>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Temat z analizami NBA 2022/2023 Sezon Regularny - Typy, Analizy, Komentarze

Status
Zamknięty.
deepred 633,2K

deepred

Moderator
Członek Załogi
Jakoś trzeba ten temat ruszyć przed rozpoczęciem sezonu, dlatego krótka notka o wszystkich klubach ode mnie. Są to głównie moje przemyślenia i są one jak najbardziej subiektywne.

KONFERENCJA WSCHODNIA

Central Division


1666027732184.png

Guards: Jrue Holiday, George Hill, Jevon Carter, Grayson Allen, Wesley Matthews, Joe Ingles
Forwards: Khris Middleton, Pat Connaughton, Jordan Nwora, Giannis Antetokounmpo
Bigs: Serge Ibaka, Sandro Mamukelashvili, Bobby Portis, Brook Lopez

Fajny ruch z przedłużeniem Portisa na 4-lata, Bobby pokazał w zeszłym sezonie, że warto na niego stawiać i bardzo często był starterem w okresie kontuzji Lopeza. Connaughton również z nowym kontraktem, kolejny bardzo mądry ruch Milwaukee, ale np. średnio widzę wydanie mid-level exception na Joe Inglesa. Wiadomo, pogodny, fajny charakter, ale po zerwanym ACL-u może nie być już tak użyteczny jak kilka lat temu w Utah. Wiadomo, że jest to dobry strzelec, ale przy obecnym stanie rzeczy można ściągnąć gracza o podobnej charakterystyce na minimalnym kontrakcie, i ściągnąć gracza rotacji w pieniądzach, które płacą teraz Inglesowi. Nie ma tutaj większych ruchów, ale w sumie nie dziwię się. Dwa lata temu zdobyte mistrzostwo, rok temu porażka z Bostonem w półfinale konferencji, ale dopiero w G7 grając całe play-offy bez drugiego najlepszego zawodnika tej drużyny - Middletona. Odnoszę wrażenie, że Milwaukee będzie chciało trochę przebimbać sezon zasadniczy i najchętnej graliby już w play-offach. Giannis dopiero wkracza w swój prime, moim zdaniem będzie tylko lepszy. Niezbyt dużo poprawili, ale przede wszystkim nie popsuli tego, co wypracowali w poprzednich latach. Jeżeli będzie zdrowie, to ja osobiście widzę ich w finałach.

Przewidywany wynik: Finał konferencji/Finał NBA

1666031977187.png
Guards: Lonzo Ball, Ayo Dosunmu, Alex Caruso, Coby White, Goran Dragic
Forwards: Zach LaVine, DeMar DeRozan, Javonte Green, Patrick Williams, Derrick Jones Jr.
Bigs: Kostas Antetokounmpo, Nikola Vucevic, Andre Drummond

Największy ruch w tegorocznym off-season to podpisanie maksymalnego 5-letniego kontraktu z LaVinem. Wzmocenie pozycji PG Dragiciem na minimalnym kontrakcie to bardzo fajny ruch, ale tylko w przypadku, gdy Lonzo jest zdrowy. A wiemy, że nie jest. Nie za bardzo wiem, dokąd Bulls zmierzają w tym sezonie, ale granie 35-letnim Dragiciem jako starterem nie brzmi dobrze. Prawdopodobnie do pierwszej piątki wejdzie Caruso, co oznacza, że Coby White będzie pierwszym kozłującym. Nie wiem, czy jest to dobra decyzja, Bulls nie są chyba pewni umiejętności Coby'ego, nie podjęli żadnej decyzji w jego sprawie, przez bodaj trzy lata nie znaleźli na niego żadnego ciekawego pomysłu. Obrona dalej kulawa, co prawda wzmocnione rim protection Drummondem na minimalnym kontrakcie jest dobrym ruchem, ale Vucevic jest starterem, który nie broni i nie zbiera. Wypadałoby nim handlować. Nie rozumiem o co chodzi tej drużynie, nie użyli w ogóle swojego mid-level exception, nie płacą podatku od luksusu, więc byliby w stanie zaoferować komuś kontrakt na 10 baniek, i byłby to ważny zawodnik rotacji, która w play-offs (o ile Bulls się tam w ogóle znajdą) nie powinna składać się z więcej niż 8-9 zawodników w przypadku tej ekipy. W obecnej sytuacji drużyna nie zmierza do nikąd, nie poszli za ciosem po bardzo fajnym poprzednim sezonie. Trafili w PO na Bucks i nie istnieli. Ja nie widzę tutaj ruchów in-plus.

Przewidywany wynik: Turniej play-in

1666032046426.png
Guards: Darius Garland, Donovan Mitchell, Ricky Rubio, Caris LeVert, Raul Neto
Forwards: Cedi Osman, Isaac Okoro, Dean Wade, Lamar Stevens, Kevin Love
Bigs: Evan Mobley, Jarrett Allen, Robin Lopez

WOW. Cavs byli członkiem największej moim zdaniem wymianym w tym off-season, pozyskali Donovana Mitchella z Utah Jazz, a w drugą stronę puścili Colina Sextona, Lauri Markkanena, Ochai Agbaji (tegoroczny 14 pick draftu), trzy niezastrzeżone picki w draftu 2025, 2027, 2029 i 2 swapy w 2026 i 2028.
Najbardziej w tej wymianie szkoda Markkanena, ale Cavs mają bardzo szeroki wachlarz zawodników, którzy z powodzeniem mogą grać na pozycji 4 i 5. Jest to drużyna budowana na lata i jest na nich wielki hype. Szczerze mówiąc ja też mega się jaram tą ekipą, jestem szalenie ciekawy zwłaszcza rozwoju Evana Mobleya, który ma za sobą kapitalny debiutancki sezon i rośnie z niego bestia. Core drużyny bardzo mocny i rozwojowy. Po tym sezonie spada kontrakt Kevina Love, czy Carisa LeVerta, którzy staną się niezastrzeżonymi wolnymi agentami, więc Cavs być może znając już decyzję tych zawodników idą all-in i chcą zaliczyć swój pierwszy wielki sezon bez LBJ w składzie. Według mnie jest tutaj czterech grajków, którzy są all-starami albo za chwilę nimi będą. Wiadomo, że nie jest to jeszcze drużyna na mistrzostwo, ale z pewnością poczyniła świetne ruchy, żeby stać się ekipą, która zajdzie dalej niż tych pierwsza runda play-offs. Na coś więcej chyba trochę za wcześnie. Jedno z najlepszych off-season w tym roku.

Przewidywany wynik: Druga runda play-offs

1666032087031.png
Guards: Tyrese Haliburton, T.J. McConnell, Buddy Hield, Chris Duarte, Bennedict Mathurin
Forwards: Terry Taylor, Aaron Nesmith, Oshae Brissett, James Johnson
Bigs: Myles Turner, Daniel Theis, Jalen Smith, Isaiah Jackson, Goga Bitadze

Tutaj to by się przydała konkretna przebudowa. Oddali Brogdona, oddali Warrena. Spoko, wszystko fajnie, ale Indiana nie umie tankować. Ja to z punktu etycznego nawet szanuję, ale czysto sportowo/biznesowo to dramat. Handlujcie wreszcie tego Mylesa Turnera, póki ktoś go chce. Rozumiem, że tak by było, gdyby Suns nie wyrównali oferty Pacers za Aytona. Domyślam się, że Pacers chcą rozwijać Haliburtona, ale ta drużyna stoi w miejscu. Nic się tutaj nie dzieje. Gruntowana przebudowa jest tutaj potrzebna od zaraz, a Pacers mają ciekawe assety, którymi można handlować, w postaci wspomnianego wcześniej już Turnera, czy Buddy Hielda, którego chciałoby zapewne pół ligi. Można za nich wyciągnąć fajne picki, a przy okazji zgarnąć za Turnera COKOLWIEK, jego wartość będzie tylko spadała, jego kontrakt spada po sezonie i trafi on na rynek wolnych agentów, gdzie pewnie będą się o niego zabijać. Jak dla mnie off-season baaaardzo przeciętny i brakuje tutaj decyzyjności. Musicie coś zrobić. Buyout po Westbrooka, oddanie Hielda i Turnera i tankowanie po całości. Bottom 2-3 w całej lidze i można się ustawiać w kolejce po Victora Wembanyamę w następnym drafcie, jak uczyni wiele zespołów, trzeba trochę liczyć na farta i poddać ten sezon z nadzieją na lepszy jutro.

Przewidywany wynik: Miejsca 11-15

1666032113520.png
Guards: Alec Burks, Cory Joseph, Killian Hayes, Cade Cunningham, Jaden Ivey
Forwards: Saddiq Bey, Bojan Bogdanovic, Rodney McGruder, Hamidou Diallo
Bigs: Marvin Bagley III, Isaiah Livers, Jalen Duren, Isaiah Stewart II, Nerlens Noel

Pracowite lato za Tłokami. Główny ruch to oddanie do Portland Jerami Granta. Ciekawe wzmocnienia weteranami; Burks, Noel i Bogdanovic to w dalszym ciągu wartość sportowa, a nie garbage wzięty za bezcen. Detroit może być niezłą ekipą na przestrzeni następnych lat. Moim zdaniem Ivey może być stealem tego draftu. Sacramento go nie wzięło, bo przecież mają na tej pozycji franchise playera De'Aarona Foxa 😂 😂 . Core zespołu dość młody, Cade to już Grajek przez duże G. Podoba mi się też podpisanie Jalena Durena, którego rola może być tym większa, że na miesiąc wypada Bagley (uraz kolana). Myśle, że Pistons nie mają żadnego ciśnienia na wynik, mogą spokojnie rzucić wszystko na parkiet i wreszcie się zweryfikować. Play-offs im raczej nie grożą, ale takiej ekipy nie buduje się na całosezonowe tankowanie. Jeżeli jednak w połowie sezonu Tłoki uznają, że to nie to, zawsze mogą do tego tankowania wrócić, a doświadczenie w tym mają ogromne.

Przewidywany wynik: Miejsca 11-15
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3494
deepred 633,2K

deepred

Moderator
Członek Załogi
Atlantic Division

1666037857043.png

Guards: Marcus Smart, Payton Pritchard, Malcolm Brogdon, Jaylen Brown, Derrick White
Forwards: Jayson Tatum, Sam Hauser, J.D. Davison, Sam Hauser, Danilo Gallinari, Grant Williams
Bigs: Robert Williams, Al Horford, Blake Griffin, Luke Kornet, Noah Vonleh

Jestem kibicem Bostonu, więc tutaj będzie mój lekki rant na temat tej ekipy. Gdzie były największe dziury/największa potrzeba kolejnego zawodnika rotacji u Celtów? PG oraz center. Rola PG znakomicie obsadzona przez Brogdona, który jeżeli tylko będzie zdrowy podczas play-offs (warto grać nim trochę mniej w seoznie regularnym bo jestem bardzo podatny na urazy) to już będzie duży sukces. Dokoptowany Gallinari na SF'a, kolejny świetny ruch zwłaszcza na sezon regularny, ale niestety... Danilo zerwał ACL podczas zgrupowania kadry i niestety nie zagra w tym sezonie. No i center... Jestem mega rozczarowany faktem, że tutaj się praktycznie nic nie wydarzyło. I gdyby nie kolejna przerwa w grze TimeLorda z powodu jak zwykle urazu kolana, to śmiem twierdzić, że Celtics znowu by z tym nic nie zrobili i nie ściągnęli Griffina do rotacji... I tak, uważam, że Griffin to nie jest dobre rozwiązanie, przydałby się np. Cody Zeller, który został podpisany za minimum przez Utah Jazz. Tutaj potrzeba było kogoś ściągąć dużo wcześniej, żeby odciążyć wiekowego Horforda i grać nim po 35 minut w play offach. Liczyłem na to, że Horford będzie miał szansę opuszczać niektóre mecze na zasadzie popularnego "load management". Póki co się na to nie zanosi, chyba, że Noah Vonleh nagle stanie się poważnym zawodnikiem. Za brak centra duży minus. No i ten burdel związany z Ime Udoką... Jestem ciekawy jak Celtics zareagują, bo jako szef parkietu Udoka był w zeszłym sezonie nieoceniony i wykazywał się dobrym zmysłem taktycznym. Uważam, że Celtics mają jeden z najlepszych rosterów w lidze i pomimo wszystkich przeciwności losu są w stanie powtórzyć wyczyn z zeszłego sezonu.

Przewidywany wynik: Finał konferencji/Finał NBA

1666038564419.png

Guards: Derrick Rose, Immanuel Quickley, Jalen Brunson, Quentin Grimes, Evan Fournier
Forwards: R.J. Barrett, Cam Reddish, Obi Toppin, Sviatoslav Mykhailuk
Bigs: Julius Randle, Mitchell Robinson, Isaiah Hartenstein

Knicks poszli all in po Brunsona... 4-letni kontrakt dla free agenta, który nie jest all-starem, nigdy nie był i zapewne nigdy nie będzie. Fajnie, znowu nie mają obrony na obwodzie. Powinni byli pójść all-in po Mitchella, ponoć byli w zaawansowanych rozmowach z Jazz. Bardzo dobry ruch z podpisaniem Hartensteina, przydatny wysoki z ławki, spoko poprzedni sezon w Clippersach i w tym sezonie może być większa rola, w zależności od zdrowia Robinsona. Zupełnie nie rozumiem 4-letniego kontraktu dla Robinsona za 12 baniek na rok. To jest zwyczajny center, który ma niezłe rim protection i jest bardzo dobrym obrońcą, ale nie ma rzutu, więc czym dalej od trumny tym jest coraz bardziej useless. Z kim wy się licytowaliście, że musieliście mu dać taki kontrakt? No tak, to przecież tylko Nowy Jork, nie ma co od nich oczekiwać. Przepłacacie średnich graczy, wydajecie kupę pieniędzy na nie all-starów tylko po to, żeby potem nie handlować po 3-krotnego all-stara jakim jest Donovan. Nerlensa Noela mogli mieć spokojnie na minimalnym kontrakcie. Nie rozumiem, i chyba nie chcę nawet zrozumieć w co grają Knicks, ale niczego pozytywnego im nie wróżę.

Przewidywany wynik: Miejsca 11-15

1666039324868.png

Guards: James Harden, De'Anthony Melton, Tyrese Maxey, Furkan Korkmaz, Shake Milton
Forwards: Matisse Thybulle, Danuel House, Tobias Harris, P.J. Tucker, Georges Niang
Bigs: Joel Embiid, Montretz Harrell, Paul Reed Jr.

Super ruchy Szóstek. Czysto sportowo bardzo dobry ruch z Harrellem, za minimalny kontrakt Philly pozyskali niezłego back-up centra dla Biida. Montretz może sporo dać w ataku, zwłaszcza grając na drugie piątki rywali. Zerwany kontrakt z Hardenem i podpisany nowy 2-letni za mniejszy hajs, po to, żeby można było ściągnąć Meltona z Grizzlies. Dobre podpisanie P.J. Tuckera, 3-letni w pełni gwarantowany kontrakt dla 37-latka to baaaardzo dużo, ale na następny sezon to genialny ruch. Moim zdaniem rewelacyjne lato Philadelphii, ale... wg mnie ten zespół nie ma genu zwycięzcy. Kto ma wygrać mistrzostwo? Embiid? Zgoda, jest przegenialnym zawodnikiem, ale sam jako center na pewno nie wygra serii z Bostonem czy Milwaukee. Harden to wieczny play-offowy przegryw. Bardzo dobry skład, ale moim zdaniem standardowo druga runda play-offs to sufit tej ekipy.

Przewidywany wynik: Druga runda play-offs

1666040334498.png

Guards: Fred VanVleet, Malachi Flynn, Dalano Banton, Gary Trent Jr.
Forwards: Scottie Barnes, Precious Achiuwa, O.G. Anunoby, Otto Porter, Juancho Hernangomez, Thaddeus Young
Bigs: Pascal Siakam, Khem Birch, Chris Boucher

Lipa. Brakuje głębi na pozycji PG, VanVleet, który opuścił z 25-30 meczów w zeszłym sezonie znowu będzie musiał grać po 40 minut, bo nie ma żadnej dobrego kozłującego. Brakuje pierwszej opcji, nie ma ofensywnych graczy. Otto Porter to bardzo dobry role-player, ale w teamie, w której są sami role-players. Przydałby się jakiś ofensywny gracz z ławki na pozycji 1-2, bo jest mega bieda. Nie jest to tak beznadziejna ekipa, jak Pacers, czy Knicks, ale więcej niż pierwsza runda play-offs w tym składzie osobowym nie osiągną.

Przewidywany wynik: Pierwsza runda play-offs

1666040956268.png

Guards: Kyrie Irving, Ben Simmons, Seth Curry, Joe Harris, Patty Mills, Cam Thomas
Forwards: Kevin Durant, Kessler Edwards, Yuta Watanabe, Royce O'Neale, T.J. Warren
Bigs: Nic Claxton, Markieff Morris, Day'Ron Sharpe

Na papierze ten skład wygląda super. Jednak jest tutaj dość dużo ale. Pierwsze dwa ale to Irving i Durant. Obydwaj skonfliktowani ze Steve Nashem, Durant chciał już odchodzić, ale jednak został. Patologiczna organizacja. Gdyby wszyscy dryfowali w jednym kierunku, spokojnie mogliby nawet wygrać mistrzostwo. Ale Irving-Durant-Simmons w tej samej drużynie? To nie może wyjść przez całym sezon. Dodatkowo nie mają żadnego sensownego centra. Moim zdaniem play-offs i tak się zrobią, ale o żadnym mistrzostwie nie ma mowy. Btw. wg mnie Irving zostanie wytransferowany w trakcie sezonu.

Przewidywany wynik: Pierwsza runda play-offs
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2766
deepred 633,2K

deepred

Moderator
Członek Załogi
Southeast Division

1666089231656.png

Guards: Trae Young, Dejounte Murray, Aaron Holiday, Justin Holiday, Vit Krejci
Forwards: DeAndre Hunter, Bogdan Bogdanovic, Jarrett Culver, A.J. Griffin, Jalen Johnson, John Collins
Bigs: Clint Capela, Onyeka Okongwu, Frank Kaminsky

Fajne wzmocnienie obwodu Murrayem, być może odciąży trochę Trae Younga nie tylko w rozegraniu. Jest fajnym obwodowym obrońcą z dobrym kozłem i spokojnie będzie mógł grać nawet na jedynce. To dobra szansa dla Younga na rozwój, szansa na stanie się zawodnikiem catch&shoot, bo póki co Trae bez piłki w ataku jest bezużyteczny. W Atlancie niezła 9-10 osobowa rotacja, dobre podpisy dwóch Holidayów, stracili trochę głębi w postaci Reddisha, czy Huertera. Czekam na jakieś ruchy związane z Capelą, moim zdaniem Onyeka jeżeli jeszcze nie jest, to za sezon na pewno będzie zdecydowanie lepszym overallowo centrem od Szwajcara. Czasem można nawet tym Kaminskym popykać, jak nikomu nie będzie siedziało zza łuku. Atlanta wydaje się być w całkiem niezłym miejscu.

Przewidywany wynik: Pierwsza runda play-offs

1666090689522.png

Guards: Kyle Lowry, Gabe Vincent, Victor Oladipo, Tyler Herro, Max Strus
Forwards: Jimmy Butler, Duncan Robinson, Caleb Martin, Jamal Cain, Nikola Jovic, Haywood Highsmith
Bigs: Bam Adebayo, Dewayne Dedmon, Omer Yurtseven

Niewiele tutaj zmian. Dużo kasy dla Herro, za 4 lata 130 baniek? No nie wiem, co prawda 6th man of the year w zeszłym roku, ale dwa lata wcześniej przespany sezon z powodu szajby na głowie jaka mu odpaliła po świetnej grze w bańce. Miejmy nadzieję, że problemy natury wychowawczej już za nim, bo to świetny gracz, jeżeli tylko chodzi o koszykówkę. Przedłużenia Oladipo, Martina oceniam na pozytywne, bardzo dobrzy gracze rotacji. Ale jest tu wielka dziura na PF. Nie za bardzo jest tam ktoś godny zaufania, zwłaszcza w obronie. W ataku jakoś to zagrają, ale jak słysze, że Duncan Robinson ma grać na czwórce, to łapię się za głowę. Ten chłop ma problemy w obronie SG, jest typowym shooterem, za cholerę nie można nim grać na czwórce. Trzeba będzie dużo rotować, i myślę, że dużo gry przed wysokimi w tym roku. Mnie ciekawi jaką rolę odegra Yurtseven, który w hierarchii jest dopiero trzecim centrem, ale myślę, że Heat mogą grać często na dwóch wysokich, Bam to jest piątka w ciele czwórki, jest za niski, żeby kryć największych centrów w tej lidze. Tak czy inaczej, doskonale wiemy, że Heat to świetna drużyna, która zawsze jest niedoceniana, moim zdaniem spokojnie druga runda play-offs, a może coś więcej?

Przewidywany wynik: Druga runda play-offs

1666091236875.png

Guards: LaMelo Ball, Terry Rozier, James Bouknight, Cody Martin, Dennis Smith Jr., Theo Maledon
Forwards: Gordon Hayward, Kelly Oubre Jr.,Jalen McDaniels, J.T. Thor, Kai Jones
Bigs: Mason Plumlee, P.J. Washington, Nick Richards, Mark Williams

Co powiedzieć o Szerszeniach? Dramat. LaMelo wypada z gry na początek sezonu z powodu kontuzji kostki, wiadomo dlaczego nie ma w składzie Miles Bridgesa. Ostatnio James Bouknight jechał pijany, czy tam naćpany (co za różnica). Jednym słowem patologia. Charlotte są totalnie dramatyczną organizacją, Mitch Kupchak jako GM totalnie nie dojeżdża. Jedyny plus tego off-season, to wzięcie Marka Williamsa na pozycji centra z 15 pickiem, bo Hornets nie zrobili nic, żeby wzmocnić frontcourt. Najpierw zwolnili Steve'a Clifforda, potem go z powrotem zatrudnili (o co tu chodzi????). Zero decyzyjności, czeka nas słaby sezon w Charlotte.

Przewidywany wynik: Miejsca 11-15

1666091750867.png


Guards: Cole Anthony, Markelle Fultz, Gary Harris, Jalen Suggs, R.J. Hampton
Forwards: Franz Wagner, Terrence Ross, Jonathan Isaac, Moritz Wagner, Paolo Banchero, Chuma Okeke
Bigs: Mo Bamba, Wendell Carter Jr., Bol Bol

Ale się jaram tym składem! Najbardziej fun to watch to oglądania ekipa w tej lidze. Mnóstwo młodego talentu. Genialne prospecty w postaci Franza Wagner i Banchero, świetni, ruchliwi podkoszowi jak Bamba, czy Carter, którzy dodatkowo dużo widzą i super dzielą się piłką. Czekam na powrót Isaaca, który być może wreszcie nastąpi po dwuletniej kontuzji, kto wie, czy Isaac to nie jest w ogóle ich najlepszy zawodnik? Wciąż można tutaj dokonywać fajnych ruchów, w tym składzie wciąż jest mimo wszystko zbyt wielu wysokich, można spokojnie handlować Carterem i wyciągnąć za niego sporo picków na przyszłe sezony. Wiadomo, że nie jest to ekipa na wielkie cele, ale jeżeli utrzymają core drużyny to za dwa lata będą mieszali w konferencji. Przydałoby się, żeby jeden z rozgrywających był zdrowy, bo na backcourcie brakuje stabilizacji. W tym sezonie jeszcze pewnie nic wielkiego nie osiągną, ale czekam na rozwój tej ekipy!

Przewidywany wynik: Turniej play-in

1666092594156.png

Guards: Monte Morris, Delon Wright, Bradley Beal, Deni Avdija, Will Barton
Forwards: Kyle Kuzma, Rui Hachimura, Kristaps Porzingis, Corey Kispert, Johnny Davis
Forwards: Daniel Gafford, Taj Gibson, Vernon Carey Jr.

Kolejny dramat. 250 baniek dla Beala za 5-lat. Supermax dla 1-krotnego All NBA 3rd team, dodatkowo no-trade clause, woo-hoo! Szczerze mówiąc, to Beal nic w tym Waszyngtonie nic nie osiągnął, do tego jest coraz gorszym obrońcą. Takie rzeczy tylko w Waszyngtonie. Tym ruchem zablokowaliście sobie wszystkie ewentualne możliwości rozwoju drużyny, wzięliście Porzingisa, który już się połamał (co za niespodzianka). Szkoda więcej czasu, żeby o nich rozmawiać.

Przewidywany wynik: Miejsca 11-15
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1275
deepred 633,2K

deepred

Moderator
Członek Załogi
KONFERENCJA ZACHODNIA

Southwest Division

1666093207782.png
Guards: Ja Morant, Tyus Jones, Desmond Bane, John Konchar, Dillon Brooks
Forwards: Ziaire Williams, Danny Green, Brandon Clarke, Jake LaRavia, Jaren Jackson Jr.
Bigs: Steven Adams, Santi Aldama, Xavier Tillman

Dużo się działo, niewiele się zmieniło. Maksymalny 5-letni kontrakt dla Moranta na ponad 190 baniek, przedłużenie Jonesa na 2 lata za 19 milionów. Grizzlies stracili trochę głębi w postaci Kyle Andersona, czy Meltona, ale to z drugiej strony daje szansę dla młodszych zawodników jak Konchar, Williams, czy Clarke na złapanie większej ilości minut. Trochę szkoda, że JJJ jest kontuzjowany i pewnie zobaczymy go najwcześniej na początku 2023r., ale ta ekipa jest dalej super. Ja jestem bardzo ciekawy, czy Grizzlies zrobią krok dalej i powalczą o coś więcej niż druga runda, moim zdaniem mimo wszystko nie, ale nie potrzeba tutaj robić nie wiadomo jakiej ilości zmian, duża szansa na powtórzenie wyniku sprzed roku, ale zachód się super wzmocnił i jednak nie dadzą rady.

Przewidywany wynik: Pierwsza runda play-offs

1666093894020.png

Guards: Luka Doncic, Spencer Dinwiddie, Tim Hardaway Jr., Frank Ntilikina, Tyler Dorsey
Forwards: Reggie Bullock, Josh Green, Dorian Finney-Smith, Davis Bertans, Maxi Kleber
Bigs: Christian Wood, JaVale McGee, Dwight Powell

Przede wszystkim chodzi o stratę Brunsona, ta strata to największe zwycięstwo Dinwiddie, który w zeszłym sezonie fajnie współpracował z Donciciem. Podoba mi się bardzo pozyskanie Wooda z Rockets, który z pewnością poprawi spacing pod niezliczoną ilość izolacji dla Doncicia, dodatkowo może postraszyć zza łuku, tutaj na pewno duży plus. Jest co prawda na spadającym kontrakcie, więc w następnym roku trzeba będzie go obsypać złotem. Bogata rotacja podkoszowych, którzy mimo wszystko są ograniczeni i potrafią robić głównie tylko jedną rzecz. Wood jest najbardziej nowoczesny z nich wszystkich, Kleber sprawdzi się w small-ballowej grze, Powell to tradycyjny center, a McGee jest mega atletyczny i dobrze broni, ale nie ma rzutu. Drużyna spokojnie na finał konferencji, bo Luka jest po prostu tak dobry.

Przewidywany wynik: Druga runda play-offs

1666094905504.png

Guards: C.J. McCollum, Jose Alvarado, Kira Lewis Jr., Garrett Temple, Devonte Graham
Forwards: Zion Williamson, Brandon Ingram, Herbert Jones, Dyson Daniels, Naji Marshal
Bigs: Jonas Valanciunas, Larry Nance Jr., Jaxson Hayes, Willy Hernangomez

Super skład, zwłaszcza jak na Nowy Orlean. Mega wysoka i super atletyczna pierwsza piątka. Jest jeden warunek, muszą być w pełnym zdrowiu. Williamson prawdopodobnie wypada na opener, więc już zaczyna się przebąkiwanie o tym, jak bardzo jest szklany. OK, ale zdrowy Williamson to jest All-NBA gracz i to bez dyskusji. Alvarado i Jones na niskich, przyjemnych kontraktach, obaj będą chcieli udowodnić swoją wartość. Samo dodanie Williamsona do tego składu po roku przerwy wynosi ich spokojnie do pierwszej rundy play-offs. Trudno powiedzieć, czy będzie stać ich na coś więcej, wg mnie nawet pierwsza runda w Nowym Orleanie będzie uznawana za sukces, chociaż według mnie jest to absolutne minimum. Jest to dla mnie ekipa, która może nawet wdrapać się do drugiej rundy.

Przewidywany wynik: Pierwsza/druga runda play-offs

1666095390145.png

Guards: Kevin Porter Jr., Jalen Green, TyTy Washington, Josh Christopher, Eric Gordon
Forwards: Garrison Matthews, Tari Eason, Jabari Smith II, Jae'Sean Tate, K.J. Martin
Bigs: Alperen Sengun, Boban Marjanovic, Bruno Fernando

Bardzo dobre ruchy Houston względem tego sezonu, w którym będą grubo tankowali. Świetna sytuacja finansowa tej drużyny, w przeciągu roku będą mogli podpisać dwa maksymalne kontrakty z super gwiazdami. Buy-out Johna Walla, oddanie Christiana Wooda, wszystko się zgadza, by tankować po Wembanyamę. Jalen Green powinien być tutaj pierwszą opcją, ale będzie to sezon rozwoju głównie dla niego, Portera i Senguna, którzy mają fajny potencjał, by stać się ważnymi ogniwami tej ligi.

Przewidywany wynik: Miejsca 11-14

1666095820880.png

Guards: Tre Jones, Josh Richardson, Joshua Primo, Romeo Langford, Darius Vassell
Forwards: Keldon Johnson, Doug McDermott, Jeremy Sochan, Zach Collins, Keita Bates-Diop
Bigs: Jakob Poeltl, Isaiah Roby, Gorgui Dieng

Polscy fani będą sie jarać Spurs ze względu na Sochana. Moim zdaniem jest to aktualnie najgorsza drużyna w lidze. Ktoś może się nie zgodzić, więc zapytam. Która z pozostałych drużyn NBA ma gorszego najlepszego zawodnika? Tutaj pierwszą opcją bez wątpienia będzie Keldon Johnson. Sam Popovich mówi, że w tym sezonie nie oczekuje wyników, chce rozwijać swoich młodych graczy i ruszyć po Wembanyamę. Ja bardzo chciałbym zobaczyć tego kota pod batutą Popovicha. I byłoby to bardzo sprawiedliwe, przecież Spurs nigdy nie tankują, a są ekipy takie jak chociażby OKC, które chyba chcą mieć wszystkie picki w drafcie i przystąpić samemu do loterii. Ta drużyna nie ma prawa nic wygrać i bardzo dobrze, bo taki jest cel.

Przewidywany wynik: Miejsce 15
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1049
deepred 633,2K

deepred

Moderator
Członek Załogi
Pacific Division

1666100922559.png

Guards: Mike Conley, Jordan Clarkson, Collin Sexton, Malik Beasley, Nickeil Alexander-Walker, Leandro Bolmaro
Forwards: Lauri Markkanen, Talen Horton-Tucker, Ochai Agbaji, Simone Fontecchio, Jared Vanderbilt, Rudy Gay
Bigs: Kelly Olynyk, Udoka Azubuike

Przebudowa, przebudowa i jeszcze raz przebudowa. Oddany w wymianie do Cavs Mitchell + Gobert w Wolves. SUPER ruchy Danny'ego Ainge. Według mnie jedno z lepszych off-season tego roku. Wiadomo, że Mitchell + Gobert to nigdy się nie wydarzyło. Gobert ledwo umie złapać piłkę w ataku, psuła się atmosfera w tej drużynie zwłaszcza po oddaniu Inglesa. Ta drużyna miała swój prime, ale nic nie wygrała, więc trzeba wszystko rozwalić i budować od zera. Od razu widać, że Jazz nie chcą wygrywać. Mają mnóstwo picków w przyszłych draftach, lecą tankować po Victora. Żadnych ambicji sportowych na ten sezon tutaj nie uświadczymy, zwolnili Zellera (Halo Boston, halo Denver, halo Brooklyn - tu jest wasz backup center) i Whiteside'a. Jeżeli ktoś zaczyna swoją przygodę z NBA to śmiało może zacząć kibicować tej drużynie, sporo młodych grajków do ogrania. Nie jest to jednak tak słaby skład jak Kings, OKC, Spurs, żeby zająć najgorsze miejsce w tej lidze. Przydałoby się jeszcze ruszyć przynajmniej trzech z czterech: Conley, Clarkson, Sexton, Markkanen. Bardzo dobre lato w wykonaniu Jazz.

Przewidywane wynik: Miejsca 11-14

1666101775739.png

Guards: Jamal Murray, Bones Hyland, Ish Smith, Kentavious Caldwell-Pope, Bruce Brown
Forwards: Michael Porter Jr., Aaron Gordon, Christian Braun, Aaron Gordon, Jeff Green, Zzeke Nnaji, Vlatko Cancar
Bigs: Nikola Jokic, DeAndre Jordan

Halo Denver, weźcie jakiegoś normalnego back-up centra i macie skład na mistrzostwo NBA. Ja rozumiem, że DeAndre to dobry duch szatni, ale to jest wrak koszykarza. Na zatrudnienie czeka chociażby Cody Zeller, zróbcie coś w tym kierunku i ja was widzę co najmniej w finale konferencji. Powroty całorocznych kontujach Murraya i Portera to miód na serce fanów ekipy z Colorado. Jokic grał bez drugiego i trzeciego najlepszego zawodnika przez prawie dwa lata i zdobył 2x MVP. Świetne ruchy z pozyskaniem KCP oraz Browna, jak ja szanuję te wybory. Zwłaszcza Bruce Brown - moim zdaniem jeden z najmniej docenianych ruchów tego okienka. Super zawodnik, który potrafi ścinać do kosza, rollować i bardzo dobrze broni, co z pewności pomoże Jamalowi Murrayowi, po którym nie do końca wiadomo czego się spodziewać po tak długiej kontuzji. Czekam na zdrowe Denver na parkiecie, i tych ruchliwych SG/SF biegajacych wokół Jokicia, którego wizja gry w takim składzie będzie na wagę złota. Dla mnie to contender. Druga runda to jest minimum, ja ich widzę wyżej.

Przewidywany wynik: Finał konferencji/Finał NBA

1666102611640.png
Guards: Shai-Gilgeous Alexander, Josh Giddey, Tre Mann, Jalen Williams, Ousmane Dieng
Forwards: Lu Dort, Aaron Wiggins, Kenrich Williams, Darius Bazley, Jeremiah Robinson-Earl
Bigs: Alexei Pokusevski, Mike Muscala, Chet Holmgren

Sporo pecha, nr 2 draftu Chet Holmgren, który świetnie grał w lidze letniej połamał się i ma sezon z głowy. Co nam to mówi? Ano prawdopodobnie to, że SGA marnuje kolejny rok swojej kariery na tankowanie. Sam Presti na pewno nie ruszy teraz po wymiany do OKC wiedząc, że połamał mu się "mały Kevin Durant", będzie szedł po Wembanyamę. Szkoda mi w tym Shaia, chłop już dawno byłby all-starem w innej drużynie, niesamowity potencjał ofensywny tego gracza. Nie zdziwiłbym się, jakby pół sezonu przesiedział na trybunach, albo byłby ze statusem day-to-day. Główną gwiazdą tej ekipy będzie w tym sezonie zapewne Josh Giddey, którego styl gry wręcz ubóstwiam. Typowy old-school player, świetna wizja gry, dużo zbiera, swoje dorzuca (głównie zza łuku). Chciałbym, żeby ta drużyna wreszcie zaczęła grać o najwyższe cele, ale to jeszcze nie w tym sezonie.

Przewidywany wynik: Miejsca 11-14

1666103038839.png

Guards: D'Angelo Russell, Jordan McLaughlin, Austin Rivers, Bryn Forbes, Jaylen Nowell
Forwards: Anthony Edwards, Jaden McDaniels, Kyle Anderson, Taurean Prince, Eric Paschall
Bigs: Kyle-Anthony Towns, Rudy Gobert, Naz Reid

Co można o Minny powiedzieć. Ciężko powiedzieć, żeby wygrali trade po Goberta z Utah, ale ja wychodzę z założenia, że żeby ściągnąć gwiazdę do tego miasta to trzeba trochę przepłacić. Samo pozyskanie Francuza do Minny bardzo mi się podoba. Wilki zyskują w defensywie, uwalniają trochę od obrony KAT-a, który teraz będzie bigmanem grającym na PF. O jedno tylko was w tej Minny proszę. Niech KAT nie będzie waszą pierwszą opcją. Zeszłoroczne PO tragiczne w jego wykonaniu, nie istniał przeciwko Grizzlies. Dajcie piłkę do ręki Edwardsowi. To jest wasz franchise player i absolutnie kluczowy gracz tej ekipy. Chłop zapewnia spacing, jest wybiegany, skacze ludziom po głowach, jest mega widowiskowy i wokół niego trzeba budować skład. Ciekawi mnie, jak Minny będą grać w play-offs, bo tam na pewno się znajdą. Gobert w PO jest useless, wszyscy obniżają skład i gościa nie ma, bo wszyscy niscy go mijają na nogach, albo po prostu rzucają zza łuku, gdzie defensive rating Goberta jest praktycznie zerowy. Ale ruch i tak oceniam na plus, niech zajadą chłopa w regular season i dadzą trochę odetchnąć KAT-owi. Moim zdaniem na pewno nie są słabsi niż rok temu, i te play offy powinni zaliczyć.

Przewidywany wynik: Pierwsza runda play-offs

1666104543664.png

Guards: Damien Lillard, Anfernee Simons, Gary Payton II, Josh Hart, Keon Johnson
Forwards: Jerami Grant, Nassir Little, Justise Winslow, Trendon Watford, Greg Brown III, Shaedon Sharpe
Bigs: Jusuf Nurkic, Drew Eubanks, Olivier Sarr

Nie rozumiem Portland. Ten sam casus co Wizards. 122 bańki za 2 lata dla Lillarda. NIE RO ZU MIEM. Przedłużyli Nurkicia, Simmonsa, ściągnęli Paytona z Warriors i wymienili po Jerami Granta. Gratulacje, maksymalnie pierwsza runda, ale i tak wątpię. Wejdą max do play-in, ale tylko dlatego, że 4 drużyny nie chcą wygrywać w tej konferencji. A jak przypadkiem wejdą do play-offs to dostaną 4-0 w łeb z kimkolwiek by grali. Bez sensu.

Przewidywany wynik: Turniej play-in
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2094
deepred 633,2K

deepred

Moderator
Członek Załogi
Northwest Division

1666105302673.png

Guards: Reggie Jackson, John Wall, Kawhi Leonard, Terrance Mann, Norman Powell, Luke Kennard
Forwards: Paul George, B.J. Boston, Nicolas Batum, Amir Coffey, Marcus Morris
Bigs: Ivica Zubac, Robert Covington, Moses Brown

Co to jest za skład, WOW! Contender z miejsca, jedyne czego im brakuje to back-up centra, gdyby udało się zostawić w składzie Hartensteina, to nie widziałbym w ogóle braków w tej ekipie. Morris i Covington mogą grać co prawda jako niskie piątki, ale raczej w garbage time, albo na drugie składy przeciwników Clippers. Ta drużyna ma wszystko, i świetne rozegranie, i kapitalnych skrzydłowych, shooterów, i mega spacing. Kawhi i George wracają po długich kontuzjach, nawet jak będą grali na 70-80% swoich możliwości to i tak druga runda play-offs to jest podłoga dla tej drużyny. Świetny ruch po weterana Johna Walla, który może spokojnie odciążać Reggie Jacksona, mogą zamiennie występować jako starter/drugi PG. Mann-Powell-Kennard to jest twoja ławka na pozycji 3-4, tutaj nie ma co nawet ulepszyć. Dobrze, że trenerem tej ekipy jest Tyronn Lue, a nie np. Doc Rivers, to może wreszcie uda się przełamać klątwę drugiej rundy. Nie ukrywam, że liczę na to, a Clippers są w tym składzie osobowym zdecydowanie najlepszą ekipa w L.A.

Przewidywany wynik: Finał konferencji/Finał NBA

1666105842351.png

Guards: De'Aaron Fox, Davion Mitchell, Matthew Dellavedova, Kevin Huerter, Malik Monk, Terence Davis
Forwards: Harrison Barnes, Keegan Murray, Chimezie Metu, Trey Lyles, Alex Len
Bigs: Domantas Sabonis, Richaun Holmes, Neemias Queta

Dobra, pozytywy najpierw. Dobry wybór z 4 pickiem Murraya, super grał w lidze letniej. Dobre podpisy Huertera i Monka, ale to w sumie tyle. To jest dalej najmniej ekscytująca i najnudniejsza ekipa w lidze. Dopóki nie wyhandlujecie Foxa (dlaczego w ogóle on został kosztem Haliburtona? Nie mam pojęcia, zła decyzja, ale to u was norma, prawda?) to nie macie czego szukać w tej lidze. Nie ma pół powodu, dla którego chciałbym ich oglądać albo polecał komukolwiek oglądanie tej drużyny. Znowu poza play-offs, macie to w DNA, przykro mi Sacramento Kings.

Przewidywany wynik: Miejsca 11-14

1666106352101.png

Guards: Russell Westbrook, Dennis Schroder, Patrick Beverley, Austin Reeves, Lonnie Walker IV, Kendrick Nunn
Forwards: LeBron James, Troy Brown, Scotty Pippen Jr., Cole Swider, Max Christie, Juan Toscano-Anderson
Bigs: Anthony Davis, Thomas Bryant, Damian Jones, Wenyen Gabriel

Równia pochyła, kwas w szatni, brak zdrowia i gwiazdki skupione na sobie. Westbrook, który bardzo brzydko się starzeje. Wraz z utraceniem swoich przewag fizycznych stał się strasznie irytujący, popełnia mnóstwo strat, daje się łatwo sprowokować nie tylko przez rywali, ale także przez kibiców na trybunach. Do tego wiecznie połamany Davis, który może zagra połowę meczów w tym sezonie. Znowu wszystko skupione na biednym LeBronie, który pewnie znowu będzie musiał grać w 80% meczach w wieku 37 lat, żeby Lakers znaleźli się chociaż w play-in. Powrót Schrodera, który przed chwilą odmówił 80 baniek za 4 lata, a teraz przyszedł za minimalną stawkę. Spoko podpis JT-A, ale to jest zawodnik raczej głębokiej rotacji, Lonnie Walker i Kendrick Nunn mogą stanowić jakąś wartość z ławki, ale tutaj zbyt wiele rzeczy musiałoby się wydarzyć, żeby Lakers się w tym sezonie liczyli.

Przewidywany wynik: Turniej play-in

1666106835637.png

Guards: Chris Paul, Cameron Payne, Landry Shamet, Devin Booker, Damion Lee
Forwards: Mikal Bridges, Cameron Johnson, Jae Crowder, Josh Okogie, Torrey Craig, Dario Saric
Bigs: DeAndre Ayton, Bismack Biyombo

Co o Phoenix. Prime tej drużyny za nimi. W zeszłym sezonie tragicznie oddany G7 w drugiej rundzie z Dallas, i od tego czasu równia pochyła. Stracone relacje z Aytonem, który chciał dostać maxa, ale nie dostał. Suns musieli wyrównać ofertę Pacers, i Ayton został jako zastrzeżony free agent, ale będzie mógł negocjować z innymi klubami po nowym roku. Jae Crowder skonfliktowany z zarządem zażądał wymiany i Suns szukają teraz oferty za niego. CP3 młodszy już nie będzie, nie ma mowy o powtórzeniu sukcesu sprzed dwóch lat, kiedy to Suns grali w finałach NBA. Wejdą do play-offs słabością innych drużyn, a nie dzięki swojej dobrej grze. W regular season jeszcze to może jakoś wyglądać, ale w play-offs będzie tylko gorzej.

Przewidywany wynik: Pierwsza runda play-offs

1666107273141.png

Guards: Stephen Curry, Jordan Poole, Klay Thompson, Donte DiVincenzo, Ty Jerome
Forwards: Andrew Wiggins, Andre Iguodala, Moses Moody, Anthony Lamb, Draymond Green, Jonathan Kuminga, JaMychal Green
Bigs: Kevon Looney, James Wiseman

Ameryki nie odkryję. Golden State w tym składzie to zawsze będzie contender. Najwyższy podatek od luksusu w lidze, przed momentem przedłużony Jordan Poole (140 baniek za 4 lata) i Andrew Wiggins (109 baniek za 4 lata). Może to oznaczać pożegnanie się z Draymondem w niedalkiej przyszłości. Ostatnio lekkie dymy w Warriors, Green wypłacił Poole'owi z partyzanta i cały świat zaczął o tym gadać. Świetny ruch z podpisaniem Donte, mam nadzieję, że James Wiseman wreszcie zacznie grać po zerwanym ACL'u i może jeszcze raz zobaczymy mistrzowski run GSW. Muszą być zdrowi, w przeciwnym razie ta drużyna może spaść bardzo nisko. Tak, czy inaczej; na starcie sezonu to główny faworyt do wygrania ligi.

Przewidywany wynik: Finał konferencji/Finał NBA
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1398
ferguson2 605,5K

ferguson2

Typer
Anthony Davis zdobedzie 27 pkt lub więcej @2.02 betfan
Davis to topowa postać w Lakersach, w poprzednim sezonie gdy oczywiście był zdrowy stanowił jednego z głównych graczy w ataku. Tak też powinno być przeciwko GSW. Davis został przesuniety na pozycję centra przez nowego trenera, co oznacza ze stanie na przeciw Looneya, który jest całkiem solidnym obronca ale AD to jednak czołowka i powinien sobie z nim poradzic. W pre seasonie rzucił ponad 30 pkt Warriors, wiadomo ze nie jest to duzy wyznacznik ale mysle ze cala ofensywa Lakers bedzie opierac sie na dobrej dyspozycji Davisa.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1791
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
Boston Celtics - Philadelphia 76ers

Typ: Brown J ov 22.5 pkt Kurs: 1.9

STS

Jesli Boston ma tu mieć lidera z prawdziwego zdarzenia który poprowadzi ich do zwycięstwa to według mnie jest właśnie Brown
W preseason stabilnie krążył w okolicy 20 pkt i był najbardziej stabilnym ze wszystkich zawodników. Dzis myśle, że da pokaz swojego najlepszego basketu i pokaże na co go stać. Liczę , że zakręci się w okolicach 30 pkt co znacznie pobije zakładany pułap przez buka , a jak będzie ??
No cóż czekamy później grzejemy jakiś ciepły napój i siadamy przed TV

Wynik: 35 pkt
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2413
B 1,2K

BetBookmacher

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Anthony Davis zdobedzie 27 pkt lub więcej @2.02 betfan
Davis to topowa postać w Lakersach, w poprzednim sezonie gdy oczywiście był zdrowy stanowił jednego z głównych graczy w ataku. Tak też powinno być przeciwko GSW. Davis został przesuniety na pozycję centra przez nowego trenera, co oznacza ze stanie na przeciw Looneya, który jest całkiem solidnym obronca ale AD to jednak czołowka i powinien sobie z nim poradzic. W pre seasonie rzucił ponad 30 pkt Warriors, wiadomo ze nie jest to duzy wyznacznik ale mysle ze cala ofensywa Lakers bedzie opierac sie na dobrej dyspozycji Davisa.

Na Betclik masz linie 25 pkt lub więcej po kursie 2,08
 
snaxi 156,9K

snaxi

Znawca - Koszykówka
Derrick White 16.5+ (punkty, zbiórki, asysty), idę tutaj w over łączony Whita, powinien być to szybki mecz, a Derrick będzie zaraz po Smarcie najczęściej przy piłce, co powinno przełożyć się na punkty i asysty, Tatum oraz Brown będą mieli ciężkie pojedynki z Harrisem i Tuckerem, więc trochę swoich rzutów oddają.


GSW - LAKERS
GSW -2.5 1.70

Stawiam tu na zwycięstwo Goldenow, są drużyna bardziej stabilna, bez większych zmian w zespole, do tego występ LJ oraz AD stoi pod znakiem zapytania, ale nawet z nimi handicap jest wart gry.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +393
deepred 633,2K

deepred

Moderator
Członek Załogi
1666130756284.png

De'Anthony Melton over 1,5 asysty @2
Troszkę dziwny pierwszy bet na ten sezon NBA. Uważam, że Melton będzie bardzo dużym wzmocnieniem backcourtu Philly. Pozyskanie go z Memphis za Danny'ego Greena (zerwany ACL, raczej out for season) + prawa do Davida Roddy'ego uważam za kapitalny ruch. W ogóle, moim zdaniem Sixers mają za sobą TOP3 najlepszy off-season spośród wszystkich drużyn w tej lidze, ale skupmy się na samym Meltonie. Uważam, że spokojnie ma szansę na te 12-15 minut w tym spotkaniu, kiedy Maxey, czy Harden będą siedzieć. Będzie z pewnością niezłym ball-handlerem z ławki, no bo przecież Sixers nie mają zamiaru grać Miltonem czy Korkmazem na piłce. Prawdopodobny matchup z Brogdonem, który jest najsłabszym defensorem z trójki rozgrywających Celtics (Smart, White, Brogdon). Myślę, że to może być bardzo ważny moment w tym pojedynku, kiedy to właśnie Ci gracze będą rozdawali karty. Z ławki Philly można spokojnie szukać gry z Niangiem, czy Harrellem. Zwłaszcza, że Boston może mieć problemy z bronieniem backup centrem Philly (z wysokich dostępnych na to spotkanie mamy przede wszystkim Horforda i Granta Williamsa, na ławce tylko Griffin). Melton grający przeciwko Bostonowi w barwach Grizzlies pokrywał tę linie w czterech z ostatnich pięciu spotkań.

1666131244618.png

Uważam, że przy wystawionych przez bukmacherów kursach, którzy proponują podwojenie stawki za dwie asysty Meltona, jest to oferta atrakcyjna i przy spokojnej stawce warto próbować.
 
Ostatnia edycja:
hugues 4,8K

hugues

Użytkownik
Doczekalismy sie :) Sezon rusza, ode mnie taki typ na poczatek sezonu.

Jayson Tatum ponad 7,5 zbiorki w meczu @ 1.93 unibet.
Mecz zapowiada sie overowo, poczatek sezonu, nie ma co szalec z defensywa, skutecznosc graczy tez raczej bez szalenstw. Tu widze szanse dla Jaysona. Linia jak dla mnie lekko zanizona w poprzednim sezonie Tatum z PHI notowal odpowiednio 12, 11 i 9 zbiorek, mysle, ze w dzisiejszym meczu bedzie podobnie. Dzisiaj kibicuje Bostonowi, ale moze byc roznie, dlatego wole isc w ten over na zbiorki.

W drugim meczu wreczenie mistrzowskich pierscieni dla GSW, mysle, ze spokojnie sobie poradza z LAL i wygraja pierwszy mecz.

Milych emocji przed tv!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2264
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
Lecimy dalej

San Antonio Spurs - Charlotte Hornets

Typ: Poeltl J un 14.5 pkt Kurs: 1.85.

STS

Hm... 15 pkt na koncie Jakoba?! No nie wiem ja tego nie widzę. W zeszłym sezonie średnia to 13.5 pkt w preseason średnio na jeża więc jakoś tego nie widzę.
Pewnie zakręci się koło 10 ale 15?!
Ja gram under bo nie podejrzewam go o takie osiągi

Wynik: 14 pkt
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2059
psychol32 402,1K

psychol32

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+2
Paolo Banchero min 15 pkt 1.98
min 20 pkt 4.20
min 25 pkt 10.00
Kursy z uberlucky (całkiem fajna oferta na NBA u tego buka)

Numer jeden tegorocznego draftu. Typ zawodnika którego nie trzeba szkolić od podstaw tylko wchodzi do pierwszej piątki zespołu NBA i gra na odpowiednim poziomie. Ma papiery na to by być liderem zespołu z Florydy. Liczę na prawdziwe wejście smoka.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4139
M 9,7K

mumin89

Użytkownik
kogo tam polecacie zagrac z Nba na zawodnikow ja myslalem dac

Duarte z Indiany mniej 13,5
Herro z Miami wiecej 19.5
D.Brooks z Memphis 18.5 mniej
randle NYK mniej 21.5
Towns mniej 23,5 Minesota
 
Otrzymane punkty reputacji: +150
deepred 633,2K

deepred

Moderator
Członek Załogi
Póki co jedna propozycja na dzisiejszą noc, Nuggets jadą do Salt Lake City na mecz z kompletnie nową ekipą Jazzmanów, którzy oddali swoich dwóch superstarów i zgarnęło 5 miliardów pickó wzamian. Świetna robota Danny Ainge'a, do pewnego momentu był w Bostonie magikiem, kto wie, może stary lis znowu się obudził? Nowa drużyna Utah nie jest jednak aż tak słaba, aby bezceremonialnie tankować, przydałoby się ruszyć Clarksona, na którego z pewnością znalazłoby się masę chętnych ekip, czy chociaż jednego z dwójki Sexton-Markkanen. Ale i tak, Utah nie chcą wygrywać. Denver dokonali bardzo dobrych ruchów pozyskując KCP i Bruce'a Browna, który będzie nieoceniony grając wokół wszechwidzącego Jokicia. Nikoli z pewnością przyda się taki gracz, do tego po urazach wracają MPJ i Jamal Murray. Denver to contender, a Jazz są na przeciwgległym biegunie, w pierwszym meczu tego sezonu dla obydwu ekip nie widzę niespodzianki.

Nuggets -4,5 @1,61

Super mecz w wykonaniu Jazz do przerwy.
 
Ostatnia edycja:
deepred 633,2K

deepred

Moderator
Członek Załogi
Dość świeże newsy sprzed kilku minut. Toronto ma dzisiaj problem, wypada dwoch podstawowych centrów Boucher i Birch, co oznacza, że większe minuty przed Siakamem, Anunobym, Achiuwą czy Barnesem, którzy będą musieli pokryć pozycje 4-5. Wiadomo, że są to albo gracze SF grający na PF, albo PF grający na C. Czyli w obronie undersized. Będzie tutaj trzeba dość mocno obniżać skład na Cavs, a nie jest to dobra wiadomość, bo Cavs w pomalowanym będą grali na dwie wieże Mobley-Allen. Allen nie rzuca, ale świetnie zbiera i genialnie broni w polu trzech sekund, Mobley umie robić właściwie wszystko. Mega czekam na jego rozwój. Dodatkowo wiadomo, Raptors nie mają praktycznie żadnego PG oprócz VanVleeta, który dzisiaj może dobić do 38 minut. Cavs po wytransferowaniu po Mitchella mają sporo lepiej obsadzoną pozycję guarda, nawet zgarnęli tego biednego Raula Neto, który spokojnie może być ich ball handlerem przez 10 minut spotkania. Myślę, że Mitchell będzie grał na Trenta, i utrudni mu to granie catch&shoot. Według mnie bardzo ciężki mecz przed Raptors na start sezonu.

Cavs +5,5 @1,61 <- main bet 3/10
Cavs OT @2,20 1,5/10
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1049
xamon 133,6K

xamon

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Brooklyn Nets - New Orleans Pelicans 1 1,75 1xbet 108:130

Mimo wszystkich pojazdów na Netsów i kwasów jakie tej drużynie towarzyszyły przez ostatnich kilka miesięcy sądzę, że z ogarniętym mentalnie Simmonsem i wzmocnieniami które poczynili mogą zaskoczyć a żeby tego dokonać kluczowe będą pierwsze spotkania. W preseasonie może nie powalali formą, ale potrafili ograć na wyjazdach Bucks i Wolves. Myślę, że wygranie kilku pierwszych meczów może jeszcze uratować ten projekt a ze zdrowym Durantem i Irvingiem są szanse, że się to wydarzy.

edit:

zajebiste wejście w mecz, 10 strat w kwartę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +785
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom