>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<
  • Przypomnienie i prośba o zapoznanie oraz stosowanie się do wymienionych wytycznych odnośnie rozliczania swoich typów na forum!
    TUTAJ!

  • Nowy projekt na forum!
    Podziel się swoim kuponem!

  • Zaobserwuj nasze profile na Insta, X oraz FB i zgarnij gwarantowaną nagrodę!
    SOCIAL MEDIA!

NHL - sezon 2008/2009- PLAY OFF

Status
Zamknięty.
vader 2,8K

vader

Forum VIP

Liga podzielona jest geograficznie na 2 główne, 15 zespołowe grupy (konferencje): Wschodnią (Eastern Conference) i Zachodnią (Western Conference).


W skład każdej z nich wchodzą 3 podgrupy (dywizje), po 5 drużyn każda. Na wschodzie są to podgrupy (dywizje): Północno-Wschodnia (Northeast Division), Atlantycka (Atlantic Division) i Południowo-Wschodnia (Southeast Division), a na zachodzie: Centralna (Central Division), Północno-Zachodnia (Northwest Division) i Pacyfiku (Pacific Division).

Każda z drużyn w sezonie zasadniczym (trwającym od października do połowy kwietnia) rozgrywa 82 mecze. Po zakończeniu sezonu regularnego na placu boju pozostaje 16 drużyn (po 8 najlepszych zespołów z każdej konferencji), które rozpoczynają playoff czyli walkę o Puchar Stanleya - najcenniejsze trofeum w hokejowym świecie. W każdej konferencji kluby rozstawiane są (wg ilości zdobytych punktów w sezonie) z numerami od 1 (mistrz całej konferencji) do 8 i kojarzone w pary (1 - 8, 2 - 7, 3 - 6, 4 - 5). Wyjątek stanowią miejsca 2 i 3, które zarezerwowane są dla mistrzów pozostałych 2 dywizji niezależnie od ich dorobku punktowego w sezonie. Wszystkie rundy playoff rozgrywane są do 4 zwycięstw jednej z drużyn (czyli maks. 7 meczów), a drużyny rozstawione z wyższymi numerami mają przywilej rozgrywania pierwszych dwóch meczów, piątego (ewentualnie) oraz decydującego, siódmego (ewentualnie) na własnym lodowisku.

W 2 rundzie drużyny rozstawiane są po raz kolejny, tak aby najlepsza zawsze trafiała na najsłabszą. Trzecia runda to półfinał Pucharu Stanleya i jednocześnie finały obydwu Konferencji.

W wielkim finale Pucharu Stanleya spotykają się dwaj zwycięzcy Konferencji: Wschodniej i Zachodniej. Jak widać, droga do zdobycia pucharu jest bardzo długa i wymaga od finalistów rozegrania w sumie od 98 (minimum) do 110 meczów (maksimum) w całym sezonie

System rozgrywek.

W sezonie zasadniczym każdy zespół rozgrywa 82 mecze (41 u siebie oraz 41 na wyjeździe). 32 mecze z zespołami z własnej dywizji, 40 meczów spoza dywizji ale z tej samej konferencji oraz 10 spoza konferencji. Do fazy playoffs awansuje 8 najlepszych zespołów z każdej konferencji. Następnie rozgrywane są ćwierćfinały konferencji. Zmagania te odbywają się w ośmiu parach (po cztery w każdej konferencji). Pary ustala się na podstawie miejsca zajętego przez zespół w konferencji (1 gra z 8, 2 z 7, 3 z 6, 4 z 5). W playoffs zwycięża ten zespół, który wygra cztery mecze. Zwycięzca z każdej pary awansuje do półfinałów konferencji. Zwycięzcy półfinałów awansują do finałów konferencji. A zwycięzcy finałów konferencji będą walczyli o Puchar Stanleya.

 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Końcowe tabele obu konferencji.






Legend
e- eliminated from playoff contention
x- clinched playoff spot
y- clinched division title
z- clinched best record in conference
*- clinched Presidents&#39; Trophy (best regular-season record)




Pary playoffs:
EASTERN CONFERENCE
Series &#39;A&#39; - #1 Boston Bruins vs. #8 Montreal Canadiens
Series &#39;B&#39; - #2 Washington Capitals vs. #7 New York Rangers
Series &#39;C&#39; - #3 New Jersey Devils vs. #6 Carolina Hurricanes
Series &#39;D&#39; - #4 Pittsburgh Penguins vs. #5 Philadelphia Flyers
WESTERN CONFERENCE
Series &#39;E&#39; - #1 San Jose Sharks vs. #8 Anaheim Ducks
Series &#39;F&#39; - #2 Detroit Red Wings vs. #7 Columbus Blue Jackets
Series &#39;G&#39; - #3 Vancouver Canucks vs. #6 St. Louis Blues
Series &#39;H&#39; - #4 Chicago Blackhawks vs. #5 Calgary Flames

Wyniki bezpośrednich spotkań par PO - runda zasadnicza.



 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Zaczyna się walka o najcenniejsze trofeum w hokejowym świecie. Szanse na wywalczenie Pucharu Stanleya ma 16 zespołów z dwóch konferencji. W fianle Pucharu Stanleya spotkają się zwycięzcy swoich konferencji.
To całe zamieszanie jest o ten puchar...



TERMINARZ SPOTKAŃ PLAYOFF




ZAPRASZAM do dyskusji :spokodfhgfh:​
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP

EASTERN CONFERENCE

No. 1 Boston vs. No. 8 Montreal
No. 2 Washington vs. No. 7 N.Y. Rangers
No. 3 New Jersey vs. No. 6 Carolina
No. 4 Pittsburgh vs. No. 5 Philadelphia

WESTERN CONFERENCE

No. 1 San Jose vs. No. 8 Anaheim
No. 2 Detroit vs. No. 7 Columbus
No. 3 Vancouver vs. No. 6 St. Louis
No. 4 Chicago vs. No. 5 Calgary

Krótkie wprowadzenie do gier play off :

No. 1 Boston vs. No. 8 Montreal - Rywale z tzw &quot;Original Six&quot; spotykają się w fazie play off już czwarty raz w ostatnich 7 latach. Ostatnie trzy pojedynki play offowe wygrała ekipa z Kanady (2002, 2004, 2008.). We wcześniejszych latach bez znaczenia było z jakich miejsc do PO wchodziły oby ekipy, np w roku 2002 Bruins którzy zakończyli regular sezon na 1 miejscu na wschodzie zostali wyeliminowani w pierwszej rundzie przez wchodzących do PO z 8 miejsca Canadiens. Wbrew oczekiwaniom większości to może być bardzo trudna przeprawa dla Boston Bruins aczkolwiek w sezonie zasadniczym na 6 gier aż 5 razy wygrali z Montrealem.

No. 2 Washington vs. No. 7 N.Y. Rangers - Naprawdę niesamowicie ciekawie zapowiadająca się para rywalizacji, Alex Ovechkin wraz z resztą mocno ofensywną ekipą Capitals kontra Henriq Lundqvist i mocno defensywna ekipa New York Rangers. WAS są trzecią ekipą w lidze pod względem ilości strzelonych bramek ale aż 19 pod względem bramek traconych. Rangers są 28 w ofensywie ale ich defensywa to czołówka plasująca się na 6 miejscu. Washington przegrał z Rangersami w sezonie regularnym tylko raz na cztery odbyte spotkania.

No. 3 New Jersey vs. No. 6 Carolina - Ostatni raz gdy obie te ekipy spotkały się w play off to Carolina Hurricanes była górą a zwycięstwa nad ekipą diabłów dały Hurricanes taką energie że nikt później nie mógł pokonać CAR i zdobyli oni Stanley Cap. New Jersey posiada w swoich szeregach bardzo ciekawy skład, weterani Brian Rolston, Bobby Holik i Brendan Shanahan wspomagani przez młodych jak Zach Parise to prawdziwa wybuchowa mieszanka. Dodając do tego Martina Brodeur&#39;a na bramce otrzymujemy jednego z faworytów do zdobycia Pucharu w tym roku. Carolina jednak mniej więcej od połowy sezonu stale robiła postępy zaś końcową walka o play off udowodnili że są w stanie wygrywać z każdym. Co ciekawe Diabły tylko raz wygrały z CAR na cztery spotkania w sezonie zasadniczym

No. 4 Pittsburgh vs. No. 5 Philadelphia - Najbardziej wyrównana chyba para na wschodzie. Philadelphia zespół który przez całą długość sezonu utrzymał naprawdę równą i wysoką formę, niezwykle wyrównany z dużą siłą ofensywną w postaci Jeffa Cartera czy Simona Gagne oraz bardzo twardą czasami aż za twardą obroną. Penguins mają ochotę na powtórzenie zeszłorocznego wyniku czyli minimum finał, czy im się uda ? Mają w swoich szeregach graczy którzy nazywają się Sidney Crosby i Evgeni Malkin więc wszystko jest możliwe.

No. 1 San Jose vs. No. 8 Anaheim - Tutaj zdecydowanym faworytem są Rekiny, zdobywcy President&#39;s Trophy czyli najlepszy zespół sezonu zasadniczego kontra Anaheim które do ostatnich dni walczyli o być albo nie być. Potencjał , zaangażowanie i chyba także umiejętności po stronie San Jose, jednak tak to już w NHL jest że nie koniecznie musi się to zakończyć zdecydowaną wygraną zespołu SJ. ANA pod koniec złapało wiatr w żagle , pojawiła się &quot;Chemistry&quot; a więc bez walki z pewnością się nie poddadzą. San Jose wygrało 4 z sześciu spotkań w trakcie sezonu

No. 2 Detroit vs. No. 7 Columbus - Historia mówi że prawie niemożliwym jest obronienie tytułu zdobywców Pucharu Stanleya. Jednak ta sama historia wskazuje że jeśli ktoś jest w stanie to zrobić to jest to właśnie zespół Detroit Red Wings. Columbus świętowali niedawno swój historyczny awans do fazy play off, przegrali jednak dwa ostatnie mecze sezonu i zamiast zmierzyć się z VAN Canucks trafią na Czerwone Skrzydła. Z pewnością CBJ wolało by jednak rywala z Kanady ale nadzieja w Stevie Masonie i Ricku Nashu którzy jeśli trafią z formą na odpowiednią chwilę i dzień są w stanie sprawić nie jedną niespodzianke. Stan rywalizacji w sezonie zasadniczym to po 3 zwycięstwa z obu stron a więc wcale nie było dominacji Red Wings.

No. 3 Vancouver vs. No. 6 St. Louis - Praktycznie od początku lutego forma Vancouver Canucks wystrzeliła i nie widać na razie końca co z pewnością cieszy kibiców Kanadyjskiego zespołu. Seryjne wygrane oraz świetna dyspozycja formacji i defensywnych i ofensywnych daje nadzieje na bardzo udane występy w play off. Ale także St Louis należy do zespołów które końcówkę sezonu mogą zaliczyć do bardzo udanych, chociaż z pewnością mają w kościach wyczerpującą walkę o wejście do fazy PO. Oba teamy są bardzo dobre w obronie, special teams game. Przed sezonem wielu ludzi wątpiło w to że VAN czy STL znajdą się w postseason game ale jak widać prognozy często bywają mylne. Cztery mecze pomiędzy tymi teamami i po dwa zwycięstwa z każdej strony w sezonie regularnym.

No. 4 Chicago vs. No. 5 Calgary - Jeszcze miesiąc temu wszyscy patrzyliśmy na zespół Calgary jako na jednego z faworytów do dobrej gry w PO, bardzo duża moc ataku, wielu doświadczonych graczy oraz umiejętności skłaniały wielu do stawiania na CGY jako na zespół który może w tym roku osiągnąć szczyt. Ostatni miesiąc był jednak jednym z najgorszych z całego sezonu zasadniczego dla Flames, przegrali wiele pojedynków co z pewnością będzie miało swoje odbycie na formie psychicznej tej ekipy. Chicago zaś po wielu latach posuchy powraca do PO z dużymi nadziejami, prowadzeni przez trenera który praktycznie gwarantuje sukces są z pewnością odpowiednio przygotowani i zmotywowani. Dodatkowym + dla zespołu Blackhawks jest fakt że w tym sezonie zasadniczym wygrali wszystkie 4 pojedynki przeciwko CGY, 100 % dla Chicago ? Zobaczymy
 
A 0

alex23

Użytkownik
Kilka zdań, jeśli można...
1.) Nie sądzicie, że teraz jest idealna pora na rozpoczęcie konkursu typowania . Nie tak dawno było to zapowiadane. Można również ustalić, że każdy uczestnik konkursu wpłaca jakąś kwotę startową i od razu pula się zwiększa.

2.) Vader ponoć jest najlepszym specem w NHL.
Szkoda tylko, że nie zapodajesz żadnych typów na forum. Oczywiście nikt od Ciebie tego nie wymaga, ale fajnie byłoby jakbyś przynajmniej od czasu do czasu &quot;coś&#39;&quot; wytypował, analiza jest zbędna. Nie jestem na tym forum od dawna, ale widziałem tylko jeden twój typ(mecz Dallas).

3) Dla mnie najbardziej wyrównaną parą na wschodzie jest New Jersey vs Carolina. Pingwiny to nie tylko faworyt w meczu z Lotnikami, ale jak dla mnie to główny faworyt do wygrania całej konferencji wschodniej. Wielce prawdopodobne, że zagram na nich w betfair.

Liczę na pozytywny odzew.
pozdrawiam
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Kilka zdań, jeśli można...
1.) Nie sądzicie, że teraz jest idealna pora na rozpoczęcie konkursu typowania . Nie tak dawno było to zapowiadane. Można również ustalić, że każdy uczestnik konkursu wpłaca jakąś kwotę startową i od razu pula się zwiększa.
2.) Vader ponoć jest najlepszym specem w NHL.
Szkoda tylko, że nie zapodajesz żadnych typów na forum. Oczywiście nikt od Ciebie tego nie wymaga, ale fajnie byłoby jakbyś przynajmniej od czasu do czasu &quot;coś&#39;&quot; wytypował, analiza jest zbędna. Nie jestem na tym forum od dawna, ale widziałem tylko jeden twój typ(mecz Dallas).
3) Dla mnie najbardziej wyrównaną parą na wschodzie jest New Jersey vs Carolina. Pingwiny to nie tylko faworyt w meczu z Lotnikami, ale jak dla mnie to główny faworyt do wygrania całej konferencji wschodniej. Wielce prawdopodobne, że zagram na nich w betfair.
Liczę na pozytywny odzew.
pozdrawiam
Ad 1. -&gt; KONKURS
Ad 2. -&gt; Za PeeFki Vadera trzeba grubo płacić ???? A tak w ogóle to przecież nie ma przymusu pisania w tym temacie czy podawania typów na forum a także nie każdy ma na to czas. Pisz do Vadera PW może się jakoś dogadacie ????
Ad 3. -&gt; Pingwiny mają spore problemy w pewnych elementach gry, zwłaszcza nie umieją sobie radzić z zespołami mocno ofensywnymi i ostro grającymi. A Philadelphia z pewnością należy do ekip grających ostro i mocno w obronie, więc w ogólnym rozrachunku to dużej przewagi Penguins bym nie przyznawał
Vader // Ten pkt. 2 to żart. Jakby ktoś nie zrozumiał humoru Odisio ????
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
alex23 specjalnie dla wszystkich fanów NHL zorganizowałem konkurs. Zwłaszcza dla tych ludzi, którzy się udzielali się w temacie niejako w nagrodę mogą teraz zabawić się w typowanie PO ;)
Krótka reklama bo jak widać niektórzy jeszcze nie zdążyli zobaczyć, że jest konkurs ;)
Stanley Cup Playoff`s
Wszystkich miłośników NHL zapraszamy do nowego konkursu! Atrakcyjne nagrody czekają na Was.
----&gt; BETWAY.COM &lt;---- Pula nagród 1500PLN!!!

BTW. alex23 z tym specem to tylko plotka. Sam nie wiem skąd to się wzięło... :|
Swoje przemyślenia nad awansami, typami na całe PO przedstawię tutaj z krótkim uzasdanieniem później.
 
gutek84 93

gutek84

Forum VIP
Przed nami kwintesencja sezonu czyli Playoffs.
Pewien mądry człowiek (Gary Lineker) powiedział kiedyś: &quot;hokej to taka gra w której 12 ludzi ślizga się za krążkiem a na końcu i tak wygrywają Red Wings ????&quot; (jak ktoś jest sprytny to zorientuje się, że w oryginale chodziło o piłkarską reprezentację Niemiec ;). Czy w tym roku będziemy świadkami obrony tytułu przez ekipę z miasta Forda, czy też na tronie zobaczymy nowego mistrza? Sezon zasadniczy przyniósł wiele ciekawych rozstrzygnięć i w tegorocznym Playoffs zobaczymy sporo świeżej krwi (Columbus, St.Louis, Chicago), jak również ku zaskoczeniu wielu kilku potentatów z ubiegłych lat rozpoczęło wakacje już po rundzie zasadniczej (Ottawa, Dallas). Prześledźmy więc pokrótce pary w obydwu konferencjach:
WSCHÓD
(1)Boston Bruins - (8 )Montreal Canadiens
Pojedynek tych dwóch ekip w PO to już chyba &quot;klasyk&quot;. Przed rokiem obydwa zespoły miały dokładnie odwrotne numerki w rozstawieniu i lepsi okazali się Habs, którzy zwyciężyli w serii 4-3. Tym razem nie spodziewam się już tak zaciętej rywalizacji. Habs od długiego już czasu prezentują się bardzo słabo i awans do PO zawdzięczają raczej szczęściu niż dobrej grze. Bardzo poważnym zmartwieniem będzie osłabienie obrony na samym początku PO w postaci braku Markova i Schneidera, dodając do tego niezbyt pewnego w bramce Price&#39;a Kanadyjczykom będzie niezwykle trudno zatrzymać świetnie funkcjonującą ofensywę Miśków i moim zdaniem to właśnie oni awansują do kolejnej rundy.
Mój typ: Bruins 4-1
(2)Washington Capitals - (7)New York Rangers
Kolejna bardzo ciekawa para. Moim faworytem są zdecydowanie Caps. W trakcie sezonu zasadniczego pokazali kawał świetnej gry utrzymując bardzo dobrą formę przez większą część sezonu. No i co najważniejsze Alex chyba jest już bardzo spragniony wielkiego sukcesu, którego przez kilka sezonów gry w NHL jeszcze nie posmakował (mam tu na myśli sukces zespołowy rzecz jasna). Rangers mieli całkiem niezłą drugą część sezonu, zwłaszcza po okienku transferowym kiedy to pozyskali Nika Antropova z Toronto. Z dobrej strony pokazało się również kilku innych graczy takich jak Zherdev czy Drury, ale siła ofensywna Rangers na tle Capitals wypada mimo wszystko blado. Jedyny punkt, który przemawia na ich rzecz to bardzo solidny w bramce Lunqvist, który na moje oko jest lepszym fachowcem niż jego vis-a-vis Jose Theodore, ale czy to wystarczy do wyeliminowania stołecznych? Nie sądzę.
Mój typ: Capitals 4-2
(3)New Jersey Devils - (6)Carolina Hurricanes
Jeszcze miesiąc temu nie miałbym żadnych wątpliwości kto tu będzie lepszy i postawiłbym zdecydowanie na Diabły. Po ostatnich popisach Canes zmieniłem jednak swój pogląd w tej kwestii. Losy tej rywalizacji moim zdaniem zależą w dużym stopniu od tego czy Huragany zdołają utrzymać fantastyczną dyspozycję z końcówki sezonu zasadniczego. Jeśli tak to są w stanie wyeliminować Devils tym bardziej, że Diabły zdecydowanie spuściły z tonu. Chyba nie jest to kwestia jedynie oszczędzania sił przed PO, ale w tym zespole coś wyraźnie się zacięło co widać szczególnie w postawie Martina Brodeura, który od pamiętnej chwili ustanowienia rekordu liczby wygranych wśród bramkarzy zaczął grać coraz słabiej z meczu na mecz co przełożyło się też na grę kolegów. Myślę, że będziemy tu świadkami długiej i emocjonującej rywalizacji i ja pokuszę się tu o wytypowanie pierwszej niespodzianki.
Mój typ: Hurricanes 4-3
(4)Pittsburgh Penguins - (5)Philadelphia Flyers
W pewnym momencie wydawało się, że Pingwinów może w ogóle w tegorocznych PO zabraknąć, wszyscy dziwili się jak to możliwe, że team, który ma takie nazwiska w swoim składzie prezentuje się tak słabo. Wszystko odmieniło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki po okienku transferowym kiedy do zespołu dołączyli Guerin i Kunitz. To dzięki nim ofensywa Pingwinów nabrała odpowiedniej mocy. Crosby i Malkin otrzymali wsparcie, którego chyba im brakowało w zespole no i jakie są efekty widać, Pingwiny nie dość, że zdołały awansować do PO to jeszcze wywalczyły całkiem niezłą 4 pozycję dzięki czemu rozpoczną PO z przewagą własnego lodu w starciu z Lotnikami. Lotnicy rozegrali bardzo przyzwoity sezon chociaż zapewne mogą pluć w sobie w brodę, że w końcówce sezonu zaprzepaścili szansę na 4 pozycję na rzecz Pingwinów. Uważam ich za bardzo solidną ekipę, ale moim zdaniem to jednak Pingwiny wyjdą zwycięsko z tej rywalizacji podobnie jak to miało miejsce w sezonie zasadniczym.
Mój typ: Penguins 4-2
ZACHÓD
(1)San Jose Sharks - (8 )Anaheim Ducks
Mimo, że Rekiny zostały najlepszą ekipą sezonu zasadniczego to nie przekonali mnie do końca swoją grą zwłaszcza w drugiej części sezonu, która była w ich wykonaniu zdecydowanie słabsza niż pierwsza. Nawet kiedy wygrywali to w ich grze nie było widać takiego błysku jak na początku kiedy pożerali swoich rywali bez mrugnięcia okiem. Czy będzie to kolejny sezon w ich wykonaniu kiedy po świetnym sezonie zasadniczym przeżyją wielkie rozczarowanie w PO? Moim zdaniem jest duże ryzyko, że właśnie tak się stanie. Kaczki, które przez większą część sezonu zdecydowanie zawodziły a momentami grały wręcz tragicznie odnalazły swój właściwy rytm w końcówce sezonu. Widać to było zwłaszcza w poczynaniach ofensywnych kiedy to regularnie aplikowali rywalom po 4 i więcej goli w meczu, czy jest to powrót mistrzowskiej formy z 2007 roku? Chyba jeszcze nie, ale na bezzębnych ostatnio Sharks może to wystarczyć.
Mój typ: Ducks 4-3
(2)Detroit Red Wings - (7)Columbus Blue Jackets
Ta para jak dla mnie nie wymaga wielkiego komentarza. Można się rozwodzić nad świetnymi występami Kurtek w sezonie zasadniczym, można psioczyć, że Skrzydłom jak zwykle nie chciało się przykładać do gry kiedy nie było to konieczne. Skrzydła jest to jedyny zespół w NHL, który jeśli włączy swój najwyższy bieg to nikt nie ma z nimi szans i nawet fakt, że Kurtki całkiem nieźle radziły sobie z nimi w meczach rundy zasadniczej (bilans pojedynków 3-3) nie jest w żaden sposób znaczący dla losów tej rywalizacji. Kurtki będą musiały zapłacić frycowe za swój debiut w gronie najlepszych.
Mój typ: Red Wings 4-1
(3)Vancouver Canucks - (6)St.Louis Blues
Orki mają za sobą naprawdę znakomity sezon i jako jeden z niewielu zespołów potrafiły utrzymać naprawdę równą i wysoką formę przez cały sezon. Bracia Sedinowie do spółki z weteranem Sundinem pokazali, że w tym sezonie ich aspiracje są znacznie wyższe niż tylko awans do PO. Do tego wspierani przez świetnego Roberto Luongo w bramce widzę ich nawet w finale konferencji. Jeśli chodzi o Nutki to należą im się naprawdę wielkie brawa. Odrodzenia Pingwinów czy Kaczek mogły zrobić wrażenie, ale Nutki dokonały rzeczy naprawdę niesamowitej. W połowie stycznia zajmowali ostatnie miejsce w konferencji i było już niemal pewne, że sezon mają spisany na straty. Wtedy jednak rozpoczął się ich niesamowity pościg za czołówką, który zakończył się pierwszym od 5 lat awansem do PO. Wielki szacunek należy im się tym bardziej, że nie mają oni w składzie wielkich gwiazd, tak jak inne zespoły. Ekipa jest zbudowana wokół młodych wilków (Boyes,Backes, Berglund, Oshie) wspomagana przez bardziej doświadczonych Tkaczuka i McDonalda. W takim składzie potrafili stawić czoła najlepszym zespołom ligi i w przypływie wielkiej formy awansować do PO na 6 pozycji. Na pewno ten niesamowity pościg kosztował ich wiele sił, których może zabraknąć już w starciu z Nucks.
Mój typ: Canucks 4-2
(4)Chicago Blackhawks - (5)Calgary Flames
Wydawało się, że Płomienie wywalczą 3 miejsce w konferencji, jednak ostatnie słabe występy i ogromne problemy kadrowe spowodowały, że totalnie uszło z nich powietrze i na finiszu dali się wyprzedzić zarówno Jastrzębiom jak również Vancouver. Jest mi bardzo przykro, że tak źle dzieje się ostatnio w ekipie z Calgary bo jest to jedna z moich ulubionych drużyn, której potencjał jest w moim odczuciu na wagę finału konferencji. Trapiony przez liczne kontuzje zespół rozsypał się jednak kompletnie. Niestety sytuacja nie zmieni się znacząco do czasu rozpoczęcia rywalizacji z Chicago i w tej sytuacji marzenia na dobry start w PO Płomienie będą musiały odłożyć na przyszły rok.
Mój typ: Blackhawks 4-1
 
shen 408

shen

Użytkownik
Playoffy czas zacząć,jak prawie co roku faworytami do zdobycia Pucharu Stanleya jest ekipa Detroit Red Wings,w tym roku namieszać powinny zespoły z Bostonu,Philadelphii oraz z San Jose.Według wielu czarnym koniem tegorocznych PO będą teamu Caroliny i Vancouver,jak co roku powinno być wiele emocji i kilka zaskakujących rozwiązan już w pierwszej rundzie Playoff.Wg mnie

Boston-Montreal 4-0
Rewanż za ubiegłoroczny Playoff w którym ekipa z Montrealu ograła grajków z Bostonu.W tym roku napewno taki wynik byłby niesamowitą sensacją.Wg mnie sensacji nie będzie i Niedzwiadki spokojnie wygrają tą rywalizacje w 4 spotkaniach.Ich atutem jest bardzo dobra obrona oraz najlepszy Bramkarz w NHL.Odwrotnie Canadiens którzy po zmianie trenera grali dość kiepsko,Carey Price ich bramkarz jak ma dobry dzień to potrafi wpuścić wszystko co leci w jego kierunku,ofensywnie oba zespoły nie odbiegają za bardzo od siebie,w obu zespołach jest wielu doświadczonych graczy mających już za sobą wiele pojedynków w Playoffach.Ja stawiam na ekipe Bruins,ekipę która ma najlepszą obrone w NHL.

Washington-NY Rangers 4-3
Najlepszy gracz w NHL+najlepszy obrońca w NHL+kiepski bramkarz kontra dobra obrona+Henriq Lunqvist czyli człowiek nr1 w Rangers i bramkarz któremu ekipa Rangers w dużej mierze zawdzięcza awans do Playoff.Teoretycznie wszystkie atuty są po stronie Capitals,wszystkie poza obsadą bramki.Capitals stawiają zdecydowanie na ofensywe,Rangers na obrone,jeśli Lundqvist zagra bardzo dobre spotkania to Capitals mogą mieć spore problemy.Wg mnie awansują Capitals po 7 spotkaniach.

New Jersey-Carolina 3-4
Najbardziej wyrównany z pojedynków w pierwszej rundzie Playoff na wschodzie.Ekipa Hurricanes miała niesamowity koniec sezonu zasadniczego,wygrywając 9 meczów z rzędu.Na papierze o wiele lepszym składem dysponują Diabły z New Jersey.W bramce nr1 reprezentacji Kanady Martin Brodeur,bramkarz który ponad 60% sezonu zasadniczego leczył kontuzje,po powrocie na lód nieprezentował się już jednak tak dobrze jak kiedyś,kilka przegranych spotkań,szczególnie wyjazdowych to jego zasługa.Ogólnie to Diabły w tym roku grają jak na siebie bardzo słabo na wyjazdach,pozwalają strzelić sobie 7 bramek w meczu z Islanders,męczą się z kiepskimi Maple Leafs,z którymi nie wygrali w regulaminowym czasie gry ani razu.Odwrotnie Canes,ekipa dość wyrównana,ekipa która po raz pierwszy od 2 lat awansowała do PO.Grając ostatni raz w PO wygrali Puchar Stanlaya,niebędąc wtedy nawet w gronie faworytów do gry w finale konferencji wschodniej.Wg mnie bardzo wyrównana para,z wskazaniem na Hurricanes.

Pittsburgh-Philadelphia 2-4
Crosby,Małkin,Guerin,Kunitz,z takim składem awans do drugiej rundu powinien być pewny,ja jednak uważam że awans do drugiej rundy PO wywalczą Lotnicy,zespól który grał dość równo przez cały sezon,odwrotnie Penguins którzy w pewnym momencie byli poza playoff.Philadelphia to miasto braterskiej miłości,w tym pojedynku miłości nie będzie.Flyers są jednym z najostrzej grającym zespołów w NHL,po za tym defensywa Flyers sprawia lepsze wrażenie,ofensywnie też wiele nie ustępują.Jeśli zatrzymają Crosbego i Małkina to powinni awansować do kolejnej rundy.Wg mnie najciekawszy pojedynek pierwszej rundy,zapowiada się prawdziwa hokejowa wojna


San Jose-Anaheim 4-2
Derby Kalifornii,pojedynek najlepszego po sezonie zasadniczym zespołu San Jose kontra byli mistrzowie z przed kilku lat,bardzo doświadczona ekipa z wieloma weteramnami czyli ekipa Anaheim.W ekipie San Jose kilku zawodników ostatnio leczyło kontuzje.Sharks co roku po dobrym sezonie zasadniczym zawodzą w Playoffach,jednak w tym roku powinno być inaczej,w każdej formacji mają o wiele lepszych zawodników niż ekipa z Anaheim,w tym roku są głównym faworytem do wygrania rywalizacji na zachodzie.Wg mnie powinni poradzić sobie w 6 spotkaniach.

Detroit-Columbus 4-3.
Ekipa Red Wings broni Pucharu Stanleya,ekipa Blue Jackets po raz pierwszy gra w Playoffach,powinno być 4-0,ale raczej nie będzie tak łatwo,zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek Dawida z Goliatem.Ekipa Columbus wg wielu niemiała by żadnych szans w PO,gdyby trafiła na ekipe z Vancouver,niespodziewanie więc Blue Jackets przegrali w ostatnim meczu sezonu z Minesotą i trafili na ekipe z Detroit.W sezonie zasadniczym raz ograli Red Wingsów 8-2 w Detroit.W bramce Jackets broni najlepszy pierwszoroczniak Steve Mason.Wg mnie wygrają Red Wings po 7 bardzo trudnych spotkaniach.

Vancouver-St.Louis 4-0
Bluesmani po raz pierwszy od 4 lat awansowali do Playoff,w pierwszej rundzie trafili od razu na najmocniejszy Kanadyjski team czyli Vancouver Canucks,ekipe która mierzy w tym sezonie bardzo wysoko,Canucks przez cały sezon grali bardzo równo,chyba jako jedyny zespół nikogo z zawodników podczas sezonu nie wymienili,mają bardzo młody oraz bardzo zgrany skład,typową mieszanke młodości i doświadczenia+Roberto Luongo w bramce,grają naprawde bardzo szybki i energiczny hokej,powinni zmieść Bluesmanów w 4 meczach.

Chicago-Calgary 3-4
Ekipa z Calgary pod koniec sezonu zasadniczego przegrała na rzecz Vancouver mistrzostwo Dywizji Midwest,oraz 3 miejsce w Playoffach,rok temu odpadli w pierwszej rundzie Playoff.W tym roku taka sytuacja nie może się powtórzyć.Flames w swoim składzie posiadają bardzo doświadczonych hokeistów,Sprowadzili też Olli Jokinena z Phoenix,zrobili to raczej nie po to by po raz drugi z rzędu odpaść w pierwszej rundzie PO.Wg mnie po 6 lub 7 meczach awansuje bardziej doświadczony w PO zespół Flames.
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Widzę, że większość wygłosiła swoje prognozy &quot;pogodowe&quot;, to i ja dołączę się do tego towarzystwa ???? Dziś jedynie zabiorę głos w temacie konferencji wschodniej.

:hokej:Boston vs Montreal​

Pojedynek, który na pierwszy rzut oka wydaję się być lekkim spacerem dla Niedźwiadków. Oczywiście nie miałbym nic przeciwko ponieważ Boston jest to drużyna, której kibicuje najmocniej w rozgrywkach PO. Jednak ekipa z Montrealu to nie byle jaki zespół i pomimo tego, że ostatnio nie grali nic wielkiego to wydaję mi się, że w PO będą niezwykle groźni. Cicha nadzieja na to że Carey Price nie zawiedzie kibiców Bostonu.

:hokej:Washington vs Rangers​

Za faworyta uchodzi tu drużyna Caps, jednak jeśli nadal ich gra będzie skoncentrowana jedynie na Ovcy, wynik tej pary może okazać się dość niespodziewany dla ekipy ze stolicy. Potencjał Capitals mają wielki jednak moim zdaniem tacy zawodnicy jak choćby Semin nie dają drużynie pełni swoich umiejętności. Semin końcówkę sezonu równie dobrze mógł przeleżeć w domu i nie pojawiać się na lodzie, tak bardzo się udzielał w spotkaniach. Co do Strażników, końcówka sezonu była dla nich na pewno bardzo ciężka jednak ekipa, która zbytnio nie lubi grać w PP pokazała duże doświadczenie i maksimum zaangażowania aby osiągnąć cel. Moim zdaniem faworyta tu nie ma i po cichu nawet upatrywałbym Rangers jako zwycięzców tej pary.

:hokej:New Jersey vs Carolina​

Jedna z dwóch par, które zapowiadają największe emocje w tej konferencji. Pomimo tego, ze Devils od dawna już mogli się cieszyć miejscem w PO, to ich ostatnie występy nie zapowiadają zbyt kolorowej przyszłości. Oczywiście, końcówka sezonu a faza PO to dwie różne bajki, jednak nie wydaję mi się by w kilka dni dokonać nagłej zmiany gry drużyny. Diabły przede wszystkim muszą polegać na swej defensywie i podporze, którą stanowi Martin. Pod tym względem na pewno są lepsi od Hurricanes ale już w kwestii ofensywy mógłbym się spierać, że tu przewaga należy do graczy z Caroliny. Reasumując mimo wszystko spodziewam się w tych spotkaniach wielu bramek, może to i dziwne, ale takie mam przeczucie :-D. Typ na awans to jednak New Jersey.

:hokej:pittsburgh vs Philadelphia​

100% emocji i gwarancja 7 meczy :?: Czy jest to możliwe otóż moim skromnym zdaniem owszem i będzie to naprawdę dramatyczna rozgrywka. W tym wypadku mam już 100% przekonanie, że atut gry w defensywie należy do Lotników, zaś moc ofensywna to już przywilej Pingwinów. Zresztą Pitts na same PO powołało z AHL Sykorę i Satana, także ich atak na papierze będzie bardzo mocny. Jednak czy okażę się on wystarczająco mocny na zaporę Phili, to pytanie nurtuję mnie od momentu gdy zobaczyłem, że obie ekipy zagrają ze sobą. Wskazanie zwycięzcy jest dość trudnym zadaniem jednak ja pozostanę przy sile ofensywnej, hokej, który prezentuję Pittsburgh trafia do mnie znacznie bardziej, niż gra Flayers, która przypomina troszkę &quot;pracę w fabryce&quot; w której wszystko chodzi według schematu. Wiem, że to dość wymyślne porównanie, ale tak to widzę i sądzę że Crosby i jego ferajna w siódmym spotkaniu zapewni sobie awans dalej.

Pozdrawiam:spokodfhgfh:
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
To może czas na odrobinę dyskusji w temacie ????
Washington-NY Rangers 4-3
Najlepszy gracz w NHL+najlepszy obrońca w NHL +kiepski bramkarz kontra dobra obrona+Henriq Lunqvist
Najlepszy gracz w NHL to sprawa dyskusyjna chociaż nie podlega wątpliwości że Alex jest pierwszoplanową gwiazdą ligi. Najlepszy obrońca ... Jak rozumiem chodzi o Mike&#39;a Green&#39;a ? No to tutaj już zdecydowanie nie rozumiem, owszem najskuteczniejszy obrońca to fakt ale najlepszy ? Moim zdaniem zdecydowanie nie
 
shen 408

shen

Użytkownik
To może czas na odrobinę dyskusji w temacie ????



Najlepszy gracz w NHL to sprawa dyskusyjna chociaż nie podlega wątpliwości że Alex jest pierwszoplanową gwiazdą ligi. Najlepszy obrońca ... Jak rozumiem chodzi o Mike&#39;a Green&#39;a ? No to tutaj już zdecydowanie nie rozumiem, owszem najskuteczniejszy obrońca to fakt ale najlepszy ? Moim zdaniem zdecydowanie nie
Wg mnie najlepszy obrońca w NHL
Mike Green 68 meczy 73 punkty(31goli+42 asysty)18PPG +/- +24
Każdy zespół w NHL chciałby takiego obrońce.Odisio wg ciebie kto jest najlepszym defensorem w NHL?

Mała sonda
Kto według was kto zdobędzie Puchar Stanleya?
Ja stawiam na bardzo silną ekipe Boston Bruins
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Wg mnie najlepszy obrońca w NHL
Mike Green 68 meczy 73 punkty(31goli+42 asysty)18PPG +/- +24
Każdy zespół w NHL chciałby takiego obrońce.Odisio wg ciebie kto jest najlepszym defensorem w NHL?

Mała sonda
Kto według was kto zdobędzie Puchar Stanleya?
Ja stawiam na bardzo silną ekipe Boston Bruins
Shen, zgodzę się z tym że Green jest bezsprzecznie najlepiej punktującym obrońcą jednak aby oceniać go jako najlepszego defensora ligi, to chyba troszkę na wyrost stwierdzenie ponieważ, według mnie kryteria dla najlepszego defensora są trochę inne. Oczywiście jeśli zdobywa dużo punktów to jak najbardziej jest to jego wielką zaletą, ale nie zapominajmy o tym, że prawdziwi obrońcy skupiają się na obronie własnej bramki to przede wszystkim a poza tym w grę wchodzą &quot;bodiczki&quot; i wyprowadzanie krążka, a w tych kategoriach nie postrzegałbym Mike&#39;a jako lidera całej ligi. W moim przekonaniu na tytuł najlepszego defensora jeśli już miałbym wyróżniać wybrałbym Gonchara lub Zdena są to zawodnicy, którzy nie dość że trzymają w kupie całą grę obronną to i od nich również wiele zależy na lodzie.

To taki komentarz względem tej małej dyskusji a co do sondy to sympatyzuje za Bruins, ale chciałbym aby zwycięzcą zostało Vancouver ????
 
klawisz902 1

klawisz902

Użytkownik
Ja stawiam na bardzo silną ekipę Boston Bruins
.....a co do sondy to sympatyzuję za Bruins, ale chciałbym aby zwycięzcą zostało Vancouver ????

Panowie! Jakbyście czytali w moich myślach. Ja stawiam na finał Boston Bruins - Vancouver Canucks. To są w tym roku najsilniejsze ekipy NHL. Co do zwycięstwa, to jednak skłaniałbym się ku Miśkom.
Pozdrawiam!
 
K 0

kris1

Użytkownik
a ja tam myślę, że ostatnio słabe wyniki San Jose i Detroit to zasłony dymne, bo ciężko mi uwierzyć, by nagle dwie tak dobre drużyny zaczęły naraz tracić punkty i słabiej grać... San Jose cos tam pod koniec zdobywało, a Detroit to już w ogóle... Vancouver będzie miał ciężko z STL , tak samo jak i Boston z Montrealem... ktoś z tych faworytów wydaje mi się że zawiedzie a do tego grona dołączę Washington z NYRangers i stawiałbym na Rangersów. Czarne Konie Playoffów stawiam na Chicago i ST Louis i jak mówiłem nie zdziwię się na wygraną Montrealu. Inne pary to tak instynktownie myślę, że NJDevils, Pittsburgh i Detroit. Ale to tylko moje opinie i odczucia. Nie mogę się doczekać już jutrzejszych potyczek i rozwikłania tych zagadek kto w jakiej jest formie ????
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Wszyscy ogarnięci są z pewnością emocjami związanymi ze zbliżającymi się pierwszymi meczami fazy Play Off, dodatkowo emocje te potęguje Konkurs w który z tego co widziałem bawi się duża grupa osób :spokodfhgfh:

Ja więc spróbuję trochę mniej popularnym tematem zainteresować część osób, chodzi mi mianowicie o 2009 NHL Entry Draft.

Pierwsza tura tegorocznego Draftu odbędzie się 26 czerwca w Bell Centre w Montrealu. Wczoraj natomiast odbyło się losowanie które miało wyłonić kolejność 5 zespołów które będą jako pierwsze mogły dokonywać draftowych wyborów.

Losowanie zadecydowało że kolejność wybierania będzie następująca :

1. New York Islanders
2. Tampa Bay Lightning
3. Colorado Avalanche
4. Atlanta Thrashers
5. Los Angeles Kings

Głównymi aktorami tegorocznego draftu będą jak zwykle zresztą zawodnicy, w tym roku dwójka : John Tavares oraz Victor Hedman. Spróbuje krótko opisać obu Panów którzy mogą mieć wspaniałą przyszłość w NHL.


Victor Hedman
Grający dla Szwedzkiego Modo, 19 nastoletni obrońca, którego bardzo dużym atutem jest świetna gra przy niebieskiej linii, zdobył 21 punktów w 43 grach i dobrą dyspozycją zasłużył na tytuł Rookie of the Year w Szwedzkiej lidze. Drugi rok z rzędu jest on reprezentantem Szwecji, w roku 2008 wraz ze swoją drużyną zdobył srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Jego wzorem jest gracz Detroit Red Wings Niklas Lidstrom, i podobnego typu zawodnikiem chciałby być Victor.




John Tavares
W swoim czwartym sezonie w OHL, Tavares prowadzi w lidze mając na swoim koncie 58 bramek w 56 grach. Ustanowił nowy rekord ligi OHL zdobywając przez łączny czas grania 215 goli w 247 występach. Na scenie międzynarodowej zdążył zostać już dwukrotnym złotym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów (2008,2009) odgrywając znaczącą role w roku 2009 strzelając w mistrzostwach 8 bramek. W roku 2007 został graczem roku ligi CHL, pobił rekord Weyna Gretzkiego dotyczący ilości bramek zdobytych w jednym sezonie mając jedynie 16 lat, w OHL debiutował w wieku lat 15. jego ulubionym zespołem NHL jest Toronto Maple Leafs.




Oprócz tej dwójki rankingi europejskie i amerykańskie (układane przez specjalnie wyznaczonych do tego scoutów) są pełne młodych i wartościowych graczy, zaprezentuje pierwsze dziesiątki tych rankingów bo jestem przekonany że przynajmniej część z tych nazwisk niedługo będzie często wymawiana przez osoby mające styczność z hokejem i ligą NHL :



Na szczególną uwagę zasługują z pewnością MATT DUCHENE który jest przede wszystkim świetnym playmakerem oraz MAGNUS PAAJARVI-SVENSSON reprezentant Szwecji zaledwie 18 nastoletni chłopak prezentujący już w tej chwili spory potencjał. Moim zdaniem natomiast tegoroczny draft nie obfituje w dobrych goaltenderów i raczej nie ma w czym wybierać, aczkolwiek wszyscy ci zawodnicy są jeszcze praktycznie juniorami i wystrzał ich talentu może nastąpić w każdej chwili.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Propozycja :
Washington Capitals - New York Rangers -&gt; Washington Capitals 60 &#39; (1,92) ⛔
Pierwszy mecz z serii pojedynków Capitals - Rangers, najbardziej kontrastująca ze sobą para przeciwników, Washington zespół który stawia na offence i zakłada zawsze strzelić więcej bramek niż straci oraz Rangers którego największym atutem jest ustawienie obronne oraz wysokiej klasy bramkarz Henriq Lundqvist. Może być ciekawie , na cztery mecze w sezonie zasadniczym trzy razy wygrywali Capitals ale nie były to zwycięstwa porażające swoim rozmiarem i stylem, jedno zwycięstwo różnicą jednego gola , następnie wygrana dopiero w dogrywce a na koniec zwycięstwo dwubramkowe (ale gol strzelony na empty net) widać więc że WAS wcale łatwo z Rangersami się nie gra. Ale Rangersom przeciwko Caps gra się jeszcze gorzej, wygrali tylko raz i to w rzutach karnych gdzie mają ewidentną przewagę w postaci bramkarza. Pierwszy mecz, własny lód i masa strzałów na bramkę Lundqvista powinny przynieść dziś pierwsze zwycięstwo zespołowi Washington Capitals
 
michael-ellis 1,6K

michael-ellis

Użytkownik
Pittsburgh Penguins - Philadelphia Flyers powyzej 5.5 goli @1.75⛔

Nie widzę przeciwskazań, aby obie drużyny zaczęły tę rundę z wysokiego C i trochę sobie postrzelały. 2/3 spotkań pomiędzy tymi drużynami rozgrywane w Pittsburgh&#39;u to overy. A ostatnio był under... statystyka po naszej stronie ???? . Wiadomo pierwsze mecze trochę trudne do typowania, ale liczę na siłę ofensywną obu zespołów plus PIT u siebie. 4:2 ewentualnie 3:3.

ewentualnie 4:1
 
botshek 360

botshek

Użytkownik

Washington Capitals - New York Rangers

Dawno nie pisałem swoich typów na forum, ale nie znaczy, że nie jestem na bierząco z NHL ???? Dzis nie będzie porywającej analizy, ale jutro juz powinna być. Dziś przychylam się do typu Odisio i stawiam na zdecydowaną wygrana Caps w regulaminowym czasie gry. Oglądałem ostatnie mecze Rangers i były one kiepskie. Zero pomysłu na grę. Caps rozpoczynają potyczkę z Rangers u siebie i nie wyobrażam sobie żeby meczu u siebie nie wygrali. Dziś maszynka do strzelania jaką jest linia ataku Caps powinna działać bez zarzutów i wypunktować Rangersów.​
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom