>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

NHL (National Hockey League) - Sezon zasadniczy 2021

Status
Zamknięty.
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
No właśnie. Co nie wejdzie? Początkowo myślałem również o Blues, Ducks i Vegas. Nutki ostatnio sporo wpuściły. Colorado strzeliło im osiem i myślałem, że Rekinom nie pozwolą na wiele jednak Sharks prawie urwali punkty. Kto wie, czy gdyby zamiast Dubnyka bronił Jones to nie udałoby się Rekinom zaskoczyć. Co do Vegas to najpewniej wygrają. Z Lehnerem w bramce i taką ofensywą powinno pójść w miarę gładko. Na koniec zostawiłem Ducks - Wild bo w tym przypadku zastanawiałem się na underem. Minnesota faworyzowana, bo ofensywa Ducks kuleje. Nie potrafią strzelać bramek. Mimo wszystko czuję zwycięstwo Ducks. Jeśli miałbym wybrać underdoga na dziś to wahałbym się między Sharks i Ducks ; )
 
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja dzis równiez celuje w Habs. Miedzy słupkami dobra robote robi Price, z kolei mam wazenie ze Orki pozbywajac sie Markstroma straciły i to poki co odbija sie na wynikach bo nieststy obaj ich bramkarze prezentuja sie mowiac delikatnie średnio.

Habs RT kurs 2,12

Licze tez na WIld, ze przycisna w pierwszej tercji i cos strzelą , maja z przodu kim strzaszyc i wierze ze zdołaja pokonac Gibsona, który dwa dni temu był nie do ugryzienia.

Wild RT kurs 2,22
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Toronto Maple Leafs - Edmonton Oilers

Typy:
Darnell Nurse strzeli gola (razem z dogrywką i decydującym rzutem karnym) @8,00 Fortuna
Darnell Nurse powyżej 0,5 punktu w meczu(razem z dogrywką i decydującym rzutem karnym) @2,50 Fortuna

Faworytem tego meczu jest Toronto Maple Leafs, ale mnie coś mówi, że Edmonton Oilers wreszcie odpalą i że to będzie dobre spotkanie w ich wykonaniu. Na początku sezonu w dobrej formie wydaje się być Darnell Nurse. On w tym sezonie strzelił już gola, a bylo to w pierwszym meczu Edmonton Oilers z Vancouver Canucks. Darnell Nurse oddał wtedy cztery celne strzały na bramkę, czyli całkiem sporo. Cztery strzały w światło bramki oddał też w ostatnim meczu przeciwko Montreal Canadiens. W pozostałych dwóch meczach tego sezonu oddawał po dwa strzały na bramkę. Jak widać Nurse całkiem sporo próbuje. To właśnie on spędza najwięcej czasu na lodzie w drużynie Edmonton Oilers, nie inaczej powinno też być w tym spotkaniu z Toronto Maple Leafs, czyli spędzi na lodzie ok. 25 minut i w tym czasie kilka strzałów odda. Toronto w tym sezonie gra w swoim stylu, czyli dużo strzelają, ale też sporo tracą. Ich formacje ofensywne, podobnie jak w poprzednich sezonach, wyglądają imponująco, jednak defensywa nadal jest problemem i mam nadzieję, że Oilers to wykorzystają i że Darnell Nurse zdobędzie w tym meczu przynajmniej jeden punkt, a po cichutku liczę na strzelenie przez niego gola. Oprócz tego podoba mi się też typ na to, że Edmonton Oilers wygrają lub zremisują i w meczu będzie powyżej 5,5 bramki, bo spodziewam się tutaj mocno overowego spotkania.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +158
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Z dogów chodza mi po głowie Oilers. Mimo porazek skład maja dobry. WIadomo duzo wiecej z przodu do zaoferowania niz z tyłu ale to nie znaczy, zeby tak faworyzowac Leafs, którzy w defensywie nie grzeszą równiez. Licze na przebudzenie sie liderów Oilers i w koncu solidny mecz w defensywie.

Oilers RT kurs 3,1 fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +443
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Każdego roku powtarzam sobie to samo: "Nie stawiaj na Toronto". ;) Po czym stawiam na nich ponownie na początku każdego sezonu. Kursy na nich często nie są za wysokie, a najczęściej przegrywają w najmniej spodziewanym momencie. Poza tym to prawda, że do obstawiania NHL potrzebny jest model, którego trzeba się trzymać, bo w przeciwieństwie do KHL analizowanie nie przynosi tutaj większych korzyści.
 
rekretyper 83,8K

rekretyper

Użytkownik
Zgadzam się Toronto już w poprzednim sezonie było bardzo faworyzowane przez bukmacherów a ich gra i wyniki tego nie odzwierciedlały.
Może rozwinąć myśl "potrzebny jest model"
 
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Może rozwinąć myśl "potrzebny jest model"
Większość się zgodzi co do tego, że analizowanie NHL w podobny sposób jak KHL niewiele pomaga. W sumie to analizowanie NHL w ogóle niewiele pomaga. W poprzednim sezonie udało mi się znaleźć pewien model na jakimś amerykańskim forum, ale gdzieś się zapodział i za cholerę nie mogę go odszukać, a sprawdzał się nieźle. Nie pamiętam jego sposobu działania dokładnie, bo wszystko było zawarte w arkuszu, ale brał pod uwagę m. in. serie zwycięstw, bramkarzy itd. Grając według jego zasad można było osiągnąć yield +/- 12%. Istnieją różne modele mniej i bardziej skomplikowane. Np. Zespól który wraca z trzy-meczowej delegacji i przegra pierwszy mecz u siebie - następny wygra itp. Są też takie które biorą pod uwagę takie statystyki jak Expected Goals, Corsi, Fenwick, PDO itd. ale ciężko taki znaleźć o zrobieniu takiego własnoręcznie nie wspominając.

Może część z was kojarzy dziennikarza o nazwisku Dom Luszczyszyn. Często pojawia się na Twitterze i pisze dla The Athletic. On kilka lat temu opracował własny model (zaadaptował go chyba z innego sportu i dostosował do NHL). Co sezon go usprawnia. Nie wiem, czy bez konta będzie można przeczytać artykuł, ale tutaj ten model jest dokładnie opisany: https://theathletic.com/1019070/201...projection-model-ahead-of-the-2019-20-season/

W tym sezonie również na podstawie tego modelu podaje swoje przewidywania. Zastrzegł na początku, że zanim sezon się rozkręci może być różnie, bo co roku tak jest, ale wczoraj polecał postawić na Oilers, Minnesotę i St. Louis, ale na tych ostatnich tylko jeśli w bramce stanie Dubnyk. W bramce pojawił się Jones, więc można powiedzieć, że trafił 100%.

Jego model jest skomplikowany, ale on pewnie ma do dyspozycji wielu ogarniętych ludzi i sam zajmuje się tematyką prognozowania. Własnoręcznie byłoby bardzo ciężko coś takiego opracować, a jeśli chodzi o KHL to nie ma nawet mowy, bo cięzko znaleźć takie statystyki jakby chociaż "shooting percentage", a co mówić o jakichś corsi i fenwickach ; )
 
Otrzymane punkty reputacji: +180
T 23,8K

twinkle

Użytkownik
Ja grałem zawsze (i gram nadal) bramki na podstawie współczynnika liczonego ze skuteczności, skuteczności z ostatnich 10 spotkań, kursu i przerwy w strzelaniu - dawało się wychodzić na całkiem ładny plus w każdym sezonie. Myślę że i w tym nie będzie inaczej. Oczywiście na początku sezonu te statystyki są mniej warte niż w miarę upływu czasu, ale dla przykładu, z graczy których obserwuję: najwyższy współczynnik opłacalności póki co mają Athanasiou i Texier, z tym zastrzeżeniem że w tej chwili obaj są po bramkach. Pierwszy z wysokich współczynników z przerwą jest Comtois. Ale miarodajność pojawi się myślę dopiero po najwcześniej kilkunastu meczach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Dzisiaj będę próbował ustrzelić wszystko. Kursy i stawki dopiszę później, bo mam do dyspozycji tylko telefon i wracam późno.

✅ Bruins ML @1,72 4/10 - Nie wierzę, żeby Bruins przegrali dzisiaj u siebie z Flyers. Z całym szacunkiem do tych drugich. W bramce Bostonu Rask, który zagrał ostatnio bardzo dobre spotkanie. Ofensywa Bruins musi być bardziej skuteczna. Myślę że dzisiaj w końcu odpalą. Ciekawostką jest, że Boston nie strzelił dotychczas ani jednej bramki w grze 5 na 5.

✅ Islanders ML @1,62 6/10 - W tym przypadku nie można wybrać inaczej. Kto oglądał ich mecz z Bostonem ten wie jak grali. Mimo, że stawiałem wtedy na under cały czas drżałem o wynik : )

✅ Montreal ML @1,73 5/10 - Ponownie wybieram Habs. Nie wiem co się stało wczoraj, ale dzisiaj Canucks bez Edlera, któremu wiele zawdzięczają. Dodatkowo ich grafik był nieco napięty i będzie to ich szósty mecz w ciągu dziewięciu dni. Habs wezmą odwet.

✅ Jets ML @1,78 5/10 - Wygląda to tak jakby każda ekipa lekceważyła Sens w ich pierwszym spotkaniu, rewanżując się w drugim. Myślę, że dzisiaj z Jets będzie podobnie. W poprzednim meczu musieli odrabiać straty i jakoś się udało doprowadzić do dogrywki. Dzisiaj będą bardziej ostrożni.

❌ Colorado ML & Bolts ML @2,23 3/10 - Tutaj nie ma o czym mówić. Nie wydaje mi się, żeby Kinga wzięli odwet. Avs to jednak za wysokie progi. Pdobnie z Jackets. Pomeczyli się z DRW, a z Bolts będzie dwa poziomy trudniej.

Unibet

-3,11
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +431
T 23,8K

twinkle

Użytkownik
Ja dziś odpuszczę sobie pierwsze mecze w parach i spróbuję zagrać kontrę na Sens, Kings i Habs. Królowie wcale tak bardzo nie odstawali wczoraj od Lawin, stracili dwie bramki w osłabieniu, kar odsiadywali 2x więcej. Może dziś pokuszą się o bardziej uważną grę w tym zakresie. Dodatkowo, wczoraj przewagę w bramce mieli Avs (Grubauer-Petersen), dziś w Colorado młody Miska, z jednym rozegranym meczem w NHL, a do bramki LA wchodzi Quick, więc zdecydowana przewaga tutaj. Na dodatek nie wygrali jeszcze ani jednego meczu, a kiedyś ten moment przyjść musi.

Kings ML @3,0(4-2)

Jets dalej bez Laine i kilku innych ważnych graczy, Senators w zasadzie chyba tylko bez Stutzle. Wczoraj porażka po dogrywce, dzis kursy na nich są wyższe. Jak wyżej liczę na odwrotny wynik.

Senators ML @2,07(1-4)

I ostatni mecz, chyba z największą szansą na trafienie, Habs którzy powinni wziąć rewanż, tutaj zdecyduję się na dubla z Tampą, której porażka byłaby chyba jednak sporą niespodzianką.

Canadiens ML @1,68(7-3)
Tampa ML @1,58(3-2d, nie zdziwię się jak jutro będzie odwrotnie)
AKO: @2,65

Dodatkowo:

Motor napędowy Ottawy, ostatni mecz 7 SOG, duży icetime, pierwszy do PP, bez bramki od dwóch spotkań -
B.Tkachuk strzeli bramkę @3.20

Elias podobnie jak Brady, duży ciąg na bramkę, icetime, PP, a to jest chłopak który w każdym ze swoich dwóch sezonów był czołowym strzelcem Orek. Na dodatek - w tym sezonie jeszcze bez trafienia, mimo 5 rozegranych meczów.
E.Pettersson strzeli bramkę @3.30

Na koniec:
J.Petry >0,5p @2.0

Kursy Fortuna.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +206
rekretyper 83,8K

rekretyper

Użytkownik
Boston stwarza sporo sytuacji tylko gorzej z ich wykończeniem a zawodników mają do tego, czas aby dzisiaj odpalić bo rywal też potrafi odpowiedzieć choć przy Rasku będzie o to trudniej.

Tutaj zagram na Isles, chociaż obawiam się tego meczu bo Devils jak narazie całkiem fajnie grają.

Boston ml 1.62
Islanders ml 1.56
ako 2.53 Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +198
rekretyper 83,8K

rekretyper

Użytkownik
Covid w Waszyngtonie. Ze składu na najbliższe 4 spotkania wypada Samsonov, Orlov, Kuznetsov i Ovechkin. O ile pierwszego można zastąpić to pozostałych już będzie ciężko i będą to odczuwalne braki kadrowe. Szable pierwsze spotkania w sezonie zagrały właśnie z Caps i oba przegrały ale byłby to wyrównane mecze i przy takich osłabieniach gospodarzy powinni dzisiaj wziąść odwet za tamte spotkania.
Myślę nad zagraniem dubla ze zwycięstwem Nashville. Dallas dopiero zagrają pierwszy mecz w sezonie gdzie inni już mają trochę minut spędzone na lodzie, a treningi to nie to samo co rytm meczowy. Preds nie oglądałem w tym sezonie jeszcze ale myślę że warto pójść w ta stronę.
Buffalo Sabres ml 1.72
Nashville Predators ml 1.80
ako 2.95 Fortuna
 
Ostatnia edycja:
T 23,8K

twinkle

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Ja się zastanawiam jakim składem w ogóle Stars wyjadą na lód, bo lista potencjalnych nieobecności jest spora. Przede wszystkim kto stanie w bramce, bo Bishop jest kontuzjowany a Khudobin może ponoć nie zagrać z innych powodów. Ale nie zapominajmy, że to zeszłoroczny finalista z olbrzymim potencjałem osobowym. Z tym rytmem meczowym Preds to też chyba nie do końca, bo owszem, zagrali 3 mecze, ale do rytmu to temu jeszcze trochę brakuje. Mają wprawdzie całkiem niezłe szanse wygrać mecz, ale i tak kuszą mnie Stars z pozycji doga.. zobaczymy jak ogłoszą składy.

Z ekip grających dziś b2b i będących po porażkach mamy Columbus i Toronto (bez Thorntona conajmniej miesiąc). Nie wiem jak potraktować trzeci mecz Vegas i Arizony, bo ewentualna wygrana Knights byłaby trzecia w przeciągu 3 dni..ale z Ekmanem grałbym Coyotes.
 
Ostatnia edycja:
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
❌ Rangers ML @2,23 3/10 Rangersi mają ciekawy skład i według mnie kursy powinny być nieco bardziej wyrównane. W bramce gości pewnie Shestyorkin, który ostatnio musiał zmienić Georgieva. Między słupkami Penguins Jarry, którego gra pozostawia wiele do życzenia. W ostatnim meczu Rangersów powstrzymał Blackwood, ale dzisiaj Jarry nie będzie taką zaporą dla gości. Rangersi mają większe szanse niż przewiduje bukmacher.

✅ Capitals ML @2,00 2/10 Typ trochę życzeniowy. W ekipie gospodarzy duże braki, bo wszyscy Rosjanie wypadli, ale Sabres nie grają zbyt przekonująco. W Caps wciąż bardzo mocne dwie linie z Vraną, Backstromem, Oshie, Ellerrem. Vanecek spisuje się w bramce powyżej oczekiwań. Dodatkowo Caps mają bardzo dobre wyniki tzw. home openerów, bo w ostatnich piętnastu wygrali... piętnaście. Wiem, wiem takie statystyki najczęściej można sobie włożyć, ale musiałem przytoczyć jakiś argument za ; )

❌ Detroit Red Wings ML @2,15 3/10 Nie wiem co nie gra w Chicago, ale ewidentnie coś nie gra. Do tego Subban w bramce. Defensywa dziurawa jak ser szwajcarski, a ofensywa nie daje rady nadrobić. To nie może się udać. Detroit z tego co widziałem radziło sobie całkiem fajnie i wolę zagrać w ich kierunku niż w odwrotnym.

✅ Minnesota Wild @1,60 6/10 W tym przypadku gram chyba bardziej przeciwko Dubnykowi niż Sharks. Wild solidnie. Na pewno strzelą kilka bramek byłemu koledze z drużyny. Sharks mogą nadrobić ofensywą, ale gospodarze również mają kim straszyć. W tym przypadku polecam śledzić czy jednak między słupkami nie pojawi się Jones.

Co do Predators to też początkowo chciałem zagrać, ale nie można niczego wywróżyć w przypadku Dallas. Mnie też kusi kurs na Stars, ale chyba odpuszczę. Edmonton też odpuszczę bo miałem ochotę, ale coś czuję rewanż Toronto, a na nich na pewno nie postawię. Na Avs po dzisiejszym meczu też się boję ; )

-0,51 //Udało się w końcu wyjść na zero ; )
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +29
T 23,8K

twinkle

Użytkownik
Dodatkowo Caps mają bardzo dobre wyniki tzw. home openerów, bo w ostatnich piętnastu wygrali... piętnaście. Wiem, wiem takie statystyki najczęściej można sobie włożyć, ale musiałem przytoczyć jakiś argument za ; )
Czyli akurat wszystkie od początku kariery Owcy.. nie chce mi się sprawdzać, ale mógł zagrać we wszystkich:cool: (wiem, wiem, ale musiałem znaleźć jakiś argument przeciw.. ;))
 
Gy_Gy_Craveel 248,5K

Gy_Gy_Craveel

Znawca - US Sports
Under 6.0 Bramek @ 1.91 Bwin (4:2 ZWROT)
Under 6.5 Bramek @ 1.72 Bwin (4:2)
Toronto Maple Leafs - Edmonton Oilers G 01:00

Prawdopodobnie bukmacherzy otwaierajac linia 6.5 tego meczu zagalopowali sie, troszeczke, poniewaz linia spadla juz o 0,5 punkta a kursy na ponizej 6,5 oraz 6.0 odnotowuja spadki, nie wiem czy znow nie bedzie tak nudnego meczu jak poprzednio ale w Bwin.com
stoja kirsy z tymi liniami wiec warto , bo u wiekszosci bukmacherow odnotowala juz spadki.

Trzeba przyznac ze z poczatkiem sezonu druzyny sie rozkrecja i powinnismy widziec tez lepsza gre w obronie o wiele zwarta, zwroccie uwage ze w pierwszych dwoch meczach padlo 17 bramek, mowa tutaj o Toronto ale juz w trzech ostatnich meczach tylko 13 bramek.

Edmonton w swoich dwuch pierwszych meczach odnotowal 15 Bramek ale juz w ostatnicj trzech meczach tylko 14 bramek ale dwa ostatnie mecze to srednia 4 gole na mecz. Widac ze tak nadmiernie wystawiona linia moze byc zawyazona srednia z poczatku rozegranych meczy ,lecz srednia ostatnich meczy to znaczna poprawa w obronie obydwu zespolow.

Te dwie druzyny rozegraly dwa dni temu ze soba mecz gdzie nie spodziewanie Edmonton wygralo 3-1, a jedynym plusem dla kibicow bylo to ze nie musieli meczyc swoich oczu na trybunach a odbiorniki TV mogli przelaczyc na ciekawszy mecz. W tym meczu zostaly oddane marne 48 strzaly z marna szansa na bramki oczekiwane w przypadku 5 na 5 Toronto 0.94 - Edmonton 1.36 . Po prostu ten mecz byl nudny.

2021-01-22 17_16_12-Games - Natural Stat Trick - Opera.png

Wystarczy zwrocic uwage jak poprawila sie obrona obydwu druzyn w statystyce xGA od najpozniejszych meczy czyli 2.53/1.86 do chwili obencnej ponizej 1.0 bramek(ostatnie trzy mecze zielony kwadrat), poza tym Toronto stworzylo tylko 38% xGF% na zdobycie bramki i malo szans tylko 4, obydwaj bramkarze sa wstanie ograniczyc zdobycie bramek z nadmiernych okazji ofensywnych, wiec nadmiernie wystawione linie moga byc efektem poczatku kilku meczy z sezonu niz obecnej formy odbydwu druzyn w obronie. W efekcie widzimy jak linie sa korygowane a wartosc na pewno znajduje sie ponizej 6.5 Bramki.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +392
D 149

dangerzone1777

Użytkownik
Covid w Waszyngtonie. Ze składu na najbliższe 4 spotkania wypada Samsonov, Orlov, Kuznetsov i Ovechkin. O ile pierwszego można zastąpić to pozostałych już będzie ciężko i będą to odczuwalne braki kadrowe. Szable pierwsze spotkania w sezonie zagrały właśnie z Caps i oba przegrały ale byłby to wyrównane mecze i przy takich osłabieniach gospodarzy powinni dzisiaj wziąść odwet za tamte spotkania.
Myślę nad zagraniem dubla ze zwycięstwem Nashville. Dallas dopiero zagrają pierwszy mecz w sezonie gdzie inni już mają trochę minut spędzone na lodzie, a treningi to nie to samo co rytm meczowy. Preds nie oglądałem w tym sezonie jeszcze ale myślę że warto pójść w ta stronę.
Buffalo Sabres ml 1.72
Nashville Predators ml 1.80
ako 2.95 Fortuna
Jaki Covid w Waszyngtonie.Absencje w składzie spowodowane są karą za nie przestrzeganie protokołu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom