>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Świata 2009 - dyskusja

Status
Zamknięty.
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Do startu wyścigów z serii F1 pozostało nieco ponad 2 tygodnie, większość buków już wystawiła kursy na zwycięzcę w tym sezonie. Na kogo wy stawiacie i jakie dajecie szanse naszemu Robertowi ?
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Hmm, niby KERS ma wywrocic stawke do gory nogami ale raczej Ferrari i McLaren beda rzadzic. BMWu powinno wlaczyc sie w ta walke, bo duzo czasu poswiecili w prace nad nowym bolidem. Poziom pozostalych teamow powinnien sie wyrownac i powinnismy byc swiadkami wiekszych emocji w walce o pozostale punkty.
Co do tytulu mistrzowskiego wydaje mi sie ze tym razem Massa go zdobedzie. Jednak chcialbym zeby to nasz Robert powalczyl, bo naprawde on na niego zasluguje jak nikt.
Poczekajmy do pierwszy wyscigow wtedy zobaczymy kto bedzie sie liczyl w walce o mistrzostwo, a glos oddaje na Felipe :p
 
ryba_gangsta12 665

ryba_gangsta12

Użytkownik
Ja szczerze powiedziawszy szarpie się pomiędzy Alonso a Massa. Według mnie jeden z tych kierowców zdobędzie mistrzostwo. Hamilton w tamtym roku w niesamowitych okolicznościach zdobył ten tytuł. Robert może nawet w pewnym momencie być na czubie, ale co jak BMW to nie zespół na mistrzostwo.
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Dla mnie jeśli Ferrari i McLaren dalej będą najlepsze to faworytem jest Hamilton. Anglik będzie bronił tytułu, już w tamtym sezonie byłby zdecydowanie najlepszy gdyby &quot;nie spalił&quot; sie w kilku wyścigach. Myślę że ma już na tyle doświadczenia żeby nie popełniać tylu błędów. Jeśli chodzi o Kubice to liczę że chociaż powróży ostatni wynik :p Licze tez że Alonso namiesza bo nie raz już pokazał że potrafi jeździć ????
 
H 0

howser

Użytkownik
Pomimo zmian w regulaminie ton nadawać powinny Ferrari i McLaren. W tym wypadku stawiam na Masse, który od paru sezonów prezentuje się bardzo dobrze a jego umiejętności rosną z sezonu na sezon. Szefofie stajni nie powinni mu już rzucać kłód pod nogi i faworyzować Raikonnena bo w zeszłym sezonie nie przyniosło to pożądanego efektu a Ferrari walczy tylko o mistrzostwo inne miejsce to porażka.
Jeżeli wniesione zmiany rzeczywiście wyrównają stawkę to liczę że namiesza nasz Robert Kubica o ile kierownictwo stajni znowu nie będzie robiło wszystko by &quot;ich&quot; rodak był przed Polakiem.
 
wilu 9

wilu

Użytkownik
A ja mam trochę inne zdanie. Uważam ze McLaren będzie w środku stawki w tym sezonie. Nie wiem może to przeczucie, bo ciężko tak oceniać na podstawie testów, ale prezentują się tam delikatnie mówiąc średnio. Te zmiany tylnego skrzydła. Do tego słabe czasy. Sądzę natomiast że do czołówki może dołączyć Red bull.
Chciałbym aby też do walki włączyło sie BMW i BrawnGP.
Ogólnie sezon powinien być dużo ciekawszy niż zeszłoroczny
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
moim zdaniem massa i alonso , ten pierwszy duzo lepszy bolid ten drugi duzo lepsze umiejetnosci , chcialbym aby robert w tym roku odgryzl sobie to podium ktore w tamtym roku to pechowo stracil ???? tak wiec massa - alonso - kubica
 
P 0

pavlinho

Gość
Z Alonso się zgadzam, z Massą nie. Teraz bardziej będą się liczyły umiejętności kierowcy a jak wszyscy wiemy Alonso takie posiada, Massa nie.
Drugim moim faworytem jest (tak możecie mówić że jestem wariatem, głupcem i Bóg wie kim jeszcze) Sebastian Vettel. Chłopak ma ogromny potencjał. Teraz, gdy przeszedł do lepszej stajni jego szanse wzrosły. Chyba wszyscy pamiętają co wyczyniał za kierownicą Toro Rosso! Ma materiał na świetnego zawodnika tylko musi umieć go wykorzystać.
Jakoś nie widzi mi się Hamilton jako mistrz. Gdyby jeżdził Hondą czy innym słabszym bolidem gówno by zrobił, a jego mistrzostwo było na mega farcie. I McLaren nie wydaje się taki mocny po pierwszych testach.
Kubica raczej powalczy o top 3. Ogólnie myślę że te Mistrzostwa będą bardzo wyrównane.
 
jemjogurt 52

jemjogurt

Użytkownik
Z Alonso się zgadzam, z Massą nie. Teraz bardziej będą się liczyły umiejętności kierowcy a jak wszyscy wiemy Alonso takie posiada, Massa nie.
Drugim moim faworytem jest (tak możecie mówić że jestem wariatem, głupcem i Bóg wie kim jeszcze) Sebastian Vettel. Chłopak ma ogromny potencjał. Teraz, gdy przeszedł do lepszej stajni jego szanse wzrosły. Chyba wszyscy pamiętają co wyczyniał za kierownicą Toro Rosso! Ma materiał na świetnego zawodnika tylko musi umieć go wykorzystać.
Jakoś nie widzi mi się Hamilton jako mistrz. Gdyby jeżdził Hondą czy innym słabszym bolidem gówno by zrobił, a jego mistrzostwo było na mega farcie. I McLaren nie wydaje się taki mocny po pierwszych testach.
Kubica raczej powalczy o top 3. Ogólnie myślę że te Mistrzostwa będą bardzo wyrównane.
Vettel jest dobry i ma potencjal ale raczej jeszcze nie jego pora jest. W teoretycznie drugim zespole RedBulla jezdzil i jakos lepiej wypadal od pierwszego zespolu wiec nie wiadomo czy az tak ta zmiana wplynie na poprawe jego wynikow. To ze Hamilton bez dobrego auta by gowno zrobil to wiadomo jest, co do Massy to moze kierowca wybitnym az tak nie jest - ale rowno w miare jezdzil i gdyby nie slabszy poczatek sezonu mialby majstra. BrawnGP narazie zaskakuje na wynikach, ale jak wiadomo wszystko to zweryfikuja pierwsze wyscigi.
 
wilu 9

wilu

Użytkownik
Haha buki mają teraz niezły orzech do zgryzienia. Przed testami w Jerez wg. Buków faworytem na zwycięstwo w Australii był hamilton (kurs 2,50) teraz jest to Button(3,50) ????
Jedno jest pewne czekam na pojedynki H2H i stawiam przeciw Mclarenom ????
 
P 0

patyk

Użytkownik
Dużo osób wymienia Masse jako pretendenta do tytułu. Cóż... w tamtym sezonie gość zrobił milowy postęp jeżeli chodzi o umiejętności i dodatkowo naprawdę niewiele mu zabrakło do mistrza.
Myślę jednak, że w tym sezonie nie zdobędzie tytułu... bo zwyczajnie Ferrari postawi na Kimiego...
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
jeżeli nowy przepis wejdzie w życie a zapewne tak będzie to u mnie F1 straci , powinno być tak jak do tej pory że o tytule decyduje il pkt a nie wygranych wyścigów w tej sytuacji faworytem moim chyba jedynym zostanie Alonso , ew. Kimi
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Massa - myślę, że jest zdecydowanie największym faworytem.
Choć wszystko będize wyglądać inaczej niż do tej pory. Nie dość, że jest KERS to jeszcze te zmiany dotyczące przyznawania tytułu mistrza.
Myślę, że bardziej jednak ugodzą one w zawodników pokroju Kubicy. Massa wygrywać będzie dalej ale Robert w swoim smaochodzie raczej nie przeskoczy pewnego progu.
Nawet jak będzie jeździł równo i ciągle stawał na podium to nic mu to nie da.
Szkoda bo wydawało mi się, że będzie to sezon Polaka...
 
P 0

pavlinho

Gość
Jestem nie zadowolony z tych zmian. Stracą na tym tacy kierowcy jak Vettel, Kubica, Heidfeld. Ale znowu dzięki temu będzie liczyło się tylko zwycięstwo, więc kraksy mile widziane.
Wracając do testów i najbliższego GP. BrawnGP. Nie wiem nie oglądałem testów, nie wiem czy jeździli na oparach czy z pełnym bakiem uzyskując takie czasy, ale zapowiada się ciekawie.
Miałem nie stawiać pierwszego GP ale chyba postawię przeciw McLarenom bo wypadają mizernie. Ale teraz jeszcze za wcześnie, będą kursy, pierwsze treningi &quot;na poważnie&quot; to się zobaczy.
Ale Vettel i tak jest moim cichym faworytem :p Button też się zapowiada całkiem całkiem ale jak to będzie w sezonie...?
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
dla mnie to to wszystko jest robione pod Ferrari bo o ile się nie myle to Massa wygrał najwięcej wyścigów w poprzednim sezonie. Zresztą nie od dziś wiadomo że Ferrari to oczko w głowie szefów F1
 
kml 4

kml

Użytkownik
Mi się wydaje,że mclaren może w tym sezonie być w tyle.Zaskoczy napewno Brawn GP,mimo tych &quot;nielagalnych&quot; dyfuzorów.Ten sezon będzie wreszcie przełomowy,nie będzie wiadomo kto będzie zdobywać pkt.Walka będzie wyrównana i wyścigi będą znacznie ciekawsze.Myślę ze czołówka to będzie Ferrari,BMW,Renulat i Brawn GP.To moja taka czołówka,choć inne zespoły będą mogły się starać o zwycięstwo.Już nie mogę się doczekać nowego sezonu ????
 
P 0

patyk

Użytkownik
Brawn GP - oni naprawdę są szybcy. Wykonywali stinty po 17 okrążeń, więc z pustym bakiem nie jeździli. Oczywiście z okrążenia na okrążenie poprawiali czasy.

McLaren - mechanicy, kierowcy, włodarze sami przyznają, że samochód nie spełnia ich oczekiwań.
Gdzieś w zagranicznych mediach wyczytałem, że mają spory problem z areo. Podobno gdzieś na bolidzie, struga powietrza &quot;odkleja&quot; się od bolidu, co powoduje utratę docisku.

Pozdrawiam!
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
jako że odstapiono od pomysłu głupiego na dodatek aby mistrzostwo zdobywał ten kto wygra większość wyścigów tylko ten co ma wiekszosc pkt znowu u mnie sie zmienia pierwsza trójka ???? walke o mistrzostwo wg mnie stoczyć powinni Massa z Alonso , wiadomo Massa to bolid Alonso to umiejętności , off kors na podium widzi mi się Kubica który być może włączy się do walki o najwyższe cele ;)
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Zakładam ten temat bo chciałbym usłyszeć wasze opinie po 2 pierwszych wyścigach...

Który zawodnik wygra MŚ?
(wiem, że jest już taki wątek... ale ani on aktualny, ani głosować już nie można...)
Kiedy i kto przełamie hegemonię Buttona?

Który zespół wygra MŚ?
Czy Brawn GP ma kosmiczny bolid czy też są do zatrzymania?

Poza tym nie ma gdzie umieszczać informacji, ciekawostek czy też zwykłych komentarzy dotyczących całego sezonu, takich jak wypowiedzi przedstawicieli FIA (jakże ostatnio przez wszystkich śledzonych) na temat dyfuzorów/Hamiltona.

Myślę, że temat jest dobrym pomysłem...
Żeby jednak nie był zbyt podobny dodaję ankietę dotyczącą konstruktorów - wyniki będą zapewne diametralnie różne od przewidywań przedsezonowych ale chciałbym zobaczyć ile osób nadal wierzy w Ferrari czy też BMW.





snajper - obiecuję, że nikt tu się nie będzie kłócił czy wyjedzie SC w następnym wyścigu :jezora:

Snajper: No mam taka nadzieje ???? Fajnie ze taki temat zalozyles, sam chcialem cos podobnego zalozyc ale nie wyszlo. Z drugiej strony mam nadzieje ze w tematach GP bedzie wiecej analiz niz klotni tak jak to bylo z SC. ????
 
P 0

patyk

Użytkownik
Co do jakiegokolwiek wróżenia, poczekałbym do 14 kwietnia kiedy FIA potwierdzi lub zaprzeczy legalności dyfuzorów.
W środowiskach F1 krąży raczej opinia, że dyfuzory będą uznane za legalne (ba, są nawet stwierdzenia, że FIA specjalnie zostawiła lukę w przepisach!), ale cóż... nigdy nie wiadomo co Maksio i Berni znowu odwalą ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom