>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Nowa ustawa hazardowa/ prawo hazardowe

Status
Zamknięty.
N 0

nifares

Użytkownik
Szkoda, że mieszkam w tak durnie rządzonym państwie. Jak zablokują zakłady internetowe to przestanę grać. Bo mieszkam w miasteczku w którym nie ma naziemnego buka. Myślę , że to już niestety początek końca zakładów przez internet .
 
B 4

bongo84

Użytkownik
nie to nie moze przejsc !! Zaden baran nie bedzie ograniczal czlowiekowi wolnosci i tak juz ograniczonej. Trzeba sie zjednoczyc i walczyc o swoje prawa w UE a Tusk i jego banda wtedy sie zblazni na cala Europe
 
K 0

kuba123

Użytkownik
Panowie to paranoja...

Moze sprobujmy cos dzialac?, zaczac bombardowac skrzynke kancelarii premiera?. Boniego?
Pokazmy ilu nas jest!, swoja droga nie rozumiem, zeby taka liberalna partia jak PO chciala blokowac zaklady online, zamiast czerpac z tego korzysci....
 
malolat-11536 1

malolat-11536

Użytkownik
Tusk chce zdelegalizowac internetowy hazard!
No i nastały ciężkie czasy...
Tusk dokona &quot;ostatecznego cięcia&quot; ws. hazardu w Polsce!
Rząd chce częściowo zdelegalizować hazard w Polsce. Chce też wyplenić go z internetu. Ma to zapewnić projekt ustawy, który rząd kieruje do Sejmu. - My zdecydowaliśmy się (…) na takie ostateczne cięcie - podkreślał, odpowiadając na pytania dziennikarzy.
Prace nad tą ustawa (zwyczajowo nazywaną &quot;hazardową&quot; - red.) w sposób oczywisty nabrały rozpędu – powiedział na wstępie. Chodzi o wybuch afery hazardowej, na której polegli ministrowie i szef klubu PO.
Jak podkreślił, tworzeniu ustawy przyświecały dwa założenia: co zrobić, aby hazard w tej najtwardszej wersji ograniczyć lub wyplenić i – po drugie – jak nałożyć na legalny hazard stosowną daninę na rzecz państwa.
Rząd proponuje delegalizację części branży hazardowej: automatów o niskich wygranych i wideoloterii. - Zakazane będą gry hazardowe w Internecie – dodawał Donald Tusk. Sposobem na to będzie monitorowanie połączeń internetowych i przelewów finansowych. To - jak powiedział Jacek Kapica, wiceminister finansów - &quot;klucz&quot; do osiągnięcie celu w tym względzie.
Dodatkowo kasyna będą wymagały koncesji, a nie zezwoleń.
- Chcemy uniknąć (…) groźby skutecznego zaskarżenia do TK (…), skutecznego lobbingu przy użyciu mediów i prawników – podkreślał premier. Jak dodał, rząd zakłada, że miejsca hazardu będą znikały wraz z wygasaniem zezwoleń. W ciągu 5 lat niektóre rodzaje hazardu powinny zniknąć z Polski.
Rząd chce &quot;skutecznie ograniczyć&quot; działanie hazardu na ludzi do stref ściśle monitorowanych. Z kolei ilość miejsc gry nie powinna przekraczać średnich wartości dla Europy. Natomiast podatki, jakimi branża będzie obłożona, wzrosną.
źródło: onet.pl​
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
ale oni tez nie mysla... dostajemy kase z zagranicy i ja wydajemy w naszym kraju... VAT 22% najczesciej a do tego firmy maja wiekszy zysk - ludzie wiecej zarabiaja - wiecej wydaja i kolko sie zamyka.
Teraz nie bedzie kasy z zagranicy nie bedziemy jej wydawac w Polsce, bo jej nie bedziemy miec, nie dostana VATu, firmy nie zarobia, BIEDA
Myślisz, że dostajemy kasę?
Czyli uważasz, że bilans firmy bukmacherskie vs. gracze jest na korzyść graczy?
Na moje to gracze wpłacają kasę za granicę. I firmy bukmacherskie żyją z tych graczy. Czyli Polska jest frajerem bo pozwala &quot;wyprowadzić&quot; hajs z Polski nie mając z tego zupełnie nic...
Spokojnie jeszcze nic nie przeszło długo droga ku temu przynajmniej miesiąc więc można grać spokojnie ;)
Miesiąc?
Jedno co jest pewne to, że prace legislacyjne przy tej ustawie to będzie &quot;wielka moblilizacja&quot;.
Przez lata żaden rząd RP nie potrafił zmienić tej ustawy. Teraz przy okazji prac nad zmianą wyszła tzw. &quot;afera hazardowa&quot;.
Każde słowo ustawy zostanie prześledzone tym razem.
A co im z tego wyjdzie to nikt teraz nie wie...
 
grzesko 0

grzesko

Użytkownik
Oglądałem (przypadkowo) całą wypowiedź premiera i dosłownie szok. Przecież firmy bukmacherskie utrzymują pewną część drużyn sportowych. Myślę, ze to co zrobił/ chce zrobić jest po prostu głópie, jest to ograniczenie swobód obywatelskich.
 
K 0

kuba123

Użytkownik
dlatego Panowie powtarzam, sprobujmy dzialac!, moze zaangazowalby sie tez to w admin tego forum? np. ustalmy co powinny zawierac maile i zaspujmy nimi skrzynki rzadu/premiera!
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
A powie mi jakie stanowisko w sprawie tej ustawy ma PIS oraz SLD? Nie oglądałem dzisiaj faktów ani wiadomości?
Jeżeli partia PIS miałaby inną koncepcję tej ustawy lub coś by jej nie pasowało wówczas jest szansa że prezydent ją odrzuci, jak to ostatnio często bywa...
 
T 3

tamarind17

Użytkownik
a byłem do tej pory zwolennikiem PO. Szkoda wielka.
A akurat jutro miałem wpłacać 150zł na expekta ale nie obrócę razem z bonusem kilka razy tej kwoty w miesiąc więc czekam na rozwój wydarzeń.
 
Z 61,2K

zwierzakus

Użytkownik
Nigdy nie przypuszczałem,że to powiem,ale jeśli Kaczyński zawetuje tą chorą ustawę to ma mój głos.(do czego to doszło...)W każdym razie-na pewno nie zagłosuje na PO,ani na Tuska.(a do dzisiaj mieli mój głos zagwarantowany).
Oj to bede sie musiał sprężyc z obrotem na bahu...
 
mackso 10

mackso

Użytkownik
Czyli Polska jest frajerem bo pozwala &quot;wyprowadzić&quot; hajs z Polski nie mając z tego zupełnie nic...
No chyba nie do końca, tak jest..
Polska gdyby zalegalizoawła e-hazard, zyskła setki milionów do budżety rocznie, a tak &quot;szara strefa&quot; zwieszy się i budzet nie dostanie nic. Druga sprawa - co jest podstawa unii ?? sowbona wymiana towarów i usług. Zagaraniczne firmy bukmacherskie sa w PL niemile widziane, a rodzime ziemniaki sa OK ?? To napewno nie przejdzie. Przeciez policzcie sobie ile bukow sponsoruje polski sport, unibet, bah, betclick, itd. Ona napewno beda domagaly sie swoich praw.

temat rzeka, ale moim zdanie to co boni i jego slugus donald wykombinowali nie przejdzie.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Mam nadzieję, że ta ustawa nie wejdzie w życie, to po pierwsze.
Po drugie jak wejdzie, to i tak będę grać nadal. Jak operator zablokuje dostęp, to pozostanie tunelowanie połączenia, wypłaty na konto angielskie i tyle.
To, że cechą dominującą polskich polityków jest debilizm każdy wie. Jeśli wejdzie 25% podatku, to wtedy gra w takich okolicznościach będzie skrajnie niekorzystna i pozbawiona sensu, więc to zabije tą działalność w Polsce. Firmy takie jak expekt, bah czy bwin w Polsce mają ulokowane niemałe pieniądze, właściwie na każdej większej imprezie w naszym kraju, wszędzie widzimy banery tych firm. Jeśli nasz rynek przez polityków będzie dla nich nieatrakcyjny, to ten kapitał wycofają.
Ta ustawa na razie jest dla mnie nr 1, teraz czekam kto ją przebije i zaproponuję jeszcze bardziej debilną, hmm.
 
pasiak_forever 55

pasiak_forever

Użytkownik
Według mnie nawet nie ma się czego obawiać, przecież pełno firm bukmacherskich to sponsorzy klubów itp. przecież one nie pozwolą na takie coś w Polsce, dla nich to jednak zbyt duża strata
 
sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
W obliczu tej konferencji prasowej tuska, zabawnie brzmi tresc otwartego listu ziemniakow. Chcieli razem z premierem zwalczac &quot;patologie&quot;, a ten im doj**al 25% :-D I to jest ta niby liberalna partia. Buki internetowe zainwestowaly tu zbyt wiele kasy by puscic to bez walki wiec zapowiada sie niezly cyrk. Pewnie jeszcze unia swoje 3grosze wrzuci. Ja osobiscie nie wierze, ze to przejdzie w calosci i w takiej formie jak zostalo dzisiaj powiedziane. Niemniej kazda proba odebrania obywatelowi swobod jest dla mnie irytujaca.
 
deniak 0

deniak

Użytkownik
Mackso, co to znaczy &quot;zalegalizowała&quot; e-hazard i zyskała wpływy? Myślisz, ze firma z Malty będzie płacić podatki polskiemu rządowi? No way! Czy może &quot;legalizować&quot; pod względem podatku od wygranych... Poszukaj raportów spółek i zobacz na bilans wpłat/wypłat buk-gracz... Jak ktoś zgłosi już podatek, to w skali kraju będą to tak psie pieniądze, że szkoda gadać...
Podnosza podatek do 25% od naziemnych? Z obecnymi podatkami gra u ziemniaków to totolotek, te głąby powinny poczytać o podstawach ekonomii - zmniejszenie podatku przyniesie zysk, nie odwrotnie.
Ku.wa. Myślałem ze PIS to psychopaci, a okazuje się, że to POLyberałowie mogą zabić hazard w necie. Tak jak napisał Vader, zjeby sie skończyły, posły zrobią 100% bezmyślną ustawę pod publiczkę, bo wiadomo, babcia usłyszy, ze zdelegalizowano zły hazard w diabelskim internecie to zagłosuje na donka.
Jedyne co może uratować e-hazard, to przepisy UE. Niestety, jest legislacyjny bajzel i nie wiadomo jakie przepisy kogo obowiązują.
PS. czytaliście na e-play jak polskie ziemniaczki lobbuja? Napisali zajebisty donos do posłów, nie zapomnieli nawet donieść, ze graczy korzystają z moneybookersów...
 
sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
Ziemniaki beda musieli sie chyba pogodzic z internetowymi, bo jada teraz na tym samym wozku. Kto bedzie gral u buka przy i tak juz duzych marzach i jeszcze podatku 25% Chyba tylko zagrac tasme za 2 zl na 15 zdarzen.
 
K 0

kuba123

Użytkownik
Panowie poczekajmy na opinie innych partii, ale wg mnie trzeba zaczac dzialac, zrobic jakas wspolna akcje graczy/for i stron bukmacherskich, ktora wyrazi nasz sprzeciw i zaproponuje inne rozwiazanie, jak chocby opodatkowanie zakladow, z 1 storny mniej dostaniemy, ale z 2 bedzie to legalna kasa. np. mozna bombardowac skrzynki emailowe premiera, jego kancelarii itp.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom