>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

NBA Kwiecień 2011

Status
Zamknięty.
maks 2

maks

Użytkownik
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś napisał czy te drużyny: Chciago, NY, Lakersi, San Antonio, Portland i Memphis, mogą jeszcz poprawić/pogorszyć swoją sytuację przed plaoffami.
 
sylwia10 4

sylwia10

Użytkownik
Chicago - tak, walcza z SAS o najlepszy bilans w lidze
NY - nie, beda grac z Boston w pierwszej fazie play offs (nie wiem co decyduje o miejscu przy rownej ilosci punktow ale na pewno Philadelphia nie moze ich minac)
- Lakersi - tak, walcza z Dallas o drugie miejsce w konferencji
- San Antonio - tak, walcza z Chicago o najlepszy bilans w lidze
- Portland i Memphis - tak, obie druzyny walcza o miejsca 6-8, byc moze Portland o miejsce 6-7 (nie wiem co decyduje o miejscu przy rownej ilosci punktow).
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Mam pytanie. Co decyduje o miejscu w konferencji przy równej ilości punktów po rozegraniu wszystkich 82 spotkań w rundzie zasadniczej ?
przy równym bilansie decydują bezpośrednie pojedynki tych drużyn w zasadniczym i jeszcze jest taki przepis, że zwycięzcy dywizji muszą być w pierwszej 4.
Do kolegi powyżej:
Chicago - zapewniona 1 pozycja na wschodzie, ale walczą ze Spurs (ci taka sama sytuacja) o HCA (przewagę własnego parkietu), jeśli by się spotkały w finale, co jest oczywiście całkiem możliwe
Nowy Jork - teoretycznie mogą przeskoczyć Hawks, bo mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań, a Hawks już leją ostro (w sumie dziwne, bo chyba lepiej grać z Orlando niż Bostonem), ale może to dlatego, że ostatnie dwa mecze Knicksów czekają z Celtami właśnie i Bykami, więc prze..:grin:
Los Angeles - właśnie zostali dziś przegonieni przez Mavs. Te dwie drużyny mogą się spotkać w półfinale konfy, więc walczą o HCA, ale także o to z kim zmierzą się w 1 rundzie, a na dole bardzo się kotłuje. Memphis świetny finisz zalicza, jeżeli dziś wygra z Blazers to przeskoczy ich, ale czy tego będą chcieć? Z kim lepiej grać? z Mavs czy Lakers? Jak już pisałem, tu może być kombinowanie niezłe.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
Baqu 1,2M

Baqu

Forum VIP
Mam pytanie. Co decyduje o miejscu w konferencji przy równej ilości punktów po rozegraniu wszystkich 82 spotkań w rundzie zasadniczej ?
blaise napisał pokrótce, ale ja wkleję pełną informację:

In the event two or more teams are tied in the standings, a series of tiebreakers are applied to determine which team receives the higher seeding.

Two-Team Tiebreaker:
Division winner (this criterion is applied regardless of whether the tied teams are in the same division)
Better record in head-to-head games
Higher winning percentage within division (if teams are in the same division)
Higher winning percentage in conference games
Higher winning percentage against playoff teams in own conference
Higher winning percentage against playoff teams in opposite conference
Higher point differential between points scored and points allowed

Three-Team Tiebreaker:
Division winner (this criterion is applied regardless of whether the tied teams are in the same division)
Best head-to-head winning percentage among all teams tied
Highest winning percentage within division (if teams are in the same division)
Highest winning percentage in conference games
Highest winning percentage against playoff teams in own conference
Highest point differential between points scored and points allowed
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
sylwia10 4

sylwia10

Użytkownik
Wszystkie wiadomosci trabia ze NY gra z Boston w pierwszej fazie play offs. Teoretycznie NY wygrywajac dwa ostanie mecze moze zrownac sie z Atlanta. H2H NY - Atlanta bylo 2-2, +7 w malych punktach dla NY. Wyglada na to, ze male punkty nie licza sie. Wiec o miejscu decyduje kolejny punkt z regulaminu, ktory wkleil Baqu (dzieki!).
Na pewno NY nie moze poprawic lub pogorszyc swojej pozycji i bedzie gral z Boston w pierwszej fazie play offs.

Z SAS i CHI sytuacja wyglada nastepujaco. Przy rownej ilosci punktow o miejscu bedzie decydowac 4-ty punkt regulaminu, ktory wkeil Baqu: Higher winning percentage in conference games. Do tej pory Chicago 13 porazek a SAS 11 porazek w meczach wewnatrz konferencji.Zatem wygrana SAS jednego z dwoch pozostalych meczy daje pierwsze miejsce w lidze. Chicago musi wygrac oba i liczyc na przegranie dwoch ostatnich meczy SAS (graja z Lakers i Phoenix, oba na wyjezdzie).

Racja (!), moj blad. W takim razie jest jeszcze ciekawiej :cool:.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
a tak jako ciekawostkę i dopełnienie tego co zaserwował nam Baqu powiem, że jeśli dziś Spursi ulegli by Lakersom, a Bullsi wygrali wszystko do końca, to prócz tego samego bilansu ogólnego, miałby obydwa teamy taki sam bilans w konferencji i o HCA decydowałyby dopiero mecze przeciwko PO-Teams. Nie chcę mi się teraz tego liczyć, ale może ktoś znalazł info kto stoi na zwycięskiej pozycji w takiej sytuacji?;-)

a sytuacja jest możliwa bardzo, bo Bulls czekają dwa łatwe dosyć mecze, a na Spursów dziś myślę, Lakersi zepną się niesamowicie. To może być przedsmak WCF i po ostatnich porażkach LAL będą chcieli zyskac psychologiczną przewagę nad SAS.

e: a faktycznie sylwia, NYK 2-2 z Hawks, umknęła mi jedna porażka.

eee coś nie tak. Bulls mają w konferencji 37-13, a Spurs 38-12. Dzisiejsza porażka San Antonio z Lakers i wygrana Chicago z NYK wyrównuje te bilanse..

luz - przyzwyczaiłem się, o dziwo sam wyciągnąłeś wnioski, a to robią tylko nieliczni.
Baqu
 
M 19

majk

Użytkownik
Siema,
postanowiłem pomyśleć nad obstawieniem meczów ale nie jestem do nich pewien jeśli można poprosić o małe porady poproszę ^^ a oto moje typy:
NYK-BOS
Boston na 100% zagra z NYK w play off i pewnie teraz będzie chciał pokazać przed swoja publika, że ich na to stać poza tym to dobra motywacja dla zawodników wygrać cos przed play off&#39;ami
MIA-TOR
Toronto bardzo słaba drużyna w tym sezonie co prawda Miami nie ma już nic do stracenia może zagrać 2 składem
NJN-CHI
Chciago walczy o wygrana w lidze do tego będzie grac u siebie
MIL-OKC
Oklahoma walczy o lepsza pozycje w play-off&#39;ach też gra u siebie
LAL-SAC
King&#39;si bardzo słaba drużyna w tym sezonie Lakers&#39;i graja o lepsza pozycje w play off&#39;ach co prawda mogą być zmęczeni gra z SAS
Myślę jeszcze nad SAS-PHX San Antonio gra o 1 pozycje w lidze i IND-ORL
 
host3234 85

host3234

Użytkownik
A żeby nie było offtopicu to : Na dzisiaj mozna spróbować zagrać na LAL w handi .Mysle ,ze seria 5 porażek to wystarczające upokorzenie dla drużyny ,zważywszy na fakt ,ze Dallas już ich przeskoczyło w rywalizacji o drugie miejsce w konferencji ,a po piętrach depcze OKC
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
A ja tam odwrotnie zagram dodatnie hc dla spurs w 7 lub 8. Lakers sa po prostu pewni swojej siły i wydaje sie, ze nie cisną żeby zając to 2 miejsce. Niby fakt po co wdawac sie w batalie prawdopodobnie z PTB w 1 rundzie jednak co LAL mają jeszcze do udowodnienia? Oczywiscie sam tak na 3/4 mysle,z e wygraja ze Spurs jednak po raczej zacietym spotkaniu bo goscie grac o co jeszcze mają.

Przymierzam sie tez do PTB-Grizzlies -6. Decydujące starcie o miejsce nr 6. Jednak nikt jeszcze nie wie co daje to miejsce.Rownie dorbze moze to byc strzał w kolano i zamiast pewnie wymarzonej gry z Mavs moga byc LAL. Szanse na Mavs są jednak wieksze. Atut własnej, gorącej hali powinien dac Portland pewną wygraną.Grizzlies to raczej ekipa swojego parkietu.Rywalizacja pod koszem zapowiada sie świetnie i nawet dla niej warto zarwac nocke
 
william 84

william

Użytkownik
vs.


Typ: Bulls -5.5 (90-103)
Kurs: 1,91✅
Buk: Betsson


Knicks pewni 6. lokaty (przy dwóch porażkach i równym bilansie z Sixers, a także remisie w spotkaniach h2h [2-2], decyduje bilans w meczach z drużynami z tej samej dywizji, a ten lepszy mają NYK) podejmą w MSG Bulls walczących o najlepszy bilans w lidze i przewagę parkietu w ewentualnym finale ze Spurs. Obie ekipy gorące - W7. Któryś streak zostanie dzisiaj przerwany, stawiam że będzie to streak Knicksów. Dlaczego? Gospodarze zagrają bez Amar&#39;ego (co notabene ostatnio wychodzi Nowojorczykom &quot;na plus&quot;, gdyż pełną odpowiedzialność za zespół bierze Melo i robi to bardzo dobrze). H2h (o dziwo) 2-0 dla Knicks, jednak nie można się tym kierować, gdyż było to jeszcze za &quot;starych&quot; Knicksów (bez Melo). Co tu dużo pisać. Bulls, aby wygrać, muszą wyłączyć z gry Carmelo, gdyż Amar&#39;ego mają z głowy. A że Byki bronić potrafią, wszyscy wiedzą. Walczący o tytuł MVP Rose z bardzo słabo broniącymi Knicks powinien znów rzucić ponad 30 pkt i poprowadzić swoją drużynę do pewnego zwycięstwa.


vs.


Typ: Blazers -4.5 (102-89)
Kurs: 1,83✅
Buk: Bet365


Długo zastanawiałem się nad tym meczem. Obie drużyny dzieli różnica jednego meczu. Jeżeli Grizzlies (7.) dzisiaj wygrają, zrównają się bilansem z Blazers (6.). &quot;Szóstka&quot; na zachodzie obecnie oznacza pierwszą rundę z Lakers. Nie wiadomo jak będzie na koniec, gdyż LAL mają jedną wygraną mniej od Mavs. Można kalkulować, ale ciężko jest przewidzieć jak ostatecznie będą wyglądać pary pierwszej fazy PO na zachodzie. W dzisiejszym meczu nikt nie będzie kalkulował - trzeba grać. Obie drużyny prezentują podobny poziom, a atutem Blazers jest na pewno własna hala. PTB mimo wszystkich przewidywań i spekulacji będą chcieli utrzymać szóstą pozycję i nie dadzą się przeskoczyć Miśkom, którzy chyba już nie wierzą w polepszenie swojej pozycji. Dlatego stawiam na pewne zwycięstwo gospodarzy.


vs.


Typ: under 194.5 (102-93) - 1 pkt... :? Ale tak jak pisałem - Spurs bez Duncana i McDeyssa polegli. ;)
Kurs: 1,85⛔
Buk: bah


Arcyciekawe spotkanie na szczycie. Wydaje się, że Lakers będą dużo bardziej umotywowani - grają u siebie, walczą z Mavs o &quot;dwójkę&quot;, a także będą chcieli wypracować przewagę psychiczną nad Spurs przed rozpoczęciem PO. Dodatkowo Spurs prawdopodobnie bez Duncana i McDyessa, czyli podkoszowych starterów. Przy nieobliczalnych LAL nie zaryzykuję jednak minusowego handi na Jeziorowców. Jednak patrząc na poprzednie pojedynki (97-82, 89-88, 99-83) przy dość wysoko usytuowanej linii wychodzi mi under. ;)

Powodzenia! ????
 
M 19

majk

Użytkownik
Jak dla mnie pewniakami dziś są NYK vs CHI i LAL vs SAS (kurs w sts&#39;ie na SAS 3.20 :O)wydaje mi się ze Lakersi mają to w dupie na którym miejscu wejdą do play off&#39;ow a SAS cały czas walczy o mistrzostwo nba
 
N 196

nicks

Użytkownik
dzis la bardzies zalezy na winersie niz saz uwiez dzisejszy win wazniejszy dla lakersow
lakersi tez graja o mistrza nba chodzilo ci o poz 1 a lakersi potrzebuja 2 jak nic ,kobe zmotywuje chlopakow,lakersi nie odpuszczali ostatnio tylko przegrywali po walce wyniki wypaczaja to wiec nie kochajcie sie w tych statach
mam pograne la po 1,38 na portland po 1,45 i udalo mi sie chicago po 1,55
wszyscy zagrani walcza o jeden scenariusz dla nich razem i uwazam ze tak to wyrerzyseruja
ps pisalem z koma
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Lakersi też walczą o mistrzostwo NBA, jak jeszcze 14 innych drużyn :)
Nawet jeżeli Lakersi mają gdzieś z kim zagrają, HCA i te sprawy, bo czują się tacy mocni (a może szybciej chcą iść na ryby;-)) to jednak ten mecz ze Spurs ma wyjątkowe podteksty, jest pewne &#39;rivarly&#39; i ten mecz to będzie przesmak PO i okazja do złapania przewagi psychologicznej przed pojedynkiem w finale konferencji, do którego imo dojdzie.
 
william 84

william

Użytkownik
Jak dla mnie pewniakami dziś są NYK vs CHI i LAL vs SAS (kurs w sts&#39;ie na SAS 3.20 :O)wydaje mi się ze Lakersi mają to w dupie na którym miejscu wejdą do play off&#39;ow a SAS cały czas walczy o mistrzostwo nba
W Pinnacle na Spurs jest kurs 3.64.

Nie rozumiem Twoich argumentów. Lakersi mogą mieć w dupie, jak to ładnie ująłeś, z którego miejsca wejdą do PO, ale na pewno nie będą mieli w dupie dzisiejszego meczu. Będą chcieli pokazać Spurs, że są od nich mocniejsi.

Drugi argument to już totalne nieporozumienie. Walka o mistrzostwo rozpocznie się 16-ego kwietnia. Obecnie drużyny walczą o jak najlepszą pozycję przed PO.
 
william 84

william

Użytkownik
chyba ze nie będą chcieli pokazywać wszystkich kart jeszcze i rzeczywiście tak jak mówię mają to teraz w d...
Wszystkie drużyny znają się doskonale. W dzisiejszym meczu chodzi o prestiż i przewagę psychiczną. A także o bilans. Nikt nie odpuści.
 
radinho19 241

radinho19

Użytkownik
Jak dla mnie to dzisiaj handi na memphis jest bardzo obiecujące, ponieważ gra pod koszowa dzisiaj u blazersow będzie osłabiona brakiem cambiego, który jest ważnym ogniwem w taktyce Mc Millana grając jedynie lub aż 56 gier w dotychczasowym sezonie zapewniał średnio ponad 10 zbiórek a patrząc z nad przeciwka jego wizawi Randolph nikomu nie trzeba go przedstawiać. Liczę na duzą ilość zagrań w tzw &quot;paint&quot; oraz szanse na 7 miejsce w play off a co za tym idzie unikniecie w 1 rundzie spurs nie umniejszając nic dallas.
 
N 196

nicks

Użytkownik
dallas zajmie 3 a 2 ms bierze la tak sie dzis to ulozy
judzie skad wy sie bierzecie przez was ludzie wtapiaja korżystalem ok 10 lat temu z forum bralem na powaznie to do czasu teraz wiem ze kupe tu pa.. A racje to mam ja nie uwlaszczajac nikomu
ktos pisal chyba will ze w sas duncan mcdays nie zagraja to blad sa zdrowi a w la blake aut a barnes? I to sa duze straty blake dobry 3 point bo trzeba miec odp na hila neala parkera jefersona manu budingera
w sas dobzi strzelcy oby nie mieli swego dnia i pop ich odpusci w rotacji
 
william 84

william

Użytkownik
Nicks, wszyscy wiemy, że jesteś największym specjalistą, analitykiem na kontrakcie, który nie zna podstaw ortografii, a stylistyką dorównuje ośmiolatkowi.

Ale do rzeczy:
Tim Duncan - Ques Tues - Rest
Antonio McDyess - Ques Tues - Back

Blake osłabieniem? Koleś rozgrywa najsłabszy sezon w karierze, zdobywa 4 PPG. Jego minuty przejmie Brown, na czym LAL dobrze wyjdą. Barnes to już inna kwestia, ale Jeziorowcy grali bez niego dłuższy czas i nie cierpieli na jego nieobecności.

?!:wowsdf:
 
stevenash13 140

stevenash13

Użytkownik
Camby jest questionable, więc wcale nie znaczy, że nie zagra. Niedźwiadki nie grają wcale tak dobrze na wyjazdach jak u siebie, a co potrafi sprawić Portland u siebie, to wie większość.
Najlepiej skorzystać z dobrodziejstwa NBA League Pass i zobaczyć kto jakim składem jest i wtedy obstawiać ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom