>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Pozostałe ligi 2011/2012, CEV Cup, Challenge Cup

Status
Zamknięty.
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Myślę, że jutro warto spojrzec w stronę naszych Wschodnich Braci i zainteresowac się typem na Dinamo Moskwa...

Asseco Resovia: Lukas Tichaczek, Maciej Dobrowolski, Marko Bojic, Aleh Akhrem, Paul Lotman, Piotr Nowakowski, Wojciech Grzyb, Grzegorz Kosok, Georg Grozer, Adrian Gontariu, Krzysztof Ignaczak.

Z czego mi się widzi wyjściowa szóstka z Marko Bojicem oraz Wojciechem Grzybem. Lotman na przyjęcie tak - ale na Moskiewski Blok się chłopaczyna nie nadaję. Grzyb - tutaj postawiłbym na doświadczenie, bo po drugiej stronie jest Mistrz Olimpijski David Lee oraz młody i utalentowany nie mniej niż Nowakowski - Rosjanin Dmitry Shcherbinin.

Georg Grozer 8:8 Nikolay Pavlov
Marko Bojic i Aleh Akhrem 8:8 Peter Veres i Denis Kalinin
Piotr Nowakowski i Wojciech Grzyb 8:9 David Lee i Dmitry Shcherbinin
Lukas Tichaczek 7:8 Siergiey Grankin
Krzysztof Ignaczak 9:8 Hachatur Stepanyan

Ale o Resovii... Przegrali na własnym parkiecie w tym sezonie tylko z AZS Częstochowa oraz Skrą Bełchatów w półfinale Pucharu Polski. Wydaję mi się, że mecz z Rosjanami będzie podobny do tego ze Skrą - czyli zacięty mecz, walka o każdy punkt, końcówki na przewagi i więcej niż 3.5 seta bo 3:0 w którąś ze stron w Finale Pucharu CEV - nie widzi mi się. Rosjanie mają blok. Blok, którego nie lubi Georg Grozer, bo Grozer lubi uderzyc przed siebie, bo Grozer przy Tichaczku będzie bardzo często wykorzystywany - bo tak gra w tym sezonie Resovia - schematycznie.*W środę pierwszą opcją jest Jurek Grozer. Grozer, który musi miec dzień żeby Resovia mogła walczyc jak równy z równym. Dalej w mojej hierarchii jest Marko Bojic potem Aleh. Bojic świetnie serwuje, silnie atakuje, może nie jest dynamiczny ale nadrabia skocznością i mocą. Aleh będzie bardzo potrzebny, ale Białorusin jest podatny na słabsze przyjęcie, najbardziej na flota.

Nie chce na siłę szukac argumentów za Dinamo Moskwa, ale w porównaniu do Rosjan nie widzę w naszym zespole jakości. Albo odwrotnie - nie widzę słabszych stron Dinamo w porównaniu do siatkarzy z Rzeszowa. Po prostu Dinamo dobrze blokuje, dobrze zagrywa a z przyjęciem jest u nich tak, że jak dograją sobie pozytywnie to potem mają lżej niż reszta.

Dinamo Moskwa + 1.5seta 1.699 Pinnacle ✅


*Taka moja mała refleksja. Mając dobre przyjęcie Vermiglio z Trentino grał mniej środkiem - wykreował w tamtym spotkaniu Sivozheleza. Ostatnio podobną opcję wymyślił Javier Gonzalez w spotkaniu przeciwko San Giustino kiedy to mając dobre przyjęcie rzucał o dziwo! więcej piłek do De Marchiego niż do Ventecslava Simeonowa. W rezultacie Włoch skończył mecz na 66% skuteczności w ataku, rzadko kiedy atakując na dwubloku.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Dzisiaj przed nami finał pucharu Challenge kobiet i CEV mężczyzn. U kobiet faworytem wydaje się Baki Baku, który ma w składzie kilka bardzo dobrych siatkarek. W bloku Calloni i Visser, na ataku bardzo dobra Colombo. Ogólnie siatkarki z dużym doświadczeniem na wysokim poziomie. Tylko tu jest problem z halą sportową. Mecz i rewanż rozgrywany jest na tym samym obiekcie i ciężko jest znaleźć informacje dla kogo ta hala powinna być korzystniejsza.
Drugi mecz to finał Cev Cup mężczyzn.
Zdarzenie: Resovia Rzeszow - Dinamo Moskwa✅(2:3)
Typ:
Dinamo Moskwa
Kurs: 2,20
Stawka: 4j /10j
Bukmacher: Bet365, Pinnacle

Data spotkania: 28.02.2012 godz. 17:30
Jeśli chodzi o nazwiska to Resovia wygląda dosyć dobrze, ale według mnie nie są oni tacy silni jako drużyna. Dla mnie za dużo jest zagranicznych graczy w składzie i dlatego ta drużyna nie ma mocnego charakteru. Resovia jest bardzo uzależniona od Grozera a to często się źle kończy. Duża przewaga na korzyść gospodarzy to libero Ignaczak. Dinamo ma bardzo solidny skład. Atak dobrze rozłożony na poszczególnych siatkarzy. Wyróżniają się Veres i Pavlov. Rosjanie są po bardzo dobrych wynikach w półfinale ligi rosyjskiej. Dla mnie Dinamo jest mocniejsze jako drużyna i powinni dzisiaj wygrać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
CEV Cup Mężczyzn - Finał
Asseco Resovia Rzeszów - Dynamo Moskwa (1 m.)
Wielu w tym meczu na przekór bukmacherom widzi ekipę z Rosji jako faworyta tego meczu. A ja na przekór tym ludziom twierdzę inaczej. ;) Dlaczego? Otóż moim skromnym zdaniem spotykają się dwie drużyny o porównywalnym potencjale i o zdobyciu upragnionego trofeum będą decydowały takie czynniki, jak (nielubiane przeze mnie stwierdzenie) dyspozycja dnia, własny teren i motywacja. Jeżeli chodzi o aspekty sportowe, to moim zdaniem Resovia w niczym Rosjanom nie ustępuje. Każdy pisze o atutach Dynama, że jest to blok i że jest to mocna, rotacyjna zagrywka, bla bla bla... A która Rosyjska ekipa nie ma takich atutów? Ileż to już razy Rosyjskie drużyny stawały nam na drodze i ile to razy, ku uciesze naszych kibicowskich serc, schodziły z parkietu pokonane, mimo że zapowiadano, że zrobią z naszych walec drogowy? Ktoś mi powie, że jestem stronniczy, bo Polska drużyna gra i każdy chce, by wygrywała. Oczywiście! Ale Resovia ma takie same szanse, jak Dynamo. Niewątpliwie atutem Rzeszowskiej drużyny jest atak - takie armaty jak Grozer i Achrem na skrzydłach oraz na środku Nowakowski, bijący z czwartego piętra to może budzić respekt. Zagrywka? A też jest czym postraszyć: Grozer, Achrem, Tichacek potrafią strzelić, a flotowcy - Nowakowski, Kosok uprzykrzają życie nie od wczoraj. Przyjąć sobie rotacyjną zagrywkę Rosjan to też nie problem - para Lotman + Bojić jest w stanie zapewnić bardzo dobre dogranie. Nawet jeżeli któryś z zawodników zawiedzie, to trener Kowal już chętniej sięga po rezerwowych, aniżeli w pierwszym fragmencie sezonu i jest w stanie uzupełnić lukę skutecznie. Uważam, że w tym meczu wygrana gospodarzy jest jak najbardziej w zasięgu, bowiem na Podpromiu Resoviacy grają dobrze, a zrobić piekło na hali to miejscowi kibice potrafią. Kluczem do ostatecznego triumfu Rzeszowa w tych rozgrywkach będzie wygrana na własnym terenie, dlatego też w szeregach ekipy z Podkarpacia panuje bojowe nastawienie na dzisiejsze starcie.
Typy
Asseco Resovia Rzeszów
@1,65 Betsafe ⛔ 2:3, kondycha siadła ;/
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Przyjąć sobie rotacyjną zagrywkę Rosjan to też nie problem - para Lotman + Bojić jest w stanie zapewnić bardzo dobre dogranie.
Akhrem jest pierwszym przyjmującym, ale do przyjęcia zostaje po Białorusinie jeszcze jedno miejsce, więc para Lotman - Bojic nie jest w stanie zapewnic dobrego przyjęcia, bo... dla jednego z nich zabraknie miejsca. Jeżeli obok Akhrema wyjdzie Bojic to o bardzo dobrym przyjęciu nie będzie mowy, bo na parkiecie nie będzie Lotmana. - Zobaczymy co na to Kowal bo musi po raz kolejny wybrac pomiędzy ofensywą a defensywnym Lotmanem, który w ataku moim zdaniem za dużo nie poświruje - z resztą gdy Lotman jest na parkiecie dostaje mniej piłek niż Akhrem i Bojic - więc byłby po prostu rzadziej wykorzystywany - czyli znowu ciężar gry na skrzydłach spada na Grozera i przyjmującego, którym w tym przypadku byłby zapewne Akhrem.
A też jest czym postraszyć: Grozer, Achrem, Tichacek potrafią strzelić, a flotowcy - Nowakowski, Kosok uprzykrzają życie nie od wczoraj.
Tutaj za Grześka Kosoka wystąpi zapewne Wojciech Grzyb, więc flot Kosoka zamienia się na mocną zagrywkę z wyskoku Grzyba.
 
adasko6910 166

adasko6910

Użytkownik
Politechnika Warszawa - Częstochowa
Dzisiaj zostanie rozegrany drugi mecz finałowy pucharu challenge cup. W pierwszym meczu zwyciężyła Częstochowa po bardzo wyrównanym spotkaniu. W Częstochowie z dobrej strony pokazał się Murek i Kamiński, który był nie do zatrzymania w ataku po prostej. Co do Politechniki to zawiódł trochę Wierzbowski i Steuerwald, lecz w miarę dobra zmianę dali Krzywiecki i Gorzkiewicz. Zauważyłem wysoki kurs na Politechnikę co mnie trochę zdziwiło, bo w tym sezonie Warszawa pokonała na wyjeździe Częstochowę 3-2 choć przegrywała 0-2. Liczę po raz kolejny na wyrównany mecz i na to Warszawa kolejny raz będzie w stanie nawiązać wyrównaną walkę z Częstochową.
Typy:
over 183,5 pkt --- 1,6 ✅
over 45,5 pkt w 1 secie --- 1,55 ⛔
Politechnika +1,5 seta --- 1,95 ✅
 
K 1K

komandos5

Użytkownik
moze i polibuda wygrala w Czewie , ale dziwny to byl mecz dominacja kompletna Czewy do stanu 2-0 i 24 19 i te nieszczesne zagrywki rezerwowego wtedy atakujacego , a ze nic sie dwa razy nie zdarza i to Czewa ma zdecydowanie wiecej argumentow czysto siatkarskich to dzis bierze mecz zdecydowanie , a poza tym Murek jest jednym z ostatnich wielkich naszej siatki , ktory nic nie zdobyl wiec dzis bierze puchar na koniec pozdrawiam i naprawde nie szkoda Wam kasy zeby inwestowac w polibude? Nawet ta symboliczna drozdzowke? Zastanowcie sie bo naprawde nie warto pozdrawiam
osobiscie pobrane 1,408 w pinku ;) ⛔
bez komentarza , jednak mieliscie racje zle to oszacowalem dzis ...
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
moze i polibuda wygrala w Czewie , ale dziwny to byl mecz dominacja kompletna Czewy do stanu 2-0 i 24 19 i te nieszczesne zagrywki rezerwowego wtedy atakujacego , a ze nic sie dwa razy nie zdarza i to Czewa ma zdecydowanie wiecej argumentow czysto siatkarskich to dzis bierze mecz zdecydowanie , a poza tym Murek jest jednym z ostatnich wielkich naszej siatki , ktory nic nie zdobyl wiec dzis bierze puchar na koniec pozdrawiam i naprawde nie szkoda Wam kasy zeby inwestowac w polibude? Nawet ta symboliczna drozdzowke? Zastanowcie sie bo naprawde nie warto pozdrawiam
osobiscie pobrane 1,408 w pinku ;)
Ta , bo lepiej zagrać po śmiesznym 1.40 na jedną z dwóch równych drużyn ???? . Te drużyny to zdecydowanie 50:50 , kto będzie miał lepszy dzień ten wygra. 3 z 4 ostatnich spotkań między tymi zespołami wygrała Warszawa (warto nadmienić , że również w 3 z 4 ostatnich meczów odbywał się piąty set) . Czewa nie ma żadnych większych argumentów czysto siatkarskich a już na pewno nie na tyle , żeby wystawić na nią tak śmieszny kurs. Kilka dni temu mecz potoczył się tak a nie inaczej , ale ja tam wielkiej różnicy między grą obu drużyn nie widziałem . Dwa baaardzo szczęśliwie wygrane sety przez Czewe i ogólnie równiutki mecz i dzisiaj będzie podobnie. Według mnie zobaczymy jakiś tb , dlatego zdecydowanie warto zagrać Warszawe +1.5 seta (2.10).
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Challenge Cup
Tytan AZS Częstochowa - AZS Politechnika Warszawska

Spotkanie rewanżowe w finale Challenge Cup. W pierwszym spotkaniu lepiej zaprezentowała się Częstochowa, ale ten mecz tak naprawdę nie dał nam żadnej odpowiedzi.

Lekką przewagę Częstochowy może być własny parkiet. W hali Polonia gra się naprawdę specyficznie i panuje tam gorąca atmosfera. Atutem może być również doświadczenie takich zawodników jak Murek i Gierczyński. W pierwszym meczu szczególnie dobrze zaprezentował się Dawid Murek, ale Ci zawodnicy w tym sezonie raczej nie byli w stanie utrzymać dobrej dyspozycji przez kilka kolejnych spotkań.

Atutem Warszawy powinna być zagrywka. Wiadomo, że wszystko zależy od dyspozycji dnia, ale potencjał w tym elemencie jest po stronie Politechniki. Podoba mi się również waleczność i ambicja podopiecznych Trenera Panasa. Nigdy nie odpuszczają i ciężko ich złamać. W pierwszym spotkaniu zagrał Steuerwald, ale miał problemy z grypą jelitową, więc można tym wytłumaczyć jego słabszą postawę.

Zespoły prezentują bardzo zbliżony poziom. Trochę nie rozumiem tak wysokiego kursu na Politechnikę. Częstochowa w tym sezonie udowadniała, że potrafi frajersko przegrywać sety i mecze i mają problemy z utrzymaniem koncentracji do końca. Warto zaryzykować.

Typy:
AZS Politechnika Warszawska (+1.5 seta) @ 2.00 Bwin ✅
AZS Politechnika Warszawska @ 3.20 Unibet ✅

Mam nadzieję, że puchar wygra Politechnika. Przez cały sezon mają sporo problemów, które potrafili jednak zostawić w szatni i na parkiecie pokazywali się z jak najlepszej strony. Bardzo waleczny i ambitny zespół. Dużym szacunkiem darzę Trenera Panasa, który potrafi z przeciętnego zespołu wyciągnąć 100% możliwości.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Busto Arsizio-Galatasaray

Te 1,16 na Włoszki w ogóle mi nie podchodzi,w Turcji 3-1 dla Galaty po niezłej grze Turczynek,choć trzeba podkreślić,że ekipa z Włoch nie wytrzymała ciśnienia.Kibice Galaty wprowadzili dobrą atmosferę dla gospodyń i po prostu przyjezdne nie wytrzymały presji (prowadziły kilko punktami w trzecim oraz czwartym secie ale nie umiały dociągnąć prowadzenia do końca seta).Kurs w ogóle mnie nie zachęca,nawet się nie zdziwie jak Busto to przegra,ciśnienia takiego jak w Turcji nie powinno być ale mimo wszystko Galata powinna powalczyć.

over 135,5 1,27 Bwin ✅
over 161,5 1,57 Bwin ✅ 178pkt
 
T 16,4K

tadzin

Użytkownik
Bardzo dużo zostało powiedziane na temat finału Challenge, ja dodam od siebie over 183,5 betclick. Również bardziej skłaniam się ku Warszawie i hc+1,5, aczkolwiek po ostatnich doswiadczeniach z pewnego meczu tym razem lepiej mi sie widzi ten overek ;] . Hala w przypadku &quot;słabszych drużyn&quot; nie ma aż takiego znacznie że nagle Czewa robi się faworytem u siebie po kursie 1,35 (gdzie na wyjedzie w Wawie stali po 2,2). O zawodnikach itp sensu sie rozpisywac nie ma, widze po prostu małą lukę na tym overze, inni propounują o 2-3 pkt wyższy po wcale nie ciekawyszm kursie.
Czewa - Wawa over183,5 1.8 betclick✅
@nudny mecz na niskim poziomie, jak większość meczy słabszych drużyn plsu.
 
adasko6910 166

adasko6910

Użytkownik
Dinamo Moskwa - Resovia Rzeszów

krótko o meczu.
O godzinie 15 zostanie rozegrany drugi finałowy mecz o puchar CEV. W pierwszym meczu Dinamo wygrało w Rzeszowie 3-2. Trzeba przyznać, że po pierwszym secie, gdzie w ogóle nie istniało przyjęcie w Resovii udało im się wrócić do meczu. Jednak moim zdaniem samym Grozerem dzisiaj meczu nie wygramy. Achrem wydaje się w dobrej formie, ale trochę szwankuje przyjęcie tak jak u Lotmana czy Bojić. Rosjanie mają naprawdę dobra zmienną zagrywkę, a do tego w dobrej formie jest Grankin, który jak na rozgrywjącego zdobył w pierwszym meczu, aż 8 pkt.
Typy:
Dinamo --- 1,25 ✅
Dinamo -1,5 seta --- 1,45 ⛔
under 185,5 pkt --- 1,57 ⛔

Dobra gra Resovii i nie wiele brakowało, żeby wygrać ten mecz, ale chyba sił zabrakło w TB.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
CEV Cup
Dynamo Moskwa - Asseco Resovia Rzeszów

Pierwsze spotkanie zakończyło się szczęśliwym zwycięstwem Rosjan po pięciu setach. Obie drużyny zostawiły na boisku mnóstwo zdrowia. Przed rewanżem w znacznie lepszej sytuacji są zawodnicy Dynama, ale na pewno dzisiejsze starcie nie będzie dla nich łatwą przeprawą.

Resovia najprawdopodobniej zacznie w składzie: Tichacek - Grozer - Akhrem i Lotman - Nowakowski i Grzyb - Ignaczak. Osobiście wolałbym, żeby Wojtka Grzyba na środku siatki zastąpił Grzesiek Kosok. Grzyb w tym sezonie gra bardzo dobrze w zagrywce i w ataku. Troszkę słabszą stroną tego zawodnika od zawsze była gra w bloku. Nie porusza się zbyt szybko pod siatką i to może być problem (i był w spotkaniu na Podpromiu), kiedy gra się przeciwko Grankinowi. Można dyskutować o pozycjach rozgrywającego i przyjmującego. Lukas Tichacek czy Maciek Dobrowolski ? Czech jest bardzo dobrym rozgrywającym, ale czy warto cały czas liczyć na to, że w końcu zagra na swoim optymalnym poziomie ? Maciek jest doświadczonym zawodnikiem i w pierwszym meczu zagrał dobrze. Trochę zabrakło mu jednak chłodnej głowy w końcówce piątego seta. Piłki do rozegrania miał ciężkie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zagrać prostą, dokładną piłkę. Ostatnie wystawi do Grozera dokładne na pewno nie były. Co do przyjęcia to według mnie para Akhrem - Bojic nie wchodzi w grę. Spora siła w ofensywie, ale w przyjęciu będą problemy. Lotman według mnie jest tutaj bardzo potrzebny. W pierwszym meczu kilka razy się nie popisał, ale ogólnie w odbiorze spisuje się dobrze. Poza tym pokazał też, że przy szybszej piłce poradzi sobie również z rosyjskim blokiem.

Dynamo w pierwszym spotkaniu zagrało dobrze. Zaimponowali przede wszystkim postawą w polu serwisowym. Wiadomo, że dysponują potężną zagrywką, ale myślę, że nikt nie spodziewał się takiej regularności. Myślę, że bardzo mogła się podobać gra Grankina, który prawie cały czas przyspieszał piłki do skrzydeł. Ciekawym zawodnikiem na pewno jest atakujący Nikolay Pavlov. Warunki fizyczne niezbyt szczególne, ale dynamika, inteligencja i technika na najwyższym poziomie. Kluczową postacię jest Peter Veres. Węgierski przyjmujący często dostaje piłki w końcówkach i wtedy raczej nie zawodzi. Denis Kalinin sporo dobrej roboty wykonuje w przyjęciu i zagrywce, ale w ataku rzadko jest uruchamiany. U środkowych również widać &quot;hierarchię&quot;. David Lee atakuje bardzo często, w przeciwieństwie do Dmitrija Scherbinina.

Resovia nie ma nic do stracenia. Jeżeli podopieczni Trenera Kowala zapomną o pechowo przegranym pierwszym spotkaniu to na pewno postawią ciężkie warunki faworyzowanemu zespołowi z Moskwy. Najważniejsza będzie postawa w polu serwisowym. Zagrywka musi być kierowana w Veresa. Kalinin przyjmuje nieźle i nie jest zbyt często uruchamiany w ataku.

Ciekawostką jest to, że na hali, na której rozgrywane jest dzisiejsze spotkanie zespół Dynama w tym sezonie nie rozgrywał jeszcze żadnego meczu.

Szykuje się po raz kolejny dobre widowisko. Dynamo jest w dobrej formie i w dobrej sytuacji. Własny parkiet to atut, ale czasami może również przeszkadzać i paraliżować. Resovia na wyjazdach nie jest tak mocna jak u siebie, ale tutaj nie mają nic do stracenia.

Pierwsze spotkanie pokazało, że oba zespoły dysponują podobnym potencjałem. Różnica w kursach ogromna, więc warto ryzykować.

Typy:
Resovia Rzeszów (+1.5 seta) @ 2.55 Bwin ✅
Resovia Rzeszów @ 4.50 Bwin ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Typy:
Resovia Rzeszów (+1.5 seta) @ 2.55 Bwin
Resovia Rzeszów @ 4.50 Bwin

Różnica w kursach jest spora ale osobiście nie zagrał bym na Resovie. Rzeszowianie w pierwszym meczu byli bliscy zwycięstwa ale ewidentnie rękę podali im rywale przy prowadzeniu 2-1 w setach i 10-5. Dynamo jest w chwili obecnej zdecydowanie lepsze i jedyna szansa Rzeszowa to jakiś fatalny dzień Dynama. Dynamo musiało by bardzo słabo serwować a Resovia wręcz odwrotnie + musieli by być fantastycznie dysponowani w ataku i bloku. A na to raczej ciężko liczyć w meczu wyjazdowym.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
adasko6910 166

adasko6910

Użytkownik

Różnica w kursach jest spora ale osobiście nie zagrał bym na Resovie. Rzeszowianie w pierwszym meczu byli bliscy zwycięstwa ale ewidentnie rękę podali im rywale przy prowadzeniu 2-1 w setach i 10-5. Dynamo jest w chwili obecnej zdecydowanie lepsze i jedyna szansa Rzeszowa to jakiś fatalny dzień Dynama. Dynamo musiało by bardzo słabo serwować a Resovia wręcz odwrotnie + musieli by być fantastycznie dysponowani w ataku i bloku. A na to raczej ciężko liczyć w meczu wyjazdowym.
Zgadzam się, Resovia u siebie zawsze ma pełną hale, a na wyjazdach już ta gra tak nie wygląda. Jeśli Dinamo będzie tak dobrze serwować jak w pierwszym meczu to ciężko widzę grę Rzeszowian środkiem, bardziej to będzie wysoka piłka do Grozera. Jak będziemy zobaczymy, ale jest to dla mnie pewniejszy faworyt, niż wczoraj Częstochowa z Politechniką, a można powiedzieć, że kursy były podobne.
 
K 0

kamil92

Użytkownik
Dobry mecz Resovii, jeśli popatrzymy na całokształt. W ważnych momentach byli trochę za bardzo spięci, zaś Rosjanie w tych ważnych momentach genialnie i bardzo bardzo szczęśliwie bronili. Osobiście zabrakło mi tylko kilka razy wprowadzić Kosoka na serwis, bo patrząc na to co robił Nowakowski swoim flotem (praktycznie zawsze udawało im się po jego serwisie albo zablokować albo wybronić) to Grześkowi na pewno też coś by się udało ugrać.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Rosyjska Superliga Siatkarzy
Gazprom Yugra Surgut - Ural Ufa (3 m.)
Trzecie starcie pomiędzy tymi drużynami w walce o miejsca 5-8. Poprzednie dwa, rozegrane na terenie siatkarzy Uralu, kończyły się dwoma różnymi wynikami - pierwsze 3-1 dla drużyny gospodarzy, w drugim już ulegli w tie-breaku, co daje nam stan 1-1 w rywalizacji do trzech zwycięstw. Uważam, że pomimo wyrównanych potencjałów obu drużyn, to jednak goście są faworytem w tym meczu i w całej rywalizacji, gdyż taki człowiek na rozegraniu, jakim jest Lloy Ball w Ufie, to wystarczająca przewaga, by wygrać to spotkanie. Na dodatek skrzydłowi w osobach Alaina Roki znanego z Latiny oraz Andreya Maksimowa zapewniają Ufie sporą siłę ognia. Na środku siatki mamy weterana Rosyjskiej siatkówki - Alexeya Kazakova, który pomimo swoich lat, wciąż gra na zadowalającym poziomie. W drużynie Gazpromu prym wiedzie Todor Alexiev, znany z występów w reprezentacji Bułgarii, który w drugim meczu zdobył aż 26 punktów, a Teodor Todorov to zdecydowanie wyróżniający się środkowy młodego pokolenia. Uważam, że Ufa wygra to spotkanie, choć może to być ciężki bój, gdyż przegrany tego meczu na następny dzień będzie miał nóż na gardle.
Typy
Ural Ufa
@1,90 Milenium ✅ 2:3
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Yamamay Busto Arsizio - Rebecchi Nordmeccanica Piacenza
Liga włoska kobiet - półfinał - 3 mecz
Mecz o finał we włoskiej lidze. Szczerze mówiąc myślałem o graniu w gospodarzy, ale kursy nie są zbyt przychylne, a wręcz śmieszne.
Busto oczywiście - ma lepszy skład, jest faworytem, o tym pisałem nie raz. Poważnym problemem zdaje się być zmęczenie. Oglądałem poniedziałkową potyczkę praktycznie w całości. Havlickova zagrała fatalnie - każdy jej atak, jak mocny by nie był, zawsze znajdował zawodniczkę broniącą. Skończyła kilka ataków dość szczęśliwie z udziałem bloku, jednak w kilku sytuacjach też brakowało centymetrów. Czy to jest zmęczenie zawodniczki? Trudno rozpoznać, bo to dość &quot;duża&quot; siatkarka i szczerze mówiąc po wyrazie twarzy specjalnego &quot;styrania&quot; nie widziałem, no ale może nie po każdym widać.
Arsizio przegrało w najgorszym dla siebie scenariuszu - po tie-breaku i olbrzymiej walce. Genialny mecz zagrała oczywiście Turlea w ekipie Piacenzy, jej niektóre ataki były po prostu wspaniałe. Busto ciężko pocelować zagrywką, mimo że przyjęcie oparte jest na 2 zawodniczkach - libero Leonardi i Marcon. I tutaj też błąd Piacenzy, bo mnóstwo piłek serwisowych szło na libero, a ona przyjmowała wszystko na bardzo wysokim poziomie (76 razy przyjmowała, 16 razy Marcon). Do tego świetnie w obronie i gdyby Busto wygrało tego tie-breaka to według mnie właśnie malutka Giulia powinna dostać MVP spotkania.
Chciałbym pograć coś w Busto, bo finał bez tej drużyny byłby kiepski. Kursy jednak są zbyt niskie, a to że gospodynie wygrają w 3 setach jest dla mnie mało realne. Nie spodziewałem się, że buki dadzą tak wysoki kurs na seta dla Piacenzy, dlatego trzeba to grać. Zmęczenie musi być widoczne, wiadomo, że u siebie Busto będzie miało większego kopa, na pewno będą pełne trybuny, jednak chyba szykuje się kolejna batalia. W sobotę 5 setów i radość po wygraniu pucharu CEV, w poniedziałek 5 setów i porażka - to się musi odbić, a trzeba podkreślić, że Busto praktycznie od początku marca gra w przyśpieszonym tempie, to się musi odbić na grze.
Nie wiem jak Havelkova, ale nawet jak wyjdzie, to chyba nie jest jeszcze w optymalnej dyspozycji, choć to trudno ocenić.
Kurs w trakcie pisania analizy urósł o prawie 0.1, więc może jak ktoś chce to się wstrzyma i poczeka? Nie mam pojęcia, dla mnie granie na 3-0 dla Busto jest bezsensowne.
Moje propozycje:
Piacenza +2.5 --- 2.06 @ 6/10 Pinnaclesports ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Bardzo ciekawe półfinały w lidze włoskiej kobiet. Dla mnie lepsze zespoły to Villa Cortese i Busto, lecz te drużyny są zmęczone po europejskich pucharach, doszły problemy z kontuzjami. Na pewno typ Piacenza+2,5 to ciekawa propozycja. Busto przez cały sezon nie miał problemów z kontuzjami, wyniki były świetne, ale naturalne, że taki zespół musi osłabnąć. Problemem tam jest teraz brak zmienniczek. Sam trener przyznał, że Havlickova ostatnio grała bardzo słabo, ale nie było nikogo poważnego na zmianę. Piacenza jest słabsza, ale skład bardzo doświadczony. Turlea, Lehtonen i Pachale to siatkarki bardzo solidne. Busto wygląda na zmęczone, bardzo często występuje problem z pierwszym setem w spotkaniu. Drugi półfinał to Villa Cortese - Bergamo. Bardzo wyrównana para, w której ciężko typować, ale nie grałbym tutaj na gospodarza w kolejnych meczach.



Zdarzenie: Gazprom Surgut - Ural Ufa⛔(2:3)
Typ:
Gazprom Surgut
Kurs: 1,70
Stawka: 3j /10j
Bukmacher: Bah, Expekt
; Pinnacle 1,73
Data spotkania: 04.04.2012 godz. 15:00
Surgut to zespół bardzo niebezpieczny, u siebie potrafi powalczyć z każdym w lidze. Skład niezły, wielu zawodników z dużymi umiejętnościami. Najbardziej znani są Bułgarzy Aleksiejev i Todorov. Todorov to najlepszy blokujący ligi rosyjskiej. Ważną postacią jest przyjmujący Rodichev, który jest w kręgu zainteresowań Alekny. Razem z młodym Kobzarem został powołany do szerokiego składu na LŚ. Na rozegraniu pierwszy powinien być utalentowany Kobzar. Duża siła w ataku, zespół wydaje się silny we własnej hali. Ural Ufa dla mnie wygląda słabiej. Odszedł Clayton Stanley, kontuzjowani są: Korneev, Afonin, Kulikovski i Botin. Kulikovski i Botin nie powinni zagrać, o powrotach pozostałych ciężko znaleźć informacje. Teraz ważne role muszą odgrywać mniej doświadczeni gracze: Płatonov, Maksimov, którzy przy optymalnych składach byliby rezerwowymi. W Ufie przyjęcie jest dosyć słabe, na wyjeździe powinno to być jeszcze bardziej widoczne. Młodsi siatkarze powinni dużo gorzej się prezentować. Zdecydowanie najlepszy gracz to Lloy Ball. Bardzo pomaga on innym siatkarzom, ale według mnie na takim poziomie to za mało. Widać znaczną różnicę w poziomie między rozgrywającym a resztą. Para jest dosyć wyrównana, ale gdy gospodarzem jest Surgut, to myślę, że warto na nich stawiać. Jeśli Surgut przegra dzisiaj stawiałbym stawkę większą o 1u na nich w jutrzejszym spotkaniu.

Plan transmisji:
http://www.volleyufa.ru/?show=5442
Dłuższy wywiad z Lloyem Ballem
http://i-gazeta.com/news/sport/21427.html (wstęp i video)
http://www.volleyufa.ru/?show=5435 (pytania i odpowiedzi z video)
http://www.bashinform.ru/news/447001/

Zapraszam do pisania analiz i przemyśleń
 
stskarol 49

stskarol

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka Rosja Play Down 14:00
Spotkanie: Lokomotiv Izumrud - Kemerovo
Typ: Lokomotiv Izumrud +2.5seta
Kurs: 1.70
Bukmacher: Bet365
Analiza:

Dzisiaj o godzinie 14:00 w ramach Rosyjskiej ligi siatkówki męzczyzn dojdzie do meczu Lokomotiv Izumrud z Kuzbass Kemerevo. Jest to dolna część tabeli, ja stawiam że siatkarze Izumruda wygrają minimum 1 set. Kuzbass dotychczas wygrali 11 meczy z 30. We własnej hali mają bilans 8-7. W ostatnich 5 meczach wygrali 2 razy, ale w obu dwóch meczach stracili seta. Na wyjeździe mają fatalny bilans 3-12 a bilans setowy 15-39. Co bardzo ciekawe dla Kuzbass jest to trzeci mecz, trzeci dzien pod rząd. Przedwczoraj wygrali po ciężkim meczu 3-2 z Novy Urengoi a wczoraj wygrali u Siebie z Jarosławiem 3-1. Myślę ze to może wpłynąć na ich dzisiejszą postawę bowiem 3 dni z rzedu grać to spory wysiłek a jeszcze na poziomie ligi Rosyjskiej. Jesli chodzi o wyniki Izumruda, to niestety nie mam wszystkich bowiem jest jakiś błąd na stronie ze statystykami ale wiem tyle że, dotychczas grali 7 spotkań. U Siebie wygrali 2 spotkania i jedno przegrali 2-3 z Jarosławiem. Na wyjeździe przegrali 4 rozegrane mecze ale w dwóch potrafili ugrać seta, w tym jednego z jedną z lepszych drużyn jakimi są siatkarze Lokomotivu Belgorod.Jeśli popatrzeć na H2H to równieź przemawiają za moim typem bowiem nie cały miesiąc temu Izumrud wygrał 3-1, z kolei nie tak dawno przegrał dwa razy na wyjeździe ale w oby dwóch meczach wygrał seta. Podsumowując Kemerevo ma napięty terminarz, gra 3 mecz w ciągu 3 dni. Do tego nawet jak wygrywa to zazwyczaj traci minimum seta a w bezpośrednich meczach dawno nie wygrali bez straty seta.
 
marko87 214

marko87

Użytkownik
Wszystko ok, ale nie ma tutaj wyjazdu ponieważ chyba turniej rozgrywany jest w sali Kumerova. Jesli sie mylę niech ktoś mnie poprawi. Oni są gospodarzem turnieju, w którym bierze udział 7 ekip

Redwitz / Potwierdzam. Turniej odbywa się w Kemerovie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom