>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

PlusLiga 2009/2010

Status
Zamknięty.
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Ja też nie mam wątpliwości, dziś Skra się spręża rozwala Jastrzębie. Jedzie do rywali wygrywa minimum 1 mecz a nie zdziwi mnie jak 2, a jak nie to rozwiązuje sytuacje znów u siebie. Jastrzębie jest za cienkie na mistrza, dziś zobaczymy inną Skrę...
a to że drużyna ma słabszy okres, no cóż każdy go kiedyś ma, Skra na pewno jest też wybita przez Final Four gdzie liczyli na więcej i również Nawrocki jest numerem 1 do odejścia. Ja bym polecał za niego Wagnera lub nawet Krzyśka Stelmacha.
 
remo91 57

remo91

Użytkownik
Za cienkie na mistrza? co za debilizmy.. oglądałeś chociaż mecz wczoraj? Dzisiaj pewnie będzie powtórka z rozrywki, na szczęście drużyna Jastrzębi zachowuje zimną krew i nie sika ze szczęścia że wygrali ze skrą na ich terenie, Abramov fajnie to komentuje mówiąc że to dopiero mały kroczek w kierunku sukcesu. &quot;za cienki na mistrza&quot; to jest trener skry
 
T 15,3K

tadzin

Użytkownik
W perspektywie wczorajszego meczu nie pozostaje nic innego jak zgodzic sie ze wszystkimi do typu over 160,5 ktory jest chyba najpewniejszym i najbardziej prawdopodobnym ze wszystkich. Skra urwala 2 sety dzieki wzmocnieniu zagrywki i kilku zmianom(Kurek Wnuk), jednak sadze ze trener Nawrocki znow wyjdzie z Antiga i w 1. secie Skra znow dostanie mocno po pupie. Przynajmniej wszystko na to wskazuje bo jak narazie trener Nawrocki w kazdym meczu z uporem wystawiał tą samą wyjściową szóstke.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Dzisiaj spodziewam się dużo cięższego spotkania dla Jastrzębskiego Węgla, ale nie sądze, żeby Skra rozprawiła się w szybki i łatwy sposób z podopiecznymi Trenera Santiliego. Nie uważam też, że na 100% wygra drużyna z Bełchatowa. Skra musi, Jastrzębski chce ???? To jest zasadnicza różnica.

W najważniejszych momentach sezonu Jastrzębski prezentuje się kapitalnie. FF Pucharu Polski, spotkania z ZAKSĄ ( Gra w tych spotkaniach trochę falowała, jednak było na co popatrzeć. Świetne, naprawdę świetne spotkania ), pierwszy mecz finałowy. Abramov naprawdę genialna gra. Zasłużona statuetka MVP. Yudin wykonał kawał dobrej roboty. W pierwszych dwóch partiach grał wyśmienicie, kończył wszystko. Później blok zaczął reagować na jego poczynania, jednak wtedy gra w ataku została pięknie rozłożona na reszte zawodników. Brawa dla Grześka Łomacza. Nie dziwi fakt, że większość piłek szła w kierunku Pawła i Igora. Są w świetnej formie. Grzesiek troche długo czekał z uruchomieniem na środku Adama Nowika, jednak w najważniejszych momentach nie bał się wystawić mu piłki. Jedyny zarzut jaki mam do Grześka to zmiana zagrywki na flota. Rozumiem, ze z wyskoku popełnił kilka błędów, ale ta zagrywka z miejsca była po prostu zbyt łatwa dla rywali. Przyjmowali w punkt i kończyli w pierwszym uderzeniu. Adam Nowik jak na doświadczonego zawodnika popełnił wczoraj zbyt dużo błędów na zagrywce. Zwłaszcza, że zagrywał flotem. Ogólnie pwczoraj zbyt dużo popsutych zagrywek po obu stronach. Patryk Czarnowski naprawdę wyrasta na pierwszoplanową postać w Jastrzębiu, a może już niedługo także w Reprezentacji. Technicznie ma wyraźne braki, które widać kiedy staje w polu serwisowym. Benjamin po raz kolejny spisał się troszke słabiej. Miał jednak godnego zastępce, Marka Novotnego, który bardzo dobrze zagrał w ataku. Dostał nie wiele piłek, jednak regularnie kończył. Zwłaszcza w ważnych momentach. Osobiście rozpoczął bym dzisiejsze spotkanie właśnie z Czechem na boisku. Sądze jednak, że Trener Santili rozpocznie w wyjściowym ustawieniu i przy słabszej grze Hardego szybko zareaguje i wprowadzi Marka. Na koniec chciałbym jeszcze napisać kilka słów o cichym bohaterze wczorajszego spotkania. Jest nim oczywiście Paweł Rusek. Po raz kolejny zaprezentował się po prostu wyśmienicie. Skra sporo zagrywek kierowała właśnie w Libero drużyny z Jastrzębskiego. Dwukrotnie się pomylił, jednak reszte zagrywek przyjmował świetnie. Bardzo dobra forma Pawła.

Skra wczoraj zagrała średnie spotkanie. Nie oszukujmy się. Trzecia i Czwarta partia były już lepsze w wykonaniu podopiecznych Trenera Nawrockiego, jednak nie były one również rewelacyjne. Pierwsza i Drugia partia był to koncert gry Jastrzębia i brak jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony Bełchatowa. W tych partiach przyjęcie nie było wcale najgorsze. problem jednak tkwił w skończeniu akcji. 21% w ataku w I Secie i 39% w ataku w II Secie to stanowczo za mało. Pomimo tego, że przyjęcie nie było najgorsze Miguel od samego początku zaczął rozprowadzać grę skrzydłami. Tam jego koledzy radzili sobie średnio. Hiszpan zagrał świetnie w bloku, ale wymaga się od niego przede wszystkim zgubienia bloku rywali i dokładnych piłek. Gra środkiem ruszyła kiedy pojawił się Radosław Wnuk. Swoją droga bardzo dobra zmiana Trenera Nawrockiego. Bardzo dobrze spisywał się w ataku. Tak jak Możdżonek zupelnie niewidoczny w bloku. Swoją drogą dziwi mnie troche postawa Marcina. Zupełnie bez formy. Nie wierze jednak w to, że Trener Nawrocki wprowadzi do wyjściowego składu Radka Wnuka. Daniel zagrał na dobrym poziomie. Powinien dostawać więcej piłek. O grze Stephana trudno cokolwiek napisać. Jest w bardzo słabej dyspozycji, szczególnie w ataku. I nie wierze, żeby dzisiaj pojawił się na parkiecie. Nie wierze też w to, że jego gra ulegnie nagle znaczącej zmianie. Michał Winiarski rozegrał wczoraj całkiem dobre spotkanie. W ataku na średnim poziomie, jednak w przyjęciu spisał się bardzo dobrze. Siatkarze z Jastrzębia widząc, że Michał radzi sobie z przyjęciem przestali po prostu w niego zagrywać. Lepszym wyjściem było celowanie w Gacka bądź Kurka. Bartek Kurek w ostatnich spotkanich udowadnia wszystkim, gdzie jest jego miejsce. Wczoraj świetnie zagrywał ( Wiedziałem, że siłe ma potężną, ale najczęściej z zagrywki nie punktował ), dobrze gral w bloku, dobrze w ataku. I przede wszystkim wnosi pozytywną energie do tego zespołu. Jest strasznie naładowany. Mankamentem Bartka jest jednak przyjęcie. Bardzo słabo zagrał wczoraj w tym elemencie. Wiadomo, że od przyjęcia rozpoczyna się cała akcja, ale jednak zaryzykowałbym dzisiaj i rozpoczął właśnie z Bartkiem u boku Michała Winiarskiego. Wczoraj Bąkiewicz pojawił się na chwile na zagrywce. Powinien być już gotowy do gry i to również może być jakaś opcja dla przyjmujących. O dyspozycji piotrka Gacka się nie wypowiadam. W obronie jest oczywiście dobrze, chociaż też bez rewelacji. W przyjęciu jednak strasznie slabo. Wczoraj mógł przyglądać się Pawłowi Ruskowi jak powinno się przyjmować zagrywkę. Z taką grą nie zasługuje na miejsce w Reprezentacji. Paweł Zatorski i Paweł Rusek to obecnie powinni być Libero Naszej Reprezentacji ( Krzysiek Ignaczak niestety zmaga się z kontuzją, więc Reprezentacji w czasie LŚ nie będzie mógł wesprzeć. ). I na koniec zostawiłem sobie tego zawodnika, od którego wczoraj wszyscy oczekiwali kapitalnej postawy. Mariusz wczoraj zagrał przeciętnie. Jastrzębie dobrze ustawiało się w bloku i w obronie do tego zawodnika i to przyniosło korzyści. Czekam aż Mariusz ustabilizuje zagrywke i wtedy będzie naprawde bardzo dobrze.

Chcialbym jeszcze napisać kilka słów o TB. Wszystko przed i na początku decydującej partii wskazywało na to, że to Belchatowdscy zawodnicy zejdą z parkietu jako zwycięzcy. W pewnym momencie na zagrywke poszeł Pavel Abramov i od tego się wszystko zaczęło. Seria naprawdę dobrych, mocnych serwisów w wykonaniu Rosjanina. Wczoraj Jastrzębie zasłużyło na zwycięstwo. Dzisiaj liczę na walkę, determinację i zaangażowanie do ostatniej piłki ze strony Jastrzębia i po cichu mam nadzieje, że stan rywalizacji po dzisiejszym spotkaniu będzie wynosił 2:0 dla Jastrzębskiego Węgla. Brzmi to nieprawdopodobnie, ale jest jak najbardziej do zrealizowania.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Nie sposób się nie zgodzic z tym co napisał Redwitz. Wszystko ładnie opisane, tylko że my możemy sobie pisac, a Nawrocki i tak jestem przekonany że wyjdzie Stefanem na przyjęciu... Przecież ten trener jest załosny. Kurek tak jak wspomniałeś nie tylko daje pewne pkt w ataku, ale także wprowadza atmosfere walki w zespół. Antiga jak przebywa na parkiecie to jego mina mówi wszystko! Człowiek maska dosłownie, jakby grał za kare. Ja nie wiem ileż razy z rzędu jeszcze Nawrocki będzie go wystawiał w szóstce bo przecież w ostatnich meczach zawodzi non stop! Czy on tego nie widzi ?! Co do Gacka to czytałem już gdzieś artykuł że na kolejny sezon nie zostanie w Skrze. Do Bełchatowa wróci Zatorski z wypożyczenia do Czewy, a o Gacka stara się ZAKSA. O reszcie nie będe już się powtarzał bo mam podobne zdanie.

Ile razy jeszcze Kurek musi udowadniac Nawrockiemu że jest lepszy od Antigi ? Widzi to każdy tylko nie ...trener!
Jak wczoraj słuchałem wypowiedz Abramowa po spotkaniu to musze stwierdzic że fajny z niego koleś. Chciało się go słuchac poprostu. No i kluczem do wygranej Jastrzębskiego jest to że mają oni sekret jak ograc Skre który zapożyczyli od zawodników Dynama Moskwa :p To pewnie zaważyło hehe, ale tajemnice jak obiecał Abramow poznamy po zakończeniu rywalizacji. To co mówił pokazuje jego sportową klase, pochwalił przeciwnika że podjął rywalizacje ze stanu 0-2 i próbował ich nawet wytłumaczyc, doprawdy mało spotykana sytuacja.
Co do dzisiejszego meczu to liczę że Skra jednak wygra, ale kursy na ich zwycięstwo -&gt; ???? W dniu wczorajszym były takie same, a buki nadal nie podwyższyły nawet pomimo porazki... Tak więc jeżeli miałbym coś typowac to raczej tak jak już było wspominane wszelkiego rodzaju overy od 160,5✅ w Unibecie po over 179,5✅ w Bet365. Sam może się skusze na tą drugą opcje;)
WYNIK : 96-90 w małych pkt
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Jak wczoraj słuchałem wypowiedz Abramowa po spotkaniu to musze stwierdzic że fajny z niego koleś. Chciało się go słuchac poprostu. No i kluczem do wygranej Jastrzębskiego jest to że mają oni sekret jak ograc Skre który zapożyczyli od zawodników Dynama Moskwa :p To pewnie zaważyło hehe, ale tajemnice jak obiecał Abramow poznamy po zakończeniu rywalizacji. To co mówił pokazuje jego sportową klase, pochwalił przeciwnika że podjął rywalizacje ze stanu 0-2 i próbował ich nawet wytłumaczyc, doprawdy mało spotykana sytuacja.
Kiedy grał w Reprezentacji Rosji czy Iskrze Odincowo to nie przepadałem za Nim. Oczywiście już wtedy grał znakomicie, ale jego zachowanie mnie po prostu denerwowało.

Otworzył się chyba w czasie Meczu Gwiazd. Wtedy też pokazał, że potrafi się dobrze bawić. Fikołki wykonywane po udanych akcjach świetne.

Słuchałem wczorajszego wywiadu i jestem ciekawy co to za &quot;Tajemnica&quot; ????
Swoją drogą ciekawy wywiad w &quot;Przeglądzie Sportowym&quot;. Krótko, ale na temat. Wspomina o wczorajszej kontrowersyjnej decyzji sędziego liniowego.
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
Trochę odbiegamy od tematu, ale też dodam kilka słów na temat Abramova.
Naprawdę to jeden z najinteligentniejszych graczy na polskich parkietach. Do tego bardzo sympatyczny gość. Wcześniej był tutaj nielubiany, ale naprawdę jego wypowiedzi zawsze były na wysokim poziomie, gra również.
Mówisz Redwitz, że otworzył się po Meczu Gwiazd. Ja pamiętam jego zachowanie z Finału LŚ 2007 w Katowicach. Poza boiskiem klasą przewyższał większość swoich kolegów, do wszystkich kibiców odnosił się bardzo przyjaźnie i nie żałował swojego czasu na rozdawanie autografów czy wspólne zdjęcia. Wiadomo, jakie u nas jest podejście do Rosjan, ale co do niego już chyba większość fanów siatkówki się przekonała.
 
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
Stało się! Wczoraj nareszcie został obalony mit niezłomnej i niepokonanej Skry, która w sezonie zasadniczym sporadycznie zaliczała wpadki, ale w najważniejszych spotkaniach miała deklasować rywali, tak jak to drzewiej bywało. Na szczęście Jastrzębie ściągnęło tych niby półbogów na ziemię i pokazało, że niedaleki jest koniec ich hegemonii. Oczywiście nie jest to wina tylko samych zawodników, ale głównie fatalnego trenera, który moim zdaniem za wcześnie został rzucony na tak głęboką wodę. Po łomocie w dwóch pierwszych setach Bełchatowianie rzucili się odrabiania strat, ale i tak ostatecznie polegli w TB, gdzie już wydawało się, że jakimś cudem wygrają ten mecz. Jednak goście z Jastrzębia pokazali, że są zespołem z charakterem i odrobili w TB kilku punktową stratę, co moim zdaniem świadczy o ich niesamowitej sile. Tak jak napisał Redwitz, podopieczni Santilliego w najważniejszych meczach o najwyższą stawkę potrafią zagrać po mistrzowsku, coś jak Skra w paru ostatnich sezonach. A co robi pan Nawrocki? Ano z uporem maniaka stawia na będącego zupełnie bez formy Antigę i Możdżonka, który wg mnie nadaje się tylko do rąbania drewna w lesie. Tymczasem po drugiej stronie Abramov i Yudin są klasą samą dla siebie i jeśli dalej będą grać na takim poziomie, to kto wie, może będziemy świadkami małej niespodzianki w finale.
Co do dzisiejszego meczu, to nie chce mi się wierzyć, żeby Skra miała zmieść z parkietu JSW. W jeden dzień nic się nie może zmienić, szczególnie, że goście w tych PO prezentują bardzo równą formę. Z kolei w Skrze liczyć można tak na prawdę tylko na Wlazłego, Kurka, Plińskiego i czasami Winiarskiego. Widać wyraźnie, że Bełchatów przeżywa słabszy okres i mam nadzieję, że goście to wykorzystają po raz drugi.
Mimo wczorajszego zwycięstwa buki nadal nie zmieniły swojego nastawienia i kursy na Jastrzębie znów są wywindowane. Na dzisiejszy mecz znów proponuję handicap punktowy (+10,5), trochę mniejszy niż wczoraj, ale i tak moim zdaniem za wysoki. Poza tym over 175,5 też wydaje się dosyć prawdopodobny.
PGE Skra Bełchatów v Jastrzębski Węgiel [Punkty - handicap] 0:10.5 ✅ 96-90
Kurs: 1,85
PGE Skra Bełchatów v Jastrzębski Węgiel [Całkowita ilość punktów] powyżej 175,5 ✅ 186
Kurs: 1,9
Bukmacher: Partybets (albo GameBookers)
 
ste 21

ste

Użytkownik
SKRA - Jastrzebie

Dzisiaj w Lodzi odbedzie sie drugie spotkanie pomiedzy Skra Belchatow a Jastrzebskim Weglem.Faworytem sa gospodarze,czy aby napewno...
Jak pokazal wczorajszy mecz w tej chwili oba zespoly prezentuja podobna gre.W tej chwili ,w rywalizacji do 3 zwyciestw prowadza goscie i jesli dzis wygraja bedzie to olbrzymia zaliczka,przed meczami u siebie.Skra o tym wie ze nie moze pozwolic sobie na porazke w dzisiejszym meczu.
Wczorajszy mecz to konsekwentna gra Jastrzebia przez pierwsze 2 sety ,kolejna dwa to dominacja Belchatowian.Poczatek Tie-breaka to wypracowana przewaga obecnych mistrzow Polski,poznioej dzieki swietnym zagrywkom Abramowa udalo sie odrobic straty i wyjsc na prowadzenie.Co do mojego typu na wygrana gosci w 1 secie,wczoraj w pierwszym secie bylo widac roznice na korzysc gry Jastrzebian ,sadze iz dzisiaj bedzie podobnie i Skra zle wejdzie w ten mecz,tak jak to mialo miejsce wczoraj.Tym bardziej ze w zespole gosci w doskonalej formie sa w/w Abramow oraz Yudin do tego Lomacz z Czarnowskim.Jastrzebie ma olbrzymia szanse zostac miustrzem Polski,przy tak slabej dyspozycji zawodnikow z Belchatowa.Dlatego typ bardzo prawdopodobny.

Jastrzebie ( 1 set) 3.2 Unibet
 
P 0

pavlinho

Gość
Ja też nie mam wątpliwości, dziś Skra się spręża rozwala Jastrzębie. Jedzie do rywali wygrywa minimum 1 mecz a nie zdziwi mnie jak 2, a jak nie to rozwiązuje sytuacje znów u siebie. Jastrzębie jest za cienkie na mistrza, dziś zobaczymy inną Skrę...
a to że drużyna ma słabszy okres, no cóż każdy go kiedyś ma, Skra na pewno jest też wybita przez Final Four gdzie liczyli na więcej i również Nawrocki jest numerem 1 do odejścia. Ja bym polecał za niego Wagnera lub nawet Krzyśka Stelmacha.
Proszę Cię, powiedz, że żartujesz. Ten człowiek zniszczył swoim brakiem umiejętności cały sezon AZS. W najważniejszym momencie sezonu grali piach, brakowało sił po 2 setach.
 
maszot 16

maszot

Użytkownik
Z mojego punktu widzenia Jastrzębianie grają ciekawszą siatkówkę, bardziej kombinacyjną, zespołową. To wyglądało bardzo fajnie, kiedy zawodnicy podejmowali przytomne decyzje w bloku, np. kiedy Wlazły z sytuacyjnej piłki bił w out. Najbardziej boję się tego, że jeśli Jastrzębie zdobędzie mistrzostwo, to potraktuje się to jako porażkę Skry, kolejny przypadek. Widać, że drużyna ze śląska solidnie przygotowała się na ten finał i znowu musi potwierdzić swoją wartość. Skrze doskwiera brak formy Hiszpana i brak dobrego rozgrywającego. Można także wysunąć odważne stwierdzenie, że Jastrzębianie mają szerszą ławkę rezerwowych. Skra była już w pierwszym secie na tyle bezsilna, że punkty musiała wykłócać. Wyglądało to nieco żenująco. Jako, że nie kibicuję szczególnie żadnej z tych drużyn, dostrzegam zbytni fanatyzm pszczółkomanii i ta gra wcale nie wygląda tak kolorowo. Dzięki najbardziej punktującym zawodnikom Skra zbiera zwycięstwa. Ciekawe tylko, jaki sposób na Wlazłego i Kurka znajdą sposób Jastrzębianie w następnym meczu.
 
kasztaneiro 362

kasztaneiro

Użytkownik
Tak, ale te kłótnie były uzasadnione. No jak liniowy może nie zauważyć piłki, która wpadła idealnie na linię, a może nawet przed? Później też była taka kontrowersyjna sytuacja, tylko, że realizator nie pokazał nam lepszej powtórki, z boku. Uwierz mi, że to dla nich jest strasznie wkurzające, że gdy piłka jest dobra, sędzia wskazuje w inną stronę.
Ale ogólnie wczorajszy poziom sędziowania to dno i nic więcej, tyle tych błędów, na niekorzyść Skry i na niekorzyść Jastrzębian. Z takim sędziowaniem to do 3 ligi.
A mecz był bardzo ładny i widowiskowy, sporo bloków, czap, ładne, mocne ataki. Moim zdaniem o wiele ładniejszy, niż wczorajszy.
Nawiasem, chciałbym zobaczyć Bąka w trochę dłuższym fragmencie gry, niż na 3 piłki, bo dostał jedną piłkę i do tego jeszcze niedokładną.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Tak, ale te kłótnie były uzasadnione. No jak liniowy może nie zauważyć piłki, która wpadła idealnie na linię, a może nawet przed? Później też była taka kontrowersyjna sytuacja, tylko, że realizator nie pokazał nam lepszej powtórki, z boku. Uwierz mi, że to dla nich jest strasznie wkurzające, że gdy piłka jest dobra, sędzia wskazuje w inną stronę.
Ale ogólnie wczorajszy poziom sędziowania to dno i nic więcej, tyle tych błędów, na niekorzyść Skry i na niekorzyść Jastrzębian. Z takim sędziowaniem to do 3 ligi.
Przy ataku Plińskiego sędzia popełnił ewidentny błąd. W następnej akcji piłka zahaczyła o linie przy ataku Hardego, więc tam błędu nie było. Sędzia popełnił jeszcze jeden błąd na korzyść Jastrzębia. Marek Novotny robiąc pad nie podłożył ręki pod piłke, lecz sędzia puścił grę. Po rzekomym odbiciu Novotnego drugie odbicie Grześka Łomacza również mógł gwizdnąć, ale tego nie zrobił.

Błędów popełnił bardzo dużo. Niestety większość na korzyść Skry. Gwizdnięta podwójna piłka Abramovovi, kiedy obił dłonie Wlażłego. Gwizdnięte podwójne odbicie Masterowi jak najbardziej słuszne, ale tak jak zauważyli komentatorzy w tej akcji sędzia powinien gwizdnąć taki błąd wcześniej, Miguelowi Falasce. Obejrze jeszcze raz to spotkanie i przyjrze się temu bliżej. Nie pamiętam jak to było z atakiem Marka Novotnego, który rzekomo wylądował na aucie. Powtórka nie wykazała jednoznacznie czy sędzia popełnił błąd gwiżdżąc piłkę autową po ataku Czecha. Również ta piłka rzucona, kiedy bardzo szybko odbijała się od zawodników nie powinna być odgwizdana. Odbiła się bardzo szybko i według mnie czysto. Nie było dłuższego kontaktu zawodnika z piłką.

Ogólnie sędzia mylił się w dwie strony. Mnóstwo błędów. Przez co na boisku zapanował chaos. Zawodnicy byli zdenerwowaniu, ale niektóre gesty to mogliby zachować dla siebie.

Sędzia, który popełnia mnóstwo błędów, a potem w jednej sytuacji wycofuje się ze swojej oceny ma jakiś autorytet wśród zawodników ? Nie wiem czy ta decyzja była prawidłowa. Być może był blok, być może nie. Jaką wiarygodność ma taki sędzia ?
 
maszot 16

maszot

Użytkownik
Pomyłki były po obu stronach. W pamięci najbardziej została mi sytuacja, kiedy Winiar chciał wybić piłkę po bloku w out, trafił w antenkę i się wielce bulwersował. Na dodatek widać, jak odprowadza ją wzrokiem. Przecież to nie jest potrzebne. Żal mi ich było. Fakt, jedna z obron Novotnego nie była skuteczna. Sędziowie nie widzieli piłek po bloku, ale z kolei Łomacz dobrze podbił piłkę i zaliczyli mu jako podwójną.
Chciałbym zwrócić uwagę na nastawienie. Jastrzębie walczy o punkty w grze, nie po gwizdku.
Obejrze jeszcze raz to spotkanie i przyjrze się temu bliżej. Nie pamiętam jak to było z atakiem Marka Novotnego, który rzekomo wylądował na aucie. Powtórka nie wykazała jednoznacznie czy sędzia popełnił błąd gwiżdżąc piłkę autową po ataku Czecha. Również ta piłka rzucona, kiedy bardzo szybko odbijała się od zawodników nie powinna być odgwizdana. Odbiła się bardzo szybko i według mnie czysto. Nie było dłuższego kontaktu zawodnika z piłką.
Ogólnie sędzia mylił się w dwie strony. Mnóstwo błędów. Przez co na boisku zapanował chaos. Zawodnicy byli zdenerwowaniu, ale niektóre gesty to mogliby zachować dla siebie.
Sędzia, który popełnia mnóstwo błędów, a potem w jednej sytuacji wycofuje się ze swojej oceny ma jakiś autorytet wśród zawodników ? Nie wiem czy ta decyzja była prawidłowa. Być może był blok, być może nie. Jaką wiarygodność ma taki sędzia ?
Na moje oko po ataku Marka była linia.
Przy obronie Grześka piłka uderzyła w przedramię, więc nie ma mowy o błędzie zawodnika.
 
nikkol 277

nikkol

Forum VIP
Gwizdnięta podwójna piłka Abramovovi, kiedy obił dłonie Wlażłego.
Chodziło o wcześniejsze zagranie, wystawę Patryka Czarnowskiego, i tam można się doszukać błędu. Nie zmienia to faktu, że sędziów zjadła chyba presja ???? Oby takich błędów nie było w następnych meczach, ale fakt, gwiazdorzy z Bełchatowa czasem przesadzają (zawiodłem się trochę postawą Winiarskiego, ale tego cwaniactwa nauczył się we Włoszech).
 
kkslec 459

kkslec

Użytkownik
Gdzie mogę sprawdzić jak punktowali poszczególni zawodnicy ? Co myślicie:
Jastrzębie - Skra 1 @ ok. 2.10
Rzeszów - Zaksa(+1.5) 2 @ ok. 1.65
 
kocur100 23

kocur100

Użytkownik
Ja na pewno bym był przychylny do typu + 1,5 na ZAKSę. ZAKSa ma ogromną mobilizację na ten medal, bo w zeszłym roku po rundzie zasadniczej zajmnowali drugie miejsce a po PO zostali bez medalu. ( trochę wymijające tłumaczenie, ale z punktu psychologiczne na pewno istotny aspekt). Poza tym w Resovii wg mnie jak i w Bełchatowie dzieje się źle, zespoły pogubiły formę i obawiam się, że długi sezon i nastawienie na LM zaczyna wychodzić. (Choć ZAKSa również brała udział w challange cupie bodajże) jest aktualnie w lepszej formie i można powiedzieć, że mają patent na Resovię w rundzie zasadniczej nie przegrali z nimi spotkania a na wyjeździe wygrali 1:3 (-17,17, -19, -20) więc przypadek to nie był, dodatkowo ost dwa spotkania pokazują, że jest duża różnica między zespołami. ZAKSa przestała mieć problem z pierwszym atakiem, mają lepsze przyjęcie dzięki czemu lepiej Masny dzieli piłki, i o wiele lepszą zagrywkę, dzięki czemu mogą dobrze się ustawić w bloku czy obronie.
 
T 15,3K

tadzin

Użytkownik
Co do meczu Skry:
Pierwszy mecz w Belchatowie slaby w ich wykonaniu, jednakze jedna z jego glownych przyczyn byla fatalna postawa trenera Nawrockiego, ktory usilnie trzymal Antige na boisku. Po wejsciu Kurka oraz Wnuka sytuacja znaczaco sie poprawila co poskutkowalo wygraniem 2 setow i doprowadzeniem do TB. Tam od prowadzenia 8-5 Skrze przytrafila sie strata w jednym ustawieniu bodajze 5 pkt (zagrywal bardzo dobrze Abramov). Przy stanie 8-10 zawodnicy Skry po prostu zwiesili glowy nie wierzac juz w zwyciestwo. Takie sytuacje przytrafialy sie im juz kilka razy co jest bardzo zlym symptomem, oznaki podobnego zachowania mialy tez miejsce w drugim meczu w Belchatowie w ostatnim 4. secie gdzie ze stanu 16-13 zrobilo sie 20-21 jednakze tym razem Skra zmobilizowala sie i wygrala seta. W drugim meczu w wyjsciowej szostce pojawil sie Kurek co mocno odciazylo Wlazlego i podwyzszylo skutecznosc w ataku pomimo gorszego o 30% (!) przyjecia niz w pierwszym meczu. W drugim meczu Skra zagrala zdecydowanie lepiej, atak ladnie rozlozony we wszystkich strefach, wysoka skutecznosc (poza Winiarskim) oraz sadze ze Falaska mimo gorszego przyjecia rozgrywal zdecydowanie lepiej. Gacek znow ponizej oczekiwan. O grze JSW nie bede sie zbyt rozpisywac gdyz graja oni na stabilnym i wysokim poziomie i gdy Skra gra zle wykorzystuja to w 100% co bylo widac w 1. i 2. secie 1. meczu. Bardzo dobre kombinacje, srodek i Grzegorz Lomacz, ktory wg mnie jest bardzo dobrym rozgyrwajacym. Po tym co grala Skra w ostatnim meczu sadze ze to oni wygraja, gdyz grali naprawde dobrze i prawie na swoim poziomie stad moj typ:
Skra - Jsw @ 1,5 bwin (od wczoraj kurs spadl z 1,72)✅3-0
Skra -1,5 - Jsw @ 2 unibet✅
Co do meczu Resovi:
W calym sezonie Resovia nie znalazla sposobu na Kedzierzynian, jednak z drugiej strony ciezko mi uwierzyc aby zostali oni rozgromieni 0-3. Jesli bylbym zmuszony do wyboru to wybralbym Resovie, jednakze zaden z meczy nie byl transmitowany wiec nie mozna bylo zobaczyc druzyn w akcji przez co ten mecz osobiscie zostawiam w spokoju swietym.
@edit reska tez niezlym haxem by weszla ale nvm ; ]
 
mateuszz1111 27

mateuszz1111

Użytkownik
Jastrzebie-Skra

Trzecie spotkanie Finału o mistrzowstwo Polski pomiędzy Skrą Bełchatów a Jastrzębskim Węglem. Przed rozpoczęciem konfrontacji obu drużyn górą zdecydowanymi fawroytami byli podopieczni Jacka Nawrockiego. Po dwóch spotkaniach w Bełchatowie w rywalizaji obu drużyn jest wynik 1-1. Teraz obie drużyny właśnie zagrają w hali Jastrzębia. Jatrzebie na pewno większość nas zaskoczyło. Chociaż pierwsze spotkanie mogli zakończyć 3-0 na swoją korzyść lecz ich psychitka jak i kontycja fizyczna tego nie wytrzymała. Lecz ostatecznie wygrali 3-2. WYgrany TB jest to w dużej mierze zasługa słabej gry zawodników Skry. W drugim spotkaniu już nie grali już tak dobrze. Siła ataku Jastrzębia w dużej mierze opiera się na Abramovie. W pierwszym meczu został MVB, gdzie jego skuteczność ataku wynosiła 69%!! Jest to bardzo impotynujący wynik. Zaś już na koniec drugiego spotkania wynosiła ona 43%. Pierwszy mecz w dużej mierze jest to fantyastyczna gra nie tylko Abramova, ale i całej drużyny. Chociażby Novotny te spotkanie skonczył z 75% skutecznością ataku czy Yudin 56%. Tak jak już wspomniałem dobra gra ich zakończyła się podczas 2 pierwszych setów w Bełchatowie. Zawodnicy Skry świezo co upieczeni brązowi medaliści Ligi Mistrzów, moim zdaniem zlekceważywli rywali w pierwszym pojedynki. W drugim spotkaniu zagrali dobrze, chociaż na pewno nie jest to ta sama Skra jaką znamy. W drugim spotkaniu finałowym zagrali przyzowicie. Wlazły 54% skuteczności w ataku, Plinski 60%,Możdżonek 86%. Po raz kolehny słabe zawody rozegrał Michał Winiarski. Który to miał być drugim po Wlazłym najlepiej punktującym zawonikiem SKry. Ostatnie swoje spotkanie zakończył z zaledwie 30% skutecznoscią. Zawodnicy Skry bardzo dobrze mają opanowany blok. W ostatnim spotkaniu udało się aż 13pkt, zdobyć z niego przy 9pkt. Jastrzębia. Jastrzebię w tym sezonie zdobło już Puchar Polski. Jeżeli przypatrzeć się na skład obu druzyn to niewątpliwie lepszy mają Bełchatowianie. Zawodnicy Węgla nadrabiają to w dużej mierze amibcją jak i solidnością. Jest to dobrze ułożony zespoł umiejący się ponieść nawet w kryzsywoanych sytuacjach. Lecz moim zdanieem to zawodnicy Skry powinni pokazać klasę i wygrac te spotkanie i doprowadzić do stanu 2-1 w tej konfrontacji.
typ 2
Kurs 1,72
Buk bwin
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom