>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

NFL - luźne rozmowy, ciekawostki, pytania

2 0

2zlotowydziad

Użytkownik
Pierwszy raz takie cos widze, ze nie graja na neutralnym terenie a jest tylko 1 mecz ???? Troche niesprawdliwe wzgledem kibicow jednej z druzyn.

Jeszcze jedno pytanie - w TV przy wyniku widac np takie cos

3rd &amp; 10 - pierwsza liczba to numer proby ktorych moze byc 4 a to drugie?
 
navent 83

navent

Użytkownik
Druga liczba informuje o tym, ile jardów atakująca ekipa musi wywalczyć względem pola punktowego, by znów mieć pierwszą próbę. Tzn. ile &#39;terenu&#39; muszą zdobyć.
 
grzesio 43,4K

grzesio

Forum VIP
Pierwszy raz takie cos widze, ze nie graja na neutralnym terenie a jest tylko 1 mecz ???? Troche niesprawdliwe wzgledem kibicow jednej z druzyn.
Grałeś kiedyś w FA ??
Zdrowie jest najważniejsze , a nie kibice bo sobie jakiejś ekipy nie obejrzą.
20-23 meczy w sezonie w ekipie która dojdzie do Super Bowl + sporo meczy na 100% w College to na koniec kariery daje sporą ilośc i o brak problemów na starość trundo
 
2 0

2zlotowydziad

Użytkownik
zdziwilem sie po prostu, bo sporty amerykanskie kojarza mi sie z niekonczaca sie liczba 80-90 meczy w sezonie zasadniczym i play offami po 7 meczy. rozumiem, ze o tym kto bedzie gospodarzem meczu decyduje wyzsza pozycja?

zaskoczylo mnie to, ze jest tak malo meczow. w niedziele myslalem, ze beda tez grali w poniedzialek, wtorek itd. caly tydzien ???? jak to ma miejsce w NBA na przyklad. a tak mozna to porownac do polskiego zuzla gdzie tez jezdza tylko w niedziele i ilosc spotkan jest porownywalna.
 
grzesio 43,4K

grzesio

Forum VIP
rozumiem, ze o tym kto bedzie gospodarzem meczu decyduje wyzsza pozycja?
Lepszy bilans na koniec sezonu
mamy dywizje i o tym fakcie sporo osób zapomina obstawiając US Sports.
FA to kontuzjogenny sport , wielu zawodnikow przechodzi operację na out of season vide Britt czy Kaeding.
W NBA czy NHL nie ma tylu kontaktów co w NFL.
W baseballu nie ma kontuzjii odniesionych w bezposrednich starciach , ale tam ilośc tzw Tommy John injuries jest spora [zerwanie bodajze sciegien w ramieniu] i czasami o HBP wielu pauzuje długi czzas
lukascash gra w FA to coś więcej powinnien napisać.
 
2 0

2zlotowydziad

Użytkownik
mam pytanie

dlaczego w 4 probie druzyna robi punt zamiast probowac zdobyc 1 probe? tzn wiem dlaczego, zeby wybic jak najdalej bo jesli nie zdobeda 1 proby to akcja wroci blisko ich pola punktowego. jak blisko?
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
mam pytanie
dlaczego w 4 probie druzyna robi punt zamiast probowac zdobyc 1 probe? tzn wiem dlaczego, zeby wybic jak najdalej bo jesli nie zdobeda 1 proby to akcja wroci blisko ich pola punktowego. jak blisko?
dokładnie, chyba że trener ma specjalną zagrywkę i jest jej pewien albo przegrywają a zostało mało czasu ;)
 
hanys006 34

hanys006

Użytkownik
mam pytanie
dlaczego w 4 probie druzyna robi punt zamiast probowac zdobyc 1 probe? tzn wiem dlaczego, zeby wybic jak najdalej bo jesli nie zdobeda 1 proby to akcja wroci blisko ich pola punktowego. jak blisko?
W miejscu gdzie zakończy się 4th próba lub jak jest niecelny pass to z tego samego miejsca co 4th próba, tylko że piłka w drugą stronę ;).
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
zdziwilem sie po prostu, bo sporty amerykanskie kojarza mi sie z niekonczaca sie liczba 80-90 meczy w sezonie zasadniczym i play offami po 7 meczy. rozumiem, ze o tym kto bedzie gospodarzem meczu decyduje wyzsza pozycja?
zaskoczylo mnie to, ze jest tak malo meczow. w niedziele myslalem, ze beda tez grali w poniedzialek, wtorek itd. caly tydzien ???? jak to ma miejsce w NBA na przyklad. a tak mozna to porownac do polskiego zuzla gdzie tez jezdza tylko w niedziele i ilosc spotkan jest porownywalna.
żaden z tych sportów, które wymieniłeś, nie jest tak kontaktowy jak football amerykański. Grałem w PLFA II i mogę sobie tylko wyobrazić jakie &quot;przeciążenia&quot; są w NFL, biorąc pod uwagę siłę i warunki fizyczne zawodników. W Polsce (PLFA II) poważne kontuzje zdarzają się raczej rzadko, choć jak już się zdarzy to naprawdę widok nie jest ciekawy. W jednym z meczów zawodnik drużyny przeciwnej po kickoffie, padł na murawę i krzyczał jakby go cięli żywcem - krzyk przez płacz. Dla niego FA się skończył - zerwał wszystko co było możliwe do zerwania w kolanie. FA to przede wszystkim minor injuries - kostki, palce, obicia, naciągnięcia etc. Tydzień czasu w zupełności wystarczy na regenerację w takich przypadkach. A na koniec najważniejsze - football amerykański to nie mecz..to bitwa. Stopień fizyczności znacznie przerasta inne sporty.

dla poprawy humoru
http://www.youtube.com/watch?v=wxaz_6agDyE&amp;amp;feature=related
 
2 0

2zlotowydziad

Użytkownik
dobra to jeszcze na koniec zapytam o ostatnia rzecz ktorej nie rozumiem

dlaczego zawodnicy wybiegaja za linie? co im to daje?

a i przy okazji - trener porozumiewa sie z druzyna radiowo, z kim dokladnie?

coraz bardziej podoba mi sie ten sport, naprawde super widowisko, fajnie ze u mnie w miescie zrobili druzyne moze sie kiedys zapisze ???? jakie warunki fizyczne trzeba miec? ciezko ocenic patrzac na zawodnikow w tych ochraniaczach wszystkich
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
wybiegają żeby nie ryzykować ztaklowania a przy tym zagrożenia fumblem oraz by czas był zatrzymany

trener gada z QB
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
jakie warunki fizyczne trzeba miec?
warunki...można powiedzieć każde...różnorodność pozycji jest taka, że w zasadzie dla każdego znajdzie się miejsce. Wiadomo, że lepiej być większym, bo teoretycznie bezpieczniej. U mnie w drużynie są i wysocy i niscy, duzi i mali..każdy jakoś się odnajduje na swoich pozycjach. Najważniejsze, żeby być ogarniętym fizycznie czyli mieć kontakt ze sportem w jakiejś formie.
 
michael-ellis 1,6K

michael-ellis

Użytkownik
a w bardziej przystepnym jezyku?
każdy atak na zawodnika poza boiskiem jest traktowany jako faul. Karą za to przewinieine jest 15 yds i automatic first down. Dodatkowo jeśli zawodnik ataku z piłką wyjdzie za linię, zatrzymywany jest czas co jest istotne w końcówce spotkania. Jeśli po fumble, o którym wspominał Ted, pilka wyjdzie poza boisko, należy ona do drużyny, która ją posiadała jako ostatni.

Mark Flinchez ????

http://www.youtube.com/watch?v=HrF6GL_tihE&amp;amp;feature=related
 
grzesio 43,4K

grzesio

Forum VIP
Baqu jak wklejasz filmik to pisz posta , a nie wklejaj innym do postu.
Druga sprawa - z kim wkoncu coach rozmawia , bo ja byłem ciągle przekonany ze z koordynatorami.
 
michael-ellis 1,6K

michael-ellis

Użytkownik
Baqu jak wklejasz filmik to pisz posta , a nie wklejaj innym do postu.

Druga sprawa - z kim wkoncu coach rozmawia , bo ja byłem ciągle przekonany ze z koordynatorami.

Filmik był mój ale w osobnym poście. Baqu skleił go w jedno.
Z tego co pamiętam, każdy z zawodników, który ma zieloną kropkę na kasku jest &quot;wired&quot; i ma kontakt ze wszystkimi &quot;podłączonymi&quot; i chyba jest to tylko QB. Nie wiem jak z formacją obronną.

EDIT: Sprawdziłem. Podłączeni są QB i dwaj zawodnicy obrony, z tym że tylko jeden z nich może być w tym samym czasie na boisku.
 
Do góry Bottom