>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Temat z analizami Mistrzostwa Świata Mężczyzn - Polska, Szwecja [11.01 - 29.01.2023]

Status
Zamknięty.
chamberlain 423,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi


Już 11 stycznia 2023 roku czeka nas wielkie święto piłki ręcznej, bo właśnie tego dnia rozpoczynają się
Mistrzostwa Świata, które rozgrywane będą w Polsce i Szwecji.
Tytułu sprzed 2 lat bronić będzie Dania, która wygrała w finale ze Szwecją 26:24.
Duńczycy stają również przed szansą zapisania się w historii, bo wygrywali Mistrzostwa Świata nie tylko
w ostatniej edycji, ale i 4 lata wcześniej, wygrywając tegoroczny turniej mogą stać się pierwszą
drużyną w historii, która wygra mistrzostwa trzy razy z rzędu.

Nas na pewno najbardziej zainteresuje gra Polski, która jako jeden z gospodarzy turnieju wystąpi na nim.
Polacy trafili do grupy B z takimi drużynami jak Francja, Słowenia i Arabia Saudyjska.

Z każdej grupy do dalszego etapu awansują po trzy drużyny, w ten sposób z ośmiu grup czterodrużynowych
zostaną stworzone cztery grupy sześciodrużynowe, w praktyce Grupę I tworzyć będą drużyny z grup
A i B, Grupę II drużyny z grup C i D, Grupa III E i F, oraz Grupa IV G i H.

Polska w fazie grupowej rozgrywać będzie swoje spotkania w Katowickim Spodku, jeśli uda im się wywalczyć awans,
to wtedy przeniosą się do Tauron Areny w Krakowie, faza pucharowa zaś rozgrywana będzie w Gdańsku i
Sztokholmie,
gdzie zostanie rozegrany finał imprezy.


*
Afryka 1 - Egipt, Afryka 2 - Wyspy Zielonego Przylądka, Afryka 3 - Maroko, Afryka 4 - Tunezja, Afryka 5 - Algieria
Terminarz rozgrywek pod tym linkiem: https://handball23.com/wp-content/uploads/2022/12/WC2023_MatchSchedule.pdf

Faworytem do wygrania mistrzostw wśród bukmacherów jest reprezentacja Danii, a w dalszej kolejności
reprezentacje Francji, Hiszpanii i Szwecji.

Poniżej kursy na najlepszą dziesiątkę według bukmachera STS.

STS.jpg

Jak widać mamy w tym zestawieniu również reprezentacje Polski, chociaż medal w naszym wykonaniu
byłby na pewno wielkim zaskoczeniem.

Link do oferty bukmachera STS: https://www.sts.pl/pl/zaklady-bukma...trzostwa-swiata-klas-koncowa/187/30935/88211/

Oficjalna strona turnieju: https://handball23.com/

Oficjalna strona IHF na której znajdziemy garść statystyk podczas trwającego turnieju: https://www.ihf.info/competitions/men/308/28th-ihf-mens-world-championship-2023/101253


Zapraszam wszystkich do udzielania się w temacie, oraz podawaniu swoich typów!

Nie masz konta w STS, nic straconego - załóż je wchodząc na sts.pl lub klikając w baner i odbierz 1660 PLN
 
chamberlain 423,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Fatalne wieści dla kadry. Kamil Syprzak nie zagra w MŚ 2023!

Ma za sobą świetną rundę, jest liderem strzelców w Lidze Mistrzów, ale nie pomoże polskiej kadrze w trakcie mistrzostw świata 2023. Kamil Syprzak złamał kość strzałkową.

Zawodnik PSG ogłosił, że doznał przeciążeniowego złamania kości strzałkowej, co wyklucza jego udział w mistrzostwach świata. Turniej w Polsce i Szwecji rusza już 11 stycznia. Dla polskiej kadry to olbrzymia strata - wprawdzie Kamil Syprzak w ostatnich latach nie nawiązywał do występów z klubu, ale uznaje się go za czołowego obrotowego w Lidze Mistrzów i byłby kandydatem do roli lidera zespołu podczas MŚ 2023.
 
chamberlain 423,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Do rozpoczęcia Mistrzostw Świata pozostało jeszcze lekko ponad 3 tygodnie, ale niektóre reprezentacje już teraz zaprezentowały swoje szerokie, lub już ostateczne składy w których wystąpią. Wziąłem pod lupę reprezentacje Danii, Francji, Hiszpanii, Szwecji, Islandii, Norwegii i Polski, a więc faworytów, oraz naszą reprezentację. Na ten moment wybory trenerów prezentują się następująco.



Bramkarze:

Niklas Landin, THW Kiel
Kevin Møller, Flensburg-Handewitt

Skrzydłowi:

Magnus Landin, THW Kiel
Emil Jakobsen, Flensburg-Handewitt
Hans Lindberg, Füchse Berlin
Johan Hansen, Flensburg-Handewitt

Obrotowi:

Magnusa Saugstrup, Magdeburg
Lukas Jørgensen, GOG
Simon Hald, Flensburg-Handewitt

Rozgrywający:

Rasmus Lauge, Veszprem
Mathias Gidsel, Füchse Berlin
Henrik Møllgaard, Aalborg Håndbold
Mads Mensah, Flensburg-Handewitt
Mikkel Hansen, Aalborg Håndbold
Jacob Holm, Füchse Berlin
Simon Pytlick, GOG
Lasse Møller, Flensburg-Handewitt
Mads Hoxer, Aalborg Håndbold


Bramkarze:

Charles Bolzinger, Montpellier HB
Rémi Desbonnet, Montpellier HB
Vincent Gerard, Saint Raphaël Var HB

Skrzydłowi:

Mathieu Grebille, Paris SG HB
Dylan Nahi, PGE VIVE Kielce
Benoît Kounkoud, PGE VIVE Kielce
Yanis Lenne, Montpellier HB
Valentin Porte, Montpellier HB

Obrotowi:

Ludovic Fabregas, FC Barcelona
Luka Karabatic, Paris SG HB
Nicolas Tournat, PGE VIVE Kielce

Rozgrywający:

Thibaud Briet, HBC Nantes
Nikola Karabatic, Paris SG HB
Romain Lagarde, Pauc
Élohim Prandi, Paris SG HB
Dika Mem, FC Barcelona
Melvyn Richardson, FC Barcelona
Kentin Mahe, Veszprèm
Nedim Remili, PGE VIVE Kielce
Kyllian Villeminot, Montpellier HB



Bramkarze:

Gonzalo Pérez de Vargas, FC Barcelona
Rodrigo Corrales, Telekom Veszprém
Sergey Hernández, SL Benfica

Skrzydłowi:

Ángel Fernández, Limoges Hand 87
Daniel Fernández, TVB Stuttgart
Josep Folqués, Sporting CP
Ferran Solé, PSG Handball
Kauldi Odriozola, HBC Nantes
Miguel Sánchez-Migallón, Lomza Industria Kielce

Obrotowi:

Gedeón Guardiola, TBV Lemgo
Adriá Figueras, Chartres Métropole
Iñaki Peciña, Chambéry Savoie Handball
Abel Serdio, Orlen Wisla Plock

Rozgrywający:

Agustín Casado, MT Melsungen
Ian Tarrafeta, PAUC Handball
Daniel Dujshebaev, Lomza Industria Kielce
Joan Cañellas, Kadetten Schaffhausen
Antonio García, Fraikin Granollers
Álex Dujshebaev, Lomza Industria Kielce
Jorge Maqueda, HBC Nantes
Imanol Garciandia, OTP Bank - Pick Szeged


Bramkarze:

Andreas Palicka, Paris Saint-Germain
Mikael Appelgren, Rhein-Neckar Löwen
Tobias Thulin, GOG

Skrzydłowi:

Hampus Wanne, FC Barcelona
Lucas Pellas, Montpellier HB
Niclas Ekberg, THW Kiel
Daniel Pettersson, SC Magdeburg

Obrotowi:

Max Darj, Füchse Berlin
Fredric Pettersson, Fenix Toulouse
Oscar Bergendahl, TVB Stuttgart

Rozgrywający:

Jonathan Carlsbogård, FC Barcelona
Eric Johansson, THW Kiel
Karl Wallinius, THW Kiel
Felix Claar, Ålborg Håndbold
Jim Gottfridsson, SG Flensburg-Handewitt
Albin Lagergren, Rhein-Neckar Löwen
Linus Persson, HBC Nantes
Lukas Sandell, Ålborg Håndbold



Bramkarze:
Ágúst Elí Björgvinsson, Ribe Esbjerg
Björgvin Páll Gústavsson, Valur
Viktor Gísli Hallgrímsson, HBC Nantes

Skrzydłowi:

Bjarki Már Elísson, Telekom Veszprém
Hákon Daði Styrmisson, Vfl Gummersbach
Óðinn Þór Ríkharðsson, Katteden Schaffhausen
Sigvaldi Björn Guðjónsson, Kolstad Håndball

Obrotowi:

Arnar Freyr Arnarsson, MT Melsungen
Elliði Snær Viðarsson, Vfl Gummersbach
Ýmir Örn Gíslason, Die Rhein-Neckar Löwen

Rozgrywający:

Aron Pálmarsson, Aalborg Håndbold
Elvar Ásgeirsson, Ribe Esbjerg
Ólafur Andrés Guðmundsson, GC Amicitia Zürich
Elvar Örn Jónsson, MT Melsungen
Gísli Þorgeir Kristjánsson, SC Magdeburg
Janus Daði Smárason, Kolstad Håndball
Kristján Örn Kristjánsson, Pays d´Aix UC
Ómar Ingi Magnússon, Magdeburg
Viggó Kristjánsson, SC Leipzig



Bramkarze:

Torbjørn Sittrup Bergerud, Kolstad Håndball
Emil Kheri Imsgard, Elverum Håndball
Kristian Sæverås, FC DHfK Leipzig Handball

Skrzydłowi:

Kevin Maagerø Gulliksen, Frisch Auf Göppingen
Kristian Bjørnsen, Aalborg Håndbold
Sebastian Barthold, Aalborg Håndbold
Alexander C. Blonz, FC Pick Szeged

Obrotowi:

Thomas Alfred Solstad, Bjerringbro-Silkeborg
Petter Øverby, THW Kiel
Magnus Gullerud, Kolstad Håndball

Rozgrywający:

Sander Sagosen, THW Kiel
Gøran Søgard Johannessen, SG Flensburg-Handewitt
Christian O`Sullivan, SC Magdeburg
Tobias Grøndahl, Elverum Håndball
Erik Thorsteinsen Toft, KIF Kolding Håndbold
Sander A. Øverjordet, KIF Kolding Håndbold
Simen Holand Pettersen, Skjern Håndbold
Vetle Eck Aga, Kolstad Håndball
Harald Reinkind, THW Kiel
Magnus Abelvik Rød, SG Flensburg-Handewitt



Bramkarze:

Mateusz Kornecki, Łomża Vive Kielce
Adam Morawski, Orlen Wisła Płock
Jakub Skrzyniarz, Bidasoa Irun

Skrzydłowi:

Mikołaj Czapliński, Wisła Płock
Michał Daszek, Wisła Płock
Krzysztof Komarzewski, Wisła Płock
Przemysław Krajewski, Wisła Płock
Arkadiusz Moryto, Vive Kielce
Dawid Fedeńczak, Azoty Puławy
Jan Czuwara, Vardar Skopje

Obrotowi:

Bartłomiej Bis, Górnik Zabrze
Dawid Dawydzik, Azoty Puławy
Patryk Walczak, Sporting Lizbona

Rozgrywający:

Maciej Pilitowski, Energa Kalisz
Piotr Jędraszczyk, Piotrkowianin
Michał Olejniczak, Vive Kielce
Szymon Sićko, Vive Kielce
Damian Przytuła, Górnik Zabrze
Piotr Chrapkowski, SC Magdeburg
Tomasz Gębala, Vive Kielce
Ariel Pietrasik, Otmar Sankt Gallen
Andrzej Widomski, Gwardia Opole
 
Otrzymane punkty reputacji: +1090
chamberlain 423,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Zaktualizowałem składy Islandii i Polski powyżej, bo na ten moment wiemy już trochę więcej.

Polska zdobędzie minimum 30 bramek w każdym spotkaniu fazy wstępnej - Nie @ 1.70 STS

Ode mnie dwa według mnie ciekawe typy długoterminowe. Pierwszy z nich to nie zdobycie przez nas 30 bramek w każdym spotkaniu fazy wstępnej. Na tym etapie zagramy z reprezentacjami Francji, Słowenii i Arabii Saudyjskiej i czy nasza ofensywa jest na tyle silna, aby w każdym meczu przekraczała granicę 30 bramek? Według mnie zdecydowanie nie, grupa trudna, na otwarcie Francja, która może nam nie dać za bardzo pograć, od 2004 roku tylko dwa razy osiągnęliśmy z nimi 30 bramek lub więcej, na Igrzyskach w 2008 roku remisując 30:30, oraz na Mistrzostwach Europy w 2016 roku wygrywając z nimi sensacyjnie 25:31, jeden i drugi mecz to jednak odległe czasy, a Francja potrafi bardzo dobrze zagrać w defensywie. Pierwszy mecz, duża waga spotkania i tu już według mnie typ może okazać się trafiony, jednak jeśli nie z Francją, to kolejnymi rywalami będzie Słowenia, z którymi mimo, że powinniśmy być faworytami, to mimo wszystko ta drużyna w ostatnich latach sprawiała nam bardzo dużo problemów, Słoweńcom ponad 30 bramek też trafiliśmy dawno temu, bo w 2011 roku, wygrywając z nimi wtedy 32:27 w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy, od tamtej pory byliśmy tylko raz blisko osiągnięcia tego wyniku, rok temu przegrywając z nimi również w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy 32:29. Z Arabią Saudyjską linię przekroczyć powinniśmy, jednak w dwóch wcześniejszych spotkaniach o to może być ciężko.

Spotkanie w którym różnica zwycięstwa wyniesie minimum 20 bramek - Tak @ 1.84 STS

Na Mistrzostwach obejrzymy tylko bardzo egzotycznych drużyn jak Arabia Saudyjska, Urugwaj czy Wyspy Zielonego Przylądka, więc według mnie zobaczymy kilka deklasacji. Oczywiście największe szanse na taki wynik obejrzymy w rundzie wstępnej, w poprzednich latach zdarzało się kilka takich wyników, w 2017: Niemcy - Chile 35:14, Hiszpania - Angola 42:22; w 2019: Norwegia - Chile 41:20; w 2021: Słowenia - Korea Południowa 51:29, Niemcy - Urugwaj 43:14, Węgry - Urugwaj 44:18, być może wyników było więcej, jednak tyle rzuciło mi się w oczy, jak dla mnie spora szansa, że i w tym roku historia się powtórzy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1421
chamberlain 423,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Tak widziałem, kursy bardzo szybko poleciały w dół, niby do grania pozostał podobny zakład, ale z linią 25 bramek, no ale tu już o wiele większe ryzyko i według mnie szanse na to byłyby tylko w spotkaniu z Francją, także te 2.08 jak dla mnie nie do gry.

Spotkanie w którym drużyna zdobędzie minimum 45 bramek - Nie @ 2.01 STS

Jak dla mnie trochę za wysoki kurs na to zdarzenie, o ile kilka deklasacji się spodziewam tak jak pisałem powyżej, to jednak 45 bramek to spora liczba. W grupie A mamy Hiszpanię, która mogłaby osiągnąć ten wynik z Iranem lub Chile, tylko, że Hiszpania pierwszy mecz gra z Czarnogórą, dla nich najtrudniejsze spotkanie w grupie, które jeśli wygrają, to w pozostałych spotkaniach będą się oszczędzać. W grupie B mamy w sumie trójkę Francję, Polskę i Słowenię, która mogłaby zrobić taki wynik na Arabii Saudyjskiej, tylko, że właśnie ta grupa jest dość wyrównana i raczej nikomu nie będzie zależało na nabijaniu bramek Arabii. Grupa C to jedna z moich największych obaw, bo mamy tam Wyspy Zielonego Przylądka, oraz Urugwaj po którym srogo przejeżdżały się Niemcy (43:14) oraz Węgry (44:18) na poprzednich Mistrzostwach Świata, ale tu taki wynik mogłaby zrobić na nich głównie Szwecja, która podobnie jak Hiszpania zagra najważniejsze pierwsze spotkanie z Brazylią, a później powinni się oszczędzać. W grupach D, E i F widzę raczej małe szanse na to, więc ich nie biorę pod uwagę. Grupa G mamy ponownie słabe USA i Maroko, ale też Chorwację i Egipt, które zagrają ze sobą już w pierwszym meczu i później nie będzie potrzeby nabijania bramek. W ostatniej grupie H mamy słabą Belgię, Bahrajn i Tunezję raczej nie biorę pod uwagę, jednak tam na Belgii taki wynik mogłaby zrobić Dania, tylko, że to drużyna turniejowa i wie, że nie ma sensu forsować tempa w takim spotkaniu. A więc podsumowując mam największe obawy do Hiszpanii, Szwecji i Danię, a te drużyny w poprzednich MŚ w rundzie wstępnej zdobywały:

- Hiszpania 2021: 29, 27 i 36 - 2019: 33, 32, 26, 32 i 19 - 2017: 27, 26, 42, 29 i 36
- Szwecja 2021: 32, 41 i 24 - 2019: 27, 31, 37, 23 i 33 - 2017: 33, 35, 25, 36 i 33
- Dania 2021: 34, 39 i 31 - 2019: 39, 36, 34, 28 i 30 - 2017: 33, 35, 27, 30 i 32

Co ciekawe na poprzednich czterech Mistrzostwach Świata tylko raz zdarzyła się sytuacja, że linia 45 bramek została przekroczona, było to w 2021 roku, kiedy Słowenia pokonała Koreą Południową 51:29, było też kilka bliskich wyników jak Niemcy - Urugwaj 43:14, Węgry - Urugwaj 44:18, czy Chile - Korea Południowa 44:33. Jak na zdarzenie, które od 2015 roku wydarzyło się tylko raz, oraz na tegorocznych mistrzostwach widzę mało okazji do powtórzenia tego wyczynu, kurs 2.01 jest jak najbardziej ciekawym typem w mojej opinii.

EDIT:

Pojedynek H2H: Brazylia - Katar
Katar @ 2.55 Fortuna

Dorzucam jeszcze pojedynek h2h pomiędzy Brazylią i Katarem, gdzie stawiam na wyższe miejsce w turnieju Kataru. Jak dla mnie kursy trochę przeszacowane. Co prawda Brazylia trafiła do łatwej grupy, bo mimo, że zagrają ze Szwecją, to ich pozostałymi przeciwnikami będzie Urugwaj i Wyspy Zielonego Przylądka, więc śmiało można nazwać tą grupę najsłabszą na Mistrzostwach i Brazylia powinna spokojnie awansować dalej z 2 pkt na koncie, jednak następna runda to będzie już prawdziwe wyzwanie, bo grupa Brazylii połączy się z grupą D i tam czekają ich najprawdopodobniej mecze z Węgrami, Islandią i Portugalią, a więc trzema naprawdę trudnymi drużynami, z którymi o punkty może być ciężko. Katar to oczywiście nie ta sama drużyna co w poprzednich latach, ale potrafią zaskoczyć jak chociażby na poprzednich MŚ, gdzie dotarli do ćwierćfinału. Na tych Mistrzostwach trafili do grupy z Niemcami, Serbią i Algierią, z Niemcami będzie ciężko, ale już z pozostałymi drużynami mogą powalczyć, wszystko raczej zależy od meczu z Serbią, czy do następnej fazy zabiorą jakieś punkty czy nie. W rundzie zasadniczej zagrają z drużynami z grupy F, gdzie mamy ekipy Norwegii, która powinna być poza zasięgiem, ale również Holandii, Macedonii Północnej oraz Argentyny i która dwójka z tych trzech by nie awansowała, to Katar będzie miał z nimi szanse. Podsumowując mamy starcie Brazylii, która po rundzie wstępnej powinna mieć 2 pkt, ale już w rundzie zasadniczej czekają ich trzy ciężkie spotkania, z Katarem, który również jest w stanie wyjść z rundy wstępnej z 2 pkt, a nawet jeśli wyjdą bez punktów, to mają okazję powalczyć w rundzie zasadniczej, dlatego 2.55 na Katar jak dla mnie przeszacowany kurs.

Niemcy zajmą miejsce 1-8 @ 1.80 Fortuna

Kompletnie nie rozumiem kursu na co najmniej ćwierćfinał osiągnięty przez Niemców. Trafili do grupy E z Serbią, Algierią i Katarem, według bukmacherów są faworytem do wygrania grupy, Fortuna wycenia to zdarzenie na 1.40, Serbia ma być ich najtrudniejszym rywalem, ale historia pokazuje, że z Serbami zawsze radzili sobie bardzo dobrze, także jest szansa na wyjście z grupy z 4 pkt na koncie. W rundzie zasadniczej trafią najprawdopodobniej na trójkę Norwegia, Macedonia Północna i Holandia, no chyba, że Argentyna sprawi niespodziankę, z tych drużyn najtrudniejszym przeciwnikiem będzie oczywiście Norwegia, ale czy nie dadzą rady Holandii i Macedonii? Według mnie mają tu pewny ćwierćfinał, który mogliby im odebrać tylko Serbia, Katar, Macedonia Północna, Holandia lub Argentyna, a jakie szanse na ćwierćfinał Fortuna daje tym ekipom?

Serbia - 3.00
Katar - 15.00
Holandia - 15.00
Macedonia Północna - 25.00
Argentyna - 35.00

Największym rywalem jak już wcześniej wspominałem Serbia, która według mnie Niemcom nie da rady.

EDIT2:

Kontynuuje pisanie w jednym poście, żeby nie robić za dużego spamu na typy długoterminowe.

Pojedynek H2H: Holandia - Tunezja
Tunezja @ 1.85 STS

Przyjemny kurs na Tunezję w parze z Holandią. Po pierwsze o wiele łatwiejsza grupa, o ile tak to można nazwać trafiając do grupy z potężną Danią, ale oprócz niej mają słabą Belgię i Bahrajn, który jest spokojnie w ich zasięgu, więc awansować dalej powinni z 2 pkt, w następnej rundzie trafią zapewne na Chorwację, która taką potęgą już nie jest, Egipt z którymi h2h nie mają sprzyjającego, jednak znają tego rywala świetnie i mogą sprawić sensacje, oraz kogoś z dwójki Maroko/USA, a więc pewne 2 pkt. O wiele gorszą drogę do zdobywania punktów ma drużyna Holandii, która nie dość, że trafiła do grupy z Norwegią, to jeszcze dostali solidną Macedonią Północną i Argentynę, która jest w stanie sprawiać niespodzianki, przy odrobinie pecha Holandia może nawet nie awansować z grupy, co zbytnio by mnie nie zdziwiło, ale nawet jeśli przejdą dalej to czekają ich kolejne trzy trudne spotkania z prawdopodobnie takimi drużynami jak Niemcy, Serbia i Katar, także o punktowanie będzie ciężko. Dodatkowo widać w meczach sparingowych, że Tunezja w formie, w turnieju, w którym brali udział, oraz reprezentacje Polski, Brazylii i Korei Południowej nie mieli sobie równych, wygrywając wszystkie spotkania. Jak dla mnie w tej parze wyżej trzeba cenić Tunezję.

Klasyfikacja końcowa Grupa E:
Katar 1-2 @ 6.00 STS

Kurs przesada według mnie, pisałem już wyżej o Katarze, który według mnie nie bez szans w tej grupie, o miejscach 1-2 decydować będzie najbardziej ich spotkanie bezpośrednie z Serbią, która w mojej opinii jest mocno przeceniana, na tych Mistrzostwach kreowani są trochę jako Ci, którzy mogą zrobić problem w wygraniu grupy przez Niemcy, ale to przecież drużyna, która na poprzednich MŚ się nie zakwalifikowała, w 2019 roku zajęła 18 miejsce, a w 2017 i 2015 również się nie zakwalifikowała, podobnie nie wychodziła też z grupy na dwóch poprzednich ME. Wiadomo, że to tylko historia, ale dawać kurs 1.03 na to, że oni zajmą miejsce 1-2 to dla mnie gruba przesada.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1993
H 46,7K

halacik96

Użytkownik
Niemcy zajmą miejsce 1-8 @ 1.80 Fortuna

Kompletnie nie rozumiem kursu na co najmniej ćwierćfinał osiągnięty przez Niemców. Trafili do grupy E z Serbią, Algierią i Katarem, według bukmacherów są faworytem do wygrania grupy, Fortuna wycenia to zdarzenie na 1.40, Serbia ma być ich najtrudniejszym rywalem, ale historia pokazuje, że z Serbami zawsze radzili sobie bardzo dobrze, także jest szansa na wyjście z grupy z 4 pkt na koncie. W rundzie zasadniczej trafią najprawdopodobniej na trójkę Norwegia, Macedonia Północna i Holandia, no chyba, że Argentyna sprawi niespodziankę, z tych drużyn najtrudniejszym przeciwnikiem będzie oczywiście Norwegia, ale czy nie dadzą rady Holandii i Macedonii? Według mnie mają tu pewny ćwierćfinał, który mogliby im odebrać tylko Serbia, Katar, Macedonia Północna, Holandia lub Argentyna, a jakie szanse na ćwierćfinał Fortuna daje tym ekipom?

Serbia - 3.00
Katar - 15.00
Holandia - 15.00
Macedonia Północna - 25.00
Argentyna - 35.00

Największym rywalem jak już wcześniej wspominałem Serbia, która według mnie Niemcom nie da rady.
W Sts kurs na to zdarzenie 2.0 co daje już możliwość pobrania fajnego singla.
 
H 46,7K

halacik96

Użytkownik
Niemcy 1-8 , 2.0 sts
Wygrana minimum 15stoma bramkami - tak, 1.30 sts
w meczu jedna drużyna zdobędzie 50 bramek - nie, 1.40 sts
Ako: 3.64
Wygląda dosyć solidnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +243
chamberlain 423,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Do rozpoczęcia Mistrzostw Świata pozostało już tylko 9 dni, ale już teraz pragnę zaprosić wszystkich do konkursu
organizowanego z tej okazji!


Betters Typer IHF 2023 World Men's Championship

Pula nagród w konkursie wynosi 600 zł od bukmachera Betters, dodatkowo do zgarnięcia jest 37 000 pkt reputacji!

Zapraszam również w tym momencie do typowania w konkursie
Typów długoterminowych, które będą
dodatkowo nagrodzone.

Nie masz konta w Betters, nic straconego - załóż je wchodząc na betters.pl lub klikając w baner i odbierz pakiet do 345 PLN
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Dania zdobędzie mistrzostwo świata
@2.18 Betters


W ostatnich latach ekipa ze Skandynawii zdominowała światową piłkę ręczną. Nie inaczej można nazwać takie sukcesy jak obronę tytułu (2019/2021), srebro na igrzyskach w Tokio (przegrali trzema punktami w finale ze Szwecją po dziewięciu wygranych meczach z rzędu) czy wreszcie brązowy medal na zeszłorocznych Mistrzostwach Europy - po odnotowaniu półfinałowej porażki z Hiszpanią. Duńczycy jak widać w ostatnich latach poczynili ogromny postęp (wszak nigdy przed 2019 rokiem nie byli mistrzami, a ich największym sukcesem było srebro wywalczone w latach 1967, 2011 i 2013). I słusznie, w końcu jest to jeden z najpopularniejszych sportów w Danii, a na przeszło 5 milionów mieszkańców, jedna osoba na 50 jest zrzeszona w krajowym związku. Niekwestionowaną gwiazdą teamu jest rozgrywający Mikaael Hansen, który ma w dorobku ponad 1000 strzelonych bramek, a który grał przez dekadę we francuskim PSG. Czy pomoże reprezentacji w obronie tytułu? Przekonamy się o tym 29 stycznia.
 
Ostatnia edycja:
prezes96 27,7K

prezes96

Użytkownik
Mistrzostwa Świata to wysyp domorosłych ekspertów :)))
Hansen nie gra już w PSG, gra w Aalborgu, w Danii. Już z dobre pół roku, tak ciężko zrobić dobry research pod farmazony? Natomiast jego drużyna gra w kratkę, dopiero 6 miejsce w grupie LM, odpadniecie w ćwierćfinale Pucharu Danii,
 
Otrzymane punkty reputacji: +412
chamberlain 423,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Francja - Polska
Under 58.5 bramek @ 1.65
Under 56.5 bramek @ 2.10
Superbet

2 dni do początku mistrzostw, więc pora coś naskrobać. Na pierwszy ogień idzie oczywiście mecz otwarcia, starcie Francuzów z Polakami, gdzie skłaniam się ku underom. Pierwsze spotkanie na mistrzostwach i to od razu z faworytem do wygrania grupy, ba Francja jest przecież jednym z faworytów do wygrania całych mistrzostw. W tym meczu powinniśmy zagrać bardzo zachowawczo, podkręcanie tempa z Francuzami na pewno nie wyjdzie nam na dobre, dodatkowo w meczach towarzyskich zdarzały nam się spore przestoje i to z drużynami o wiele słabszymi. Szkoda, że w naszej reprezentacji nie zagra Syprzak, bo mimo, że nie zawsze przekładał swoją formę z klubu na reprezentację, to i tak był naszym groźnym ogniwem na środku, a w tej chwili pod względem ofensywnym na pozycji obrotowego nie wygląda to jakoś kolorowo. Grę powinien ciągnąć Moryto z Sićko, tyle, że jeśli Francuzi odetną nam skrzydła to i Arek zbytnio nie poczaruje oprócz kontrataków i rzutów karnych, a występ Szymona jeszcze nie tak dawno stał pod znakiem zapytania i mimo, że w meczach towarzyskich prezentował się dobrze, to nie zapominajmy jakiej klasy byli nasi rywale. Francuzi tuż przed samymi mistrzostwami pechowo stracili dwóch zawodników, rozgrywającego Kylliana Villeminot i znanego z występów w Polsce skrzydłowego Benoît Kounkoud, jednak mimo to Francja na każdej pozycji ma prawdziwe bogactwo, no może oprócz bramki, gdzie przydałby się Omeyer.

Pierwsze mecze Francji na poprzednich mistrzostwach nie obfitowały zbytnio w bramki, w 2021 roku wygrali na otwarcie z Norwegią 28:24, w 2019 roku wygrali z Brazylią 24:22, w 2017 roku wygrali z Brazylią 31:16, oraz w 2015 roku, bo dalej cofać się już nie będę, wygrali z Czechami 30:27, także tylko raz przekroczona linia, za to Polska MŚ w ostatnich latach zaczynała wygraną z Tunezją 30:28 w 2021 roku, w 2019 roku nie graliśmy, w 2017 roku przegraliśmy z Norwegią 20:22, zaś w 2015 roku przegraliśmy z Niemcami 26:29, więc także tylko w jednym spotkaniu przekroczona linia 56.5, zaś w obu przypadkach nie przekroczona linia 58.5 bramek. Oczywiście te wyniki to już tylko historia i wracam do niej bardziej w ramach ciekawostki, niż argumentowi do grania underu, jednak w meczach Polski z mocniejszymi rywalami nie pada zazwyczaj dużo bramek, w 2022 roku graliśmy dwa spotkania towarzyskie ze Szwecją, które kończyły się naszymi porażkami 24:28 i 24:27, oraz mecz towarzyski z Danią przegrany 20:30, graliśmy też na Mistrzostwach Europy z Niemcami porażka 23:30, Norwegią porażka 31:42, Szwecją porażka 18:28 i Hiszpanią porażka 27:28, tylko z Norwegami poszliśmy na wymianę ciosów i skończyło się to dla nas największym laniem. Nasze spotkania bezpośrednie z Francuzami też nie obfitowały w bramki, więc i teraz jestem skłonny do zagrania w tym meczu underu.

Wyspy Zielonego Przylądka - Urugwaj
Over 53.5 bramek @ 1.90
Wyspy Zielonego Przylądka over 31.5 bramek @ 1.75
Superbet

Obie drużyny po raz kolejny zagrają ze sobą w jednej grupie na Mistrzostwach Świata, bo już w 2021 też trafiły do tej samej grupy, choć co ciekawe nie dane było im ze sobą zagrać, bo przez koronawirusa Wyspy Zielonego Przylądka nie mogły wystawić regulaminowej liczy graczy, przez co zagrali tylko jeden mecz z Węgrami, który przegrali 27:34, a w kolejnych meczach ich rywale dostawali wygrane walkowerem. Skorzystał na tym bardzo Urugwaj, który nie pokazał się za dobrze na tych mistrzostwach, wygrał tylko jedno spotkanie i oczywiście był to walkower za mecz z WZP, w pozostałych meczach dostawali spore lanie. Na tegorocznych mistrzostwach obie drużyny powinny już ze sobą zagrać i śmiało gram tu over, bo jak dla mnie linie niskie. Zespół z Afryki pokazał, że umie zagrać w ofensywie, czy dwa lata temu z Węgrami na MŚ, czy w spotkaniach towarzyskich przed mistrzostwami u nas, gdzie przegrywali z Austrią 31:39 i zremisowali ze Szwajcarią 29:29, nie pokazali się tylko z Japonią, przegrywając 31:19. Defensywa Urugwaju nie pokazała się z dobrej strony na poprzednich mistrzostwach tracąc 43 bramki z Niemcami, 44 z Węgrami, 30 z Polską, 38 z Hiszpanią i 37 z Brazylią, nawet w mistrzostwach Ameryki dostawali spore lanie właśnie od Brazylii 48:20, czy z Argentyną 43:18. Wydaje się więc, że Wyspy Zielonego Przylądka nie powinny mieć problemu z Urugwajem, który w piłce ręcznej nie prezentuje za wysokiego poziomu, myślę, że może się tu skończyć małą deklasacją, chociaż handicapów nie ruszam, warto tu jednak pójść w over i meczowy, ale i samych Wysp.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4120
kacper091097 192,7K

kacper091097

Użytkownik
Chile - Iran
over 54.5 bramek
@1.8
STS
Ostatni turniej MŚ i mecze z udziałem Chile były w zdecydowanej większości mocno overowe. W pięciu z siedmiu spotkań obie drużyny strzelały po minimum 20 bramek. Samo Chile rzucało naprawdę dużo bramek. Bez różnicy czy był to mecz ze słabszym przeciwnikiem czy nieco lepszym. Chile pokazało potencjał w ofensywie i z tego zostało zapamiętane. W pięciu z siedmiu spotkań obie drużyny strzelały po minimum 20 bramek. Po MŚ rzucanie bramek szło Chilijczykom nieco gorzej, ale z takim rywalem jak Iran potencjał strzelecki powinien być znów widoczny. Iran w ostatnich spotkaniach towarzyskich również grał mecze z dużą ilością bramek i choćby z Polską, która potencjałem jest od Chile lepsza rzucił 27 bramek, co powinno być wystarczalne do powodzenia typu. Nie zdziwi mnie tu mecz pod 60 bramek.
 
Ostatnia edycja:
kacper091097 192,7K

kacper091097

Użytkownik
Szwecja - Brazylia (1. kolejka konkursu)
Brazylia under 25.5 bramek
@1.81
Betters
Brazylia to drużyna uboga ofensywnie i pokazali to w ostatnich spotkaniach towarzyskich. W starciach choćby z Koreą czy Tunezją, czyli ekipami dużo słabszymi od Szwecji nie byli w stanie przebić tej linii. Szwecja to kandydat do medalu i nie wydaje mi się, żeby w pierwszym spotkaniu szli przez 60 minut na hurra do przodu i mecz powinien być underowy. Istnieje jednak możliwość, że pierwsze minuty meczu będą w ich wykonaniu ofensywne i dlatego nie gram underu w całym spotkaniu, a under Brazylii. Jest to bowiem spotkanie o pierwsze miejsce w grupie, dlatego Szwecja może mieć ochotę ułożyć to spotkanie dość wcześnie pod siebie. Nie zmienia to faktu, że Brazylia powinna rzucić mało bramek. Szwecja ostatnio w towarzyskich spotkaniach traciła dość dużo bramek, ale były to mecze z drużynami z Europy o potencjale większym niż Brazylia, a poza tym na zawodach mistrzowskich w rundzie wstępnej Szwecja nie powinna w defensywie robić dużej ilości błędów.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +170
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Dania - Belgia
Dania (-13.5)
@1.75 Betters

Przed startem turnieju typowałem Duńczyków do głównego kandydata do tytułu i po pierwszym meczu trochę będzie można powiedzieć, na ile te oczekiwania okażą się słuszne. Belgom zasadniczo nie daje się większych szans w inauguracyjnym spotkaniu i raczej postrzegać je należy przez pryzmat rozmiaru zwycięstwa, niż samego zwycięstwa Skandynawów. Polacy grali przed czterema dniami z Belgami i ogrami ich jedenastoma punktami. Sądzę, że tak silny przeciwnik, jakim jest Dania, nie powinna mieć dużych problemów aby rozpocząć spokojnie turniej, ale już na samym starcie zadbać o pokaźną zaliczkę bramkową. Typ wchodzi gdy Duńczycy wygrają w piątek przewagą czternastu bądź więcej punktów.
 
Ostatnia edycja:
sza 73,3K

sza

Użytkownik
Węgry - Korea Południowa
Typ: Under60.5
Kurs: 1.67 Betters

Faworytem w tym spotkaniu jest reprezentacja Węgier która w dotychczasowych spotkaniach między tymi zespołami wygrała każdy z nich oraz pokrywając linie która proponuję. Węgrzy w przygotowaniach do Mistrz Świata rozegrali dwa mecze przeciwko reprezentacji Słowenii pokonując ich 27-28 oraz przegrywając 32-29 natomiast Korea Południowa trzy pojedynki wygrywając z Brazylia 28-22 oraz zaliczając 2 porażki - Polska 31-27, Tunezja 35-32. W tym spotkaniu idę w under60.5 gdyż niespodziewam się aby ten mecz był na tyle ofensywny aby padło aż tyle bramek.
 
Ostatnia edycja:
sza 73,3K

sza

Użytkownik
Francja - Polska
Typ: Francja poniżej 31.5pkt
Kurs: 1.66 Betters

Mecz otwarcia w którym Polacy zmierzą się z reprezentacja Francji która jest wymieniana wśród faworytów do zdybycia Mistrzostwa Świata. Obydwie ekipy w historii spotkały 9 kilkukrotnie i linia która tutaj oferuje bukmacher nie została ani razu pokryta. Reprezentacja Polski grając u siebie na pewno będzie mogła liczyć na spore wsparcie kibiców co powinno pomoc w takich pojedynkach jak jutrzejszy z silnym rywalem. Mecze otwarcia przeważnie nie należą do najbardziej widowiskowych po naszej drużynie spodziewam się walki i wybijanie Francji z rytmu, a to pomoże w tym aby nie przekroczyć linii under31.5pkt.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +510
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Nie śledzę piłki ręcznej bardzo dokładnie w ostatnich latach ale wiem że jakiś czas temu byliśmy już na totalnym dnie A Słowenia była od nas dużo wyzej notowana. Teraz widzę wg bukow jesteśmy lepsi i mocno mnie to zainteresowało . To Słowenia tak zdolowala czy my tak poszliśmy w górę?
 
T 202,2K

typerbukmacher

Mistrz Typer IHF 2023 World Men's Championship
Dania - Belgia
Typ: Powyżej 60.5 bramek @1.52 Betters

Spotkanie głównego faworyta do mistrzostwa z jedną z najgorszych drużyn na tych mistrzostwach.
Największe sukcesy reprezentantów Danii w ostatnich czterech latach to: wicemistrzostwo olimpijskie 2020 oraz mistrzostwo świata 2019 i 2021.
Oczywiście zwycięzca jest tutaj znany przed rozpoczęciem meczu, pytanie tylko na ile bramek defensywa Danii pozwoli reprezentantom Belgii. Wydaje mi się, że tutaj nie będzie tutaj żadnej zachowawczej gry w wykonaniu graczy Danii, w końcu jest to pierwszy mecz. Równie dobrze mogliby się oszczędzać w kolejnych meczach grupowych, bo w ich grupie są jeszcze Tunezja i Bahrajn, więc można powiedzieć takie mecze sparingowe dla Danii przed kolejną fazą turnieju. Duńczycy w dwóch ostatnich meczach sparingowych z Arabią dwukrotnie rzucali powyżej 40 bramek.Uważam, że w tym meczu będzie podobnie. Dania zakręci się wokół 40 bramek, a i Belgowie jakąś połowę z tego powinni dołożyć.
 
Ostatnia edycja:
berserk 193,8K

berserk

Użytkownik
Francja - Polska

Mecz otwarcia mistrzostw. Faworyzowana Francja zmieży się z Polską. Polska to już nie ten sam zespół co kilka lat temu i ekipa Wenty. Pewnie trochę przyjdzie nam poczekać na kolejne owocne turnieje. Jutro głowny faworyt do zdobycia medalu powinien spokojnie poradzić sobie z nasza reprezentacją

Francja 1.28
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom