>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Europy 2021 mężczyzn (01.09 - 19.09.2021)

zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Przed nami kolejny ciekawy i interesujący turniej w siatkówce tym razem panów.
Turniej odbywa się w 4 krajach - Polska, Czechy, Finlandia, Estonia
Wiele krajów postanowiło dać odpocząć kilku siatkarzom więc należy na to na pewno zwrócić szczególną uwagę kogo brakuje.

Bez nazwy.png

Z każdej grupy wychodzi 4 najlepsze zespoły, która zagrają w 1/8 finału.

Zapraszam do analizowania, podawania swoich propozycji.
Powodzenia​
 
J 3K

josh91

Użytkownik
FINLANDIA

rozgrywający: Eemi Tervaportti, Mikko Esko
przyjmujący: Anti Ronkainen, Niklas Seppanen, Niko Suihkonen,
atakujący: Urpo Sivula, Aaro Nikula, Joonas Jokela, Antti Sakari Makinen
środkowi: Tommi Siirila Sauli Sinkkonen, Miki Jauhiainen
libero: Lauri Kerminen, Voitto Koykka

MACEDONIA

rozgrywający: Gjorgi Gjorgiev, Filip Despotovski
przyjmujący: Vlado Milev, Aleksandar Ljaftov, Stojan Iliev, Luka Kostkij
atakujący: Nikola Gjorgiev, Vase Mihailov
środkowi: Slave Nakov, Filip Madjunkov, Risto Nikolov, Filip Savovski
libero: Darko Angelovski, Filip Nikolovski

ESTONIA

rozgrywający: Renet Vanker, Robert Viiber
przyjmujący: Karli Allik, Mart Tammearu, Robert Taht, Kristo Kollo, Albert Hurt
atakujący: Renee Teppan, Oliver Venno
środkowi: Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Andri Aganits
libero: Silver Maar, Rait Rikberg

ŁOTWA

rozgrywający: Deniss Petrovs, Edvins Skruders
przyjmujący: Romans Sauss, Kristaps Smits, Atvars Ozolins, Renars Pauls Jansons
atakujący: Hermans Egleskans, Edvards Buivids, Kristaps Platacs, Kristers Dardzans
środkowi: Toms Svans, Gustavs Freimanis
libero: Ingars Ivanovs, Artems Petrovs

SERBIA

rozgrywający: Nikola Jovovic, Vuk Todorobvic
przyjmujący: Uros Kovacevic, Nemanja Petric, Marko Ivovic, Pavle Peric
atakujący: Aleksandar Atanasijevic, Drazen Luburic
środkowi: Aleksandar Okolić, Petar Krsmanovic, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac
libero: Nikola Pekovic, Neven Majstrovic

NIEMCY

rozgrywający: Jan Zimmermann, Johannes Tille
przyjmujący: Christian Fromm, Denys Kaliberda, Moritz Karlitzek, Moritz Reichert, Ruben Schott
atakujący: Georg Grozer, Linus Weber
środkowi: Florian Krage, Tobias Krick, Anton Brehme, Yannick Goralek
libero: Julian Zenger

TURCJA

rozgrywający: Ramazan Efe Mandiraci, Murat Yenipazar, Ogulcan Yatgin
przyjmujący: Baturalp Burak Gungor, Yigit Gulmezoglu, Efe Bayram
atakujący: Adis Lagumdzija, Mirza Lagumdzija
środkowi: Vahit Emre Savas, Oguzhan Karasu, Mert Matic, Bedirhan Bulbul
libero: Beytullah Hatipglu, Caner Ergul

ROSJA

rozgrywający: Igor Kobzar, Pavel Pankov
przyjmujący: Yaroslav Podlesnykh, Fedor Voronkov, Dmitrii Volkov, Pavel Tetyukhin
atakujący: Egor Kliuka, Maksim Zhigalov, Kirill Klets
środkowi: Ilia Vlasov, Artem Volvich, Ivan Iakovlev, Ilyas Kurkaev
libero: Valentin Golubev, Evgeny Baranov

FRANCJA

rozgrywający: Benjamin Toniutti, Antoine Brizard
przyjmujący: Earvin Ngapeth, Trevor Clevenot, Yacine Louati, Francois Rebeyrol
atakujący: Jean Patry, Theo Faure
środkowi: Barthelemy Chinenyeze, Nicolas Le Goff, Daryl Bultor, Mousse Gueye
libero: Jenia Grebennikov, Benjamin Diez

SŁOWENIA

rozgrywający: Dejan Vinčič, Gregor Ropret
przyjmujący: Tine Urnaut, Klemen Čebulj, Rok Možič, Žiga Štern
atakujący: Tonček Štern, Alen Šket
środkowi: Alen Pajenk, Jan Kozamernik, Matic Videčnik, Sašo Štalekar
libero: Jani Kovačič, Jan Klobučar

WŁOCHY

rozgrywający: Simone Giannelli, Riccardo Sbertoli
przyjmujący: Alessandro Michieletto, Daniele Lavia, Francesco Recine, Mattia Bottolo
atakujący: Giulio Pinali, Yuri Romano
środkowi: Simone Anzani, Gianluca Galassi, Fabio Ricci, Lorenzo Cortesia
libero: Fabio Balaso, Alessandro Piccinelli

BELGIA

rozgrywający: Stijn D'Hulst, Matthias Valkiers
przyjmujący: Sam Deroo, Tomas Rousseaux, Mathijs Desmet, Matthi Verhanneman
atakujący: Hendrik Tuerlinckx, Bram Van Den Dries
środkowi: Arno Van de Velde, Wout D'Heer, Lennert Van Elsen, Elias Thys
libero: Jelle Ribbens, Martin Perin

POLSKA

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
Przyjmujący: Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Tomasz Fornal
Atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek
Środkowi: Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek
Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek

składy kolejnych zespołów będę dodawał w tym poście!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +24
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
1. Estonia - Łotwa, wynik 3-0 dla Estonii, kurs 1.53 Fortuna

Początek ME i już rzuca się w oczy pierwsze spotkanie, w których jedna drużyna prezentuje wyraźnie wyższy poziom od drugiej. Estonia radziła sobie całkiem nieźle w ostatnim czasie i odnotowała kilka ważnych zwycięstw. Łotwa w tym samym czasie wszystko przegrywa - najczęściej do zera lub ewentualnie 3-1. W bezpośrednich pojedynkach tych drużyn - Estonia zawsze była górą. W zasadzie tutaj nie ma wątpliwości kto wygra, ale to czy skończy się to 3-0 lub 3-1. Estończycy na pewno są bardziej zmobilizowani, by osiągnąć coś na tych mistrzostwach, a awans z grupy wydaje się być jak najbardziej w ich zasięgu. Myślę, że lepsza na papierze ekipa, z większym potencjałem kadrowym wygra to spotkanie.
 
Ostatnia edycja:
djkruko 77,2K

djkruko

Mistrz Czterech Skoczni
Fajnie że podajecie te powołania. Jednakże dla przeciętnego typera większość nazwisk jest po prostu nieznana. A turniej w fazie grupowej typuję się fajnie. Można by po podaniu danej kadry dodać jakąś informacje że są jakieś poważniejsze osłabienia? Bo gdzieś wyczytałem że nie wszyscy przyjechali pełnymi składami.
 
J 3K

josh91

Użytkownik
Fajnie że podajecie te powołania. Jednakże dla przeciętnego typera większość nazwisk jest po prostu nieznana. A turniej w fazie grupowej typuję się fajnie. Można by po podaniu danej kadry dodać jakąś informacje że są jakieś poważniejsze osłabienia? Bo gdzieś wyczytałem że nie wszyscy przyjechali pełnymi składami.
Włosi bez Juantoreny i Zaytseva
Rosjanie bez Mikhaylova i Poletaeva - prawdopodobnie Kliuka będzie grał jako atakujący
Niemcy bez Kampy ale wraca Grozer na atak
Bułgaria prawdopodobnie bez Tsvetana Sokolova
Francja bez Boyera
 
Otrzymane punkty reputacji: +69
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Godzina: 18:00
Estonia - Łotwa
Typ: Estonia poniżej 77.5 pkt @1.65 Fortuna


Uważam podobnie jak lucaxx95. Estonia nie jest faworytem grupy D, ale na starcie podejmuje absolutnego outsidera nie tylko swojej grupy, ale także całych mistrzostw. Jedynie Macedonia Północna oceniana jest niżej w hierarchii sił ekip biorących udział w evencie. Siatkarze estońscy znają dobrze rywala, bowiem na przestrzeni ostatnich trzynastu miesięcy podejmowali go sześciokrotnie - i za każdym razem wygrywali, zdobywając 18 setów, a oddając... trzy. Po raz ostatni obydwaj rywale spotkali się na początku czerwca i odnieśli pewne zwycięstwo 3:0 (oddając odpowiednio 20, 17 i 16 punktów w każdym secie). Podobnie było tydzień wcześniej 23, 13 i 11 punktów w poszczególnych setach dla Łotwy). Nie sądzę, aby zupełnie inny scenariusz miał miejsce właśnie dzisiaj. Przeciwnie - spodziewam się raczej jednostronnego widowiska.
 
Ostatnia edycja:
T 27,4K

trynek85

Użytkownik
Godzina: 18:00
Estonia - Łotwa
Typ: Estonia poniżej 77.5 pkt @1.65 Fortuna


Uważam podobnie jak lucaxx95. Estonia nie jest faworytem grupy D, ale na starcie podejmuje absolutnego outsidera nie tylko swojej grupy, ale także całych mistrzostw. Jedynie Macedonia Północna oceniana jest niżej w hierarchii sił ekip biorących udział w evencie. Siatkarze estońscy znają dobrze rywala, bowiem na przestrzeni ostatnich trzynastu miesięcy podejmowali go sześciokrotnie - i za każdym razem wygrywali, zdobywając 18 setów, a oddając... trzy. Po raz ostatni obydwaj rywale spotkali się na początku czerwca i odnieśli pewne zwycięstwo 3:0 (oddając odpowiednio 20, 17 i 16 punktów w każdym secie). Podobnie było tydzień wcześniej 23, 13 i 11 punktów w poszczególnych setach dla Łotwy). Nie sądzę, aby zupełnie inny scenariusz miał miejsce właśnie dzisiaj. Przeciwnie - spodziewam się raczej jednostronnego widowiska.
Łotysze mają niezłego atakującego Egleskasa, przy ciut gorszych chwilach Estończyków mogą ugrać seta, lepiej chyba dorzucić Polaków 3-0 +Słowenia i wychodzi podobny(a bardziej pewny) kurs ogólny
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Łotysze mają niezłego atakującego Egleskasa, przy ciut gorszych chwilach Estończyków mogą ugrać seta, lepiej chyba dorzucić Polaków 3-0 +Słowenia i wychodzi podobny(a bardziej pewny) kurs ogólny
Być może masz rację. Dlatego wsparłem się dodatkowymi 2-ma punktami w razie jakiegoś seta gdzie będzie np. 26:24. Myślę jednak, że sam Egleskas tego nie ugra, choć życzę im jak najlepiej. Graj jak proponujesz, trzymam kciuki :)
 
korver 121,3K

korver

Użytkownik
Ja póki co zakłady długoterminowe:

POLSKA wygra ME @3,00
Pożegnalny turniej Heynena, zawodnicy jak prawdziwi fighterzy zapowiadają walkę o zmazanie plamy za IO, nikt nie wziął wolnego tak jak ówcześnie planowano i chcą przed swoją publiką udowodnić swoją wartość. Patrząc na osłabienia pozostałych rywali (RUS bez atakującego, ITA bez dwóch najlepszych zawodników, FRA z nowym trenerem) jestem w stanie zaryzykować po takim kursie. Po wyjściu z grupy jakbym nie kombinował z rywalami to ciężko będzie ugrać taki kurs, grając na POL co rundę.

POLSKA wygra grupę A + TURCJA 1-3 w grupie C + BEL 1-4 w grupie A @3,00 fortuna
Polska wypowiedziałem się powyżej. Z racjonalnych rywali mamy tylko Serbów. Z całym szacunkiem dla UKR/BEL/POR/GRE, ale to poziom niżej co najmniej. Są to zespoły waleczne, ale nie wyobrażam sobie porażek z nimi, szczególnie przed własną publiką. Tu korzystamy dodatkowo z dobrego kursu, STS ma na takie samo rozwiązanie @1,3, w necie widziałem maks @1,4. Można pokombinować i pograć w Fortunie bez podatku w określonych godzinach.

TUR 1-3
Sprawa prosta, Turcja z Lagumdziją na ataku powinna powalczyć z HOL o II miejsce. Rosja poza zasięgiem. Drużyny pokroju FIN/SPA/MCD są dla mnie dużo poniżej. Jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego to III miejsce spokojnie dla TUR, a podkreślę, że i z HOL mogą powalczyć o coś więcej, więc lekki bufor bezpieczeństwa jest. Gwoli ścisłości TUR bez doświadczonego rozgrywającego i na libero też lekka zmiana. Pozostałe pozycje w chwili obecnej najlepsze co mają. Finowie u siebie mogą chcieć powalczyć, ale nie będą faworytem w starciu z TUR.

BEL 1-4
Jest pełny skład, niezłe przygotowania. POL i SRB poza zasięgiem, ale z UKR już powinna być równa walka o awans z miejsca 3-4. Portugalia i Grecja wg mnie to dużo słabsze drużyny.
Post automatycznie złączony:

Włosi bez Juantoreny i Zaytseva
Rosjanie bez Mikhaylova i Poletaeva - prawdopodobnie Kliuka będzie grał jako atakujący
Niemcy bez Kampy ale wraca Grozer na atak
Bułgaria prawdopodobnie bez Tsvetana Sokolova
Francja bez Boyera
U Bułgarów brak jeszcze libero Salparova oraz dwóch doświadczonych środkowych, a więc brak aż 4 podstawowych zawodników. Nie są to może tak znaczące osłabienia jak Sokolov, chyba zwykłe odmłodzenie reprezentacji.
Powrót Grozera do GER nieco zaskakujący. Co turniej kończy karierę w reprezentacji, by po jakimś czasie wrócić. Brakuje tak jak napisano wyżej Kampy na rozegraniu oraz doświadczonego Bohme na środków, ale tu jest dobre zastępstwo w postaci zdolnego Brehme, obdarzonego groźną zagrywką.

W Macedonii brakuje środkowego.

FULL SKŁADY: HOL, POR, UKR, POL, BEL, SRB, SLO, FRA (Boyer to obecnie nie jest I atakujący), FIN (wrócił nawet ponad 40-letni Esko)
CZE tradycyjnie bez Dzavoronoka na przyjęciu, nie wiem czy tam jest jakiś konflikt, ale szkoda, bo zawodnik w lidze włoskiej zbiera dobre noty i byłby mocnym wzmocnieniem dla reprezentacji Czech. Pozostali zawodnicy są w kadrze.
RUS bez ataku, reszta jest, więc mimo to będą groźni.
ITA bez ataku Zaytsev i Juantorena na przyjęciu, o ile młody Michieletto daje radę, tak Pinali na ataku i Lavia na przyjęciu to dużo słabiej. Włosi wg mnie bez szans na medal.
TUR bez rozgrywającego i libero, ale mocna i zdolna młodzież + doświadczenie.
LAT bez środkowego, za niego dwóch młodych z roczników 2002.
GRE w porównaniu z 2019 brak przyjmującego Fragkos i rozgrywacza, ale już z kwalami z 2021 roku jest full, tylko tam dość zawiedli, porażka z Czarnogórą. Wydaje mi się, że reprezentacja ta zrobiła mały regres w porównaniu z zeszłymi latami. Mój typ to ostanie miejsce w grupie i przegrane wszystkie mecze.
SPA brak przyjmującego z I składu oraz libero z ME 2019. Dochodzi za to ciekawy gracz na pozycji atakującego Colito, aczkolwiek wydaje mi się, że Villena jest nie do ruszenia na tej pozycji.
SVK brak tylko rozgrywającego, są fajne skrzydła w postaci Krisko, Pataka, Michalovica czy Firkala. Szału nie zrobią, ale punkty jakieś mogą urwać faworytom.

To tyle na szybko, kilku reprezentacji jeszcze nie sprawdzałem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +329
G 11K

GórnyŚląsk1989

Użytkownik
Dzisiaj mamy dwa mecze o godz. 18

Estonia-Łotwa typ 1 -17.5 punktu kurs 1.88
Finlandia-Macedonia typ over 3.5 seta kurs 1.65

Estonia gra u siebie i jest o klasę lepszym zespołem od Łotwy. H2h również świetne.

Finlandia również gra u siebie i powinna wygrać. Jednak liczę na w miarę równy pojedynek i urwanie seta przez Macedonie
 
Ostatnia edycja:
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
1200x628.jpg

W tym tygodniu w grze US Open oraz siatkarskie Mistrzostwa Europy! Odbieraj freebety 50 zł od dziś do piątku grając przez naszą aplikację! Wystarczy, że zagrasz zakład, a kolejny, darmowy na jedną ze wspomnianych imprez, znajdzie się na Twoim koncie! Ale uwaga - masz tylko jedną godzinę, aby go wykorzystać!
1. Zagraj zakład

  • Postaw zakład przez naszą aplikację za dokładnie 79 zł
  • Jeśli nie masz naszej aplikacji, możesz ją pobrać W TYM MIEJSCU
  • Na dowolny sport, ligę, wydarzenie
  • Kupon AKO z minimum 3 zdarzeniami
  • Kurs minimalny pojedynczego zdarzenia - 1.40
2. Odbierz freebet
  • Otrzymasz freebet 50 zł zaraz po spełnieniu warunków
  • Możesz odebrać po jednym takim freebecie od 31.08 do 3.09
  • Freebetem grasz jak chcesz na ofertę LIVE na siatkarskie ME Mężczyzn 2021 oraz US Open
  • Pamiętaj tylko, aby zagrać nim również przez apkę!
  • Freebet pojawi się na Twoim koncie automatycznie po zagraniu zakładu!
  • UWAGA! Freebet należy wykorzystać w ciągu 1 godziny od momentu otrzymania
3. Czas trwania
  • Od 31.08, godz. 16:00 do 3.09, godz. 23:59
  • Każdemu Graczowi przysługuje jeden freebet każdego dnia trwania promocji
  • W przypadku zagrania więcej kuponów dziennie, do promocji kwalifikuje się pierwszy zagrany
  • W promocji nie biorą udziału kupony zawarte za środki bonusowe oraz zakłady systemowe

Nie masz konta w Betfan, nic straconego - załóż je wchodząc na betfan.pl lub klikając w baner i odbierz bonus
0b0f7b4640.png
 
kacper091097 198,2K

kacper091097

Użytkownik
Polska 3:0 @1.42 fortuna
Wiadomo, że Polacy są faworytem turnieju, ale mecz z Portugalią nie będzie należał do najważniejszych na tych mistrzostwach. Zabawa dla naszych reprezentantów zacznie się pewnie dopiero w fazie pucharowej. Nie zmienia to faktu, że taką ekipę jak Portugalia powinnismy spokojnie ograć. Oglądałem parę spotkań Portugalii w Lidze Europejskiej i zdecydowanie nie jest to ta drużyna co kilka lat temu, kiedy łapała się do VNL. Polacy powinni spokojnie i pewnie wygrać i zachować więcej sił na kolejne spotkania.
 
Ostatnia edycja:
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Polska - Portugalia, powyżej 128.5 punktów, Fortuna @1.41

Polacy to jeden z potencjalnych faworytów do końcowego triumfu. Portugalczycy są za to największym underdogiem dzisiejszego dnia, jednak przy odrobinie szczęścia i nieco lekceważącej gry naszych - są w stanie nieco podbić punktami próg 128.5, który wydaje się być jak najbardziej do trafienia. Myślę, że wszystko zamknie się w 3 setach i 3-0 dla Polaków, jednak 54 punkty w ciągu 3 setów z perspektywy Portugalii to nie jest coś nieosiągalnego. Średnio 18 punktów na set, co myślę że się uda.
 
Ostatnia edycja:
shadow89 512,2K

shadow89

Użytkownik
Polska - Portugalia
typ: Polska poniżej 79,5pkt
@1.44 FORTUNA
Polacy są zdecydowanym faworytem spotkania i ciężko się temu nie dziwić. Obydwie drużyny dzieli klasowa przepaść, nie wspominając już o doświadczeniu na arenie międzynarodowej. Warto tutaj także nadmienić fakt, że Polacy swoje spotkania w fazie grupowej będą rozgrywać w krakowskiej Tauron Arenie. Dzięki czemu będą mieli po swojej stronie najlepszą publiczność na świecie. Biało-Czerwonymi w 2019 roku pokonali Portugalię 3:0 w meczu rozgrywanym w ramach Ligi Narodów. Chyba nikt nie zaprzeczy, że obecnie Polacy są rywalem z o wiele wyższej półki i jakikolwiek inny wynik niż powtórka 3:0 poczytywany będzie za sporą niespodziankę. Portugalczycy grali w obecnym roku w Golden European League i zajęli ostatnie miejsce z jednym zwycięstwem i pięcioma porażkami. Polacy wystąpili na z kolei na Igrzyskach Olimpijskich, lecz nie zdołali przełamać klątwy i odpadli po dramatycznym spotkaniu z Francuzami w 1/4 finału. Teraz czas na udowodnienie swojej wartości i zdobycie medalu na ME.
 
Ostatnia edycja:
korver 121,3K

korver

Użytkownik
Ja póki co zakłady długoterminowe:

POLSKA wygra ME @3,00
Pożegnalny turniej Heynena, zawodnicy jak prawdziwi fighterzy zapowiadają walkę o zmazanie plamy za IO, nikt nie wziął wolnego tak jak ówcześnie planowano i chcą przed swoją publiką udowodnić swoją wartość. Patrząc na osłabienia pozostałych rywali (RUS bez atakującego, ITA bez dwóch najlepszych zawodników, FRA z nowym trenerem) jestem w stanie zaryzykować po takim kursie. Po wyjściu z grupy jakbym nie kombinował z rywalami to ciężko będzie ugrać taki kurs, grając na POL co rundę.

POLSKA wygra grupę A + TURCJA 1-3 w grupie C + BEL 1-4 w grupie A @3,00 fortuna
Polska wypowiedziałem się powyżej. Z racjonalnych rywali mamy tylko Serbów. Z całym szacunkiem dla UKR/BEL/POR/GRE, ale to poziom niżej co najmniej. Są to zespoły waleczne, ale nie wyobrażam sobie porażek z nimi, szczególnie przed własną publiką. Tu korzystamy dodatkowo z dobrego kursu, STS ma na takie samo rozwiązanie @1,3, w necie widziałem maks @1,4. Można pokombinować i pograć w Fortunie bez podatku w określonych godzinach.

TUR 1-3
Sprawa prosta, Turcja z Lagumdziją na ataku powinna powalczyć z HOL o II miejsce. Rosja poza zasięgiem. Drużyny pokroju FIN/SPA/MCD są dla mnie dużo poniżej. Jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego to III miejsce spokojnie dla TUR, a podkreślę, że i z HOL mogą powalczyć o coś więcej, więc lekki bufor bezpieczeństwa jest. Gwoli ścisłości TUR bez doświadczonego rozgrywającego i na libero też lekka zmiana. Pozostałe pozycje w chwili obecnej najlepsze co mają. Finowie u siebie mogą chcieć powalczyć, ale nie będą faworytem w starciu z TUR.

BEL 1-4
Jest pełny skład, niezłe przygotowania. POL i SRB poza zasięgiem, ale z UKR już powinna być równa walka o awans z miejsca 3-4. Portugalia i Grecja wg mnie to dużo słabsze drużyny.
Post automatycznie złączony:



U Bułgarów brak jeszcze libero Salparova oraz dwóch doświadczonych środkowych, a więc brak aż 4 podstawowych zawodników. Nie są to może tak znaczące osłabienia jak Sokolov, chyba zwykłe odmłodzenie reprezentacji.
Powrót Grozera do GER nieco zaskakujący. Co turniej kończy karierę w reprezentacji, by po jakimś czasie wrócić. Brakuje tak jak napisano wyżej Kampy na rozegraniu oraz doświadczonego Bohme na środków, ale tu jest dobre zastępstwo w postaci zdolnego Brehme, obdarzonego groźną zagrywką.

W Macedonii brakuje środkowego.

FULL SKŁADY: HOL, POR, UKR, POL, BEL, SRB, SLO, FRA (Boyer to obecnie nie jest I atakujący), FIN (wrócił nawet ponad 40-letni Esko)
CZE tradycyjnie bez Dzavoronoka na przyjęciu, nie wiem czy tam jest jakiś konflikt, ale szkoda, bo zawodnik w lidze włoskiej zbiera dobre noty i byłby mocnym wzmocnieniem dla reprezentacji Czech. Pozostali zawodnicy są w kadrze.
RUS bez ataku, reszta jest, więc mimo to będą groźni.
ITA bez ataku Zaytsev i Juantorena na przyjęciu, o ile młody Michieletto daje radę, tak Pinali na ataku i Lavia na przyjęciu to dużo słabiej. Włosi wg mnie bez szans na medal.
TUR bez rozgrywającego i libero, ale mocna i zdolna młodzież + doświadczenie.
LAT bez środkowego, za niego dwóch młodych z roczników 2002.
GRE w porównaniu z 2019 brak przyjmującego Fragkos i rozgrywacza, ale już z kwalami z 2021 roku jest full, tylko tam dość zawiedli, porażka z Czarnogórą. Wydaje mi się, że reprezentacja ta zrobiła mały regres w porównaniu z zeszłymi latami. Mój typ to ostanie miejsce w grupie i przegrane wszystkie mecze.
SPA brak przyjmującego z I składu oraz libero z ME 2019. Dochodzi za to ciekawy gracz na pozycji atakującego Colito, aczkolwiek wydaje mi się, że Villena jest nie do ruszenia na tej pozycji.
SVK brak tylko rozgrywającego, są fajne skrzydła w postaci Krisko, Pataka, Michalovica czy Firkala. Szału nie zrobią, ale punkty jakieś mogą urwać faworytom.

To tyle na szybko, kilku reprezentacji jeszcze nie sprawdzałem.
Gwoli ścisłości:

Sokolov jest jakimś cudem w 14-osobowej kadrze BUL na stronie CEV. Nie wiem w jakiej jest dyspozycji fizycznej, ale w statystykach ze sparingów, jakie przeglądałem nie było go w składzie.
 
barti2000 752,1K

barti2000

Znawca - Siatkówka
Typy długoterminowe ode mnie:


Polska wygra grupę A @1,55

Tutaj sprawa jest prosta. Ma być to pożegnalny turniej Vitala Heynena. Polacy po nieudanych Igrzyskach Olimpijskich będą chcieli się znakomicie zaprezentować. Grając u siebie jesteśmy zdecydowanymi faworytami tej grupy. Kluczowe starcie będzie z Serbami. Jednak z nimi w ostatnich latach tylko wygrywamy i mamy więcej jakości w składzie. Belgia,Ukraina to poziom niżej, a starcia z Grecją i Portugalią powinny być dla nas spacerkiem.

Belgia na miejscach 1-3 w grupie A @2,70

W tym typie widzę ogromne value. Polska i Serbia raczej są poza zasięgiem w grupie A. Belgowie o trzecie miejsce powinni walczyć z Ukrainą. Inni bukmacherzy wyżej widzą Belgów, a Fortuna wyżej widzi Ukrainę. Ja jednak idę w stronę Belgii. To zespół bardzo doświadczony. Mają za sobą niezłe przygotowania. Liderem jest Sam Deroo. Ukraina to także niezły zespół. Z roku na rok grają coraz lepiej. Mają w składzie parę fajnych nazwisk na czele z Olegiem Płotnickim. Po tym kursie gram jednak Belgię w top3 ,,naszej’’ grupy, bo jest to ogromne value.

Słowenia wygra grupę B @2,00

Tutaj sprawa jest prosta. W tej grupie widzimy trzy mocne zespoły, czyli Słowenię, Włochy i Bułgarię oraz trzy słabsze drużyny. Słowenia to srebrny medalista ME sprzed dwóch lat. Wówczas przegrali w finale z Serbią. W tym roku mają za sobą świetną Ligę Narodów, w której zajęli czwarte miejsce. Słoweńcy mają bardzo fajny skład. Pierwsza szóstka jest niezmienna od lat i to przynosi efekty. Liderem jest Klemen Cebulj, a tacy siatkarze jak Kozamernik, Urnaut czy Stern to także klasa europejska. Teoretycznie najpoważniejszym rywalem Słowenii w grupie będą Włosi. Jednak zespół włoski w tej imprezie wystąpi w bardzo osłabionym składzie. Nie ma dwóch liderów, czyli Juantoreny i Zaytseva. Ten pierwszy zakończył reprezentacyjną karierę, a drugi leczy kontuzję. W składzie zabrakło także Luki Vettoriego. Trio ofensywne powinno się składać z Pinaliego, Michieletto i Lavii. Szału to nie robi i Słowenia powinna sobie poradzić z taką włoską ekipą. Bułgaria natomiast to zespół bardzo chimeryczny i dużo słabszy niż Słoweńcy.

Francja wygra grupę D @1,40

Mistrzowie olimpijscy swoje mecze w grupie zagrają w Estonii. Najpoważniejszym rywalem dla Trójkolorowych będą Niemcy. Do składu naszych zachodnich sąsiadów wrócił Grozer, jednak to już nie ten sam zawodnik co kiedyś, a kadra Niemców nie powala. Francuzi natomiast do ME przystępują w dobrych nastrojach z nowym trenerem, czyli Bernardo Rezende. W kadrze nie zaszły wielkie zmiany. Jedynie brakuje Stephena Boyera, ale na ataku i tak pierwsze skrzypce gra Jean Patry. Francuzi mają prócz Polaków zdecydowanie najlepszy i najrówniejszy skład. Trójkolorowi z tak mocnym składem i szalonym liderem, Ngapethem będą jednym z faworytów tych mistrzostw.

AKO @13,36 FORTUNA

1630578377404.png
 
Otrzymane punkty reputacji: +347
barti2000 752,1K

barti2000

Znawca - Siatkówka
Polska - Portugalia
Polska poniżej 75,5pkt
@1.63 betfan


Polacy po nieudanych Igrzyskach Olimpijskich rozpoczynają Mistrzostwa Europy. Nasi siatkarze będą faworytami całych Mistrzostw Europy. Podopieczni Vitala Heynena mecze grupowe rozegrają w Krakowie. Na sam początek fazy grupowej nasza reprezentacja zagra z jedną z teoretycznie najsłabszych drużyn w grupie, czyli Portugalią. Vital Heynen na tą imprezę powołał podobny skład jak na IO. Liderami naszej kadry powinni być Wilfredo Leon i Bartosz Kurek.

Portugalia ma za sobą słaby okres. W tym sezonie w Lidze Europejskiej w swojej grupie zajęła ostatnie miejsce z bilansem 1-5. To już nie jest ten sam zespół, którzy przed paroma laty grał całkiem nieźle w Lidze Narodów. Liderem drużyny jest Alexandre Ferreira, ale reszta zawodników jest na zdecydowanie niższym poziomie.

Ostatnie spotkanie pomiędzy obiema drużynami zostało rozegrane dwa lata temu, wówczas Polska wygrała 3:0. Różnica klas pomiędzy obiema reprezentacjami jest ogromna i spodziewam się dzisiaj podobnego scenariusza.
 
C 229,9K

czary-mary

Użytkownik
Ukraińcy przegrywają z Helladą. Już 1:2 w setach. To się nie spełni. Na spokojnie gramy Win Ukraińców po kursie @2.1
 
Otrzymane punkty reputacji: +73
Do góry Bottom