>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Mistrzostwa Świata w lotach-Vikersund,23-26.02.2012

Status
Zamknięty.
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Vikersund-skocznia Vikersundbakken HS 225
Vikersundbakken


Rekord skoczni-246,5 m Johan Remen Evensen(Norwegia)

Program zawodów:

-czwartek,23.02: godz.15.30 trening(2 serie)
godz.18.00 kwalifikacje

-piątek,24.02: godz.15.30 seria próbna
godz.16.30 1 seria konkursowa

-sobota,25.02: godz.15.00 seria próbna
godz.16.00 1 seria konkursowa

-niedziela,26.02: godz.12.30 seria próbna
godz.14.00 1 seria konkursu drużynowego
--------------
Tytułu sprzed 2 lat bronił będzie Simon Ammann,który w Planicy wyprzedził Schlierenzauera i Jacobsena.
---------------------
Unibet już wrzucił zakład:

Czy podczas MŚ w lotach zostanie pobity rekord świata?

TAK@2,30-NIE@1,55


Ja zagrałem że padnie ???? .Co prawda rekordzista się wycofał ze skoków,ale potencjalnych rekordzistów jest spora grupa.Przede wszystkim dwaj lotnicy Koch i Kranjec są w tym roku w wyjątkowo wysokiej formie,a potrafili na mamutach latać bardzo daleko nawet będąc w słabszej dyspozycji na normalnych skoczniach. Potencjał na pobicie tego rekordu widzę również w Schlierenzauerze,Bardalu oraz Ito. W życiowej formie są również Stoch i Koudelka. Może zaskoczy Freund? Przed nami teoretycznie 7 oficjalnych rund skoków(treningi się nie wliczają do oficjalnych rekordów).Jeśli nie zostanie odwołany żaden z konkursów to będzie ponad 200 skoków-liczę że w którymś z nich ktoś poleci w okolice 250 metra.
-------------------------
ZAPRASZAM DO DYSKUSJI!!
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Ja zagrałem że padnie
Kilkadziesiąt minut temu patrzyłem, czy jeż już temat założony, bo też chciałem to zaproponować;)
Bwin ma ofertę H2H :
Schliri - Koch @ 1.65 Bwin ✅ izzi
Kranjec - Bardal @ 1.65 Bwin ✅ tu też izzi
Wg mnie, jeśli oczywiście warunki i jury nie będą decydujące, to na tym mamucim mamucie Kranjec i Koch będą latać dużo dalej od pozostałych...
Austriacy ostatnio złapali zadyszkę (Gregor,Kofi,Morgi), natomiast Koch w ubiegły weekend pokazał, że będzie chyba głównym kandydatem do złota... Co prawda dużo tych skoków, więc żadnego nie można zepsuć, no ale...
Bardal u siebie, forma dobra, ale jednak lotnicy to lotnicy, w Vikersund mogą się wykazać, więc ja pogram na nich dwóch...
TOP 3 obu to odpowiednio 1.85 ✅ &amp; 2.00 ✅
 
michaju 21

michaju

Użytkownik
Moje propozycje :

Simon Ammann wygra @ 11 Bwin (wczoraj było 17 !, ogromne value wg mnie) ⛔

Simon jest w coraz lepszej dyspozycji, jest obrońcą tytułu oraz z tego co pamiętam bardzo dobrze skakał na tej skoczni w zeszłym roku. Asekuracyjnie można zagrać Top3 lub Top6 ale to już dość niskie kursy.
Nie ma co grać Kocha, który czuje że zawali. W poprzednim roku zawiódł na tej skoczni i myślę, że teraz będzie podobnie.
Na Szliriego za mały kurs ( akutalnie 4,00 ), żeby grać jego zwycięstwo.

Pary H2H :

Schlierenzauer - Koch 1 @ 2,20 Bwin ⛔

Tak jak wyżej pisałem, Koch zawali a Szliri będzie walczył z Simonem.

Anders Fannemel - Lukas Hlava 1 @ 1,85 Betsafe ✅

Hlava świetny sezon, ale norweg ma duże predyspozycje do latania. Myślę, że walnie ponad 240 ;) ✅✅

Mam jeszcze przeczucie, że Antonin Hajek będzie wysoko, ale nigdzie go narazie nie ma w ofercie więc trzeba napisać, żeby go dodali. Top3 @ &gt;30 będzie warte gry ????

Hajek Top3 @ 60 / Top10 @ 10 Fortuna zwrot
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Betsafe też już wystawił ofertę na klasyfikację końcową mistrzostw-kto wygra,kto na podium oraz H2H.Tak na początek widzę dwa ciekawe zakłady:

Morgenstern-Hilde 2@1,95 zwrot,Hilde nie zmieścił się w kadrze

Ja nadal nie wierzę w Morgiego na mamutach.I nie wierzę w zwyżkę formy.Ostatnio w Oberstdorfie 15 w konkursie,Hilde 11.W treningach zdecydowanie lepsze skoki Norwega również.W kwalifikacjach trochę dalej Thomas. Przed rokiem Hilde skakał tu równo,natomiast Morgenstern miał słabszy jeden z czterech skokó-174 metry zaledwie.Ale to nie jest najważniejsze,ważniejsze jest że Hilde czuje głód skakania a widać że forma jest.

Ito TOP3@3,00===&gt; Unibet daje @3,25 ???? ⛔⛔5 msc

Daiki jest w fenomenalnej formie. Nie ważne czy to skocznia normalna czy mamut,Japończyk skacze na maksa i zazwyczaj jest w ścisłej czołówce(raz w TCS go Tepes wpuścił w maliny). W Oberstdorfie 2 w konkursie(2x 209 m),w jednym z treningów najlepszy-209 m,w kwalifikacjach 218 m z obniżonego rozbiegu.Rok temu gdy nie był w tak wysokiej formie potrafił skakać w Vikersund 223,5 czy 220 metrów.W tych mistrzostwach niewielu będzie skakać dalej i równiej od Daiki dlatego sądzę że kurs jest do przyjęcia i do grania!
 
dig 106

dig

Użytkownik
Typy na kwalifikacje.
Hilde - Takeuchi @ 1 @ 1.6 @ Fortuna
Hilde po kontuzja świetnie są zaklimatyzował. Nie ma już po niej śladu. Dziś w parze z Japońcem który nie ma ustabilizowanej formy. Tom w mojej ocenie jest znacznie lepszy, a ca ważniejsze skacze równo i myślę że to zdecyduję o tym, że przeskoczy dziś Takeucziego o kilka, jak nie kilkanaście ładnych metrów.
Janda - Kot @ 1 @ 1.47 @ Fortuna
Janda świetny skoczek który gdzieś stracił swoją świetność z przed lat. Jednak trzeba zaznaczyć że do konkursów się łapie. A Kot ? Kot - zależy jak poleci. Chodzi mi o to że nie jest on z ustabilizowaną formą. Dla przykładu na ostatnich indywidualnych zawodach nie zdołał awansować do konkursu - i obawiam się że teraz może być podobnie. Janda jeśli sokoczy swoje to również jak w pierwszej parze wyprzedzi konkurenta o ładnych kilka/kilkanaście metrów. A jeśli zepsuje skok - to uważam że będą gdzieś koło siebie. I wtedy o losach pojedynku tej pary zadecyduje fart.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Jedynym czynnikiem który może popsuć piękne latanie jest zawsze pogoda.Prognozy dla Vikersund są jednak bardzo dobre! Rok temu było -32 st,teraz będzie ok +10,słonecznie i z bardzo słabym wiatrem! Oby się to sprawdziło to nie będzie niespodzianek ????
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Z nudów przeszedłem się do Fortuny i zagrałem dubla na kwalifikacje H2H:

Korniłow-Mietus:Korniłow @1,45⛔ 18-15
Velta-Romoeren: Romoeren@1,85⛔2-9
ako:2,35(po odjęciu podatku)
⛔⛔

Krzysiu Miętus ładnie polatał w Oberstdorfie,ale Korniłow to nadal zawdonik o klasę lepszy no i w niezłej formie w tym sezonie. W pojedynku norweskim skłaniam się ku temu bardziej doświadczonemu zawodnikowi.Na treningach i kwalifikacjach w Oberstdorfie Bjoern naprawdę dobrze skakał,przyszły zawody i słabszy skok. Dziś się zepnie moim zdaniem,bo 5 Norwegów będzie walczyło dziś o 4 miejsca w konkursie.Velta solidny oczywiście,co prawda zawalił Norwegom drużynówkę ostatnio(i wielu nam kupony) ale nie ma co liczyć że popsuje dziś skok.Ja liczę jedynie,że Romoeren poleci daleko..
-----No i znów mamy szopkę w wykonaniu organizatorów zawodów.Widzą,że wieje silny wiatr w plecy niezmiennie bez żadnego kręcenia,a oni mając możliwość podniesienia belki obniżają ją jak ktoś przeleci 215m..Żałosne to jest,jeśli tak będą robić jutro i w kolejne dni to przy zielonym stoliku ustawią wyniki praktycznie.Tak jak zrobili to dziś w Turcji na MŚJ,gdy Klemens Murańka skoczył za daleko(przekroczył HS)to odwołali rundę(30 skoczków musiało powtarzać skok).Później HS przekroczyli Austriak i Norweg i seria nie była przerywana..Dymają Polaków jak chcą w tym sporcie..Co do Vikersund jeszcze słowo-Tepes Kranjcowi podniósł rozbieg o 3 belki bodajże,czemu nie zrobili tego dla całej 10-tki która nie musiała się kwalifikować?I były skoki po 160 metrów Gregora cz Stocha.Zamiast zrobić widowisko dla ludzi na skoczni i przed tv to oni psują radość z oglądania a skoczkom z latanie.Modlę się,żeby jutro był wiatr słabszy..Tzn chyba musi być 0,5 m/s żeby oni potrafili konkurs sprawnie przeprowadzić,dupki żołędne:;/:
 
oczek92 3

oczek92

Użytkownik
Czym sie rożni konkurs piątkowy od sobotniego? W bwinie byly zaklady ale z data na sobotni konkurs. Wie ktos czemu?
Co do moich typow to mysle ze Koch jest glownym faworytem do zlota i daje go w parze ze Schlierenzauerem (ktory wydawac sie moze zlapal lekka zadyszke) po kursie 1,60
Oraz Kranjec TOP 4 po kursie 1,72. Kranjec jest rowniez jest jednym z grona scislych faworytow i mysle ze niemal pewne jest ze zajmie miejsce w czworce.
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Czym sie rożni konkurs piątkowy od sobotniego? W bwinie byly zaklady ale z data na sobotni konkurs. Wie ktos czemu?
Co do moich typow to mysle ze Koch jest glownym faworytem do zlota i daje go w parze ze Schlierenzauerem (ktory wydawac sie moze zlapal lekka zadyszke) po kursie 1,60
Oraz Kranjec TOP 4 po kursie 1,72. Kranjec jest rowniez jest jednym z grona scislych faworytow i mysle ze niemal pewne jest ze zajmie miejsce w czworce.
Różni się ... datą ???? a tak na poważnie są dwa oddzielne konkursy z czego liczą się 4skoki z dwóch dni , więc bwin dał zapewne ( doczytaj dokładnie ) zakłady ogólne czyli kto będzie Mistrzem a nie zwycięzcom poszczególnego turnieju .
Co do typów to po treningach kij z tym że spadną kursy
KOCH TOP 3 10/10
Kranjec TOP 6 7/10 chociaż to lotnik
 
berciq89 473

berciq89

Użytkownik
Nie wiem przypadkiem czy te dwa dni się nie sumują i łączna nota z dwóch dni się liczy. Patrzyłem własnie na ofertę totomix i tam w dacie zdarzenia wpisane są dwa dni.
Martin Koch wygrał obie serie treningowe przed kwalifikacjami do zawodów o Mistrzostwo Świata w lotach na skoczni w Vikersund (HS 225).
Koch lotem na 237 metrów wygrał pierwszą serię treningową. Daleko latali także Robert Kranjec (211,5m), Severin Freund (216,5m) oraz Gregor Schlierenzauer (216,5m). Polacy spisali się słabiej.
Kamil Stoch z wynikiem 204m był 13., Krzysztof Miętus uzyskał 179m, co dało mu 29. pozycję, Stefan Hula był 42. (151,5m), Piotr Żyła 52. (138m), a Maciej Kot dopiero 53. (142m).

skijumping.pl
Nasi słabiutko, zresztą można się było tego spodziewać. Mistrzostwo powinno roztrzygnąć się pomiędzy Kochem , Ito i Kranjcem. Prognozy na jutro są dobre, mam nadzieje że Tepes znowu nie wypaczy konkursu. Teraz trzeba czekać aż buki wystawią ofertę na jutro.
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
betsafe
Hautameki-Kot typ 2
Fin już jest praktycznie na emeryturze w żadnym skoku nie czuje radości skakania jego przeciwnikiem w tym pojedynku jest nasz młody zawodnik Maciej Kot który,rewelacyjny może i nie jest ale w każdym skoku walczy.
Piotr Zyla - Anssi Koivuranta typ 2 1,50
Anssi w każdym skoku był lepszy od Piotrka ,który ma problemy na tej skoczni.
&quot;Niestety moje skoki nie były tak dobre jak w Oberstdorfie, mam problemy z dojazdem. Przed progiem jest uskok. Jak zaczynam odbicie to wylatuje za wcześnie i nie jest ten skok porządnie wykonany&quot; - wyjaśnił Piotr Żyła.
 
7 2

7tomas7

Użytkownik
A co myślicie w Stochu ? Top3 kurs 6.0, warte ryzyka, czy nie ma Szans z Kochem, Krancem, Schlirim, Ito i resztą? A co powiecie o h2h z Koudelką? Kurs 1,76 gdyby zagrać mocniej? Choć Koudelka jest nieobliczalny chyba i może albo odlecieć albo zepsuć co nie? Kurka trzeba cos zagrać aby się ciekawie oglądało, tylko tak zagrać, aby przy okazji odrobić trochę kasy a nie pogłębiać się ????
 
G 14

goldengate121

Użytkownik
MŚ po 1 dniu Milenium:

Koch M.-Schlierenz.G. 1,42
Kranjec R.-Kofler A. 1,35
Ito D.-Stoch K. 1,40
Mietus K.-Zyla P. 1,52
Ammann S.-Bardal A. 1,48
6,04*18zł=&gt;95zł

Koch to główny faworyt do zwycięstwa. Szlinzi potrafi latać wyrgrywał przecież już MŚ w lotach jednak był wtedy w dobrej formie a to co prezentuje ostatnimi czasy Gregor na skoczniach mamuciach nie napawa optymizmem.
Koch widać że się przygotowywał na tą impreze nic dziwnego bo to od dawna wspaniały lotnik i patrząc na okres 10 lat to on jest dla mnie latawcem dekady.

Kranjec również kocha skoki nic dzwinego wychował się w Planicy. Jest 2gi dla mnie pod względem latania.
Kofler to słaby lotnik na treningach latał po 222m jednak miał wiatr -30 . Kranjec po 10 metrów bliżej ale i tak wygrywał o 10 pkt bo miał &quot;lepszy/gorszy&quot; wiatr. Tutaj widać że Kofler nie przeskoczy poziomu Kranjca.

Ito jest bardzo regularny i może odlecieć. Skacze bardzo równo i nie schodzi z pewnego poziomu bo 210 metrów to dla niego nie problem. Kamil w każdym treningu przegrywał z Ito ale nie brałbym tego pod uwage gdyż polak lubi sobie robić szopki na treningach a w konkursie skacze rewelacyjnie. Jednak wydaje mnie sie ze Ito to nie ten poziom dla Kamila.

Miętus przed tyg. dobrze zaprezentował się w Obersdorfie i zachwyca dalej .Wczoraj skoczył rekod życiowy w każdym treningu równo około 180 210 i 197. Żyła mówi że ma problemy dojazdowe i wybija się za wcześnie przez co nie oddaje udanego skoku. Widać to na treningach tragedia nic nie skacze miętus w każdym lepszy i podoba mi się ten chłopak widać że ma potencjał na mamutach.

Amman stary wyjadacz myślę że właśnie dzisiaj można na niego pograć śmiało. Jest w dobrej formie latać to on potrafi zresztą czego on nie potrafi 4 złota co to dla niego. Ale nie wracajmy do przeszlosci tylko patrzmy co bedzie. No i patrzymy a Amman nieźle sobie poczynia bo skacze zdecydowanie lepiej od Bardala i widać ze sprawia mu to przyjemnosc a Bardal troche się meczy myślę że skupia się na PŚ a tutaj nic nie wywalczy.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Panowie! Ja się dziś wstrzymuję od grania czegokolwiek i Was też ostrzegam-wiele będzie zależeć nie tylko od wiatru,ale też od decyzji jury odnośnie belki. Wczoraj pokazali jak mogą popsuć widowisko.W ogóle odpuściłbym na waszym miejscu granie H2H z dwoma słabszymi skoczkami takie jak podał np Pawacki bo to jest na prawdę ruletka! Obaj prawdopodobnie przy gorszych warunkach nie dolecą do 150 m i o tym kto będzie wyżej zdecyduje przypadek. Jak już chcecie się bawić w H2H to stawiajcie na Kocha,Kranjca i Ito,oczywiście za skromne stawki. Ja liczę na Ito oczywiście bo mam w grze jego TOP 3. Będę obserwował Freunda bo moim zdaniem może zaskoczyć dobrymi skokami dziś.
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Dziwne trochę, że Evensen zakończył karierę akurat teraz. Myślałem, że dadzą mu jeszcze poskakać ten ostatni raz w Vikersund. Przecież cały sezon skakał fatalnie, to chociaż w oczekiwaniu na coś... Musiał mieć naprawdę fatalną formę, że nawet na swoim ulubionym mamucie nie potrafił przynajmniej przyzwoicie odlecieć. No, ale Norwegowie skoczą zbyt dobrze żeby ryzykować wystawianiem jego, na pewno wiedzą, co robią.
Wczorajsze kwalifikacje i skoki ostatniej dziesiątki nie napawają optymizmem - na bardzo dalekie jumpy. Tylko Ammann i Kranjec dali radę (Koch odpuścił), to właśnie w nich widzę cichych faworytów, poza megalotnikiem Kochem.
Marina nie lubię i mam nadzieję, że spieprzy przynajmniej jeden skok. :]
Schlieri w tym roku coś kiepski na mamucich skoczniach, ale nie skreślałbym go...
Morgi antylotnik, chociaż swoje skoczy (na pewno nie na podium i raczej nie czołowa szóstka).
Bardal podobnie, niepewny i też nie skacze tu najlepiej. Nie daję mu większych szans.
Kofler o dziwo dobrze skacze, ale nie wygra na pewno.
Ciekawe czy ktoś z młodej gwardii typu Freund, Koudelka, Velta, Fannamel itp., czy coś namieszają. Ito też groźny...
Nie spodziewałbym się pobicia rekordu. Warunki są bardzo spokojne, a jednak żeby tu skakać +240 trzeba mieć trochę pod wiatr albo patent jak Schlierenzauer i Evensen rok temu.
Stoch mógłby pokusić się o rekord Polski w długości lotu, ale raczej nie te warunki, nie ta belka i niestety nie ta forma. Już widzę te obniżanie progu przez jury... Mam nadzieję, że mu wyjdzie.
W każdym razie Kocha (kurs 2,50) i Kranjca (4) bym nie ruszał. Chociaż może zagranie Austriaka grubo się okaże najlepszym rozwiązaniem. Zawody na mamutach często bywają dość loteryjne, więc ja szukam czegoś większego:
Freund @ 34. Bardzo dobry kurs.
 
berciq89 473

berciq89

Użytkownik
Orientuje się ktoś czy gdzieś poza Unibetem jest zakład że padnie rekord w długości skoku na MŚ?
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
MŚ w Lotach Vikersund: Nie będzie rekordu świata @ 1,45 Unibet ✅ było gorąco, oj było ;)
Kurs spadł bo początkowo było 1,55. Ale patrząc na warunki jakie panują w Vikersund chyba nie ma możliwości by ktoś skoczył 246,5m. Jeśli ktoś się zbliży do tej odległości to obniżą belkę startową także wydaje się że nikt aż tyle nie odleci. Kto ewentualnie może, Koch, Kranjec, Ito, Schlierenzauer ewentualnie Kofler, Ammann i Bardal. Na treningach najdalej skoczył Koch uzyskał 237 m i wydaje mi się że to była granica ile można wyciągnąć na tych Mistrzostwach.
Robert Kranjec TOP4 w całych MŚ @ 1,60 Bwin ✅ 1 miejsce easy ;)
Robert to zaraz po Martinie Kochu faworyt do wygrania Mistrzostw. W obu treningach drugie miejsce zaraz za Austriakiem. Typowy lotnik powinien powalczyć o wygraną, a podium wydaje się być minimum. Kto może powalczyć oprócz Kocha, na pewno Szliri, Ito i Kofler. Słoweniec lubi skocznię w Vikersund, skacze równo i myślę że postraszy trochę Kocha który wydaje się być murowanym faworytem do wygrania.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
@up co do zakładu czy padnie rekord świata to kurs @1,45 jest śmiesznie niski.Przed nami jeszcze 2 konkursy indywidualne i jeden drużynowy,czyli czołowa 30-tka skoczków odda po 6 skoków! Mamy w sumie ponad 200 szans na to że padnie ten rekord. Wszystko zależy od tego jak zmienny będzie wiatr.Wczoraj wystarczył minimalny podmuch pod narty i Descombes-Sevoie poleciał 222,5 m! A jest skoczkiem o jakieś 3 klasy słabszym niż najlepsi specjaliści w lotach typu Koch,Kranjec cz będący w mega formie Ito. Ja zagrałem zaraz gdy pojawił się ten zakład @2,30,teraz tak jak piszesz kurs poszedł w górę,bo wczoraj nie było szału z odległościami.Dziś poprawiam to @2,55 za podobną stawkę,bo według mnie jest duża szansa na ten rekord.Skoro Krzysiu Miętus skacze 210 metrów to tym bardziej ten rekord świata wydaje mi się realny.
-----------
Wieje od rana mocno w Vikersund,co można zobaczyć na filmiku.Po południu prognozy zapowiadają wiatr rzędu 2-3 m/s czyli tak jak wczoraj,ale jak się nie uspokoi ta wichura to dziś raczej będzie problem z przeprowadzeniem lotów.
http://www.skijumping.pl/video_pop.php?id_pliku=1755
 
B 4

bulik

Użytkownik
Simon Ammann - Roman Koudelka 1,60 ⛔ Tobet
Ammann w dobrej formie i widać, że przygotowywał się do tych MŚ. Jak dla mnie powinien powalczyć o czołową 6. Koudelka w dobrej dyspozycji ale już bez tego błysku jak jeszcze pare tygodni temu.
Anders Fannemel - Bjoern Einar Romoeren 1,55 ✅ Tobet
Fannemel prezentował się na treningach bardzo dobrze, wcześniej na lotach w Oberstdorfie również skakał równo i daleko. Romoeren skacze przyzwoicie lecz zdarzają mu się słabsze skoki jak wiatr powieje z tyłu. Fannemel powinien być spokojnie lepsze od swojego kolegi z reprezentacji.
Richard Freitag - Andreas Kofler 1,80 ✅ Tobet
W tej parze faworytem dla mnie jest Kofler. Po słabszej serii startów widać po jego aktualnych skokach, że wraca powoli do formy. Na treningach i w kwalifikacjach, które wygrał, prezentował się bardzo dobrze. Freitag natomiast nie jest typowym lotnikiem i to widać po jego skokach. Już w Oberstdorfie nie błyszczał i jego forma również, tak jak w przypadku Koudelki, nie jest taka sama jak jeszcze pare tygodni temu.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Drużynowy w Unibecie się nie liczy do rekordu skoczni. Racja jest dużo skoków skoków ale prawda jest taka że tylko 6-7 zawodników jest w stanie skoczyć 247m. Ten rekord Evensena wydaje mi się że jest granicą na tej skoczni i dalej już nie idzie ustać. Do tego warunki jakie panują nie pozwolą na rekordowe skoki. Jak ktoś się zbliży ze słabszych zawodników do tej odległości to belka będzie obniżona. Descombes-Sevoie czy Miętus jedna jaskółka wiosny nie czyni i powątpiewam że jeszcze raz polecą na taką odległość. Koch może, Kranjec też ale w lepszych warunkach. Kurs nie za wysoki ale już zagrałem także nie ma odwrotu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom