>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

PLK 2014/2015

Status
Zamknięty.
jacuskrzynowek 90

jacuskrzynowek

Użytkownik
Jezioro-Stelmet over 162,5 1,8@ 2/10 fortuna

Dla mnie ta linia to jest promocja na to spotkanie:) tak jak opisał ten mecz kolega wyżej to spotkanie zapowiada się mocno overowo ja tam wchodzę w to mocno
Tez to pograłem w fortunie. Linia najlepsza pomijajac to, że jest 12%, ale i tak przy linii podanej wyżej tj. 168.5 kurs wynosi 2.5 wiec nawet, kiedy weźmiemy pod uwage podatek to wciaż bardzo sie opłaca.
 
kobe241986 819

kobe241986

Użytkownik
Toruń-Szczecin
+7,5 Szczecin 1,65@ 2/10 ✅✅✅ nawet Wilki Morskie wygrały:]
Polska Liga Koszykówki Mężczyzn

Toruń dzisiaj już bez Jamara Diggsa który od 04.12 nie jest już graczem Torunian. Jak na razie w jego miejsce nie został zakontraktowany żaden inny gracz. Oba zespoły są tegorocznymi beniaminkami i dobrze znają się z rozgrywek na zapleczu ekstraklasy. Latem obie ekipy przeszły kilka zmian kadrowych i nie przypominają już drużyn z minionych rozgrywek. W chwili obecnej szczecinianie i to torunianie są bezpośrednimi sąsiadami w tabeli dlatego uważam,że mecz nie ma tutaj jakiegoś wyraźnego faworyta do zwycięstwa i przebieg meczu będzie wyrównany dlatego idę w stronę plusowego handicapu na Wilki Morskie:)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
miki4g 68

miki4g

Użytkownik
Dyscyplina: Koszykówka-PLK
Godzina: 18:15
Spotkanie: PGE TURÓW - ŚLĄSK
Typ: ŚLĄSK (+11,5 pkt)
Kurs: 1.86
Bukmacher: Pinnacle Sports
Analiza: Turów po ostatnim przegranym wysoko meczu z Barceloną będzie chciał się zrewanżować przed własną publicznością w meczu z Śląskiem Wrocław w derbach województwa dolnośląskiego. Goście zagrają w pełnym składzie, natomiast co do gospodarzy to nie mogę znaleźć czy Mardy Collins już zagra, ale nawet jeśli to mój typ na tym nie ucierpi. Turów jeszcze bez porażki w PLK i wątpię by to jutro się zmieniło, jednak należy pamiętać, że Śląsk słaby nie jest i łatwo nie będzie. Goście póki co jedna porażka (co prawda znacząca, ale uznaję to za zimny prysznic i wątpię, żeby to się szybko powtórzyło) , na wyjeździe z niepokonaną u siebie Rosą. Turów potrafi się męczyć nawet u siebie i nawet z o wiele słabszymi drużynami, jednak póki co zawsze wygrywa. W czwartek grają mecz ostatniej szansy w Eurolidze i wydaje mi się, że pogromu to jutro nie będzie. Moim zdaniem Śląsk jutro powalczy, jest to solidna drużyna i bilans 8-1 nie wziął się z niczego.
 
R 1,6K

radomiak1910

Użytkownik
Koszykówka Tauron Basket Liga
8.12.2014 18:15
Turów Zgorzelec - Śląsk Wrocław
typ: -5,5 pkt Turów
1,40
Williamhill
Analiza
Dzis spotkanie konczace kolejna kolejke w Tauron Basket Lidze, mistrzowie Polski, Turów Zgorzelec na wlasnym parkiecie podejmie Slask Wroclaw. Turow w tygodniu został zdemolowany przez Barcelonę. Zapewne Zgorzelczanie beda chcieli odbic sobie ta porażkę. Turów w tym sezonie w lidze jeszcze nie przegrał. Podobnie jak w zeszlym sezonie Turów wydaje sie byc najsilniejsza ekipa w lidze, w Polsce nie zwykł przegrywać, a już tym bardziej na wlasnym parkiecie. Slask w tym sezonie spisuje sie bardzo dobrze. Jednakze personalnie wyglada gorzej niz Turów. Ponadto na wyjazdach gra nieco gorzej. Te wszystkie aspekty powinny sprawic, ze gospodarze nie powinni miec dzis problemow ze zwyciestwem.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Turow - Slask under 160.5 1.85 2/10 bet365 ⛔ ehh co za koncowka... antybasket

Turow ostatnio bardzo duzo rzuca stad taka linia ale jacy to byli rywale... 92 Dabrowa Gornicza, 98 Start Lublin, 97 Anwil Wloclawek, 88 Polpharma. Wczesniej z Kutnem 91, Jeziorem 119 i Czarnymi 87. W zasadzie wszystkie te zespoly nic nie bronia. Z Toruniem i Radomiem dosc niskie wyniki. Grajac cios za cios Slask nie bedzie miec zadnych szans w Zgorzelcu. WKS na wyjazdach malo rzuca, 75 mniej wiecej a calosc zawyza dziwny mecz z Treflem gdzie Wroclaw wygral 95-93. Z Rosa 65 pkt, z Kutnem 76, z Czarnymi 67. Stawiam, ze bedzie okolo 155 punktow. Turow zmeczony Euroliga, nie maja mega szerokiej lawki a w ataku gra glownie Collins i Kulig. Mardy ma problemy zdrowotne, wiecej w ataku daje z siebie Chylinski i Jaramaz. To wcale nie musi byc bardzo latwy mecz a nawet jesli odjada to mysle, ze moze byc cos typu 85-70 / 80-65 lub tak jak pisalam wyzej bardziej na styk z linia.
 
thejet 2K

thejet

Użytkownik
8/12/2014 18:15 CET
Turow Zgorzelec – Slask Wroclaw over 160.5
1.95 (Pinnacle) ✅ 92:76=168
5/10

Turów ma świetne tempo akcji i doskonałą ofensywę na poziom PLK. Śląsk to bardzo dobra drużyna w ataku i nic specjalnego w obronie. Myślę, że Turów będzie grało up-tempo z masą punktów w tym telewizyjnym spotkaniu. Śląsk ostatnio wygrał 91:48 z Polpharmą, ale ta ekipa jest najgorsza w ataku z całej ligi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
thejet 2K

thejet

Użytkownik
13/12/2014 18:00 CET
Czarni Slupsk - Jezioro Tarnobrzeg over 162.5
2.00 (Pinnacle)
5/10
Czarni w tym sezonie to underowa ekipa z wolnym tempem akcji i małą liczbą punktów. Mecz z Jeziorem to nowe otwarcie dla Czarnych. Z drużyny odeszli podstawowy rozgrywający - Franklin oraz trener. Czarni na ten moment nie mają trenera. W tym spotkaniu prowadzić drużynę będą asystenci - Lisztwan oraz Frank. Nowym rozgrywającym został Jerel Blassingame, który kocha up-tempo i szybki basket. Myślę, że w tym meczu Czarni będą grać up-tempo bez większego zaawansowania taktycznego ponieważ Blassingame jest słaby w ustawianym baskecie. Jezioro zawsze gra takim stylem.
Dla mnie bardzo dużo szansa na +163 punktów.
 
R 22

romek36

Użytkownik
zdecydowanie popieram typ wyzej, Bless preferuje typowe run and gun przy ofensywnej grze i szybkiej jeziora widze tutaj wynik kolo 170-175 pkt
Dodam Jezioro w tym sezonie tylko1 mecz ponizej 170pkt
 
kobe241986 819

kobe241986

Użytkownik
Dwa typy na dzisiejsze popołudnie z Tauron Basket Ligi
Trefl Sopot-Polski Cukier Toruń
Toruń +10,5 handicap 1,65@ 2/10
⛔⛔⛔ 97-82 Polski Basket to jest jednak kalectwo...Toruń dał tego przykład w 3 kwarcie przegrywając ją 29:9 eh...:-(
W tym tygodniu zespół z Torunia wzmocnił się. Do drużyny dołączyli William Franklin który został zwolniony ze Słupska oraz Marcin Sroka który już jakiś czas temu rozstał się Wilkami Morskimi. Element zaskoczenia będzie z pewnością ich atutem w tym spotkaniu. W niedzielnym spotkaniu zabraknie w ekipie Trefla Marcina Stefańskiego który skręcił kostkę. W tej sytuacji Sopocianie będą mieli okrojoną rotację pod koszem. Uważam,że ciężkie zadanie czeka Tautvydasem Lydeką i Pawła Leończyka. Myślę,że Torunianie są w stanie powalczyć w Sopocie dlatego wchodzę w taki handicap po takim kursie na Toruń:)
 
kobe241986 819

kobe241986

Użytkownik
AZS Koszalin-Turów Zgorzelec
AZS Koszalin +4,5 1,65@ 2/10
⛔⛔⛔ 78:89 słabiutko zagrał Koszalin w meczu na szczycie
Dziś w Koszalinie dojdzie do hitowego spotkania w Tauron Basket Lidze. Do Koszalina przyjeżdża obecny mistrz Polski Turów Zgorzelec. Bilety na to spotkanie zostały wyprzedane już w całości. AZS Koszalin w obecnym sezonie spisuje się bardzo dobrze jak na razie Koszalin notuje same zwycięstwa poza jedną porażką ze Stelmetem i plasuje się obecnie na 2 miejscu w lidze. Zgorzelec jak na razie jest jedyną niepokonaną ekipą w naszej lidze. Możliwości ataku koszalinian są ogromne, począwszy od Qyntela Woodsa, Szymona Szewczyka czy Gorana Vrbanca kończąc na pozostałych graczach biało-niebieskich. Najbliżej zwycięstwa nad drużyną PGE Turowa był Polfarmex Kutno ulegając jedynie dwoma punktami 91:89. Liderem mistrzów Polski jest Damian Kulig, który prócz świetnej grze w ataku (suma 156 punktów we wszystkich spotkaniach) jest również kluczowym graczem obrony. Uwagę należy zwrócić również na Vlada-Sorina Moldoveanua jak i Michała Chylińskiego, który staje się jednym z filarów zgorzeleckiego teamu. Prócz tych zawodników trener Miodrag Rajković ma również do dyspozycji między innymi Tony Taylora, Nemanja Jaramaza, Ivana Žigeranovića czy Filipa Dylewicza. Każdy z tych graczy to klasa sama w sobie, a cały zespół wydaje się być komplety pod każdym względem. Do drużyny ze Zgorzelca wrócił ostatnio po przerwie w grze, dobrze znany w Koszalinie Łukasz Wiśniewski, który z każdym meczem wraca do wysokiej formy. Uważam jednak,że Akademicy z Koszalina to jest obecnie jedyna drużyna w Polsce która może po raz pierwszy Turowian pokonać w tym sezonie. Ja pobieram handicap w stronę Koszalina:)
Koszalin dzisiaj będzie dodatkowo wzmocniony ponieważ na dzisiaj jest przewidziany powrót do gry Krzysztofa Szubargi:)
 
maras15 5

maras15

Użytkownik
bukmacher: betsson
kurs:1,96
typ: 1
AZS Koszalin - Turów Zgorzelec, godz. 20:00 Polsat Sport News
Do Koszalina przyjeżdża Mistrz Polski, który w tym sezonie nie przegrał jednak każda seria kiedyś się kończy. Największy atut gospodarzy to oczywiście Qyntel Woods, który po roku przerwy od koszykówki pokazuje jaki jest poziom naszej ligi. Jednak świetnie też grają tacy zawodnicy jak Szewczyk, Vrbanc obydwaj dobrze rzucający za 3, Harris, Swanson, swoje dodają też zadaniowcy Mielczarek i Dąbrowski. Wszyscy zawodnicy doskonale znani w naszej lidze.
W ekipie gości wiadomo Damian Kulig, którego po znakomitym początku w Eurolidze trochę go przejrzeli i już tak nie błyszczał w ostatnich meczach. Taylor, Collins, Jaramaz, Nikolic, Wright. Zespół świetnie poukładany przez Miodraga Rajkovicia.
Mecz zapowiada się na hit I rundy. Po obydwu stronach świetni zawodnicy, oba zespoły w świetnej formie. Jednak AZS gra u siebie, gdzie innym gra się niezwykle trudno i nie inaczej będzie dzisiaj kiedy to dobrze poukładana drużyna przez młodego trenera Igora Milicicia jako pierwsza drużyna w tym sezonie pokona drużynę z Goerlitz ????
bukmacher: betsson
kurs:1,45
typ: 2
MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek, godz.18:00
Gości opisywałem już wielokrotnie. Dodam tylko, że mimo wąskiej rotacji w meczu z Czarnymi Crosariol wreszcie zagrał na miarę tego jakie nadzieje w nim pokładają oraz trener znalazł nawet pomysł m.in. na Krajniewskiego, który zapunktował.
Co do gospodarzy to po pierwsze nie wygrali w tym sezonie przed własną publicznością, bardzo blisko byli 2 tygodnie remu kiedy podejmowali na własnym parkiecie Mistrza Polski jednak w końcówce piłka nie wpadała im do kosza i Turów udowodnił swoją wyższośćnad beniaminkiem.
Zespół opiera na Amerykaninach: Myles McKay, Ken Brown, David Weaver oraz Dalton Pepper. Polscy zawodnicy to typowe no-name&#39;y. Kojarzę tylko Koelnera (grał w PLK w WKK Wrocław), i Adama Metelskiego.
Taktyka opiera się jak kolokwialnie mówi: &quot;a se jebne za 3&quot; ???? niczym Rosa Radom w poprzednim sezonie i tylko to może pomóc w postraszeniu gości. Tym bardziej, że Dąbrowa przegrała z innym benianimkiem z Lublina, a takie mecze muszą po prostu wygrywać jeżeli chcą odbić sięod dna, bo z kim wygrać jak nie z innym beniaminkiem. Oglądałem tylko 1 ich mecz, ten telewizyjny z Turowem w tym spotkaniu beniaminek o obronie nie słyszał, więc dzisiaj zwycięstwo gości.

Co do innych meczów Rosa powinna pokonać Szczecin, a Śląsk wygra z Lublinem.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Trefl &amp; Anwil 2.06 2/10 maraton✅

ja juz to kontruje sopot amatorzy 2,0 na torun 1/10⛔

Trefl rozgrywa bardzo slaby sezon i chyba powoli czas obudzic sie bo bilans 5-5 a przegrana np. z Siarka Tarnobreg kompromituja ten zespol. W Kutnie tez przegrywali i cudem wyszli na 69-66. Ostatni dobry mecz rozegrali 16.11 gdzie ograli Stelmet ale wtedy Zielona Gora tez nie byla zabardzo soba. Przegrali tez ze Szczecinem, Slaskiem czy Asseco. Potrafili za to pokonac Czarnych i Anwil. Dziwny zespol, bardzo chaotyczny. Moska nie ma zbyt szerokiej kadry ale jest Vasiliauskas, Bendzius, Lydeka, Stefanski, Michalak, Kemp, Leonczyk takze ma kto grac. Torun wyglada bardzo marnie. Chwalony jest tylko Denison ale Stefan zrobi mu plaster i moze dzis nie pograc. Duet Denison - Corbett to jest za malo. Doszedl slaby Franklin za Diggsa. Reszta slabsza od Trefla i jesli tego Sopot nie wygra to regularnie zaczne grac przeciwko nim. Bedzie to ostateczna kompromitacja tej druzyny.
Anwil opisywany setki razy, teoretycznie oba te kursy dzis nie sa atrakcyjne ale lekki dubel nie zaszkodzi, malo dzis czasu na analize a nie zawsze szukam dogow. Anwil ciagle potrzebuje wygranych. Bilans 3-7 wyglada fatalnie a zespol ma ogromny potencjal. Swietnie zaczyna grac Crosariol, niezle Simon i Wysocki wiec zaczyna wygladac dobrze ta druzyna. Dabrowa Gornicza to wedlug mnie najslabsza druzyna w PLK. Zaledwie dwie wygrane, doszedl Brown ale to niewiele zmieni. Pepper slaby, Weaver majac dobrego obronce nie zaistnieje a dwoch jezdzcow bez glowy raczej meczu z Anwilem nie wygraja. Lekki dubel wiec sie nie rozpisuje.
PS. Stefan problemy z kostka ale jest Leon, Lydeka i Bendzius (202,208,205 cm).
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Kutno - Czarni &quot;Homo&quot; Slupsk 2.15 3/10 maraton ✅ czarni przestraszyli sie analu i juz pieknie wygrywaja



Na ludzi z &quot;Tęczowego Miasta&quot; padl blady strach po ostatnich wyborach bo podobno Robert B. bedzie wizytowac koszykarzy ze Slupska na treningach po kazdym przegranym meczu. Jak bedzie karac graczy Czarnych mozna sie tylko domyslac wiec nie ma zartow z Kutnem trzeba wybrac. Teraz maja podwojna motywacje aby pokazac dobry basket. Jednak po meczu z Siarka jest wiecej pytan niz odpowiedzi. Ledwie wygrali z amatorami z Tarnobrzega i to we wlasnej hali - mozna nawet powiedziec &quot;ciasnej&quot; hali. Zamiana cienkiego Franklina na J-Blassa jest oczywiscie wiadomoscia pozytywna i gra Czarnych powinna byc teraz lepsza. Majac dwojke Shiloh - Blass mozna jakos sensownie budowac atak. Polfarmex to beznadziejny zespol w ktorym szaleje sobie Mitchell a reszta niewiele pomaga. Swoje robi jeszcze Johnson bo zbiera i punktuje. Po za nim ciezko kogos wyroznic. Woloszyn, Auda, Malczyk, Batka, Bartosz rany boskie... co to jest... Slupsk bez formy ale z Blassem sa zdecydowanymi faworytami.
Upss nie ta fotka... tu prawidlowa:
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
pawros 59,9K

pawros

Użytkownik
Anwil - Jezioro hc+11,5 [email protected] ✅ 82-78
bet 365
Obydwa zespoły fatalnie rozpoczeły rozgrywki, Anwil 1-7, Jezioro 0-6, dopiero w ostatnich kolejkach wyniki uległy zdecydowanej poprawie, odpowiednio 3-0 i 3-2(obydwie porażki po zaciętych meczach ze Stelmetem i Energą). Nie wiem czym kierują się bukmacherzy którzy tak zdecydowanie obstawiają zwycięstwo włocławian, chyba jest okazja zagrać na zwycięstwo gości z dobrym hc, ja obstawiam ostrożnie +11,5 przy przyzwoitym kursie, można również ostrzej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
thejet 2K

thejet

Użytkownik
20/12/2014 18:00 CET
MKS Dabrowa Gornicza - Slask Wroclaw over 159.5
1.95 (Pinnacle) ✅ 87:78=165
5/10

MKS gra up-tempo z najlepszym tempem w lidze i bardzo słabą defensywą. Śląsk to dobra drużyna w ataku i średnia w defensywie. Dla mnie bardzo duża szansa na over. Dąbrowa ostatni raz z Anwilem miała słaby dzień rzutowy, a mecz zakończył się 158 punktami. Śląsk jest lepszy ofensywnie i gorszy defensywnie od Anwilu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
suchyy 562

suchyy

Użytkownik
Anwil Włocławek - Siarka under 165,5 pkt 1.85 ✅✅✅ 160

Siarka wiadomo jak gra rzuca jak rzuca broni jak broni ,aczkolwiek jak druga drużyna narzuci inny styl gry jak ostatnio w słupsku to nie zawsze mecz kończy sie wysokim wynikiem. Jezioro ostatnio gra lepiej , może zaczną w końcu coś bronić. Wszystkie mecz Anwilu u siebie kończyły się poniżej 160 pkt. Myśle że i dziś Anwil nie pozwoli na szaleństwo na parkiecie i strzelanine.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
R 1,6K

radomiak1910

Użytkownik
Koszykówka Tauron Basket Liga
21.12 18:00
Toruń (8,5) - Zielona Góra
typ: 2
2,04
Pinnacle
Analiza
12 kolejka Tauron Basket Ligi, a w niej beniaminek z Torunia spotka się w wicemistrzem Polski z ubieglego sezonu, Stelmetem Zielona Góra. Zdecydowanym faworytem spotkania beda przyjezdni, mimo klopotow jakie maja w tym sezonie. Zielonogorzanie odpadli juz z europejskich pucharow, wiec moga w pelni skupic sie na ligowych rozgrywkach. Zaliczyli juz w tym sezonie 3 wpadki w lidze i zajmuja obecnie 5 lokatę, która na pewno nie jest szczytem marzen ich samych, dzialaczy czy kibiców. Po słabym poczatku sezonu przyszedl nowy trener i widac, ze gra wyglada coraz lepiej, z 8 ostatnich spotkan wygrali az 7, przegrali tylko z Buducnoscią na wyjezdzie. Gra wicemistrzow Polski coraz czesciej moze sie podobac. Toruń natomiast w kryzysie, przegral 5 ostatnich spotkan i obecnie zajmuje odlegle 13 miejsce. Kadrowo duzo lepiej wyglada Zielona Góra, forma rowniez jest po ich stronie, powinni wiec bez problemow wygrac w Toruniu.
 
thejet 2K

thejet

Użytkownik
21/12/2014 18:00 CET
Polski Cukier Torun - Stelmet Zielona Gora over 150.5
1.92 (Pinnacle) ⛔ 62:71=133
5/10

Stelmet ostatnio ma często słabe mecze w ataku, ale z dobrą defensywą. Linia spada, ale 150,5 to już dla mnie value w meczu rozgrywanym w Toruniu. Polski Cukier gra ostatnio bez defensywy z szalonym atakiem. Myślę, że Stelmet będzie miał dzisiaj lepszy rzutowy dzień, a Cukier swoje +72 punkty lub więcej rzuci.

21/12/2014 20:00 CET
Wikana Start Lublin - AZS Koszalin under 165
1.95 (Pinnacle) ✅ 70:87=157
5/10

Trener Wikany cały sezon wymaga od graczy - obrony, obrony i jeszcze raz obrony. Gracze Wikany w większości meczów tracą dużo punktów, ale linia 165 w Lublinie jest wg mnie za wysoka. Do overu Koszalin będzie musiał grać świetnie w ataku i na wysokim %. Myślę, że średnia defensywna Wikany zastopuje atak Koszalina i mecz się skończy mniejszą ilością punktów od 165.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
thejet 2K

thejet

Użytkownik
28/12/2014 18:00 CET
Asseco Prokom Gdynia - Wikana Start Lublin over 151.5
1.92 (Pinnacle) ✅ 89:74=163
5/10

Asseco w sezonie 2013/2014 miało wiele spotkań z underowymi rezultatami. W tym sezonie zmienili styl i grają up-tempo z jednym z topowych temp w lidze. Asseco jest średnią ekipą w ataku i obronie. Wikana dla mnie to najgorsza drużyna w lidze. Mają bardzo dobre tempo akcji i najgorszą obronę w lidze.

Trener Wikany chce od zawodników defensywny, ale duet guardów - Allen i Cooksey są słabi defensywnie i bardziej skupiają się na ataku. Powinno to być szybkie spotkanie z wieloma rzutami i dużą szansą przy takiej linii na over.

28/12/2014 20:00 CET
Stelmet Zielona Gora - Rosa Radom (+5.5)
1.94 (Pinnacle) ⛔ 73:59
5/10

Rosa w tych rozgrywkach jest bardzo silną ekipą. To nie jest drużyna gwiazd, ale dobrego systemu. Stelmet ostatnio rozgrywał mecze ze słabymi ekipami i tym razem będzie to test dla &quot;nowego&quot; Stelmetu z wolnym tempem akcji i bez Steve&#39;a Burtta. Dla mnie obecnie Stelmet ma problem z gwiazdą w ataku - Hosley zazwyczaj ma ogromne problemy rzutowe, a Koszarek to &quot;true PG&quot;. Myślę, że będzie to &quot;mecz walki&quot; z dobrą obroną i wynikiem koło remisu, który zakończy się pod sam koniec.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom