>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Mistrzostwa Europy 2021 mężczyzn (01.09 - 19.09.2021)

zibi16 1,3M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Polska - Portugalia 3:1

O kilka punktów zaniżony handicap w STS nam wisi, gdzie w innych jest o 3 oczka wyższy.
Polacy po klęsce na IO zaczynają przygodę w Mistrzostwach Europy w Polsce, pierwszy przeciwnik Portugalia nie jest z wysokiej półki i powinno być szybkie 3:0. Polacy bardzo poważnie podchodzą do ME i zjawili się w najmocniejszym składzie - będzie to pożegnalny turniej trenera więc myślę, że świetną opcja będzie zdobycie złota.
Portugalia nie należy to tuzów w siatkówce a Polacy w Krakowie powinni zadowolić kibiców dość szybkim zwycięstwem.
Myślę, że Polacy nie dadzą dojść Portugalczykom do 20 punktów w każdym secie a może któryś z setów będzie rozbiciem rywali?

Polska -18,5 2,00

Belgia - Serbia 1:3

Jeżeli poziom Belgów bukmacherzy oceniają jeszcze niżej niż Ukrainy a Ci męczą bułę ze słaba Grecją to Serbia powinna bez problemu poradzić sobie z Belgią. Serbia nie grała na IO więc przygotowywać się mogli spokojnie do tych ME i jadą tutaj z zamierzonym celem - złotem Mistrzostw Europy. W ich składzie są gwiazdy i Oni powinni mocno rozpocząć ten turniej.

Serbia -11,5 1,87
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +347
intelowiec 68,4K

intelowiec

Użytkownik
Mecz: Polska - Portugalia
Typ: Poniżej 136,5 pkt
Kurs: 1,50
Buk: forBET

W większości zespołów po turnieju olimpijskim nastąpiły różnego rodzaju przetasowania, zmiany i eksperymenty. Wielu zmęczonych zawodników postanowiło zakończyć sezon reprezentacyjny, co jest niejako rzeczą naturalną.

Podobnie na pewno byłoby w przypadku Polski, gdybyśmy zdobyli w Tokio złoto i okazję do pokazania się wykorzystaliby zmiennicy, którzy otrzymaliby szansę od Vitala.

Tak się jednak nie stało - nasz zespół, rozczarowany wynikiem z olimpiady, zebrał się jako jeden z niewielu w pełnym składzie i wytacza na Mistrzostwa Europy największe działa, których celem jest nic innego, jak tylko triumf w turnieju. Z całą stanowczością możemy przypuszczać, że przez takie właśnie podejście i ogromny niedosyt Polska jest dużym faworytem.

Występu na olimpiadzie nikt nie nazwał tragedią, nikt naszych zawodników nie zlinczował, bo nie było przecież za co - porażka z mistrzem olimpijskim po tie breaku, to tylko jeden mecz, wypadek przy pracy, a że przez takie właśnie różne zdarzenia nie możemy przejść przez ten nieszczęsny ćwierćfinał, to już siła wyższa.

Możemy natomiast godnie pożegnać się z trenerem, który wiele zrobił dla tego zespołu, jak również pokazać naszym występem wszem i wobec, że polska siatkówka istnieje, ma się dobrze i nadal wszyscy muszą się z nami liczyć.

Z pewnością nie przeszkodzi nam dziś w tym drużyna Portugalii, z którą gra się nam lekko, łatwo i przyjemnie i która w moim mniemaniu nie powinna dziś wyjść z 20 oczek w każdym secie. Wiele zależy od strategii Vitala i od tego, kogo wpuści on na parkiet, jednak nie przypuszczam, aby starał się on eksperymentować w ostatnim turnieju i w meczu otwarcia dla podbudowania atmosfery powinien wyciągnąć na pokład wszystkie armaty.
 
U 0

Usunięty użytkownik 172435

Gość
Belgia - Serbia
Powyżej 142.5 @1.50
Buk: Betfan

Więc tak myślę że Belgia jest w stanie powalczyć z drużyną z Serbi. Wydaje mi się że między tymi drużynami nie ma aż takiej przepaści aby Belgia nie zdołała wygrać seta lub powalczyć we wszystkich setach dość równo. Myślę że spotkanie zakończy się wynikiem 1-3 w stronę drużyny Serbskiej ponieważ jednak to po ich stronie stoją lepsi zawodnicy którzy powinni to pociągnąć.
 
Ostatnio zmieniony przez nieznany:
G 11,6K

GórnyŚląsk1989

Użytkownik
Bułgaria-Czarnogóra typ 1 -15.5 punktu kurs 1.7
Słowenia-Czechy typ 1 -9.5 punktu kurs 1.7

Obie mocne drużyny z bardzo dobrymi zawodnikami. Powinny ogarnąć te handicapy.

Dodatkowo myślę, że można szukać seta dla Białorusi i Słowacji
 
korver 121,3K

korver

Użytkownik
Po pierwszym dniu jest już chociaż lekkie rozeznanie w formie zawodników, więc na dzisiaj proponuję:

Belgia - Portugalia @1,44
Krótko mówiąc, kurs value. Wystawiłbym @1,2 maks. Belgia nie zagrała wczoraj, aż tak tragicznie to bardziej dobra gra Serbów. Są tutaj w mocnym składzie, w zasadzie to mecz o awans, przypomnę, że awansuje TOP 4. Ukraina wczoraj zgubiła pkt z GRE, trzeba wygrać ten mecz przez starciem z Ukraińcami. Jako ciekawostkę podam fakt, że ostatni mecz bezpośredni skończył się wygraną BEL 3-0 i -26 w pkt przy kursie @1,15. Wiadomo, było to kilka lat temu, ale te kilka lat zadziałało bardziej na niekorzyść Portugalii. Mają dwóch 39-letnich zawodników na skrzydałach (Gaspar, Reis), którzy najlepsze lata mają już za sobą. Wczorajszy set z POL wygrany zaskakująco, ale było to wynikiem rozluźnienia w polskiej drużynie. Zresztą pozostałe sety wyjaśniają. Nie mam naprawdę pojęcia jak może być taki kurs i do tego rośnie. Ja korzystam, że Etoto daje obecnie najwyższy na rynku kurs.

Serbia - Ukraina @1,17
Serbowie nie grali na IO, mieli czas się porządnie przygotować do obrony tytułu ME. Na ławce fachowiec Kovac, który mam wrażenie idealnie dograł to, co szwankowało podczas VNL w grze Serbów. Wskrzesił nawet Atana na ataku, czego nie potrafił zrobić Heynen przez cały sezon w Perugii. Kovacevic i Ivovic TOP, środek poziom światowy. Przed sobotnim meczem z POL Serbowie powinni się spiąć i wygrać tyle pkt ile się tylko da, bo w meczu z gospodarzem na pewno nie będą faworytem. Ukraińcy wczoraj mieszane uczucie. Dodam tylko, że Grecy wyszli w mega eksperymentalnym składzie z dwoma 19-latkami na ataku i przyjęciu, przez 3 sety powalczyli, ale w konsekwencji braku doświadczenia zaliczyli mocny zjazd w końcówce meczu. UKR niby na pół gwizdka, niby wygrała, ale cenny 1pkt stracili i przynajmniej wczoraj nie wyglądali optymistycznie. Gdyby mieli po drugiej stronie mocniejszego rywala to mogłoby się zakończyć szybkim 0-3. Wiadomo, dalej mogą zostać "czarnym koniem", mają mocne strzelby, które jednakże wczoraj zupełnie nie wypaliły. Mierzący zaledwie 185cm Grek Protopsaltis robił z ukraińskim blokiem co chciał, to co dopiero zrobi 2 klasy lepsza wersja w postaci Urosa Kovacevica?

Niemcy - Chorwacja @1,17
Pierwszy mecz na turnieju, Niemcy nie grali na IO, więc mała niewiadoma. Skład personalny + sparingi pozwalają jednakże być spokojnym o zwycięstwo z rywalem pokroju Chorwacji. Chorwaci w najmocniejszym składzie, ale tam nie ma gwiazd. Kilku zawodników grało ogony we włoskiej lidze (rozgrywający i atak), solidni przyjmujący Sestan i Sedlacek i to tyle na moje oko. Zestawienie Niemców: Fromm, Grozer, Kaliberda powinno wystarczyć bez względu na formę fizyczną w jakiej są.

@1,97 Etoto
 
Otrzymane punkty reputacji: +378
zibi16 1,3M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Czarnogóra - Bułgaria 0:3

Mecz teoretycznie powinien być łatwy dla Bułgarów. Co prawda ostatnie lata pokazują, że ich kadra jak i ich potencjał idą mocno w dół jednak ich dzisiejszy przeciwnik jest jeszcze z niższej półki - można powiedzieć, że Czarnogóra należy do drużyn najsłabszych na tym euro i raczej nie mają szans na walkę o pierwszą 4kę w grupie.
Wielka niewiadoma jest czy wystąpi T. Sokolov, którego miało wgl nie być na tym turnieju jednak znalazł się i jeśli się znalazł w kadrze to myślę, że powinien grać - jest to bardzo duże wzmocnienie tego zespołu.
W kadrze Bułgarii jest też kilku dość solidnych zawodników, którzy powinni sobie dość łatwo poradzić z przeciwnikiem.
Handicap nie jest z tych wysokich i mam nadzieję, że Bułgaria zagra na dość wysokim poziomie i to powinno wystarczyć aby załatwić to handi.

Bułgaria -13,5 1,80 1 punkt....

Czechy - Słowenia 3:1

Na pierwszy rzut oka Słowenia wydaje się mocnym faworytem i tak zapewne jest jednak uważam, że Czesi grający u siebie mogą postawić wysoko poprzeczkę i wcale się nie zdziwię jak Słowenia przegra tutaj seta. Dzavoronok - jest to jedyne osłabienie u Czechów ale mają kilku zawodników na solidnym poziomie. W meczach bezpośrednich 2krotnie Słowenia pokonała Czechy 3:1. Niektóre drużyny widać, że wchodzą w ten turniej dość luźno - mowa tutaj o faworytach Rosja, Polska ogólnie wśród faworytów w meczach tylko Holandia nie przegrała seta.

Czechy +12,5 1,80

Francja - Słowacja 3:0

Francuzi grają na tym Euro w najmocniejszym składzie - po za Boyerem, który i tak nie był pierwszym atakującym. Słowacja jest drużyną na dość niskim poziomie jednak potrafią czasem zaskoczyć i wygrać seta z drużyną mocniejszą ale łącząc cały mecz potrafią przegrać wyraźnie poszczególne sety. Liczę tutaj, że Francuzi zagrają w swoim stylu czyli świetne obrony i kontry z czego są znani jednak ten typ daje na samym końcu bo tak jak mówiłem faworyci potrafią czasem zacząć turniej na dużym luzie byle by wygrać za 3 punkty.

Francja -18,5 2,00
 
Ostatnia edycja:
K 1,8K

Karolllo

Użytkownik
Wlochy - Białoruś
Typ: 1 druzyna (-80.5)
Kurs: 1.64
Buk: Fortuna
Według buków dużo większe szanse na zwycięstwo w tym meczu ma ekipa Włoch a Białoruś nie powinna liczyć na korzystny rezultat. Tutaj nie ma za bardzo co pisać. Zdobycie seta przez Białorusinów byloby dla nich wielkim sukcesem. Włosi to jedni z faworytów tego turnieju. Na ostatniej olimpiadzie doszli do ćwierćfinału przegrywajac po zaciętym meczu z Argentyną.
Nawet jesli Białoruś powalczy i set bedzie zakonczony lekko na przewagi dla Wloch to i tak typ bedzie wygrany.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +348
kacper091097 260,9K

kacper091097

Typer Ligi Mistrzów
Czechy - Słowenia
Słowenia (-1.5)
@1.43
fortuna
Traktuję Słowenię jako drużynę, która może zakręcić się przy dobrych wiatrach koło strefy medalowej. Jest to dobra zgrana ze sobą ekipa co pokazali w meczach VNL, gdzie imponowali szczególnie w początkowej fazie turnieju. Czesi na chwilę obecną prezentują gorszy poziom i ich siatkówka jest średnia. Jako, że uważam, że na tych ME nie zawsze faworyci wygrywają 3:0, a ponadto Słowenia wcale tak często nie wygrywa w takim stosunku to gram, że przegrają maksymalnie seta. Jedna wpadka w postaci przegrania seta może im się zdarzyć, ale więcej myślę, że nie. Słoweńcy wyjdą na parkiet tylko i wyłącznie z zamiarem zdobycia trzech punktów.
 
Ostatnia edycja:
shadow89 512,2K

shadow89

Użytkownik
Belgia - Portugalia
Typ: powyżej 3,5 seta
@1.47 FORTUNA
Belgowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony w pierwszym pojedynku z Serbami, wyłączając pierwszego seta, w którym polegli do 13-stu. Potem jednak wzięli się w garść i potrafili nawet wygrać seta. Portugalia z kolei też potrafiła wykorzystać nieporadność Polaków i wygrali drugiego seta do 22, całe spotkanie przegrali jednak 3:1. Belgowie wygrali 5 ostatnich bezpośrednich pojedynków z Portugalią, lecz są to bardzo odległe spotkania, do których ciężko przywiązywać jakąkolwiek wagę. Dziś jednak jeśli miałby stawiać, to również grałbym w stronę Belgów, jednak bardziej prawdopodobne jest dla mnie, że mecz nie zakończy się w 3 setach. Obecnie są to zespoły na podobnym poziomie, bowiem obydwie grają w rozgrywkach Golden European League.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +348
kacper091097 260,9K

kacper091097

Typer Ligi Mistrzów
Słowacja - Estonia
Słowacja (+4.5pkt.) 1 set
@1.45
LVBET
Słowacja wywarła na mnie dzisiaj pozytywne wrażenie. Zdecydowanie większe niż Estonia, nie mogło być inaczej. Słowacy nie skompromitowali się z Francją, a wręcz przeciwnie momentami grali na wyrównanym poziomie. Estonia skompromitowała się z Łotwą i pewnie tak samo źle już nie zagra tylko, że łatwo też nie powinna mieć. Skoro Słowacy zdobywali średnio ponad 20 punktów na set dzisiaj to z Estonią też są w stanie to zrobić. Estończycy będą już grać pod pewną presją, bo jeśli przegrają to trzecie miejsce, o które realnie powinni teraz walczyć odejdzie bezpowrotnie. Jeśli Słowacy nie będą tracić punktów seriami to postawią się rywalom już od początku meczu.
 
Ostatnia edycja:
korver 121,3K

korver

Użytkownik
Panowie oglądał ktoś wczoraj tych Belgów z Portugalczykami... wróciłem w nocy do domu, odpaliłem statystyki i historię spotkania i nieźle się zdziwiłem. Nie chodzi o porażkę, bywa. Ale wyjść z 0-2 na 2-2 i mieć 7-4 w TB z 40-latkami z Portugalii, którzy oddychali już rękawami i to oddać? Niebywałe na tym poziomie. W nocy śledziłem mecz PanAm Cup, USA-MEX, tam Meksyk przykładowo oddał II seta ze stanu 22-12, 24-18... ale to dzieciaki grają to jeszcze można wybaczyć ;)

Odnośnie dzisiejszych spotkań nie mam pomysłu, kursy są odpowiednie, no może tradycyjnie poza Belgami... Ja bywam konsekwentny do bólu i pewnie znowu im zaufam, ale już tak nie polecam jak uprzednio. Nie będę się powtarzał o składzie Greków, ale jeśli znowu wyjdą w podstawie dwoma 19latkami to wezmę nawet Belgów -1,5 seta.

Ciekawi mnie też Wasza opinia na temat POL-SRB. Wszystkie logiczne znaki na ziemi każą szukać czegoś w stronę Serbów (hcp/+1,5/over 180.5 etc.). Nasi widać potrzebują kilka meczów, by wejść na swój poziom i tu zapala mi się lampka ostrzegawcza. Otóż historia ostatnich spotkań POL-SRB 3-1/3-1/3-2/3-0/3-0... Daleki bywam od takich uogólnień, ale najwidoczniej "leży" nam serbska drużyna. Kibice dopiszą, czaiłem się na to spotkanie i już w pierwszych godzinach od rozpoczęcia sprzedaży na ten dzień bilety były wykupione... Ja chyba odpuszczę, nie lubię stawiać przeciwko Polsce, lubią wtedy utrzeć nosa za brak wiary heh ale kurs @1,3 po tak dobrych meczach Serbii + problemy naszej reprezentacji zupełnie mnie nie zachęca. Mimo, że mam w grze, że Polacy wygrają grupę A.

Słowenia powinna wziąć rewanż za wczoraj, dzisiaj grają z ogórkami i nie będzie tej publiki. Brakuje niestety statystyk z meczów tej grupy na stronie CEV i nie potrafię powiedzieć dlaczego taki słaby wynik zanotowali. Czytałem tylko sprawozdania tekstowe, serwis + publika po stronie czeskiej zrobiły różnicę. Białoruś mega słabo z osłabionymi Włochami, tutaj warto zauważyć braki w składzie. Nie jestem pewien, bo nie oglądałem meczu, ale wg statystyk na przyjęciu zagrał nominalny środkowy... W porównaniu z turniejem ME 2019 jest tylko 1 zawodnik z I składu. Wiadomo, że tam się często skład zmienia, ale mimo to ten wygląda dość przeciętnie.

Hiszpanie mimo 2 porażek z mocnymi rywalami bardzo dobre wrażenie pozostawili. Przegrywają końcówki setów, w ataku trzymają wysoką skuteczność. Kto wie, czy nie powalczą z miernymi (w moim mniemaniu) Finami?

Ruskie i Estonia w zasadzie z nożem na gardle, no może Ruskie jeszcze nie, ale Estonia ma mecz o awans, a takie były plany, celebracja otwarcia mistrzostw z wielką pompą, prezydent kraju, inni oficjele obecni na meczu i do budy... dzisiaj jak przegrają to zostaną szansę matematyczne, bo przecież FRA i GER to trochę inna galaktyka...

Ciężkie mecze dzisiaj, niby wyższe kursy, ale dla mnie niewystarczająco wysokie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +207
korver 121,3K

korver

Użytkownik
Ja nie skorzystam, bo nie do końca wierzę we włoską drużynę w takim składzie personalnym, ale STS ma ładnego babola:

ITA wygra grupę B @2,75 (Fortuna @1,42...), jak ktoś nie wierzy w BUL to można nawet zrobić pseudo-surebeta, grając na SLO w Fortunie mamy blisko 50% przy założeniu, że grupę wygra albo ITA albo SLO.

Nie namawiam, zwykła matematyka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
tyksiol 3,4K

tyksiol

Użytkownik
Panowie oglądał ktoś wczoraj tych Belgów z Portugalczykami... wróciłem w nocy do domu, odpaliłem statystyki i historię spotkania i nieźle się zdziwiłem. Nie chodzi o porażkę, bywa. Ale wyjść z 0-2 na 2-2 i mieć 7-4 w TB z 40-latkami z Portugalii, którzy oddychali już rękawami i to oddać? Niebywałe na tym poziomie. W nocy śledziłem mecz PanAm Cup, USA-MEX, tam Meksyk przykładowo oddał II seta ze stanu 22-12, 24-18... ale to dzieciaki grają to jeszcze można wybaczyć ;)

Odnośnie dzisiejszych spotkań nie mam pomysłu, kursy są odpowiednie, no może tradycyjnie poza Belgami... Ja bywam konsekwentny do bólu i pewnie znowu im zaufam, ale już tak nie polecam jak uprzednio. Nie będę się powtarzał o składzie Greków, ale jeśli znowu wyjdą w podstawie dwoma 19latkami to wezmę nawet Belgów -1,5 seta.

Ciekawi mnie też Wasza opinia na temat POL-SRB. Wszystkie logiczne znaki na ziemi każą szukać czegoś w stronę Serbów (hcp/+1,5/over 180.5 etc.). Nasi widać potrzebują kilka meczów, by wejść na swój poziom i tu zapala mi się lampka ostrzegawcza. Otóż historia ostatnich spotkań POL-SRB 3-1/3-1/3-2/3-0/3-0... Daleki bywam od takich uogólnień, ale najwidoczniej "leży" nam serbska drużyna. Kibice dopiszą, czaiłem się na to spotkanie i już w pierwszych godzinach od rozpoczęcia sprzedaży na ten dzień bilety były wykupione... Ja chyba odpuszczę, nie lubię stawiać przeciwko Polsce, lubią wtedy utrzeć nosa za brak wiary heh ale kurs @1,3 po tak dobrych meczach Serbii + problemy naszej reprezentacji zupełnie mnie nie zachęca. Mimo, że mam w grze, że Polacy wygrają grupę A.

Słowenia powinna wziąć rewanż za wczoraj, dzisiaj grają z ogórkami i nie będzie tej publiki. Brakuje niestety statystyk z meczów tej grupy na stronie CEV i nie potrafię powiedzieć dlaczego taki słaby wynik zanotowali. Czytałem tylko sprawozdania tekstowe, serwis + publika po stronie czeskiej zrobiły różnicę. Białoruś mega słabo z osłabionymi Włochami, tutaj warto zauważyć braki w składzie. Nie jestem pewien, bo nie oglądałem meczu, ale wg statystyk na przyjęciu zagrał nominalny środkowy... W porównaniu z turniejem ME 2019 jest tylko 1 zawodnik z I składu. Wiadomo, że tam się często skład zmienia, ale mimo to ten wygląda dość przeciętnie.

Hiszpanie mimo 2 porażek z mocnymi rywalami bardzo dobre wrażenie pozostawili. Przegrywają końcówki setów, w ataku trzymają wysoką skuteczność. Kto wie, czy nie powalczą z miernymi (w moim mniemaniu) Finami?

Ruskie i Estonia w zasadzie z nożem na gardle, no może Ruskie jeszcze nie, ale Estonia ma mecz o awans, a takie były plany, celebracja otwarcia mistrzostw z wielką pompą, prezydent kraju, inni oficjele obecni na meczu i do budy... dzisiaj jak przegrają to zostaną szansę matematyczne, bo przecież FRA i GER to trochę inna galaktyka...

Ciężkie mecze dzisiaj, niby wyższe kursy, ale dla mnie niewystarczająco wysokie.
Holendrzy powalczą o seta ? Czy lepiej Ruskie -1.5
 
C 235,1K

czary-mary

Użytkownik
Trebelek @ 2,71

Chorwacja
vs Łotwa ----------> Chorwaci @ 1.90
Słowenia
vs Czarnogóra ----> Słowenia @ 1.05
Belgia
vs Grecja ------------------> Belgia @ 1.36

Dzisiaj z szerokiej oferty na tapetę 3 powyższe typy. Kurs łączny bardzo atrakcyjny. Na moje oko nie ma co się tutaj nie udać.

Typ główny to zwycięstwo Chorwatów. Kursy (póki co) są wyrównane tylko i wyłącznie z powodu niespodziewanego zwycięstwo Łotyszy w meczu z Estończykami. Kursy na Chorwatów będą spadać. To nie ulega wątpliwości. Łotysze tak na prawdę nie pokazali nic nadzwyczajnego w meczu otwarcia. Jest to bardzo słaby personalnie zespół, w którym wyróżnia się jedynie atakujący Olympiakosu Pireus - Egleskalns. Reszta to siatkarze z bardzo słabym CV. Zwyciężają tylko od wielkiego dzwonu i nie ma szans na powtórkę z rozrywki w spotkaniu z Chorwatami. Na rozpoczęcie ME przegrali z Niemcami, ale nie ma co się oszukiwać. Nikt nie dawał im większych szans w tym starciu. Chorwacja to przede wszystkim trójka bardzo solidnych zawodników. Przyjęcie - rozegranie - atak. Trio Marko Sedlacek - Tsimafei Zhukouski - Leo Andrić, czyli zawodnicy ograni w wielkich klubach. Nie ma możliwosci, by coś tutaj nie wyszło. Biorą gładko ten mecz, który jest im niezbędny w walce o awans.

Do tego dokładam Słoweńców, którzy są wymieniani jako jedni z faworytów do medalu. Na początku ME falstart i porażka. Limit błędów wykorzystany. Takich zawodników jak Urnaut, Cebulj, Stern, Kozamernik, Pajenk nie trzeba nikomu przedstawiać. Po stronie Czarnogórców nie ma choćby jednego zawodnika, który mógłby im dorównać. Spodziewam się bardzo szybkiego spotkania i pogromu

Belgowie z nożem na gardle. Niespodziewana porażka po tie-breaku z Portugalczykami plus wpisana w koszty przegrana z Serbami (chociaż warto odnotować - jednego seta urwali). Pomimo tym porażkom niewyobrażalne wydaje się, żeby Grecy byli w stanie nawiązać z nimi walkę. Sam niski skrzydłowy Protopsaltis nic nie zdziała w meczu z solidnymi Belgami. Przyjmujący z najwyższej pólki Sam Deroo, rozgrywający Stijn D'Hulst, atakujący Hendrik Tuerlinckx, przyjmujący Tomas Rousseaux to na tyle mocni zawodnicy, że każdy stracony set w meczu ze słabiutkimi Grekami będzie bardzo dużą niespodzianką.
 
zimny94 19,7K

zimny94

Użytkownik
Panowie oglądał ktoś wczoraj tych Belgów z Portugalczykami... wróciłem w nocy do domu, odpaliłem statystyki i historię spotkania i nieźle się zdziwiłem. Nie chodzi o porażkę, bywa. Ale wyjść z 0-2 na 2-2 i mieć 7-4 w TB z 40-latkami z Portugalii, którzy oddychali już rękawami i to oddać? Niebywałe na tym poziomie. W nocy śledziłem mecz PanAm Cup, USA-MEX, tam Meksyk przykładowo oddał II seta ze stanu 22-12, 24-18... ale to dzieciaki grają to jeszcze można wybaczyć ;)

Odnośnie dzisiejszych spotkań nie mam pomysłu, kursy są odpowiednie, no może tradycyjnie poza Belgami... Ja bywam konsekwentny do bólu i pewnie znowu im zaufam, ale już tak nie polecam jak uprzednio. Nie będę się powtarzał o składzie Greków, ale jeśli znowu wyjdą w podstawie dwoma 19latkami to wezmę nawet Belgów -1,5 seta.

Ciekawi mnie też Wasza opinia na temat POL-SRB. Wszystkie logiczne znaki na ziemi każą szukać czegoś w stronę Serbów (hcp/+1,5/over 180.5 etc.). Nasi widać potrzebują kilka meczów, by wejść na swój poziom i tu zapala mi się lampka ostrzegawcza. Otóż historia ostatnich spotkań POL-SRB 3-1/3-1/3-2/3-0/3-0... Daleki bywam od takich uogólnień, ale najwidoczniej "leży" nam serbska drużyna. Kibice dopiszą, czaiłem się na to spotkanie i już w pierwszych godzinach od rozpoczęcia sprzedaży na ten dzień bilety były wykupione... Ja chyba odpuszczę, nie lubię stawiać przeciwko Polsce, lubią wtedy utrzeć nosa za brak wiary heh ale kurs @1,3 po tak dobrych meczach Serbii + problemy naszej reprezentacji zupełnie mnie nie zachęca. Mimo, że mam w grze, że Polacy wygrają grupę A.

Słowenia powinna wziąć rewanż za wczoraj, dzisiaj grają z ogórkami i nie będzie tej publiki. Brakuje niestety statystyk z meczów tej grupy na stronie CEV i nie potrafię powiedzieć dlaczego taki słaby wynik zanotowali. Czytałem tylko sprawozdania tekstowe, serwis + publika po stronie czeskiej zrobiły różnicę. Białoruś mega słabo z osłabionymi Włochami, tutaj warto zauważyć braki w składzie. Nie jestem pewien, bo nie oglądałem meczu, ale wg statystyk na przyjęciu zagrał nominalny środkowy... W porównaniu z turniejem ME 2019 jest tylko 1 zawodnik z I składu. Wiadomo, że tam się często skład zmienia, ale mimo to ten wygląda dość przeciętnie.

Hiszpanie mimo 2 porażek z mocnymi rywalami bardzo dobre wrażenie pozostawili. Przegrywają końcówki setów, w ataku trzymają wysoką skuteczność. Kto wie, czy nie powalczą z miernymi (w moim mniemaniu) Finami?

Ruskie i Estonia w zasadzie z nożem na gardle, no może Ruskie jeszcze nie, ale Estonia ma mecz o awans, a takie były plany, celebracja otwarcia mistrzostw z wielką pompą, prezydent kraju, inni oficjele obecni na meczu i do budy... dzisiaj jak przegrają to zostaną szansę matematyczne, bo przecież FRA i GER to trochę inna galaktyka...

Ciężkie mecze dzisiaj, niby wyższe kursy, ale dla mnie niewystarczająco wysokie.
Polska -1.5 @1.69
Co Ty opowiadasz o dwóch super meczach Serbi? Pierwszego nie widziałem, wczorajszy z Ukrainą już tak. Była to straszna padaka, na przyjęciu słabiutko w ataku też bez szału bo przyjęcie kulało a sam Kovacic był do ściągnięcia , fochy serwis gdzieś dwa metry obok boiska, czapa za czapa...
W Ukrainie grał tak naprawdę jeden zawodnik - Plotnicky a i tak prawie ugrali 2 sety
 
M 2,3K

minioo

Użytkownik
Polska -1.5 @1.69
Co Ty opowiadasz o dwóch super meczach Serbi? Pierwszego nie widziałem, wczorajszy z Ukrainą już tak. Była to straszna padaka, na przyjęciu słabiutko w ataku też bez szału bo przyjęcie kulało a sam Kovacic był do ściągnięcia , fochy serwis gdzieś dwa metry obok boiska, czapa za czapa...
W Ukrainie grał tak naprawdę jeden zawodnik - Plotnicky a i tak prawie ugrali 2 sety
Mecz, meczowi nierówny… myśle, że mobilizacja drużyny Serbii na naszych reprezentantów a na reprezentacje Ukrainy jest całkowicie odmienna. Wczoraj nie zdominowali przeciwnika ale zagrali pewnie na jakieś 70% możliwości nie wspominając o koncentracji.. a to wystarczyło by wygrać 3-0.
 
korver 121,3K

korver

Użytkownik
Polska -1.5 @1.69
Co Ty opowiadasz o dwóch super meczach Serbi? Pierwszego nie widziałem, wczorajszy z Ukrainą już tak. Była to straszna padaka, na przyjęciu słabiutko w ataku też bez szału bo przyjęcie kulało a sam Kovacic był do ściągnięcia , fochy serwis gdzieś dwa metry obok boiska, czapa za czapa...
W Ukrainie grał tak naprawdę jeden zawodnik - Plotnicky a i tak prawie ugrali 2 sety
Typu nie neguję, wręcz życzę sobie, by Ci weszło (mam Polaków na zwycięzcę grupy A).
Co do merytoryki to nie podejmuję dyskusji. Nie widziałeś pierwszego meczu, oceniasz na podstawie wczorajszego - Twoje prawo. Uros Kovacevic dostał wczoraj 3 bloki. Niewiele jak na określenie "czapa za czapą". W Portugalii nie grał nikt, a wygrali seta z Polską, tzn. Polacy sami seta oddali. Brak argumentów, by na cokolwiek odpowiedzieć merytorycznie. W bukmacherce nie chodzi o to, by mieć rację, tylko zarabiać pieniądze. I tego Ci życzę.
Post automatycznie złączony:

Holendrzy powalczą o seta ? Czy lepiej Ruskie -1.5
Pytanie 50/50. Naprawdę nie wiem.
 
intelowiec 68,4K

intelowiec

Użytkownik
Mecz: Serbia - Polska
Typ: Powyżej 180,5 pkt
Kurs: 1,84
Buk: Fortuna

Zapowiada się niezwykle emocjonujące spotkanie o prymat w grupie A, a co za tym idzie, nieco łatwiejszą (przynajmniej teoretycznie) drogę w dalszej części turnieju.

Smaczku rywalizacji dodaje fakt, że Serbia nie wystąpiła w turnieju olimpijskim (takie niestety w światowej federacji panują dziwne zasady, że wiele potęg zostaje w domu, a drogę otwartą mają kelnerzy z innych zakątków globu), natomiast Polacy co prawda wystąpili, ale zawiedli i na pewno na Mistrzostwach Europy chcieliby udowodnić, że nadal należą do światowego topu. Obu drużynom nie zabraknie więc motywacji do walki.

W nieco lepszej sytuacji znajdują się Polacy, ponieważ rozegrali tylko jeden dość łatwy mecz i mieli dzień przerwy - Serbowie natomiast zmuszeni są grać już trzeci dzień z rzędu (naprawdę nie rozumiem tego terminarza). Jeśli ten czynnik spowodował tak duże zaniżenie kursu na Polskę, to uważam, że jest to spore niedociągnięcie buków, ponieważ bałkańskie charaktery na pewno nie pozwolą Serbom odpuścić i spodziewam się, że w tym meczu iskry będą leciały na całego.

Ponadto, o ile Serbia grała w dotychczasowych dwóch meczach w miarę stabilną siatkówkę, nie można tego powiedzieć o naszym zespole, który w drugiej partii z Portugalią miał okres zawahania i wyglądało to tak, jakby natrętne koszmary z olimpiady powróciły i jakby ktoś naszym chłopakom na chwilę wyłączył prąd. Na szczęście szybko się pozbierali, mieli czas na regenerację i z pewnością dziś będą wyglądali solidnie.

Serbia również nie odpuści - historia ostatnich pięciu potyczek, w których bezproblemowe wygrane odnosili Polacy, na pewno nie odzwierciedla siły i poziomu obu reprezentacji i według mnie dziś szykuje się przysłowiowa bitwa na noże. Dlatego właśnie na to spotkanie wybrałem zakład na ilość punktów, bo do trafienia wyniku wystarczą cztery sety i w każdym wynik 25:20 (w jednym 25:21), co powinno zostać osiągnięte bez zbędnego wysiłku. Dla odważnych polecałbym kierować się w kierunku Serbii, bo dla mnie szanse w tym meczu są 50/50, a kurs na Serbię 3,50 lub na handi setowe (+1,5) na Serbów (dla mniej zorientowanych - zakład trafiony jest również przy porażce Serbii 2:3) za 2,16 wyglądają całkiem zachęcająco.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +15
U 0

Usunięty użytkownik 172435

Gość
Serbia - Polska
typ: Polska wygra
kurs: 1.33 Fortuna

Dziś wieczorem zmierzą się dwie doświadczone drużyny które mierzą wysoko. I według mnie z tego pojedynku zwycięsko wyjdzie nasza drużyna. W ostatnim meczu przeciwko Portugali zagraliśmy bardzo kiepsko jeśli chodzi o zagrywkę. Byliśmy przyzwyczajani do asów a jednak się one nie pojawiały, jednak myślę że dziś Polacy dadzą radę się wstrzelić w boisko i nie będą popełniać tak częstych błędów jak to było przedwczoraj. Serbia natomiast zdołała pokonać już dwie drużyny Ukraine i Beligę jednak nie są to drużny nawet troche poziomem przypominające Polskę.
 
Do góry Bottom