>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

PlusLiga 2009/2010

Status
Zamknięty.
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
A ja dzisiaj przestrzegam (mimo, że kibicuje Resovi mieszkam w okolicy Rzeszowa), przestrzegam przed huraoptymistycznym graniem na Sovie. Dlaczego otóż czy Zaksa zapomniała jak się gra w siatkówkę bo przegrali wczoraj ? Na pewno psychicznie lepiej będzie czuła się Resovia ale nie zapominajmy w tym sezonie było to pierwsze zwycięstwo rzeszowiaków nad Zaksą. Resovia ma kompleks Zaksy i mówię to tylko i wyłącznie patrząc na wyniki poszczególnych meczów między tymi drużynami.
ZAKSA po raz kolejny nie wytrzymała psychicznie. Troche mnie to dziwi, bo Krzysiek Stelmach znakomicie potrafi zmotywować zespół. Kompleks, kompleks, kompleks. Ostatnio Resovii nie idzie w spotkaniach z ZAKSĄ, ale o kompleksie nie ma co pisać. Kędzierzyn też miał &quot;kompleks&quot; Jastrzębskiego Węgla. Znaleźli jednak sposób i byliśmy świadkami przepięknych spotkań. Podopieczni Trenera Stelmacha potrafią doskonale grać w siatkówke i dzisiaj wstrzymałbym się z Typowaniem tego spotkania. Usiądźmy i spokojnie oglądajmy piękny mecz.

Spójrzmy nieco na składy Zaksa ma trochę mniej wartościowych zawodników. Ruciak trzyma przyjęcie a Jarosz odpowiedzialny jest za atak dodajmy do tego środek, którym Zaksa bije Resovie ....
Środek Kędzierzyn ma dużo mocniejszy od Resovii. Gladyr to zawodnik, którego większość klubów PlusLigi chciałaby mieć w swoich szeregach. Jarosz świetny atakujący. Ma szanse osiągnąć bardzo wiele. Atakuje bardzo często wysoko, nad blokiem. Rzadko &quot;zagina&quot; w ataku. Poza tym dysponuje potężną zagrywką. Za Ruciakiem nie przepadam, ale w meczach z Jastrzębiem zaprezentował się bardzo dobrze. Pomimo nie najlepszych warunków fizycznych dobrze radzi sobie w ataku. Podobnie jak Kuba świetnie serwuje. Ogólnie podoba mi się gra ZAKSY. Podoba mi się też podejście Trenera Stelmacha do zawodników. Ciekawie prowadzi czasy. Jest jedna rzecz, której zazdroszcze drużynie z Kędzierzyna. Niesamowicie potrafią się &quot;nakręcić&quot; po kilku udanych akcjach. W tej drużynie jest chemia, której według mnie brakuje w Resce. Jest też minus. Po kilku nieudanych akcjach szybko się zniechęcają.

Krzysiek Stelmach wie, że trzeba ten mecz wygrać i chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego. Nie zapomnijmy że w tamtym sezonie to Reska miała więcej tego szczęścia sportowego i dotarli do finału ale Kędzierzyn ma teraz bardzo bardzo mocną ekipę nie ma tam słabych ogniw a w Resovi czasami Alek lubi wpuścić nieco w obronie a o środku nie wspomnę.
Gdyby to wszystko było takie proste. Trener Travica również wie, że ten mecz trzeba wygrać. Chociaż w czasie meczu i tak woli pograć w &quot;statki&quot; z innym człowieczkiem ze Sztabu Szkoleniowego. Wczoraj bardziej Kędzierzyn przegrał mecz niż Resovia go wygrała. Gdyby ZAKSA jakimś cudem przegrała rywalizacje z Resovią to śmiało można im przyznać tytuł &quot;Najbardziej Frajerskiej Ekipy&quot;. Jeżeli jednak zdobędą brązowy medal to ten tytuł niewątpliwie trafi w ręce ekipy z Rzeszowa.

Po tym co wczoraj pokazala Skra i JSW powtorze typy z wczorajszego dnia tj :
JSW - SKRa @ 1,42 unibet
JSW - Skra -1,5 @ 1,85 unibet

Najkrocej mowiac Skra ladnie rozlozyla atak na wszystkie strefy, mimo Kurka w polu przyjecie pozostalo dalej an wysokim poziomie, niestety Skra dalej popelani ogromna liczbe bledow na zagrywce, wczoraj bylo ich az 20. Z kolei JSW wg mnie pod murem i musieliby zagrac bardzo dobrze we wszystkich elementach a szczegolnie w zagrywce by wyeliminowac srodek z ataku i oslabic Kurka. Sadze ze bedzie im ciezko to uczynic, szczegolnie ze wczoraj Yudin i Abramov zagrali po prostu slabo. Z tych wzgledow jestem przekonany ku Skrze.
Wczorajszy mecz to już historia. Dzisiaj zobaczymy inny, lepszy zespół z Jastrzębia. Dlaczego jestem tego pewien ? Gorzej zagrać już nie można. Skra wczoraj rozegrała bardzo dobre spotkanie. Chciałoby się powiedzieć w końcu. Przyjęcie było na dobrym poziomie po stronie Skry pomimo tego, że był na parkiecie Bartek Kurek. Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale Bartek przyjmował TYLKO 9 razy ! Nie wiem jaki sens miała zagrywka kierowana w Winiara. Przyjmował bardzo, bardzo dobrze. Wszyscy wiedzą, że Bartek lepiej atakuje i słabiej przyjmuje, więc to w niego powinny być kierowane zagrywki.

Podtrzymuje swój Typ na Jastrzębie ????

PS. Gdybym miał grać to zagrałbym -1.5 Skra, ale trzymam kciuki za Jastrzębie ???? Niech powalczą o piąte spotkanie, które wszyscy chielibyśmy obejrzeć.

Niech Finał trwa jak najdłużej !!!
 
mateuszz1111 27

mateuszz1111

Użytkownik
Po raz 6 Skra Mistrzem kraju. Moim zdaniem wszystkie te spotkanie godne finału. Doskonała walkaa praktycznie w każdym secie, no prócz podajże jak se w glowie licze 3 setów.
Lecz odniosę się do dzisiejszego spotkania.
1 set grała tylko jedna drużyna. JSW moim zdaniem przespadło poczatek spotkania, moze inaczej wyszli troche spieci.fatalnie w spotkanie wszedl Abramov Pavel, kilka jego autow na poczatku spotkania i wspaniale grajacy blok Skry sprawil kilku punktowa przewwage ich, co dowiezli do bezpiecznego konca.
2 set poczatkowo faze mial jak pierwszy, lecz zawodnicy JSW sie zmotywowali i doprowadzili do stanu 24-23. Wlazly mial pilke setowa lecz jej nie wykorzytsal i ostatecznie przegrali 30-28
Kolejne sety wygladaly przyzoicie. Walka praktycznie punkt za punkt. W 3 secie w koncowe lepsi byli gospodarze, zas czwarty wygrali pewnie goscie.
TB na pewno lepiej rozegrali do belchatowianie. spowodowane to bylo moim zdaniem doswiadczeniem, jakie posiadaja.
W tym meczu na pewno nie zabraklo nerwow. belchatowianie chociazby w 3 secie jak dobrze pamietam prowadzili 14-8 by zejsc na 2 przerwe techniczna przegrywajaca 16-15!! Kilka takich zwrotow akcji mialo miejsce w tym spotkaniu.
W skladzie gospodarzy z pewnoscia zawiodl Abramov Pavel spotkanie zakonczyl z 24%skutecznoscia. lecz koncowka spotkania niewapliwie porwila jego staty. Jak dla mnie bardzo dobre zawody rozegral Pedro. to wlasnie niemu zawodnicy JSW dostali &quot;kopa&quot; i grali bardzo dobrze.
Rowniez bardzo dobre zawody rozegral Winiar. Tak krytykowany w ostatnim czasie zawodnik. Mecz zakonczył z 50% oraz zostal najlepszym zawodnikiem finalu. Zawsze uwazalem, ze jest on bardzo dobrym zaowdnikiem. Tylko nie rozumialem decyzji trenera NAwrockiego, jezeli ktos gorzej gra, trzeba dokonac zmiane. Temu trenerowi zbytnio to nie wychodzi dokonywanie zmian.
Narazie to tyle potem moze cos dodam ????
 
M 0

moneyfun

Użytkownik
Dla tych co jeszcze nie wiedzą ????
Po ogromnych emocjach - podkreślmy: OGROMNYCH - Fart Kielce wywalczył awans do siatkarskiej PlusLigi! Podopieczni Dariusza Daszkiewicza w piątym spotkaniu finału play-off przegrywali już 1:2 w setach, ale wygrali 3:2! To historyczna chwila dla kieleckiego sportu!
Fart przegrywając 1-2 , broniąc 8 piłek meczowych wygrał seta 42-40 i doprowadził do TB. Tam nie dał szans gospodarzom i za rok PLUS LIGA zawita w KIELCACH!!!
Do zobaczenia na trybunach!
 
S 0

sopel1910

Użytkownik
Wspaniała wiadomość... Miasto i klub bez żadnych siatkarskich tradycji w PlusLidze...
A spadnie pewnie Jadar Radom i cała młodzież z Czarnych (Mistrzowie Polski Juniorów A.D. 2010) rozjedzie się po Polsce. Ot, radomska rzeczywistość.
 
T 11,9K

tadzin

Użytkownik
Prooosze niech tylko ze Skry odejdzie Pan Nawrocki to co on robi woła o pomste do nieba ... Skra wygrywa 14-9 no i idzie seria Jastrzebskiego a ten zamiast brac czas spokojnie sie przyglada !i z 14-9 robi sie 15-16... to samo bylo na FF tak jakby trener Nawrocki byl obserwatorem meczu a nie trenerem...
Ja rozumiem ze mozna popelanic bledy itp ale to nie branie czasu to juz kilka jak nie kilkanascie razy rzucilo mi sie w oczy. : Prooosze niech tylko ze Skry odejdzie Pan Nawrocki to co on robi woła o pomste do nieba ... Skra wygrywa 14-9 no i idzie seria Jastrzebskiego a ten zamiast brac czas spokojnie sie przyglada !i z 14-9 robi sie 15-16... to samo bylo na FF tak jakby trener Nawrocki byl obserwatorem meczu a nie trenerem...
Ja rozumiem ze mozna popelanic bledy itp ale to nie branie czasu to juz kilka jak nie kilkanascie razy rzucilo mi sie w oczy. : [
 
dexter_romanista 17

dexter_romanista

Użytkownik
Wspaniała wiadomość... Miasto i klub bez żadnych siatkarskich tradycji w PlusLidze...
A spadnie pewnie Jadar Radom i cała młodzież z Czarnych (Mistrzowie Polski Juniorów A.D. 2010) rozjedzie się po Polsce. Ot, radomska rzeczywistość.
a z Plus Ligi nie spada czasem AZS Warszawa...
jeżeli się nie mylę to w barażach dali ciała i przegrali 4-2, Jadar z tego co się orientuje to zostaje...
ja się cieszę, to zawsze nowy pkt na siatkarskiej mapce, oby nie dostawali tylko po tyłku jak swego czasu Trefl...
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
a z Plus Ligi nie spada czasem AZS Warszawa...
jeżeli się nie mylę to w barażach dali ciała i przegrali 4-2, Jadar z tego co się orientuje to zostaje...

ja się cieszę, to zawsze nowy pkt na siatkarskiej mapce, oby nie dostawali tylko po tyłku jak swego czasu Trefl...
Jadar Radom gra właśnie z Treflem Gdańsk. Zwycięska drużyna będzie grała w PlusLidze.

Choć nie przepadam za Skrą to należą jej się ogromne, ogromne brawa ???? Pomimo tego, że mieli różne problemy, gra nie zawsze im się układała, mają kiepskiego Trenera potrafili się zebrać i po raz 6 z rzędu zdobyć MP.

Wielkie brawa również dla drugiego finalisty, który osiągnął w tym sezonie wiele. Wygrany PP, finał w PlusLidze, dobra gra w LM. Również wielkie, wielkie brawa. Szoda tylko, że dzisiaj i wczoraj niektórzy zawodnicy kompletnie zawiedli.
 
J 11

jaco69

Użytkownik
No i mamy piąty mecz o trzecie miejsce ;-)
Tak jak pisałem ... zaksa gorzej wypada psychicznie przy jastrzębiu i resovi .. a praktycznie finał ze skrą i gwarantowane trzecie miejsce mieli już w garści.
Brawo soviaa! ????
pozdro
 
M 0

moneyfun

Użytkownik
Wspaniała wiadomość... Miasto i klub bez żadnych siatkarskich tradycji w PlusLidze...
A spadnie pewnie Jadar Radom i cała młodzież z Czarnych (Mistrzowie Polski Juniorów A.D. 2010) rozjedzie się po Polsce. Ot, radomska rzeczywistość.
No i ? ????
Skoro nic do tej pory nie było tym bardziej cieszy, że się udało w pierwszej możliwej szansie . Tym bardziej, że w drużynie chłopaki po 20-22 lata. Budujemy historię ;)
W Radomiu macie historię i co z tego?
PS. Jadarowi życzę powodzenia w barażach ????
Będzie łatwo ????
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Skra Bełchatów po raz szósty z rzędu Mistrzem Polski. Trzeba jednak przyznac że Jastrzębianie postawili ogromny opór w ostatnim meczu finałowej rywalizacji. Ogólnie to mecz stał wkońcu na poziomie godnym finału PLUS Ligi. A to w jaki sposób Jastrzębianie odrabiali straty to niewiarygodne osiągnięcie bo jak przy 13-4 bodajże dla Skry w 2 secie nagle zrobiło się 16-15 dla Jastrzębskiego?! Poniżej statystyki z tego meczu
▶http://stats.plusliga.pl/MatchStatistics.aspx?MatchID=393
Warto podkreślic że Michał Winiarski zagrał baardzo dobre zawody i zasłużenie odebrał statuetke MVP tego spotkania. Słabiej tym razem wypadł Bartosz Kurek. Ogólem mecz mi się podobał bo było dużo walki i emocji do samego końca.
Zgadzam się z wieloma opiniami że trener Nawrocki nie nadaje się do prowadzenia tego zespołu, ale mam niestety złe przeczucie że Piechocki go na tym stanowisku pozostawi... W jednym z tematów ktoś już pisał że trzeba pomyślec o transferach na kilka pozycji i z tym nie wypada się nie zgodzic. Czas Falasci chyba już minął i prochu on nie wymysli. Co roku jest sporo zastrzeżen do jego stylu gry i sposobu rozegrania, przede wszystkim chodzi o zgubienie bloku i gre środkiem. Libero Gacek również raczej do wymiany, bo jedna z sytuacji pokazała jak jest słabo dysponowany. Było to bodajże w drugim secie kiedy Jastrzębianie mieli piłkę setową. Przechodząca piłka na strone Skry, dobiega do niej Gacek i ... piłka wystawiona chyba Patrykowi Czarnowskiemu tuż nad siatke który bez namysłu skończył pewnym atakiem. Libero doprawdy nie może tak grac. Ponadto obserwując go w całym sezonie widac jego słabośc, porównując tylko wczorajsze mecze to Igła zagrał o wiele lepiej od Gacka. Wiele piłek podbił i na dodatek potrafi dobrze wystawic piłkę. Oby nie było to problemem dla reprezentacji. Po sezonie wiem że do Skry wraca z wypożyczenia do Czewy Paweł Zatorski i ciekaw jestem czy dadzą mu grac czy znowu gdzieś wypożyczą... Pozycja przyjmującego moim zdaniem w Skrze jest bardzo dobra i nie ma sensu szukania nowych zawodników. Atakujący równiez świetni. Rozejrzałbym się za środkowym, bo mimo iż Wnuk w jednym z meczów pokazał że nadal grac potrafi na wysokim poziomie to jednak wieku nie oszuka... Tak więc priorytet moim zdaniem to rozgrywający, a potem libero gdyby nie zaryzykowali postawienia na Zatorskiego i dobry srodkowy.
Trzeba również oddac ukłon w strone Jastrzebskiego Węgla bo bardzo dobry sezon za nimi. Abramow mimo iż wczoraj zawiódł to jednak w najważniejszych momentach poprzednich meczów prowadził zespół do zwyciestwa. Ciekawe czy zostanie na kolejny sezon. Chciałbym żeby tak było. Ten sezon był świetny w wykonaniu Patryka Czarnowskiego. Nie bez przyczyny dostał powołanie od Catellaniego. Gra Hardy&#39;ego falowała. Pęcherz i Novotny również grali różnie. Można było liczyc jednak na Yudinai Pawła Ruska którzy rozgrywaki kapitalny sezon. Kompletnym niewypałem Pedro Azenha jak dla mnie. w dodatku kiedy go widze to normalnie śmiac mi się chce( ta jego fryzura????) Zmiany w tym zespole również raczej nieuniknione. Potrzebny drugi atakujący, dobry środkowy w zastępstwie za Nowika, dobry przyjmujący i potrzebne zatrzymanie w Jastrzębiu Pavla Abramowa. Takie cele moim zdaniem powinni sobie postawic działacze Węgla w nadchodzących miesiącach. Ogólem brawa dla nich za srebrne medale i zdobycie Pucharu Polski.
---------------------------
Jednak rozgrywki jeszcze trwają i toczy się walka o 3miejsce. Stan rywalizacji to 2-2, a decydujący mecz odbędzie się w piątek w Kędzierzynie Koźlu. Doprawdy emocje do ostatniej piłki zapewne będą. Przedwczoraj ZAKSA przecież miała juz brązowe medale niemal na szyjach, a tutaj musza wracac jeszce na piąty mecz... Brawo Resovia za wczorajszy mecz bo zagrali bardzo dobre zawody.
--------------------------
Na podsumowania jeszcze przyjdzie czas, ale jeżeli teraz miałbym już wybierac szóstke obecnych rozgrywek to moja wyglądałaby tak :
Redwitz(Resovia), Jarosz (ZAKSA), Czarnowski(Jastrzębski), Pliński (Skra), Kurek(Skra), Abramow(Jastrzębski) i Ignaczak(Resovia)​
 
B 33

bodziorex

Użytkownik
spotkanie:ZAKSA-Asecco
typ 1
kurs 1,72
bwin
ANALIZA:
przed nami 5 ostatnie decydujace spotkanie o tym kto zostanie brazowym medalista w siatkowce mezczyzn. Stan rywalizacji 2-2. Pierwsze dwa spotkania rozegrane w Kedzierzynie wygrali pewnie gospodarze 3-0 oraz 3-1. W rzeszowie zas dwa zwyciestwa Rzeszowian. Wpierw wygrana po tiebreaku 3-2 a nastepnie 3-1. Wroce jeszcze do pierszego pojdynku rozgrywanego w Rzeszowie. Tam niesamowite rzeczy dzialy sie 3 i w 4 secie. W trzecim secie Zaksa przy stanie 2-0 w setach prowadzila 23-17! by dac wydrzec sobie zwyciestwo na przewagi. w czwartym rowniez bylo juz 16-10 dla Zaksa jednak nie udalo sie jej podtrzymac tego prowadzenia do konca seta. Dzis stawiam na pewne zwyciestwo ZAKSY , u siebie sa bardzo mocni m.in. psychicznie. Zespol prowadzony przez Krzysztofa Stelmacha stanowi duzo bardziej zgrany kolektyw od ekipy Ljubo Travicy.
 
alexdamiao 392

alexdamiao

Użytkownik
Moim zdaniem dzisiaj pewne zwycięstwo Kędzierzyna. Tamta sytuacja z 3 meczu gdzie już prowadzili tak wysoko ,a pomimo to nie udało się wygrać to przypadek. ZAKSA zdecydowanie jest lepiej zgranym zespołem, ich dodatkowym atutem jest silniejsza ławka rezerwowych. Ponadto grają u siebie, poprzednio przegrali tylko set, więc dzisiaj powinni wygrać 3-0, lub 3-1. Można grać na Zakse śmiało po tym kursie 1.72.
 
kocur100 23

kocur100

Użytkownik
A ja bym aż tak pewien wyniku nie był, owszem ja też bym chciał zwycięstwo ZAKSY, ale pamiętajcie, że to decydujący mecz, nerwy będą z obu stron, a Rzeszów wcale nie będzie grał pod jakąś większą presją. Poza tym ja bym się martwił o psychikę graczy z ZAKSY, sytuacja z 3 meczu to nie jest przypadek, przypadek to by był, gdyby to zdarzyło się raz w trzecim secie, a w czwartym sytuacja była bardzo zbliżona (prowadzenie 10:16 i przegrana) tak więc żadna przewaga nie jest niemożliwa do odrobienia czy stracenia, mało tego Resovia może być w gazie, wyciągneli 2 razy przegrany (jeden) mecz bo w drugim (w Rzeszowie), Kędzierzyn wcale nie był lepszym zespołem, wręcz przeciwnie byli już dużo słabsi, pytanie co zrobi trener Stelmach, bo w sporcie nie liczą się tylko umiejętności ale także dyspozycja dnia, forma psychiczna i wiele innych aspektów.
Zapowiada się dramat w Kędzierzynie drugi rok z rzędu

Jedną nogą w finale i jedną nogą z brązowym medalem a zostali z niczym
 
nikkol 277

nikkol

Forum VIP
-

Jadar Radom - Trefl Gdańsk
Jadar -1,5 seta @1,35
under 185,5 @1,45
Tobet

Dziś w Radomiu zacznie się rywalizacja barażowa o Plusligę. To ostatnia szansa dla Trefla Gdańsk, który po blamażu (bo tak określono porażkę z Fartem Kielce) chce jeszcze powalczyć o udział w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Podrażnienie w gdańskim zespole jest ogromne. Klub, który po fazie zasadniczej według wielu już był w Pluslidze, przegrał rywalizację 2-3, niejednokrotnie mając piłki meczowe w górze, które dałyby im awans. Dzisiaj szkoleniowcem Trefla będzie Piotr Szulc, a nie Jerzy Strumiło. Moim zdaniem to już początek rozliczeń, gdyż włodarze tego klubu wiedzą, że wielkich szans z Jadarem nie mają. Plusligę a I ligę dzieli przepaść. Trefl grał w tamtym roku o utrzymanie z Jadarem i przegrał tą rywalizację 4-0. Drużyna ta jest teraz całkowicie zmieniona, a średnia wieku wynosi 23,1 roku. Oczywiście, młodzi zawodnicy będą mieli ogromną determinację by wygrać z Jadarem, ale umiejętnościami odstają. Dzisiaj nie zagra Wojtek Żaliński i z konieczności na parkiet w szóstce wyjdzie Grzegorz Szumielewicz, ale nawet w takim składzie Jadar powinien odnieść zwycięstwo po 3, góra 4-setowym spotkaniu. (jeśli nie zlekceważy rywala jak rok temu - BBTSu Bielsko-Biała).​
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom