>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Nowa ustawa hazardowa/ prawo hazardowe

Status
Zamknięty.
J 0

jankowski

Użytkownik
popieram, żeby zrobic taką akcje. Tylko mamy mały problem, bo mamy za mało argumentów. Prawda jest taka ze wiecej osób przegrywa niż zarabia.
 
grzesko 0

grzesko

Użytkownik
popieram, żeby zrobic taką akcje. Tylko mamy mały problem, bo mamy za mało argumentów. Prawda jest taka ze wiecej osób przegrywa niż zarabia.
w 90% przypadków hobby, czy tez zabawa wiąże sie z kosztami
 
homel 918

homel

Użytkownik
Trza zrobic protest internautów przeciwko tej ustawie (taki jak zrobili kibice przeciwko PZPN). W koncu to nasze zdanie powinno sie liczyc a nie posłów i innych bo to tylko nasi reprezentanci w sejmie. Ale wiadomo ze ustawa weszła po to by Polacy nie wydawali kasy za granice....
tyle ze na pewno nie bedziesz mial takiego poparcia jak akcja koniecpzpn
prosty czlowiek kojarzy slowo hazard bardzo negatywnie i wiekszosc niewtajemniczonnych uwaza ze nowa ustawa antyhazardowa jesat git i w ogole super ze rzad walczy aby ludzei nie popadali w nalogi itp tylko ze skoro hazard jest taki zly to czemu panstwowe buki moga funjcjonowac legalnie w Polsce... ze niby naziemne nie uzalezniaja...
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
o co chodzi w skrócie w tej nowej ustawie? czy granie jest legalne u ziemniaków i w necie i gdzie grać? ziemniak czy net ?
Zaostrzą się przepisy odnośnie gier, znikną automaty tak zwane o niskich wygranych, nie będzie można nigdzie umieszczać loga znaków towarowych lub innych reklam/gadżetów związanych z firmami bukmacherskimi/hazardowymi. Przez internet niby nie wolno grać, Donek chce wprowadzić oczyszczenie interentu z tego co złe, (wprowadzając tak zwany rejestr stron zakazanych w praktyce może to oznaczać ostrą cenzurę jak w Chinach i np ze stron takich jak rapidshare i inne podobne uploadowe stronki będą zakazane)

Dodatkowo, wszelkie reklamy na koszulkach, i innych ubiorach sportowców muszą zniknąć ale nie wiem jak jest z finansowaniem klubów przez takie firmy oraz nazewnictwem lig (np I Liga w Polsce to Unibetliga jakoś tak)
Z tymi reklamami to kibice Lecha(bETCLICK) i Wisły (bet-at-home) bardzo dziękują Donkowi za niedźwiedzią przysługę ;) )

No a resztę to pośledź sobie w TVP3 jaki cyrk na kółkach jest w związku z Aferą. Winni są jak na dłoni (Drzewiecki+Rosół+Sobiesiak+Chlebowski i kilku innych) a całość skrzętnie zamiatają pod dywan, a gdy Arułkowicz lub Wasserman + Kempa dociskają z pytaniami świadków to się ich ucisza
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Zaostrzą się przepisy odnośnie gier, znikną automaty tak zwane o niskich wygranych, nie będzie można nigdzie umieszczać loga znaków towarowych lub innych reklam/gadżetów związanych z firmami bukmacherskimi/hazardowymi. Przez internet niby nie wolno grać, Donek chce wprowadzić oczyszczenie interentu z tego co złe, (wprowadzając tak zwany rejestr stron zakazanych w praktyce może to oznaczać ostrą cenzurę jak w Chinach i np ze stron takich jak rapidshare i inne podobne uploadowe stronki będą zakazane)


Dodatkowo, wszelkie reklamy na koszulkach, i innych ubiorach sportowców muszą zniknąć ale nie wiem jak jest z finansowaniem klubów przez takie firmy oraz nazewnictwem lig (np I Liga w Polsce to Unibetliga jakoś tak)
Z tymi reklamami to kibice Lecha(bETCLICK) i Wisły (bet-at-home) bardzo dziękują Donkowi za niedźwiedzią przysługę ;) )


No a resztę to pośledź sobie w TVP3 jaki cyrk na kółkach jest w związku z Aferą. Winni są jak na dłoni (Drzewiecki+Rosół+Sobiesiak+Chlebowski i kilku innych) a całość skrzętnie zamiatają pod dywan, a gdy Arułkowicz lub Wasserman + Kempa dociskają z pytaniami świadków to się ich ucisza
Nikogo nie bronie, ale czepiłes się tej PO i jedziesz po nich jak możesz. Nic nie wspominasz o pośle z twojego regionu, Gosiewskim, który sam &quot;kręcił&quot; lody na tym. Jedyną różnice robił tutaj Pisowiec Kamiński - swoich nie wkopie. Cała ta sprawa to jedna wielka kłótnia rodzinna - PiS kręcił lody za swoich rządów, PO po objęciu władzy chciało PiSowców zastąpić swoimi, a że PiS nie chciał do tego dopuścić, to Kaminski &quot;interweniował&quot;.
A co do &quot;dociskania&quot; przez Wassermana czy Kempę, to chyba uległeś PR-owi PiSu. O ile Wasserman jeszcze jako tako trzyma poziom, o tyle pytania posłanki Kempy mają żenująco niski poziom merytoryczny, podobnie zresztą jak pozostałych członków komisji. Więc gadanie, że jedna partia jest zła i zamiata, a druga jest dobra i chce ujawnić kulisy jest nie na miejscu - obie maja tyle samo do stracenia i do ukrycia i stąd jest ta cała wojenka..niestety polski naród nie ma świadomości możliwości kształtowania sceny politycznej w wyborach i dlatego po raz kolejny pojdzie głosowac na tych samych, a my co kilka lat dalej będziemy świadkami takich czy innych tzw. komisji śledczych
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Wiecie kiedy ma powstac ten rejestr stron zakazanych????
Wiemy, że jesteś leniem, któremu nie chce się nic przeczytać. Tylko zadasz pytanie i czekasz na odpowiedź.
Więc zacznij czytać. Uwierz mi, że to nie boli, przydaje się w życiu.
Jak dziś wyciągniesz wnioski z tego co piszę to kiedyś możesz wiele zyskać w życiu...
Wystarczyło cofnąć stronę do tyłu w temacie. I byś wiedział :!:
http://forum.bukmacherskie.com/f98/nowa-ustawa-hazardowa-36988-60.html#post1466984

Panowie. Temat jest o ustawie hazardowej. Jak ktoś chce toczyć dyskusje o polityce, to nie tutaj.
Zanim zadacie pytanie w temacie to najpierw przeczytajcie temat. A innych użytkowników proszę nie odpisywać na pytania, które padają ciągle te same. Takie posty będą w miarę możliwości usuwane.
Bo temat powoli robi się irytujący...
 
wnunio 0

wnunio

Użytkownik
przed chwilą na WP.PL wyczytałem:

&quot; Nie będzie Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych

Z projektu ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych zostały wykreślone wszystkie propozycje zmian przepisów dotyczące Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych - powiedziała IAR Sylwia Stelmachowska z Ministerstwa Finansów.
Resort upublicznił projekt w celu poddania go konsultacjom społecznym.

O wykreślenie rejestru zabiegali internauci, którzy przekonywali premiera Donalda Tuska, że tego typu zapis, może oznaczać wprowadzenie cenzury i ograniczyć wolność słowa w internecie.
Projekt zawieszony został na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów, tak by wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z ustawą. Internauci, będą mogli wnosić uwagi zgodnie z zasadami ustawy lobbingowej, wypełniając odpowiedni druk, który jest zamieszczony na stronach internetowych ministerstwa.&quot;
 
S 0

szymon80

Użytkownik
Niestety nie jest tak kolorowo jak się wydaje.
Fakt, rejestru nie będzie ale to nie dzięki internautom tylko przemyślanej drogi.
Premier po prostu nie chciał się ponownie spotykać z internautami, ponieważ ma nas za &quot;wariatów&quot;, a także dlatego że dostał taki przykaz od innych, zainteresowanych tą ustawą władz. chodziło o przyciszenie tematu.
Po drugie, możliwość blokowania treści w internecie będzie dzięki niedługo upublicznionej oficjalnie ogólnoświatowej ustawie ACTA. A w niej zawarte są przepisy, które to umożliwiają. Więc lokalny przepis nie nie będzie potrzebny.
Niestety, bitwę wygraliśmy ale wojnę przegramy.
 
sylar 87

sylar

Użytkownik
Cenzura internetu jest niezgodna z konstytucją, jeśli chcą blokować strony to muszą zmienić konstytucje.
 
chris7 7

chris7

Forum VIP
Dzisiaj na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów pojawił się projekt nowelizacji Ustawy o grach hazardowych datowany na dzień 12.02.2010.
Na szybkiego przeanalizowałem 20 stron tego projektu . Według mnie nie ma tam raczej nic znaczącego , ale to zostawiam każdemu do osobistej analizy i zapraszam do przeczytania , jeżeli ktoś dyskutuje w tym temacie : http://www.mf.gov.pl/_files_/bip/bip_projekty_aktow_prawnych/oc/2010/rozpo02.2010/projekt_z_dn_12_02_2010.pdf
Kilka zapisków na które zwróciłem uwagę:
2) w art. 14 ust. 3 otrzymuje brzmienie:
„3. Przyjmowanie zakładów wzajemnych dozwolone jest – stosownie do udzielonego
zezwolenia – wyłącznie w punktach przyjmowania zakładów wzajemnych lub przez
sieć Internet.”;
Art. 15d. 1. W przypadku urządzania zakładów wzajemnych przez sieć Internet,
urządzenia przetwarzające i przechowujące informacje oraz dane dotyczące tych
zakładów wzajemnych, a także ich uczestników, powinny być zainstalowane
i przechowywane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
2. Podmiot urządzający zakłady wzajemne przez sieć Internet może wykorzystywać
do ich urządzania wyłącznie stronę internetową, której krajowa domena najwyższego
poziomu jest przypisana do polskich stron internetowych.
3. Podmiot urządzający zakłady wzajemne przez sieć Internet jest obowiązany
przeprowadzać transakcje wynikające z tych zakładów wyłącznie za pośrednictwem
rachunku bankowego prowadzonego w banku mającym siedzibę na terytorium
Rzeczypospolitej Polskiej lub w oddziale banku zagranicznego albo instytucji
kredytowej znajdującym się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.”;
14) w art. 36:
a ) pkt 8 otrzymuje brzmienie:
„8 ) w przypadku zakładów wzajemnych – przewidywany rodzaj oraz liczbę
zakładów wraz ze wskazaniem, czy zakłady będą urządzane przez sieć Internet;”,
b) po pkt 8 dodaje się pkt 8a w brzmieniu:
„8a ) w przypadku zakładów wzajemnych urządzanych przez sieć Internet:
a) adres i dokumentację techniczną strony internetowej, która będzie
wykorzystywana do urządzania zakładów,
b) projektowane zasady weryfikacji ukończenia 18 roku życia przez
uczestników zakładów,
c) ekspertyzę dowodów udziału w zakładach potwierdzającą ich
zabezpieczenie przed ingerencją osób nieuprawnionych i możliwość
weryfikacji ich autentyczności,
d) zasady przechowywania i ewidencjonowania kapitału zakładu;”,
 
D 0

degas

Użytkownik
Jak zawieram zakład np. w bwin to zawieram go na terytorium Gibraltaru , więc obowiązuje mnie tamtejsze prawo, a nie polskie więc nie wiem jaki sens ma ta ustawa.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Jak zawieram zakład np. w bwin to zawieram go na terytorium Gibraltaru , więc obowiązuje mnie tamtejsze prawo, a nie polskie więc nie wiem jaki sens ma ta ustawa.
ale jesteś obywatelem Polski więc obowiązuje cię też prawo Polskie
jak zabijesz kogoś w USA to w Polsce tez będziesz ścigany (no może przesadziłem z tym morderstwem :])
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Będę ścigany tylko dlatego, że Polska ma umowę ekstradycyjną z USA. W innym przypadku bym nie był.
Jako absolwent prawa nie moge tego pominąć milczeniem.Takiej bzdury dawno nie przeczytałem. Zajmij się publicystyką, a w kwestie karnoprawne nie wkraczaj, jeśli nie masz o tym pojęcia. Umowa ekstradycyjna nie ma tutaj żadnego znaczenia. Jakby jej nie było, też byłbyś ścigany. Bo jesteś obywatelem polskim, bo stosuje się do Ciebie Kodeks karny, bo i w Polsce i USA morderstwo jest przestępstwem. Tyle i aż tyle.

Poza tym przypominam Wam, że temat dotyczy ustawy hazardowej. Jak nie macie do napisania nic ciekawego, zawierającego przynajmniej kilka zdań, to lepiej zachowajcie to dla siebie.
 
Baqu 929,7K

Baqu

Forum VIP
Prawnicy miażdżą ustawę hazardową


Konstytucjonaliści ostro krytykują ustawę hazardową. Z ich opinii wynika, że w ponad dwudziestu przypadkach jej zapisy mogą być sprzeczne z ustawą zasadniczą. Czy Trybunał Konstytucyjny, do którego skierował przepisy Lech Kaczyński, podzieli wątpliwości ekspertów?
Jak pisze &quot;Dziennik Gazeta Prawna&quot;, kilkanaście dni temu opinie konstytucjonalistów trafiły do Kancelarii Prezydenta. Prof. Marek Chmaj w swojej ekspertyzie wymienia 22 artykuły ustawy o grach hazardowych, które w jego ocenie stoją w sprzeczności z 11 zapisami konstytucji.


więcej: ▶ http://www.tvn24.pl/-1,1644582,0,1,prawnicy-miazdza-ustawe-hazardowa,wiadomosc.html
 
U 0

u1trakozak

Użytkownik
Jakbyście byli patriotami to byście byli za tą ustawą. PO chce dobrze dla Polski z tą ustawą, chce aby firmy hazardowe były rejestrowane w Polsce i płaciły podatki w Polsce a nie na Giblartarze. I to źle waszym zdaniem, tak? Znaczna większość, która jest przeciw tej ustawie i wypowiada się w tym temacie i na tym forum pewnie nawet nie była w wojsku i nie wie co to jest prawdziwy patriotyzm.
 
cajtodoro 0

cajtodoro

Użytkownik
No stary, troche się wygłupiłeś tym postem. Co ma patriotyzm do idiotycznej ustawy?

A&#39;propos wojska - służyłem w 6 Batalionie Desantowo Szturmowym w plutonie rozpoznawczym, zgłosiłem się tam na ochotnika, ale jestem przeciw tej ustawie - to jak, jestem patriotą czy nie?;)
 
Baqu 929,7K

Baqu

Forum VIP
Jakbyście byli patriotami to byście byli za tą ustawą. PO chce dobrze dla Polski z tą ustawą, chce aby firmy hazardowe były rejestrowane w Polsce i płaciły podatki w Polsce a nie na Giblartarze. I to źle waszym zdaniem, tak? Znaczna większość, która jest przeciw tej ustawie i wypowiada się w tym temacie i na tym forum pewnie nawet nie była w wojsku i nie wie co to jest prawdziwy patriotyzm.
chcesz rozpetać burzę ? nie uda Ci się :) nie myl patriotyzmu z polityką, gdyż to nie idzie ze sobą kompletnie w parze. :zoltakartka:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom