>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

NBA Grudzień 2015

Status
Zamknięty.
chamberlain 473,1K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Milwaukee Bucks - Golden State Warriors
Milwaukee Bucks Handicap +8.5 pkt @ 1.91 ✅
Milwaukee Bucks Handicap +4.5 pkt @ 2.80 ✅
Milwaukee Bucks @ 4.35 ✅

Unibet
Ostatnio nie mam jakoś głowy do typowania, ale tej nocy lecimy z takim wariacikiem, choć szczerze mówiąc będzie to szukanie niespodzianki. O GSW nie ma co pisać, zaskakują na każdym kroku, kiedyś może to się skończyć, więc czemu aby nie teraz? Grają b2b po bardzo ciężkim meczu z Bostonem, gdzie rozegrano aż dwie dogrywki, Curry nie zachwycił swoją skutecznością 9-27 w meczu, w tym 6-13 zza łuku, zagrał też 47 minut co na pewno będzie miało odzwierciedlenie w dzisiejszym meczu, zresztą cała pierwsza piątka grała dużo. Dzisiaj zagrają dalej bez Barnesa, status Thompsona w meczu jest wątpliwy, więc wcale nie będzie tak kolorowo, patrząc dodatkowo na to, że jest to 7 wyjazdowe spotkanie z rzędu. Bucksi trochę poniżej oczekiwań w tym sezonie, ale zaskoczyć potrafią, dla nich to też spotkanie b2b, po wyjazdowej przegranej z Toronto, zawodnicy zagrali sporo, ale na pewno nie tyle co GSW. Z czysto sportowych aspektów nie powinno dawać się za dużo szans Milwaukee, ale czemu mieliby nie sprawić sensacji, której większość upatruje w każdym meczu Wojowników? Według mnie są na to szanse, 7 wyjazd z rzędu po bardzo wyczerpującym meczu, w tym upatruję szansy, bo zawodników nie ma co nawet do siebie przyrównywać. Bezpieczniej będzie zagrać handi, dlatego próbuję dość bezpiecznego i mniej, a tym wariacikiem będzie typ na czyste win.
E: No i sensacja stała się faktem :razz:​
 
Otrzymane punkty reputacji: +86
dawidzbazin 62

dawidzbazin

Użytkownik
John Wall over 21.5 pkt @1.85 ✅✅
Milwaukee - GSW - 2 @1.22⛔⛔

Linia delikatnie podniesiona o 1pk w stosunku do wczorajszego meczu, ale ja i tak ją pobieram. Wall to główna postać w ataku Wizards - ostatnie jego zdobycze punktowe to 26/26/26/28/17 - Widać że forma się go ostatnio trzyma. Co ważne przeciwko Dallas 6 dni temu rzucił 28pkt. Dziś trudny mecz dla Wizards, jednak licze że tak jak w poprzednich meczach John pokaże klase i będzie ciągnął swój zespół ku dobremu wynikowi

Typ na GSW typowy na podbicie ???? Oba zespoły b2b, jednak co tu porównywać - Bucks to z pewnością fajna ekipa, mają młodych koszykarzy z ambicją, ale jednak GSW to poziom lub dwa wyżej. Do tego do składu GSW wraca prawdopodobnie Thompson, którego wczoraj zabrakło GSW. Szczerze wątpie na przerwanie niesamowitej passy gości właśnie przez Bucks. Jeśli już szukać końca passy, to raczej w 1 święto BŻ - w pojedynku z Cleveland. To będzie MECZ ????
 
canabis 2,5K

canabis

Użytkownik
Charlotte Hornets win @1,66 bet365⛔
Gospodarze czyli Charlotte są drugą ekipą w tabeli konferencji wschodniej, wyprzedzają ich tylko potężni Cleveland.
Na własnym parkiecie są bardzo mocni.
Doznali porażki od Cleveland, Golden State i Atlanta.
W sumie 2 z tych porażek, to żadna nowość....
Szarlotki są w formie, i nie ma się z tym co sprzeczać, cztery ich ostatnie mecze to dość łatwe zwycięstwa ( z Bulls 6 pkt. Pistons 20 pkt. Heat 17 pkt. i ostatnia wygrana z Miśkami 24 oczkami ).
Boston to średniak, i często buki robią błąd wystawiając na nich za duże kursy....
Umieją wygrywać ale z cieniasami, w dzisiejszym meczu, raczej nie ogarną.
Tym bardziej że, są po ciężkim meczu !!
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić Charlotte przegrywające po tym co ostatnio prezentują.
A i kurs jest za duży, ja bym wystawił max 1,50 !!
Brooklyn vs Clippers over 205,5 @1,90 bet365⛔ zabrakło 1 pkt
Zapowiada się fajny pojedynek, pomimo różnicy w tabeli...
Clippers są na czwartym miejscu w swojej konferencji, zaś Brklyn. na 14.
Można by się było obawiać grania overa ze względu chociażby na bilans Nets, ale oni notują słabsze wyniki na obcych parkietach.
W Brooklynie pada średnio 201 pkt.
W meczach Clippers na wyjeździe średnio pada ok. 204 pkt.
Goście są znani z szybkiej koszykówki, grają efektownie, a najważniejsze że, ma kto grać !
Nets ostatnio sporo rzucają i mam nadzieję że, podtrzymają formę.
Ale w razie czego grają z Clippers i nawet gdyby rzucili 90 pkt. ich rywale mogą pokryć resztę overa.
Milwaukee Bucks vs Golden State Warriors over 205,5 @1,90 bet365⛔ zabraklo 3 pkt
Tu aż się dziwię że, buki nie wystawiły 210+, Golden średnio rzuca przecież 118 pkt.
Jako ciekawostkę mogę powiedzieć że, jest to 3 najniższa linia w wyjazdowych meczach GSW.
Goldeni w meczach wyjazdowych zanotowali najniższy wynik stosunkiem 209 pkt.!!
Bucks nie słyną ze szczelnej obrony, mają sporą dziurę i żal by było gdyby tak klasowa drużna z tego nie korzystała.
Warriors na wyjazdach tracą ok. 106 oczek, tutaj może tyle nie stracą ale wynik większy niż 206 oczek to jak dla mnie perełka.
Chicago Bulls vs New Orleans Pelicans under 202,0 @1,90 bet365✅
Wow, tutaj też fajna linia ale na under !
Chicago grając u siebie zanotowało aż 11 underów.
A linie zazwyczaj były dużo niższe.
Pewnie jest to spowodowane ostatnimi wynikami, 3 ostatnie mecze zakończyły się 2 overami ( patrz. dzisiejsza linia ), ( 204 pkt. i 205 pkt. ) więc i tak strasznie blisko dzisiejszej lini.
Ale ostatni mecz zakończył się zwycięstwem Chicago ( 83:80 ) i to z Clippers !!
Więc chyba wszystko wraca do normy, i nie sądzę aby to był przypadek, każdy wie jak Clippers umieją poszaleć z pkt.
Ogólnie to już 14 underów w tym sezonie.
Pelicans też jakoś nie lubią dyktować szybkiego tempa, a już na pewno nie na obcym terytorium.
Ich średnia zdobycz punktowa na wyjazdach wynosi prawie 96 pkt.
Dzisiaj nie mają na co liczyć żeby ją przekroczyć !!
Pelicans na wyjazdach w 12 meczach, zanotowali 10 underów.
Jak dla mnie linia powinna być w okolicach 198...
Houston Rockets vs L.A Lakers under 209,5 @1,90 bet365⛔
Tutaj myślę że, linia jest minimalnie za duża.
Lakers są za cieńcy aby pomóc w przekroczeniu tej linii .
Po prostu zauważyłem że, z silniejszymi drużynami, w ich meczach pada stosunkowo mało punktów.
Warto dodać że, L.A w meczach wyjazdowych przekroczyło tylko 3 razy tą linię w 15 meczach.
 
H 187

h778

Użytkownik
Bucks nie słyną ze szczelnej obrony, mają sporą dziurę i żal by było gdyby tak klasowa drużna z tego nie korzystała.
Naaaaprrrraawddddęęęęę? Jedna z najbardziej fun to watch defensywnych drużyn do oglądania w zeszłym sezonie &quot;nie słynie ze szczelnej obrony&quot;? Oczywiście, aktualnie są na zupełnie innym biegunie, bo przyszedł ten fatalny Monroe, ale mają momenty, w którym przypominają tych świetnych Bucks z wiosny. Ostatnie kilka meczów to już zdecydowana poprawa i oprócz Clippers reszta rywali zatrzymywana grubo poniżej 100 punktów. Warriors to walec, który może zrobić co chce, ale:
1) są po ciężkim b2b i nadal nie wiadomo, czy będzie grał Thompson
2) największe problemy sprawiają im drużyny (nie licząc Brooklynu), które mają dobrego in-game trenera, a J-Kidd według mnie z tego nowego pokolenia jest w tej kwestii najlepszy
3) nie wierzę, że Bucks są w stanie rzucić Warriors więcej niż 85-90 punktów, więc do pokrycia tego overu potrzeba 115-120 Golden State, w co nie wierzę jeszcze bardziej
 
.joker. 204

.joker.

Użytkownik
Minnesota wygra 1-5 punktami
@5.50
Betsson

Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli i wydaje się, że prezentują podobny poziom. Suns mają całkiem niezła paczkę i przed sezonem wydawało się, że może gdzieś znajdą się na końcowych miejscach gwarantujących udział w play offach. Minnesota w poprzednim sezonie grała patologie i okupowala ostatnie miejsca. W tym sezonie wydawało się, że też za wiele nie zwojuja, a tymczasem nie grają wcale źle. Wiggins zapewnie 20+ punktów w każdym spotkaniu, Rubio klasowy zawodnik, bardzo dobry rozgrywający, Towns wielki talent, który już pokazuje, jest Garnett pod koszem, który przede wszystkim robi na pewno fajna atmosferę i daje wskazówki kolegom, jest LaVine, który także Nieźle sobie radzi. Ogólnie jakby utrzymali ta paczkę i mieli ten sam skład np za 3 lata to w play offy to już bez wahania by wchodzili, a może i coś więcej. Jeżeli dzisiaj zagrają koszykówkę, która lubią najbardziej czyli szybkie akcje to powinno być dobrze. Na wyjazdach grają dużo lepiej niż u siebie. Stawiam tutaj na skromne zwycięstwo gości, ponieważ Suns w tym sezonie cały czas trzyma wynik po swojej stronie, żeby w samej końcówce przegrać. Myślę, że jeżeli gościom uda się wygrać to nie zrobią tego z większą nawiązką.
Miami Heat wygra 1-5 punktami
@4.25
Betsson

Szykuje nam się wyrównane spotkanie. Miami z pewnością będzie bardzo zmotywowane do zwycięstwa w tym meczu, ponieważ ostatnie 3 pojedynki to 3 porażki i ogólny bilans i miejsce w tabeli nie wygląda najlepiej. Do składu wraca Whiteside, więc ti bardzo dobra wiadomość dla Miami. Gospodarze to zespół, który po odejściu Lebrona powinien już się rozbudzic, bo przecież wciąż posiadają znakomitych zawodników jak chociażby Wade, który potrafi bardzo zmotywować się na najważniejsze spotkania. Dzisiaj ciężki mecz, bo z miskami, którzy po słabym początku grają już trochę lepiej, ale gra na wyjazdach nie jest ich najlepsza strona. Do dzisiejszego spotkania przystąpią bez większych osłabien, więc na pewno postawią się Miami. Myślę, że zobaczymy dzisiaj dosyć defensywny mecz i niewielka ilością punktów wygrają gospodarze.
 
sewerynkg 16,2K

sewerynkg

Użytkownik
Memphis +3
@1.917
pinek

Szykuje nam się wyrównane spotkanie. Memphis z pewnością będzie bardzo zmotywowane do zwycięstwa w tym meczu, ponieważ ostatnie 3 pojedynki to 2 porażki i ogólny bilans i miejsce w tabeli nie wygląda najlepiej. Do składu wraca Whiteside, więc to bardzo dobra wiadomość dla Miami. Gospodarze to zespół, który po odejściu Lebrona powinien już się rozbudzic, bo przecież wciąż posiadają znakomitych zawodników jak chociażby Wade, który potrafi bardzo zmotywować się na najważniejsze spotkania. Ale czy to będzie dzisiaj? Nie sondze!Conley lepiej motywuje kolegów i to dlatego dzisiaj Grizzlies wygraja, bo beda bardziej zmotywowani! Dzisiaj ciężki mecz, bo z miskami, którzy po słabym początku grają już trochę lepiej, ale gra na wyjazdach nie jest ich najlepsza strona, ale dzisiaj wygraja dzięki motywacji. Do dzisiejszego spotkania przystąpią bez większych osłabien, więc na pewno postawią się Miami. Myślę, że zobaczymy dzisiaj dosyć defensywny mecz i niewielka ilością punktów wygrają goście.
 
Otrzymane punkty reputacji: +63
chamberlain 473,1K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Toronto Raptors - Philadelphia 76ers
Toronto Raptors Handicap -6.5 pkt HT @ 1.86 ✅
Jahlil Okafor over 16.5 pkt @ 1.85 ✅

Unibet
Liczę, że Toronto nie pokpi sobie sprawy i od początku meczu przyciśnie, na drugi dzień będą grać z Indianą na wyjeździe, więc przydałoby się rozstrzygnąć spotkanie już w pierwszej połowie. Obie drużyny spotkały się już ze sobą miesiąc temu, Toronto po pierwszej połowie prowadziło na wyjeździe 6 pkt, dzisiaj przewaga powinna być wyższa, na ten moment na pewno nie zagra Valanciunas, który wróci do gry w styczniu, w pierwszej piątce nie widzę Carolla, więc nie wiem czy zagra, to samo nie znalazłem informacji dotyczącej Noguiery, ale i bez nich powinni sobie poradzić z Philą. Jednakże z powodu sytuacji pod koszem, dorzucam over Okafora, w sezonie notuje średnio 17.3 pkt, ostatnio przeciwko Detroit i Brooklynowi rzucił odpowiednio po 22 punkty, dzisiaj również ma szansę na dobry rezultat.
Oklahoma City Thunder - Utah Jazz

Kevin Durant under 26.5 pkt @ 2.00 ⛔
Unibet
Mam jakieś przeczucie, że to nie będzie mecz Duranta, ostatnio trochę spuścił z tonu, gra sporo, ale wyniki nie imponują, choć w sezonie notuje średnio 27.3 pkt to ostatnie 5 spotkań zdobywał odpowiednio 21, 25, 32, 20 i 25 pkt, czyli jak widać tylko raz przekroczył linię. Co ciekawe obie drużyny grały ze sobą 2 dni temu, Oklahoma wypracowała sobie przewagę w pierwszej kwarcie, a następnie, przez pozostałe traciła je, Durant mimo 37 minut zdobył tylko 21 pkt, dzisiaj przed własną publicznością może i będzie lepiej, ale linia według mnie i tak za wysoka.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Marc Gasol ✅
over 16.5
1,82
efortuna


Fajny bet na dziś. Miśki stają naprzeciwko Wizards, czyli Marc vs Gortat. Obrona w pojęciu Washington w tym sezonie to coś abstrakcyjnego i niestety Marcin wpisuje się w ten schemat. Czyli mamy gościa w formie, przeciwko solidnemu, ale bez błysku obrońcy. Punkt 2 - Marcin nie ma zmiennika. Z Dallas na centrze w rotacji grał ... Dudley... Punkt 3 - Zac wczoraj nie był starterem, jeżeli to się dziś powtórzy to w pierwszych 6 minutach już Marc może mieć z 10 oczek. Punkt 4 - sądzę, że będzie to &quot; close game&quot;, bo i jedni i drudzy ostatnio mocno falują, więc liczba minut Hiszpana będzie odpowiednia.

Są przesłanki, że Gasol dziś przyłoży &gt; 20 pts.
Powodzenia
----
NBA 2015/2016 11-0-2
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
forza_inter 83

forza_inter

Użytkownik
Chicago - 76&#39;s
Pau Gasol over 16,5 @ 1,9⛔

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zdecydowanym faworytem spotkania jest ekipa gospodarzy. Spodziewam się tu zdecydowanego zwycięstwa byków jednak zamiast grać na wygrana lub wysokiego hc zdecydowałem zagrać over Gasola, który wydaje się spokojnie do pokrycia. Pau ostatnio gra zdecydowanie dobrze szczególnie w 2 ostatnich spotkaniach bardzo dobra gra na ostatnie pięć spotkań, 3 razy taka linia została pokryta raz zabrakło punktu oraz w jednym spotkaniu 3 punktów. Zdecydowanie przeciwnik ten z najniższej pułki co może odbić się na dzisiejszym wyniku i większej ilości punktów rzuconych przez graczy z Chicago Gasol i Buttler powinni w tym spotkaniu spokojnie rzucić po 20 punktów. Kurs jak dla mnie dobry dlatego pobieram i gram.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Denver - Houston
Houston @ 1,56⛔
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ - --------------
 
chamberlain 473,1K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Indiana Pacers - Toronto Raptors
Indiana Pacers Handicap -3.5 pkt @ 1.71 ✅
DeMar DeRozan over 21.5 pkt @ 1.85 ⛔
Unibet
Indiana ostatnimi czasy nie miała szczęścia do Toronto, dzisiaj powinni przerwać tą złą passę i zrewanżować się za ostatnią porażkę, którą odnieśli w tym sezonie. Toronto jak wiadomo zagra bez Valanciunasa, z zespołem jest Carroll, jednak z tego co wyczytałem również mało prawdopodobne, że zagra, dodatkowo gracze b2b po łatwym zwycięstwie nad Philą. Indiana radzi sobie w kratkę ostatnio przegrali z Detroit, bardzo słabe spotkanie wtedy rozegrał PG, który mimo 34 minut na boisku trafił tylko 4/16 rzutów, można by w tym meczu pograć jeszcze jego over, ale jak dla mnie linia za wysoka, dlatego ze strony Indiany typuje lekki handicap. Gram za to over DeRozana, w sezonie średnio 21.8 pkt na mecz, ostatnie zdobycze punktowe to 25 pkt z Philą, 27 pkt z Bucksami i 28 pkt z SAS, dzisiaj jak wiadomo ciężar zdobywania punktów będzie spoczywać na nim i Lowrym, dlatego warto spróbować, tym bardziej, że ostatnio rzuca sporo.
Detroit Pistons - Los Angeles Clippers
Los Angeles Clippers over 102.5 pkt @ 1.94 ✅
Blake Griffin over 23.5 pkt @ 1.85 ✅

Unibet
Clippersi średnio na wyjazdach zdobywają 103.7 pkt, ostatnio nie wiadomo czego się po nich spodziewać, jednak ten mecz wydaje mi się, że będzie dość ofensywny, w pierwszym meczu Clippersi rzucili u siebie 101 pkt, jednak teraz grają na wyjeździe z Detroit, które postawić się akurat umie, więc i rzucić zapewne trzeba będzie więcej, dodatkowo w tym meczu grali bez CP3, który jak wiadomo już wrócił i w zespole aktualnie nikt nie jest kontuzjowany. Dorzucam również over Griffina, który ostatnio nie zaskakuje swoimi zdobyczami punktowymi, ostatnie dwa spotkania to wiadomo jakie spotkanie z Chicago, ale mimo to, w te 25 minut, które zagrał rzucił 18 pkt, w ostatnim meczu z Brooklynem 21 pkt, rzucał na dobrej skuteczności 52.6%, zabrakło tylko rzutów osobistych, a do nich podszedł tylko raz trafiając 1/2. Dzisiaj piąty wyjazd z rzędu i mam nadzieję, że w końcu przekroczy wystawioną linię.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
elopeja 2,8K

elopeja

Użytkownik
Phoelix Suns @ Dallas Mavericks - Mavericks @ 1.53 - Betsafe - Stawka: 10/10 (kapitał pieniężny oraz wszelkie dobra materialne które posiadam)
Po krótkiej przerwie powracam do typowania. Motywacją nie są pieniądze, gdyż ich ilość można określić praktycznie jako nieskończoną. Powracam, gdyż mam do wykonania pewną misję, która ostatecznie ukoronuje moje niesamowite życie. Niektórzy z Was mogą pamiętać historię, która wydarzyła się kilka tuzinów dni temu. Zostałem brutalnie oszukany przez bukmachera Betsafe i okradziony z pieniędzy. Dopiero pomoc zaprzyjaźnionych agentów organizacji MGA sprawiła, że na dworzec w moim mieście podjechały sowicie załadowane wagony. Były to oczywiście moje pieniądze, czyli stawka zakładu plus wygrana. Ciemne typki z Betsafe postanowiły położyć łapę na to co moje. Choć jestem człowiekiem potrafiącym wybaczyć wiele, tego niestety przepuścić nie mogę, dlatego ta łapa zostanie przeze mnie odcięta. W jaki sposób? Miażdząc finanse bukmachera i powodując jego zniknięcie z rynku.
Przejdźmy zatem do spraw strikte sportowych i bukmacherskich. Kilka dni temu spotkałem się z moim przyjacielem Markiem Cubanem (właścicielem Dallas Mavericks), który poprosił mnie o kilka wniosków dotyczących dotychczasowej gry jego klubu. Udzieliłem mu kilka wskazówek, a gdy już zakończyliśmy rozmowy służbowe, przeszliśmy do części nieoficjalnej. Wtedy na stoły wjechały wykwintne dania, różnego rodzaju kawiory i galarety. Wtedy też zwierzyłem się Markowi z mojej przygody z Betsafe. Przez całą tę sprawę trochę odpuściłem śledzenie NBA, dlatego bardzo ździwiłem się, gdy kontem oka zauważyłem w notatniku Cubana &quot;Phoelix Suns&quot;. Okazało się, że najbliższy mecz jego drużyna rozegra ze Słońcami z Arizony. Co w tym takiego nazdwyczajnego? Ano to, że czekałem na ten mecz od dawna! To jedno z kilku spotkań, które zakreśliłem grubą kreską przed początkiem sezonu. Sprawy ułożyły się wyśmienicie i to właśnie ten mecz i jego rozstrzygnięcie wymierzą bolesny cios prosto w ohydną twarz Betsafe. Suns kontra Mavericks. Mój absolutnie cały życiowy kapitał kładę dziś na ekipę gospodarzy. Złośliwi mogą podejrzewać, że to dlatego, że Cuban naopowiadał mi pierdół o tym, jaka to jego drużyna nie jest fantastyczna. Bzdura! Argumentów za gospodarzami jest wiele, a kurs tak wysoki, że wygrana spowoduje praktycznie bankructwo mojego największego obecnie wroga, czyli złą sławą owianego Betsafe.
Pora na argumenty. Młodsi kibice mogą nie kojarzyć nazwiska dżentelmena o nazwie Steve Nash. Wieloletni zawodnik Phoelix i prawdziwa jego legenda. Kanadyjczyk co prawda karierę kończył w innym klubie, ale to jednak Suns są jego dożywotnią ukochaną ekipą. Dlaczego mówię o tym panu? Dlatego, że jest on wielkim przyjacielem Dirka Nowitzkiego. Obaj uwielbiają piłkę nożną i obaj wielokrotnie gratulowali mi świetnej postawy Roberta Lewandowskiego, który również jest moim przyjacielem. Swoją drogą w pewnym momencie było blisko, abym został nieoficjalnym managerem słynnego &quot;Lewy&quot;, jednak musiałem odmówić z powodu częstych wyjazdów zagranicznych. Jaki wpływ na dzisiejszy typ ma to, że był koszykarz Suns lubi się z obecnym doświadczonym dinozarłem Mavs, Nowitzkim? Wszyscy wiemy na jakim etapie kariery jest Dirk. Ten sezon to jego ostatnia szansa aby na swoją umęczoną od kozłowania piłki dłoń założyć kolejny pierścień mistrzowski. Mavericks potrzebują więc zwycięstw. Każda porażka oznacza kolejny mały kroczek oddalenia się od złotych medali ligi. Do czego zmierzam? Nash będzie obecny na dzisiejszym meczu i to nie tylko na trybunach. Będzie również mobilizował swoich kolegów w szatni. Wszyscy jednak wiemy o co chodzi. Steve Nash wyda swoim kolegom jednoznaczą komendę - walka na całego, popisowe akcje, ale zwycięstwo musi zostać w Dallas i w rękach Dirka, kropka. Nie są to finały NBA, tylko praktycznie początek sezonu. Sytuacja Suns jest niezła, dlatego mogą sobie pozwolić na tę porażkę.
Jeśli nie przekonałem kogoś tym argumentem, dorzucam drugi. Zawodnikiem Słońc z Phoelix jest w tym sezonie Tyson Chandler. Kolejna legenda Mavericks. To właśnie on szalał pod koszem jako center w sezonie, gdy Dallas pokonało Miami w finałach i zostało mistrzem NBA. Tyson nie gra już w Teksasie, ale wciąż ciepło wspomina swoją ekipę. On również wie, że czas przesławetnego Dirkulesa zbliża się ku końcowi. Moim zdaniem on także nie zdecyduje się rzucać kłody pod nogi tego legendarnego zawodnika.
Działacze klubu z Dallas przygotowali wiele atrakcji dla koszykarzy. Nie tylko Chandler i Nash zostaną ciepło przywitani przez gospodarzy. Cała drużyna zostanie zaproszona na pomeczowy bankiet pełen wykwintnych dań i występów artystycznych. W tym przypadku popsucie zabawy i wygranie meczu przez Suns byłoby swoistym faux-paux (czytaj: fo-pa) i małym skandalem. Nie tak odpłaca się bowiem za miłe przyjęcie przez gospodarzy.
Sprawa jest zatem prosta jak budowa cepa - Dallas muszą wygrywać, a że Phoelix Suns sympatyzują z tym klubem, to właśnie tutaj zanotują porażkę, która jest przecież częścią każdego bilansu i to każdego klubu (również samych Warriors). W zamian za to zostaną ugoszczeni po królewsku i odpoczną przez kolejnymi meczami, które będzie trzeba wygrać między innymi przed własną publicznością. Dallas wygrają mecz, kibice będą zadowoleni, Suns zabawią się, zrelaksują i naładują baterie przed kolejnymi bataliami. Ja tak widzę dzisiejszy wieczór w stolicy Teksasu, dlatego bez żadnych skrupołów stawiam na zwycięstwo Dallas po gigantycznym kursie 1.53.
APEL - Proszę o zagranie mojego typu u bukmachera Betsafe. Jeśli chcecie pomóc mi w walce z tym nieuczciwym kolosem, wymierzcie im dodatkowe ciosy ograbiając ich z pieniędzy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +58
don-gordo 217

don-gordo

Użytkownik
Denver Nuggets - Houston Rockets / Rockets -4 @2.02 matchbook ⛔
Linia jest bez sensu - miesiąc temu grany był ten sam zestaw. Rockets byli w samym środku kryzysu i dostali -5.5, po czym publika spizgała do -6 czy -6.5 nawet. Skończyło się pewnym zwycięstwem Bryłek.
Dzisiaj na otwarcie Rockets, którzy grają obecnie tak z 2x lepiej niż miesiąc temu dostali -4.5, po czym społeczność bukmacherska sklikała do -4 po bardzo dobrym kursie. Kupy się to nie trzyma.
W Teksasie od początku grudnia sytuacja wygląda zupełnie inaczej niż to było na początku sezonu. W porównaniu z zeszłym miesiącem atak poprawił się o 6pkt. na 100 posiadań, zaś obrona o 5 pkt. na 100 posiadań. Zmiana ogromna, musiała się przełożyć na wyniki. O kryzysie już się nie chce nikomu pamiętać, wrócili do bilansu 50%, wykurowali się Beverley, Jones oraz Motiejunas, a Dwight może już grać b2b. Przede wszystkim dobrze posłużył im powrót Beverleya, dzięki któremu mają wreszcie dobrego obrońcę na obwodzie, bo przez parę Lawson-Harden (nie wiem co za mistrzowie analityki wymyślili takie połączenie) przechodziło wszystko.
Nie pasuje do tego najgorsza obrona w pomalowanym lidze, lecz wraz z powrotem do formy Howarda powinno to się poprawiać.
Dzisiaj Capela game time decision z powodu choroby (e: Capela nie gra, Jones w s5)
Nuggets to słaby personalnie zespół z bardzo dobrym trenerem, dzięki któremu, moim zdaniem, grają ponad swój stan. Najlepiej to wygląda na skrzydłach, ale z całym szacunkiem dla Jokica, który gra bardzo sezon, to jeszcze nie jest ten poziom, tak więc na 1 i 5 sytuacja jest trochę dramatyczna.
Dzisiaj nie gra Mudiay, jednak sam nie wiem czy to osłabienie czy wzmocnienie, bo chociaż radzi sobie całkiem nieźle w obronie, to w ataku chłopak ma tak skopaną mechanikę rzutu, że Rondo przy nim to snajper. Ponadto najpewniej nie zagra Arthur.
Za czasów Karla, kiedy Denver grali uptempo i przede wszystkim mieli kim grać, ich hala to była twierdza, ale te czasy dawno już minęły. Przed zwycięstwem z Minnesotą (która z kolei ma dużo lepszy skład, ale beznadziejnego trenera, więc wychodzi na to samo), dostali 5 razy z rzędu po czapce (trzeba im oddać, że z dobrymi zespołami) i tylko raz skończyło się mniej niż 10 punktami (Suns siedmioma).
Houston mają Bryłkom do udowodnienia parę rzeczy po ostatnim i powinni dzisiaj pokazać, że są inną ekipą niż miesiąc temu.
Powodzonka !
 
masaskilli 1,9K

masaskilli

Użytkownik

over 201 pkt @1,90

Paul George over 38,5 pkt/rebs/ast @1,87

Linia moim zdaniem bardzo przyjemna. Indiana gra bardzo ofensywny basket i u siebie na pewno narzucą swój szybki styl gry, Toronto także potrafi a przede wszystkim ma kim pójść na jakąś konkretną wymianę. DeRozan i Lowry, a więc dwaj liderzy drużyny Raptors jak na razie swoje rzucają, nawet jeśli nie idzie z gry, to potrafią wymusić faul i zdobyć łatwe punkty na linii rzutów wolnych. W drużynie Pacers jak już wspominałem niesamowity George, poza tym Miles i Hill, czasem także Monta zagra na przyzwoitym poziomie, jednak cały czas czegoś od niego brakuje. Sam styl gry drużyny z Indianapolis może się podobać, nie ma tutaj powolnego rozgrywania akcji, jest fajny kolektyw, idzie to w bardzo dobrym kierunku i ekipa Vogela rozwija się z meczu na mecz, jakieś drobne wzmocnienia i to może być naprawdę mocna ekipa w przyszłych latach. Ofensywnie obie ekipy potencjał mają duży, siła rażenia z dystansu także jest, wystarczy ją dobrze wykorzystać. Myślę, że zobaczymy nieźle punktowane a zarazem wyrównane spotkanie i na przyzwoitej skuteczności obie ekipy spokojnie przekroczą barierę 200 punktów. Poza samym overem meczowym, dorzucam też linię na George&#39;a. Liczę tutaj na bounce back game po słabym występie przeciwko Detroit. Myślę, że PG dzisiaj spokojnie jakieś 25+9+5 jest w stanie zrobić i opcja moim zdaniem jak najbardziej do gry, zwłaszcza, że George w Indianapolis nie schodzi poniżej pewnego poziomu a jego dobry występ będzie potrzebny drużynie Pacers w odniesieniu 14 zwycięstwa w tym sezonie.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
xamon 134,7K

xamon

Użytkownik
Memphis Grizzlies - Washington Wizards 1 1,55 Bet365 112:95 ✅✅

Tragiczne jest te Wizards, a bez Beala to już w ogóle. Nie widzę dla nich szans w tym meczu. Memphis wczoraj nieźle pokpiło sprawę w Miami trwoniąc 10 punktową przewagę w samej końcowce, więc motywacja będzie dzisiaj podwójna. Matt Barnes ostatnio prezentuje się bardzo dobrze, więc także powien i tej nocy swoje dołożyć. Jest ławka która może zrobić różnicę czego nie można powiedzieć o gościach. Dodatkowo nigdy nie przegrali z Czarodziejami 2x pod rząd u siebie, więc i dziś nie przegrają. Polecam.

edit:

szybko, łatwo i przyjemnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
weed233 854

weed233

Użytkownik

Dwight Howard Double-Double @1.65 Betano
Może kurs nie powala, ale jak na Dwighta to i tak za dużo, szczególnie dziś.
Dwight w tym sezonie średnie 13.0 PPG I 12.2 RPG
Dzis mecz z Nuggets w Pepsi Center, wiec czeka go match-up z Jokiciem, który nie jest żadną wielką bestią pod koszem.
Howard to duzo lepszy rebounder i dziś minimum 10 zbiórek powinien zrobić bez żadnych problemów, a i w ataku powinien być wykorzystany kilka razy ze względu na to ze Nuggets to jedna z gorszych defensyw jesli chodzi o bronienie pomalowanego (traca prawie 18 FG na mecz z odleglosci less than 5ft.)
w tamtym sezonie cyferki centra Rockets przeciwko Nuggets to :
16 REB 24 PTS
13 REB 26 PTS
Te wszystkie czynniki sprawiają że Howard dziś powinien wykręcić DD i zachęcam do gry. Gram płasko, ze względu na to że to jednak Dwight i zawsze może wylecieć z boiska albo złapać szybkie faule. Dodatkowo Questionable jest Capela, więc nawet jesli on zagra to Dwight powinien grac wieksze minuty. Polecam

Dodatkowo bez analizy
:
Andre Drummond over 15.5 reb @1.87 Betano ⛔ 15 REB
John Wall under 24.5 @1.87 Betano ✅ 6 PKT
Hassan Whiteside over 2.5 blocks @2.00 Betano ✅ 3 BLK
DET Pistons vs LA Clippers over 204.5 @2.01 marathonbet ✅ 102-105
DAL Mavericks + BKN Nets +10 @1.964 marathonbet​
⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
sl@vecod 13

sl@vecod

Użytkownik
Washington Wizards u Memphis Grizzlies

Washington Wizards u Memphis Grizzlies under 200@1,91 Bwin ⛔
Drużyna z Memhis wyraźnie pod formą. W ostatnich 5 spotkaniach nie potrafili zdobyć powyżej 100 punktów w meczu. Szczególnie bolesna była ostatnia porażka z Miami, kiedy przegrali &quot;wygrany&quot; mecz w samej końcówce czwartej kwarty. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w tym sezonie nie jest to już tak dobrze naoliwiona defensywna maszynka a drużyna ze stolicy w ostatnich 7 meczach rzucała powyżej 100 pkt, to jednak wierzę w powodzenie tego typu głównie z powodu nieobecności w ekipie z Washingtonu Bradleya Beala i brak tak kluczowego zawodnika dzisiaj okaże się decydujący. W zeszłym sezonie spotkali się dwukrotnie: 107:87, 83:92 i były to mecze underowe patrząc na dzisiejszą sumę punktów proponowaną przez Bwin.
 
anderson-silva 3,5K

anderson-silva

Użytkownik
Na dzisiejszą nockę bardzo podoba mi się typ na Hawks. Heat są B2B po bardzo ciężkim boju z Misiami, gdzie właściwie całe spotkanie gonili wynik. Na dobrą sprawę można powiedzieć, że Grizzlies przegrali ten mecz na własne życzenie, mając +16 w 3q i +10 w 4q...
Heat to dziwna drużyna, roster całkiem ciekawy jak na żenujący wschód, ale część graczy woli atak pozycyjny, część szybki atak, dzięki czemu nie ma jasnej, spójnej wizji gry. Z drużynami, które posiadają solidną defensywę i grają w miarę poukładany basket często gęsto przegrywają, tak jak z Pacers, Hornets czy Pistons.
Hawks, tak, jak pisałem w przypadku meczu z Thunder, nie wyglądają już na taką maszynę jak rok temu, ale na spokojnie powinni ponownie awansować do PO. Sądzę, że organizacją gry pokonają Heat. Whiteside i Bosh będą wyciągani przez dwójkę Millsap/Horford, jednocześnie umożliwiając wjazdy Teague&#39;owi.
Mimo 33 lat na karku D-Wade wciąż &quot;to&quot; ma i wciąż decyduje o zwycięstwach Heat. Wczoraj w nocy &quot;jedynie&quot; 14 punktów, ale to on trafił jumperka, który pozwolił wyjść na prowadzenie Miami. Problem w tym, że Wade, podobnie jak i Bosh, mają swoje lata i w spotkaniach B2B, szczególnie przez problemy z kolanami Wade&#39;a, nie są już tak efektywni. Co prawda w tym sezonie było to zaledwie jedno spotkanie, ale naturalnie przegrali je ulegając Pacers.
Obie drużyny miały już okazję spotkać się w tym sezonie, w AAA na Florydzie zwycięstwo odnieśli Hawks 98:92. Sądzę, że dziś Jastrzębie ponownie pójdą po zwycięstwo.
Atlanta Hawks @ 1,4 (Bet365) ⛔
Atlanta Hawks -4,5 @ 1,71 (Bet365) ⛔

88:100
Clippersi dziś w nocy kończą wyniszczającą pięcio-meczową serię wyjazdową. W ostatnich dniach grają niemalże bez przerwy: środa, czwartek, sobota no i dziś, poniedziałek. Mimo, że przeciwnicy podczas wspomnianej serii byli niezbyt wymagający to Clippers za każdym razem mierzyli się z problemami, zwycięstwo +4 z Timberwolves, +5 z Nets, jedynie z Bucks przyszło im to łatwiej, a z drużyną, która wyrasta powyżej przeciętnego poziomu, a więc z Bulls, przegrali 80:83. Mimo naprawdę sporych problemów w LAC ciułają te zwycięstwa, problem w tym, że to wszystko odbywa się z drużynami, które są zwyczajnie przeciętne/słabe. Z każdą drużyną prezentującą solidny poziom jest porażka: Pacers, wspomniani Bulls, Jazz czy Raptors.
LAC prawdopodobnie będą handlować. Początkowo kandydat do tytułu, teraz drużyna mimo, że ciułająca zwycięstwa to pogrążona w małym marazmie. Lance i Josh Smith to nieporozumienie i Doc już dziś pluje sobie w brodę że po nich sięgnął, dla Trutha to nie jest odpowiedni moment sezonu, jego wartość będzie widać w PO, teraz rzuca żenujące 25% zza łuku i wyraźnie nie wyrabia na nogach w obronie, Crawford to już się nie nadaje do drużyny liczącej się w walce o tytuł, bo tyle, ile da w ataku to 2x więcej odda w obronie, Austin Rivers jest jednowymiarowy a Wesley Johnson mimo, że sieka najlepsze w karierze 40% trójek to siedzi daleko w rotacji. Ławka niby mega mocna i mega utalentowana, tak wszystko wyszło w praniu.
Pistons to drużyna bardzo solidna i, moim zdaniem, bardzo niedoceniana, pewnie dlatego, że mają spore wahania dyspozycji. Właściwie mają wszystko aby pokonać dziś Clippers. Już w Staples Center nawiązali walkę i po przerwie stracili dużą przewagę. Ciekawe matchupy, Drummond vs DeAndre, Ilyasova będzie wyciągał Griffina, a potrafi zabijać zza łuku, Marcus Morris niedoceniany zawodnik jak dla mnie, KCP bardzo dobrze broni i Reddick będzie miał ciężkie życie na przeciwko niego.
Ogólnie Pistons to drużyna, która bardzo dobrze broni, a przeciwko drużynom które zwalniają tempo Clippersi mają problem aby złapać swój rytm szybkiej i często gęsto wesołej koszykówki. Detroit jest na 6. pozycji pod względem punktów przeciwników na mecz, LAC dopiero 15. Spotkanie rozgrywane w Staples Clippersi wygrali głównie ze względu na Crawforda który odpalił, niebywały, naturalny talent ofensywny, ale takie mecze zdarzają się mu coraz rzadziej.
Własna hala, road-trip Clippers, problemy Clippers, uboga w inteligencję ławka Clippers, natężenie spotkań Clippers, całkiem fajne matchupy faworyzujące Pistons oraz... takie wewnętrzne przeczucie pozwalają mi twierdzić, że Detroit biorą dzisiejszy mecz. Będą zwalniać tempo, wybijać LAC z rytmu i jeśli ławka nie udzieli starterom Clippers odpowiedniego wsparcia (a ostatnio bardzo z tym rzadko) to Los Angeles nie wyjedzie zwycięsko z Detroit. Ja tak to widzę i warto się nad tym zastanowić.
Detroit Pistons 2,05 (Bet365) ⛔
103:105
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
chamberlain 473,1K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Minnesota Timberwolves - Denver Nuggets
Andrew Wiggins over 20.5 pkt @ 1.85 ✅
Ricky Rubio under 9.5 pkt @ 1.85 ⛔
zachciało mu się 3 rzucać
Unibet
Szansa na rewanż Minnesoty za wyjazdową porażkę z Denver 4 dni temu, dodatkowo Bryłki b2b po wygranej z Houston, dlatego taką okazję przydałoby się wykorzystać. Ja idę w tym meczu w over młodej gwiazdy Wilków, Wiggins w tym sezonie notuje średnio 20.6 pkt, ostatnie spotkania średnio udane, dzisiaj jest szansa żeby zapunktować, we wspomnianym meczu z Denver rzucił 22 pkt, jeśli dzisiaj będzie rzucał z miarę dobrą skutecznością, to linię powinien pokryć. Dodatkowo dorzucam under Rubio, zawodnik ten częściej dostarcza piłki kolegom niż sam rzuca, średnio w sezonie zdobywa 9.7 pkt, ale ta linia jest zawyżona głównie kilku dobrym spotkaniom, a taką linię na zawodnika wystawiono przez to, że w ostatnim meczu z Denver rzucił 13 pkt, dzisiaj nie spodziewam się, aby jego zdobycz punktowa przekroczyła dwucyfrową liczbę.
Dodatkowo bez analizy:
Boston Celtics - Cleveland Cavaliers
Boston Celtics Handicap +3.5 pkt @ 1.74 ⛔
Sacramento Kings - Houston Rockets
Dwight Howard over 13.0 pkt @ 1.85 ⛔
Unibet
 
.joker. 204

.joker.

Użytkownik
Cleveland wygra 1-5 punktami
@4.50
Betsson

Cleveland od początku sezonu bardzo osłabiona, bo bez Irvinga, który daje mnóstwo drużynie i obok Lebrona jest liderem, jednak póki co Cleveland sobie radzi i mimo tej absencji dobrze sobie radzi utrzymując pierwsze miejsce w konferencji wschodniej. Po drugiej stronie mocna, szczególnie na własnym boisku w tym sezonie ekipa z Bostonu, dlatego mecz zapowiada się niezwykle interesująco. Z powodu kontuzji zabraknie dzisiaj najprawdopodniej Dellavedovy. Z pewnością nie sposób nie lubić tego gracza, bo oddaje całe serce na boisku i jest niesamowitym walczakiem, ale czy jest aż tak istotnym graczem, robiącym duża różnicę? Moim zdaniem nie, pomimo, że w poprzednim sezonie w Play Offach przez pewien okres grał znakomicie. Po stronie gości jest przecież Lebron, lider zespołu, być może obecnie najlepszy koszykarz swiata, do tego Love, który ostatnio grał bardzo dobrze, pod koszem świetny Mozgov, do tego J.A Smith zawsze swoje dołoży...Generalnie jest kim grać, ekipa mająca za cel mistrzostwo w tym sezonie i dzisiaj choć czeka ich naprawdę niełatwe zadanie to w ostatecznym rozrachunku po wyrównanym spotkaniu wygrają to spotkanie i umacnia się na pozycji lidera.
Minnesota wygra 1-5 punktami @4.50
Betsson

Owszem, Minnesota ostatnio osiąga gorsze wyniki niż na początku sezonu, na własnym parkiecie grała kiepsko od początku, ale wydaje mi się, że w tym zespole drzemie olbrzymi potencjał. Oglądałem ich ostatnie spotkanie z Phoenix no i wygraliby ten mecz gdyby nie to, że po swoich własnych, bezsensownych, niewymuszonych stratach stracili niemal 50 punktów czyli prawie połowę. Niesamowite patologia działa się w 3 kwarcie, kiedy to słońca odjechali wilkom na 21 punktów. Moim zdaniem 2 taki mecz nie może się zdarzyć, bo takie kalectwo i tak niechlubna statystyka zdarza się niezwykle rzadko. Oczywiście, zespół jest jeszcze niedoswiadczony, ale właśnie to czyni ich wyjątkowym, ponieważ jeżeli młodzi zagrają na miarę swoich ogromnych możliwości to są w stanie zaskoczyć każdego, a dzisiaj wcale nie jakiś rywal z najwyższej półki, pomimo tego, że ostatnio wyniki znacznie na plus.
Milwaukee Bucks -3.5 win
@1.91
Betsson

Tutaj krótko. Dla mnie Lakersi to straszna patologia. Milwaukee też nie zachwyca, ale mają dużo fajniejsze kadrę, młodych, ambitnych graczy, ostatnio sprawili niespodziankę i przerwali niesamowita passę GSW i dzisiaj niesieni jeszcze tym zwycięstwem powinni pewnie zwyciężyć z tragicznymi od początku sezonu, nic nie prezentującymi Lakersami.
 
kabacik 410

kabacik

Użytkownik
Boston Celtics - Cleveland Cavaliers (+7.5/-7.5) (Spread) typ: 1 1.30
Los Angeles Lakers - Milwaukee Bucks (+7.5/-7.5) (Spread) typ: 1 1.46
AKO: 1,90
Taki dubel polecam na dzisiejszą noc.
Krótka analiza:
Boston patrząc na sam bilans nie odstaje jakoś diametralnie od Cleveland. Jednakże głównym argumentem jest tutaj to, że grają u siebie, a że jako gospodarze grają zupełnie przyzwoicie chyba każdy choć trochę śledzący NBA wie. Byli całkiem bliscy przerwania serii GSW, ale skończyło się na dwóch dogrywkach. Przyjeżdżają Cavs, którzy co prawda rozegrali ostatnio mecz na miarę oczekiwań chyba wreszcie, jednakże kursy wystawione na to spotkanie sugerują, że nie muszą mieć łatwo w Bostonie - i ja się z tym po prostu zgadzam. Biorę bezpieczną opcję +7,5 pkt.
Drugi mecz - Lakersi wreszcie wracają do domu, do Staples Center. Podejmą ekipę Bucks, która przerwała historyczny streak GSW. Jednakże niech to nie zniekształci spojrzenia na ekipę z Milwaukee. Jest to drużyna zupełnie przeciętna, legitymują się obecnie bilansem 10-17. O ile zgodzę się, że Lakersi to obecnie gorsza drużyna poza wszelką wątpliwość (bilans 3-21), to jednak fakt, że wracają do domu po 8 meczach away, może tu mieć istotne znaczenie. Co cieszy to coraz lepsza skuteczność FG Kobego, niewykluczone, że to może być dziś kluczem do dobrego występu przeciwko Bucks. Spread +7,5 pkt w stronę Lakers jest w moim mniemaniu bezpiecznym typem.
Z obu typów kurs zupełnie przyzwoity, a mianowicie 1,90. Pozdro ????
Edit: Lakersi swobodnie, ale oczywiście Boston zaprzepaścił wszystko, damn ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom