>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Mistrzostwa Świata 2009 - dyskusja

Status
Zamknięty.
toxic 0

toxic

Użytkownik
Zauważ, ze trzy teamy miały dyfuzory a reszta nie... to chyba o czymś świadczy. Nawet jeśli była jakaś luka w regulacjach to moim zdaniem fakt, że największe teamy jej nie wykorzystały oznacza iż wolały grać fair aniżeli szukac dziury w całym. Dla mnie cała polityka F1 to w tym momencie straszna padaka. Juz dawno powinna być jakas zmiana.
Ten sezon w ogóle dla mnie jest straszliwie nudny. Zero walki na torze i generalnie wyprzedzanie tylko w pit-stopach. Tęsknie za latami 2004-2007 a nawet 2008 gdzie ścigali się duzo więcej niż teraz. Może to sie poprawi gdy będzie wiecej zespołów.
Jesli BrawnGP ma wygrac mistrzostwo to chciałbym aby wygrał Rubens, bo na to zasłużył i lubie typ fightera wśród kierowców. Jazda Buttona jest dla mnie nudna. Wszystkie zwycięstwa jakie odniósł były praktycznie bez walki i wyraźnie dopisuje mu szczęście. Miałem nadzieję, że RBR w tym momencie będzie o wiele bliżej ale niestety tak się nie stało. Ciekawe jak będzie w nastepnych wyscigach. Od SPA zaczynaja się klasyki jak Monza Suzuka i Interlagos.
No i zobaczymy jak sobie poradzi Kubi.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Co do dyfuzorow.
BMW zauwazylo luke, wiec wyslali list do FIA w sprawie regulaminu. Ci natomiast im odrzucili. Ale zeby od razu korupcja ????
 
toxic 0

toxic

Użytkownik
Szkoda, miałem nadzieję, że te polskie plotki może choć raz sie spełnia i Kubi będzie na czerwono śmigał ????
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Briatore i Symonds opuścili Renault

Renault poinformowało, że dyrektor zarządzający ekipy Flavio Briatore i szef inżynierii Pat Symonds nie są już pracownikami zespołu.



&quot;Zespół ING Renault F1 nie będzie dyskutował na temat ostatnich zarzutów przedstawionych przez FIA odnośnie Grand Prix Singapuru 2008.&quot;
&quot;Zespół chciałby poinformować, że jego dyrektor zarządzający, Flavio Briatore, oraz dyrektor inżynierii Pat Symons opuścili zespół.&quot;
&quot;Przed przybyciem na przesłuchanie Światowej Rady Sportów Motorowych w Paryżu 21 września 2009 zespół powstrzyma się od komentarzy.&quot;
Zespół Renault został oskarżony o ustawianie wyników GP Singapuru 2008 poprzez wydanie rozkazu Nelsonowi Piquetowi, by ten rozbił się w czasie wyścigu. Miało być to porozumienie pomiędzy Briatore, Symondsem i Piquetem.

źródło: formula1.pl


No to Nelsinho mocno się zrewanżował Flavio...
Jestem ciekaw co dalej. Nie chodzi tu nawet o ten sezon (choć i w nim Renault odczuje tą stratę - o ile oczywiście uniknie dyskwalifikacji) ale i o przyszły. Jeśli dostanę jakąś olbrzymią karę (a za taki incydent może paść kolejny &quot;rekord&quot;) to długo isę nei pozbierają.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Alonso oficjalnie w Ferrari od 2010 roku
Ferrari oficjalnie poinformowało, że w przyszłym sezonie kierowcą tego zespołu będzie Fernando Alonso. Hiszpan, który podpisał kontrakt na trzy lata, zastąpi Kimi Raikkonena.

“Jesteśmy bardzo dumni z faktu, iż możemy ogłosić przyjście do naszego zespołu kolejnego kierowcy, który pokazał już swój niesamowity talent wygrywając dwa mistrzostwa świata” – powiedział szef zespołu, Stefano Domenicali
Alonso zastąpi Raikkonena, który zgodził się rozwiązać kontrakt z włoskim zespołem.
„Oczywiście chciałbym bardzo podziękować Kimiemu za wszystko, co zrobił podczas swojego pobytu w Ferrari. W pierwszym roku w naszym zespole udało mu się wygrać tytuł mistrza, czym przyczynił się do wsparcia historii całego teamu, odegrał ważną rolę w walce o tytuł konstruktorów w 2007 i 2008 roku. Nawet w tak trudnym sezonie jak ten, pokazał wielki talent, kilka razy osiągnął dobry rezultat, w tym wspaniałe zwycięstwo na torze Spa, jesteśmy pewni, że podczas ostatnich trzech wyścigów w sezonie wspólnie będziemy świadkami kolejnych jego dobrych występów” – zakończył Domenicali.
Sam Raikkonen o swoim rozstaniu z Ferrari powiedział: „Za wspólnym porozumieniem zdecydowaliśmy się rozwiązać mój kontrakt z Ferrari z końcem 2009 roku, rok przed jego planowanym zakończeniem.&quot;
„Jest mi bardzo smutno opuszczać Ferrari, zespół w którym spędziłem trzy fantastyczne lata, podczas których wygrałem wiele wyścigów.”
formula1.pl

Mozna powiedziec, WKOŃCU ????
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Od rana na stronach zajmujacych sie F1 jest informacja ze Robert Kubica podpisal kontrakt z Renault. Jest to powrot, poniewaz to w tym zespole Robert rozpoczal kariere w F1.
Teraz trzeba tylko poczekac na oficjalne potwierdzenie ze strony Renault

Morelli: Kubica w Renault
Manager Roberta Kubicy Daniele Morelli poinformował francuski dziennik &#39;L Equipe&#39;, że jego podopieczny wybrał zespół Renault, odrzucając oferty Toyoty i Williamsa.
&quot;Zadecydowały długość proponowanego kontraktu, gdyż Kubica chciał długoletniej umowy, nazwisko inżyniera wyścigowego i ekipy, jakość silnika i kwestia stabilności&quot; - stwierdził Morelli.
Williams odpadł w przedbiegach, ze względu na niepewną sytuację silnikową i konflikt z FOTA. Toyota z kolei nie ma pewnego budżetu, a w ostatnich siedmiu latach nie wygrała wyścigu.
Oficjalne potwierdzenie tej informacji powinno ukazać się w ciągu najbliższych godzin.
formula1.pl
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Ja tam bym tego do tego tematu nie wrzucił.... bo już w tym sezonie nie pojedzie,
a szkoda bo mielibyśmy fjane porównanie umiejętności Kubicy i Alonso.

Ważna sprawa - samochód.
Wiadomo, stworzyć bolid dla Roberta nie jest prostą sprawa... Ustawić go tak jak sobie życzy można (bo przecież nie ma wielu kierowców, którzy tak &quot;czują&quot; bolid i potrafią określić co zmienić) jednak nasz rodak jest o głowę wyższy od przeciętnego kierowcy.
W BMW miał większy kokpit. Renault też się będzie musiało o coś takiego postarać...

Wierzę, że ostro się wezmą do pracy... ale i tak nie przewiduję sukcesów na miarę Brawna. Nie w przyszłym sezonie...
Jeśli jednak podpisał długi kontrakt, ma zagwarantowaną pozycję 1 kierowcy i co też bardoz istotne pasuj mu 2 kierowca - sądzę, ze już w sezonie 2011 będzie mocnym kandydatem do podium... a w 2012? Kto wie... może wygra
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Jest jest jest wraca na stare smieci, fakt jego transfer razem z Alonso byl najgorzej strzezona tajemnica w paddocku F1 ????
Renault bedzie chcialo zatrzec slady afery singapurskiej, motywacja maja ogromna. 80% zespolu pamieta Roberta kiedy ten u nich testowal i byli zachwyceni ????
Ja tam uwazam ze beda sie liczyc w kolejnym sezonie ????
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Jest jest jest wraca na stare smieci, fakt jego transfer razem z Alonso byl najgorzej strzezona tajemnica w paddocku F1 ????
Renault bedzie chcialo zatrzec slady afery singapurskiej, motywacja maja ogromna. 80% zespolu pamieta Roberta kiedy ten u nich testowal i byli zachwyceni ????
Ja tam uwazam ze beda sie liczyc w kolejnym sezonie ????
No jeszcze to, że Raikkonen jednak odejdzie :jezora:

Marketing - nikt się nie starał tego ukryć...
Renault ostatecznie się oczyszcza - jak większość z Was (a przynajmniej tak jak Ty) nie wierzę w winę Fernando W Singapurze rok temu. Faktem jest jednak, że był w zespole przy tej pamiętnej wpadce.
Oczywiście trudno zakładać, że chcieli się pozbyć najlepszego kierowcy w stawce (a takim dla mnie jest Hiszpan) jednak wykorzystali sytuację znakomicie.
Przeszli czystkę... odeszli wszyscy winowajcy, odszedł Alonso i pojawił się największy obok Vettela i Rosberga młody talent.
Nie ważne jak piszą, ważne żeby pisali - o Renault było głośno... jednak wbrew pozorom wyszli z tego obronną ręką - sponsor się nowy znajdzie, o kibiców i tych z Polski i z reszty Europy z pewnością jeszcze przybędzie :spokodfhgfh:

A co do opinii, że się nie będą liczyć... Nie chodziło mi o to, że będą prezentować poziom jak BMW w tym roku. Mozna liczyć już teraz na postęp.
Jednak sądzę, że będzie to dojeżdżanie co wyścig na punktowanych miejscach (4-8), 2-3 razy podium i może jedno zwycięstwo (choć o to bedzię ciężko - prędzej PP).
Na pewno jednak nie możemy liczyć na walkę o MŚ konstruktorów i podium Kubicy na koniec sezonu.
W 2011 sprawy mogą się już jednak potoczyć zdecydowanie lepiej ????
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Sponsorzy i partnerzy w Renault:
MegaFon (dzisiaj potwierdzone); Total; Pepe Jeans; Universia; Bridgestone;
Bolid raczej goły nie będzie Renault ma zazwyczaj fajne malowania i napewno coś wymyślą a na znalezienie sponsorów mają jeszcze trochę czasu.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
No i sezon F1 sie zakonczyl, niespodziewanie lub spodziewanie sezon zdominowali kierowcy BrawnGP. Przy okazji przypomnialy mi sie slowa z forum o formule 1 bylego moderatora ktory napisal przed sezonem
Mistrzostwo w 2009 zdobedzie nowy zespol ktory powstanie na zgliszczach Hondy. Malo tego, jego kierwowca zostanie Mistrzem Swiata
Prorok jakis czy co? ???? Duzo mowilo sie o KERSie ktory mial byc lekarstwem na mala ilosc wyprzedzen. Tymczasem okazalo sie ze jest wrecz przeciwnie. Dobrze ze w 2010 go juz nie zobaczymy. Dla Kubicy byl to na pewno meczacych sezon, jego BMWu spisywalo sie fatalnie, dopiero w koncowce sezonu zespol mial przeblyski formy co zaowocowalo zasluzonym drugim miejsce w Brazyli.
Rowniez bylismy swiadkami transferow, najbardziej szczerzona tajemnica ze Alonso przejdzie do Ferrari staloa sie faktem. Nas zapewne bedzie interesowac jak w Renault poradzi sobie Robert, ktory wraca do zespolu dzieki ktoremu dostal sie do tego elitarnego sportu
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Czas podsumować sezon 2009.


Klasyfikacja kierowców:






Klasyfikacja zespołów:





Będę pisał fragmentami bo komputer doprowadza mnei do szału


Niespodzianki? Wielkie!
Jeszcze kilka miesięcy temu (do roku kalendarzowego brakuje całkiem sporo) żegnaliśmy Hondę. Nikt nie wierzył w nowy twór jak i w samych kierowców...
a tu proszę. Podwójny triumf a mogło być jeszcze lepiej gdyby nie pech Rubensa na koniec sezonu.





Zdecydowałem się przygotować subiektywną listę najważniejszych i najciekawszych wydarzeń i postaci tego sezonu.
Zapraszam do lektury ????



1. Jenson Button. Niewątpliwy bohater sezonu. Czy w pełni zasłużenie? Ciężko powiedzieć... Jenson to zawodnik o którym od wielu lat mówiło się, że jest materiałem na mistrza. Do tej pory zawodził - chociażby w sezonach 2006 i 07 gdzie, jeśli dobrze pamiętam, nie zdobył nawet 10 punktów. Ten sezon to jednak bardo dobra forma poparta idealnie przygotowanym bolidem - szczególnie na początku.
(mały edit: Button w zeszłym seoznie miał najmniej punktów ze wszystkich startujących zawodników)



2. Brawn GP&amp;Ross Brawn. Samego zepsołu opisać nie wypada... bo czym byłby zespół bez jednego z największych geniuszy w historii F1?
Ross ostatecznie udowodnił, że nie ważne czy to w Ferrari czy na zgliszczach Hondy - potrafi stworzyć mistrzowski zespół i samochód oraz... zawdonika. Mam nieodparte wrażenie, że indywidualny Mistrz Świata bardoz dużo zawdzięcza swojemu szefowi.


3. Dyfuzory.Pojedyńcze, podwójne, potrójne, ciężkie, lekkie, wbudowane w podłogę, dobudowane, służace do wyprzedzania lub do bronienia - straszny syf :]
Nie mogło ich zabraknąć w czołówce mojego zestawienia bo to dzięki nim na dwóch pierwszych miejscach są przedstawiciele Brawna.
Na szczęście w przyszłym sezonie już nie będzie tego problemu


4. Singapurski skandal.


5. Słaba postawa BMW. Niestety. Stajnia z Hinwil zawiodła. Zawiodła tak bardzo, że sezon zakończyła oświadczeniem o... Końcu BMW w F1.
Nie ma co roztrząsać końcówki roku 2008. Z perspektywy czasu można jednak wysunąć tezę, że BMW jeździłoby nadal w przyszłym sezonie gdyby nie ta felerna zeszłoroczna końcówka. Gdyby mocniej powalczyli nei byliby zespołem, który nic wielkiego nie osiągnął a takim, który &quot;przeżywa kryzys&quot;.


6. Odejście Toyoty






c.d.n​
snajper: o moda sie starasz? ????

????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom