>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Na tradingu da się zarobić!

kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Oto wczorajszy dzień:
[URL[/url]
Bhambri * 64 56 Myneni BACK Bhambri @ 1,29 Stawka 25
Powody:
- Większa presja na Mynenim,
- Bhambri rozstawiony z nr 1, faworyt nie tylko spotkania, ale i turnieju,
- Tylko 2 razy zdarzyła się równowaga przy serwisie Bhambriego i ani razu nie stracił on podania.
Zamknięcie:
Bhambri * 64 66 4-2 Myneni LAY Bhambri @ 1,08
Przewaga mini-breaka na tym etapie to mimo wszystko niewiele, a kurs zamknięcia dobry. Przy 1,14 myślę, że bym czekał, ale 1,08 jest ok. Poza tym Bhambri już miał taką przewagę i ją stracił (2-0 --&gt; 2-2 --&gt; 4-2).
Czas spędzony na rynku: 4min 40sek
% zwrotu od stawki: 18%
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Konecny 46 23 0-30 * Tyurnev BACK Tyurnev @1,12 Stawka 50

Tyurnev w poprzednich 7 gemach serwisowych oddał rywalowi tylko 5 punktów. Przy 0-30 w bet365 był kurs 10 na Konecnego, a 1,12 na betfair na Tyurneva. Zdaje się, że duże value.



Od tego momentu Tyurnev nie oddał ani jednego punktu przy własnym serwisie. Niebywała sytuacja. Cały mecz zakończył się wynikiem 46 46.

Czas spędzony na rynku: 10min 54sek
% zwrotu od stawki: 11%
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Zhang 33 A-40 * Fucsovics BACK Zhang @ 1,75 Stawka 20

Powody:
Niski % trafionego 1. serwisu Węgra,
Zhang poza jednym (przegranym po równowadze) gemie serwisowym, grał b. dobrze (jedno przełamanie i 2 gemy &quot;swoje&quot; do zera),
Zhang gra u siebie.

Plan wyjścia: przed tie-breakiem 1. seta lub po wygranym secie przez Zhanga.

Zhang przełamał w kolejnej akcji: serw Fucsovics (drugi serwis), return Zhang, uderzenie w siatkę Fucsovics.
Niestety w kolejnym gemie Zhang przełamany do 15.
Później Fucsovic wychodzi z 15-30 choć był o włos od 15-40, ale wybrnął trudnym minięciem Zhanga, który był przy siatce i zdawało się, że kontrolował sytuację.

Zmiana planu: dokładam BACK Zhang @2,5 Stawka 10. Liczę na gem dla Zhanga i sytuację 30-15 lub 40-30 dla Zhanga przy serwisie Fucsovicsa.

Ponownie brak regularności Zhanga przy serwisie. Prowadził 40-0, ale wygrał dopiero po drugiej równowadze.

Kolejny gem: df Fucsovisc, 2 winnery Zhanga i mamy 3bp. Później winner Fucsovics, as Fucsovics, return w aut Zhang... I równowaga. Liczyłem na przełamanie. Później znów bp po błędzie Fucsovica, jednak w kolejnej akcji to Zhang wyrzuca slajsem na aut. Przy tym wszystkim warto zauważyć, że 1. serwis Fucsovicsa funkcjonuje naprawdę rzadko. Dalej mamy bp po winnerze Zhanga i gem Zhang po błędzie Fucsovica.

Trzeba to zamknąć, bo o ile Zhang dominuje przy serwie Fucsovicsa, to przy jego własnym nie można być pewnym jego postawy.

Zamknięcie:

Zhang * 65 Fucsovics LAY Zhang @ 1,49

Czas spędzony na rynku: 20min 21sek
% zwrotu od stawki: 32%

Update: Zhang wygrywa następnego gema do zera. Można było wtedy zamknąć po 1,32 ale to nic.
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Meralco Bolts 77-76 * NLEX Road Warriors 3Q 2min BACK Warriors @ 1,8 Stawka 25

Powody:
- Dobry run Warriors w 3Q (przegrywali już różnicą ok. 10 pkt.),
- Bilans Bolts 5-1, ale grali głównie z zespołami z dołu tabeli i tak naprawdę są na zbliżonym poziomie do Warriors,
- Ostatnie 2 spotkania pomiędzy tymi zespołami wygrane przez Warriors.

Zamknięcie:
Meralco Bolts * 83-95 NLEX Road Warriors 4Q 6,5min LAY Warriors @ 1,03

Dodatkowe niecałe 1,5 euro po 6,5 minutach gry mnie nie zbawi, a 6,5 minut to jednak całkiem dużo czasu.

Czas spędzony na rynku: 15min 0sek
% zwrotu od stawki: 70%
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
P 30

pietrek721

Użytkownik
Dużo pieniędzy było na tym filipińskim koszu? Rynek dość płynny?
Podoba mi się analiza każdego wejścia w rynek i opis. Wszystkiego dobrego, oby tak dalej!
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Dużo pieniędzy było na tym filipińskim koszu? Rynek dość płynny?
Wiadomo, luki między back a lay są na kilka ticków, choćby z racji tego, że to kosz. Trzeba się zorientować przed wejściem w rynek jak to wygląda, bo zdarzają się spotkania, że zamknąć po opłacalnym kursie nie sposób, chyba że jest timeout. Zdarza się też, że jak jedna drużyna ma dobry run to ludzie panikują i wystawiają kursy zawyżone/zaniżone (zależy czy grali back czy lay), byle tylko zamknąć pozycję.

Dokładnie, z tych opisów można się naprawdę dużo nauczyć, nawet ja ktoś coś tam czasem handluje na tenisie, jak ja ;)
A więc oto kolejna nauka:

Przykazanie nr 1 stawkowania in play:
Nawet jak jest duże value, to wchodzimy tylko za tyle, ile możemy przegrać.

Mecz wczorajszy Deviatiarov - Vajda, ITF Baku. Pierwszy set dla Vajdy, drugi 6-2 dla Deviatiarova odrobione od 0-2, czyli 6 gemów z rzędu. W trzecim secie przy stanie 1-1 15-15 (serw Deviatiarov) zawiesza się wynik na bet365. W międzyczasie Rusek wygrywa gema (jest stream), a wynik dalej się nie zmienia. Kurs powinien być w granicach 1,53 (tak było po przy 1-0 w 3. secie, więc przy 2-1 podobnie) a na bf ktoś wystawia ścianę na 1,96, czyli wnioskuję że sugeruje się wynikiem i nie widzi streamu. Wszedłem za o wiele więcej niż powinienem, płynność mała więc trochę czasu zajęło zanim ludzie to skupili. Kurs nieznacznie tylko spadł, bo Vajda już był na drodze do wygrania swojego gema serwisowego, więc myślę &quot;poczekam jeszcze tego gema, aż kurs znów spadnie i sprzedam po mniej więcej 1,6&quot;. A tu guzik, bo Deviatiarov, który wygrał 7 z ostatnich 9 gemów, połamał się do zera.

W efekcie zostało mi ok. 30 euro. Dopłaciłem tyle, żeby mieć 50 euro i dziś ruszam od nowa.
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Dutra Silva 63 22 15-0 * Monteiro BACK Monteiro @3,50 Stawka 15
Monteiro wygrał do 30.
Zamknięcie:
Dutra Silva * 63 23 0-15 Monteiro LAY Monteiro @ 2,56
Ponowne wejście:
Dutra Silva * 63 23 15-40 Monteiro BACK Monteiro @ 2,14 Stawka 15
Monteiro przełamał do 30.
Zamknięcie:
Dutra Silva 63 24 30-0 * Monteiro LAY Monteiro @ 2,32
Niestety Monteiro bez pierwszego serwisu, również w poprzednim gemie. Przełamany do 15.
Aktualna seria: ✅
 
nicnacs 33

nicnacs

Użytkownik
Jedyne co może Cię uratować przed tym czyszczeniem sobie banku to płaska stawka. Inaczej nie wydostaniesz są się z tego... Skuteczność jest ok, ale co z tego jak jeden rynek wszystko niszczy
 
cock 756

cock

Użytkownik
... Albo znowu wtopił... ???? albo uznał, że czas na grę jest ważniejszy od spowiedzi z gry. Święta idą -są inne obowiązki.
 
nicnacs 33

nicnacs

Użytkownik
@up
Wchodzenie za każdym razem tym samym zobowiązaniem ????
Dla przykładu,
W każdy mecz angażujesz tylko 20 euro, nie ważne co się dzieje i jak pewny jesteś słuszności zagrania, nigdy więcej niż 20.
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Miałem już nie wracać do tego tematu, wychodząc z założenia że i tak nic nie mam z publikowania mojej aktywności na bf w sieci. Jak zresztą pewnie zauważyliście, te screeny, które dało się usunąć, usunąłem. Dochodzę jednak do wniosku, że prowadzenie takiego tematu poprawia jakość mojej gry, tj. zbliża mnie do jakiegoś tam profesjonalizmu. Dlatego będę kontynuował.
Nieważne jakim sposobem, grunt to wyrobić w sobie pewne dobre nawyki, tudzież wyeliminować złe nawyki. Ten temat (między innymi) ma mi ku temu posłużyć.
Przez ostatni czas miałem chwilę na zastanowienie się nad tym, co w moim tzw. mindsecie było nie tak. Doszedłem do następujących wniosków:
I. Realnie planować należy realizację tylko realnych celów
Rozpisałem sobie plan, mniej więcej dzień po dniu, jak dojść do iluś tam (kilkuset) tysięcy. Problem w tym, że dla mnie to nie jest w tym momencie realna kwota, tylko jakaś abstrakcja. To nie oznacza, że ten plan był nie do wykonania, ale był nie do wykonania dla kogoś z takim stanem umysłu, jak ja. Dlatego ostateczny cel trzeba zostawić póki co na boku, a realnie planować dojście do niego będzie można dopiero wówczas, kiedy on rzeczywiście będzie na wyciągnięcie ręki.
II. Realne cele należy rozbijać na tak drobne części, że ich realizacja będzie namacalna.
Czyli jak już sobie na przykład założę, że w danym miesiącu sukcesem dla mnie będzie, jeżeli zdołam się utrzymać dzięki betfair, to jestem w stanie wyliczyć, ile średnio dziennie powinienem być na plus, żeby do tego dojść. Natomiast danego dnia, wiedząc ile czasu będę w stanie poświęcić na trading, jestem w stanie określić, co jest realnym celem na następne 2 godziny, a co na następne 4 godziny itp.
Chodzi w tym o to, że przy takim planowaniu stale będziemy świadomi tego, że za duże ryzyko jest zbędne i będziemy dążyli do systematyczności.
Dla mnie to jest użyteczne także z tego względu, że jeżeli sobie zaplanuję na przykład 10 euro zysku w ciągu najbliższych 2 godzin, to realizując to jestem usatysfakcjonowany niezależnie od tego, czy po drodze miałem szansę na większy zysk ale za długo czekałem itd., ale gdybym nie zaplanował tego celu, to mógłbym mieć niedosyt, gdybym miał na przykład 20 euro zysku i później zanotował 10 euro straty.
W skrócie: realizacja zaplanowanego celu daje zawsze satysfakcję, a realizacja tego samego zadania, jeżeli cel nie jest konkretnie ustanowiony, niekoniecznie.
Pod koniec dnia będzie screen.
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Start: 19,66€
Wrzucam screena nie pokazującego nocy, bo miałem tam Kyrgiosa, który do 1. kwietnia się nie wlicza, tylko do 31. marca.
1 kwietnia: 70,81

Minus na nożnej to Trencin U19 złapany jako mega value po 1,92 gdy w bet365 było 1,44 ale stracili bramkę po kilku minutach i ciąłem.
Kosz to zagrany over po @5,4 za 2,94€ w meczu Caja Laboral - Real M w 3. czy 4. minucie meczu po tym, jak padły tylko 2 punkty. Stawka mała i wszystko szło po myśli, więc trzymane do końca, co dało ok. 12 € zysku. Reszta to kosz filipiński oraz Fenerbahce.
Tenis: Dubarenco zagrany w 2. secie za połowę bankrolla (czyli ok. 10 €) i trzymany do końca. Jak ktoś chce wiedzieć, dlaczego, niech sprawdzi wynik.
Sabanov/Sabanov - tutaj grałem na ich powrót do meczu w 2. secie, zamknięte przed tb 2. seta.
Sakkari - tutaj 3 razy wchodziłem i wychodziłem, najpierw na Schaefer, potem 2 razy Sakkari.
Debel pań - back na Gas/Nic i zamknięte po 2 gemach po tym, jak przełamały.
Reszta to jakieś mniej ciekawe wejścia na dogranie seta/meczu. Ah, poza Djokoviciem, gdzie za drobne grałem back Goffin i zamknąłem po tym, jak przełamał.
Najwięcej wszedłem za 16€ w Gasparyan/Niculescu.
Jutro postaram się o dokładniejsze opisy.
Stan: 90,47€
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Smitkova 26 60 13 0-15 * Ivakhnenko BACK Ivakhnenko @ 1,4 Stawka 20€

W całorocznym kurs 1,28. Plan: trzymać do końca, chyba że Smitkova będzie blisko przełamania.
W tym drugim ecie 6-0 Smitkova aż 5 gemów wygrała po równowadze.
Przebieg: Ivakhnenko do 0, Smitkova do 30 (mimo stanu 0-30), Ivakhnenko do 0, Ivakhnenko przełamuje do 0.

Czas spędzony na rynku: 11min 13sek
Zysk/Strata (netto): 7,49
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Stefkova 43 15-0 * Bogdan BACK Stefkova @ 2,3 Stawka 16€

Przebieg: Bogdan do 30, Stefkova do 0, Stefkova przełamała do 15.
Plan w przerwie między setami: czekam na kolejny gem serwisowy Bogdan, bo widać wyraźnie, że ma problemy. Poza tym Stefkova zaczyna seta od serwisu, więc jeżeli będzie pewnie wygrywać swoje gemy, to można będzie czekać do stanu w stylu 4-3 15-0.

Zamknięte po @ 1,62 przy równowadze w 1. gemie 2. seta... Miałem złe przeczucie.

Czas spędzony na rynku: 13min 44sek
Zysk/Strata (netto): 6,41

Stefkova * 64 11 0-15 Bogdan BACK Bogdan @ 2,4 Stawka 11,42€
Stefkova 64 21 * Bogdan BACK Bogdan @ 3,5 Stawka 10€
Stefkova * 64 22 40-40 Bogdan BACK Bogdan @ 2,72 Stawka 20€

Trzeci bet: kurs dla mnie kompletnie niezrozumiały. Stefkova męczyła się przy własnym podaniu. Był to moment, w którym miała za sobą 3bp obronione w tym gemie. Jak się okazało, kolejny przed nią, tym razem nieobroniony. W całorocznym kurs na Stefkovą wynosił 1,61 podczas gdy na bf byli tacy, co chcieli ją grać po 1,55 (mam na myśli to, że kurs lay wynosił 1,55).

Zamknięte, z bólem serca, ale jednak, po kursie 1,87 w momencie, gdy na całorocznym było 1,61 na Bogdan przy stanie:

Stefkova * 64 24 15-0 Bogdan

Fakt faktem, stawka taka, jaka była, mogła być jedynie na krótki czas i trzeba było to zamknąć.

Czas spędzony na rynku: 18min 33 sek (ostatni bet przez 5min 42sek)
Zysk/Strata (netto): 19,67

Łączny czas spędzony na rynku: 32min 17sek
Łączny Zysk/Strata (netto): 26,08
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Donskoy * 61 33 0-30 Fabbiano LAY Donskoy @ 1,26 Liability 12

Zysk/Strata: 12

Fabbiano od stanu 4-5 30-15 przegrał 3 piłki z rzędu. Błąd, jaki popełniłem to to, że nie zamknąłem przy stanie 4-4.
 
Do góry Bottom