>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

MMA - Typy i analizy (Bellator, ACA, FEN, Babilon i inne)

T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Niestety nowy rywal Millera, będzie nim jakiś Brazol... Szkoda typu, no nic.

Z Bellatora przygotowałem tylko jesen pewny typ ale za to mam ekstra typ na ACA.
Kursy: Fortuna
I to tyle ode mnie na ten weekend.

Pierwszy typ: Tyrell Fortune(1.25)

Utytułowany zapaśnik Fortune w drodze po ts-a dostaje łatwego rywala, już spełnionego w mma, zajmującego się bardziej rodzina niz mma Mattem Mitironem, który na 4 ostatnie walki 3 przegrał i jeden nc.
Tyrell natomiast wygrał dwie walki z rzędu.
Jego plan na walkę będzie prosty,skrócić dystans i ubić albo obalić i skończyć g&p z góry.
Wątpię żeby Matt byl w stanie wybronić te próby obaleń, wątpię też aby w stójce dał radę trzymać dystans.

Drugi typ:Muslim Magomedov(1.22)
Walka o pas wagi półciężkiej.
Niepokonany Muslim to medalista mistrzostw Świata i Europy w sambo i dwukrotny mistrz Rosji, więc zapasy ma konkretne, stójke też ma na dobrym poziomie do tego walczy mądrze jak na swój młody wiek(bowiem 26 lat na te wage to młodość) jego rywal to 36letni Evgeny Egemberdiev typowy stójkowicz, zapasy pewnie pod tę walke podszkoli ale wątpię żeby coś one dały, kondycjnie przy tym wieku na 5rd może być słabo. A szczęka już została pare razy mocno naruszona min przez Butorina czy Nasurdinova.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Typy z UFC uzupełniam o dodatkowe typy na Oktagon MMA.
Kursy nie najwyższe ale szansa na trafienie oceniam na duże.
Kursy: FORTUNA.

Pierwszy typ:Lucie Szabova(1.18)
Lucie to gwiazda OKTAGONU z tego tez statusu rywalka dobrana, owszem lepsza niz poprzednie ale na spokojnie do pokonania.
Lucie to utytułowana judoczka z bjj też już do czynienia miała.
Obala i tam poddaje w stójce też ma osiągnięcia w kickboxingu jak i muay thai.
Jest młoda i cały czas się rozwija przez co śledzę jej karierę i uważam, że kiedyś w ufc ją zobaczymy.
Jej rywalką będzie Szwedka Cornelia Holm, jest to zawodniczka, która lubi spychać pod siatkę i obalać. Z taką taktyka na Lucie? Powodzenia, tak nie wygra.
Lucie sama będzie obalać albo będzie korzystała ze swoich większych warunków fizycznych.

Drugi typ: Tereza Bleda(1.15)
Kolejna kreowana gwiazda Oktagonu, odkryta poprzez turniej Oktagon Underground, gdzie pokonała legendę Czeskiego MMA Magdalene Sormovą a potem Lucie Szabova.
Szybko zadebiutowała w MMA gdzie dalej jest niepokonana i to się nie zmieni, bowiem rywalką Terezy będzie malutka brazylijka Edna Oliveira, którą to Tereza będzie rzucać jak workiem, bowiem taki styl walk Czeska Ronda, bo tak na nią mówią i sama taki nick ma, lubi najbardziej. Blede też polecam śledzić bo może być o niej kiedyś w kontekście angażu do UFC głośno.
 
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Czas na garść typów na dłuższy okres czasu, bowiemnw ofercie FORTUNY pojawialy się kursy na play off PFL.
Widzę tam fajne walki gdzie sa jednostronni faworyci.
Miejmy nadzieję, że obędzie się bez wałków sędziowskich.

Pierwszy typ: Denis Goltsov(1.50).
Rosjanin przy aktualnym ułożeniu drabinki to faworyt do zgarnięcia miliona dolarów.
Jest to bardzo wszechstronny zawodnik.
Wywodzi się z samba, bardzo solidny rekord, mądrze walczy, dobre cardio.
Jego rywalem będzie typowy stójkowicz kickbokser Ante Delija, który mimo porażki w 1 walce dostał się do fazy play off.
W tym starciu widze przewagę Denisa, min w stójce gdzie Ante w defensywie trzyma sztywno głowę przez co łatwo got trafić i ubić jak zrobił to Cappelozza.
W zapasach oczywista przewagę też będzie miał Denis.
Rosjanin jest też jak już wspominałem mądrzejszym zawodnikiem, wie kiedy zwolnić by nagle ruszyć, wie kiedy obalić, kiedy skontrować, trafia dość duży % swoich ciosów, przez co nie powinno być problemu by dostać się do finału.

Drugi typ: Larrisa Pacheco(1.40)

Co tu dużo pisać Larrisa to była zawodniczka UFC czy uczestniczka TUF-a, z byle kim nie przegrywała i będzie mieć tu olbrzymią przewagę w doświadczeniu, lepsza stójka, zapasy, bjj. W sezonie zasadniczym wygrała oba swoje starcia i to przed czasem.
Jej rywalka będzie Taylor Guardado z rekordem 2:1, niby dwie walki w sezonie wygrane ale nie przekonała mnie w tych walkach przez co idę w stronę Pacheco.

Trzeci typ:Bubba Jenkins(1.50)
Pogromca Lance Palmera w półfinale stanie do walki z Chrisem Wadem.
Jenkins obie swoje walki w sezonie zasadniczym wygrał przez jednogłośne decyzje, mieszając tam stójke z znakomitymi zapasami.
Wade tez obie walki wygrał ale średnio tam wypadł, męczarnie z Dizym i potem z Ospanovem.
Dizy tez byl zapaśnikiem i dawał rade obalać Chrisa, przez co nie widzę aby Bubba miał mieć jakieś z nim problemy.

Czwarty typ: Magomed Magomedkerimov(1.25)
Bardzo cieszę się, że Magomed w swojej ostatniej walce poddał Millendera i dostał się do play off bo jest to naprawdę solidny zawodnik.
Jest wszechstronny, wiadomo, że zapasy u niego górują ale stójke też ma i ma ja o wiele lepszą niż jego rywal Joao Zeferino, który w poprzedniej walce poddał Poneta ale wypadł tam mocno średnio, w stójce zbierał łomot, kondycjnie też słabo tam stał przez co nie wróżę mu dużych szans na wygraną w tym półfinale.

A już zaraz typy na Bellatora :D
 
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Tak jak obiecałem
Typy na Bellatora a w zasadzie po zastanowieniu jeden typ, nie ma co jednak przesadzać z ilością.
Kurs: Fortuna

Pierwszy typ: AJ McKee(1.90)
Idę tutaj w McKee.
Jest to złoty chłopak nowego pokolenia MMA.
Niepokonany w zawodowej karierze.
Bardzo dobre zapasy, niekonwencjonalny parter, dobre bjj, z pleców też potrafi poddawać co pokazał w walce z Caldwellem.
Jego rywalem będzie sam Patricio Pitbull.
Bardzo mocno bijący, nieustępliwy mistrz wagi piórkowej Bellatora.
Bije się głównie w stójce ale parter też posiada.
Ale raczej nie będzie miał okazji aby sam obalić, prędzej sam zostanie obalony, w stójce będzie mial problem aby podejść pod McKee, który w tej walce będzie mieć ogromną przewagę warunków fizycznych( 10 cm we wzroście i 21cm w zasięgu).
Jestem ciekaw jaki gameplan będzie mial Pitbull, samemu nad tym myślałem i tak:
Obalić nie obali
W stójce podejść pod McKee będzie miał strasznie ciężko, więc atut bardzo mocnego ciosu też mu odpada.
A co może zrobić Aj?:
Otóż może punktować w dystansie stójkowym
Może spróbować obalić, ale raczej nie będzie ryzykować skrócenie dystansu.
Stąd samo nasuwa się stwierdzenie, że będzie nowy mistrz.

Typy na Ufc też będą ;)
Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +273
T 37,8K

typymma

Znawca - MMA
Georgi Karakhanyan (30-11-1) vs. Kiefer Crosbie (8-2)

Będę piekielnie zdziwiony, jeśli bardziej doświadczony Karakhanyan nie poradzi sobie z irlandzkim przeciwnikiem. Kiefer Crosbie to dla mnie zawodnik bardzo przeciętny, nie wyróżniający się niczym szczególnym. Wraca po porażce z Charliem Leary, który również nie jest żadną tuzą, w rekordzie nie widać żadnych znaczących wygranych, myślę, że Georgi to będzie zdecydowanie za dużo dla Irlandczyka. Nie ma co ukrywać – Karakhanyan jest już na ostatniej prostej do zakończenia kariery, jednak patrząc na przygotowania nadal jest ten ogień, rosyjski Amerykanin w ostatniej walce z niezłym Brycem Loganem nie wyglądał rewelacyjnie, starcie to wygrał przez splita, Crosbie w mojej opinii to zawodnik dużo słabszy i najprawdopodobniej Georgi nie da sobie zrobić tutaj większej krzywdy, wygrywając to starcie na kartach sędziowskich.

Georgi Karakhanyan @1.39


Islam Mamedov (19-1-1) vs. Brent Primus (10-1)


Rosjanin debiutuje w Bellatorze, ma za sobą sporo walk w WSOF oraz PFL, więc pojedynek w dużej organizacji nie będzie dla niego nowością. To starcie można stosunkowo łatwo przewidzieć – na nogach prym wieść powinien Mamedov, ma lepsze warunki fizyczne, zapaśniczo jest również dużo lepszy od swojego rywala. Największą bronią Brenta Primusa jest zdecydowanie jego parter, kwestią jest więc, czy Rosjanin da się wciągnąć w jakieś poddanie ze strony Amerykanina. Prawdę mówiąc – nie wydaje mi się. Mamedov do tego pojedynku przygotowuje się w American Kickboxing Academy, bardzo dobre sparingi – stawiam dość pewnie na jego zwycięstwo, być może nawet w dystansie.

Islam Mamedov @1.51


Usman Nurmagomedov (12-0) vs. Manny Muro (12-6)

Manny Muro
po serii dobrych występów w Bellatorze (zwycięstwa z Nickiem Newellem i Devinem Powellem) doczekał się naprawdę dużej walki, a jego oponentem będzie dziś w nocy fenomenalny i niepokonany na zawodowstwie Usman Nurmagomedov. Z całym szacunkiem dla Muro – ta walka wydaje się być missmatchem. Przede wszystkim patrząc na rekord Amerykanina „lubi” on przegrywać przed czasem – cztery z sześciu porażek skończyły się w dystansie. Rosjanin z kolei to typ finiszera – dziesięć razy wygrywał przed czasem, więc wnioski nasuwają się tutaj same. Muro na punkty tego nie wygra, jedyną szansą jest tutaj jakiś lucky punch. Ta walka nie skończy się na kartach punktowych.

Walka przetrwa do decyzji – NIE @1.47


Mads Burnell (15-3) vs. Emmanuel Sanchez (20-5)


Mamy tutaj na tyle wyrównane starcie, że zdarzyć się może praktycznie wszystko. Duńczyk nigdy nie przegrał w pierwszej rundzie, Sanchez przegrał raz – ostatnia walka z urzędującym mistrzem Patricio Pitbullem. Burnell swoją grę opiera głównie na swoich zapasach oraz parterze, zapowiada nam się więc intrygujące starcie pod tym względem, ponieważ Amerykanin też nie jest w ciemię bity jeśli chodzi o gry parterowe. Nie ma co się mocniej rozwodzić – zasadniczo staram się nie grać takich kursów, jednak druga rundy w tym pojedynku jest dla mnie absolutnym pewniakiem.

W walce rozpocznie się druga runda – TAK @1.20


Patricio Pitbull (32-4) vs. AJ Mckee Jr. (17-0)


Nie będę ukrywał, że mega jaram się tym pojedynkiem – jest to chyba najlepsze zestawienie, jakie mogła zrobić organizacja Bellator. Jestem ogromnym fanem talentu Mckee i jest on dla mnie faworytem w tym pojedynku. Amerykanin ma wszystko, by zostać nowym mistrzem kategorii piórkowej – przede wszystkim kapitalne gabaryty (21 centymetrów większy zasięg ramion od Pitbulla!), z których potrafi dobrze korzystać w stójce, fenomenalny wręcz parter, co pokazał w ostatniej walce z Darrionem Caldwellem, co prawda nie ma jeszcze walki na pięciorundowym dystansie i wiele osób sugeruje się jego walką z Derekiem Camposem, gdzie nie wyglądało to najlepiej, jednak pamiętajmy, że styl robi walkę. A Pitbull jest zawodnikiem walczącym dość ekonomicznie, szukającym swoich szans głównie w stójce, a według mnie będzie miał olbrzymi problem z przejściem gargantuicznej różnicy w dystansie. Zapaśniczo również tego nie widzę ze strony Brazylijczyka. Myślę, że Mckee zostanie dzisiaj nowym królem kategorii piórkowej.

AJ Mckee Jr. @1.91
 
Ostatnio zmieniony przez psotnick:
Otrzymane punkty reputacji: +644
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Już jutro dwie gale: PFL i Bellator i takie to ekstra typy.
Kursy: Fortuna

Pierwszy typ: Magomed Umalatov(1.15)

Kurs odzwierciedla szansę w tym starciu.
Magomed to będzie bardzo ciekawy uczestnik przyszłego sezonu, teraz walczy jako uzupełnienie karty walk.
Jest to głównie agresywny zapaśnik ale w stójce przyłożyć też umię, bardzo fajnie zdominował Kyrona Boewna w ostatniej walce.
Teraz rywal nawet gorszy bowiem Micah Terrill to poziom niżej od Bowena, więc spodziewam się nawet szybszej roboty Magomeda i jakieś skończenie w 1rd będzie mile widziane.
Nie widzę argumentów po stronie Terrila.

Drugi typ: Gegard Mousasi(1.28)
Stawką tego pojedynku będzie mistrzowski pas wagi średniej, którego posiadaczem jest Gegard dla którego to będzie już 57 walka w karierze!
Rywalem będzie John Salter typowy grappler z czarnym pasem bjj, ale szczerze wątpię aby dał rade czymś złapać i poddać mistrza. Salter wywalczył sobie miano pretendenta, co prawda nie pokonał nikogo zbyt znaczącego( bo takimi rywalami nie był Njoukani, Van Stennis czy Kapel) ale jednak wygrywał i jest aktualnie jedyną opcją.
Gegard to bardzo wszechstronny zawodnik, czarny pas judo do tego holenderska szkoła kickboxingu, dobrze narzucający tempo i do tego bardzo mądry, z nie jednego pieca już chleb jadł.
Jego walki są bardzo taktyczne przez co może nie porywają ale nie to się liczy, liczy się wynik.
Gegard będzię mieszał sobie stójkę z próbami zapaśniczymi, kontrolując z góry Saltera i obroni swój pas i będzie czekał na nowego pretendenta.

Trzeci typ: Andrey Koreshkov(1.22)

Rosjanin po epizodzie w AMC i wygranej przez poddanie z Adriano Rodriguesem wraca do klatki Bellatora by zmierzyć się z Sabahem Homasim, będzie to fajne starcie dla oka zwykłego fana.
Obaj panowie w Bellatorze są po porażkach, Andrey splitem po równej walce przegrał z Larkinem a Homasi przegrał przed czasem z Paulem Daleyem, mając w tamtej walce swoje momenty.
Co do samego starcia.
Andrey to dużo bardziej wszechstronny zawodnik, dobrze radzi sobie w stójce, potrafi obalić czy poddawać swoich rywali, poziom doświadczenia ma też po swojej stronie, posiada lepsze cardio i jego szczęka jest solidniejsza od tej, którą posiada Homasi.
Uważam, że Andrey może się pokusić tu o wygraną nawet przed czasem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +331
T 37,8K

typymma

Znawca - MMA
PFL


Brett Cooper (27-15) vs. Tyler Hill (10-5)


Typowanie zaczynam od starcia w kategorii półśredniej umiejscowionego na undercardzie. W tym pojedynku mamy sporo niewiadomych – przede wszystkim wracający po blisko dwuletniej absencji Brett Cooper pierwotnie miał zmierzyć się na tej karcie z Rosjaninem Nikolayem Aleksakhinem, w miejsce reprezentanta Starego Oskolu wchodzi inny Amerykanin Tyler Hill. Dyspozycja 34-letniego Coopera to dla mnie istna zagwozdka – były zawodnik największych światowych federacji ostatnio wojował ze zmiennym szczęściem w rosyjskim ACA, wygrywając ostatnie starcie z Alexeyem Efremovem przez dyskwalifikację rywala za nielegalne kopnięcie. Nie ukrywajmy – „Fudoshin” już dwa lata temu nie wyglądał za dobrze. W tym starciu zapewne będzie miał bardzo dużą przewagę zapaśniczą nad Hillem, który najpewniej swoich szans będzie upatrywał na nogach z racji dużo lepszych warunków fizycznych. Obawiam się że parę lań, które dostał w Rosji mogą się odbić negatywnie na zdrowiu wyeksploatowanego już Coopera i pomimo bycia sporym faworytem nie postawiłbym na niego grosza. Brett pod banderą ACA stoczył dziewięć walk, z czego tylko dwie dotarły do decyzji. Tyler Hill z kolei we wszystkich piętnastu zawodowych walkach tylko RAZ dotrwał do decyzji. Młodszy z Amerykanów w ostatnich starciach udowodnił, że nie ma zbyt mocnej głowy i według mnie ta walka skończy się przed upływem regulaminowych piętnastu minut.

Walka dotrwa do decyzji – NIE @1.59


Olivier Aubin-Mercier (12-5) vs. Darrell Horcher (14-4)


Patrząc na to, jak Olivier Aubin-Mercier koncertowo zdominował naszego Marcina Helda, nie powinien mieć większych problemów z mocno przeciętnym Darrellem Horcherem. Amerykanin to zawodnik, który w żadnej większej organizacji nic nie osiągnie, a dziś w nocy zmierzy się z oponentem, który swego czasu pojawił się w TOP15 UFC. Zarówno na nogach, jak i w parterze OAM powinien mieć znaczącą przewagę, dodatkowo na początku sierpnia został mianowany na czarny pas brazylijskiego jiu-jitsu. Kanadyjczyk nigdy nie przegrał przed czasem, w UFC co prawda poległ w ostatnich trzech walkach, jednak buki chyba tutaj mocno zapomniały o tym, że aż pięć z siedmiu wygranych starć w największej organizacji świata zakończył przed czasem. Dla mnie kurs na skończenie walki przed czasem to największe value dzisiejszej nocy.

Olivier Aubin-Mercier @1.18

Przetrwa do końca walki – NIE @2.22


Clay Collard (20-8) vs. Raush Manfio (13-3)


Co ciekawe obaj zawodnicy mierzyli się dokładnie z tymi samymi rywalami podczas tego sezonu i zarówno Collard, jak i Manfio wygrywali swoje walki decyzjami. Patrząc stylistycznie na obu fighterów zapowiada nam się twarde, stójkowe starcie, w moich oczach ze wskazaniem na bardzo dobrze poukładanego na nogach Amerykanina. Nie zagram jednak jego wygranej – Manfio mocno zaskoczył w obu walkach wchodząc do tych starć w zastępstwa i nie lekceważę go. Zdecydowanie najbezpieczniejszymi opcjami na tę walkę są overy rundowe – mi do kombinacji w zupełności wystarcza najniższa z podanych linii.

Powyżej 1.5 rundy @1.24


Rory MacDonald (22-7-1) vs. Ray Cooper III (22-7-1)


Identyczne rekordy, jednak budowane na zdecydowanie innym szczeblu – to chyba idealne podsumowanie tego zestawienia. Rory w UFC i Bellatorze spędził dziewięć lat, walczył o pas UFC, zdobył mistrzostwo Bellatora i walczył również o pas kategorii wyżej tej organizacji. Nijak ma się do tego doświadczenie Hawajczyka, który gdy Rory dał jedną z najlepszych walk w historii UFC z Robbiem Lawlerem, Cooper parę miesięcy wcześniej poległ w trzeciej zawodowej walce. Możemy gdybać, że MMA wygląda teraz zgoła inaczej, jednak dla mnie dla Raya jest to zawodnik zdecydowanie za mocny i jeśli nie będzie tutaj jakiegoś wałka sędziowskiego jak to miało już miejsce wielokrotnie w PFL to Kanadyjczyk wygra to w takiej płaszczyźnie w jakiej będzie chciał. O niebo lepsze warunki fizyczne MacDonalda (23 centymetry przewagi w zasięgu ramion!!), wydaje się dużo lepszy parter i wspomniane ogromne doświadczenie na szczeblu lepszych federacji pozwoli awansować Kanadyjczykowi do finału turnieju.

Rory MacDonald @1.83
 
T 37,8K

typymma

Znawca - MMA
BELLATOR


Sebastian Ruiz (2-3) vs. Jeffrey Glossner (3-2)


W tym pojedynku pójdę nieco na przekór bukmacherów i postawię na zawodnika z Peru. Sebastian Ruiz to ciekawy fighter, który od początku kariery rywalizował z naprawdę dobrymi przeciwnikami, według moich informacji stoczył na początku kariery jeszcze dwie wygrane walki, które nie zostały umieszczone w jego zawodowym rekordzie. Peruwiańczyk wraca po dwuletniej absencji, jest to zawodnik wywodzący się głównie ze sportów uderzanych, nieco nieokrzesany, ale na nogach potrafiący bardzo dużo, w social mediach można znaleźć jego przygotowania pod kątem zapaśniczym, więc zapewne tę płaszczyznę już mocno poprawił w porównaniu do wcześniejszych występów. Jeffrey Glossner zupełnie do mnie nie przemawia – ot kolejny randomowy Amerykanin, który zapewne w sportach walki nie osiągnie niczego szczególnego. Oczywiście nie odmawiam mu sportowych umiejętności, jednakże obiektywnym okiem wydaje mi się, że ta walka trochę potrwa i jeśli tylko Ruiz utrzyma ten pojedynek na nogach to najprawdopodobniej rozstrzela Glossnera, i to na niego w tym starciu postawię. Jest to walka do gry oczywiście tylko w singlu.

Sebastian Ruiz @2.55


Davion Franklin (3-0) vs. Everett Cummings (15-0)


Pojedynek typu „fun to watch” w kategorii ciężkiej, naprzeciw siebie staną reprezentant Jackson Wink MMA Davion Franklin oraz chyba najbardziej nadmuchany rekord „królewskiej” kategorii, jaki widziałem przez cały okres swojego typowania, czyli Everett Cummings. Scenariusz tej walki jest raczej wszystkim dobrze znany – Franklin rzuci się na swojego przeciwnika chcąc skończyć go w pierwszej rundzie ciosami. Cummings to spora niewiadoma – piętnaście zawodowych wygranych, dwie dla Bellatora, jednak solidnych zwycięstw jak na lekarstwo, na koncie tylko czterech rywali z dodatnim rekordem. Dużo graczy idzie mocno w wygraną Franklina przed czasem lub undery rundowe, ja z kolei wydłużam sobie ile się da dystans tego pojedynku, kurs przyzwoity do kombinacji – wchodzę w to bez mniejszych obaw.

W walce rozpocznie się trzecia runda – NIE @1.40


Magomed Magomedov (18-1) vs. Raufeon Stots (16-1)


Starcie to jest nieoficjalnym eliminatorem do walki o pas kategorii koguciej i sportowo według mnie najlepszym zestawieniem tej gali. Kurs na Amerykanina jest wręcz absurdalny i dla chętnych można próbować grać zwycięstwo Stotsa – według mnie ten pojedynek będzie zdecydowanie bardziej bliski niż wskazują na to kursy bukmacherskie. Zarówno Magomedov, jak i Stots są bardzo dobrze usposobienie zapaśniczo, więc zapewne będziemy mieli tutaj dużo zwrotów akcji, na nogach paradoksalnie to teksańczyk powinien być celniejszy dzięki swojej świetnej dynamice i przede wszystkim kapitalnym zasięgiem ramion jak na tę kategorię. Starcie to najprawdopodobniej rozstrzygnie się na kartach sędziowskich, ja idę w kierunku najbezpieczniejszej opcji i polecam to do gry w przeróżnych kombinacjach.

Suma powyżej 1.5 rundy @1.30


Gegard Mousasi (47-7-2) vs. John Salter (18-4)


Obaj zawodnicy już past prime, jednak w moim odczuciu sportowo Gegard Mousasi bije na łeb na szyję swojego przeciwnika. Owszem, John Salter ma dobry rekord, streak trzech wygranych i jest naprawdę dobrym parterowcem, ale w porównaniu do Mousasiego to by było na tyle. Ogromne doświadczenie Gegarda w połączeniu z jego olbrzymią klasą sportową bez wątpienia da mu tutaj pewne zwycięstwo, o ile nie wpakuje się w jakieś głupie poddanie ze strony Amerykanina. Metodyczna praca Holendra według mnie pomoże mu skończyć ten pojedynek najprawdopodobniej przez techniczny nokaut – Salter wszystkie cztery przegrane ponosił w dystansie trzech rund.

Gegard Mousasi @1.28

W walce rozpocznie się piąta runda – NIE @1.70


 
T 37,8K

typymma

Znawca - MMA
PFL


Carl Seumanutafa (12-13) vs. Mo DeReese (8-4)


Może jestem szalony, ale postawię tutaj na zawodnika z Tonga. Seumanutafa to stały bywalec gal PFL, piekielnie trudny do skończenia (trzy ostatnie walki w organizacji przegrane decyzjami) i nie wydaje mi się, by DeReese to zrobił. Patrząc na ostatnie występy Amerykanina trudno nie odnieść wrażenia, że jest już dość mocno rozbity, trzy porażki w pierwszych rundach mówią same za siebie. Czy DeReese jest w stanie przeleżeć trzy rundy na zawodniku Xtreme Couture? Szczerze wątpię, może nie na samym początku walki, ale stawiam na wygraną Seumanutafy i najpewniej zrobi on swoją robotę przed czasem, tym bardziej, że Amerykanin wraca bardzo szybko po dwóch ciężkich nokautach z rzędu. Wyjściowe 2.50 na Carla to było naprawdę duże value (sam łapałem po 2.45), nadal jednak widzę dużą wartość w podanym niżej kursie.

Carl Seumanutafa @1.95


Denis Goltsov (27-6) vs. Ante Delija (18-4)


Pierwszy półfinał turnieju kategorii ciężkiej, w którym dla mnie dość zdecydowanym faworytem jest Denis Goltsov. Były mistrz ACB to zawodnik dużo bardziej doświadczony od swojego rywala, masa dobrych wygranych głównie na rosyjskim podwórku, w ubiegłym sezonie dotarł do finału turnieju PFL, gdzie uległ mocarnemu Ali Isaevowi, w tym roku dwa przekonywujące zwycięstwa nad DeReesem oraz Saylesem. Ante Delija dał się z kolei szybko i niespodziewanie spacyfikować Bruno Cappellozzzie na starcie sezonu, w drugiej walce zaś szybko ubił słabiutkiego, wchodzącego do walki z Chorwatem na ostatnią chwilę Chandlera Cole’a. Zawodnik z Dubrovnika to solidny fighter, jednak według mnie pewnego poziomu nie przeskoczy, w rekordzie próżno szukać naprawdę kogoś mocnego i raczej sportowo nie będzie miał wielkich szans z Goltsovem. Rosjanin to dla mnie główny faworyt do wygrania turnieju i to na niego stawiam w tym starciu.

Denis Goltsov @1.37


Bruno Henrique Cappelozza (12-5) vs. Jamelle Jones (12-6)


Ja w tym pojedynku idę na przekór bukom i postawię na Amerykanina. Jamelle Jones wszedł do turnieju kuchennymi drzwiami, mocno niespodziewanie demolując weterana UFC Klidsona Abreu w pierwszej rundzie, który fakt faktem wszedł do tej walki nie w swojej kategorii wagowej, jednak na pewno to zwycięstwo musi robić wrażenie. Brazylijczyk w UFC przegrał bowiem tylko raz przed czasem z Jamahalem Hillem, jednak werdykt zmieniono na „no contest”. Sportowo więcej argumentów widzę po stronie Jonesa – reprezentant Sikjitsu to bardzo sprawny zapaśnik, kreatywny w parterze i jak sam się wypowiedział będzie to starcie strikera z grapplerem. Cappelozza to eksplozywny i mocno bijący uderzacz, o czym przekonał się choćby Ante Delija, jednak dla mnie jest nieco przereklamowany. Amerykanin twierdzi, że ta walka będzie pełna wymian, jednak ja jestem wręcz pewny, że Jamelle tę walkę będzie chciał stosunkowo szybko przenieść do parteru i skończyć to tak jak w ostatniej potyczce z Abreu. Dla mnie jest to pojedynek 50/50 i znacie mnie – nie byłbym sobą, gdybym nie rzucił trochę kasy na underdoga, a kurs naprawdę zacny.

Jamelle Jones @2.72
 
Otrzymane punkty reputacji: +198
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Na Fortunie pojawiły się kursy na 1 odcinek programu Dany White.
I w karcie walk mamy dwa fajne starcia o fajnym kursie ;)
Już je podaje :D

Pierwszy typ: Łukasz Brzeski(1.53)
Nasz rodak staje przed ogromną szansą na efektywne zwycięstwo i angaż w największej federacji MMA na świecie.
Łukasz to dobrze ułożony ciężki, dobra stójka, dobry movement, cardio, parter też ogarnia i co ważne Polak posiada większe doświadczenie i na rozkładzie dużo lepszych rywali, których pokonał (min Cverna, Orkowski, remis z Kitą, wypunktowanie solidnego Ednaldo Oliveire czy ubicie Michała Piwowarskiego).
Jego rywalem będzie typowy cepiarz Lorenzo Hood, który poza owymi cepami nie umie dosłownie nic, słabe cardio, niskie fighting IQ i bardzo śmieszni rywale o ujemnych rekordach, których pokonał co on robi w tym programie nie wiem, za to wiem, że Łukasz, będzie rozdawać karty w tej walce i po takim kursie to aż trzeba zagrać.

Drugim typem miał być Khusein Askhabov, niestety problemy z wizą uniemożliwiły udział w tym programie...
Szkoda bo czekałem na te walkę a kurs był atrakcyjny bo 1.35.


Za to podaje już Wam typy na ACA.

Pierwszy typ: Azamat Kerefov(1.35)
Niepokonany mistrz wagi muszej ACA to istna bestia patrząc na jego gabaryty w dniu walki, wygląda jak ktoś z wyższej wagi.
Jak na Rosjanina przystało jest to wszechstronny zawodnik ale z naciskiem na zapasy.
Dobre cardio, dobre fighting iq, dużo większe doświadczenie, lepsi zawodnicy na rozkładzie ( dwukrotne pokonanie Kurbana Gadzhieva czy pokonanie innego wówczas niepokonanego zawodnika Mansura Khauteva).
Jego rywal Rasul Albaskhanov to słabszy rywal niż ci, których wyżej podałem, jest też dużo mniejszy do Azamata bo Azamat liczy sobie 174 cm wzrostu do 167cm Albaskhanova, głównym zadaniem Rasula będzie sprowadzenie walki do parteru, używając do tego swojej bazy zapasów, jednak tu na przeciw przychodzą zapasy i tdd Azamata i jego warunki fizyczne, które będą dobrze się spisywać w starciu z Rasulem.
Nie widzę tutaj skończenia przed czasem więc zapowiada się5rd fajnej bitki po której sędziowie punktowi wygraną dadzą Azamatowi.

Drugi typ: Mukhamad Vakhaev(1.15)
Szkoda, że Vakhaev i UFC nie doszli do porozumienia i nie będzie nam dane oglądanie go w oktagonie Dany White'a, ale jakby nie patrzeć to UFC przyszło do niego na gale ACA bowiem rywalem na powrót z przytupem do ACA będzie były zawodnik UFC Raphael Pessoa, który w UFC w debiucie przegrał z mistrzem Ganem potem odbił się w walce z Hughesem by w ostatnim występie dla UFC przegrać przez ko/tko z Tannerem Boserem, jednym słowem szału nie ma a walka z Vakhaevem będzie do pierwszego obalenia!
Vakhaev to świetny bardzo silny zapaśnik z dobrą kontrolą z góry i dobrym g&p i niech nikogo tu nie myli rekord Vakhaeva bo pokonał min Goltsova czy Goncharova i z niecierpliwością czekam na walkę o pas z Tonym Johnsonem albo rewanż z Goncharovem i w obu tych walkach grać będę na Vakhaeva.

Typy na UFC też będą!
 
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Przerwa od UFC nie oznacza przerwy od typów bo w ten weekend gal do gry całkiem sporo i z szerokiej oferty wybrałem parę typów, które mają szansę na "zielony kolor".
Kursy nie są jakieś kolosalne ale to jakiś długoterminowych tasiemek albo na dodatkowy kurs na " zabicie podatku" jak znalazł.
Kursy: Fortuna

Pierwszy typ: Piotr Niedzielski(1.20).

Walka o pas wagi lekkiej organizacji Babilon MMA, pierwotnym rywalem Niedzieli miał być Marcin Jabłoński, niestety ten wypadł i nowym rywalem został Ukrainiec Ivan Vulchin.
Niedzielski to reprezentant Czerwonego Smoka, więc o jego przygotowanie i wszechstronność w swoim mma można być spokojnym, o poziom sportowy też, bowiem Niedziela pokonywał lepszych rywali takich min ( Schmitz, Gorschenik czy Zawadzki).
Vulchin to były mistrz WWFC, typowy stójkowicz, w jego walkach widziałem tendencje do dawania zamykać się rywalom pod siatkę czy lichą obronę przed obaleniami stąd dużego faworyta widzę w osobie Piotra.
Spodziewam się wygranej Piotrka i powrót do walki z Jabłońskim w 1 obronie pasa.

Drugi typ: Igor Michaliszyn(1.18)
Przechodzimy na galę EFM 2 Polska vs Bułgaria.
Igor po mocnej wygranej przed czasem nad doświadczonym Valentinovem w następnej walce dostaje dużo słabszego rywala jakim będzie Jivko Stoimenov, który wszystkie swoje walki kończył jak i był kończony przed czasem.
Igor jest kreowany na przyszłą gwiazdę w polskim mma i ten dobrany rywal to potwierdza.
Igor to reprezentant SCC, wszechstronny zawodnik o bardzo dobrym parterze, który na pewno zostanie użyty, w stójce możliwe, że będzie ostrożny żeby nie zostać czymś przez Bułgara trafionym.
Spodziewam się, że planem Igora będzie zepchnięcie rywala pod siatkę, obalenie i tam już robota będzie łatwa i szybka.
Mam nadzieję, że po tej walce Igor zostanie sprawdzony przez bardziej kompletnego rywala.

Trzeci typ Adam Soldaev(1.25)

Tutaj długi opis będzie zbędny bowiem nowym rywalem Adama o pas wagi piórkowej EFM został Emil Nezirov, rekord 1:1.
Ubolewam nad wycofaniem się Nikolaya Grozdeva ale z drugiej strony rozumiem, że utalentowany reprezentant SBG szuka większych wyzwań, lepszej medialności i większej kasy.
Wracając Adam to dużo lepszy zawodnik niż Emil, reprezentant WCA w ostatniej walce samymi lowkickami odprawił przed czasem Piotra Kacprzaka.
W poprzednich walkach na lokalnych galach pokazał też swoje inne umiejętności, zapasy czy bjj, jedyną szansą na upset będzię tutaj lucky punch Nezirova.

Czwarty typ: Georgi Valentinov(1.15)
Po porażce z Igorem, federacja chce aby reprezentant Bułgarii odbił się i wygrał przed swoją publicznością, stąd rywalem byłego zawodnika min ACB zostaje rozbity już 35 letni Brazylijczyk Anderson Queiroz.
Valentinov to dość duży facet jak na swój wzrost, jest agresywny, mocno bije, potrafi też obalić, trochę go to zgubiło w walce z Igorem ale tutaj obaw o poddanie nie ma bowiem Queiroz na 20 wygranych wedle oficjalnych danych tylko raz poddał.

Piąty typ: Raul Tutarauli(1.15 spotkanie bo w ACA nie ma remisów, stąd łapiemy wyższy kurs).
Jest to missmatch, Gruzin to bardzo solidny zawodnik, stójka i zapasy, dobre walki min dla M1, udany debiut w ACA to szybkie rozprawienie się z Stanojeviciem, potem porażka z równie solidnym Pirteą, teraz czas na rywala dużo mniejszego kalibru jakim będzie Plamen Bachvarov, Bułgar po dłuższej przerwie wrócił i wypunktował Nezirova by w debiucie dla ACA przegrał na pkt z Khodkevichem, tutaj powinno być podobnie, Bachvarov to żaden kozak.

Szósty typ: Aurel Pirtea(1.37)
Aurel w wadze lekkiej to olbrzym i kolos, bowiem liczy on sobie 181cm wzrostu co przy wadze 70kg jest dobrym wynikiem, kolejnym dużym plusem jest fakt następnego dnia gdy Aurel nabiera kg co przy jego stylu walki jakim są zapasy i siłowanie z rywalem odgrywa kluczową rolę w taki sposób uporał się min z Łukaszem Koperą, znakomitym zapaśnikiem Levanem Makashvilim czy wyżej wymienionym Tutaraulim.
Rywalem popularnego górnika z Rumunii będzie Musa Khamanaev, który będzie o 10cm niższy i w dniu walki na pewno tym słabszym.
Musa lubi się bić, ale jego obrona przed zapasami jest licha, tak samo jak obrona przed poddaniami i w tym elemencie MMA widzę drogę do wygranej Aurela.

Wyjątkowo dużo dziś typów wyszło przez co zrobię wam małą "tabelkę" jak czuje, co ma największą szanse na trafienie.
1. Aurel Pirtea(1.37) gabaryty zrobią swoje i zapaśniczo ugra to Rumun.
2. Adam Soldaev(1.25) rywal dużo słabszy od pierwotnego Grozdeva, ściągnięty na ostatni moment.
3.Raul Tutarauli(1.15) bardzo doświadczony i solidny w swoim MMA Gruzin vs Bułgar o słabym rekordzie i dużo mniejszych umiejętnościach.
4.Piotr Niedzielski(1.20) bardziej kompletny zawodnik, doświadczony vs Ukrainiec na zastępstwo z lukami w swoim MMA.
5.Igor Michaliszyn(1.18) kreowany na przyszłą gwiazdę polskiego mma dostaje dużo słabszego od siebie jak i swojego poprzedniego rywala.
6.Georgi Valentinov(1.15) agresywny bitnik vs obity brazol. jednak wspomniana agresja i brawura Bułgara mogą go zgubić stąd znajduje się on na końcu tabeli.


Tyle ode mnie na ten weekend, życzę udanego pod każdym względem weekendu i powodzonka :D
 
Otrzymane punkty reputacji: +415
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Brave FC 54 gala u nas w Polsce w Koninie i bardzo ciekawa karta walka pod kątem oglądalności jak i tym bukmacherskim.
Kursy: Fortuna

Pierwszy typ: Amin Ayoub(1.20)
Pierwsza obrona mistrzowskiego tytułu wagi lekkiej, młody bo 25 letni a już bardzo doświadczony w bojach dla dobrych organizacji z dobrymi rywalami, niepokonany od 2018.
Jest to wszechstronny zawodnik, dużo bardziej lubi walke w stójce ale jak pokazała ostatnia walka z Ruziboevem zapasy też robi i krzywdy tam sobie robić nie daje.
Jego rywal, pretendent do pasa dość słaby bowiem tak należy nazwać Ahmeda Amira ostatnie 5 jego walk to 2 porażki( były mistrz Silva czy Brewin) potem remis z Pattersonem i dwie wygrane nad słabym Wehbe czy Cowleyem i teraz bardzo duży krok do przodu i starcie z Ayoubem, według mnie krok za długi, który może spowodować dość bolesny upadek Egipcjanina.

Drugi typ: Ewelina Woźniak(1.15)
Czemu Eweliny nie ma jeszcze w UFC? Nie wiem i szkoda bo tam powimma być teraz Ewelina.
Wygrana w debiucie dla Oktagonu z samą Magdaleną Sormova potem odprawianie przed czasem słabszej Elizabeth Rodrigues i teraz walka dla Brave w Polsce.
A z kim Ewelina zawalczy?
Szału nie ma bo rywalką Polki będzie Saman Kamal Beik :p rywalka równie słaba jak wspomniana wyżej Rodrigues, mniejsza,
słabsza fizycznie, mniej doświadczona, w ogóle nie sprawdzona na chociaż średnim poziomie bo Manjit Kolekar z Indii nie liczę.
Tutaj Woźniak powinna wypunktować rywalke a nawet powinna ją skończyć przed czasem.

Trzeci typ: Mohamed Marcel Grabinski(1.60)
Zawodnik z Dusseldorfu to były mistrz GMC, w swoim debiucie dla Brave Fc pokonał faworyzowanego belgijskiego zapaśnika Isse Issakova,pokazując tam dobre tdd, siłę fizyczną i kondycję.
Rywalem będzie Mołdawianin Mihail Koruta były zawodnik WWFC czy Eagles FC, gdzie odnosił zwycięstwa ale poziom rywali nie zachwycał i teraz stanie przed największym wyzwaniem w swojej karierze.
Co do samego starcia to obalenia się martwię bo tdd Grabinskiego jest solidne, w stójce, klinczu powinienem karty rozdawać Grabinski, stąd zgadzam się z wyceną bukmachera i taki kurs warto zagrać.


Typy na całą kartę UFC 266 będą opublikowane na dniach ;)
Post automatycznie złączony:

Update info:
Transmisja gali w polskiej telewizji od 19 na Polsat Sport Fight a od 20:00 na Super Polsacie.
Tak podają polskie strony branżowe o mma, więc zapowiada się fajny wieczór z mma :D
Ponad to na stronie federacji brave fc tv można sobie bezpłatnie oglądać ich gale, wystarczy tylko założyć konto, które jest w pełni darmowe.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +214
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Na Fortunie pojawiły się kursy na Bellatora w Moskwie więc czas je podać.

Pierwszy typ: Vitaly Minakov(1.25)
36 letni Sambista i judoka do tego mocny cios, co do rekordu to wygląda nieźle tylko 1 porażka na 23 walki, reszta to wygrane w czym 21 wygranych to walki wygrane przed czasem, gdzie poziom rywali naprawde solidny( swego czasu pokonał np Volkova) wraca po 2 letniej przerwie, pierwotny poziom rywala być dużo wyższy, niestety Tyrell Fortune musiał wycofać się z tej walki.
Nowym rywalem Minakova został zatem Said Sowma reprezentant USA, mniejszy, groszy pod praktycznie każdym elementem gry w mma, gorszy parter i stójka.
Vitaly zaliczy udany powrót i zanotuje kolejną wygraną przed czasem.

Drugi typ:Kirill Sidelnikov(1.25)
Kolejny rosyjski akcent i kolejny sambista( wielokrotny mistrza tego sportu) trafia do naszego notesu typów.
Podopieczny Fedora Emlianenki, jeden z głównych sparingpartnerów Vadima Nemkova czy Valentina Moldavskego powraca po 2 letniej przerwie, podczas której szlifował swoje mma i zdobywał tytuły w wyżej wspomnianym sambie.
Jego rywalem będzie przeciętny żeby nie powiedzieć słaby Szkot Rob Truesdale, dla którego będzie to debiut w klatce Bellator MMA.
Sprawa jest tutaj prosta, bardzo wątpię żeby Rob dawał radę bronić prób obaleń Kirilla, nie widzę też jego dominacji w stójce, jedynie lucky punch może dać mu zwycięstwo, na co daje małe szansę.
Tutaj tez spodziewam się przyjemnego dla reprezentanta Rosji zwycięstwa.

Te dwa typy polecam łączyć z Rutkiem z KSW i Grantem Dawsonem z UFC.
 
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Jako, że Fortuna podała dość szeroką ofertę na gale MMA w ten weekend, to obok typów na UFC 268, które mam już gotowe, podam parę typów z AFN, ACA i Bellatora w Dublinie.

Pierwszy typ: Mansur Azhiev(1.17)
Kurs mały ale tylko lucky punch może sprawić, że Mansur przegra z reprezentantem kraju kawy, czyli z Amaury Juniorem, legitymującym się zawodowym rekordem 13 zwycięstw i 9 porażek, gdzie wygrane są zbudowane na ogórkach a porażki z znanymi w świecie MMA zawodnikami( min Brendan Loughnane czy Jonas Bilharinho).
Mansur to świeżo upieczony mistrz wagi koguciej AFN, pas zdobył na letniej edycji w Żywcu, pokonując przed czasem( poddając) w 3rd Adriana Kępę. Teraz rywal dużo słabszy i dobrany pod Mansura, który jest nadzieją młodego pokolenia w naszym kraju, jest to bardzo wszechstronny zawodnik, stójka składająca się z ciekawych kombinacji ciosów i kopnięć bitych z różnych kątów, czasem też i obrotówek, po obaleniu rywala w parterze czuje się równie dobrze, bije czy szuka poddań.
Bardzo wyraźnie go faworyzuje i dla podbicia kursu go polecam.

Drugi typ: Szymon Karolczyk(1.35)
Po nieudanym na short notice debiucie w KSW i przegranej przez decyzję z Michałem Dominem, Szymon wraca do AFN by tam wrócić na zwycięską ścieżkę.
Reprezentant Ankosu to wszechstronny zawodnik, dobra kickbokserska stójka, zapasy na solidnym poziomie i do tego umiejętności w bjj, które pokazał przy dwóch swoich wygranych przez poddania.
Rywalem Ankosiaka będzie Błażej Majdan, reprezentant Spartakusa Rzeszów o rekordzie 2 zwycięstw i 4 porażek, gdzie 3 ostatnie walki przegrał i to wszystkie przed czasem.
Walka z Karolczykiem zapowiada kolejną porażkę i do tego najprawdopodobniej przed czasem.
Karolczyk przeważać będzie nie tylko w umiejętnościach ale i w warunkach fizycznych, jest dużo wyższy od Majdana.
Spodziewam się tutaj wygranej Karolczyka przed czasem.

Teraz przechodzimy do typów na walki z gal, które odbędą się zagranicą.
Pierwszy typ: Abdul-Aziz Abdulvakhabov(1.20).
Walka wieczoru gali ACA 131 to starcie jednego z najlepszych lekkich walczących poza UFC czyli Lwa z Czeczenii Abdul Aziza Abdulvakhabova, którego rywalem będzie Brazylijczyk Hacran Dias.
AAA to wszechstronny zawodnik, który w swoich walkach dąży do sprowadzeń, jednak nie robi tego w sposób przewidywalny, czasem dąży do klinczu w którym łapie tajski klincz a tam wypuszcza na głowę rywala ciosy łokciami albo kolana a dopiero gdy rywal zajęty jest obroną tych ciosów AAA obniża pozycję i wchodzi w nogi by obalić rywala.
Gdy już jest w parterze szuka obejść pozycji by dojść do np dosiadu, albo by dojść do prób poddań.
W stójce natomiast wywiera presję, bije na tułów, na głowę kopie, bardzo fajnie się go ogląda.
Rywalem AAA będzie Hacran Dias, bardzo doświadczony zawodnik, który na karku ma już 37 lat, swoje pierwsze kroki w MMA stawiał w Shooto Brasil potem zwiedzał świat z organizacją UFC, teraz na koniec kariery wylądował w ACA, gdzie dzięki wygranym walkom z Ustramagomedem Gadzhidaudovem i Amirkhanem Adaevem wywalczył sobie walkę z AAA.
Dias to równie wszechstronny zawodnik co AAA, jednak jego umiejętności oceniam niżej.
W stójce daje na siebie narzucać presję, daje się spychać na siatkę i tam kontrolować, w parterze lubi się kręcić i sprawlować z rywalami, jednak nie sądzę aby dawał rade tak robić z AAA. Dias sam też szuka obaleń z różnym skutkiem, tutaj też wątpię aby dał rade obalić i tam skontrolować AAA.
Będzie to fajna walka i możliwe, że trwać będzie pełen mistrzowski dystans a przy werdykcie ręka AAA powędruje w górę.

Drugi typ: Fabian Edwards(1.25)
Tutaj analiza będzie krótka, spowodowane to jest jego rywalem, który na short notice został ściągnięty by zastąpić niezdecydowanego na walkę z Edwardsem Charliego Warda.
A tym zawodnikiem został znany polskim fanom z gali FEN 26 Robert Pato Fonseca, który na tej gali został pokonany w 18 sekund przez Andrzeja Grzebyka. Niedawno wrócił do startów i na gali w Brazylii pokonał w 1 rd jakiegoś innego ogórka o rekordzie 1:4.
Edwards jest po 2 porażkach z rzędu z Costello Van Stennisem i Austinem Vanderfordem, czyli z zawodnikami dużo lepszymi od Pato.
Widać, że federacja chce aby tez medialny zawodnik( brat zawodnika UFC Leona Edwardsa) wrócił na zwycięskie tory i to powinno się udać i to w nawet w 1rd, bowiem Pato to strasznie słaby zawodnik i Edwards w każdej płaszczyźnie jest od niego lepszy.
 
Do góry Bottom