>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

  • Pierwszy taki konkurs na Forum, zapraszamy na
    Grand Prix Węgier 2024 [21.07.2024 - 15:00] w puli nagród 150 zł od forBET + punkty reputacji!
    Nie masz konta w forBET? Nic straconego założysz je w kilka minut TUTAJ!

Fortuna bonus

Matematyka - pomoc

bananeq 0

bananeq

Forum VIP
Słuchajcie mam problem, jak wyprowadzić:
a(x-((-b-&quot;pierwiastek z delty&quot;)/ 2a))(x-((b+&quot;pierwiastek z delty&quot;)/ 2a))
Do wzoru:
y=ax^2+bx+c
??
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
To zamiana funkcji kwadratowej z postaci kanonicznej na ogólną albo odwrotnie :/ A zresztą, ja nic nie mówię :p Ale coś z tym jest - to &quot;p&quot; i &quot;q&quot;, coś mi świta :p
 
edyyy 0

edyyy

Użytkownik
teraz ja mam takie zadanko... geometrii wprost nienawidzę więc prosiłbym o jakąś pomoc jak najszybciej ;)

Boki trójkąta ABC mają długość: |AB|=16 cm, |BC|=|AC|=17 cm. Oblicz pole tego trójkąta.

nie mam kompletnie pomysłu jak to zrobić;/
 
ted 10,4K

ted

Forum VIP
wyliczasz wysokosc z twierdzenia pitagorasa, 17(kwadrat)=h(kwadrat)+8(kwadrat)
i potem ta wysokosc (h) podstawiasz do wzoru 1/2 * 16 * h
 
caziq 0

caziq

Użytkownik
takie proste zadanie a Ty nie wiesz... ???? :p no bys sie wstydzil. Trojkat jest rownoramienny wiec narysuj sobie go najpierw, potem poprowadz wysokosc ktora spada na bok o dlugosci 16 cm... bedzie ona go dzielila na 2 rowne czesci. Zaznaczasz sobie ja jako h i jedziesz z pitagorasa. h^2 + 8^2 = 17^2 ..... dalej chyba juz sobie poradzisz nie??
 
caziq 0

caziq

Użytkownik
napisal ze nic nie kuma to chcialem mu dokladniej wytlumaczyc ???? a Ty moze pojdziesz jutro za mnie na kolo z matematyki dyskretnej co ??? ????
 
edyyy 0

edyyy

Użytkownik
no wielki wstyd... ale chwilowa niemoc mnie ogarnęła... za to później natchniony zrobiłem szybciutko 3 zadanka z rzędu xD
dzięki za pomoc
 
roni_10 0

roni_10

Użytkownik
Trochę tęsknie za takimi zadaniami jak tutaj na forum ???? Jestem na pierwszym roku Geodezji, rozjeżdżają z matmy ostro, ale jak do tej pory jakoś tam radę daje. Nie ma to jak równania różniczkowe, całki podwójne i potrójne :d
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
napisal ze nic nie kuma to chcialem mu dokladniej wytlumaczyc ???? a Ty moze pojdziesz jutro za mnie na kolo z matematyki dyskretnej co ??? ????
Matma dyskretna z nazwy dziwne i straszne ale w rzeczywistości fajne i przydatne ;) oraz ŁATWE :!: Miałem. (zagadka mostów królewieckich, najkrótsza trasa(zagadnienie dyliżansu), metoda punktu północno zachodniego, drzewo spinające)
Kolega też student :p
 
edyyy 0

edyyy

Użytkownik
to teraz coś z wyższej półki... ponownie proszę o pomoc
Obwód pewnego trójkąta jest równy 20 cm, a jeden z kątów ma miarę 30* /stopni/. Promień okręgu opisanego na tym trójkącie ma długość 6 cm. Wyznacz długości boków trójkąta tak, aby jego pole było największe. Oblicz pole trójkąta dla wyznaczonych długości boków.
wskazówka: skorzystaj z twierdzenia sinusów
obliczyłem właśnie z tw. sinusów jeden bok tego trójkąta, i dalej układając układ nierówności z tw. cosinusów chciałem obliczyć resztę boków... ale albo źle liczę w tym układzie albo inny sposób na to trzeba... nie mam zbytnio pomysłu a obliczenia sprawdzałem już 3 razy i rzekomo błędu nie znalazłem, ale wynik jest jakiś kosmiczny i zbytnio nie da się z niego dalej liczyć :/
pomoże ktoś? takie zadanko dla ambitnych ;)
 
edyyy 0

edyyy

Użytkownik
pochodnych nie brali my... to trzeba jakoś policzyć z wzorów na pole trójkąta bądź tw. sinusów/cosinusów... tylko zbytnio nie wiem już jak
 
caziq 0

caziq

Użytkownik
nie mam co robic wiec wzialem sie za zadanie ???? a wiec tak masz tutaj rysuneczek robiony w paincie i zaraz bedziesz mial tlumaczenia ????

a wiec tak. Zaczynamy od tego ze liczysz ten bok naprzeciw kata 30 stopni. Z twierdzenia sinusow wychodzi Ci on 6. Potem musisz zauwazyc ze promienie kola opisanego na trojkacie razem z tym bokiem tworza trojkat rownoboczny. Teraz tak: znasz wzor na pole trojkata...
Przypatrz sie na rysunku ze masz dany bok = 6 , kat(30stopni dany w zadaniu) ci sie nie zmienia, a wiec pole tego trojkata bedzie zalezalo od wysokosci. No i teraz wystarczy stwierdzic ze wysokosc tego trojkata bedzie najwieksza wtedy i tylko wtedy gdy jest ona rowna sumie naszego promienia r i wysokosci trojkata rownobocznego (tego malego o boku 6) - w miare &quot;przesuwania w lewo lub prawo bedzie ona malala&quot;...dalej Ci nie powiem bo nie chce mi sie gimnastykowac na klawiaturze. Wzory znasz, wiec do dziela. Mam nadzieje ze wstaniesz rano przed szkola i to przeczytasz. Pozdro
Do Zenka - Jakie pochodne i z czym do ludzi. Widzisz ze chlopak po poprzednim zadaniu nie mial za wielkich umiejetnosci i na jakim jest poziomie ono bylo. Trzeba sie umiec dostosowac a nie od razu z grubej rury i robic wyklad przy okazji n/t pochodnych bo niezrozumialby napewno.
 
Do góry Bottom