>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Liiga - liga fińska 2023/2024

F 45,2K

fiflo3661

Użytkownik
Dyscyplina: Hokej – Filandia – Liiga
Godzina: 16:00
Spotkanie: Kalpa – Karpat
Typ: Liczba goli +4,5
Kurs: 1,65
Bukmacher: Superbet

Analiza


Mecz pomiędzy 5 drużyną (gospodarze) a 4 drużyną (goście). Gospodarze u siebie na 11 meczy 8 meczy w tym 2 po dogrywce, i 3 przegrali stosunek bramek 38-24 co daje 3,45 goli strzelonych na mecz oraz 2,18 gola straconych na mecz. Goście strzelają 2,4 bramki na mecz i praktycznie tyle samo tracą. Historycznie pomiędzy drużynami pada sporo bramek na 10 ostatnich spotkań w 8 meczach padło powyżej 4 bramki.
 
dragons 31,8K

dragons

Użytkownik
Dyscyplina: Hokej – Filandia – Liiga
Godzina: 16:00

Spotkanie: Jukurit – Lukko
Typ: Jukurit - over 2,5 @1.74 eFortuna

Jukurit, zajmujący 7. miejsce, zagra z Lukko – obie drużyny mają po 31 punktów , ale Jukurit ma 3 mecze rozegrane mniej.
Gospodarze po gorszym początku sezonu nabrali wiatru w żagle ,kontynuując dobrą grę pokonali w czwartek JYP 1-3 na wyjeździe. Co najważniejsze siła ognia wzrosła patrząc na okres startowy - sporadycznie zdarzały się problemy z wykończeniem akcji w grze 5 na 5.Powrót Lukko po przerwie reprezentacyjnej nie poszedł zgodnie z oczekiwaniami, ponieważ play-offy CHL rozpoczęły się od remisu 2-2 z Innsbruckiem z Austrii. Rozgrywki w najwyższej klasie rozgrywkowej rozpoczęły się pozytywnie , a dzięki trafieniom Sebastiana Repo i Braydena Burke'a Lukko wysunął się na prowadzenie.
Nie udało się jednak strzelić kolejnych bramek i Innsbruck w końcu wyrównał.
Po stronie ligowej pozycja znajduje się w dolnym środku tabeli, a ich pozycja jest bardziej niepewna niż gospodarzy. W bramce Samuel Harvey ostatnio odchodzi w cień , a Daniel Lebedeff notuje bardzo słabe występy. Włąśnie on zagra dziś w sieci i patrząc na jego statystyki w tym sezonie – można mieć spory ból głowy 82,76 SV % i 3,5 GAA.
Ostatnie spotkanie tego duetu miało miejsce około miesiąc temu i w tym czasie Jukurit skarcił Lukko na wyjeździe wynikiem 1-6.W bramce był oczywiście Lebedeff który w 8 minut puścił 4 bramki i został zmieniony przez Samuel Harvey-a.
Biorąc ten element pod uwagę Jukurit jest faworytem przed własną publicznością.
Mecz meczowi nie równy ,ale ja wybieram minimum 3 bramki gospodarzy
Lukko nie jest złą drużyną ( dzisiejszy mecz widzę jako over-owy), ale bramkarze grają fatalnie (60 straconych bramek w 22 spotkaniach - jest ich wizytówką)
 
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
No tyle typów z Liiga to ja może w wynikowy typ. I spotkanie w Kuopio. Wczoraj Kalpa ograła Łasice, choć wynik nie do końca oddaje to co na lodzie, nie pomógł też dziewiętnastolatek w bramce. Dziś między słupkami gości Westerholm, czołowy golie w lidze. W polu też potencjał, choć nie będzie prosto to liczę na rewanż

Karpat ml kurs 1,85 fortuna
 
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
IFK vs Tappara:

Jori Lehtera punkt @1.55✅
Jori Lehtera przynajmniej 2 punkty @3.15🟥
Fortuna

Stołeczni powoli prezentują to, co oczekuje się od tego zespołu. IFK to ekipa, która wzmocniła się przed rozpoczęciem obecnej kampanii i po cichu mówiło się, że zespół ten może daleko zajść w play-offach.
Początek był niemrawy, ale ostatnie tygodnie są całkiem dobre w wykonaniu gospodarzy. 4 wygrane z rzędu spowodowały spory awans w tabeli i na ten moment widzimy IFK na najmniejszym stopniu podium. Naturalnie wszystko rozstrzygnie się w play-off, ale warto w sezonie zasadniczym zająć jak najwyższe miejsce. Liderem tej ekipy stał się Jor Lehtera, który swoim doświadczeniem wprowadza wiele jakości w grze stołecznych. Szwankuje nieco defensywa, ale nadrabia to ofensywa. Podobnie jest u Mistrza Liiga. Przyjezdni nie mają tak szczelnej obrony, tak jak to bywało w przeszłości i uznawany za jeden z najlepszych bramkarzy na Starym Kontynencie Christian Heljanko również popełnia błędy. Ten goalie nie broni na takim procencie, do jakiego byliśmy przyzwyczajeni. Lider fińskiej ekstraklasy przegrał wczorajsze derby z Ilves i postara się wrócić na dobre tory w Helsinkach. Czy Mistrz pokona dzisiaj jednego z pretendentów do tytułu?

Obie drużyny występują dzisiaj back-to-back, a to oznacza, że zmęczenie może wkraść się w szeregach tych klubów. Niemniej jednak zawodnicy przyzwyczajeni są powoli do rozgrywania takich spotkań i mam nadzieję, że mecz będzie stał na wysokim poziomie. Ja zdecydowałem się na punkt Jori Lehtery. Odkąd ten doświadczony napastnik wrócił do składu IFK, to regularnie notuje asysty. Tak było w 4 niedawnych starciach z rzędu. Center ma dodatkową motywację w postaci starcia ze swoim byłym klubem i liczę mocno na niego w dzisiejszej batalii. Christian Heljanko nie jest już ścianą nie do przejścia i tym samym spodziewam się kilku trafień stołecznych.
 
Ostatnia edycja:
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Idę w kierunku Tappary której została już tylko gra o obronę tytułu. Dobry mecz w Helsinkach, rywal dziś niższej klasy i Topory mają wszystko w swoich rękach

Tappara RT kurs kurs 2.05 fortuna✅💚
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2251
K 69K

krzepki89

Użytkownik
Lukko drugi mecz z rzedu u siebie ponad 40 strzałów i nie wygrywaja meczu , dramat , nie wiem co mnie podkusiło zeby zagrać tych amatorów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +972
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Dziś bardzo prestiżowy pojedynek między Tapparą a Karpat. W każdym zespole maksymalna mobilizacja i trzeba pokazać wszystko co najlepsze. Ja więcej atutów widzę u aktualnego mistrza plus własny lód i idę w ich kierunku

Tappara RT kurs 2,01 fortuna✅💚
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3115
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Tappara vs Sport: Tappara powyżej 2.5 gola @1.52✅
Karpat vs IFK: powyżej 4.5 gola @1.69 ✅
AKO @2.56 ComeOn ✅


Co tutaj dużo kryć, Tappara zawiodła wczoraj w meczu z KalPa i sromotna porażka stała się faktem. Nie radzi sobie jeden z najlepszych bramkarzy w Europie Christian Heljanko i dzisiaj widzimy zmianę pomiędzy słupkami. U gospodarzy doszło kilka nowych twarzy, jak doświadczony Petri Kontiola, który stara się odnaleźć w nowym środowisku. Stawiam na rehabilitację gospodarzy. Sport wczoraj był zwycięski z najsłabszą ekipą w stawce, ale dzisiaj czeka gości trudne spotkanie. Oba kluby mierzyły się ze sobą dwukrotnie w tej kampanii i za każdym razem Mistrz Liiga strzelał minimum 3 bramki. Czas na powtórkę na własnej hali.


Rysie ze stołecznymi rywalizowali wczoraj i padł wysoki wynik 4:3. Dzisiaj czas na rewanż i ponownie stawiam na overowe widowisko. Bezpośrednie starcia pokrywały nasz typ w ostatnich 3 spotkaniach z rzędu. Jedni i drudzy dysponują sporą siłą rażenia, ale defensywa nie zawsze dojeżdża. 5 bramek jest do zrobienia.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2051
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Karpat-IFK under 4,5 2,16 under 3,5 3,6

Często jak ze sobą grają zespołu dzień po dniu,tyle,ze na drugiej tafli to wynik jest z gola inny niż w pierwszym meczu.Wczoraj 4-3 po dogrywce a dzisiaj sadze,ze goli będzie jak na lekarstwo
 
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Z ligi fińskiej ja zagram Kalpe. Teren trudny ale Kalpa weszła na obroty i będzie dziś groźna. Jukurit wczoraj bezbarwny cześć dziś spodziewam się poprawy ale nie na tyle by wygrać.

Kalpa ml kurs 2.09 fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +708
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
IFK vs Sport: IFK powyżej 2.5 gola @1.47
Assat vs Jyp: Assat powyżej 2.5 gola @1.98
AKO @2.91 ComeOn


Idę dzisiaj w stronę goli gospodarzy w Liiga. IFK wreszcie pokazuje swój potencjał, który jest spory i kto wie, roster jest na tyle silny, że może powalczyć nawet o mistrzostwo. Sport to od lat przeciętniak w tej lidze i uważam, że stołeczni szczególnie u siebie pokuszą się o wygraną. Oba kluby mierzyly się ze sobą w tej kampanii tam padl wynik 4:1 dla faworytów.

Idę też w stronę Asów. Gospodarze mieli wymagających przeciwników i porażki z Łasicami czy TPS bolą. Wydaje się, że dzisiaj jest dobry przeciwnik na przełamanie. JYP mnie niczym specjalnym nie przekonuje. Oba kluby mierzyly się ze sobą w tej kampanii i tam padl wynik 4:1 dla faworytów.
 
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Dziś zagram przeciwko ekipom gdzie widzę istotne ubytki kadrowe z racji meczów reprezentacji.

Jukurit przede wszystkim bez braci Kovracikow a to oni oststnio są motorem napędowym ekipy z Mikeli. Choć Tappara też nie ma kilku graczy ale tam jest długa ławka i myślę że mistrz to wykorzysta

Tappara ml kurs 1,69

Ilves też wg mnie osłabione, i myślę że Sport może to wykorzystać, tym bardziej że to ekipa mocno nieobliczalna i oststnio lepsza gra.

Sport Vassa z x kurs 1,94
Fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +655
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Ilves vs HPK:

Eemeli Suomi punkt: @1.45✅
Eemeli Suomi gol: @3.30✅
Fortuna


Pójdę w Suomi. Ilves po porażce z Kookko aż 0:4 i liderowi nie przystoi taki wynik. Jeden z liderów Rysi Nyman jest na MŚ U20 i inny zawodnicy muszą wziąć odpowiedzialność. Zdecydowałem się na kapitana faworytów. HPK broni słabo, traci wiele bramek na wyjazdach i jakiś skuteczny PP powinien dać punkt Suomi.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1999
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
HPK vs Assat:

Martin Lafebrve punkt @2.10🟥
Martin Lafebrve gol @7.00🟥
Fortuna


Wczoraj udało się ze strzelcem przeciwko HPK, może dzisiaj też się uda. Celuje w najlepszego punktującego Asów. Jest nim kanadyjski obrońca, który solidnie punktuje. 5 bramek i 18 asyst w 35 spotkań to naprawdę dobry wynik. Przede wszystkim gospodarze stracili wczoraj sporo sił z Ilves, bo spotkanie było mocno fizyczne, rwane i wiele akcji przy bandach. Myślę, że wypoczęty Assat pokusi się o kilka goli. Dodatkowo Martin strzelił gola przy okazji ostatniej wizyty w Hameenlinna. Czas na powtórkę?
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Ilves vs JYP

Eemeli Suomi gol @3.00🟥
Eemeli Suomi 2 gole @10.50🟥
Single Fortuna

Eemeli Suomi gol @3.00🟥
Juuso Puustinen gol @3.00🟥
AKO @9.00🟥

Fortuna

Przeglądając ofertę rzucił mi się mecz w Tampere. Rysie podejmą JYP i warto znów zaatakować gola Suomi. 3 dni temu proponowałem jego punkt i trafienie, a on strzelił 2 gole i prawie udało się doścignąć HPK.
Wicelider Liiga stracił właśnie żółta koszulkę lidera na rzecz swojego lokalnego rywala i czas się przełamać. JYP to na ten moment jedna z najgorszych ekip w stawce i uważam, że nie trzeba tutaj nikogo więcej motywować. Stawiam na różne kombinacje w tym spotkaniu, ale z trafieniem Suomiego. Wczoraj w Mikkeli nie punktowała pierwsza trójka atakujących a to dobry znak dla dzisiejszego starcia. Ogólnie Ilves mierzyło się z JYP dwukrotnie w tej kampanii i za każdym razem jeden z kapitanów Rysi strzelił gola. Ba, pod koniec listopada poprzedniego roku Suomi popisał się hat-trickiem! To powoduje, że dzisiaj również pójdę w jego kierunku. Oddaje wiele strzałów na bramkę, wiec liczę, że coś wpadnie, szczególnie w PP. Dodatkowo do dubla warto zastanowić się nad Puustinenem. Jak grał w KHL to był jednym z moich ulubionych graczy. To najlepszy strzelec gości, a oni też potrzebują przełamania jak tlenu, dlatego nie wykluczam, że też zaliczy trafienie. Obaj zawodnicy cieszyli się z bramki w październiku poprzedniego roku, gdy starcie odbywało się w Jyvaskyla.
 
Ostatnia edycja:
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Vaasan Sport - TPS Turku
Typ: Vaasan Sport i poniżej 5.5 gola
@3.00 Superbet

Zdecydowałem się wybrać dzisiaj typ z oferty fińskiego hokeja. Oto bowiem dwaj bardzo dobrze znani sobie rywale podejmują kolejną konfrontację. Zamienny jest fakt, że pomimo obecnie relatywnie równych sił, dzisiejsi gospodarze niemal zawsze wygrywają obopólną konfrontację, a przynajmniej uczynili to w ostatnich dziesięciu bezpośrednich meczach. TPS raczej dołuje jeśli chodzi o mecze wyjazdowe. Są jedną z gorszych ekip pod tym względem i dawno już nie odnieśli wyjazdowego zwycięstwa. Gospodarze u siebie nie są specjalne silni, ale wygrywają połowę spotkań rozgrywanych na własnej tafli. Obydwie drużyny są jednymi z najbardziej underowych w całej lidze i statystyki bezpośrednich meczów to potwierdzają. Mój typ na dziś to wygrana gospodarzy i max. 5 bramek w meczu.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
  • Wysoki kurs trafiony w kilkanaście sekund
  • #197
Dyscyplina: Hokej na lodzie/Liiga
Godzina: 17:30
Spotkanie: Ilves vs Lukko
Typ: Jani Nyman strzeli gola
Kurs: 9.75✅
Bukmacher: Betclic
Post w dziale:
Analiza
:

Czekałem na składy meczu Ilves vs Lukko w fińskiej ekstraklasie i się nie zawiodłem. Jani Nyman po nieudanych dla siebie i drużyny MŚ U20, gdzie Suomi przegrało z Czechami w spotkaniu o brąz wraca do kadry Rysi. Jestem zdania, że są spore szanse na jego gola. Przede wszystkim Lukko występowało wczoraj w Szwajcarii w ramach Hokejowej LM, a już dzisiaj musi mierzyć się w Tampere. Dodatkowo awizowany jako starter jest beznadziejny bramkarz Christopher Gibson, który w tym sezonie Liiga broni na poziomie 76.92%. z GAA 4.43. Jest to jego trzeci występ w tej kampanii i spodziewam się sporych problemów gości. Nyman jest w pierwszym linku z Suomi i z Palve, a więc z najlepszymi punktującym kolegami w Ilves i jako, że oddaje on mnóstwo celnych strzałów na bramkę, będzie zmotywowany, aby po słabych MŚ U20 jak najlepiej wznowić rozgrywki w Liiga. Mocno na niego liczę.
Post automatycznie złączony:

Ilves powyżej 3.5 gola @2.39🔴
Ilves powyżej 4.5 gola @4.05🔴
Ilves powyżej 5.5 gola @7.00🔴
Ilves powyżej 6.5 gola @10.00🔴
BETFAN


Można próbować też wyższych linii przy takim słabym goalie i zmęczeniu może paść wysoki wynik.
 

Załączniki

Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3749
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Moze cos z Liiga
Kierunek Tappara. Ostatnio troche byli zadzerwiali, troche nie niosło bo i siłownia była, brakowało świezosci i porazka , nie było nic do powiedzenia, dzis licze na przebudzenie i robienie swojeo. Kalpa przejechała sie po czerwonej latarni, mozna by rzec są w gazie ale cos mi sie wydaje ze na mistrzu moga sobie połamać zęby ide w kierunku ekipy z Tampere

Tappara RT kurs 1,95 fortuna⛔
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +160
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Dzisiaj Nymana nie ma, dlatego większa odpowiedzialność będzie na liderów. Zainteresował mnie kurs na Palve. Jest to najlepiej punktujący zawodnik w całym Liiga i wraz z Suomi mogą dzisiaj poszaleć. Ekipa z Vaasa dużo strzela goli, ale też je traci. Rysie prezentują się ostatnio bardzo średnio i potrzebna jest pewna wygrana.

Oula Palve gol @3.30🟥
Oula Palve punkt @1.55🟥
Fortuna


Kara meczu, zjazd do bazy
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
JYP – SaiPa:
Jere Lassila powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @2.20✅
Jere Lassila gol @4.80🟥

Hameenlinna – Karpat:
Teemu Turunen powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @1.40✅
Teemu Turunen gol @2.35🟥
Fortuna

Nie tak miał wyglądać sezon dla JYP. Przede wszystkim były ambicje, aby zameldować się w strefie play-off.
Na ten moment strata do 10. pozycji wynosi 5 oczek i jest jeszcze szansa, aby przedłużyć swoją kampanię. Ostatnie spotkania w wykonaniu gospodarzy są całkiem dobre, czego efektem są dwa zwycięstwa z rzędu. Przede wszystkim może cieszyć triumf w Tampere przeciwko Mistrzowi i to daje motywacje na kolejne tygodnie. Nie wolno się zatrzymywać, wszak do końca sezonu zasadniczego pozostało już kilkanaście spotkań i każde oczko jest na wagę złota. Mocno wyróżnia się doświadczony Juuso Puustinen, który jak nie strzela gola, to zalicza asystę. Fani więcej oczekują od przyszłej gwiazdy hokeja na lodzie i kapitan reprezentacji Finlandii U20 na Mistrzostwach Świata nie zaliczył nawet punktu po powrocie na krajowe tafle. Czy dzisiaj nadejdzie przełamanie?

SaiPa jak to SaiPa jest pośmiewiskiem ligi od wielu lat i tak naprawdę nie wiadomo, co taki zespół robi w fińskiej ekstraklasie. Całe szczęście, że są plany, aby pojawiły się miejsca spadkowe, aby inne bardziej ambitne ekipy z Mestis awansowały do elity. Wielu młodych zawodników rozpoczyna swoją karierę u gości i może występować na wyższym poziomie, niemniej jednak rywalizacja jest potrzebna do rozwoju, a SaiPa zazwyczaj zajmuje ostatnie pozycje. Ostatnie mecze są jednak niezłe w wykonaniu gości. Wygrane z IFK oraz Sportem dało wiele punktów. Czy w Jyväskylä będzie podobnie?

W spotkaniach z udziałem JYP i SaiPa pada wiele goli i warto ten fakt wykorzystać przy okazji typowania punktów zawodników. U gospodarzy jest kilku liderów, ale jeden cały czas jest uśpiony po nieudanych dla Finów Mistrzostwach Świata U20. Mowa tutaj o kapitanie tamtejszej reprezentacji. Jere Lassila to jednak spory talent, który będzie wybierany do draftu NHL i do tej pory ma na swoim koncie 1 bramkę i 10 asyst. Dobrze się składa, ponieważ w spotkaniach z SaiPa w tym sezonie środkowy za każdym razem cieszył się z minimum 1 punktu. Lepszej okazji na przełamanie mieć nie będzie, a jego statystyki w ostatnich 2 starciach są bardzo dobre. W klasyfikacji +/- był na plusie, a to oznacza, że ma wpływ na zwycięstwa swojej drużyny. Wierzę, że tym razem dopisze sobie trafienie bądź asystę.

Przenosimy się do Hämeenlinna i tutaj czeka nas rewanż pomiędzy HPK a Karpat. Oba kluby mierzyły się ze sobą wczoraj i górą były Łasice. Nic więc dziwnego, że po raz kolejny faworytem są przyjezdni. Gospodarze to jeden z zespołów, który będzie miał trudno, aby zameldować siew strefie play-off. Niestety nie ma zbyt wielu jakościowych zawodników w tym projekcie, a jak ktoś się taki znajdzie, to inne kluby chętnie podbierają wyróżniającego się hokeistę. Problemem jest też defensywa, ponieważ HPK traci wiele goli a strzela najmniej w stawce.

Dzisiaj kolejny poważny sprawdzian dla outsidera, bo Łasice mają spore ambicje, aby namieszać w tym sezonie fińskiej ekstraklasy. Na ten moment jest to 6. pozycja, niemniej jednak forma idzie w górę, co potwierdzają niedawne zwycięstwa. Zwolnienie trenera Lauri Marjamäki dało dobry sygnał dla zawodników, a oni odpłacają się pozytywnymi wynikami. Oby tak dalej, bo konkurencja w czubie jest bardzo ważna. Przyjezdni celują w 3. triumf z rzędu i jest na to dobra okazja. Czy Karpat ponownie pokona HPK?

Tutaj będzie krótko, zdecydowałem się punkt Teemu Turunena. Zawodnik ten znajduje się na 8. pozycji w klasyfikacji kanadyjskiej i od jakiegoś czasu regularnie strzela gole lub notuje asysty. W tym roku jego Karpat rozegrał 6 spotkań, a jeden z liderów Łasic zanotował łącznie 9 punktów. Wczoraj na bramkę rywala oddał aż 7 strzałów celnych i jako, że jest to były hokeista HPK, to będzie zmotywowany, aby poprawić swoje statystyki. Wierzę, że faworyci po raz kolejny staną na wysokości zadania a swój udział będzie miał przy tym Teemu Turunen.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +645
Do góry Bottom