>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Polska Liga Siatkówki 2020/2021

C 226,2K

czary-mary

Użytkownik
Radom vs Budowlani Łódź typ Budowlani Łódź kurs @2.05
Od pół godziny trwa niesamowity ruch kursów przy tym spotkaniu. Mecz początkowo zdawał się być wyrównany, tak też i wskazywały kursy. Musiały wypłynąć informacje na temat absencji w ekipie gospodyń. Innego wytłumaczenia nie ma, aby kursy w niektórych firmach spadły z kurs w okolicach 2 na 1.50. Gra Radomki opiera się na rozgrywającej Skorupie, atakującej Bruna i przyjmującej Janissie Johnson. Wydaje się że któraś z nich nie wystąpią w tym spotkaniu. Budowlane z Łodzi to przede wszystkim gwiazda ligi atakująca Jones-Perry, przyjmująca Górecka i środkowa Kornelia Moskwa. Coś jest na rzeczy i skoro mecz był remisowy, a wyrasta mocny faworyt to trzeba łapać kurs tam gdzie jeszcze nie spadł.
 
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka - Tauron Liga
Godzina: 20:30
Spotkanie: Enea PTPS Piła vs Volley Wrocław
Typ: Volley Wrocław -2.5 seta
Kurs: 1.86
Bukmacher: fortuna

Analiza:

Cześć wszystkim!

Z dzisiejszej ubogiej oferty wybrałem siatkówkę kobiet. Na wstępie od razu zaznaczam, że nie jest to moje ulubione miejsce do lokowania pieniędzy, a sport kobiet to często loteria, więc ostrożnie ze stawkami i ewentualnymi decyzjami czy grać czy jednak nie ;)

Jeszcze jakieś półtora miesiąca temu przy podobnych kursach dałbym dodatni handicap w drugą stronę i przekonywał do takiego grania, ale od tamtego czasu sporo się zmieniło. Po pierwsze można się zastanawiać czy ten sezon to nie jest pogrzeb żeńskiej siatkówki w Pile. Fatalne wyniki od początku rozgrywek i ostatnia pozycja w tabeli pociągnęła za sobą kolejne przykre konsekwencje. Do dymisji podał się trener Adam Grabowski i jego dymisja została przyjęta. Podejrzewam, że szkoleniowiec postawił przed zarządem sprawę jasno, że albo będą wzmocnienia żeby powalczyć o utrzymanie albo on rezygnuje. Wzmocnień nie było, za to byliśmy świadkami odejścia kilku zawodniczek... I tak z klubem pożegnały się Natalia Skrzypkowska i Marta Wellna - podstawowe przyjmujące Piły, a ostatnio do Chemika powędrowała środkowa Sonia Kubacka.
Żeby unaocznić te osłabienia przytoczę statystyki z pierwszego meczu obu zespołów, wygranego przez Volley 3:1. Otóż te 3 zawodniczki zdobyły łącznie ok. 40% punktów Piły i były odpowiedzialne za ok. 54% przyjmowanych piłek. Nie twierdzę przy tym, że bez nich PTPS nie przyjmowałby albo nie zdobywał punktów, ale skoro mniej więcej połowa siły zespołu będzie niedostępna dzisiaj, a w ich miejsce wejdą zawodniczki przegrywające do tej pory rywalizację o pierwszy skład, to jaki to może mieć efekt na wynik?

Rotacja Piły w ogóle wygląda mało okazale. Jeśli dobrze liczę to w grze mamy 10 zawodniczek, w tym tylko 2 środkowe, 1 rozgrywającą i 3 przyjmujące, więc praktycznie bez rotacji na tych pozycjach. I te zawodniczki, które były do tej pory rezerwowymi przyjmującymi w ekipie z bilansem 1-14 mają kończyć zmagania ligowe i walczyć o utrzymanie. Ja tego nie widzę i nie daję gospodyniom zbyt wielkich szans na wyrównaną walkę z którymkolwiek z zespołów w Tauron Lidze.

Nastroje we Wrocławiu zgoła odmienne. Dopiero 10. miejsce w tabeli na pewno jest sporym rozczarowaniem, ale wszystko zmierza ku dobremu. Z drużyną pożegnał trener Wojciech Kurczyński, a zastąpił go nie kto inny jak sam Dawid Murek. Jego praca już zaczyna przynosić efekty, przede wszystkim póki co ma wymiar mentalny, ale tego zawodniczki z Wrocławia bardzo potrzebowały. W drużynie jest w końcu chemia, jest motywacja i świadomość własnych możliwości. Widać to było już w pierwszym meczu pod wodzą Dawida, gdzie Volley uległ Radomce dopiero po tie-breaku, a niedługo później wygrał towarzyski turniej w Częstochowie, notując 2 wyniki po 3:0. Chociaż włodarze zapewniają, że jedynym wymaganiem na ten sezon jest 'dobra gra' i utrzymanie w lidze, i nikt nie wspomni o tym głośno, to jednak nie sposób nie odnieść wrażenia, że ambicją sportową będzie walka o pierwszą ósemkę. Sprawa bardzo trudna, strata do Legionowa wyraźna, a terminarz nie sprzyja, ale nie mają na pewno nic do stracenia.
Sytuacja kadrowa drużyny Volley jest o niebo lepsza od tej panującej w Enei. Na rozegraniu Wołodko i Szady, liderką wśród przyjmujących Natalia Murek, ale jest też kilka innych dziewczyn m.in. Wellna czy Bączyńska, w ataku Jasek i Rapacz i 3 solidne środkowe, w tym najlepsza blokująca ligi Kamila Witkowska.

Dysproporcja na korzyść przyjezdnych jest ogromna i każdy wynik inny niż 0:3 będzie dla mnie sporym zaskoczeniem. Liczę na szybkie i gładkie zwycięstwo gości jako przedsmak przed ich kolejnymi meczami.

Powodzenia ;)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +678
sokrates 1,7K

sokrates

Użytkownik
Wszystko prawda co piszesz tylko że 30.12 Piła grała już w osłabionym składzie z Bydgoszczą, przegrały co prawda 0-3 ale w dwóch setach prowadziły wysoko i powinny je wygrać, ostatecznie przegrywały na przewagi 25-27 i 31-33. Wrocław lepszy od Bydgoszczy na pewno nie jest. Dla mnie mecz 50 na 50 żadnego value tu nie widzę.
 
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Wszystko prawda co piszesz tylko że 30.12 Piła grała już w osłabionym składzie z Bydgoszczą, przegrały co prawda 0-3 ale w dwóch setach prowadziły wysoko i powinny je wygrać, ostatecznie przegrywały na przewagi 25-27 i 31-33. Wrocław lepszy od Bydgoszczy na pewno nie jest. Dla mnie mecz 50 na 50 żadnego value tu nie widzę.
Możemy sobie gdybać tez w inna stronę i powiedzieć, ze w kilku meczach Volley tez wysoko prowadził i powinien był wygrać więcej setów, a nawet mecze. Może się tu wydarzyć wszystko oczywiście, bo każdy mecz jest inny, a ten dzisiejszy na pewno nie jest 50 na 50.
 
sokrates 1,7K

sokrates

Użytkownik
Możemy sobie gdybać tez w inna stronę i powiedzieć, ze w kilku meczach Volley tez wysoko prowadził i powinien był wygrać więcej setów, a nawet mecze. Może się tu wydarzyć wszystko oczywiście, bo każdy mecz jest inny, a ten dzisiejszy na pewno nie jest 50 na 50.
Może złe się wyraziłem. Nie mecz jest 50 na 50 tylko twój typ czyli ugranie przez Piłę seta
 
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Może złe się wyraziłem. Nie mecz jest 50 na 50 tylko twój typ czyli ugranie przez Piłę seta
To już prędzej, ale umówmy się, cała żeńska siatkówka to swoista loteria ;)
Czy Piła ugra seta? Moim zdaniem nie, a już na to, że nie ugra punktu daję 80% szans. Przy mądrym kontrowaniu można się zabezpieczyć z obu stron i to bym zdecydowanie doradzał - jeżeli Wrocław wygra pierwszego/dwa pierwsze sety to po dobrym kursie +2.5 na PTPS, a jak Piła ugra pierwszego lub drugiego to -1.5 seta na Wrocław.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
M 389

mandragon99

Użytkownik
Panowie jak się zapatrujecie na dzisiejszy pojedynek na szczycie z jednej strony Chemik borykający się z problemami w moim przekonaniu brak jakości przy przyjęciu oraz przewidywalne rozegranie, szczególnie lewe skrzydło kuleje być może zakontraktowana Greczynka to poprawi tylko czy jeden/dwa treningi wystarcza by się wkomponować, inne pilki itd. Z drugiej strony zadyszka Rzeszowa przez covida znacząco obniżyła formę.
 
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Panowie jak się zapatrujecie na dzisiejszy pojedynek na szczycie z jednej strony Chemik borykający się z problemami w moim przekonaniu brak jakości przy przyjęciu oraz przewidywalne rozegranie, szczególnie lewe skrzydło kuleje być może zakontraktowana Greczynka to poprawi tylko czy jeden/dwa treningi wystarcza by się wkomponować, inne pilki itd. Z drugiej strony zadyszka Rzeszowa przez covida znacząco obniżyła formę.
Ja nie tykam, widać zreszta po tym jak wariują kursy, ze sami bukmacherzy maja problem z tym meczem. Chemik nie przekonuje od początku sezonu, a Rzeszów nie przekonuje ostatnio, trochę loteria i zadecyduje pewnie dyspozycja dnia.
 
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Panowie jak się zapatrujecie na dzisiejszy pojedynek na szczycie z jednej strony Chemik borykający się z problemami w moim przekonaniu brak jakości przy przyjęciu oraz przewidywalne rozegranie, szczególnie lewe skrzydło kuleje być może zakontraktowana Greczynka to poprawi tylko czy jeden/dwa treningi wystarcza by się wkomponować, inne pilki itd. Z drugiej strony zadyszka Rzeszowa przez covida znacząco obniżyła formę.
Ja tylko napiszę, że Olga grała już sporo czasu w Polsce i zna dużo zawodniczek z ligi, więc wkomponowanie się w zespół powinno przebiec bardzo szybko i sprawnie. Zresztą jak grała w Polsce to była jedna z najlepszych zawodniczek w lidze.

Developres Rzeszów vs Radomka Radom, typ: Radomka +1,5 seta @1,61 - 1xbet

Nie jestem zdziwiony kursami absolutnie. Jestem również nimi bardzo zadowolony. Gdyby Rzeszów wczoraj zamknął mecz 0:3 to na Radomkę byłoby powyżej 2,5 i tego żałuję. Przyjezdne opisywałem nawet ostatnio i nic się nie zmieniło. Dlatego skupie się na gospodyniach.
Podopieczne Stephane Antigi start ligi miały wyśmienity. Grały dużo, ze słabymi drużynami więc morale były wysokie i forma również świetna. Przyszedł czas rozluźnienia kiedy grały dzień po dniu z Piłą i z mojej obserwacji wynika, że był to moment przełomowy. Dziewczyny rozluźniły się za bardzo, morale skoczyły zbyt wysoko i zaczęły spuszczać z tonu. Nie widać tego po wynikach, natomiast widać po styku gry. Wymęczyły zwycięstwo z Radomka za dwa punkty, a później przyszła Liga Mistrzyń gdzie zostały zneutralizowane bardzo szybko. Przegrały wszystkie 3 mecze i złapały wirusa. Po kwarantannie przyszedł mecz z Kaliszem poprzedzony TYGODNIOWYMI treningami na hali. Absolutnie w żaden sposób kwarantanna nie tłumaczy przegranej, ponieważ nie grały dzień lub dwa po, miały pełno czasu na dojście do formy.
Rzeszów to drużyna z dosyć szeroką rotacją. Przede wszystkim grają tam Kiera Van Ryk, Jelena Blagojevic oraz Aleksandra Rasinska. Pod siatką wspiera je Zuza Efimienko wraz z Gabrielą Polańska. Z ławki może wejść również Juliet Fidon-Lebleu, która ma bardzo kąśliwa zagrywkę.
Radomka jest na fali i bardzo przyjemnie ogląda się ich mecze. Uważam, że sezon skończą na pudle. Świetnie spisuje się Bruna Honorio i Janisa Johnson. Na środku Andressa Picusso, a rozgrywa niezawodna Kasia Skorupa. Warto nadmienić, że mają fantastyczną libero - Agatę Witkowską. Wsparcie w ataku daje Julia Twardowska.
Spodziewam się świetnego spotkania, z wieloma zwrotami akcji. Długiego, być może kolejny tie-break. Warto nadmienić, że Rzeszów ma bardzo napięty terminarz, a po wczorajszym długim meczu po trzech dniach grają kolejny. Dla mnie wynik to 50/50, z lekkim wskazaniem na Radomkę. Są drużyną bardziej stabilną, która lepiej wykorzystuje swoje największe armaty.

Dubel @1.95 - 1xbet
Developres Rzeszów vs Radomka Radom, typ: powyżej 3,5 seta
Pałac Bydgoszcz vs MKS Kalisz, typ: powyżej 3,5 seta

Pałac ostatnio dobrze zaprezentował się przeciwko ŁKSowi, ale jednak przegrał do zera. Teraz zmierzą się z drużyną dwie klasy słabszą.
Do gry wróciła Aleksandra Dascalu, co jest pozytywem. Ostatnio nieźle spisuje się Regiane Bidias, a najlepiej punktuje oczywiście Ewelina Zurowska. Dziewczyny mają słaby bilans, ale więcej po nich nie można się spodziewać. 4-11 daje im miejsce w dole tabeli, a nierówny Kalisz to dobry zespół na przełamanie.
Po drugiej stronie siatki siła młodości. Bardzo fajnie prezentuje się Zuzanna Szperlak oraz Julia Szczurowska (2000 oraz 2001). Na środku doświadczona Monika Ptak rotuje z Karoliną Bednarek.
Zwycięstwo do zera z którejkolwiek strony będzie dla mnie szokiem. Lekkim faworytem jest dla mnie Bydgoszcz, natomiast powinien to być naprawdę długo mecz. Tak samo jak pierwszy. W październiku z tarczą wyszły zawodniczki z Kalisza po zwycięstwie 3:2 i wygraniu dwóch ostatnich partii. Wzięcie po jednym secie z każdej strony, to według mnie obowiązek obu drużyn.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +21
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Jeszcze dodam bez analizy, chociaż połowa jest opisana wyżej.

forBet @2,11

Developres Rzeszów vs Radomka Radom, typ: Radomka wygra seta
Pałac Bydgoszcz vs Kalisz, typ: Pałac wygra seta
Volley Wrocław vs BKS Bielsko-Biała, typ: BKS wygra seta
Asseco Resovia vs Trefl Gdańsk, typ: Trefl wygra seta
 
Ostatnia edycja:
P 91

piotras1990

Użytkownik
Hej, całkiem fajny kurs jest na Volley Wrocław, w dzisiejszym meczu z BKS-em Bielsko-Biała. Wrocławianki, od niedawna prowadzone przez Dawid Murka grają coraz lepiej o czym świadczy tie-break z Radomką (2:3) i zwycięstwo nad Piłą 3:0 (choć to akurat, nie jest wielka sztuka w tym sezonie). Faworytem owszem są bielszczanki, szczególnie po 2:3 z Chemikiem Police u siebie, jednak własne boisko, to zawsze własne boisko :) Coś mi pachnie tie-breakiem, na korzyść wrocławianek. Dobry kurs 2,26 na Volley Wrocław jest na BetX. Pozdrawiam
 
marcen 6,8K

marcen

Użytkownik
Podajesz @2.26 na Volley Wrocław jako dobry kurs, a to raczej nie jest jakiś dobry kurs 😁, można złapać dużo wyższe.
Ja jednak bym odpuścił granie na Wrocław, w ogóle ten zespół mnie nie przekonuje. Jeszcze w obronie potrafią powalczyć i wyciągnąć z lepszymi seta lub 2. Jedyna, która się wyróżnia to Witkowska, widać że porusza się fajnie i chyba jest w dobrej formie, ale to środkowa.
Bilans u siebie też tragiczny 1/6 (Bielsko 5/2 wyjazdy).

Za to BKS w tym sezonie na duży plus.
Walczy przyzwoicie z czołówka, te słabsze zespoły ( jedyna wpadka u siebie z Kaliszem, ale po tym meczu demolka w Bydgoszczy) raczej na spokojnie pokonuje.
W pierwszym meczu u siebie BKS leciutko rozprawił się z Volleyem.

Podsumowując - skład, forma, bilans wszystko przemawia za Bielskiem :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +35
gladiators 1,9K

gladiators

Użytkownik
W typach dnia, wystawiłem wczoraj swoja analizę.

Wczoraj o 20:36

Dyscyplina: Siatkówka Polska Tauron Liga
Godzina: 20:30
Spotkanie: Volley Wrocław - BKS Stal Bielsko-Biała
Typ: BKS Stal Bielsko-Biała
Kurs: 1.65

Bukmacher: Fortuna

Analiza:
Wrocławianki dotychczas w Hali Orbita wygrały jedno z siedmiu rozegranych spotkań. Bielszczanki na wyjazdach z serią trzech zwycięstw zwyciężały aż pięciokrotnie. Ostatni mecz między drużynami zakończony pewnym zwycięstwem BKS-u 3:0. Volley z nowym rokiem zmienił ławkę trenerską na której usiadł Dawid Murek oraz Patryk Gosztyła. "Nowa miotła" zadziałała bo wrocławianki odniosły pewne zwycięstwo nad zespołem z Piły. Z dobrej strony pokazały się środkowe Volley Wrocław, a tytuł MVP trafił do Kamili Witkowskiej. Jednak patrząc w tabelę zwycięstwo nad rywalkami było do przewidzenia. Tymczasem w ostatniej kolejce podopieczne Bartłomieja Piekarczyka rozegrały interesujący mecz z Grupa Azoty Chemik Police. Prowadząc 2:0 uległy 2:3. Niemniej mecz mógł się podobać. Świetnie zagrał cały zespół z Gabrielą Orvosovą czy Aleksandrą Kazałą oraz często czujną przy siatce Natalią Gajewską. Zespół dzisiejszych gości stać na dobrą grę również zmienniczek, co pokazały na trudnym terenie w Bydgoszczy. W grudniu podbiły Pałac 3:0, grając w podstawowym składzie z Magdaleną Janiuk i Andreą Kossanyiovą. To pokazuje potencjał tego zespołu. Jak zapowiada libero wrocławskiego zespołu Karolina Pancewicz, będą walczyć o każdy punkt, ale nie sądzę aby udało się zdobyć chociaż jeden. Mecz będzie również bez udziału publiczności co nie dodaje otuchy gospodyniom. Postawiłbym na wynik 0:3, ale kobieca siatkówka nie raz potrafi zaskoczyć, więc zagram bezpiecznie na zwycięstwo BKS-u.
Post automatycznie złączony:

W typach dnia, wystawiłem wczoraj swoja analizę.

Wczoraj o 20:36

Dyscyplina: Siatkówka Polska Tauron Liga
Godzina: 20:30
Spotkanie: Volley Wrocław - BKS Stal Bielsko-Biała
Typ: BKS Stal Bielsko-Biała
Kurs: 1.65

Bukmacher: Fortuna

Analiza:
Wrocławianki dotychczas w Hali Orbita wygrały jedno z siedmiu rozegranych spotkań. Bielszczanki na wyjazdach z serią trzech zwycięstw zwyciężały aż pięciokrotnie. Ostatni mecz między drużynami zakończony pewnym zwycięstwem BKS-u 3:0. Volley z nowym rokiem zmienił ławkę trenerską na której usiadł Dawid Murek oraz Patryk Gosztyła. "Nowa miotła" zadziałała bo wrocławianki odniosły pewne zwycięstwo nad zespołem z Piły. Z dobrej strony pokazały się środkowe Volley Wrocław, a tytuł MVP trafił do Kamili Witkowskiej. Jednak patrząc w tabelę zwycięstwo nad rywalkami było do przewidzenia. Tymczasem w ostatniej kolejce podopieczne Bartłomieja Piekarczyka rozegrały interesujący mecz z Grupa Azoty Chemik Police. Prowadząc 2:0 uległy 2:3. Niemniej mecz mógł się podobać. Świetnie zagrał cały zespół z Gabrielą Orvosovą czy Aleksandrą Kazałą oraz często czujną przy siatce Natalią Gajewską. Zespół dzisiejszych gości stać na dobrą grę również zmienniczek, co pokazały na trudnym terenie w Bydgoszczy. W grudniu podbiły Pałac 3:0, grając w podstawowym składzie z Magdaleną Janiuk i Andreą Kossanyiovą. To pokazuje potencjał tego zespołu. Jak zapowiada libero wrocławskiego zespołu Karolina Pancewicz, będą walczyć o każdy punkt, ale nie sądzę aby udało się zdobyć chociaż jeden. Mecz będzie również bez udziału publiczności co nie dodaje otuchy gospodyniom. Postawiłbym na wynik 0:3, ale kobieca siatkówka nie raz potrafi zaskoczyć, więc zagram bezpiecznie na zwycięstwo BKS-u.
Zgodnie z przewidywaniami, przekonujące 0:3.
 
Otrzymane punkty reputacji: +35
yannick_djalo 23,7K

yannick_djalo

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka - Tauron Liga
Godzina: 20:30
Spotkanie: Chemik Police vs ŁKS Łódź
Typ: ŁKS Łódź - 1.5 seta
Kurs: 3.35 dramat po całości, ale tak to jest z siatkowka kobiet
Bukmacher: etoto

Analiza:

Cześć Wszystkim!

Nie będę się za bardzo rozpisywał, bo tutaj trzeba skupić się na konkretach. Te natomiast są takie, że ŁKS wygląda w tym sezonie lepiej niż Chemik, po prostu. Police naprawdę krwawiły w ostatnich meczach, zwłaszcza przeciwko Develpresowi, cudem tylko uratowanym przed porażką do 0.
Przede wszystkim w ŁKS-ie mamy coś, czego u dzisiejszych gospodyń brakuje, czyli stabilizację. Podstawowa szóstka jest na tyle mocna, że rzadko mamy roszady w składzie, Bongaerts, Wójcik, Zaroślińska-Król, Lazović, Ninković i Alagierska potrafią zagrać naprawdę dobre spotkania. Wracam tu myślami szczególnie do pierwszego starcia tych ekip w Łodzi, gdzie Chemik został totalnie zdominowany i przegrał 3:0.
Turecki trener Chemika bardzo często musi szukać nowych rozwiązań z ławki w trakcie spotkania, widzimy zazwyczaj dwie rozgrywające na zmianę, dużo rotacji wśród środkowych, a i przyjęcie wygląda często słabo i tam też widzimy zmiany, doszło też do tego, że grała na tej pozycji nominalna środkowa Iga Wasilewska.
Typuję dzisiaj zwycięstwo łodzianek bez starty punktów, Developres ostatnio nie potrafił zamknąć meczu przy 0:2, ale ŁKS takiego błędu może już nie popełnić.

Powodzenia ;)
 
Ostatnia edycja:
marcen 6,8K

marcen

Użytkownik
LTS @1.55 , -1.5s @2.25

Legionovia ostatni swój mecz zagrała miesiąc temu, jednak dla nich to może działać na plus (przykład ostatni Suwałk) ponieważ jak narazie cele zespołu boisko zweryfikowało strasznie. Niby skład dobry, fajne nazwiska, ale czegoś brakowało. Trener z Wloch dla mnie to taka mimoza trochę jak Gogol w Skrze. Jednak dochodzą mnie informację, że zespół solidnie wyglada na treningach i chyba w koncu się otrząsneły, bo to już ostatni dzwonek. Dziś zweryfikuje boisko, a przeciwnik idealny do podreperowania bilansu i łapania kontaktu z czołówką.

Joker niby zaczął coś grać po zmianie trenera, druzynowo wyglada to ok, ale siła w ataku jest mizerna. Ja oceniam ich jako zespół bardzo silny na 1 ligę, a za słaby na ekstraklasę.
Pamietam mecz w Legionowie 0:3, pierwszy set Lts kontrolował i nagle seria i wszystko się posypało , ale wtedy forma fizyczna była tragiczna, jedynie co kończyła to Olivieira Souza, która miała problem z odrywaniem sie od ziemi.
Teraz już to bedzie wyglądało lepiej, a składy nie ma co porównywać, bo na każdej pozycji Legionowia ma zawodniczki o klasę lepsze z dużo większym doświadczeniem.

Na ten mecz jest kilka fajnych kursów do złapania :) .
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +340
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
  • Najlepsze analizy stycznia 2021 (2-3. miejsce)
  • #56
Niestety ostatnia kolejka była dla mnie fatalna. Spodziewałem się wielu zaciętych spotkań i zwrotów akcji, a koniec końców wszystkie mecze zakończyły się wynikiem 3:0.

Teraz czas na Puchar Polski.

IMG_20210119_233135.jpg

Nie spodziewam się tutaj wygranych ze strony zespołów pierwszoligowych. Są one bardzo, bardzo słabe, a różnica pomiędzy ligami jest ogromna.

Ako @1,86 - 1xbet
Stal Mielec vs Radomka Radom, typ: 0:3
Budowlani Łódź vs Pałac Bydgoszcz, typ: 1
BKS Bielsko-Biała vs Joker Świecie, typ: 1

Starałem się wybrać mecze obarczone jak najmniejszym ryzykiem. I po kolei.

Stal Mielec to drużyna nie do awansu. Umie postraszyć w 1. lidze, ale plasują się mniej więcej w środku tabeli i to jest ich miejsce. Najlepszą siatkarką jest znana z boisk plażowych Marta Duda. Notuje średnio 17,23 pkt na mecz. Wspiera ją Kasia Bryda, która dokłada 13,62 pkt na mecz. Ta druga miała epizody w Łodzi oraz MKS Dąbrowie Górniczej.
Nie ma wątpliwości, że Radomka to drużyna lepsza, nawet o dwie klasy. Z pewnością wyjdą częściową rezerwą. Nie zobaczymy pewnie Kasi Skorupy, być może w podstawie wyjdzie też Renia Biały. Natomiast kto by nie zagrał, to ten mecz trzeba szybko wygrać. Radomka nie gra w europejskich pucharach, więc może położyć siły na PP, ponieważ do końca sezonu ligowego jeszcze sporo czasu. Jeżeli zagra chociażby Bruna, to rozstrzela Stal Mielec. Podejrzewam, że wyjdzie być może w jednym secie, ale tak jak pisałem. Radomianki są lepsze w każdym elemencie. Od zagrywki aż po blok. Warto też wspomnieć, że gospodynie mają ogromne problemy w przyjęciu. Przy 915 piłkach miały aż 240 przyjętych negatywnie. A współczynnik przyjęcia perfekcyjnego wynosi 17%.

Budowlani po porażce z Radomka podejmą Pałac Bydgoszcz. Tutaj idę po prostu w stronę faworyta. Bydgoszcz grał mecz wczoraj. Rozprawił się z Kaliszem szybko, ale to żaden przeciwnik. Budowlane z pewnością nie zlekceważą przeciwnika. Główną przewagę Łodzianki powinny mieć w ataku, gdzie szaleje Roni Jones-Perry. Wspiera ją Monika Fedusio i Zuzia Górecka. W Bydgoszczy do składu powróciła Alexandra Dascalu, ale to będzie zbyt mało na Budowlane, które nie powinny zlekceważyć rywala. Obie drużyny w obecnym sezonie grały tylko raz. W listopadzie zdecydowanie wygrały zawodniczki z Łodzi 3:0.

Tutaj również się nie wysilam. BKS w tym sezonie nic nie ugra, więc powinny skupić się na Pucharze Polski. BKS gra w kratkę, natomiast w 2021 roku wygląda bardzo dobrze. Świetnie prezentuje się Gabriela Orvosova, która jest główną strzelbą zespołu z Bielska. Joker jak to Joker. Potrafi zaskoczyć, natomiast nie ma co ukrywać, że jest to jedna ze słabszych drużyn w Tauron Lidze. Potrafią zagrać dobrze wyblokiem, potrafią mieć fajna serię w ataku, ale ich przyjęcie woła o pomstę do nieba. Świetnie pokazała to Jessica Rivero wczoraj, która w bardzo szybkim meczu zdobyła aż 5 asów serwisowych. Joker na pewno się utrzyma w Tauron Lidze, ale jednak musi spoglądać co się dzieje pod nimi i nie mogą Pucharu Polski traktować priorytetowo. Spodziewam się pełnej dominacji ze strony bielszczanek.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +596
marcen 6,8K

marcen

Użytkownik
Tylko lekko się wtrące, ale statystycznie Joker może potrafi zagrać dobrze wyblokiem, ale bloków punktowych na set robi...1,81 i 107 bloków łącznie co daje ostatnie miejsce w lidze. Do tego dochodzi słaby atak 3miejsce od końca to wyblok nie daje za wiele jak pózniej jest problem ze skończeniem kontry. Co ciekawe w przyjęciu stoją wysoko na 5 miejscu! :) Ale znowu trzeba wrócić do tego , że nie ma komu kończyć.

Co do Mielca to zespół miał nadzieję na walkę o awans, jeszcze sytuacji złej nie mają, są na 5 miejscu, początek niezły, ale ostatnio jakoś pod formą. Wiadomo Radom walczy, wyglądają dobrze, raczej Stal za wiele nie ugra.
 
marcen 6,8K

marcen

Użytkownik
Na dzisiaj luzno i myślę, że San Pajda Jarosław raczej nie powtórzy zeszłorocznego sukcesu (awans do 1/2 PP ) , w tym roku forma słabsza i zmiany w składzie nie dają już takiej pewności siebie i wyniki w 1 lidze też średnie. Wrocław powinnien wygrać bez problemu.

Bielsko wygra, bo Joker jak kolega wspomniał i ja wcześniej to zespół trochę z innej półki (niższej) niż solidne drużyny z Tauron ligi. / mecz za tydzień.

Budowlane może nie gładko, ale wygrają, już w zeszłym roku na luzie podeszły i ich droga skończyła sie z Biszkoptami w 1/4. Teraz jest forma, więc awansują.

Łks nie będzie miał większych problemów z Kaliszem. Kalisz jakiś zagubiony, w każdym elemencie wygląda to marnie.

Sosnowiec wysoko w 1 lidze, ale to jest zespół na środek tabeli, raczej jak w jakimś secie dzisiaj zdobędą z 20pkt to będzie cud.

Zostały 2 ostatnie mecze i tutaj bym poszukał grania przeciwko faworytkom.

LTS wrócił z przytupem, jest już Grabka i Różański , skład pełny, po meczu ze Świeciem już siedzą w Policach, licze, że nie przejdą obok meczu i jakieś ciekawe dodatnie hc można poszukać. Widać, że jak już jest cały skład to i przyjęcie jest na odpowiednim poziomie, bo do tej pory w tych rotacjach w Legionovi to piłka fruwała po krzakach.
Chemik ciągle mnie nie przekonuje, skrzydła to męki na lewym i na prawym 50% piłek do Brakocević.
Środkowa Kąkolewska jakby nie wzrost to nie wiem czy z tą techniką grałaby w 1 lidze, surowizna straszna.

Legionovia +2.5seta @1.93
Legionovia +14.5pkt @1.85


Spróbuję dziś pójść w stronę Nosiru. Wyniki w 1lidze jakoś nie rozpieszczają, ale u siebie wygląda to nieżle wygrana z dobrym w tym sezonie SMS 3:0! czy z Sosnowcem 3:2. Skład został utrzymany z 2ligi i lekko wzmocniony to cel na ten sezon było spokojne utrzymanie się i już raczej nic im w tym nie przeszkodzi. Niestety ostatnio forma słabsza, ale to jest PP dla takich dziewczyn to wielka sprawa w zeszłym roku doszły do ćwierćfinału przegrywając z LTS. Grają u siebie i jeszcze dostały od losu szansę trafiając na Piłę.
Piła dla mnie to taka druga Wisła Warszawa, wszystko się posypało, te bardziej ogarnięte dziewczyny już grają gdzie indziej. W składzie zostało chyba z 9 z czego 2 libero, trener biega osamotniony przy ławce. To już jest nie do uratowania i raczej menadzerowie już szukają nowych klubów, niby trzeba się pokazać itp. ale to już długo trwa i jeden czy drugi mecz to nie jest laurka. Jedyną nadzieje w Pile jeszcze widzę w tej atakującej, bo ma warunki Kolecie, a reszta to jest poziom 1ligowy (z takimi młodymi dziewczynami z SMS co Nowy Dwór gładko wygrał miałyby ogromne problemy).
W takiej sytuacji granie na Piłe po @1.2 to jakiś kryminał, więc ja próbuje tak:

Nosir wygra seta @1.5
Nosir +10.5pkt @1.8
Nosir win @3.6
 
M 389

mandragon99

Użytkownik
Z legionovia bym uważał na tle miernego Jokera nie wyciągałbym pochopnie wniosków. Chemik po wzmocnieniu Strantzali inaczej wygląda, odciążona jest Brakocevic i Greczynka poprawia przyjęcie bo to u niej wcześniej kulało. Kąkolewska owszem surowa ale nie można jej odmówić że blokuję i sporo jest wyblokow dzięki jej grze.
 
Do góry Bottom