>>> Odbierz prawdziwy ZAKŁAD BEZ RYZYKA! <<<<

Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja

Status
Zamknięty.
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
Dołączył
07/2006
Posty
758
Miasto
Warszawa

Oficjalna strona Mistrzostw Europy 2009
Szczegółowy program spotkań

Strona Europejskiej Federacji Siatkówki
Polski Związek Piłki Siatkowej


Wyniki finałowych rozstrzygnięć poprzednich ME:


FAZA GRUPOWA - RUNDA I
Grupa A (Izmir)
Francja
Niemcy
POLSKA
Turcja
03.09.2009 godz. 17:30: POLSKA - Francja (Polsat, Polsat Sport)
03.09.2009: Niemcy - Turcja
04.09.2009 17:30: POLSKA - Niemcy (Polsat, Polsat Sport)
05.09.2009: Niemcy - Francja
05.09.2009 godz. 20:00: Turcja - POLSKA (Polsat, Polsat Sport)
06.09.2009: Turcja - Francja

Grupa B (Istambuł)
Estonia
Finlandia
Holandia
Rosja
03.09.2009: Estonia - Rosja
03.09.2009: Holandia - Finlandia
04.09.2009: Holandia - Estonia
05.09.2009: Holandia - Rosja
05.09.2009: Estonia - Finlandia
06.09.2009: Finlandia - Rosja

Grupa C (Izmir)
Grecja
Hiszpania
Słowacja
Słowenia
03.09.2009: Hiszpania - Słowenia
04.09.2009: Hiszpania - Grecja
04.09.2009: Słowacja - Słowenia
05.09.2009: Słowacja - Grecja
06.09.2009: Hiszpania - Słowacja
06.09.2009: Grecja - Słowenia

Grupa D (Istambuł)
Serbia
Bułgaria
Włochy
Czechy
03.09.2009: Serbia - Bułgaria
04.09.2009: Serbia - Czechy
04.09.2009: Włochy - Bułgaria
05.09.2009: Włochy - Czechy
06.09.2009: Włochy - Serbia
06.09.2009: Bułgaria - Czechy

FAZA GRUPOWA - RUNDA II
Grupa E
A1
A2
A3
C1
C2
C3
Grupa F
B1
B2
B3
D1
D2
D3

FAZA PUCHAROWA
12.09.2009r.
1. Półfinał (godz. 17:30):
2. Półfinał (godz. 17.30):

13.09.2009r.
Mecz o 3. miejsce (godz. 17:30):
FINAŁ (godz. 20:30):
Już niespełna kilkanaście dni dzieli nas od rozpoczęcia 25 turnieju finałowego Mistrzostw Europy, najważniejszego turnieju na naszym kontynencie. Tegoroczne Mistrzostwa odbędą się w Turcji. Turecka Federacja Siatkówki już nie pierwszy raz organizuje tą imprezę, pierwsze ME w tym kraju odbyły się w 1967 r. i były bardzo udane dla polskiej reprezentacji gdyż, Polacy wtedy przyjechali do Polski z brązowymi medalami, czy tym razem również Turcja okaże się szczęśliwa ?
Droga Polaków do turnieju finałowego była wielką męczarnią i nie wiele brakowało a nie byłoby naszych reprezentantów w tym turnieju. Ostatecznie po ciężkich boju z Belgią udało nam się awansować. Grupa A, czyli w której występują Polacy wydaje się dosyć dosyć dobra dla naszych reprezntantów. Teoretycznie najsilniejszy przeciwnik, czyli Francja zmaga się z ogromnymi problemami kadrowymi. Niecały miesiąc przed ME odpadł im &quot;mózg drużyny&quot;, czyli rozgrywający - Pierre Pujol. Na pewno trzeba uważać na Niemców. Obecnym trenerem tej kadry jest były szkoleniowiec naszej reprezentacji, czyli Raul Lozano, który znakomicie zna nasz zespół i na pewno zrobi wszystko, aby utrzeć nosa Polakom. Jak od zawsze wiadomo, zawsze podczas takich turniejów trzeba uważać na gospodarzy. Turkowie nie są potentatami w siatkówce, ale grać potrafią. Dodatkowo będą mieli za sobą rzesze niezwykle gorących bałkańskich kibiców i jak to bywa na pewno sędziowie czasami pomogą. Czego powinniśmy oczekiwać od naszej reprezentacji ? Przede wszystkim rehabilitacji za poprzednie Mistrzostwa Europy w których zajęliśmy 11 msc. Myślę, że cudów nie można też oczekiwać, jak wiemy brakuję kilku ważnych ogniw, ale myślę że miejsce &quot; w czwórce&quot; będzie dobrym wynikiem. Ostatnie mecze polskiej reprezentacji na pewno pozwalają z dużym optymizmem snuć wnioski, że ten cel jest w naszym zasięgu.
Transmisje ze wszystkich spotkań przeprowadzi Polsat Sport a mecze Polaków będzie można obejrzeć również w Polsacie otwartym.
Zapraszam wszystkich do dyskusji, pisania analiz oraz emocjonowania się wspólnie z nami meczami Polaków! ;)
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Dołączył
03/2007
Posty
1455
Grono faworytów imprezy jest dość szerokie: Rosja, Serbia, Włochy, Polska, Bułgaria (kolejność przypadkowa) i kandydaci na niespodzianki: Finlandia, Francja, Niemcy, Hiszpania. Mistrzostwa Europy ostatnio sypały niespodziewanymi rezultatami, przecież aktualnymi mistrzami są Hiszpanie, którzy za potęgę nie uchodzą. Trzeba jednak przyznać, że turniej w Rosji zagrali perfekcyjnie, mieli życiową formę i zasłużenie wygrali. Dwa lata temu także swoją pozycję ugruntowała Finlandia. Były też porażki, jak Polska czy Bułgaria.
Wracając już do ME w Turcji. Grupy są podzielone trochę nierównomiernie, z jednej strony mamy grupę C, gdzie zobaczymy Hiszpanię, Słowację, Słowenię i Grecję a z drugiej strony grupa D, gdzie zagra Serbia, Bułgaria, Włochy i Czechy.
Dla nas najciekawsza jest oczywiście grupa A, bo tutaj zagrają Polacy. Każdy z naszych przeciwników jest do ogrania. Turcja, tutaj najsłabszy przeciwnik. Oczywiście wiadomo gospodarz, kibice i własna hala. Też i sędziowie w spornych sytuacjach będą chcieli pomóc miejscowym. Jednak różnica klas jest dość znaczna, nawet nie myślę aby Polska przegrała z Turcją, jeśli mamy walczyć o wyższe pozycje to nawet nie ma co brać tego pod uwagę, choć szacunek dla przeciwnika musi być. Pozostała dwójka jest już z wyższej półki, moim zdaniem groźniejsi będą Niemcy. Zespół ten po przyjściu Lozano wygląda bardzo dobrze, w LE ograni zostali ci teoretycznie rezerwowi, teraz dołączyli starzy kadrowicze i już pierwszy sukces mają za sobą - awans do MŚ. Oczywiście nie ma co się podniecać za bardzo tą ekipą, w zasadzie ostatnio na rozkładzie z tych wartych uwagi drużyn, to mają tylko Finów (choć i ci wtedy byli w słabej formie), z Rosją natomiast przegrali na spokojnie. Plusem dla Niemców będzie osoba trenera, Lozano zna naszych zawodników znakomicie, zna ich słabe i mocne punkty, co będzie chciał wykorzystać. Jednak nasz zespół nie ma się czego bać, siatkarsko jesteśmy lepsi i trzeba to tylko udowodnić. Francję dałem na dalszy plan ze względu na ich problemy. Owszem kadrowe potyczki nie ominęły i nas, jednak Castellani wiedział już wiele tygodni temu, że Wlazły i Winiarski nie zagrają (tylko kontuzja Świderskiego niespodziewana) i przygotował sobie podłoże na nową drużynę poprzez LŚ. Blaine takiego komfortu nie miał, Pujol wyleciał z kadry w ostatnich dwóch tygodniach, rozgrywający - najważniejsze ogniwo drużyny. Teraz gra spocznie na barkach jednego z dwóch innych zawodników, którzy się tego pewnie nie spodziewali. Francuzi będą groźni, ale jednak ich siła spada, nie wyszła im LŚ, na eliminacjach do MŚ też nie zachwycili, pytanie czy będą w stanie nagle zbudować wielką formę?

Polska grupa łączy się z C, gdzie prawdopodobnie wyjdą Hiszpanie, Słowacy i Słoweńcy. Każdy z przeciwników do pokonania na spokojnie i każdego już niedawno Polacy pokonali. Słowacy i Słoweńcy niczym nie powinni zaskoczyć a forma Hiszpanów na teraz jest słaba a patrząc na to, jak niedużo czasu pozostało, to też nie należy się spodziewać superdyspozycji. Krótko mówiąc, wygrywamy 3 mecze w grupie i potem mamy spokojnie awans do 1/2, bo w połączeniu z grupą C problemów mieć nie powinniśmy.
Skupiając się już tylko na Polakach, to nasze szanse na medal są spore i nie chodzi tylko o samą drabinkę turniejową. Obawiano się czy nagle nasza gra po stracie kilku zawodników nie siądzie, okazało się, że powstała nowa drużyna, a młodsi zawodnicy wcale nie są tłem dla doświadczonych kolegów ale czynnie uczestniczą w grze. Profesorem na boisku jest Zagumny, przywódca. Wykreował się nowy filar w ataku - Bartek Kurek. Mamy mocny środek i dość dobrze zabezpieczone przyjęcie. Najsłabszym punktem jest atak, tutaj nierówno gra Jarosz i Gruszka, obaj mają dobre momenty ale też i katastrofalne. Widać, że o tą pozycję boi się najbardzej Castellani i dlatego powołał aż 3 na tą pozycję aby mieć większe pole manewru. Po naszej stronie mam nadzieję, że awansują Polacy i ...hmm.. Niemcy albo Hiszpanie.
Po drugiej stronie o tyle ciekawiej, że jest tam aż 4 faworytów: Rosja, Serbia, Bułgaria i Włochy. Moim zdaniem na straconej pozycji są Włosi, pozostała trójka jest od nich mocniejsza. Jak patrzyłem na ofertę bwin odnośnie zakładów długoterminowych, to największe szanse wg nich mają Rosjanie, Polacy są za Włochami a do niedawna nawet za Finami. O tyle mnie to dziwi, że Włosi i Finowie mają bardzo trudną drogę do 1/2, więc jest dużo prawdopodobne, że nawet nie zagrają o medal a my tą drogę mamy łatwiejszą, więc i szanse na mistrzostwo większe. No ale to jest ich punkt widzenia. Mam nadzieję, że mistrzostwa będą ciekawe i lepsze w wykonaniu Polaków niż poprzednie.
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
Dołączył
07/2006
Posty
758
Miasto
Warszawa
Jedno jest według mnie pewne, że Hiszpanie nie obronią tytułu a nawet nie znajdą się w top 4. Sztuką jest wygrać choćby taki turniej, ale jeszcze większą sztuką jest to obronić później. Jeśli ktoś widział grę Hiszpanów podczas Memoriału Huberta Wagnera ten na pewno przyzna mi rację. Na poprzednich ME faktycznie Hiszpanie byli w znakomitej formie, teraz wszystko się można powiedzieć posypało. Odeszło kilku wartościowych graczy, ważne ogniwo zespołu, czyli Guillermo Falasca przez ostatni rok nie grał praktycznie wcale z powodu kontuzji i widać, że jeszcze jest daleki od przyzwoitej formy. Atmosfera w zespole również nie najlepsza co widać było podczas memoriału. Zawsze podczas takich turniejów mamy spore niespodzianki, według mnie &quot;czarnym koniem&quot; tego turnieju mogą być Niemcy. Wygrali w tym roku LE, zapewnili sobie awans do MŚ, mają w kadrze kilku bardzo dobrych graczy i na pewno są w stanie pokusić się o niespodziankę.
Jeśli chodzi o naszą reprezentację, to najbardziej obawiam się o formę takich graczy, jak Jarosz, Kurek, Gromadowski, czyli tych najmniej doświadczonych. Presja podczas takich turniejów jest bardzo duża i mogą nie wytrzymać psychicznie.
 
k.@.m.i.l 0

[email protected]

Użytkownik
Dołączył
10/2007
Posty
298
Miasto
Olsztyn
Bez wątpienia zgadzam się, Hiszpania nie ma szans na top4. O ile ich wyjście z grupy jest prawdopodobne to dalej już zajść nie powinni. Szczęśliwie trafili chyba do najsłabszej grupy turnieju.
Moim faworytem jest drużyna Serbii która w tym roku pokazała że jest na prawdę mocna. Naszą ekipę umieściłbym w Top4, ale nie wiem czy stać ich na finał.
Będzie dobre widowisko.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Dołączył
03/2007
Posty
1455
Odnośnie Hipszanii, to już właśnie wcześniej pisałem, jest mało czasu aby zbudować formę, której narazie wyraźnie im brak. Jednak np. zawodnik, który wcześniej decydował w dużej mierze o ich grze w ataku, cały sezon ma w plecy (Falasca), nadrobić miesiące gry w dwa tygodnie - niemożliwe. Ale co najważniejsze, to Hiszpanie nie mają drużyny, kolektywu. Oni sprzeczają się sami ze sobą, brak atmosfery, co najważniejsze w zespole całkowicie eliminuje grę na najwyższym poziomie.
Ważna informacja także dla naszego sztabu i kadry dotarła z Mantowy, gdzie sparing rozegrali Włosi z naszymi grupowymi rywalami, Niemcami. Trenerzy umówili się na 5 setów i mecz wygrała ekipa Italii 5-0. Daje to nam pewny obraz siły Niemców, bo właśnie z Włochami Polacy kilka dni temu wygrali dość gładko 3-1, więc więcej optymizmu przed meczami z ekipą Lozano. Media jakoś trochę straszą przed ekipą Niemiec, ale ja nadal twierdzę, że z tą ekipą Polacy powinni wygrać spokojnie.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Dołączył
03/2007
Posty
1455
ME zaczynają się już w czwartek i tak myślałem nad pierwszym kuponem. Postanowiłem nie szukać jakiś handi, czy under/over tylko zagrać na wygranie w meczu:

1. Polska - Francja✅
typ:1
kurs: 1,5

Pierwszy mecz na tej imprezie i już czeka Polaków cieżkie starcie, gramy z Francją. Z tą reprezentacją nasza kadra miała przyjemność się pojedynkować niedawno, podczas eliminacji do MŚ, wynik zdecydowanie dla naszych 3-0. Oczywiście było to spotkanie tylko o prestiż, trenerzy dali pograć rezerwowym ale i tak wynik coś nam mówi o formie obu zespołów. Francuzi mają pecha, rozgrywającego stracili zaledwie dwa tygodnie przed ME, jak ważna jest to pozycja nikomu nie trzeba mówić. Same powołania Blaine były dość niespodziewane, wydawało się, że przy nieobecności Pujola na swoich barkach grę poprowadzi doświadczony Le Marrec, który postanowił jeszcze nie kończyć kariery a tymczasem trener nawet go na ME nie powołał i postawił na dwóch innych rozgrywających, którzy delikatnie mówiąc, za dużego kontaktu z tą reprezentacja w meczach międzynarodowych nie mieli. Takie posunięcie z pewnością trochę uprości grę Francji i ułatwi blokowanie rywalom. Polska jest o tyle w lepszej sytuacji od przeciwników, że tak naprawdę o brakach widzieliśmy już dawno i trener poprzez rozgrywki LŚ wykreował nową kadrę, która teraz spisuje się znakomicie. Mamy dużą przewagę na ważnej pozycji - rozegranie, tutaj Zagumny to światowy top. Jedyna pozycja, gdzie teoretycznie przewaga po stronie Francji to atak, ale trzeba mieć na uwadzę, że regularność to nie jest mocna cecha Rouzier, potrafi seriami bić po autach. I oczywiście trzeba uważać głównie na dwóch zawodników - Samica i Antiga. To jest dwóch boiskowych cwaniaków, ale też mających swoje problemy, Atinga pod koniec sezonu złapał kontuzję, na LŚ nie grał za dużo, podczas eliminacji MŚ też nie zachwycił, Samica także swoje problemy miał/ma. Tej najwyższej formy u nich ostatnio nie było widać. W Polsce powstał nowy zespół, zawodnicy są głodni gry, panuje świetna atmosfera w kadrze, wszyscy się uzupełniają, mają swoje zadanie do spełnienia, nic tylko wygrywać. Najważniejsze będzie przyjęcie, jeśli piłki będą dogrywane do siatki, to tutaj swoje umiejętności pokaże Paweł Zagumny. Mecz ważny, który powinien ustawić tą grupę, muszą wygrać Polacy i myślę, że tak właśnie będzie.

2. Hiszpania - Słowenia✅
typ:1
kurs: 1,3

O Hiszpanii było już pisane dużo. Wiadomo zespół nie złapał (jak się wydaje) bardzo dobrej formy, gra poniżej oczekiwań, ma swoje wewnętrzne problemy, ale bez przesady. Z taką ekipą, jaką jest Słowenia muszą wygrać. Dla mnie Słoweńczy będą z Grekami bić się o wyjście z tej grupy, jednak dwa pierwsze miejsca powinny być zajęte przez Hiszpanię i Słowację. Federacja tego kraju powstała dość niedawno, bo w 1991 r., kadra opiera się właściwie na jednym klubie ACH Volley, widzieilśmy ich w Gdyni, gdzie zagrali na swoim poziomie. Zespół ten nie straszy najlepszymi warunkami fizycznymi, próbuje szukać swojej siły w szybkiej grze, to oczywiście przynosi dużo głupich błędów, niedomówień. Hiszpanie jeśli myślą o obronie tytułu czy nawet walki o medale, gdzie jestem przekonany na 100%, że do tego aspirują, to ze Słowenią powinni spokojnie wygrać i szykować siły na lepszych przeciwników.

3. Turcja - Niemcy✅
typ:2
kurs: 1,3

Niemcy są wymieniani jako jedna z ekip, którą stać na niespodziankę. Jeśli tą niespodziankę mają sprawić, to muszą wygrać mecz z Turcją. Ten sezon dla ekipy Lozano jest bardzo udany, na początek dał pograć rezerwom i wygrali LE, potem wrócili starzy kadrowicze i zdołali wywalczyć awans do MŚ, pokonując grających u siebie Finów. Budowa niemieckiego zespoły jak narazie idzie bardzo udanie, droga wyznaczona przez Lozano wydaje się prawidłowa. Po stronie Turcji stoi tylko własna hala i nic. Nikt raczej nie liczy, że ta reprezentacja osiągnie coś znaczącego, prawdopodobnie zakończą udział w ME na fazie grupowej. Nie ma tam jakichś gwiazd siatkówki, nie ma tam jakichś sukcesów. Na temat tego meczu piszę krótko ale też nie ma sensu zagłębiać się za bardzo w oba zespoły, wyżej siatkarsko stoją Niemcy i oni powinni wygrać.

ako: 2,54 stawka 9/10
 
P 341

pavlinho

Użytkownik
Dołączył
06/2007
Posty
336
Akurat w meczu Hiszpanii to bym wolał zagrać jakiś handicap setowy na Słowenię bo to co gra Hiszpania to padaka straszna. Przegrywając z Polską B trener wypowiadał się że dał odpocząć podstawowym zawodnikom a nie grało ich bodajże dwóch. Słowenia nawiązywała w Gdynii walkę z Francją i stoczyła zacięty bój ze Słowacją. Jedynie w meczu z Polakami nic nie pokazali ale to dlatego że Polska odrzuciła ich zagrywką i zmiażdżyła blokiem. W tym meczu każdy wynik jest możliwy. Owszem Słowenia nie dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi ale są skoczni a na boisku nadrabiają ambicją której u Hiszpanów brakuje. Na tamtych ME siatkarze z półwyspu iberyjskiego trafili z formą i mieli farta teraz już się to nie powtórzy. Mój typ na to spotkanie to Słowenia +2.5 seta po kursie 1.42. Hiszpanów z taką formą po kursie 1.25 nigdy nie wezmę bo to dla mnie nie jest value.
W meczu Polaków nie widze innej możliwości jak zwycięstwo naszych, mamy mocną pakę i każdy inny wynik z Francuzami bez formy to będzie dla mnie niespodzianka. Kurs 1.50 całkiem dobry.
Trzecim moim typem jest mecz Estonia-Rosja under 160.5 po 1.42. Co jak co ale jaja się skończyły i Ruscy muszą zacząć grać. Ten kurs na ten zakład traktuje jako prezent od bukmachera. Rosjanie przewyższają o klasę Estończyków i tyle na ten temat.
Jeżeli dojdzie mi przelew na Unibet gram kupon Polska + Rosja-Estonia under 160.5 co daje ładny mnożnik 2.13 co mnie zupełnie zadowala.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Dołączył
03/2007
Posty
1455
Trzecim moim typem jest mecz Estonia-Rosja under 160.5 po 1.42.
Też właśnie patrzyłem na jakiś under w tym meczu, 3-0 powinno być, Rosja i Estonia to różnica klas. Szkoda, że nie ma under 135,5 tylko 130,5, bo taki też bym zagrał.

Odnośnie Hiszpanów, jeśli kurs będzie 1,3 w bet365 to zagram, jak dadzą 1,20 to odpuszczę. Masz rację, Hiszpanie w memoriale zagrali bez motywcji i chęci gry. Ale tutaj są ME, gdzieś na pewno tli się u nich nadzieja na obronę tytułu czy przy najmniej medal (choć raczej będzie to nieosiągalne), więc tutaj motywacji i chęci gry nie zabraknie. Nawet jeśli tej formy najwyższej nie ma, to jednak siatkarsko są lepsi od Słoweńców i to powinno wystarczyć.
 
P 341

pavlinho

Użytkownik
Dołączył
06/2007
Posty
336
A co sądzicie o meczu Serbii z Bułgarią - 1,6 na Serbię warte gry ???
Ja na ten mecz nie mam pomysłu i go odpuszczam ale: Obie ekipy celują na tej imprezie w medale i otwarcie mówią o tym w mediach. Serbia jak na moje pełnię formy miała na finałach Ligi Światowej teraz trochę z tą formą słabiej. Jeżeli już miałbym coś ruszać to myślę że over punktowy bo mecz prawdopodobnie będzie zacięty. W obu drużynach klasowi zawodnicy i jeżeli Bułgaria będzie stanowiła drużynę mają szanse na zwycięstwo w tym meczu. Tak więc over 185.5 po 1.80 w Unibet.
 
dedek7 0

dedek7

Użytkownik
Dołączył
06/2008
Posty
7
Miasto
stont
Oczywiście, że warto na serbie postawić. Teraz na memoriale Huberta Wagnera grali trochę słabo, ale widocznie nie chcieli ujawniać tego jak teraz grają, żeby zaskoczyć przeciwników. Myśle, że tamten turniej potraktowali jako trening. Chcieli spróbować na innych drużynach jakiś nowych ustawień itp. Widziałem wszystkie mecze ligi światowej i stwierdzam, że Serbia potrafi grać w siatkówe ???? wiadomo sensacji tu nie odkryłem, ale jak chcą to potrafią grać baaaaardzo dobrze. Dla mnie są faworytami mistrzostw europy i już dawno postawiłem na jednym kuponie ich zwycięstwo. Bukmacherzy obstawiają Rosje jako faworyta do wygrania tych mistrzostw, ale ja wątpie w Rosje. Jednak jestem za Serbią do końca. No ale wiadomo to jest gra wszystko sie może zdarzyć, może być też niespodzianka Polski lub Finlandii itp. Widząc finał ligi światowej wychodziłem z podziwu oglądając gre Serbii i to było niesamowite widowisko jak grali z Brazylią i wcale dużo im nie brakowało do wygranej walka była bardzo zacięta. Teraz moi faworyci pokażą na co ich stać i myśle, że wygrają KAŻDY mecz na tych mistrzostwach:]
Co do Polski z Francją to nie mam wątpliwości na wygraną naszych.
Niemcy - Turcja też wynik jest raczej oczywisty.
Finlandia - Bułgaria hmm Bułgaria wiadomo grać potrafi, ale jednak Finlandia bardziej do mnie przemawia.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Dołączył
03/2007
Posty
1455
Odnośnie Serbów, to nie ma co wyciągać jakichkolwiek wniosków na podstawie Memoriału Wagnera. Jak wiadomo serbscy siatkarze mają taką mentalność, że jak nie ma o co, to nie grają. Nie przypominam sobie aby w jakimś towarzyskim meczu Serbowie grali świetną siatkówkę, w meczach o pietruszkę prezentują się tak sobie, dlatego akurat w ich przypadku mecze kontrolne nie są żadnym wyznacznikiem.
Gra ofensywna kadry Serbii opiera się w dużej mierze na Ivanie Miljkovic&#39;u, więc co będzie jeśli on zawiedzie? Jest oczywiście Starovic, ale do Ivana jeszcze mu brakuje. Widzieliśmy jak grał Grbic w finale LŚ, tam już nawet nie czarował, tylko często posyłał czytelnie piłki na skrzydło do Miljkovica i tyle, ten w większości kończył. Jeśli Ivan zagra tak samu w Turcji, to Serbowie będą bardzo groźni, jeśli nie to nic nie wiadomo. Dla mnie Serbia też jest jednym z głównych faworytów do awansu do 1/2. Myślę, że powinni awansować razem z Rosjanami, ale jednak trzeba być ostrożnym, po swojej stronie mają Bułgarię, Rosję czy nawet Włochów, każda z tych ekip jest w stanie wygrać z podopiecznymi Kolakovic&#39;a.
 
pge 0

pge

Użytkownik
Dołączył
10/2008
Posty
74
Polska-Francja typ 1(1,52). Jak dla mnie Polacy są zdecydowanym faworytem tego meczu, pomijając już brak Pujola, to Francuzi nie grają dobrej siatkówki już od jakiegoś czasu, a nasi złapali wiatr w żagle. Polska jest kandydatem na medal ME.

Holandia-Finlandia typ 2(1,65) Finowie to już czołówka drużyn z Europy.
Są bardziej ograni od ich przeciwików i mają mocniejszy skład.

Niemcy-Turcja typ 1(1,32) Schops, Adnre, Tischer i trener Lozano, 3:0 dla Niemców

AKO 3,31 kurs.

Do tego singla na Polska zajmie 1 miejsce w grupie(2,1).
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Dołączył
12/2006
Posty
3387
Miasto
Zachodnia Polska
Nie będę tutaj oszukiwał -&gt; nigdy ekspertem siatkówki albo wybitnym znawcą tej dyscypliny nie byłem, ale mimo to typowanie zazwyczaj szło mi całkiem nieźle. Z Ligi Światowej w swoim temacie trafiłem 11/11, a teraz przed nami Mistrzostwa Europy.

Holandia-Finlandia typ 2(1,65) Finowie to już czołówka drużyn z Europy.
Są bardziej ograni od ich przeciwików i mają mocniejszy skład.
No właśnie... większość jak widzę skupia się na meczu Polaków czy tam Rosjan, a wydaje mi się, że typ na Finów jest całkiem prawdopodobny. Z roku na rok czynią postępy i nie zdziwiłbym się gdyby okazali się czarnym koniem tych zawodów. Ja chyba zagram na Finów, co o tym myślicie?

Jeśli chodzi o mecz Polaków z Francuzami to oczywiście jak każdy kibic naszej narodowej chciałbym widzieć zwycięstwo, o które jednak łatwo na pewno nie będzie. Ogólnie jestem zdania, że jak wygramy ten pierwszy mecz to możemy coś na tym turnieju ugrać, jeśli przegramy wiadomo nerwowa atmosfera w drużynie po porażce... Wiele zależy od tego spotkania, ale tak jak mówię łatwo o zwycięstwo nie będzie i może ciekawym typem wobec tego jest jakiś over punktowy ? Nie sądzę aby ktoraś z drużyn wygrała tutaj 3:0.
 
P 341

pavlinho

Użytkownik
Dołączył
06/2007
Posty
336
Nie będę tutaj oszukiwał -&gt; nigdy ekspertem siatkówki albo wybitnym znawcą tej dyscypliny nie byłem, ale mimo to typowanie zazwyczaj szło mi całkiem nieźle. Z Ligi Światowej w swoim temacie trafiłem 11/11, a teraz przed nami Mistrzostwa Europy.


No właśnie... większość jak widzę skupia się na meczu Polaków czy tam Rosjan, a wydaje mi się, że typ na Finów jest całkiem prawdopodobny. Z roku na rok czynią postępy i nie zdziwiłbym się gdyby okazali się czarnym koniem tych zawodów. Ja chyba zagram na Finów, co o tym myślicie?

Jeśli chodzi o mecz Polaków z Francuzami to oczywiście jak każdy kibic naszej narodowej chciałbym widzieć zwycięstwo, o które jednak łatwo na pewno nie będzie. Ogólnie jestem zdania, że jak wygramy ten pierwszy mecz to możemy coś na tym turnieju ugrać, jeśli przegramy wiadomo nerwowa atmosfera w drużynie po porażce... Wiele zależy od tego spotkania, ale tak jak mówię łatwo o zwycięstwo nie będzie i może ciekawym typem wobec tego jest jakiś over punktowy ? Nie sądzę aby ktoraś z drużyn wygrała tutaj 3:0.
Ja over punktowy odradzam bo po pierwsze na w miarę bezpieczną linię czyli over 160.5 jest kurs 1.30 a over 185.5 po kursie 1.80 na moje nie warto grać bo więcej niż 4 setów w tym meczu nie przewiduje. A i nawet przy 4 setach ta linia może nie wejść. Polska jest na tą chwilę zdecydowanie lepszą drużyną od Francji i 3-0 dla Polski jest prawdopodobne, i patrzę na ten mecz nie pod kątem kibicowskim ale po prostu więcej argumentów przemawia za naszą reprezentacją.
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Dołączył
08/2009
Posty
253
Nie będę oryginalny tez uważam, iż Polacy powinni ograć Francuzów, oraz że Serbowie powinni wygrać z Bułgarami.

Polska - Francja 1.625

Na duża korzyść Polaków przemawia kontuzja Pujola i rezygnacja z kadry Le Marrec&#39;a. Bez tych dwóch rozgrywających, ciężko będzie prowadzić szybką i kombinacyjna grę, ponieważ w tak krótkim czasie jaki pozostał do mistrzostw nowi rozgrywający mogą nie wkomponować się prawidłowo do zespołu. Środek powinien właśnie z tego powodu słabiej funkcjonować. Atak z nieprzewidywalnym Rouzier jest dla mnie niewiadomą, ale wątpię aby pokazał on wysoką klasę w trakcie tych mistrzostw. Poza tym reprezentacja Francji wygląda nieźle na przyjęciu Antiga i Samica - klasa sama w sobie, ale to za mało na zwycięstwo z nami.

Serbia - Bułgaria 1.621

Bułgarzy od jakiegoś czasu nie potrafią stworzyć groźnej drużyny na jaką ich stać. Dysponują dobrymi siatkarzami, ale grają słabo, a Nikołov i Kaziński nie wygrają meczy z Serbami, bo to zwyczajnie za mało na tak silna reprezentacje. Serbowie w tym sezonie grają bardzo dobrze, finał ligi światowej mówi sam za siebie, w towarzyskim turnieju w Polsce wypadli słabiej, ale umówmy się, że to tylko turniej towarzyski na którym nie było ponadto mózgu ich drużyny Grbica. Serbia ma wszystko żeby wygrać całe mistrzostwa.

Widzę, ze z typów robi się masówka, mam nadzieje, ze nie skończy jak wszystkie masówki, bo w końcu to pierwsza kolejka meczy i nie wiadomo do końca kto jest w jakiej formie lub czym zaskoczy.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Dołączył
12/2007
Posty
8589
Miasto
Old Trafford
No dobra dyskusja trwa w najlepsze z czego się ciesze i liczę że będzie w dalszym ciągu bardzo owocna i razem oskubiemy wspólnymi siłami buków podczas ME w Turcji ;)

No to czas na moje przewidywania. Jak mozna zauważyc w dolączonej ankiecie do wątku na triumfatora ME typuje Serbów. Moim zdaniem oni w chwili obecnej mentalnie są najmocniejsi. Wyżej było pisane że dużo zależy od Milijkovica. Owszem jest to prawda jednak sklad ekipy Kolakovica jest bardzo wyrównany. Na przyjęciu młodzi gniewni Janic - Nikic. Wiadomo Grbic mózg zespołu, to będzie jego ostatni wielki turniej w reprezentacji, tak bynajmniej zapowiada. Świetni środkowi, szczególnie młody Podraścanin. SIlę Serbów mogliśmy zobaczyc na Final Six LŚ. Wiadomo ich polówka jest silniejsza i będą musieli rywalizowac z wieloma świetnymi zespołami jak Bułgaria, Czechy, Wlochy już w grupie i tutaj przejdą prawdziwy test przed kolejną faza gdzie wcale na łatwiejszych rywali nie trafią, o ile chimeryczna Holandia powinna zostac pokonana pewnie,ale Rosja i Finlandia (bo nie sądze by Estonia awansowala dalej) stawią opor. Tak więc ścieżka do medali dla Serbów jest baaardzo wyboista. Wiele meczów o wszystko nas czeka w tej połówce. Troche to dobrze z polskiej perspektywy bo tym samym nasza droga jest nieco łatwiejsza;) Oby tylko wygrac pierwszy mecz.
Sklad mamy ciekawy mimo że brakuje paru ważnych ogniw. Kurek już ladnie się rozwinął , ogólnie to jak tak patrzymy na podstawowy sklad reprezentacji to niemal sami zawodnicy Skry Bełchatów. Gacek, Bąkiewicz, Kurek, Pliński, Możdzonek i jeszcze Jarosz, ktory raczej będzie rezerwowym, bo Gruszka wydaje się byc podstawowym atakującym. Zgranie będzie widoczne, a wszystko poukłada Zagumny, wielki nasz atut;) Nie ma co ja wierze w 1/2 finału bo taką szanse od losu trzeba wykorzystac bez dwóch zdań i zmazac blamaż z ostatnich ME!

Jeszcze słów kilka o innych faworytach. Buki faworyzują Rosjan, ale chyba nie widzieli wyników ostatnich Mistrzostw Europy od 1991roku. Otóż ostatnie 8 turniejów o prymat na Starym Kontynencie wygrywali aż 5 krotnie Włosi! A jak nie wygrywali to i tak stawali na podium. Odmienna sytuacja miała miejsce dopiero przed rokiem. W tym roku jednak nie są jednym z głównych faworytow, będziemy im się baczniej przyglądac ze względu na Michala Łasko, ktory wydaje się byc tam podstawowym atakującym, a przynajmniej tak było podczas LŚ kiedy to wygral rywalizacje z Gavotto.
Rosjanie jak już mówilem faworyt buków, ale po drodze tyle wyczerpujących pojedynków że Bagnoli i jego kadra która nie grala w LS nic ciekawego nie są w moich oczach faworytem. Na wspominanych ostatnich ośmiu turniejach Sborna ani razu nie wywalczyla złota! Fatum trwało nawet podczas poprzednich ME w Moskwie.

Ot takie moje przewidywania na cały turniej i szansy co niektórych. Jeżeli chodzi o typy to jutro lub najpóźniej w czwartek z rana postaram się coś podac i napisac krótkie argumenty. Typy już na oku mam ;)

Zapraszam do dyskusji i podawania typów popartych analizą na pierwszy dzień ME ;)
 
natmar21 100

natmar21

Użytkownik
Dołączył
12/2008
Posty
117
Miasto
Torun
Dosyć dawno nie pisałem o siatkówce ,ale zbliżające się ME oraz gorąca dyskusja na temat poszczególnych meczów i szans zespołów zachęciły i mnie do zabrania głosu.Moim zdaniem podpieranie się historią poprzednich ME nie jest za bardzo istotne.Liczy się to co mamy teraz ,tuz przed mistrzostwami.Ja z reguły odpuszczam pierwsze mecze w typowaniu jednocześnie pilnie je obserwując po to aby móc w miarę poprawnie zagrać następne. LŚ , el. MŚ, memoriał Wagnera plus roszady w składach dają pewien obraz siły zespołów.Dla mnie forma Włochów,Finów,Czechów,Holendrów i Francuzów to wielka niewiadoma i typowanie tych zespołów w pierwszym meczu odpuszczam.Wybrałem mecze Niemcy - Turcja , Serbia - Bułgaria i Hiszpania - Słowenia.Ako w zależności od buka wynosi ok. 2,5. Forma oraz składy Niemców i Serbów w porównaniu z przeciwnikiem, oraz droga prowadząca do strefy medalowej ( b. trudna i wymagająca max. motywacji) przekonują mnie do takich a nie innych typów.Hiszpanie natomiast wobec Słoweńców to różnica klasy i porażka dla obecnych jeszcze mistrzów Europy byłaby porażką niewytłumaczalną. Gram Serbię + Niemców 10/10 ( w expekcie ponad 2) oraz Serbię+Niemców+Hiszpanów 5/10 ( ok.2,6).
 
hopkirk 1,1K

hopkirk

Forum VIP
Dołączył
07/2009
Posty
834
Dla mnie, podobnie jak dla innych, najciekawszy mecz to Polska - Francja.
Zdarzenie: Polska - Francja (-1,5/+1,5seta)✅(3:1)
Typ:1
Kurs: 2,13
Stawka: 6j /10j
Bukmacher: Pinnacle


Najważniejsza w tym meczu będzie słaba forma Francuzów, problemy z rozgrywającym, brak pierwszego rozgrywającego Puyola, brak drugiego rozgrywającego Le Marreca, niedawne kontuzje Antigi i Samici, zmiany na pozycjach środkowych (brak Mariena Moreau, Emmanuela Ragondet), niedawna kontuzja Oliviera Kieffera. W polskiej kadrze też nie ma podstawowych zawodników, ale zmiennicy prezentują się dużo lepiej. Kluczowa będzie pozycja rozgrywającego a tutaj Polacy mają ogromną przewagę. Stawiam też 1j na 3:0 dla Polaków w Unibecie po kursie 3,5.⛔ Polacy będą na pewno walczyć, bo mają bardzo łatwą drogę do półfinału, ułożenie grup dla Polaków jest idealna, słaba Francja, słaba Hiszpania, tylko Niemcy na drodze i myślę, że Polacy mogą z nimi przegrać. W grupie B i D a później F są zespoły bardzo wyrównane, na 8 zespołów odstaje tylko Estonia, a reszta z nich może wygrać z każdym.


Według mnie czarnym koniem mogą być Niemcy, mecz Polaków z Niemcami będzie według mnie decydujący. To będzie prawdziwy sprawdzian dla naszego zespołu, głównie dla Kurka, na razie gra bardzo dobrze, ale też wszystkie imprezy były w Polsce, a nie wiadomo jak będzie grał w Turcji na poważnym turnieju. Niemcy wygrali Ligę Europejską, dobrze zaprezentowali się w Tampere w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata. W unibecie jest zakład na zwycięzcę poszczególnych grup, według mnie warto postawić małą stawkę na zwycięstwo Niemiec w polskiej grupie po kursie 3,5.⛔
W pozostałych dzisiejszych meczach ciężko mi coś znaleźć ciekawego do grania, w meczu Holandii z Finlandią wydaje mi się, że małą niespodziankę mogą zrobić Holendrzy wygrywając z Finami, ale różnie może się potoczyć mecz.
 
D 0

dar0

Użytkownik
Dołączył
09/2009
Posty
1
Miasto
Tarnów
Serbia - Bułgaria
Typ : 2
Dlaczego? Serbowie mają znakomitych siatkarzy ale nie zapomnijmy że to są już siatkarze wiekowi dla których takie turnieje to na prawdę ciężka przeprawa. Bułgaria jest moim faworytem ponieważ jest o niej bardzo cicho ostatnimi czasy, tak samo bylo przed pamiętnymi dla nas MŚ w Japonii. Myślę że będzie to wyrównany mecz, lecz wygra Bułgaria 3-1
Hiszpania - Slowenia
Nie jestem pewny czy Hiszpanie wrócą to swojej znakomitej formy z poprzednich ME jednak Słowenia nie ma &quot;armat&quot; w swoim zespole i nie są ograni na wielkich turniejach. Stawiam na Hiszpanie 3-1.
Rosja - Estonia
Co tu dużo pisać .... godzina z prysznicem 3-0 dla Sbornej
Polska - Francja
Po ostatnim słabym turnieju w Polsce i stracie Pujola Francuzi nie sa w gronie faworytów, jednak pamiętajmy o ich fantastycznych obronach, współpracy blok-obrona i umiejętności &quot;obijania&quot; bloku przeciwnika. Polacy jak grają każdy widział więc nie bede pisał ???? 3-2 dla Polski po dużych męczarniach.
Holandia - Finlandia
Początek turnieju ME tak jak początek LŚ może przynieść i przyniesie niespodziankę, Holandia ma bardzo dobre początki turniejów lecz póżniej niestety dostaje zadyszki. Finowie to dobry zespół i ułożony jednak Oranjes mają przewagę wzrostu,sily i zasiegu wg. mnie. 3-1 dla Holandii.
Turcja - Niemcy
Szczerze powiedziawszy nie wiem nic o tych zespołach w tym sezonie, nie widzialem ani jednego meczu. Wiem tyle że Niemcy przegrali z Słowakami awans do MŚ, żeby następnie wygrać LE. Turcja gospodarz a gospodarzom pomagają ściany, kibice i nierzadko sędziowie. Turcy rozegrali ostatnio 4 sparingi w 4 dni i to z nie byle kim: Rosją i Bułgarią, wszystkie przegrali ale na pewno duzo im to dało. Stawiam na Niemcy chociaż na 100% pewny nie jestem ;]
Jeżeli napisalem to w złym temacie to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie, jak widzicie jestem nowym użytkownikiem i z tego miejsca chciałbym powitać Wszystkich użytkowników tego forum.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Dołączył
12/2007
Posty
8589
Miasto
Old Trafford
Serbia - Bułgaria
Typ : 2
Dlaczego? Serbowie mają znakomitych siatkarzy ale nie zapomnijmy że to są już siatkarze wiekowi dla których takie turnieje to na prawdę ciężka przeprawa. Bułgaria jest moim faworytem ponieważ jest o niej bardzo cicho ostatnimi czasy, tak samo bylo przed pamiętnymi dla nas MŚ w Japonii. Myślę że będzie to wyrównany mecz, lecz wygra Bułgaria 3-1
Witamy witamy i cieszymy się że nowi także do Nas dołączają.

Ale z pogrubionym zdaniem nic a nic się nie mogę zgodzic. Serbowie w ostatnich latach zostali bardzo odmłodzeni. W podstawowej szóstce(siódemce) gra owszem bardzo doświadczony Grbic i Geric, ale w tym momencie tylko Nikola ma miejsce w podstawowym składzie i akurat jego obecnośc i obycie na wielkich turnioejach pomaga calemu zespołowi. Przy takim rozgrywającym idealnie rozwijają się Janic, Nikic, Podrascanin czy Milijkovic, który jest liderem zespołu, ale także nie jest jakimś wiekowym siatkarzem.
Patrząc na wiek podstawowego skladu to nie jest tak &quot;staro&quot; jak uważasz.
-Grbic 36 lat
-Milijkovic 30 lat
-Nikic 23 lata
-Janic 27 lat
-Podrascanin 22 lata
-Stankovic 23 lata
-Rosic lub Samardzic na libero odpowiednio 24 i 25 lat.

Średnia wieku wynosi 26,4 lata, a więc nie widze powodów by sądzic że są to siatkarze wiekowi i akurat z takim argumentem się zgodizc nie da.

Bułgarom przeważnie czegoś brakuje na wielkich turniejach, owszem w 2002r zdobyli brąz na MŚ, bez wątpienia będą groźni dla każdego bo potencjał Kaziyskiego czy Nikolova jest przeogromny tylko warto się zastanowic czy na dłuższą mete Bułgaria jest w stanie grac wyłącznie dwoma zawodnikami? Do tego o klase gorszy rozgrywający niż u Serbów, bo porównywac N.Grbica i Zhekova w ogóle się nie powinno. Różnica conajmniej klasy.
Jeżeli miałbym już typowac cokolwiek w tym meczu to wygraną Serbów nad ktorą poważnie się zastanawiam. Chociaż mezc jest z gatunku tych elitarnych w których może wszystko się wydarzyc;)
 
Status
Zamknięty.