>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Mistrzostwa Świata w lotach-Vikersund,23-26.02.2012

Status
Zamknięty.
N 149

nati1234

Użytkownik
Znalazłam dość ciekawą opcję na skoki...
Oglądałam poprzednie zawody na mamucie i zauważyłam pewną prawidłowość. Im dalej ktoś skoczy tym niższa belka. Zakładając, że ktoś daleko skoczy to ostatni zawodnicy będą skakali krócej (oczywiście dostaną dodatkowe pkt za obniżony rozbieg co wg wyjdzie im na gorsze niż metry). Jeśli moja teoria się sprawdzi to liderem po pierwszej rundzie nie będzie Iko, Kraniec, Bardal, Morgi, Koch, Stoch.
Zostają Amman Koudelka Freund Schili Freitag Kofler, ew. Velta.
Odrzuciałabym: *Amman cały sezon bez błysku, *Koudelka stabilny, ale to za mało na MŚ, *Schili &quot;dopasowany&quot; do 120stek temu w lotach trochę oddstaje od czołówki *Zostaje dwóch Niemców; Freitag gorszy od rodaka na treningach,
Lider po I rundzie Typ:
Kofler @11 1j⛔
Velta @21 1j✅
Freund @26 1j⛔
Oczywiście nie powiedziane, że tak musi być, poza tym nawet jeśli to trzeba pamiętać o formie Kocha i Kraijnca. Summa summarum dodając do tego czynniki losowe jak to bywa przy skokach (wiatr etc) + II skok uważam, że warte ryzyka.
H2h To jak już wspomniałam o tej dwójce dodaje jeszcze Fina, który skakał dalej na treningach od Sinkovec&#39;a
Freund v Freitag + Velta v Fannemel + Koivuranta v Sinkovec @4,50 3j✅
Freund v Freitag + Velta v Fannemel @2,56 5j✅
Velta v Fannemel @1.54 8j✅
+20 +10,5 +7,8 +4,32 -2 = ✅+40,62j
Mam nadzieje, że ktoś skorzystał !!
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Nie będzie dziś żadnych skoków raczej.Właśnie trwa spotkanie jury co robić dalej,seria próbna na pewno o 15.30 się nie zacznie bo przed nią mieli skakać przedskoczkowie,ale wiatr jest tak silny że nikt nie pozwolił im skoczyć.Generalnie z tego co wyczytałem na różnych stronach to w Vikersund czym później tym gorzej z wiatrem zazwyczaj,tzn najsłabiej wieje od południa do ok 17-18 a wieczorem znów się rozkręca.Tak że raczej na jutro przełożą,z tym że jest przepis że jednego dnia jeden skoczek może oddać max 4 skoki na mamucie,a konkurs musi poprzedzać seria próbna.Czyli jeśli jutro odbędzie się dzisiejszy konkurs plus ten planowany od początku na sobootę,to jeden z nich będzie się składał z 1 serii tylko.Ehh ta pogoda:;/:
----
edit:mad:down
tak jak napisałeś kolego,w tej chwili wiatr osłabł ale nadal waha się w granicach 3-8 m/s pod narty.Jak wogóle dziś zaczną skakać to będzie daleko,bo wiatr się odwrócił w porównaniu do wczoraj ????
===============
Dzisiejsze zawody anulowane.Jestem prorokiem,choć akurat ten scenariusz można było przewidzieć;) Stoch skakał w dobrych warunkach według jury,więc czemu Kocha nie puścili chwilę po nim?!żenada to jest i jestem strasznie z siebie zadowolony że nie zagralem nic poza tym że padnie rekord oraz Ito TOP 3.I nic więcej nie gram.A na rekord jest spora szansa,nie zmieniam zdania-dziś wiało z przodu,dobre warunki tylko niech jury trochę przystopuje z obniżaniem belki..
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Seria próbna zaplanowana na godz. 15:30 przed pierwszym konkursem Mistrzostw Świata w lotach została odwołana z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru. Wiatr wieje pod narty, przekracza jednak dozwolone normy. Dochodzi nawet do 10 m/s.

No, no. Prognozy się nie sprawdzają. Jak będzie pod narty to może być ciekawy konkurs.
 
phillips 1,5K

phillips

Użytkownik
Suche typy - nie chce mi się opisywać poszczególnych par, brałem pod uwagę zdolności skakania na mamutach, obecną formę i osobiste odczucia.
Schlierenzauer - Kofler @ 1,6
Ammann - Stoch @ 1,55
Żyła - Koivuranta @ 1,75
Fannemel - Morgenstern @ 1,95
Schlierenzauer WIN @ 7,00
Robson// A nam się nie chce zostawiać takich postów z suchymi typami więc jeżeli nic nie dopiszesz to delete ;)
Pzdr
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Severin Freund - Taku Takeuchi 1 1,40 [4-31]✅

Wczoraj zagrałem po 1,50 dzisiaj trochę mniej jednak i tak uważam,że warto grać. Freund pokazał już wczoraj podczas tej anulowanej serii że będzie bardzo bardzo mocny podczas tych MŚ. Na trenigach również spisywał się bardzo dobrze. Japończyk skacze dobrze ale tylko dobrze bo brakuje Mu zawsze po dobrych kilka metrów np wczoraj 13metrów krócej 22pkt mniej.

Richard Freitag - Andreas Kofler 2 1,60 [9-6]✅

Zawodnicy skaczą podobnie chociaż z lekkim wskazaniem na Koflera. Freitag ma jeszcze czas na loty jest jeszcze mało doświadczonym zawodnikiem. Kofler spisuje się tu naprawdę dobrze i wygląda lepiej niż podczas ostatnich konkursów na skoczniach normalnych. Wczoraj co prawda Kofler skoczył 8metrów bliżej jednak Niemiec skakał w zdecydowanie lepszych warunkach i patrząc na notę to przegrał o 13pkt więc sporo. Uważam,że dziś będzie podobnie i Kofler będzie wyżej sklasyfikowany niż Freitag.

Daiki Ito - Kamil Stoch 1 1,40 [5-10]✅

Japończyk jest naprawdę w wyśmienitej formie. Lata bardzo daleko i ładnie stylowo.Kamil sam mówi w wywiadach że loty nie są jego najmocniejszą stroną co prawda nie skacze jakoś tragicznie ale do takiego lotnika jak Ito traci w skokach po 15-20 metrów. Ito będzie walczył o zwcyięstwo natomiast stoch co najwyżej TOP 10. Nie lubie grać przeciwko swoim jednak nie ma argumentów aby Stoch okazał się lepszy.

Typy: Tobet

Jeszcze dzisiaj w ofercie patrzę pojawił się dość ciekawy typ:
Jakub Janda - Vincent Descombes Sevoie 2 1,85 [21-20]✅

Francuz naprawdę dobrze czuje się na tym mamucie. Skoki z kwalifikacji jak i treningów oraz wczorajszy konkursowy to pokazuja. Jakub ma skoki takie przeplatane. Jestem ciekawy czy Vincent 3 dzień z rzędu będzie w stanie latać ponad 200metrów...? Typu nie gram jednak uważam,że warto się mu przyjrzeć.

Kranjec TOP 3- 1,90 ✅ 1miejsce
ITO TOP3 - 2,50 ⛔ 5miejsce

Takie kursy zachęcają do grania i to bardzo. O Ito pisałem a co do Słoweńca to wiadomo nie od dziś że jest znakomitym lotnikiem i będzie się liczyl w walce.Zdecydowanie wolę powierzyć Jemu pieniądzę niż Gregorowi po kursie 2,10.

Dzisiaj dzień zdecydowanie na✅
5 typow trafionych✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
Anders Fannemel - Thomas Morgenstern 1,95 Unibet ⛔ [13-8]
Młody Norweg w ostatnim czasie zachwyca. Jeszcze na początku roku mało kto by pomyslał, że swoimi skokami jest w stanie wejść do składu Norwegii na taką imprezę. Na tej skoczni radzi sobie dobrze. Wygrany drugi trening i trzecie miejsce w kwalifikacjach. Anders jest na fali i jeśli tylko trochę znajdzie wiatru pod nartami, to z pewnością potrafi to wykorzystać. Morgenstern w ostatnim czasie słabo, choć wydaje mi się, że powoli wraca na właściwe tory. W treningach, gdzie były najrówniejsze warunki, nie błyszczał, a w kwalifikacjach nie skakał mając pewny awans. Jeśli będą w miarę równe warunki Norweg krok po kroku powinien robić sobie przewagę nad Thomasem.

Vincent Descombes Sevoie - Janne Happonen 1,65 Unibet ⛔ [20-15]
Jak wyżej zauważył RADULA Francuzowi bardzo pasuje ta skocznia. Pamiętajmy, że już tydzień temu na mamucie w Oberstdorfie wychodziły mu skoki i konkurs indywidalny zakończył na 22. pozycji. Do formy którą posiada dochodzi także fakt, że skacze on jako jeden z pierwszych, którzy mogą poszybować daleko. Wydaje mi sie że po jego skoku belka bedzie stopniowo wędrować w dół. Happonen na trenignach nie najlepiej. Na plus można mu zaliczyć kwalifikacje, gdzie trafił na dobre warunki, co pomogło mu odlecieć na 202 metr. Cały zespół finski jednak w tym sezonie się nie liczy, ponieważ dobre skoki przeplatają fatalnymi.

Jurij Tepes - Andrea Morassi 1,55 Tobet ✅ [12-19]
Słoweniec to typowy lotnik. Na żadnej innej skoczni nie radzi sobie tak jak na mamutach. Do prawdziwego szczęścia brakuje mu tylko jednego - by ojciec wycelował jego start w jak najlepsze warunki wietrzne. Często widać jak po słabym skoku pokazuje, że jedynym winnym jest ojciec, który nie pomógł. W ten weekend spisuje się bardzo dobrze, a wczorajszy chyba najdłuższy lot tylko pokazuje, że stać go na małą niespodziankę. Włoch natomiast tylko przy wietrze pod narty jest równym przeciwnikiem. Jeśli natomiast wiatr przygniata go do ziemi, łatwo się poddaje.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Dziś pogoda taka jak wczoraj,więc będzie ciężko przeprowadzić jedną rundę,o trzech nie wspominając. Wieje zmienny wiatr 4-6 m/s.Na razie żaden przedskoczek nie oddał skoku,a mieli od 14 skakać. Na ARD mówią,że dają jakieś 25 procent szans na skoki dziś..Hoffer dziś urodzinki ma,widać nawet pogoda mu nie zrobiła prezentu;) Ten rekord świata coraz mniej możliwy,miały być 4 serie a możliwe że na jednej przeprowadzonej na siłę się skończy.Wczoraj mógł być ten rekord spokojnie z takim wiatrem pod narty,ale zaczęli oczywiście obniżać belkę.Czyżby ktoś z FISu zagrał że rekord nie padnie?
-----------
1 runda z nami,paranoja to co tam się dzieje,loteria totalna no i na dodatek ci debile tak nisko zjechali z belką,że Koch,Kranjec i Ito przy wietrze 2 m/s pod narty nie dolecieli do 220 nawet.A tam na tej skoczni 220 m to dopiero przyzwoity wynik,tak jakby w Oberstdorfie czy Kulm przekroczyć 200:;/: Taki przykład pierwszy z brzegu jak można zmanipulować teraz wyniki: Bardal który skoczył o 32,5 metra bliżej niż Fannemel traci do niego zaledwie 4.9 pkt czyli niecałe 4 metrów.Ito miał najsilnieszy wiatr pod narty z wszystkich skoczków za co odjęli mu ponad 30 pkt,a skoczył ledwo 206 metrów-najlepszy lotnik tego sezonu.te pomiary mogą sobie w du..ę wsadzić razem z tymi zmianami belki.Nie dziwię się,że Małysz wypisał się już z tego cyrku. W sumie zainwestowałem w te MŚ jakieś 55 zł,ale mam nerwa bo to ze sportową rywalizacją ma tyle wspólnego co niedźwiedź polarny z wielbłądem.
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Jednak nie było sensu szukać niespodzianek. Koch jest minimalnie drugi po pierwszej serii, ale daję sobie rękę uciąć, że wyprzedzi Veltę po drugim skoku, a po ewentualnym trzecim tylko umocni się na pozycji zwycięzcy.
Kurs na live w tej chwili to 2,45 (Tobet).
Wkurzyć się można. Odległością skoczył swoje, ale upadł i zajął 3 miejsce. Masakra. Dobrze chociaż, że wygrał Kranjec, a nie Velta. Bardziej zasłużył.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Gratulacje dla tych którzy cokolwiek wygrali dziś dzięki tym lotom,ja nie wygrałem ani grosza..Ito awansował z 14 na 5,ale na podium nie miał szans przez te -30 pkt za wiatr w 1.serii:;/: Generalnie podium jak na takie losowe warunki dość sprawiedliwe,tzn Koch i Kranjec na podium,Freund 4-tak jak się spodziewałem był wysoko.Jeszcze jakby Velta zamienił się miejscami z Ito to można by powiedzieć że trzech najlepszych w tym sezonie lotników zdobyło medale MŚ. Dziwny decyzji nie brakowało,o nich już pisałem ja i inni wcześniej. Kolejną bardzo dziwną decyzją było zakończenie zawodów po 2 serii.Ostatnich 18 skoczków w 2 serii miało bardzo słaby,stabilny wiatr z tyłu.Nie można było zaryzykować tych 40 minut czasu i zrobić 3 serię?Chyba Hoffer na bibę się spieszył..Jutro drużynówka,są już składy na stronie fisu jakby ktoś chciał sprawdzić. A i gratulacje dla tych co zagrali,że nie padnie rekord.Zabrakło 2,5 metra. Jutro ma wiać już symbolicznie podobno,więc wydaje mi się że są nadal spore szanse na pobicie rekordu. Ostatnie skoki 2 serii pokazały,że nawet przy tylnim wietrze i odpowiednio długim najeździe można lecieć ponad 230 metrów.Zobaczymy co wystawią na jutro bukmacherzy,bo poza Norwegią i Austrią które powiedzmy że mają 4 równych skoczków-to reszta drużyn będzie loteria.Słoweńcy chyba 3 siła,no ale może wyskoczyć Damjan np ze 145 metrów i po medalu;)
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Jak na chwile obecną ✅260zł moj bilans więc nie jest źle i typy do przewidzenia mimo że kręcą z tymi belkami i pkt za wiatr które według mnie nie odnosza się do aktualnego wiatru na skoczni. Nie wierze w to że Ito miał tak silny wiatr ok2,5m/s a skoczył w I serii tylko 206m...Zapewne pod koniec ok200m miał silnie pod narty natomiast na buli mógł mieć cisze badź słaby wiatr a oni licza srednia z calej skoczni i stad wychodzi taki cyrk, nie tylko liczy sie dlugosc skoku i nota za styl(tak jak to było za czasow Adasia) ale tez ta dziwna matematyka(przeliczniki za wiatr ,belki) ...
levy42 nie denerwuj się jutro też jest dzień;)

Na jutrzejszą drużynówkę warto poszukać ciekawych par z ekipami Norwegii i Austrii bo to jak dla mnie kandydaci do złota o 3 miejsce wydaje mi się że powalczą Niemcy i Słowenia reszta ekip daleko daleko w tyle no 5 miejsce Czechów pewnie. Trzeba poczekać na ofertę.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Betsafe oczywiście pierwszy z ofertą ????

Gram tylko i wyłącznie jeden typ,żeby się przyjemniej oglądało:

Czechy-Japonia:Japonia @2,55✅✅6-5

Czesi z nr 5,Japonia z nr 6.Czyli obok siebie,co jest też dość istotne bo warunki nie powinny aż tak szybko się zmieniać.Indywidualnie dziś Czesi o wiele lepiej bo cała czwórka w 30-tce,Japończyków tylko 3,Tochimoto zepsuł. Oczywiście zespoły wyrównane,ale gram na Japonię bo też kurs przyzwoity. Liczę głównie na Ito-jeśli będą dwie serie to on jest w stanie mnóstwo punktów zdobyć dla swojej kadry. Takeuchi skacze tu przyzwoicie można powiedzieć,raczej nie spadnie na bulę. U Czechów też mamy 2 pewniaków-Romek i Hlava.Koudelka moim zdaniem tu się nie czuje zbyt dobrze,Hlava w sumie skacze równiej od niego. Czyli z Ito Romek powinien sporo zgubuć punktów.Hlava z Takeuchim pewnie wygra.Tak naprawdę zdecydują te słabsze ogniwa:Matura i Janda kontra Watase i Tochimoto. Z całej czwórki Matura jest zdecydowanie najsłabszy,Watase wydaje się ciut lepszy. Janda dziś poleciał życiówkę,ale miał mocny wiatr pod narty-w drugim skoku poniżej 180 m czyli słabiej nawet od Watase. Największa zagadka to ten Tochimoto dla mnie-w treningach w czwartek dobre skoki koło 200 m.W kwalifikacjach jeszcze przyzwoicie 179 m,ale wczoraj w anulowanej serii spadł na bulę,dziś podobnie.Czy jest w stanie zepsuć tak kolejne skoki?! Jak tego nie zrobi to myślę,że Japonia poradzi sobie z Czechami.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Czechy - Finlandia 1 1,30 [6-8]✅

Czesi lepiej prezentują się na tym mamucie. Wczoraj gdyby policzyc noty poszczególnych zawodników wychodzi że Czesi by się okazali o ponad 100pkt lepsi.Ogólnie na treningach i w konkursie bardziej powtarzali i równi w swoich skokach sa Czesi i widzę ich dziś w TOP5.Finowie skaczą również nieźle jednak Koudelka zrobi tu różnicę do tego Hlava i Janda skaczą bardzo podobnie i wypadają lepiej niż Koivuranta czy też Hautameki.

Japonia - Polska 1 1,40 [5-7]✅

Liczyłem,że kurs może będzie ciut wyższy no ale i tak nie jest źle. Japończycy wczoraj w indywidualnym wypadli bez rewelacji ale też nie mieli za dobrych warunków(Takeuchi).Na treningach ten zawodnik latał po 200metrów więc dziś liczę na Niego. Ito skoczy swoje natomiast Watase i Tochimoto mam nadzieję że nie zepsują skoków czyli minimum te 170 metrów skocza a wtedy jestem spokojny o wynik tej pary. W Polsce oczywiście wszyscy licza na Stocha. Ale dalej to już jest wielka niewiadomo bo Żyła może polecieć nawet 210metrów ale może też skoczyć 160 podobnie Miętus. O Kocie nie wspomne bo On tu nawet nie polatał sobie jeszcze (142m,159,5,182m).

Niemcy - Słowenia 1 1,55 [2-3]✅

Niemcy wczoraj drużynowo wypadli naprawdę dobrze. 4miejsce Freunda 9 Freitaga 17 Wank i Mechler 23. Słoweńcy to Kranjec który dzisiaj napewno zrobi dużo pkt do tego Tepes jeśli będzie miał warunki też odleci natomiast Sinkovec i Damjan tu już nie jest tak pięknie i ci zawodnicy mogą sporo stracić drużynie.

Ja gram osobiście pierwsze 2 typy AKO - 1,82

buk Tobet

Dzisiaj 3/3 dziękuję;)
 
ll9 149

ll9

Użytkownik
▶ Słowenia - Czechy - 1 - 1.45 - Betsafe ✅✅✅
Dla mnie Słowenia jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Większość zawodników kadry Gorana Janusa wychowywała się na Velikance w Planicy i są z natury dobrymi lotnikami, co potwierdził wczoraj chociażby Robert Kranjec zdobywając indywidualnie tytuł Mistrza Świata, czy Jurij Tepes, który w pierwszej serii osiągnął odległość 235,5 m. Do tego dochodzą jeszcze Jure Sinkovec i Jernej Damjan i mamy ekipę, która może powalczyć o medal w drużynie. Oczywiście Czesi też mają swojego mamuta w Harrachovie, ale ich domeną jest raczej skakanie na na skoczniach o punkcie K - 120m. Mam nadzieję, że dziś wiatr nie będzie aż tak mocno kręcił jak wczoraj i nie spłata jakiegoś niemiłego psikusa. Liczę na fajny konkurs i sądzę, że Słoweńcy, Austriacy i Norwegowie to właśnie te ekipy, które powalczą ze sobą o tytuł mistrzowski.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Jeszcze taki dubel z Tobet:
Słowenia-Czechy:Słowenia @1,45✅3-6
Japonia-Finlandia:Japonia @1,60✅5-8
ako:2,32
✅✅

Słowenia dużo mocniejsza niż Japonia,więc skoro stawiam wyżej Japończyków od Czechów to podobnie musi być ze Słowenią. Kranjec i Tepes pewni,Sinkovec nie spadnie na bulę,najbardziej obawiam się o Damjana. Drugiej pary to już w ogóle nie rozumiem,tzn kursu nie rozumiem. Przecież Japonia ma Ito i Takeuchi.A Finowie?Mają lotników w sumie 3-Muotka,Matti i Happonnen.Ale żaden z nich nie jest w nawet przyzwoitej formie.Gdy będzie tylni wiatr to ten typ dla mnie 9/10,bo żaden z Finów nie poradzi sobie z takimi warunkami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
michal-bajor 379

michal-bajor

Użytkownik
Ja na dzisiejsze zawody obstawil taki oto debel w Fortunie:

Niemcy - Słowenia 1 Kurs: 1.45
Czechy - Japonia 1 Kurs: 1.60

AKO: 2.32

Pierwsza para wydaje sie oczywista. Duet Kraniec-Tepes nie poradzi sobie z rowno skaczacymi niemcami. Kraniec powinien pokonac Freuda w bezposrednim pojedynku jednak o jakiejs kosmicznej roznicy nie ma mowy. Tepes stoji na podobnym poziomie co Freitag. Wank powinien sie okazac lepszy niz Sinkowiec. I zostala ostatnia para czyli przyzwoity Mechler w parze z Damjanem czy tez Judezem (nie wiem ktory z nich znajdzie sie w kadrze) powinien sobie poradzic bez problemu. Dodam ze licze na zepsute skoki od ostatniego w reprezentantow Słowenii. Podsumowując stawiam że Niemcy znajda się na podium, i nie bedę zdziwiony jeśli zgarną więcej niż brąz.

Jeśli chodzi o drugą parę mam nadzieje że Czescy skoczkowie powtórzą swoje wczorajsze osiągnięcia i zdominują Japończyków. Koudelka przegra w bezpośrednim starciu z Ito, jednak nie powinna być to ogromna różnica. Hlava powinien bez problemu łyknąć Takeuchiego który mimo iż dobrze prezentował się w treningach wczoraj nie wszedł do drugiej serii. Janda który ewidentnie złapał wiatr w żagle powiniem pokonać Watase którego pierwszy wczorajszy świetny skok okazał sie &quot;wypadkiem przy pracy&quot; co potwierdził drugim swoim skokiem. I została nam ostatnia para czyli przeciętny Matury w parze z Tochimoto który w Vikersund cały czas klepie bule. Podsumowując Czechów stawiam na Piątym miejscu z szansami na Czwarte (jeśli Damjan/Judez będą klepać bule), a natomiast Japończycy powinni zadowolić się miejscem 6.

Na koniec podaję jeszcze rezultaty drużynowe z wczorajszego konkursu:

Austria: 1410 pkt
Norwegia: 1366 pkt
Niemcy: 1350 pkt
Czechy: 1247 pkt
Finlandia: 1136 pkt
Słowenia: 1031 pkt (do drugiej serii weszlo 3 skoczków)
Japonia: 665 pkt (do drugiej serii weszlo 2 skoczków)
Polska: 354 pkt (do drugiej serii weszedl jeden skoczek)

Pozdrawiam i zycze powodzenia!!!
 
B 4

bulik

Użytkownik
Norwegia - Niemcy 1,25 ⛔ Tobet Klęska gospodarzy
Czechy - Japonia 1,40 ⛔ Tobet Ito dwa razy wyciagała Japończyków przed Czechów po 3 skokach
AKO: 1,75
Norwegowie będą walczyć tutaj o zwycięstwo z Austrią, a Niemcy raczej o 3 miejsce ze Słowenią, Czechami i Japonią. Czwórka Norwegów zdecydowanie lepsza od czwórki Niemców i na dodatek skaczą u siebie więc nie będą chcieli zawieść swoich kibiców. Czechy vs. Japonia. Czesi mają dość dobrą czwórkę aby powalczyć o miejsca 3-5 wraz z Japonią i Niemcami. Koudelka + Hlava to pewne bardzo dobre skoki, dalej Janda, który tutaj prezentuje się dobrze i skoku nie powinien zawalić. Czwartym jest Matura, który jak nie będzie miał złych warunków to ponad 180 m powinien spokojnie skoczyć. U Japończyków zdecydowanym liderem Ito, który powinien być lepszy od Koudelki. Następnie Takeuchi, który tutaj skacze nierówno i dobre skoki przeplata ze słabszymi (Wczoraj poza czołową 30-stką). Trzeci i czwarty zawodnik w drużynie Japonii to Tochimoto i Watase. Ten pierwszy albo skacze średnio albo spada na bule, a Watase jak dostanie dobry wiatr jest w stanie skoczyć około 200-210 m, a jak nie to też przeciętnie w okolicach 180 metra. Para Janda i Matura powinna być zdecydowanie lepsza od tej dwójki i więc Czesi powinni uplasować się wyżej od Japończyków.
Niemcy - Słowenia 1,55 ✅ Tobet
Niemcy prezentują się dobrze w Norwegii. Freund w dobrej dyspozycji (wczoraj 4 miejsce tuż za podium) więc dla Niemców powinien wywalczyć najwięcej punktów. Dalej mamy Freitaga który skacze dobrze w okolicach 200-220 m. Wank prezentuje się równie dobrze i swoje powinien skoczyć czyli okolice 190-210 m. Ostatnim z Niemców jest Mechler który mnie wczoraj pozytywnie zaskoczył swoimi skokami. 204,5 m i 191,5 m to jak na niego dobrze i nie powinien Niemcom zawalić walki o podium. Czwórka dość równa. Słoweńcy z nowym mistrzem świata w lotach Robertem Kranjcem który na pewno wywalczy bardzo dużo punktów dla Słowenii ale to nie wystarczy. Pozostała trójka czyli Tepes, Sinkowec i Damjan raczej nie mogą się równać z trójką Niemców Freitag, Wank i Mechler. Freitag lepszy i bardziej równo skaczący niż Tepes, którego jeśli tata puści w dobrych warunkach jest w stanie odlecieć, ale jak już warunki ma gorsze to skok przeciętny. Dalej Wank vs. Sinkowec. W porównywalnych warunkach wyrównana para z delikatnym wskazaniem na Wanka. No i Mechler vs. Damjan. W Norwegii Mechler lepiej się prezentuje od Damjana i powinien być na pewno nie gorszy od niego.
Gdyby Słoweńcy mieli w składzie Prevca to oni dla mnie byliby faworytami w tej parze. Jeszcze tydzień temu prezentowali się zdecydowanie lepiej od Niemców. Dzisiaj będzie według mnie odwrotnie i to Niemcy według mnie są najpoważniejszym kandydatem do zajęcia 3 miejsca na podium.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom