>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Fortuna bonus

Matura 2012

teo1992 55

teo1992

Użytkownik
Polski- 55%
Matma- 46%
Angielski- 70%
Geografia- 54%
WOS- 56%
Filozofia - 24% ???? [ nie mam takiego przedmiotu , tak się chciałem sprawdzić tylko ;) ]
P.S. Jak ktoś nie ma jeszcze pracy maturalnej , albo nie ma pomysłu , a może jeszcze zmienić temat , to dostałem od brata pracę &quot; Bóg w literaturze i sztuce&quot; . Niestety u mnie już nie mogę zmienić tematu :/ [ ferie] , a właśnie ją przepisuje na kompa. Praca pisana 4-5 lat temu przez jego ówczesną polonistkę. Odsprzedam za przysłowiową flaszkę;) oczywiście takiej w necie nie znajdziecie:p pracę się nawet miło czyta i jest ciekawa tak więc polecam :jezora:
jak cośto PW , ewentual gg 764654 ;)
 
arespl 63

arespl

Użytkownik
oOo... nie wiedziałem, ze tylu zacnych maturzystów rocznika 2012 na forum urzęduje ;) miło się dowiedzieć :razz:
oczywiście i ja się łapie :razz:

e: Studniówki macie już za sobą :grin:??
 
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
oOo... nie wiedziałem, ze tylu zacnych maturzystów rocznika 2012 na forum urzęduje ;) miło się dowiedzieć :razz:

oczywiście i ja się łapie :razz:



e: Studniówki macie już za sobą :grin:??
Jasne, że tak, teraz to tylko przygotowania, przygotowanie, i jeszcze raz przygotowania. Rzekłbym, że u mnie nauczyciele się powściekali ????
 
wisienka 8

wisienka

Użytkownik
też mam do sprzedania pracę, temat ; holocaust w literaturze i sztuce, omow na wybranych przykladach z literatury i filmy.
praca pisana przez polonistke, 18/20pkt, takze sprzedam za przyslowiowa flaszke :p✅
ggł 6634713
 
arespl 63

arespl

Użytkownik
A ja studniówkę mam dopiero za tydzień :razz: Chyba jeden z najpóźniejszych terminów :razz:
 
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
A ja studniówkę mam dopiero za tydzień :razz: Chyba jeden z najpóźniejszych terminów :razz:
Nie chcę Cię martwić, ale to nie będzie studniówka :]

Co najwyżej osiemdziesiątka :grin:

Ale najważniejsze żebyś dobrze wspominał, i jak najwięcej pięćdziesiątek przeszło Ci przez usta :razz:
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
O, jest temat o maturze ;)

Powiem wam, co jest na pewno bardzo dziwne, że najbardziej się obawiam matury ustnej z polskiego. Wprawdzie nie mam problemów z mówieniem po polsku, w wypracowaniach popełniam zwykle 2-3 błędy, najczęściej stylistyczne (zdarza mi sie użyć jakiegoś potocznego sformułowania czy kolokwializmu), mój temat to &quot;Teksty piosenek jako próba opisania rzeczywistości. Omów na wybranych przykładach.&quot;, czyli coś, co mnie interesuje i przyjemnie będzie ten temat opracowywać, ale chodzi o to, że nie lubię nowych sytuacji i stąd moje obawy. Zdaję sobie sprawę z tego, że najprawdopodobniej zupełnie nieuzasadnione, po fakcie pewnie stwierdzę, że strach ma wielkie oczy. Być może tak jest też dlatego, że wyolbrzymiam to wszystko i okaże się, że ta matura ustna to tak jak zwykła odpowiedź.

Z dodatkowych przedmiotów zdaję rozszerzoną matmę i angielski. Próbna poszła mi fajnie - polski 81% (jeśli powtórzę ten wynik w maju, będę zadowolony), matma 92% (sor powiedział, że w granicach przyzwoitości i tak też uważam), angielski 96% (drobne błędy w zadaniach zamkniętych dotyczących tekstu czytanego) i matma rozszerzona - 76% (10% straciłem przez narysowanie nie tej przekątnej graniastosłupa, o której była mowa w zadaniu i przez to całe zadanie za 0 pkt., reszta to braki założeń, brak jednego z rodzajów rozwiązań funkcji trygonometrycznych i jeszcze ze 2 tego typu błędy, bo w momencie, gdy zacząłem sprawdzać, sor stanął nade mną i zaglądał mi do arkusza, a ja tego nie lubię, więc żeby nie zobaczył za wiele, przechodziłem na kolejne strony i gdy przekartkowałem całą maturę, sor do mnie: &quot;To jak, oddajemy?&quot; a ja bez namysłu &quot;Tak, oddajemy&quot; ???? ). Chciałbym poprawić ten wynik o 15%, wtedy byłoby fajnie ;)
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Z dodatkowych przedmiotów zdaję rozszerzoną matmę i angielski. Próbna poszła mi fajnie - polski 81% (jeśli powtórzę ten wynik w maju, będę zadowolony), matma 92% (sor powiedział, że w granicach przyzwoitości i tak też uważam), angielski 96% (drobne błędy w zadaniach zamkniętych dotyczących tekstu czytanego) i matma rozszerzona - 76% (10% straciłem przez narysowanie nie tej przekątnej graniastosłupa, o której była mowa w zadaniu i przez to całe zadanie za 0 pkt., reszta to braki założeń, brak jednego z rodzajów rozwiązań funkcji trygonometrycznych i jeszcze ze 2 tego typu błędy, bo w momencie, gdy zacząłem sprawdzać, sor stanął nade mną i zaglądał mi do arkusza, a ja tego nie lubię, więc żeby nie zobaczył za wiele, przechodziłem na kolejne strony i gdy przekartkowałem całą maturę, sor do mnie: &quot;To jak, oddajemy?&quot; a ja bez namysłu &quot;Tak, oddajemy&quot; ???? ). Chciałbym poprawić ten wynik o 15%, wtedy byłoby fajnie ;)
Gratuluję dotychczasowych wyników, ale nie będzie 100% w maju jak nie będziesz pamiętał o różnicy pomiędzy procentem a punktem procentowym ;pp
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Gratuluję dotychczasowych wyników, ale nie będzie 100% w maju jak nie będziesz pamiętał o różnicy pomiędzy procentem a punktem procentowym ;pp
Chodzi mi o to, że za zadanie, w którym do zdobycia było 5 pkt. otrzymałem 0 pkt., a ze względu na to, że za wszystkie zadania można otrzymać 50 pkt., 5 pkt. stanowi 10%.
 
yaro8 21

yaro8

Użytkownik
A może ktoś z Was Panowie ma temat na ustny polski: &quot;Frazeologia dziennikarstwa sportowego w różnych mediach. Omów na wybranych przykładach.&quot; ?? Bo ja właśnie taki wybrałem ;p
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Powiem tak, matura ustna nie jest taka straszna jak ją malują. Wszystko zalezy od nauczycieli, poza tym szkole zależy na jak największej zdawalności bo wątpie by zdawalność na poziomie dajmy na to 60% przyciągała uczniów = kase.
Powiem tak - jeśli napiszesz pracę sam i będziesz mieć w miare ogarnięte lektury (czy w Twoim przypadku piosenki) to zdasz ???? U mnie w szkole, kolega z klasy przyszedł kompletnie nieprzygotowany. Wszedł do środka, powiedział co pamiętał (czyli niewiele ale zawsze coś) i nie umiał odpowiedzieć na żadne pytanie. Psorki dały mu 6 punktów (czyli minimum by zdać) żeby i on i one miały spokój.
Reasumując, po wynikach z matury widze żeś bystry chłop dlatego nie bój się ustnego polaka, bo jeśli nie olejesz to na pewno zdasz i to na dobrym wyniku ;)
 
wisienka 8

wisienka

Użytkownik
@UP
potwierdzam, maturka ustna to śmiech na sali. kązdego przepuszczają... wystarczy coś tam powiedzieć i tyle :p
 
aislinnek 202

aislinnek

Użytkownik
a ja bym stwierdził, że to zależy od szkoły albo raczej nauczyciela;
u nas maturę ustną oblało kilkanaście osób (na 5 klas); jeżeli chodzi o to jakie liceum to lekko ponadprzeciętny ogólniak, nie chce się odnosić do wyników całej szkoły bo ich nie znam dokładnie, ale w mojej klasie nie było żadnego wyniku poniżej 50% z żadnego z trzech obowiązkowych przedmiotów oraz na pewno żadnego takiego wyniku z rozszerzonego angielskiego (z tych którzy podeszli czyli 14/30 osób), do reszty ciężko sie odnosić, bo część ludzi niektóre przedmioty zdawała ot tak po prostu nie przykładając się.
 
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
Jak tam panowie przygotowania do matur. Piątkowy wieczór jeden z nielicznych wówczas gdy można trochę odpocząć ???? Pisze ktoś z Was najprawdopodobniej w środę próbną maturę z matematyki z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej? Jak myślicie poziom będzie porównywalny do tej pisanej w listopadzie, czekam na Wasze sugestie, opinie.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Pisze ktoś z Was najprawdopodobniej w środę próbną maturę z matematyki z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej? Jak myślicie poziom będzie porównywalny do tej pisanej w listopadzie, czekam na Wasze sugestie, opinie.
Piszemy piszemy, podchodzę do tego na lajcie.
 
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
Słyszeliście, że mają mieć miejsce podobno jakieś zmiany w egzaminie ustnym z języka angielskiego. Standardowo: rozmowa wstępna, cztery kwestie, opis obrazka i trzy pytania. natomiast co do zmian miała zajść w ostatnim zadaniu, bo nie dosyć, że trzeba wybrać jeden obrazek uzasadnić dlaczego, i powiedzieć dlaczego odrzuca, się pozostałe dwa obrazki, oraz pytania do nich, to jeszcze podobno mają być opisy tych obrazków jeszcze, słyszeliście o tym?
Napiszcie czy Wy też macie ten sam problem, że czasami bardzo ciężko jest powiedzieć coś sensownego o tych obrazkach po polsku, a co na dodatek po angielsku...
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Słyszeliście, że mają mieć miejsce podobno jakieś zmiany w egzaminie ustnym z języka angielskiego. Standardowo: rozmowa wstępna, cztery kwestie, opis obrazka i trzy pytania. natomiast co do zmian miała zajść w ostatnim zadaniu, bo nie dosyć, że trzeba wybrać jeden obrazek uzasadnić dlaczego, i powiedzieć dlaczego odrzuca, się pozostałe dwa obrazki, oraz pytania do nich, to jeszcze podobno mają być opisy tych obrazków jeszcze, słyszeliście o tym?
Nie wiem z kim Ty masz angielski, ale my uczyliśmy się od września do tej &quot;nowej&quot; formy ustnego z angola. Trochę dziwne, że nauczyciel Wam tego nie mówił.
 
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
Nie wiem z kim Ty masz angielski, ale my uczyliśmy się od września do tej &quot;nowej&quot; formy ustnego z angola. Trochę dziwne, że nauczyciel Wam tego nie mówił.
No tak, ale czy w nowej formie mają zajść jeszcze jakieś zmiany... chodzi o zadanie trzecie, w którym za wyjątkiem wyboru zdjęcia, itp, mam być jego opis
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
No tak, ale czy w nowej formie mają zajść jeszcze jakieś zmiany... chodzi o zadanie trzecie, w którym za wyjątkiem wyboru zdjęcia, itp, mam być jego opis
np jest zadanie o ochronie środowiska. Jest na jednym obrazku segregacja śmieci, a na drugim pokazane jak koleś jedzie na rowerku i masz wybrać co jest skuteczniejsze, jaka forma no i dlaczego odrzucasz drugą wersję. Poniżej egzaminator ma 5 pytań, z czego zadaje Ci 2 dotyczące tematu z powyższego zadania.
Szczerze mówiąc mi to nawet mogą zmieniać w dniu matury formułę. Angol dla mnie to spontan, nie uczę się schematów tylko swobodnie gadam. Wiem jednak, że nie każdy czuje ten język, więc dla niego to mógłby być jakiś problem.
 
Do góry Bottom