>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Nagrody: Oskary, Złote Globy, Emmy, Grammy itd. (temat zbiorczy)

darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Zawsze jest tak, że ktoś otworzy temat następnie znajdzie się w nim kilka postów i to wszytko. Dlatego pomyślałem, że może warto otworzyć temat zbiorczy, w którym wymienimy się typami na faworytów do odebrania nagród filmowych, telewizyjnych czy muzycznych.
Najbliższe ceremonie to Złote Globy (15.01) czy Grammy Awards (11.02).
Zapraszam do dyskusji i podawania typów.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
The Artist 1,15✅
M.Williams 1,18✅
Dujardin 1,14✅
ako 1,55
tobet
4/10
The Artist zrobiony na staro film wiec nowosc w dzisiejszych czasach i zdecydowanie faworyt do wygrania w kategorii najlepszej komedia/musical. Williams za role Marylin Monroe rowniez musi dostac ZG bo kto inny ? Aktorki z filmow Rzez czy Druhny nie dorastaja do piet roli Michelle. Dujardin objawienie filmu The Artist i on rowniez powinien siegnac po statuetkebo Gosling cz Gordon-Levitt bo marni przeciwnicy.. Ako z tych zdecydowanych faworytow 1,55 wiec fajne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +202
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Grammy Awards/Najlepszy nowy artysta: Nicki Minaj Kurs:1,85 bet-at-home

Od razu rzuciła mi się duży rozrzut w kursach na innych kandydatów. Sami popatrzcie:


Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać naszej bohaterki. Nicki Minaj bez dwoch zdań jest najpopularniejsza z tego grona, a rok 2011 był dla niej bardzo udany, stała się kolejną gwiazdką, a jej single były wysoko notowane na listach przebojów na całym świecie. Do tego w USA lubią wyróżniające się z tłumu postacie ;). Jej rywale, raczej nie zaistnieli aż tak mocno na światowym rynku muzycznym, a ich biografia na tle Nicki jest trochę uboga. Wcześniej widziałem, że kurs wynosił 2,00 ale teraz trochę spadł, co nie zmienia faktu że jak na tak wyraźnego faworyta to jest wysoki.

Nicki właśnie wydała kolejny singiel i pewnie to nie jest zbieg okoliczności, po prostu chce przypomnieć o sobie jurorom.

 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Można obstawiać już Oskary A.D. 2011. Na murowanych faworytów kursy są małe, ale to prawdziwe lokaty, więc polecam. Na razie sprawdziłem oferty w Tobecie i Bwin i w obu oferty trochę sie różnią, więc można to wykorzystać.
Najlepsza Reżyseria - Michel Hazanavicius (The Artist) @ 1.22
Najlepszy Film - The Artist @ 1.18

Nawet nie ma co się rozpisywać, film i reżyser zgarniają po kolei mnóstwo nagród w tym te ważne (Gildii Reżyserów, Złote Globy) ja tego nie rozumiem, ale cóż ...
W kategorii Najlepsza aktorka stawiam drobne na Rooney Mara&#39;e (CO ZA ROLA !!!111) tylko drobne, bo po pierwsze gra w filmie Finchera którego nie lubi komisja, a po drugie nie gra słodkiej idiotki które lubi komisja, ale cóż kurs zacheca.
Najlepsza aktorka - Rooney Mara (The Girl With The Dragon Tatoo) @ 40
Nagrodę na najlepszego aktora bym chciał, żeby dostał W KOŃCU Brad Pitt, ale i zanim lamusy nie przepadaja (GDZIE OSKARY ZA SEVEN I FIGHT CLUB ?) więc pewnie ten nudny Clooney dostanie, A MASZ.
No i na koniec chciałbym jeszcze zauważyć, że nazywanie Goslinga marnym przeciwnikiem to IDIOTYZM, przecież on za &quot;Drive&quot; powinien kilka nagród dostać, typy.
No i właśnie karny fallus dla komisji za brak nominacji dla &quot;Drive&quot;, szkoda mi was, serio.
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Najlepszy Film - The Artist @ 1.18 Nawet nie ma co się rozpisywać, film i reżyser zgarniają po kolei mnóstwo nagród w tym te ważne (Gildii Reżyserów, Złote Globy) ja tego nie rozumiem, ale cóż ...
Zdaniem Internetowego miesięcznika kulturowego - fabuła.com.pl, &quot;Artysta&quot; w cale nie jest wymieniany wśród murowanego kandydata na otrzymania Oskara. Ich zdaniem, &quot;akademia lubi nagradzać ciepłe historie, na dodatek takie z przesłaniem, a te wymagania spełniają&quot; film &quot;Spadkobierca&quot;, na który Expekt wystawił kurs 9.00 (w porównaniu do bwin - 7.00).
Dodatkowo miesięcznik argumentuje &quot;Film wydaje się być całkowicie niezagrożony w drodze po Oscara.&quot; Jako ewentualne zagrożenie w przeszkodzeniu typują film &quot;Służące&quot;, a nie film &quot;Artysta&quot;.
Ciekawe rzeczy piszą, warto może rozważyć typ na &quot;Spadkobiercę&quot; ?
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Nicki Minaj 1,75 ⛔
21-Adele 1,20 ✅
ako 2,10
betathome
Nagroda Grammy przyznawana corocznie przez amerykańską Naradową Akademie Sztuki i Techniki Rejestracji, honoruje wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara. Nagrody rozdawane sa wg 4 kategorii i dwóm z nich przyjrzę sie dokładnie.
Odkrycie roku :
Nicki Minaj- raperka,totalne odkrycie roku. Stacje typu mtv lansuja ja w co 5 piosence, najwieksze gwiazdy popu nagraly juz z nia swoje utwory. Jej album Pink Friday zajmowal 1 miejsce w Stanach wsrod albumow. W 2011 powstaly takie single jak : Super Bass ( 3 miejsce na listach US, 2 US Rap i 6 US R&amp;B) , Fly z Rihanna (19 US ) oraz Turn Me On z Davidem Guetta ( 4 US). Piosenkarka charakterystyczna, mulatka ze zwariowanym image&#39;m.
Jedynym zagrozeniem moze byc Bon Iver ktorego album Bon Iver Bon Iver zajal wsrod albumow US 2 miejsce. Jedyny znany singiel to chyba Holocene ktory wielkiej furory nie zrobil, chyba ze wsrod milosnikow indie rock, folk. O miano odkrycia walcza jeszcze The Band Perry, J Cole i Skrillex ale nie oszukujmy sie oni szans raczej nie maja.
Jako ciekawostke mozna dodac ze Nicki zaspiewa na rozdaniu nagrod wiec dziwne jesli taka gwiazda nie dostalaby nagrody za odkrycie ktorym w 100% jest.
Rok temu wygrala anonimowa Esperanca Spalding pokonujac faworyta Justina Biebera ale jak wiemy on nie zbudzal uznania wsrod jurorow wieku powyzej lat 30. Teraz czas na wykonawce z popu a Minaj to doskonaly material.

21-Adele - Nagroda na najlepszy album roku to chyba formalnosc i mysle ze kurs 1,2 mozna traktowac jako lokate. W pinnacle dla porownania wynosi on 1,04 i to jest poprawnie oszacowany kurs. Album 21 pobil wszystkie mozliwe rekordy, znajdowal sie na 1 miejscu wszystkich list muzycznych ktore licza sie na swiecie. Mozna znalezc tam takie hity jak : Rolling in the deep, Someone Like You czy Set Fire On The Rain. Miano platynowej plyty osiagnela w najwiekszych krajach swiata. Bruno Mars z albumem na ktorym znajduje sie Grenade nie powinien byc zagrozeniem a Lady Gaga z Born This Way na ktorym znajduje sie single Born This Way, Judas czy The Edge of Glory nie powtorzy sukcesu The Fame.
Jedyny buk ktory daje mozliwosc laczenia typow to bah i o dziwo polecam granie u nich.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Zdaniem Internetowego miesięcznika kulturowego - fabuła.com.pl, &quot;Artysta&quot; w cale nie jest wymieniany wśród murowanego kandydata na otrzymania Oskara. Ich zdaniem, &quot;akademia lubi nagradzać ciepłe historie, na dodatek takie z przesłaniem, a te wymagania spełniają&quot; film &quot;Spadkobierca&quot;, na który Expekt wystawił kurs 9.00 (w porównaniu do bwin - 7.00).
Dodatkowo miesięcznik argumentuje &quot;Film wydaje się być całkowicie niezagrożony w drodze po Oscara.&quot; Jako ewentualne zagrożenie w przeszkodzeniu typują film &quot;Służące&quot;, a nie film &quot;Artysta&quot;.
Ciekawe rzeczy piszą, warto może rozważyć typ na &quot;Spadkobiercę&quot; ?
Nie znam tego portalu, ale po lekturze tego tekstu nie wydaje mi się on zbyt rzetelny. Film &quot;Artysta&quot; nie dość, że oryginalny (kiedy ostatni raz widzieliście film niemy z Hollywood, zrobiony z takim rozmachem ?) to jeszcze na dodatek, wbrew temu co piszą na tym portalu JEST ciepłą historią z przesłaniem (polecam obejrzec to wyrobicie sobie sami zdanie). Idźmy dalej. W kategorii film nieanglojęzyczny, autorka pisze:
Trudno jest rozpatrywać tę kategorię obiektywnie, bo chyba nie ma u nas wielu, którzy nie chcieliby widzieć Oscara w rękach Agnieszki Holland. Jej najpoważniejszym konkurentem jest ogromnie chwalone &quot;Rozstanie&quot;. Kto wygra, zobaczymy, ale kciuki trzymamy jedynie za jednego kandydata.
Z czego wynika, że obejrzała z nominowanych filmów tylko DWA (co mnie nie dziwi, bo reszty nie ma jeszcze w internecie i w polskich kinach). Ale po co w takim razie, wyrażać zdanie na ten temat ? I tak jest w wielu kategoriach, &quot;widziałam jeden film z sześciu nominowanych, więc właśnie ten wygra&quot;. Możliwe, że to ja sie pomylę, bo o to nie trudno, w końcu wyroki akademii są najczęściej DZIWNE, ale nie ma co się sugerować tym portalem, IMO.
Aha, no i mam nadzieje, że ta dziennikarka zdaje sobie sprawę, że gdyby nie to, że &quot;The Help&quot; jest o złych białych i dobrych czarnych, a &quot;In darkness &quot; o ciemiężonych Żydach to te filmy nawet nie dostałyby nominacji.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Pogralem juz wczesniej Nicki Minaj ale analizujac z dnia na dzien to jeszcze bardziej niestety mam coraz wieksze watpliwosci. Rok temu Justin Bimber nie dostal mimo ze byl zdecydowanym faworytem. Nagrode otrzymala jakas nieznana piosenkarka.. Nicki Minaj osiagnela wiele i zarobila wiele a widac po nagrodach ze takie gwiazdy nagrod niestety nie otrzymuja. Bon Iver ze swoja refleksyjna piesnia Holocene ma wg duze szanse po kursie ✅4,50. Chyba trzeba zakontrowac w jego strone typ na Minaj.. Wygrana Adele z albumem 21 nie podlega dyskusji.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Oskary - Najlepszy Aktor 2011 (Zwycięzca) Typ: Jean Dujardin (The Artist) Kurs:1,9 Tobet

Widziałem Artystę i myślę, że odtwórca głównej roli dostanie Oskara, a głównie dlatego że była to rola niema. Jego głównym rywalem jest Clooney, kurs nieznacznie wyższy bo 1,9 i mimo, że nie oglądałem Spadkobiercy to jednak faworyzuje Dujardina. W ogóle uważam, że jak co roku jakiś film w tym wypadku Artysta zgarnie kilka statuetek i chyba można się spodziewać, że dla odtwórcy głównej roli też się znajdzie. Bo dziwne byłoby to jakby film był najlepszych, a główny aktor już nie..

Dodatkowo dodam, że Jean Dujardin odebrał Złotego Globa dla najlepszego aktora komediowego za rolę w Artyście i to chyba zwiastuję w niedługim czasie Oskara.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Dodatkowo dodam, że Jean Dujardin odebrał Złotego Globa dla najlepszego aktora komediowego za rolę w Artyście i to chyba zwiastuję w niedługim czasie Oskara.
A Clooney odebral Złotego Globa za aktora &quot;dramatycznego&quot; i tacy czesciej zdobywaja Oskara potem. Dżordż jest ulubiencem Akademii i dla mnie jest to zdecydowanie no bet.. Do Oskarow jeszcze troche czas wiec bedzie czas na przygotowanie fajneych betow.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Jestem akurat po sesji, 6 dni do Oskarow wiec akurat zdarze obejrzec wszystkie nominowane filmy w glownych kategoriach. Dzisiaj mialem zaplanowane obejrzenie Artysty i Spadkobiercow.
ARTYSTA
Niestety od 16 ogladam Artyste i nie moge skonczyc.. raz przysnalem, potem musialem przesledzic oferte na ksw i troche zeszlo, potem obowiazki domowe, przed chwila wznowilem ale po kolejnych 20 minutach musze zrobic sobie przerwe w ktorej o to wlasnie pisze. Film tak naprawde o niczym, porusza kwestie zmian nastepujacych w kinie w latach 30stych i plytka historia o milosci. Zadanie dla aktorow niby trudne ale czy az takie rewelacyjne ? Moze Dujardin robi wrazenie ale Bejo jest strasznie irytujaca.. No coz, wracam do dalszego ogladania potem zedytuje.. mam nadzieje ze czyms ten film mnie jeszcze porwie bo narazie ciagnie sie jak flaki z olejem..
edit : obejrzałem.. druga czesc zdecydowanie lepsza. Pare razy szlo sie zasmiac, czas zlecial przyjemnie. Podsumowujac uczucia mam mieszane. Jest to zdecydowanie cos &quot;nowego&quot; w dzisiejszym kinie. Jednak czy akademia doceni belgijsko-francuski film ? Jak wiemy niechetnie oni daja zagranicznym tworcom i filmom nagrody. Film nie porusza jakos bardzo tematow waznych i nie wzrusza a takie daza sympatia jurorzy. Trzeba rowniez zaznaczyc ze gra Dujardina swietna. Kurs na najlepszy film 1,10 poteznie zanizony, Dujardin faworyt do zwyciezcy aktora, Bejo mi sie nie podobala, o rezyserii i innych nominacjach wypowiem sie potem bo jest ich mnostwo. Film oceniam na 7/10.

SPADKOBIERCY
Jestem po drugim seansie. Tutaj czas uplynal szybciutko. Film rewelacyjny, akurat pod moj gust. Nie wiem czy to zasluga Clooneya czy rezysera czy scenariusza ale czulem emocje glownego bohatera i sie z nim utozsamialem. Temat filmu powazny lecz z dodatkiem humoru wszystko idealnie sie tutaj komponuje a wiec gatunek dramat-komedia odzwierciedla wszystko. Clooney bardzo dobry ale czy lepszy od Dujardina ? Tutaj w pojedynku dwoch faworytow raczej sklaniam sie ku Dujardinowi. Film bardzo przygnebiajacy ale warty obejrzenia i polecam kazdemu. O Artyscie zapomnialem po 10minutach, o Spadkobiercach mysle bede jeszcze dlugo rozmyslal. Kurs 10,00 to ogromne value bo Akademia lubi takie filmy. Rezyser nic wielkiego tutaj nie dokonal wiec kandydatura Payne odpada, Clooney bardzo dobra ale jak pisalem, chyba nie lepsza od Dujardina ktory pokazal cos innowacyjnego mimo wszystko. na montazu sie nie znam a scenariusz adaptowany za 1,20 nie ruszam. 8,5/10
HUGO
Film z serii obejrzec i zapomniec. Nie powalil mnie. Ciezko mi ocenic taki film, porusza on problem straconych marzen, dazenia do celu i ogolnie o dobroci. Do tego jest biografia Goergesa Meliesa. Zdecydowanie nie pod Oskara na glowny film, najwieksza ilosc nominacji rowniez mnie dziwi. W kategoriach w ktorych bukmacherzy przwiduja ze moga sie dziwic : efekty specjalne( efektow malo i nie powalaja-juz w Harrym Potterze bylo wiecej i lepsze, jeszcze musze zobaczyc jak tam z Małpami bo sa faworytem do tego Oskara i Hugo nie powinien zagrozic), co do montazu i zdjec jeszcze czeka mnie lektura na ten temat bo na ta chwile nie potrafie sie wypowiedziec bo specjalista nie jestem, kostiumy nie szokuja i tutaj 1,7 za ta kategorie rowniez nie do brania i szukalbym niespodzianki. Scenografia jak najbardziej do grania nawet za 1,33 bo akurat to robi wrazenie w tym filmie. Muzyka przecietna. Szanse ma rowniez za efekty dzwiekowe bo te bardzo udane. Podsumowujac ilosc nominacji spora ale to chyba bedzie najwiekszy przegrany calego rozdania. Aaa bym zapomnial, zdecydowanie value na Scorsese jako najlepszego rezysera. Akademia lubi swoich, Scorsese specjalista od filmow gangsterskich i kryminalow zabral sie za film przygodowo. Moze to byc docenione tak samo jak docenili jurorzy Zlotych Globow. 6/10
SLUŻĄCE
Kapitalny film. Wzruszajacy, zabawny i majacy jakies przeslanie. Chyba najlepszy ze wszystkich nominowanych no ale.. mysle ze za bardzo skrajny i rasisci mogliby sie oburzyc. Rola Spencer genialna, nie dziwne ze kurs na nia to marne 1,07. Dylemat mam jak ocenic kreacje Davis. Bohaterka wzbudza sympatie ale jest jej mało. Nie widac roznicy miedzy postacia Spencer a Davis procz narracji a chyba nie to chodzi.. powinna byc bardziej wyrazny i pojawiac sie czesciej. Wszystkie nominacje zasluzone ale watpie zeby 2 nagrody dla aktorek trafily do dwoch bohaterek tego filmu. Mialem odpuscic Zelazna Dame ale teraz ciekawi mnie typ na Streep wiec trzeba obejrzec i miec pewnosc. Za drobne probuje rowniez ze film wygra bo kurs ogromny a moze byc niespodzianka. Dla filmu 8/10
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Ciezkie w tym roku te nominacje do rozszyfrowania. Dujardin zdecydowanie faworyt ale skandal seksistowski wywolany plakatem i to ze jest Francuzem a nie Amerykaninem i to ze jego glownym przeciwnikiem jest Dzordz Klunej zniecheca mnie do grania za 1,7 tego typu...
Pojedynek o najlepsza aktorke podobnie.
Narazie polecam pograc tripla ktory jak nie wejdzie to bede w szoku:
Separation 1,14✅
Rango 1,14✅
Spencer 1,07✅
ako 1,39
tobet
W tobecie mozemy laczyc wiec bardzo fajnie. Rango to westernowska animacja, zdecydowanie nie bajka dla dzieci. Powinna spodobac sie Akademii bo przeciwnicy nie maja czym powalic : Kot w butach bez takiej rewelacji a Chico Rita to musical romans wiec nie sadze ze otrzyma Oskara.
Spencer to peffka, swietnie zagrana rola ponizanej kobiety, rola zostala napisana specjalnie pod nia a wiec Oskar murowany.
Niestety ale W Ciemnosci nie ma szans z Iranskim filmem A Separation.. W Stanach Rozstanie jest zdecydowanie bardziej rozreklamowane niz polski film no i chyba porusza glebszy temat, do tego tematyka filmu Holland nie bardzo przypada czlonkom. Reszta filmow nie powinna zagrozic.
Bede gral za drobne Scorsese bo nakrecil film z gatunku nie charakteryzajacym jego tworzczosc co moze docenia czlonkowie akademii , przeciwko Artyscie jesli chodzi o glowna kategorie bo nie bardzo pasuje mi taki gatunek do nagrodzenia.
Zastanawiam sie rowniez nad kostiumami, zdjeciami i montazem. Narazie triple moze potem cos dodam.
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Już dzisiaj przed nami oscarowa noc, więc postanowiłem coś naskrobać.
Zacznijmy od Best picture. Od razu przyznam się że nie oglądałem wszystkich nominowanych filmów, tylko tzw faworytów.
Zacznę od Artysty&gt; po jego obejrzeniu uważam, że słusznie jest stawiony w roli pewniaka u bukmacherów. Film nadzwyczajny, odstajacy od rzeczywistości, nowość, powrót do przeszłości. W filmie w znakomity sposób ukazana jest historia miłośna. Czarno-biały, niemy... poprostu świetny można sie oderwać od wspołczesnych technologi tj. np 3D. Obsada aktorska również wyśmienita. Jean Dujardin... to za chwile. Film zgarnął większość nagród w świecie kina w tym roku więc czemu nie oscara ? Kursy, no cóż bardzo, bardzo kiepskie max 1,1.
Idąc dalej Spadkobiercy- jak dla mnie miła, ciepła, rodzinna opowieść. Dramat? hmm jak dla mnie nic w tym filmie dramatycznego nie ma. Owszem strata żony, wszytkie obowiązki wychowania córek spadają na ojca... itd, ale mnie bardziej kilka scen rozbawiło aniżeli wzruszyło. Być może Akademia lubi takie ciepłe opowieści i w tym upatrywałbym jego szansy, ale moim zdaniem na oscara w zadan sposób nie zasługuje. A i jeszcze piękne i zmysłowe pejzaże Hawajów ????
Służące- i tu upatrywałbym niespodzianki i głownego rywala Artysty. Znakomity i wzrusząjący film opowiadający o dyskryminowanych &quot;kolorowych&quot; osobach. Czarne służące zajmujące się dziećmi białych, młodych matek, które o wychowaniu nie mają zielonego pojęcią. Cytat z filmu: &quot;dzieci wychowują dzieci&quot;. Mnie osobiście bardzo poruszył. Myślę że starsze osoby z Akademii również nie przejdą obok niego obojętnie. Świetna gra aktorska i wcale się nie dziwie po obejrzeniu tego filmu, że 3 aktorki są nominowane indywidualnie do oscara. Zgadzam się z przedmówcą, iż może zrobić niespodzianki i wygrać. Kurs ogromny także za drobne jak najbardziej do zagrania ????

Najlepszy aktor ja dla mnie no bet. Jean Dujardin zagrał znakomita rolę w Artyście i powinien dostać za to oscara. Film przypomnę jest niemy i to duże utrudnienie dla aktora. Lecz on świetnie odnalazł się w tej roli wykorzystując do tego tylko mimike.
No ale tak jest
George Clooney, którego lubi Akademia i zagrał nową jak dla Ciebie nową rolę Tatusia. Tak więc dla mnie no bet ale jakbym już musiał grał to oczywiście Jean Dujardin.
Najlepsza aktorka Maryl Streep i jeszcze raz Maryl Streep ! Jak dla mnie pewka tegorocznych oscarów po kursie około 2,00. Przed chwilą skonczyłem ogladać Żelazna Dame i porównując Maryl z jej główną rywalka Violą Davis ze Służących, Streep biją ją na głowę. Oglądając Służące wgl nie odczułem by Viola Davis była głowną bohaterką. Wzkazywała na to tylko narracja. Gdyby nie ona za główna bohaterkę wział bym Octavie Spenser.
W 100% zgadzam się z powyższym triplem kolegi Soltysiao✅✅. Również bede zszokowany jeśli nie wejdzie. Polskie W Ciemności nie ma wielkich szans z Rozstaniem. Irański film to dramat z życia wzięty i zgarnia wszytkie nagrody w tym roku w swojej kategorii.
No i Octavia Spencer genialna. Jak wyżej wspomniałem dla mnie powinna być nominowana w kategorii najlepsza aktorka.
Podsumowując: Moje Typy
Najlepszy film: Artysta✅✅, ale sercem za Służacymi ????
Najlepszy aktor; Jean Dujardin✅✅ ale odradzam bo może być rożnie za sprawą Clooneya
Najlepsza Aktorka: Maryl Streep !✅✅
Najlepszy film nieanglojęzyczny: Rozstanie✅✅
Najlepsza aktorka drugoplanowa: Octavia Spencer✅✅
 
genfranco 25

genfranco

Użytkownik
Ja dzisiaj pogralem na nasz &quot;W ciemności&quot;. Kieruję się bardziej względami politycznymi i tym, że Oskary wybiera akademia złożona z prawie 4tys. członków, gdzie średnia wieku jest na poziomie 58 lat. USA nigdy nie da Oscara Iranowi, będą mówić, że bliżej im dotemayki holocaustu i II Wojny Światowej.
Kurs: 6
Stawka: 55 zł
 
paramarimbo 3

paramarimbo

Użytkownik
Zapomniałeś dodać, że przemysł filmowy jest zdominowany przez pewną narodowość która lubi gdy przypominany jest temat poruszany w Ciemnosci ???? . Jedyna wątpliwość to czy nie zechcą dać Iranowi, tak na docenienie kultury, przed Wojną czy przeważy martyrologia tegoż narodu. Zobaczymy ale sam postawiłem na In Darknes ???? Bo value raczej jest.
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Przed nami Złote Globy (13.01.2013). W tym roku mamy bardzo ciekawe nominacje i w niektórych kategoriach będzie zacięta walka o zwycięstwo.
Zachęcam do zapoznania się z ofertą i pisania swoich przemyśleń !
 
P 402

plastelina

Użytkownik
bwin

The 85th Annual Academy Awards (Will Zero Dark Thirty be nominated for an oscar for best movie?) Yes ? 1.20 ✅


LO-KA-TA
na miejscu buka nie dał bym nawet 1.01...
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
The 85th Annual Academy Awards (Will Zero Dark Thirty be nominated for an oscar for best movie?) Yes ? 1.20 LO-KA-TA
Jak najbardziej zgadzam się się z tym typem. Nie jest to może lokata (nie lubie tego słowa) ale typ bardzo pewny.✅ Nie miałem jeszcze okazji zobaczyć tego filmu w recenzjach wypada bardzo dobrze i myślę, że bez problemu znajdzie się w nominacjach do oscara u boku takich filmów jak Lincoln czy Argo.
Przechodząc do Złotych Globów:
Najlepszy film (dramat) - Lincoln @1,4⛔ Bet365 Argo
Długo oczekiwany film Stevena Spielberga. Reżyser zbierał informacje do tego filmu przez całą dekadę. Początkowo miał obrazować całe życie prezydenta Stanów Zjednoczonych Abrahama Lincolna ale później doszedł do wniosku że zekranizuje najważniejsze wydarzenie czyli 13 poprawkę - zniesienie niewolnictwa. Gra aktorska na najwyższym światowym poziomie Daniel Day Lewis, Tommy Lee Jones, Sally Field i wiele innych znakomitości. Kostiumy również robią wrażenie. Do tego świetna muzyka pogrywająca w tle... to wszytko musi zostać ukoronowane. Film otrzymał najwięcej bo aż siedem nominacji do Złotego Globa 2013. Wybiegając w przyszłości już teraz widzę ten film jako zwycięzce Oscarów 2013.
Najlepszy aktor (dramat) - Daniel Day Lewis @1,08✅ Totomix Peffka!
Daniel nie zagrał Abrahama Lincolna... on po prostu na czas zdjęć stał się nim. Tej roli nawet nie ma co porównywać do innych ról jego bezpośrednich rywali.
Najlepszy reżyser - Ben Affleck @3,2✅ Totomix
Gram tutaj na reżysero-aktora, który zagrał główną postać w swoim filmie Argo. Spielberg słusznie jest stawiany w roli faworyta, gdyż jak już wspomniałem na filmem Lincoln pracował już od dekady. Jednak w moim odczuciu lepiej wypadł Ben, który nakręcił film oparty na faktach i w pewnych momentach trzymający w napięciu.
Najlepszy film nieanglojęzyczny - Amour @1,25✅ Unibet Peffka!
Film zgarnia wszystkie możliwe nagrody przede wszystkim zdobył &quot;europejskiego oscara&quot;. Jest nominowany do Oscara za najlepszy film!
Najlepszy scenariusz - Chris Terrio (Argo) @9,0⛔ Tobet Quentin Tarantino
W tej kategorii kieruje się sympatią Hollywood do tego filmu. Byłem zaskoczony z jakim aplauzem zostaje przyjęta każda nominacja dla tego filmu (nominacje oscarów). Uważam, że nie wygra w kategorii najlepszy film a za to zostanie nagrodzony jako najlepszy scenariusz.

Najlepsza aktorka (komedia, musical) - Jennifer Lawrence
@1,08✅ Unibet
Kolejna peffka. Jeśli Jennifer potrafi przyćmić takie gwiady jak Judi Dench czy Meryl Streep to dzisiejszej nocy ona odbierze statuetkę za najlepszą aktorkę. Świetna rola w &quot;Silver Linings Playbook&quot;, który jest nominowany w: najlepsza komedia. Do tego bardzo dobra rola w &quot;Igrzyskach śmierci&quot;.

Najlepszy aktor drugoplanowy - Philip Seymour Hoffman (The Master) @3,1⛔ Tobet Waltz
Obok takiego kursu nie można przejść obojętnie (dla porównanie @2,37 w Bet365). Hoffman i Tommy Lee Jones są dla mnie głównymi konkurentami w tej kategorii. Di Caprio i Waltz grają razem w jednym filmie i uważam, że to spowoduje podział głosów pomiędzy nich. Kreacja Jonesa mnie nie powala więc stawiam na Hoffmana po zawyżonym kursie.
------------------------------------------------------------------------
Przed chwilą odbyło się ogłoszenie nominacji do Oscarów. Nie obyło się bez niespodzianek, szczególnie brak Kathryn Bigelow i Bena Afflecka !! w kategorii Best Director oraz nominacja dla najmłodszej w historii aktorki (9 lat).
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Złote Globy:
Najlepszy reżyser
Dziwi mnie trochę to, że Spielberg stawiany jest w roli faworyta w kategorii najlepszy reżyser. Wg nagród przyznawanych przez koła krytyków to faworytem powinna być Bigelow. Po niej widziałbym Afflecka. Spielberg nie dostał nominacji do nagród BAFTA a to już coś znaczy. Stawiam zatem na Kathryn po pięknym kursie i kontruję ten typ Benem.
BIGELOW, KATHRYN @4,65 unibet, stawka: 8/10j.
AFFLECK, BEN @3,25 unibet, stawka: 7/10j.
--------------------------------------------------------------
Najlepszy film (komedia lub musical)
Nie jestem przekonany czy to już pora na nagrodę dla musicalu... Wg mnie duże szanse mają aktorzy z &quot;Nędzników&quot; - Hugh Jackman oraz Anne Hathaway (którzy zresztą są faworytami w kategoriach w których startują). Natomiast nagroda za film pójdzie do zbierającego bardzo dobre recenzje, jak również wiele nagród (i nominacji) - SILVER LININGS PLAYBOOK (czyli &quot;Poradnik pozytywnego myślenia&quot;).
SILVER LININGS PLAYBOOK @8,00 unibet, stawka: 2/10j.
--------------------------------------------------------------
Najlepszy film animowany
Oglądałem wszystkie i wg mnie największe szanse widzę dla WRECK-IT RALPH. Film zarówno dla dzieciaków jak i dla starszego pokolenia, które wychowywało się na pierwszych grach komputerowych. Zrobiony wzorowo.
WRECK-IT RALPH @3,0 unibet, stawka: 4/10j.
--------------------------------------------------------------
Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że Lincoln będzie wielkim przegranym albo na Globach albo na Oscarach - czyli nie zdobędzie nagród za film i reżyserię. Jedynie DDL zgarnie na pierwszoplanową rolę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
Jeśli chodzi o Złote Globy, to będzie gdzieś relacje live z tego ów wydarzenia? Chodzi mi o stronkę internetową, gdzie zamieszczaj a na bieżąco informacje. Czekam aż ktoś wrzuci.
 
Do góry Bottom