>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Temat z analizami NBA 2022/2023 Sezon Regularny - Typy, Analizy, Komentarze

Status
Zamknięty.
pavlyuchenko 94,2K

pavlyuchenko

Użytkownik
Buki poblokowaly ale wlasnie wyplyneło ze Czarod,ieje dzis bez Beala
Tak to prawda, Beal wypada.. szkoda ale mimo wszystko szedłbym w stronę Wizards. Dla bezpieczeństwa można dorzucić handicap +6.5 @1.47 superbet

Właśnie wskoczyło też info o tym, że Lebron i Westbrook wystapią z Pelicans. Osobiście nie lubię grać przeciwko drużynom, które mają taką złą serie jak Pelicans (10 porażek z rzędu) ale patrząc na skład Jeziorowców myślę, że można śmiało próbować grać na zwycięstwo Lakers. (jednak warto się trzymać swoich zasad)
 
Ostatnia edycja:
Y 43,8K

yaz

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Ja sprobuje tak
Royce O'Neal (Nets)over 21.5 PZA @1.83
Small play
Royce O'Neal double double @15
oba betclic
Royce w tym sezonie zaliczyl jiz wystep z Czarodziejami z linijka 8 reb 7 as i 8 pkt.Dzisiaj wychodzi w s5 a przy brakach jakie maja Nets wyglada to co najmniej niezle
 
Ostatnia edycja:
p-z. 123,1K

p-z.

Użytkownik
Dyscyplina: Koszykówka NBA
Godzina: 00:00
Spotkanie: New York Knicks - 76ers
Typ: James Harden (76ers) powyżej 19.5 pkt (razem z dogrywką)
Kurs: 1,90
Bukmacher: Superbet

Nie wiem do końca co z Embiidem, bo póki co widzę komunikat (występ wątpliwy), ale nawet jeśli on nie wyjdzie na spotkanie, to tym lepiej dla mojego typu, ponieważ wtedy gra będzie bardziej skupiać się na Hardenie. Ja tu pobieram dość niską linie punktową i myślę, że brodaty Harden w spotkaniu z NYK podoła i na spokojnie przekroczy tą linie. Phila ostatnio w lepszej formie, miała też 1 dzień więcej wolnego a na tym etapie to też jest ważne, spodziewam się overowego spotkania w którym Harden przekroczy 19 pkt. Punkty Hardena w ostatnich 5 spotkaniach: 16, 26, 17, 17, 23 mimo tego, że linia 19 pkt na ostatnie 5 spotkań została tylko 2 razy pokryta, to w tym spotkaniu próbuję na over 19 pkt w wykonaniu Jamesa Hardena.
 
Ostatnia edycja:
pavlyuchenko 94,2K

pavlyuchenko

Użytkownik
Ja tak na szybko dwie propozycje z meczu Pelicans - Kings:

Sacramento Kings win @1.80 superbet
C.J. McCollum over 24.5pkt. @1.90 superbet 24 pkt.

Nie będę się niepotrzebnie rozpisywał, Pelicans dzień po dniu, wczoraj sporo się musieli namęczyć, żeby odrobić straty i ostatecznie wygrać z Lakers, dzięki czemu się przełamali po 10 porażkach z rzędu ale na ten mecz wypada im znowu Ingram oraz Valanciunas, oczywiście ciągle poza składem jest Zion. Idę w CJa bo potrafi brac na siebie odpowiedzialnośc, lubi trafiać za trzy, nie mając najwazniejszych partnerów będzie musiał więcej próbować sam. Sacramento nadal bez Foxa ale grają solidnie i na pewno są w stanie powalczyć o pełną pulę z osłabionymi Pelicans.
 
Ostatnia edycja:
pavlyuchenko 94,2K

pavlyuchenko

Użytkownik
Wczoraj Sacramento zostało rozjechane a najbardziej mnie boli typ na CJa, który zagrał jedynie 22 minuty i potrafił w tym czasie zrobić 24 pkt. więc do overka zabrakło zaledwie oczka i pewnie easy by to weszło gdyby nie blowout.. kolejna nocka i szansa na odegranie.

Los Angeles Clippers handicap -3.5 @1.47 superbet
Golden State Warriors win @1.60 superbet

Brooklyn po wymianie Irvinga, ciągle bez Duranta, nowi zawodnicy mają być jeszcze poza skladem, Curry jest out, być może wróci Simmons ale małe pocieszenie, zrobili ostatnio mocny comeback z Wizards za sprawą młodziaka C.Thomasa, ale dzisiaj na przeciwko nim zdecydowanie mocniejszy przeciwnik. Clippers dobrze sobie poczynają a w składzie tylko Wall jest poza grą więc idę w LAC.
GSW bez Curry'ego ale jest Thompson, jest Poole, Green i grają przede wszystkim na własnej hali gdzie na 26 spotkań polegli tylko 6 razy. Oklahoma na wyjazdach bilans 9-16. Nie wierzę, że Shai weźmie ich dzisiaj na plecy i poprowadzi do zwycięstwa.

EDIT: ok, zerkam sobie jeszcze na resztę spotkań i widzę kilka opcji..

Sacramento Kings win @1.36 lub odważniej Sacramento Kings handicap -4.5 @1.67

Tak wiem, że wczoraj dostali lanie od Pelicans, są dzień po dniu ale wczoraj jak już było jasne, że strat nie odrobią to sie nie żyłowali, nikt nie grał ponad 30 minut a jedyni dwóch zawodników tylko ponad 25 min. spędziło na parkiecie i najważniejsze do składu waraca Fox. Z nim Kings wyglądają całkiem inaczej no i grają tylko z Rakietami, oni już mieli niedawno swoje 5 minut, ugrali dwa mecze z rzędu. Obie ekipy w styczniu spotkały się dwukrotnie, dwa razy górą byli Kings i to różnica 20 i 25 punktów.

Cleveland Cavaliers handicap +5.5 @1.53 lub odważniej Cleveland Cavaliers win @1.95

Wizards po serii 6 zwycięstw z rzędu zrobili psikusa sobie i swoim kibicom, dwa kolejne mecze z Portland i Brooklynem mocno prowadzili i w obu przypadkach wy****** się na ostatniej prostej. Z ich składu wypada Kuzma i niewiadomo co z Bealem dlatego warto obserwować i w razie gdyby Beal był out można próbować odważniejszej próby na czysty win Cleveland, którzy są b2b ale mają na tyle solidny skład na dzisiejsze spotkanie, że widzę tutaj potencjał w tym becie.

Chicago Bulls win 1 kwarta @1.53

Szukałem czegoś na Byki bo nie wierzę, że polegną z osłabionymi Spurs i rzucił mi się w oczy zakład na win w 1 kwarcie. Zdecydowanie pierwsza piątka Bulls wygląda o kilkanaście leveli mocniej niż San Antonio. W ostatnich 10 spotkaniach 8 razy potrafili wygrywać pierwsze kwarty i to ze zdecydowanie mocniejszymi rywalami. No i plus grają u siebie.

Utah Jazz handicap -3.5 @1.42

Jazzmani u siebie mocni, Dallas na wyjeździe słabi. Przyjezdni bez Doncicia, Irving przewidziany do gry na mecz z Clippers dopiero. W Utah bez żadnych szczególnych osłabień. Powinni to spokojnie ugrać.

Milwaukee Bucks win @1.53

Okey to już ostatnia opcja na nocke. Ja rozumiem, że Portland wygrało niedawno 3 spotkania z rzędu bo cudów dokonywał Lillard ale dzisiaj zmierza się z Milwaukee czyli z jednym z najlepszych drużyn w lidze. Na pewno posiadają więcej atutów niż Portland. Ten typ polecam głównie dla tych, którzy lubią zarwać nockę, bo warto się tutaj upewnić czy w Bucks zagra Giannis, ja ryzykuję i wierzę, że będzie na parkiecie.

Wszystkie kursy z superbet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3464
jozzy22 555K

jozzy22

Użytkownik
Do rana Pa owie fachowcy Lebron dziś robi odpowiednią robotę czy wszystko zostawia na następny mecz? 36 pkt to dosyć dużo jak na niego a un 32.5 wystawiony przez buki jest dosyć kuszący. Zbieram opinie - coś ktoś?!
 
T 316

tomm55

Użytkownik
Raczej bedzie chcial pobic rekord przed wlasna publicznoscia w Los Angeles, ale nastepny mecz tez maja u siebie z Milwaukee i moze to byc dla jego ego wieksza frajda zrobic to na oczach Giannisa (choc Giannis moze czasem nie zagrac, bo jednak co jakis czas albo ma kontuzje albo odpoczywa).

Na moje jak LeBron bedzie chcial pobic rekord dzisiaj to na luzie do zrobienia. Do tego Oklahoma broni srednio-slabo, wiec szansa spora.
Wedlug mnie najbardziej zalezy wlasnie od checi samego LeBrona niz jakichkolwiek innych okolicznosci.
 
Otrzymane punkty reputacji: +316
deepred 669,2K

deepred

Moderator
Członek Załogi
Nie jestem fachowcem, ale mogę Ci przedstawić swój punkt widzenia. Z marketingowego punktu widzenia średnio opłacalne jest bicie tego rekordu dzisiaj. Przede wszystkim ze wzgląd na to, że mecz z Bucks będzie transmitowany w głównym ESPN (otwarty kanał w całej USA). Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że KAJ grał w swojej karierze tylko w dwóch klubach: Lakers i... Bucks. Z pewnością byłoby to wszystko lepiej opakowane itd., natomiast LeBron może być mega rozdrażniony po zmarnowanej szansie pozyskania Kyrie, i może zwyczajnie wyładować się na OKC. Ja ten bet kompletnie odpuszczam, ale gdybym musiał, to stawiałbym jednak na to, że rekord zostanie pobity w meczu z Bucks.
 
Otrzymane punkty reputacji: +524
T 27,4K

trynek85

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Nie jestem fachowcem, ale mogę Ci przedstawić swój punkt widzenia. Z marketingowego punktu widzenia średnio opłacalne jest bicie tego rekordu dzisiaj. Przede wszystkim ze wzgląd na to, że mecz z Bucks będzie transmitowany w głównym ESPN (otwarty kanał w całej USA). Z pewnością byłoby to wszystko lepiej opakowane itd., natomiast LeBron może być mega rozdrażniony po zmarnowanej szansie pozyskania Kyrie, i może zwyczajnie wyładować się na OKC. Ja ten bet kompletnie odpuszczam, ale gdybym musiał, to stawiałbym jednak na to, że rekord zostanie pobity w meczu z Bucks.
Mi też wydaje się, że bardziej widowiskowe będzie to jeśli bariera pęknie w meczu z Milwaukee (Kareem do którego należał rekord grał tylko w dwóch klubach-Lakers i Bucks).Skoro ma to być dopiero za 2 dni to warto wyciągnąć co się da z dzisiejszego spotkania .Więc może iść w asysty Lebrona lub jakieś overki innych graczy(Westbrook,Schroeder,Davis)?
 
T 316

tomm55

Użytkownik
W sumie to zagadzam sie z dwoma powyzszymi postami i argumentami. Patrzac na cele amerykanskiego show to zdecydowanie korzystniej lepiej pobic rekord z Milwaukee.
A podsumowujac to kompletnie nie zalezy od aspektow sportowych, a od tego co LeBron i organizacja Lakers postanowia.
 
deepred 669,2K

deepred

Moderator
Członek Załogi
Mecz typowo pod AD. OKC z dziurą pod koszem, obydwie drużyny to TOP3 w rankingu najszybciej grających w lidze. LeBron z szansą na rekord, ale jednak spodziewam się spokojnych 25-28 oka i pobicie rekordu w meczu z Bucks (mimo wszystko nie ruszam jego underu, bo to w sumie głównie zależy od jego widzimisie). Nie zdziwiłaby mnie dzisiaj linijka rzędu 35/20 w wykonaniu Davisa. OKC co prawda ostatnio nieco poprawiło obronę, ale to w dalszym ciągu tylko OKC. Spodziewam się szybkiego grania i sporo dunków w wykonaniu Davisa. Linia na luzie do pokrycia.

AD over 39,5 (punkty+zbiórki) @1,85 uberlucky

Trochę wrednie wystawiona linia na Bookera. Wraca po długiej pauzie spowodowaną kontuzją pachwiny, która się odnowiła po zbyt wczesnym powrocie. Wątpię, by Monty Williams ryzykował jego zdrowie, ten chłop to jest w normalnej dyspozycji chodzące 30+ punktów. Dzisiaj grają z Nets, którzy wciąż bez Spencera i Doriana, za to z młodymi gniewnymi między innymi Thomasem i Sumnerem. Nie wydaje mi się, żeby Booker robił tutaj jakieś grube minuty, 25 pewnie dostanie, ale byłbym zdziwiony, gdyby było więcej. Idę w under.

Devin Booker under 21,5 @1,95 efortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1126
pavlyuchenko 94,2K

pavlyuchenko

Użytkownik
Phoenix Suns handicap -2.5 pkt. @1.42

Znowu zagram przeciwko Nets. Będzie to dla nich mecz dzień po dniu, znowu się powtórzę z Durantem, że jest out. Oprócz niego także Watanabe, Curry. Dinwiddie i Finney-Smith także nie zagrają bo Brooklyn prawdopodobnie zamierza nimi dalej handlować. W Suns sytuacja się poprawia i to zdecydowanie, wróciła przede wszytskim forma - w ostatnich 10 spotkaniach ulegli rywalom tylko dwukrotnie. Dodatkowo dzisiaj wraca do składu Booker. 20 stycznia obie ekipy grały ze sobą na hali w Phoenix. Wynik 117-112 dla Suns. Warto zaznaczyć, że w tamtym spotkaniu Brooklyn dysponował zdecydowanie lepszym składem a Sunsi byli osłabieni brakiem dwóch największych gwiazd czyli Bookerem i Paulem. Mimo to łatwo sobie poradzili z Brooklynem - na początku 4 kwarty prowadzili nawet różnicą 22 pkt.

Los Angeles Lakers handicap -2.5 pkt. @1.53

Podobną sytuację widzę w meczu Lakers z OKC. Ci drudzy b2b, wczoraj łomot od GSW. Na wyjazdach zdecydowanie gorzej wyglądają a przed nimi spotkanie z Lakers dla których każdy mecz będzie na wagę złota jeśli chodzi o walke o PO. Muszą takie mecze wygrywać. Niczego niepokojącego ze składem Lakers nie widzę. No i ten smaczek z punktami Lebrona, osobiście uważam, że tam nie powinno być żadnej kalkulacji i jeśli będzie miał ku temu okazje, żeby pobić dotychczasowy rekord to poprostu to zrobi. Ja to jednak odpuszczam i idę w spokojne zwycięstwo Lakers.

Chicago Bulls handicap +15.5 pkt. @1.40

Byki także b2b. Wybiorą się do Memphis gdzie pod formą jest ekipa Grizzlies. Poza składem Adams. W drużynie z Chicago niepewny jest występ DeRozana oraz Caruso, mam nadzieje, że zagrają bo wtedy ten typ staje się dla mnie jeszcze bardziej prawdopodobny. Jeśli ktoś nie jest pewny niech sobie poczeka do momentu kiedy będzie decyzja czy zagrają. Ja osobiście ryzykuję, chociaż handicap +15 wydaję się być na tyle mocny, że pomimo takich osłabień będą w stanie podjąć walke z Morantem i spółką, która w ostatnich 10 meczach wygrywali zaledwie dwa razy (różnicą 1 pkt. z Cleveland oraz 12 pkt. z Indiana). Forma Bulls zdecydowanie lepsza, Ci w ostatnich 10 spotkaniach ulegli rywalom tylko 3 razy i w każdym z tych spotkań nie ulegli więcej jak różnicą 15 pkt.

+dwa typy na sucho:
Atlanta Hawks handicap +8.5 pkt. @1.42
New York Knicks handicap +5.5 pkt. @1.47

kursy - superbet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1320
psotnick 840,6K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Los Angeles Lakers - Oklahoma City Thunder
James, LeBron Liczba punktów (z dogrywką): Poniżej 32.5 @ 2.05 38
STS

Lebron jest na krawędzi poprawienia rekordu wszechczasów Kareema Abdul-Jabbara w zdobytych punktach w NBA (38,387 pkt). Brakuje mu 36 pkt i tak sobie myślę, że może coś być w tej teorii że Lebron wolałby ten rekord pobić w meczu za 2 dni Lakersów z Bucks czyli dwoma klubami dla których grał legendarny Jabbar. Mecz w LA, Jabbar na pewno będzie na meczu, byłaby to idealna okazja do tworzenia historii. I tak w sumie to chyba jedyna w tym sezonie okazja dla Lebrona do radości, bo tytułu w tym roku nie będzie, a może i playoffów nie być. Ostatnia szansa na odwrócenie losu chyba uciekła wraz wczorajszym trade’em Kyriego Irvinga do Dallas, bo Lakersi też mieli na niego chrapkę i kto wie, może takie trio Lebron+Kyrie+AD mogłoby trochę odwrócić rozczarowujący sezon Jeziorowców. To się już nie ziści, więc chyba tylko ten rekord punktowy Lebrona pozostanie jedną z niewielu jasnych stron tego sezonu dla LAL. Dlatego nie zdziwię się jeśli LBJ nie będzie dzisiaj forsował zdobyczy punktowych i raczej skupi się na podawaniu pod kosz do AD i dyrygowaniu resztą.
 
Ostatnia edycja:
psotnick 840,6K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Jednak rekord Lebrona już dzisiaj.
Szkoda że w przegranym meczu, no ale tacy są Lakers obecnie. Potrzebne 36pkt miał już po 3 kwartach, w ostatniej dorzucił tylko 2 oczka i niestety wtopa z OKC, więc takie święto trochę gorzkie.

 
Otrzymane punkty reputacji: +844
jozzy22 555K

jozzy22

Użytkownik
Był Kareem i cała familia Lebrona więc to się musiało zdarzyć dziś. Gdyby to człowiek wiedział to by inaczej pograł hehe
 
deepred 669,2K

deepred

Moderator
Członek Załogi
Na twitterze Cavs pojawiły się informację, jakoby niepewny był występ Garlanda i Mitchella w barwach Cavs. Nie zdziwiłoby mnie, gdyby obydwaj usiedli, rywal w teorii najsłabszy z możliwych, bo Tłoki z Detroit. Jeżeli któryś z nich miałby jednak zagrać, to obstawiam, że będzie to Garland. Mitchell znowu zmaga się z urazem pachwiny, przez który niedawno opuścił pięć spotkań. Nie uświadczyliśmy jego obecności na porannej rzutówce, więc beneficjentem tej ewentualnej absencji powinien być Isaac Okoro. Linia przyjemna do gry, w ostatnich meczach dostawał między 26-29 minut i pokrywał tę linię. Według mnie spokojnie do gry.

Isaac Okoro over 7,5 @1,75 efortuna

Podobna sytuacja w Bostonie. Horford ma spuchnięte kolano, lekki problem z kostką ma Robert Williams (który mimo wszystko ma większe szanse na grę niż Horford). Dziadka Horforda i tak wypadałoby oszczędzać. Cały czas poza grą jest Smart. JT ma mega odpowiedzialną rolę, bo te absencje wymagają wielkiego zaangażowania Jaysona po obydwu stronach parkietu. Zreszta JT pokazywał ostatnio, że jest mega aktywny na tablicach, i kręcił potężne double-double w kilku ostatnich spotkaniach rzucając przy tym 30+ oka. Poza tym to całkiem fajny matchup dla JT. Harris to na niego żaden obrońca, Tatum bardzo dobrze gra w meczach z Sixers, nierzadko kręci mocne double double. Linia zdecydowanie do pokrycia, zwłaszcza przy tych absencjach.

Jayson Tatum over 42,5 (punkty+zbiórki+asysty) @1,85 betfan
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +844
Y 43,8K

yaz

Użytkownik
J.Embiid (76ers) 25 pkt + 9 reb + 3 as 2.05
J.Embiid (76ers) 30 pkt + 8 reb + 3 as 2.40
betclic
Potwierdzone juz ze Big Al i Williams wypadaja dzisiaj z gry dla Bostoniu wiec uderzymy w Joela
 
Ostatnia edycja:
pavlyuchenko 94,2K

pavlyuchenko

Użytkownik
Atlanta Hawks handicap -2.5 pkt. @1.50

Nie lubie grać NBA o tej porze bo dużo się lubi zmienić przed samymi meczami ale w tym przypadku chyba tak być nie powinno. Zacznę od tego, że Suns mocno zaryzykowali i wzięli Duranta i Warrena a oddali takich zawodników jak Bridgesa, Johnsona oraz Crowdera. Pierwsza dwójka z nich grała w pierwszej piątce Suns. Crowder był długo poza grą. W tym spotkaniu na pewno nie zobaczymy nowych zawodników z Brooklynu oraz także out będzie Booker. Więc najważniejszym argumentem tutaj są osłabienia w Suns. W Atlancie na ten moment nie ma żadnych niepokojących wieści i prawdopodobnie takich być nie powinno. Więc full skład Jastrzębii przeciwko osłabionym Suns.. Całkiem niedawno bo tydzień temu grali przeciwko sobie z tym, że na hali w Phoenix. Wynik 132-100 dla Atlanty. Jeszcze z takich małych ciekawostek.. ostatni raz kiedy Suns wygrwali na terenie Atlanty był 2014 rok. Dla odważnych i szukających mocniejszych kursów można zaryzykować z wyższym handicapem.

Jeszcze z takich przemyślen na ten moment to:
Denver win @1.42 - zdecydowanie czują się lepiej na własnej hali ale grają z Orlando więc w teorii nie powinien być to dla nich wymagający przeciwnik, w składzie Nuggets prawdopododbnie nie wystąpi Murray, ale Joker, Gordon i reszta ekipy są dostępni.

S.Dinwiddie over 20.5 pkt. @1.90 - Brooklyn poszedł w mocną przebudowe składu, nowi zawodnicy z Suns jeszcze będą poza grą. Dinwiddie wraca na "stare śmieci" bo spędził już w Brooklynie wczesniej 5 sezonów. Będzie to pierwszy jego mecz po wymianie z Dallas. Więc patrząc na to kto może w tym meczu rzucać idę w Spencera. W tym sezonie średnia 17,7 pkt. ale grał u boku Doncicia, czyli zawodnika, któremu się oddaje większość piłek. Jeszcze kilka dni temu czytałem, że Brooklyn pozyskując Dinwiddiego będzie chciał znowu nim handlować. Myślę, że Spencer zrobi dzisiaj wszystko, żeby udowodnić że warto na niego stawiać.

Chicago Bulls win @2.00 - kurs już powoli zaczyna spadać w dół, wszystko za sprawą wyżej omawianej wymiany Brooklynu, na pewno będą potrzebować troszkę czasu na zgranie się ze sobą. Skład Chicago na ten moment wygląda optymalnie, jedyny znak zapytania stoi obok DeRozana, dużo się mówi o tym, że Byki mogą nim handlować. Warto tutaj obserować sytuację co się wydarzy i ewentualnie odpuścić ten bet w razie jakiś wymian ze strony Bulls.

kursy - superbet

EDIT:
Myślę, że śmiało można dorzucić Milwaukee handicap -3.5 pkt. @1.40 - Niedawno wyszło info, że Lebron jest out. Do tego jak dodamy ich roszady w składzie jakie poczynili dzisiaj a było tego sporo uważam, że Bucks powinni sobie spokojnie poradzić z Lakers. Koziołki w serii 8 zwycięstw z rzędu, Giannis oraz Lopez na 99% zagrają w tym meczu więc idę w ich kierunku.
 
Ostatnia edycja:
snaxi 156,9K

snaxi

Znawca - Koszykówka
D.Ayton (Phoenix) over 21.5 23
Kurs: 1.8

Dla mnie NBA jest do oglądania a nie grania, jednak bardzo mnie skusił ten typ ponieważ Booker dziś nie gra, a Bridges jest w samolocie do Brooklynu także pierwsza strzelba musi być Ayton, myślę że zakład łączony pkt+zbiórki również jest dobrym wyborem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +827
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom