
 
darkman1948 340

darkman1948

Użytkownik
Mozecie zrobic screen z tego maila (gdzie widac wszystkie dane) i zamiescic go na forum albo na jakims innym serwisie tak zeby mozna bylo go pobrac?
Swoja droga link nie prowadzi do strony Betsson tylko strony Betssson (trzy sss).
Tu masz screena całej wiadomości, którą ja dostałem. Teraz dopiero zauważyłem, że była wysłana na skrzynke o2.pl a tamtego maila nie mam chyba u żadnego bukmachera.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
B 52

blackwidow

Użytkownik
Dzięki wielkie, czy może ktoś z Was jeszcze zobaczyć z jakiego naprawdę maila jest wysłana wiadomość? Kliknięcie na strzałeczke obok &quot;Darkman1948&quot; pokaże maila nadawcy, ponieważ &quot;[email protected]&quot; to tylko nazwa wyświetlana i można tu wpisać cokolwiek.
 
darkman1948 340

darkman1948

Użytkownik
Po rozwinięciu mam ten sam adres ale po rozwinięciu strzałki najbardziej z prawej wybrałem z menu &quot;pokaż oryginał&quot; i w tym co się okazało można wyczytać m. in.
oraz
Received: from betssson.nazwa.pl (unknown [85.128.142.56])
by betssson.nazwa.pl (Postfix) with ESMTP id 1999317C3219
for &lt;[email protected]&gt;; Wed, 31 Jul 2013 19:55:29 +0200 (CEST)
 
kha1 40

kha1

Użytkownik
Betsson potwierdził, że jakiś buc zaczął się bawić phishingiem. Jeśli też dostaliście te maile, lub co gorsza, zaczęliście się tym interesować dalej, powinniście zapoznać się z krótkim oświadczeniem (moje tłumaczenie):
Dziękujemy za naświetlenie sprawy - aktualnie badamy tę sprawę.
Jeśli czujecie się zagrożeni w jakikolwiek sposób przez ten email, wyczyśćcie cookies, zmieńcie hasło oraz skontaktujcie się z nami najszybciej, jak to tylko możliwe.
Na przyszłość informujemy, że komunikacja mailowa z naszej strony zawsze pochodzi z adresu @betsson.com i linki zawsze kierują na betsson.com. Prosimy śmiało do nas pisać, jeśli tylko nie jesteście czegoś w 100% pewni. Możecie się z nami skontaktować przez tą witrynę: https://customer-service.betsson.com/pl/.
Mam nadzieję, że nie udało im się nikogo nabrać.
 
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Mnie niestety oszukali wyczyścili mi złodzieje w Bwinner 365 oraz w William Hill na ponad 200 euro razem. Nie wiem czy jest szansa odzyskac pieniądze na czacie nie chcą pomóc. Mam wyczyszczone wszystkie konta wiec narazie nie zmieniam loginów i haseł. swoją drogą jaka menda trzeba być aby nie mogąc wyplacic przegrać kogoś pieniądze.
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Dostałem się do strony http://betssson.nazwa.pl/ która jest powiązana z tym phishingiem.
Jeśli od kogoś jest tam e-mail (login) to niech natychmiast zmieni hasło (a najlepiej u wszystkich buków, gdzie się logujecie)
edit: Oczywiście do skrzynki e-mail oraz do portfela elektronicznego (jeśli było to samo) to radzę zmienić na inne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
Do góry Bottom