>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Temat z analizami NBA 2022/2023 Sezon Regularny - Typy, Analizy, Komentarze

Status
Zamknięty.
ferguson2 605,5K

ferguson2

Typer
Zach LaVine 26+ punktów @1.81 betfan
Zach LaVine powyżej 34.5 pkt, zb i asyst @1.8 betfan

LaVine rozgrywa rewelacyjny miesiac - niejednokrotnie ponad 30 pkt, ciagnie ofensywe Bulls do przodu. Teraz rywal kompletnie bez formy. LaVine ze swoim atletyzmem i całkiem solidnym rzutem za trzy sprawi problemy Pacers. Ostatnim razem rzucił 28 pkt w bezpośrednim starciu. Hield będzie mial po raz kolejny trudne zadanie do wykonania, aby zatrzymać LaVine'a. Zach czesto ma piłke przy sobie, więc mysle ze te 5 czy 6 asyst jest bardzo możliwe do zrealizowania. Dodatkowo spodziewam się wiekszej ilosci zbiorek z jego strony niz ostatnio przeciwko Hawks, tym bardziej ze Pacers raczej sporo pudluja i nie zbieraja najlepiej tych pilek.
 
Semtex 225,2K

Semtex

Użytkownik
Miami Heat - Boston Celtics
Derrick White over 12.5 pts @1.73

Smart, Brogdon, Horford oraz najważniejsze Brown, nie zagrają przeciwko Heat.
12, 15, 18, 8, 19 to punkty Derricka w tym sezonie kiedy Brown nie grał, ale we wszystkich tych meczach grali Smart i Brogdon, którzy oddawali ponad 20 rzutów z gry, a czasem i ponad 30, dzisiaj będzie sporo z tych FGA do przejęcia, mam nadzieję, że White da radę.
Nie wiem kogo Mazzulla odgrzeje z ławki, ale rotacja Celtics zrobiła się wąska, White powinien zagrać spore minuty, musiałoby wybitnie nie siedzieć żeby nie zrobił 13 punktów, rzuty powinien dostać.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2141
p-z. 119,5K

p-z.

Użytkownik
La Lakers - La Clippers 04:00
Zwycięzca (włącznie z dogrywką) LA LAKERS @2.61 dalej 2 kwarte zawalili

Ja tu biorę Lakersow i uważam, że po ciężkiej batalii wygrają. Ostatnio z Portland odwalili taki wałek w 2 kwarcie, myślałem, że nie ogarnął, ale jakoś dali radę i to jak wrócili do gry i wygrali z przewagą 9 pkt zrobiło na mnie wrażenie. LeBron w formie, więc granie na wygraną Lakersów włącznie z dogrywką nie jest złym pomysłem.
 
Ostatnia edycja:
pavlyuchenko 94,2K

pavlyuchenko

Użytkownik
Dzisiaj dużo wcześniej niż zwykle, aż 10 spotkań nadchodzącej nocy i jest w czym wybierać.

Los Angeles Lakers win @1.41
Orlando Magic win @1.44
Washington Wizards win @1.67

Zaczynam od spotkania w LA. Lakersi dzień po dniu (porażka z Clippers) ale zostają na własnej hali, gdzie przyjedzie San Antonio, które na wyjazdach może pochwalić się bilansem 5-16. Obie ekipy w tym sezonie spotkały się już 3 razy i w każdym z tych spotkań górą byli zawodnicy Lakers, na dzisiejsze spotkanie jest przewidziany powrót do gry A.Davisa czyli tuż po Lebronie największej gwiazdy zespołu a także prawdopodbnie wystąpi dzisiaj nowy nabytek R.Hachimura (wymiana z Wizards na K.Nunna).
Indiana wczoraj musiała się sporo namęczyć, żeby wydrzeć zwycięstwo z Bulls, dzisiaj zmierzą się na wyjeździe z ekipą Orlando. Magic w ostatnim swoim spotkaniu ograli (po raz kolejny) Boston i uważam, że dzisiaj zrobią to samo z Pacers, które na wyjazdach nie radzi sobie zbyt dobrze (bilans 8-16) dodatkowo na ich niekorzyść działa mecz b2b. Jeśli chodzi o składy, w Orlando wszyscy najważniejsi zawodnicy są do gry, Indiana nadal bez Huliburtona.
Wizards wczoraj pokonali Dallas i są w serii 3 zwycięstw z rzędu, tak będą grać dzien po dniu ale Houston od Dallas dzieli 1h drogi samolotem, taka podróż raczej nie będzie mocno wpływala na zmęczenie zawodników. Trudno też nie próbować grać na Wizards po takim kursie z jedną z najsłabszych drużyn w lidze, której celem w tym sezonie jest tankowanie po jak najlepszy pick w drafcie.

Zastanawiam się również nad Golden State Warriors win @1.66 Memphis zdecydowanie złapał lekki kryzys. 3 porażki z rzędu, poza składem na ten mecz będzie Adams, Green oraz Konchar. W składzie GSW najważniejsi zawodnicy będą grać. Curry i spółka na własnej hali spisują się bardzo solidnie (bilans 17-6), na pewno też są mocno podrażnieni ostatnią porażką z Brooklynem, gdzie dali sobie wydrzeć zwycięstwo w ostatniej kwarcie prowadząc 12 pkt. na 6 minut przed końcem.

Kursy z totalbet.
🤑🤑🤑
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2224
pawvel 29,7K

pawvel

Użytkownik
Washington Wizards - Houston Rockets
Kuzma K. - over 3,5 asyst
Kurs: 1,60 STS

Zagram dzisiaj na over asyst Kuzmy pomimo, że kurs nie jest za wysoki na ten zakład. Kyle pokrył linię w 4 na 5 ostatnich spotkań. Co prawda przeciwnik gra u siebie, ale nie jest zbyt wymagający, zajmuje dół tabeli w statystykach obrony. Daje to szansę na większą skuteczność w ataku graczy Washington, a co za tym idzie również na większą szansę asyst.


Brooklyn Nets - Philadelphia 76ers
Irving K. - over 5,5 asyst
Kurs: 1,65 STS

Tutaj również zakład z nie za wysokim kursem i ponownie na over asyst, tym razem Irvinga. Przeciwnik nie należy do łatwych, z czołówki najlepiej broniących się drużyn, dodatkowo gra u siebie. Co prawda Embiid ma statu GTD i wg rotowire jest mała szansa że zagra, to nadal jest trudny do pokonania przeciwnik. Pod nieobecność Durant'a to na Irving'u głównie spoczywa ciężar gry i mam nadzieję, że nawet jeśli zostanie dobrze przypilnowany przez Philadelphie to pokryje linię.


P.S. Korciło mnie jeszcze, żeby zagrać na double double Lillard'a tym bardziej, że w ostatnich 3 spotkaniach pokrył zakład. Jednak ostatecznie zrezygnowałem ze względu na przeciwnika, który potrafi zaskoczyć.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1118
Semtex 225,2K

Semtex

Użytkownik
Orlando Magic - Indiana Pacers
Wendell Carter Jr. DD @2.30

Indiana oddaje bardzo dużo zbiórek, tam jest 5 miejsce od końca jeśli chodzi o zbiórki, a Carter w poprzednim sezonie miał przeciwko nim zawsze bardzo dobre mecze: 13 pts 18 reb, 21/12 i 19/18, w każdym z tych spotkań DD wyraźnie zrobione, w obecnym akurat jak grali to go nie było, ale teraz odkąd wrócił wygląda całkiem solidnie, gra ~31 minut na mecz, robi 15.3 pts i 8.7 reb.
Turner słabo zbiera jak na centra, Smith też tutaj nie pomaga, a więcej takich grających dryblasów nie mają, stąd bierze się problem w walce o zbiórki, dlatego uważam, że Carter powinien mieć przynajmniej 10 zbiórek, punkty raczej łatwo zrobi.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2457
Y 43,8K

yaz

Użytkownik
Nets - Lakers
Nicolas Claxton (Nets) zdobedzie dd 1.41 betclic niestety 27 min na parkiecie i tylko 3/7 z gry

Kurs nie powala ale moze komus przypasuje do dubelka.Nico od kiedy nie ma Duranta notuje dwulinie praktycznie w kazdym meczu- 9 na 11 ostatnich meczów.Sporo minut na parkiecie jakie by nie byly wyniki po Irvingu trener daje mu sporo szans i minut.O punkty sie raczej nie ma co martwic,co do zbiorek to pasuje jako ze w LA bankowo nie zagra w nocy A.D i z tego co czytam najprawdopodobniej też Lebron.W Nets jest szansa na powrot Simmonsa ale ten raczej bd rozdawal pileczki.Kursy na himerycznych Nets nie powalaja wiec uderzymy w tą strone. W tym sezonie z Lakersami widzieli sie tylko raz przy czym Nicolas zagral tylko 16 minut zdobywajac 8 pkt i 5 reb.Warto tez chyba zaznaczyc ze w tamtym meczu to A.D byl królem zbiorek notujac ich az 18
 
Ostatnia edycja:
pavlyuchenko 94,2K

pavlyuchenko

Użytkownik
Washington Wizards win @1.41
Golden State Warriors win @1.47
Toronto Raptors handicap +6.5 @1.43

3 opcje które na tą godzinę są dla mnie najbardziej prawdopodobne. Wizards on fire! Seria 5 zwycięstw z rzędu i na pewno są w stanie ją podtrzymać bo rywal słabiutki. Najważniejsi zawodnicy Wizards dosętpni na ten mecz.
Curry i spółka w końcu zaczynają wygrywać również na wyjazdach, jeszcze niedawno pod tym względem byli najgorszym zespołem w lidze, ostatnio wzieli się za siebie i efekty widać, na ostatnie 5 wyjazdów - 3 wygrane. OKC spokojnie jest do ogrania, pełny skład w GSW.
No i Dinozary zmierzą się na wyjeździe z Suns, które po serii niepowodzeń zanotowali w ostatnich 6 spotkaniach 5 zwycięstw ale poza wygrana z Hornest 128-97, nie było żadnego Blowoutu. Bez Bookera, Crowdera oraz Shameta myślę, że nie będą w stanie mocno odjechać ekipie z Kanady. Raptors bez Anunoby'ego ale i tak uważam, że powalczą i nie zdziwie się jeśli to spotkanie wygrają.

Warto spojrzeć też na mecz Minnesoty z Sacramento, Sabonis under 12,5 zbiórki @2.00 , w ostatnich spotkaniach tylko raz udało mu się pokryć tą linie, dwa dni temu obie ekipy ze sobą grały a Litwin uzbierał 10 zbiórek spędzając na parkiecie aż 40 minut! Jeśli w spotkaniu zagra Gobert a wierzę, że tak będzie to myślę, że jest tu spore value.

kursy z totalbet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1890
Semtex 225,2K

Semtex

Użytkownik
Dallas Mavericks - Detroit Pistons
Jalen Duren over 19.5 pts + reb @1.87
Jalen Duren DD @2.65


Mavs dalej grają bez Wooda więc, a Duren to całkiem niezły center, na pewno wyróżniająca się postać w składzie Pistons, ciekawy rookie, dobry pick Detroit. Początek sezonu nie zapowiadał się tak dobrze, ale teraz gdy dostaje więcej minut, odwdzięcza się dobrą grą, ostatnio miał sporo podwójnych zdobyczy i to z drużynami, które mają trochę mięsa pod koszem, a Mavs wyglądają obecnie kiepsko.
Ayton zrobił na nich 19/20, Kessler 14/11, Bam 18/11, Gaffort 9/7 ale on akurat szybko złapał 6 fauli i grał tylko 18 minut, więc jak widać centrzy, którzy mają większą role i minuty w swoich zespołach potrafią wykorzystać dziury Dallas pod koszem.
 
Ostatnia edycja:
pavlyuchenko 94,2K

pavlyuchenko

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+2
kursy - superbet

Miami Heat handicap +10.5 @1.40
Los Angeles Lakers handicap +8.5 @1.42
Los Angeles Lakers win @2.00
Lebron James powyżej 14,5 zbiórek + asyst @1.95
Charlotte Hornets handicap +16,5 @1.42

Zaczynam od według mnie najciekawszego pojedynku nadchodzącej nocy czyli Cleveland - Miami. Zdaję sobie sprawę, że Cavaliers u siebie są piekielnie mocni (bilans domowy 21-5) i nie jest to żadne zaskoczenie, że są mocnym faworytem tego spotkania, jednak nie sądzę, żeby tutaj aż tak łatwo mogli pokonać Heat, którzy w tym spotkaniu będą mogli skorzystać z najważniejszych swoich zawodników, warto dodać, że w swoich ostatnich 10 spotkaniach przegrali zaledwie 3 spotkania a tylko jedno z nich wyższym wynikiem niż proponowany przeze mnie handicap.
Z meczu Lakers mam dla Was trzy opcje, zacznę od tej najbezpieczniejszej jaką jest handicap na Jeziorowców. Lakers co prawda będą grać dzień pod dniu ale zostają w Nowym Jorku, wczoraj wysoka porażka z Brooklynem, ale warto tutaj zaznaczyć, że dwie największe gwiazdy zespołu czyli oczywiście James i Davis byli poza składem. Dzisiaj mają już zagrać i to zdecydowanie powinno mocno pomóc drużynie. Knicks zdecydowanie w ostatnim czasie obniżyli loty i nie zdziwię się też jeśli Lakers to spotkanie wygrają, Lebron na pewno nie wyobraża sobie aby sezon zakończył na sezonie regularnym i na pewno będzie musiał wziąć zespół na swoje plecy jeśli chce się znaleźć w PO. Myślę, że bedzie tutaj dzisiaj zdecydowanym liderem. W ostatnich 10 swoich rozegranych spotkaniach za każdym razem pokrywał dzisiejszą linię zbiórek+asyst i uważam, że jest w stanie zrobić to po raz kolejny.
Ostatnią moją propozycją jest spotkanie w Milwaukee, gdzie Giannis i spółka podejmą Charlotte Hornets, które po powrocie do składu Balla oraz Haywarda wygrało swoje ostatnie dwa spotkania i śmiem twierdzić, że dzisiejszej nocy nawiążą walkę z Bucks, które całkiem niedawno bo 7 stycznia uległo na własnym parkiecie Szerszeniom aż 138-109. Powtórki raczej nie będzie ale blowoutu bym się tutaj nie spodziewał.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3863
pavlyuchenko 94,2K

pavlyuchenko

Użytkownik
kursy - superbet

Atlanta Hawks handicap +8.5 @1.40
Golden State Warriors win @1.60
Oklahoma City Thunder Win @1.47
Utah Jazz win @1.65

Do składu Jastrzębi przwidziany jest powrót do składu Younga, duży plus. Suns ostatnio w dobrej formie ale ich wygrane nie są mocno przekonujące, nie wierzę, że będą w stanie pokonać wysoko zespół Atlanty. Phoenix ciągle bez Bookera, Crowdera (prawdopodobnie zostanie wymieniony do Milwaukee), Shameta.
Golden State Warriors bez żadnych osłabień a patrząc na ich ostatnia dyspozycję plus na ten kurs idę w ich kierunku.
Oklahoma zmierzy się na wyjeździe z dramatycznym Hosuton, co prawda ostatnio udało im się pokonać Detroit czyli drugą najgorszą drużynę obok siebie. Muszą jednak pamiętać, że najwazniejsze dla nich jest tankowanie. Uważam, że Shai poprowadzi OKC do zwyciętwa.
Co do meczu Jazz, podejmą u siebie Dinozaury dla których będzie to 5 mecz z rzędu na wyjeździe, gdzieś ostatnio też czytałem, że kilku zawodników Toronto jest niezadowolonych, możliwe, że będą tam spore ruchy transferowe. Ciągle bez Anunoby'ego. Utah w najmocniejszym składzie.
 
Ostatnia edycja:
deepred 633,2K

deepred

Moderator
Członek Załogi
Odkąd CP3 i Cam Johnson wrócili do gry, Suns grają zupełnie inaczej. W dalszym ciągu jest to drużyna na play-offs i trochę szkoda, że pospieszali Bookera z powrotem, bo ten pewnie dawno byłby w grze i bilans Słońc wyglądałby inaczej. Ich rywalami są dzisiaj Jastrzębie, którymi jestem mega zawiedziony w tym roku. Mocno krytykowany jest Young i poniekąd słusznie. Według mnie gra przeciętny sezon, jest mocno atakowany za fatalną skuteczność rzutów za trzy punkty, gdzie na przestrzeni sezonu nie jest w stanie przekroczyć 32%. Jest ten Dejounte Murray, ale oni jakoś nie współgrają. Wypadałoby coś pohandlować, do oddania z pewnością będzie Collins, moim zdaniem powinni ruszyć Capelę i zbierać picki + młodych zawodników. W obecnej formie ten projekt zmierza donikąd. Nie widzę ich dzisiaj wygrywających w Phoenix. Tutaj potrzeba mega mocnego rywala i bardzo słabego dnia gospodarzy. Według mnie obydwie rzeczy w tym samym czasie się nie wydarzą.

Suns OT @1,82 etoto wtf jaki wpie*dol...

Troszkę szukam value. Zaciekawił mnie over trójek Poole'a. Ciekawi mnie, jak Kerr podejdzie do meczu. Zapewne jutro Thompson będzie OUT bo b2b, ale jutro mega istotny mecz z Denver. Thompson wygląda jakby wrócił do formy, ale póki nie będzie grał b2b to nie traktuję go poważnie jako pełnoetatowego zawodnika. Na pewno nie będzie oszczędzany Jordan, ale wydaje mi się, że Curry nie będzie dzisiaj grał 40 minut. Wiadomo, że Minnesota to kompromitujący projekt. Danny Ainge śmieje im się w twarz i macha pięcioma pickami za Goberta. Póki Edwards trzyma lejce to jeszcze jakoś to wygląda, ale jak wróci KAT to znowu będzie syf. Warriors powinni takie ekipy szybko rozmontowywać, a mają dzisiaj najmocniejszych grajków w grze. Na over trójek Jordana wg mnie zaskakująco wysoki kurs, mimo, że w ostatnich trzech meczach linii nie pokrył. Faktem jest jednak, że w ostatnich pięciu meczach z Sotą mordował tę linię trzykrotnie, a raz rzucił 2/11 za 3. Tragiczna skuteczność, ale brał się za rzucanie co jest tutaj kluczowe. Według mnie value i za lekką stawkę według mnie warto zaryzykować.

Jordan Poole over 2,5 trójki @2,39 etoto
 
Ostatnia edycja:
louisarmstrong 1M

louisarmstrong

Użytkownik
Minnesota Timberwolves-Golden State Woriors
Curry Double/Double kurs3.75 Williamhill
i takie coś
Stephen Curry To Score 1st Points & Golden State Warriors To Win - #YourOdds
kurs 11.00 Williamhill
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1130
pavlyuchenko 94,2K

pavlyuchenko

Użytkownik
kursy - superbet

Charlotte Hornets handicap +7.5 @1.42
Toronto Raptors handicap -3.5 @1.50
Minnesota Timberwolves win @1.53
Atlanta Hawks handicap +7.5 @1.42

Dzisiaj 4 propozycje. Hornets co prawda dzień po dniu ale grają najważniejsi plus grają tylko z Detroit, nie wierzę w to, żeby tutaj Pistons byli w stanie odjechać bardziej, nawet widzę szansę na wygraną Szerszeni. Toronto uda się do Houston, jesli chcą się przełamać po dwóch porażkach to mają idealnego rywala do tego. Rakiety 2 zwycięstwa z rzędu.. im już poprostu wystarczy, oni mają tankować. Wilki w dobrej formie, ostatnie 8 spotkań to tylko 2 porażki w tym jedna po dogrywce i jedna... z Houston, więc licze to jako wypadek przy pracy. Orlando jak najbardziej do ogrania. No i Atlanta na Utah, ciężki teren ale patrząc na formę Jastrzębii i to, że mają dostepny cały skład idę w ich kierunku zabezpieczając się handicapem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +335
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Bucks-Miami

Ciekawe czy zginania zagra czy nie,ale tak czy siak Miami nie jest tu bez szans wg mnie.Kest tez pewna zależność odnośnie tego meczu i wg mnie warto iść w stronę gości.Bucks mnie nie przekonują,u siebie owszem mocni ale Miami potrafi zaskakiwać.

Miami+5 1,91
Miami 2,75
 
Y 43,8K

yaz

Użytkownik
Pytanie do fachowców Giannis Antetokounmpo dzisiaj zagra? Bo jak nie to kurs na Miami zachecajacy
Na chwile obecna jest probable.Info powinno byc ok godziny przed meczem
The Bucks submitted an injury report for Saturday's game against the Heat. OUT: Serge Ibaka, Bobby Portis, AJ Green Probable: Giannis Antetokounmpo (right knee soreness) MarJon Beauchamp (right patella tendinitis)
 
pavlyuchenko 94,2K

pavlyuchenko

Użytkownik
kursy - superbet

Washington Wizards win @1.95
Phoenix Suns win @1.53
Los Angeles Clippers win @1.60

Wizards dzień po dniu, wczoraj mocno się wygłupili z Portland gdzie prowadzili już różnicą 18 pkt. do przerwy. Wierzę, że po takiej porażce będą mocno podrażnieni i będą chcieli dzisiaj zgarnąć pełną pulę. Brooklyn ostatnio mocne lanie od Bostonu, ciągle poza składem Durant a także Simmons oraz Irving wypada na ten mecz. Irving, który zażądał od klubu wymiany także szykuje się nam ciekawe okienko.
Suns również dzień po dniu ale to podobnie jak i Detroit. Detroit wczoraj wygrana z Hornets a Phoenix z Bostonem i to na ich hali. Widać, że w końcu zaczynają coś grać (bilans 7-3 w ostatnich 10 spotkaniach), poza tym jeśli wygrywasz w Bostonie to w Detroit powinno być już dużo łatwiej.
No i dorzucam do tego Clippersow, którzy przedwczoraj prowadząc w 3 kwarcie różnicą 21 pkt. z Bucks przegrali tamto spotkanie. Giannis wział sprawy w swoje ręce i odwrócił losy tamtego pojedynku. Dzisiaj Clippers grają z Knicksami, a jak wiemy jest jedna bardzo ważna różnica pomiędzy Knicks a Bucks. Ci pierwsi nie mają w składzie Giannisa. Dodatkowo jest szansa, że na ten mecz wypadnie im Brunson(mocno na to liczę), w LAC poza Wallem każdy do gry.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +281
Y 43,8K

yaz

Użytkownik
kursy - superbet

Washington Wizards win @1.95
Phoenix Suns win @1.53
Los Angeles Clippers win @1.60

Wizards dzień po dniu, wczoraj mocno się wygłupili z Portland gdzie prowadzili już różnicą 18 pkt. do przerwy. Wierzę, że po takiej porażce będą mocno podrażnieni i będą chcieli dzisiaj zgarnąć pełną pulę. Brooklyn ostatnio mocne lanie od Bostonu, ciągle poza składem Durant a także Simmons oraz Irving wypada na ten mecz. Irving, który zażądał od klubu wymiany także szykuje się nam ciekawe okienko.
Suns również dzień po dniu ale to podobnie jak i Detroit. Detroit wczoraj wygrana z Hornets a Phoenix z Bostonem i to na ich hali. Widać, że w końcu zaczynają coś grać (bilans 7-3 w ostatnich 10 spotkaniach), poza tym jeśli wygrywasz w Bostonie to w Detroit powinno być już dużo łatwiej.
No i dorzucam do tego Clippersow, którzy przedwczoraj prowadząc w 3 kwarcie różnicą 21 pkt. z Bucks przegrali tamto spotkanie. Giannis wział sprawy w swoje ręce i odwrócił losy tamtego pojedynku. Dzisiaj Clippers grają z Knicksami, a jak wiemy jest jedna bardzo ważna różnica pomiędzy Knicks a Bucks. Ci pierwsi nie mają w składzie Giannisa. Dodatkowo jest szansa, że na ten mecz wypadnie im Brunson(mocno na to liczę), w LAC poza Wallem każdy do gry.
Buki poblokowaly ale wlasnie wyplyneło ze Czarod,ieje dzis bez Beala
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom