>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ligi europejskie 2022/23

Status
Zamknięty.
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Tenerife-Unicaja 1 2,00➖➖➖

Oba mecze value wg mnie.Owszem Unicaja Ograla tutaj Barce I Real,ale Tenerife gta solid nie tutaj.Ekipa z Malagi ma ciezko w bezposrednich starciach I ten kurs nieco mnie dziwi.

+9 w Q3 to zadna przewaga…




H.Jerusalem-H.Holon 2 2,00

Gospodarzw mocni,w tym sezonie,ale goscie maja jak im sie postawic
 
Ostatnia edycja:
snaxi 156,9K

snaxi

Znawca - Koszykówka
Litwa - Węgry
Litwa -9.5 , Litwa HT -4.5
Kursy: 1.7

Wiadomo ile Litwa znaczy w koszykarskim świecie, dla Węgrów to mecz Must win, ale wątpię żeby podołali Litwinom w meczu wyjazdowym skoro u siebie przegrali 64-87, różnica w wyszkoleniu obu reprezentacji jest dla mnie zbyt duża aby byli w stanie konkurować w tym meczu, tym bardziej że ich kadra na ten mecz jest mocno osłabiona, nie zagra jeden z ich najlepszy graczy David Vojvoda reprezentujący klub Alba Feherevar, dodatkowo są bez Adama Hangi, Allena Rosco,Márko Filipovity oraz Mikela Hopinsa, gdzie Hopkins oraz Vojvoda grali w ostatnim meczu w wyjściowej 5, zastąpienie tych graczy musi odbić się na poziomie który i tak już był niższy niż poziom reprezentowany przez Litwinów, nie wyobrażam sobie żeby u siebie nie pokonali zdecydowanie osłabionych Węgrów.

Rumunia - Bułgaria
Bułgaria -3.5
Kurs: 1.7

Z tego co zauważyłem sporo betów leci w stronę Rumunów, głównym tego powodem jest nieobecność w kadrze Bułgarów De Bosta oraz Vezenkova, mimo wszystko jednak idę w stronę Bułgarów którzy wciąż grają o 1 miejsce które daje bezpośredni awans Mistrzostwa. Z tego co wiem Rumunii będą grać naturalizowanego rozgrywającego Giordana Watson który w tym sezonie reprezentuje barwy rumuńskiego Cluj. Mimo nieobecności De Bosta oraz Vezenkova to Bułgarzy są dla mnie bardziej kompletną drużyna i mają dużą motywację żeby powalczyć o bezpośredni awans.

Włochy - Ukraina
Ukraina +6.5
Kurs: 1.7

Włosi zapewnili już sobie awans dzięki zwycięstwu w ostatnim meczu z Gruzją 84-85, matematycznie mogą jeszcze wyprzedzić Hiszpanów, ale jest to raczej niemożliwe ponieważ Włosi musieliby oba mecze wygrać a Hiszpanie oba przegrać, wątpię w taki scenariusz. Z tego co wiem sztab szkoleniowy Włochów nie będzie mógł liczyć na pomoc graczy Virtus Bologna oraz Milano którzy mają do rozegrania mecz w Eurolidze, Milano zagra dziś z Panathinaikosem, a Bologna jutro zmierzy się z Baskoniom. Uważam że trener Gianmarco Pozzecco da więcej czasu graczom z rotacji w tym meczu tym bardziej że nie ma większego ciśnienia na zwyciestwo. Ukraińcy są w odmiennej sytuacji, ten mecz jest dla nich bardzo ważny, do tej pory zwyciężyli w 3 meczach, 5 razy ponieśli porażke, aby być w grze o awans potrzebują zwycięstwa w tym meczu, oraz liczyć że Islandczycy poniosą porażkę z Hiszpanią. Artem Pustovyi i Bogdan Bliznyuk są gotowi do gry, a są to dwie najważniejsze strzelby Ukraińców, dużym atutem jest to że w kadrze jest sporo graczy Promotey którzy świetnie się znają. Biorąc pod uwagę że Włosi nie wystąpią tu najlepszym składem, a Ukraińcy zrobią wszystko aby wygrać decyduję się iść w ich strone.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +736
snaxi 156,9K

snaxi

Znawca - Koszykówka
Bułgaria - Portugalia
Bułgaria -10.5
Kurs: 1.7

Nadal idę w stronę Bułagrów, ostatnia co prawda zawiedli bo nie pokryli handicapu -3.5 przeciwko Rumunom, ale dziś mają mecz must win, zmierzą się we własnej hali z Portugalią, która ostatnio miałem nieprzyjemność oglądać w meczu z Cyprem, był to istny pokaz jak nie grać w koszykówkę i jeśli zagrają tak jak w ostatnim meczu nie widzę szans powalczenia przeciwko zdeterminowanym Bułgarom. Bułgarzy muszą wygrać różnicą 10pkt. Według Bułgarskich mediów w tym meczu wystąpi Alexander Vezenkov, jeden z najlepszy o ile nie najlepszy gracz aktualnie w Europie. Uważam że pełna hala Bułgarskich kibiców, motywacja meczowa, powrót Vezenkova na ten mecz, musi dać efekt w postaci wyraznego zwycięstwa z Portugalią która jeśli zagra tak jak z Cyprem to może przegrać różnicą 20pkt.
 
Ostatnia edycja:
snaxi 156,9K

snaxi

Znawca - Koszykówka
Cantu - Latina
Cantu -14.5 90-62
Kurs: 1.7

Cantu pewnie zmierza do najwyższej klasy rozgrywkowej, aktualnie zajmują 2 miejsce w tabeli ligowej mając rozegrane 2 mecze mniej niż lider Cremona, bilans to 16/4 w 20 meczach. świetnie spisują się w meczach domowych wygrywając w 9/10 spotkaniach, mają w swoim składzie 3 zagranicznych graczy którzy są zarazem najlepiej punktującymi i mają największy wpływ na gre, Stefan Nikolic (15.5pkt), Dario Hunt (13pkt) oraz Roko Rogic (12pkt). Sytuacja kadrowa wygląda dobrze, do treningów wrócili Filippo Baldi Rossi oraz Mateo da Ros co potwierdził trener Meo Sacchetti. Gorzej to wygląda po stronie Latiny, w meczu będą musieli sobie radzić bez Ivana Alipiev (13pkt) oraz Mike Lewisa (15.7pkt) którzy zostali powołani na mecze reprezentacji, są to kolejno 1 i 3 najlepiej punktujacy zawodnicy gości, ponadto niedostępny jest Salvatore Parillo który wraca do zdrowia ale lekarze zabronili mu udziału w tym meczu. « Niezależnie od przeciwnika, z którym przyjdzie nam się zmierzyć, w tej chwili niepokój budzi nasza kondycja fizyczna.Nie możemy wszyscy pracować razem z powodu drobnych urazów, a to nie pozwala nam pracować na najwyższych obrotach. W związku z końcową częścią tej pierwszej fazy sezonu, z wieloma bezpośrednimi starciami z naszymi rywalami, będziemy musieli odzyskać wszystkich zawodników, aby móc dążyć do dobrych wyników » powiedział trener Latiny Franco Gramenzi. Ostatnio mam gorszy okres, takie serie nieskuteczności bardzo rzadko mi się zdarzały, mam najdzieję że ten czas już za mną i Cantu przełamie złą passe.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1179
snaxi 156,9K

snaxi

Znawca - Koszykówka
Pardubice - Kolin
Kolin 3.10
Kolin +7.5 1.75 87-82

Ostatni okres nie jest najlepszy dla Kolina, przegrali 5 meczów ligowych z rzędu i spadli z wysokiego 3 miejsca w tabeli ligowej na 7 pozycje, Pardubice zanotowały skok ale w górną część tabeli, wygrali 3 ostatnie ligowe spotkania i awansowali na 3 miejsce. Podopieczni Dino Repesa nie grali najlepiej ale wraz z zakończeniem sezonu zasadniczego ich forma poszła do góry co dało poprawę miejsca w tabeli, kluczowymi graczami są rozgrywający reprezentacji narodowej Tomáš Vyoral wraz z Petrem Šafarčíkiem, a także najnowszy nabyty Nickolas Neal. Również David Pekárek i czterolistna koniczyna Švrdlík, Rikić, Štěrba i Čolak. Obie drużyny spotkały się nie tak dawno temu. W ćwierćfinale Pucharu Czech Bears świętowali na własnym terenie, wygrywając 87:76 i awansując do Final 4! Wypowiedz zawodnika Kolin Ondřej Šiška: „ Cieszę się, że znów wracamy do cyklu meczowego. W Pardubicach chcemy zaprezentować się z dobrą obroną, tak jak w ostatnim meczu przeciwko sobie, jeśli nam się uda, wierzę, że wygramy.." Dwa dni temu Kolin został wzmocniony 26-letnim, 198 cm wzrostu Amerykaninem Rasharder Odomsem który podpisał kontrakt do końca sezonu, ostatnim klubem jaki reprezentował był Izraelski Hapoel Galil Gilboa. Rashard Odomes: „ Cieszę się, że mogę dołączyć do wspaniałego zespołu. Nie mogę się doczekać spotkania z moimi kolegami z drużyny i trenerami. Jestem bardzo wdzięczny za tę możliwość, nie mogę się doczekać, aby zabrać się do pracy!", jego największym atutem są rzuty zza łuku, nie jestem pewnien czy już dziś będzie mógł wystąpić ale wydaje mi się że tak. Teraz troszkę info z obozu Pardubic, - Dobrze trenowaliśmy, chłopcy mieli świetną energię. Jestem bardzo zadowolony z minionego tygodnia - powiedział trener Dino Repeša, którego pozytywne wrażenie psują problemy zdrowotne kilku zawodników. „Niestety nie byliśmy kompletni, brakowało kilku kluczowych graczy. Mam nadzieję, że wkrótce wrócą na boisko” – życzy. Kontuzjowany skrzydłowy David Pekárek pozostaje poza grą, znak zapytania wisi także nad startem kontuzjowanego rozgrywającego Petra Šafarčíka, kontuzjowanego podczas meczu reprezentacji narodowej. „Zdecydowanie chcemy kontynuować wysoką jakość, którą pokazaliśmy w dwóch ostatnich zwycięskich meczach przed przerwą w reprezentacji. Ale nigdy nie wiadomo, co się wydarzy: zawodnicy się zmieniają, są kontuzjowani, niektórzy wracają, inni nie mogą już grać. W każdym razie mam nadzieję, że utrzymamy obecną pozycję” – trener Beksy wspomniał o obecnym wspólnym 3. miejscu w tabeli grupy A1 (czwarte miejsce Ústí nad Labem również ma taki sam bilans 15/9). Peter Safarcik jest ważnym elementem w drużynie notuje średnio (12pkt,4zbiórki,4asysty), David Pekarek jest ważnym zawodnikiem z rotacji (9pkt,6zbiórek,2asysty) który dostaje średnio 25 min czasu gry. Kolin jeśli zagra swoją grę ma kim postraszyć są: Adam Číž (średnio 16,2 punktu + 4,4 asysty) i Ondřej Šiška (11,5 punktu + 4,7 asysty), skrzydłowy Filip Novotný (8,7 punktu, rzuty za trzy punkty 40,3% - 50/124) z Michalem Marešem (8,5 punktu) do tego dojdzie nowy nabytek Rashard Odoms. Wydaje mi się że jeśli nie zagra Safarcik Pardubice stracą dość dużo na jakości i mecz będzie wyrównany, wynik może pójść w obie strony ale napewno powinien być bliski.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +631
snaxi 156,9K

snaxi

Znawca - Koszykówka
Bremerhaven - Vechta
Vechta -7.5 1.8 77-75 słabsza kwarta Vechty położyła handi

Po przerwie na mecze reprezentacji, wracają europejskie ligi, odrazu po przerwie mamy mecz derbowy pomiędzy Bremerhaven - Vechta, w ostatnim meczu derbowym górą był również dzisiejszy faworyt Vechta, zwyciężyli 72-67, ale Bremerhaven musiał sobie dać radę bez swojego najlepszego zawodnika Matta Freemana, który dziś będzie w kadrze meczowej. Wszystkie zespoły ligowe mają teraz napięty terminarz ponieważ zagrają dziś, a kolejny mecz już w Niedziele 05.03, gdzie Bremerhaven zmierzy się z Bochum w meczu gdzie będzie gospodarzem, moim zdaniem większe szanse na zwycięstwo maja w tym drugim meczu i na nim powinni się bardziej skupić. „Nie możemy się doczekać, aby po przerwie zagrać dwa razy u siebie. Doping w ostatnich meczach u siebie był bardzo motywujący dla zespołu i chcemy kontynuować nasze występy. Obaj przeciwnicy również przed przerwą byli w dobrej formie, więc nie będzie łatwo. Vechta rozegrała jak dotąd świetny sezon, mają w drużynie dużo indywidualnej jakości. Ze względu na sposób, w jaki grają w koszykówkę, Bochum jest znacznie bardziej niebezpieczne, niż sugerowałaby ich pozycja w tabeli – powiedział przed weekendem główny trener Eisbären, Steven Key. Ograniczona zostanie natomiast rotacja Eisbären Bremerhaven na kilku pozycjach. Oprócz Johannesa Heikena (obecnie rehabilitacja po zerwaniu więzadła krzyżowego) z powodów osobistych nie pojawi się Adrian Breitlauch, nie zagra również Jarelle Reischel który wraca po kontuzji ścięgna Achillesa, i decyzja ma zostać podjęta przed meczem, niedostępny jest również Luca Merkel, który ma złamaną rękę. „Jedyny mecz, który się teraz liczy, to ten w Bremerhaven. Jedziemy tam, żeby wygrać. Sezon jest długi i nie możemy zlekceważyć przeciwnika. Zawsze skupiamy się na następnym meczu” powiedział trener Vechty Harrelson. Vechta przy problemach kadrowych jest dla mnie jeszcze większym faworytem i powinni spokojnie pokryć tą linie.

Fos-sur-mer - Le Mans
Fos-sur-mer +7.5 1.8 71-68 piękny powrót po słabym początku

Trener Elric Delord (Le Mans) będzie musiał radzić sobie bez Bryntona Lemara (8.8pkt,1,4zb,1.5as), Kazy Kajami-Keane'a (9.1pkt,1.7zb,5as), Tresa Tingle (12.7pkt,5.4zb,2as) oraz Kameruńskiego centra Williamsa Narace (13.4pkt,5.8zb,2as). Co prawda Le Mans w ostatnich dniach aktywowało się na rynku transferowym i pozyskali Bula Kuola który jest Sudańczykiem z Australijskim obywatelstwem, trenował w USA ale profesjonalna karierę zaczął rok temu w Australii w zespole Cairns Taipans, kolejnym pozyskanym graczem jest Cameron McGriff który przyszedł z Greckiego AEK, gdzie w 16 meczach jego rzucał średnio 9pkt na mecz, ostatnim zakontraktowanym graczem przez Le Mans jest były gracz tego zespołu Taylor Rochestie który przyszdł z chińskiego Shandong gdzie sezon został zakończony i stał się wolnym zawodnikiem, jego występ jest możliwy jeśli klub zdąży przedstawić badania lekarskie oraz dokumentacje, jednak moim zdaniem te 3 wzmocnienia last minute nie pomogą w jakimś znacznym stopniu w tym meczu, ponieważ mieli zbyt mało czasu na przygotowania z zespołem, i nie będa w stanie zastąpić 1 do 1 nieobecnych. Fos sur Mer musi zacząć zdobywać punkty jeśli chcą się utrzymać, wiadomo jak było w ubiegłym sezonie gdzie również do ostatnich chwil walczyli o utrzymanie, przed przerwa reprezentacyjną wygrali ważny mecz z faworyzyowanym zespołem Roanne (89-93), co ważne do zespołu wrócił Milan Barbitch (11pkt,3zb,3as) oraz pozyskali Franka Gainesa który przyszedł z włoskiego zespołu Allianz Trieste. Wypowiedz trenera Remego Valina „Integracja Franka Gainesa przebiegła całkiem pomyślnie. Stawiamy na gracza, który ma doświadczenie, który dobrze zna Europę i jej funkcjonowanie. Więc z tej strony było całkiem pozytywnie. Znaleźliśmy także Milana Barbitcha, który odnalazł grupę od czasu wyzdrowienia i który jest dobry. To także dobra wiadomość. Wróciliśmy do Parsemain, gdzie graliśmy więcej dobrych meczów niż słabych występów. Będziemy musieli również czerpać inspirację z naszego ostatniego meczu wygranego w Roanne, z tymi samymi składnikami, tym samym stanem umysłu, aby być zjednoczonym i głęboko w to wierzyć, nawet przeciwko wielkim zespołom w mistrzostwach. Zrobiliśmy to w Roanne. Będziemy musieli powtórzyć to, co jest dla nas wyczynem, ale pokazaliśmy, że mamy zdolności mentalne i poziom, aby się tam dostać. Wiemy, co jest jeszcze do zrobienia w tym meczu." Gram tu dodatnie handi w strone gospodarzy, którzy muszą dawać z siebie wszystko i zdobywać punkty do tabeli, a osłabiony skład Le Mans jeszcze mocniej popchnął mnie w kierunku dodatniego handi na gospodarzy.

Tubingen - Kirchheim
Tubingen -10.5 1.75 101-57 deklasacja

Tim Koch (4pkt,2zb,1as) jest niedostępny z powodu bólu kostki, kapitan Richie Williams (12.3pkt,3zb,4as) oraz Paul Giese (5pkt,2zb,2as) byli chorzy i dopiero wrócili do treningów, Kayne Henry (10pkt,4zb,1as) również odpada, wiedząć że maja do rozegrania 2 mecze 2 ciągu 3 dni będą zmuszeni do większej rotacji, która będzie dość mocno ograniczona. Po stronie Tübingen Erol Ersek(13pkt,2zb,2as) (kolano) i Jekabs Beck (3pkt,1as,1zb) (kostka) wrócili do składu po kontuzjach, niedostępny będzie jedynie Miles Osei (1pkt,0,9zb,1as) który jest graczem głębokiej rezerwy. Do treningów wrócili w środę będący na zgrupowaniach kadry zawodnicy Timo Lanmüller, Aatu Kivimäki i Krišs Helmanis. Idę tutaj w stronę Tubingen które jest dla mnie lepszą drużyna, z głębszą rotacją w tym meczu.

Phoenix Hagen - Panthers Schwenningen
Phoenix Hagen -14.5 1.75 87-68 2 zawodników na rotacji Panter, nie wytrzymali fizycznie

W procesie licencyjnym udało się udowodnić że Pantery są w stanie wywiązać się ze zobowiązań finansowych i dograć sezon do końca, więc pomimo postępowania upadłosciowego dokończą sezon. „Głównym celem wszystkich zaangażowanych w ciągu ostatnich kilku tygodni było to, abyśmy mogli dobrze zakończyć sezon pomimo trudności finansowych”, podkreśla dyrektor zarządzający Panthers, Michael Krivanek. „Fakt, że nam się to udało, jest wielkim sukcesem, który byłby nie do pomyślenia bez aktywnego wsparcia naszych partnerów. Dlatego nasze podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się w ciągu ostatnich kilku tygodni i przyznali, że Villingen-Schwenningen jest miejscem do gry w koszykówkę”. Co do Phoenix Hagen to latem zrobili świetne wzmocnienia, pozyskali JJ Manna (wcześniej Leverkusen), Bjarne Kraushaara i Tima Uhlemanna (obaj przeszli ze zdegradowanego BBL Gießen). Pantery już raczej bez szans na utrzymanie, do tego doszły problemy finansowe i pewnie po zakończeniu sezonu gracze będą szukać nowych klubów, wątpię żeby jakoś bardzo mocno zależało im na wynikach w takiej sytuacji.

Levice - BC Komarno
Levice -5.5 1.75 101-74 pewne zwycięstwo jak przewidywałem

Levice wpadły w drobny kryzys, przegrali 3 na ostatnie 4 spotkania. Ostatnie dwa przegrane spotkania ligowe mocno utrudniły sytuacje w tabeli, gdzie Spisski Rytieri już trochę odskoczył, a co gorsze dla Levice, zespół Iskry Svit bardzo się do nich zbliżył, dlatego zwycięstwo w tym meczu wydaję się konieczne. „Spotkaliśmy się niedawno z Komárno, więc dobrze pamiętamy, co doprowadziło do porażki u siebie. Wiemy, co sprawiało nam najwięcej problemów i będziemy musieli to poprawić. Mam nadzieję, że podczas przerwy w reprezentacji nabraliśmy nowych sił fizycznych i psychicznych, które będziemy mogli przełożyć na dobre występy na tablicy – powiedział Martin Bachan kapitan Levice. Obie drużyny bez poważniejszych problemów kadrowych, uważam że Levice wezmą rewanż za ostatnie przegrane spotkanie pomiędzy tymi drużynami i dziś odniosą zwycięstwo, bo w razie porażki sytuacji ligowa będzie coraz trudniejsza.

Pomogłem? Zostaw reputację, to motywuje😉
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3331
snaxi 156,9K

snaxi

Znawca - Koszykówka
Bremerhaven - Vechta
Vechta -7.5 1.8

Po przerwie na mecze reprezentacji, wracają europejskie ligi, odrazu po przerwie mamy mecz derbowy pomiędzy Bremerhaven - Vechta, w ostatnim meczu derbowym górą był również dzisiejszy faworyt Vechta, zwyciężyli 72-67, ale Bremerhaven musiał sobie dać radę bez swojego najlepszego zawodnika Matta Freemana, który dziś będzie w kadrze meczowej. Wszystkie zespoły ligowe mają teraz napięty terminarz ponieważ zagrają dziś, a kolejny mecz już w Niedziele 05.03, gdzie Bremerhaven zmierzy się z Bochum w meczu gdzie będzie gospodarzem, moim zdaniem większe szanse na zwycięstwo maja w tym drugim meczu i na nim powinni się bardziej skupić. „Nie możemy się doczekać, aby po przerwie zagrać dwa razy u siebie. Doping w ostatnich meczach u siebie był bardzo motywujący dla zespołu i chcemy kontynuować nasze występy. Obaj przeciwnicy również przed przerwą byli w dobrej formie, więc nie będzie łatwo. Vechta rozegrała jak dotąd świetny sezon, mają w drużynie dużo indywidualnej jakości. Ze względu na sposób, w jaki grają w koszykówkę, Bochum jest znacznie bardziej niebezpieczne, niż sugerowałaby ich pozycja w tabeli – powiedział przed weekendem główny trener Eisbären, Steven Key. Ograniczona zostanie natomiast rotacja Eisbären Bremerhaven na kilku pozycjach. Oprócz Johannesa Heikena (obecnie rehabilitacja po zerwaniu więzadła krzyżowego) z powodów osobistych nie pojawi się Adrian Breitlauch, nie zagra również Jarelle Reischel który wraca po kontuzji ścięgna Achillesa, i decyzja ma zostać podjęta przed meczem, niedostępny jest również Luca Merkel, który ma złamaną rękę. „Jedyny mecz, który się teraz liczy, to ten w Bremerhaven. Jedziemy tam, żeby wygrać. Sezon jest długi i nie możemy zlekceważyć przeciwnika. Zawsze skupiamy się na następnym meczu” powiedział trener Vechty Harrelson. Vechta przy problemach kadrowych jest dla mnie jeszcze większym faworytem i powinni spokojnie pokryć tą linie.

Fos-sur-mer - Le Mans
Fos-sur-mer +7.5 1.8

Trener Elric Delord (Le Mans) będzie musiał radzić sobie bez Bryntona Lemara (8.8pkt,1,4zb,1.5as), Kazy Kajami-Keane'a (9.1pkt,1.7zb,5as), Tresa Tingle (12.7pkt,5.4zb,2as) oraz Kameruńskiego centra Williamsa Narace (13.4pkt,5.8zb,2as). Co prawda Le Mans w ostatnich dniach aktywowało się na rynku transferowym i pozyskali Bula Kuola który jest Sudańczykiem z Australijskim obywatelstwem, trenował w USA ale profesjonalna karierę zaczął rok temu w Australii w zespole Cairns Taipans, kolejnym pozyskanym graczem jest Cameron McGriff który przyszedł z Greckiego AEK, gdzie w 16 meczach jego rzucał średnio 9pkt na mecz, ostatnim zakontraktowanym graczem przez Le Mans jest były gracz tego zespołu Taylor Rochestie który przyszdł z chińskiego Shandong gdzie sezon został zakończony i stał się wolnym zawodnikiem, jego występ jest możliwy jeśli klub zdąży przedstawić badania lekarskie oraz dokumentacje, jednak moim zdaniem te 3 wzmocnienia last minute nie pomogą w jakimś znacznym stopniu w tym meczu, ponieważ mieli zbyt mało czasu na przygotowania z zespołem, i nie będa w stanie zastąpić 1 do 1 nieobecnych. Fos sur Mer musi zacząć zdobywać punkty jeśli chcą się utrzymać, wiadomo jak było w ubiegłym sezonie gdzie również do ostatnich chwil walczyli o utrzymanie, przed przerwa reprezentacyjną wygrali ważny mecz z faworyzyowanym zespołem Roanne (89-93), co ważne do zespołu wrócił Milan Barbitch (11pkt,3zb,3as) oraz pozyskali Franka Gainesa który przyszedł z włoskiego zespołu Allianz Trieste. Wypowiedz trenera Remego Valina „Integracja Franka Gainesa przebiegła całkiem pomyślnie. Stawiamy na gracza, który ma doświadczenie, który dobrze zna Europę i jej funkcjonowanie. Więc z tej strony było całkiem pozytywnie. Znaleźliśmy także Milana Barbitcha, który odnalazł grupę od czasu wyzdrowienia i który jest dobry. To także dobra wiadomość. Wróciliśmy do Parsemain, gdzie graliśmy więcej dobrych meczów niż słabych występów. Będziemy musieli również czerpać inspirację z naszego ostatniego meczu wygranego w Roanne, z tymi samymi składnikami, tym samym stanem umysłu, aby być zjednoczonym i głęboko w to wierzyć, nawet przeciwko wielkim zespołom w mistrzostwach. Zrobiliśmy to w Roanne. Będziemy musieli powtórzyć to, co jest dla nas wyczynem, ale pokazaliśmy, że mamy zdolności mentalne i poziom, aby się tam dostać. Wiemy, co jest jeszcze do zrobienia w tym meczu." Gram tu dodatnie handi w strone gospodarzy, którzy muszą dawać z siebie wszystko i zdobywać punkty do tabeli, a osłabiony skład Le Mans jeszcze mocniej popchnął mnie w kierunku dodatniego handi na gospodarzy.

Tubingen - Kirchheim
Tubingen -10.5 1.75

Tim Koch (4pkt,2zb,1as) jest niedostępny z powodu bólu kostki, kapitan Richie Williams (12.3pkt,3zb,4as) oraz Paul Giese (5pkt,2zb,2as) byli chorzy i dopiero wrócili do treningów, Kayne Henry (10pkt,4zb,1as) również odpada, wiedząć że maja do rozegrania 2 mecze 2 ciągu 3 dni będą zmuszeni do większej rotacji, która będzie dość mocno ograniczona. Po stronie Tübingen Erol Ersek(13pkt,2zb,2as) (kolano) i Jekabs Beck (3pkt,1as,1zb) (kostka) wrócili do składu po kontuzjach, niedostępny będzie jedynie Miles Osei (1pkt,0,9zb,1as) który jest graczem głębokiej rezerwy. Do treningów wrócili w środę będący na zgrupowaniach kadry zawodnicy Timo Lanmüller, Aatu Kivimäki i Krišs Helmanis. Idę tutaj w stronę Tubingen które jest dla mnie lepszą drużyna, z głębszą rotacją w tym meczu.

Phoenix Hagen - Panthers Schwenningen
Phoenix Hagen -14.5 1.75

W procesie licencyjnym udało się udowodnić że Pantery są w stanie wywiązać się ze zobowiązań finansowych i dograć sezon do końca, więc pomimo postępowania upadłosciowego dokończą sezon. „Głównym celem wszystkich zaangażowanych w ciągu ostatnich kilku tygodni było to, abyśmy mogli dobrze zakończyć sezon pomimo trudności finansowych”, podkreśla dyrektor zarządzający Panthers, Michael Krivanek. „Fakt, że nam się to udało, jest wielkim sukcesem, który byłby nie do pomyślenia bez aktywnego wsparcia naszych partnerów. Dlatego nasze podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się w ciągu ostatnich kilku tygodni i przyznali, że Villingen-Schwenningen jest miejscem do gry w koszykówkę”. Co do Phoenix Hagen to latem zrobili świetne wzmocnienia, pozyskali JJ Manna (wcześniej Leverkusen), Bjarne Kraushaara i Tima Uhlemanna (obaj przeszli ze zdegradowanego BBL Gießen). Pantery już raczej bez szans na utrzymanie, do tego doszły problemy finansowe i pewnie po zakończeniu sezonu gracze będą szukać nowych klubów, wątpię żeby jakoś bardzo mocno zależało im na wynikach w takiej sytuacji.

Levice - BC Komarno
Levice -5.5 1.75

Levice wpadły w drobny kryzys, przegrali 3 na ostatnie 4 spotkania. Ostatnie dwa przegrane spotkania ligowe mocno utrudniły sytuacje w tabeli, gdzie Spisski Rytieri już trochę odskoczył, a co gorsze dla Levice, zespół Iskry Svit bardzo się do nich zbliżył, dlatego zwycięstwo w tym meczu wydaję się konieczne. „Spotkaliśmy się niedawno z Komárno, więc dobrze pamiętamy, co doprowadziło do porażki u siebie. Wiemy, co sprawiało nam najwięcej problemów i będziemy musieli to poprawić. Mam nadzieję, że podczas przerwy w reprezentacji nabraliśmy nowych sił fizycznych i psychicznych, które będziemy mogli przełożyć na dobre występy na tablicy – powiedział Martin Bachan kapitan Levice. Obie drużyny bez poważniejszych problemów kadrowych, uważam że Levice wezmą rewanż za ostatnie przegrane spotkanie pomiędzy tymi drużynami i dziś odniosą zwycięstwo, bo w razie porażki sytuacji ligowa będzie coraz trudniejsza.
Analizy dodane.
 
snaxi 156,9K

snaxi

Znawca - Koszykówka
Slavia Prague - USK Praga
USK Praga -3.5 1.8 61-93 bez podjazdu, buki troszeczkę się pomyliły z liniami :)

Nie mam dziś czasu na opisanie problemów kadrowych Slavii, zostawię tylko wypowiedź trenera. "W tej chwili bardziej zajmujemy się zdrowiem i kontuzjami naszych zawodników niż przeciwników. Trójka zostanie wyłoniona w dniu meczu. Mimo to chcemyp okazać się z dobrej strony przeciwko USK i odnieść pierwsze zwycięstwo w roku przeciwko przeciwnikowi" powiedział Paweł Benes.

Chcesz kolejne typy? Zostaw reputację,to motywuje aby wstawiać tu analizy które robię dla siebie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +803
snaxi 156,9K

snaxi

Znawca - Koszykówka
Trier - Panthers Schwenningen
Trier -14,5 1.75 97-48 Kolejny łatwy +
Trier 1H -7.5 1.7 47-18

Sytuacje Panter i ich problemów opisywałem wyżej więc nie będę się powtarzał bo nic się nie zmienia, zerknijcie wyżej, w ostatnim meczu mieli 7 graczy, grają 2 mecze wyjazdowe w 3 dni, z tak krótką rotacją nie widzę dla nich możliwości żeby dziś powalczyli z Trier które walczy o Play offy. Teraz trochę informacji o gospodarzach, którzy piątkowy mecz przegrali z Karlsruhe 85-108, był to bardzo ważny mecz dla obu drużyn, Trier musiał uznać wyższość gości, zarząd był bardzo zawiedziony postawą zawodników na tym meczu, dlatego po meczu trener Pascal Heinrichs zwolniony ze skutkiem natychmiastowym, zastąpi go dotchychczasowy asystent Jermaine Bucknor.„Jesteśmy w sportowej spirali, nie tylko ostatnie wyniki, ale także sposób, w jaki się zaprezentowaliśmy, każą wątpić, czy Pascal może poprowadzić drużynę do play-offów. Warto również wspomnieć o dzisiejszym występie, który był pod każdym względem katastrofalny. Nie pozostało nam więc nic innego, jak zareagować zmianą trenera. Jermaine Bucknor będzie teraz przygotowywał drużynę na niedzielę i będzie na uboczu przeciwko Schwenningen. Chcielibyśmy podziękować Pascalowi za jego zaangażowanie i życzyć mu wszystkiego najlepszego na przyszłość” – mówi dyrektor zarządzający Achim Schmitz. Ostatnie wyniki Trier nie napawają jakimś entuzjazmem, ale patrząc że Trier oba mecze Piątek-Niedziela rozgrywa jako gospodarz daje im duża przewagę, nie musza podróżować co muszą zrobić Pantery, które mają 7 graczy w kadrze, jeśli Trier naprawdę chce powalczyć o play offy nie wyobrażam sobie aby dziś nie wykorzystali szansy która mają na zwycięstwo.


Udine - Cividale
Cividale -2.5 1.8

Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. Zespół APU Udine zmaga się z problemami kadrowymi, dwóch najlepszych graczy wypada z kadry na ten mecz, nie zagrają : Alessandro Gentile (13.7pkt,7.3zb,4as) został on zdyskwalifikowany przez sędziego w ostatnim wyjazdowym meczu przeciwko Chieti Basket, Isaiah Briscoe (19.3pkt,4.4zb,3as) oraz Marco Cusin (3.5pkt,4.3zb,1as) byli nieobecni przez kilka tygodni i występ tej dwójki również stoi pod znakiem zapytania, Vittorio Nobile (3.1pkt,2zb,1.3as) zmaga się z problemami mięśniowymi i również jest niepewny, do tego dochodzi Keshun Sherrill (15pkt,3zb,3as) który zmienił klub na Staff Mantova. Wypowiedzi trenera oraz zawodnika Cividale Stefano Pillastrini (trener) - „Zagramy piękne wyzwanie w niezwykłym i uroczystym otoczeniu dla całej koszykówki we Friuli i we Włoszech. Zmierzenie się z tak mocną drużyną jak Udine będzie stymulujące, z pewnością znajdzie w sobie dodatkową energię, aby nadrobić braki. Wiemy, że aby wygrać, będziemy musieli rozegrać niezwykły mecz, ale na pewno będzie motywacja. Eugenio Rota (zawodnik) - „Przerwa w zeszłym tygodniu pozwoliła nam złapać oddech i zregenerować siły po bólu. Derby nie trzeba przedstawiać. Będziemy musieli postarać się wypaść jak najlepiej i walczyć z wielkim pragnieniem zdobycia każdej piłki, aspektem, który zawsze nas wyróżniał. Nasza tożsamość jest naszą siłą i pozwoliła nam dokonać wielkich czynów: nie możemy się bez niej obejść”. Nie mogę przejść obojętnie obok tego meczu, jeśli gracze którzy są wątpliwi nie wystąpią jestem praktycznie pewny wygranej Cividale, w innym wypadku mecz może być bliski, jednak mimo to idę w ich stronę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +586
massimo 215,4K

massimo

Użytkownik
Baskonia powyżej 95.5
2.30 70 punktow w 25 minucie,proste ze siadlo
STS


Granada na wyjeździe ostatnio dostawała 99 od Breogan czy 98 od Tenerife,nie wspominając już setki od Barcelony a dzisiaj grają z drużyną która gra ultra ofensywny basket niczym z NBA. Baskonia podchodzi do tego meczu po tym jak rzucili 114 punktów Valencii w Eurolidze.
Oczywiście nie liczę że rzucą tyle co Valencii ale rywal dużo słabszy,oczywiście na pewno nie będą grać na takim poziomie jak w Eurolidze ale też nie wyjdą na parkiet jakby mecz sam się wygrał dlatego liczę że rzucą te 96 punktów.
Rzucili Efesowi również 114,Realowi 92,Panathinaikosowi 95.
To wszystko wyniki z ostatnich tygodni,Grenada ledwie 6 zwycięstw w 20 spotkaniach i solidne na baty gdzie nie pojadą.
Jako że to Baskonia będzie dyktować tempo tego meczu nie widzę problemu dlaczego mieliby nie rzucić 96 punktów
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1180
snaxi 156,9K

snaxi

Znawca - Koszykówka
BCM Pitesti - Dinano Bucharest
BCM Pitesti -2.5 1.75 82-74 dziwne spotkanie, ważne że dobrze zakończone ;)

Wielki dzień dla gospodarzy jutrzejszego meczu, zadebiutują oni w swojej nowej hali Pite Iati Arena, hala ma być wypełniona kibicami więc motywacji nie powinno im zabraknąć, z tego co wiem niedostępny będzie T.Fometescu, ale powinni sobie poradzić z Dinamem. Nikola Jevtovic (zawodnik gospodarzy): „Przed tą przerwą myślę, że byłem w dobrej formie. Poza meczem z Oradeą w Pucharze Rumunii pokazaliśmy dobrą koszykówkę. Oczywiście zawsze jest miejsce na ulepszenia. Mieliśmy do dyspozycji wiele dni na przygotowanie się do meczu z Dinamo, ale jednocześnie musieliśmy trenować bez Mișu i Fome, dwóch podstawowych Rumunów. Myślę, że jeśli pokażemy to, co wiemy, zarówno w ataku, jak iw obronie, a gra zespołowa pójdzie dobrze, możemy osiągnąć tylko pozytywny wynik.Chcę, żeby Pitesti Arena była pełna. Apeluję do naszych kibiców, aby przychodzili na siłownię, aby nas wspierali, bo każdy mecz od teraz to wielka szansa, aby zbliżyć się do playoffów. Najważniejszy mecz to następny i mam nadzieję, że wygramy w poniedziałek. Milan Mitrovic (trener BCM Pitesti): „Nie możemy się doczekać powrotu do gorączki meczów. Ponadto czekamy na debiut w nowej hali, niezwykle pięknej i dedykowanej miastu kochającemu sport. Nie sądzę, abyś mógł prosić o więcej, niezależnie od tego, czy jesteś zawodnikiem, czy trenerem, niż taka siłownia. Chcemy zacząć od zwycięstwa na Pitesti Arena, ale wiemy, że mamy przed sobą potężnego przeciwnika. Dinamo tworzy niezwykle cenną drużynę, z doświadczonymi rumuńskimi i zagranicznymi graczami, którzy mogą zrobić różnicę w każdym momencie meczu. Ich trener zarządza seniorską drużyną Grecji, więc chyba nie trzeba ich przedstawiać. Jednak podtrzymuję swoją opinię i wierzę, że moja drużyna może walczyć z każdym. Chcemy odnieść kolejny sukces w TOP 10, po tym w Konstancy, i kontynuować naszą drogę do awansu do playoffów. Oczywiście każda długa przerwa może wytrącić cię z rytmu. Mieliśmy trzy tygodnie bez oficjalnego meczu z zawodnikami, którzy występowali w reprezentacji, więc nie byliśmy w pełni szkoleni. Mamy też pewne problemy zdrowotne, ale polegam na sile grupy. Czeka nas prawdziwa bitwa i potrzebujemy wsparcia kibiców, którzy czekają na nas na arenie.”
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1449
massimo 215,4K

massimo

Użytkownik
Mega Basket powyżej 91.589,tak blisko😕
kurs: 1.79
D.Brankovic powyżej 13.5zawodnik meczu! 20 pkt
1.85
N. Durisic powyżej 12.5 9 punktów 10 zbiorek🫣
1.85
Fortuna


Dziś wieczorem w lidze adriatyckiej szykuje nam się gorący mecz poniewaz serbski Mega Basket podejmuje czarnogórski Mornar Bar.
Gospodarze wygrywając ten mecz wskoczą na miejsce w top8 gwarantujące play offy,jeszcze zostało kilka kolejek do końca więc wiadomo że teraz każde zwycięstwo się liczy.

Tutaj wrzucam słowa szkoleniowca gospodarzy na temat dzisiejszego meczu:
„Po długiej przerwie czeka nas nowe wyzwanie w lidze ABA. Po dobrym wyniku w Pucharze Radivoje Korać, wielu zawodników trafiło do reprezentacji lub zostało zmuszonych do odpoczynku z powodu kontuzji. Nasza gra zależy od dużo na poziomie wyszkolenia i pewne jest, że przez to wszystko przygotowania do meczu są dla nas nieco trudniejsze.Mornar to zespół, który w porównaniu do pierwszego meczu został wzmocniony pięcioma klasowymi zawodnikami. Z doświadczonym trenerem i szerokim składem są trudnym przeciwnikiem dla każdego. Aby zatrzymać ich wybitnych strzelców i zająć pozycję do zwycięstwa, musimy grać z wielką energią i skupieniem"

Widać że podchodzi do rywala z dużym szacunkiem ale prawda jest taka że Mega Basket ma u siebie bilans 4-5 a Mornar Bar na wyjeździe 2-7.
Mornar Bar ma passę sześciu porażek z rzędu na wyjeździe,dzisiaj na pewno będą zdeterminowani żeby to przełamać ale na gorącym terenie w Serbii będzie im niezwykle ciężko.
Mega basket to klub bogatych koszykarskich tradycji gdzie szkolił się między innymi Nikola Jokic,to kuźnia koszykarskich gwiazd i w tym sezonie roster klubu z Serbii jest równie utalentowany co w poprzednich latach,prym wiodą głównie gracze poniżej 25 roku życia.
Mega Basket rzuca średnio w tym sezonie 92.16 punktu na mecz,w meczach u siebie 92.25,dzisiaj obie drużyny potrzebują zwycięstwa ale to gospodarze mają bardziej utalentowanych zawodników i odnoszą lepsze wyniki w tym sezonie.
Chorwat Brankovic przed przerwą na kadrę rzucił 13 punktów przeciwko FMP i 14 przeciwko Crvenie Zvezdzie,natomiast 19-letni Durisic w ostatnich trzech meczach rzucał kolejno 8-2-7 co daje łącznie tylko 17 punktów w trzech meczach, ale to były właśnie mecze przeciwko między innymi Crvenie i FMP.
Od drugiego stycznia do jedenastego lutego miał serie siedmiu meczów z minimum dziesięcioma punktami a potem przydarzyły się te trzy mecze.
Młody Serb ma średnią 11.98 punktu na mecz w tym sezonie,dzisiaj trafia się łatwiejszy rywal i mecz u siebie,idealna szansa na przełamanie,liczę że drużyna gospodarzy zagra jak kolektyw i zdobędzie dużo punktów a jednymi z najważniejszych punktów serbskiej drużyny będą ich obiecujący Durisic i reprezentant Chorwacji Brankovic,oba teamy lubią szybki basket więc powinno być dużo rzutów.
 
Ostatnia edycja:
snaxi 156,9K

snaxi

Znawca - Koszykówka
TFT Skopje - Borac Banja Luka
Borac Banja Luka -9.5 1.85

Miałem napisać info po dodaniu kursów przez buki, jednak muszę to zrobić już teraz, bo linie do meczu polecą. TFT o nic już nie gra dlatego nie jadą w pełnym składzie do Siroki Brijek, są zmuszeni grać bez Lachlan Anderson (6pkt,2zb,1as), David Haughton, Jermaine Bishop który odszedł z zespołu,straty są znaczące tym bardziej że zmierzą się ze zmotywowaną drużyna Banji Luki. Borac Banja Luka przegrał ostatni mecz z Podgorica 60-73, zostały do rozegrania dwa mecze gdzie Borac Banja Luka potrzebuje jednego zwycięstwa aby potwiedzić swoje miejsce w play-offach. "Miejsce w fazie play-off jest naszym oficjalnym celem. Mamy jeszcze dwie szanse. Potrzebujemy jednego zwycięstwa aby potwiedzić TOP 8. Mam nadzieję, że nam się to uda. Następnie przeanalizujemy te lekcje i wyciągniemy z nich wnioski" powiedział trener Kascelan. Motywacja jest tu po jednej stronie, dochodzą braki kadrowe w TFT Skopje więc rotacją będzie okrojona, do tego mecz odbędzie się w Bośniackim Siroki Brijeg więc to Borac będzie miał kibiców po swojej stronie. Nie widzę innej możliwości w tym meczu niż pewne zwycięstw Borac Banja Luka, pobieram to już teraz ponieważ spodziewam się że linia do meczu urośnie znacznie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +803
snaxi 156,9K

snaxi

Znawca - Koszykówka
Panthers Schwenningen - Bremerhaven
Bremerhaven -9.5 1.8 65-81 mecz pod całkowita kontrola Bremerhaven, troszkę odpuszczona 4k ale handi pokryte spokojnie

Klasycznie zakład przeciwko Pantera, ich sytuacja na przestrzeni tygodnia nie zmieniła się, opisywałem ja przy okazji wcześniejszych meczy, nadal walczą z krótką rotacja, mają w kadrze 8 zawodników, Bremerhaven gra o playoffy, nie widzę możliwości aby nie wygrali zdecydowanie tego meczu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +921
snaxi 156,9K

snaxi

Znawca - Koszykówka
Nurnberger - Tubingen
Tubingen -6.5 98-105 job done ;)
Kurs: 1.8

Norymberskie Sokoły są w kiepskiej formie, mają passę 8 porażek, ich szanse na play-offy zmalały, ale wciąż mogą o nie walczyć. Tubingen miało passę pięciu zwycięstw, którą przerwał mecz wyjazdowy z Bochum, w którym przegrali 98-82, co było dopiero siódmą porażką Tygrysów w tym sezonie. „Nie musimy tu niczego słodzić. Dla nas w tej chwili chodzi o pozostanie w lidze” – mówi dyrektor zarządzający Ralph Junge, który przez całą dobę pracuje nad budżetem na nadchodzący sezon. Niedawny trend spadkowy pojawia się w niewłaściwym momencie. Jednak Junge wyjaśnia: „Zanim po serii porażek, wyraźnie byliśmy na najlepszej drodze do playoffów z jednym z najniższych budżetów w lidze i bez Sheldona Eberhardta, jednego z naszych kluczowych graczy. Nie można było przewidzieć, że będzie musiał przejść kolejną operację i to wyraźnie nas cofnęło. Do tego doszły bardzo niekorzystne nieobecności topowych graczy Thomasa Wildera i Bastiego Schrödera. Dla Tygrysów niepewny jest występ Daniela Keppelera (palec), który nie zagrał w ostatnim meczu z Bochum.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +306
massimo 215,4K

massimo

Użytkownik
Valencia - Granada
Valencia powyżej 90.5 punktu
1.74
Punkty i asysty gracza powyzej 17.5 - Chris Jones10+6:rolleyes:
1.83
Betclic


Valencia ostatni raz zaznała porażki w lidze ACB na własnym parkiecie kiedy to przegrała z Unicają,od tamtej pory sześć zwycięstw z rzędu u siebie.
Dwa mecze gdzie udało im się rzucić ponad 100 punktów,a u siebie średnio rzucają 86 punktów,wiadomo są mecze gdzie rzucą 77 jak z Teneryfą ostatnio,a są mecze z Manresą czy Granada gdzie rzucą ponad 100,Granada jest drużyną która na pewno da sobie wbić minimum 80 punktów,tymbardziej na wyjeździe.
Granada na wyjeździe wygrała dwa mecze,to było w październiku po raz ostatni i mają serię dziewięciu porażek z rzędu na wyjeździe,dzisiaj nie zostanie ona przełamana bo kursy na Valencia to około 1.07 i po pokonaniu Fenerbahce czas na drużynę z dolnej części tabeli,widać że się sprężyli ostatnio żeby awansować do play off,notują serie trzech zwycięstw z rzędu w lidze i dzisiaj grają z drużyną która nie powinna sprawić im żadnych problemów.
Chris Jones jest rozgrywającym Valencii który notuje 12.2 punktu i 4.8 asysty w lidze ACB.
Myślę że skoro dzisiaj Valencia będzie grać z rywalem z niższej półki to te spodziewane 91 punktów powinno być w dużej mierze dziełem Jonesa,jest on najlepszym rozgrywającym gospodarzy który ostatnio miał 5 asyst przeciwko Gironie czy aż 10 asyst przy tylko 77 punktach Valencii.
Myślę że gospodarze to pokryją a sam Jones wybiegnie w pierwszym składzie i przyczyni się do wygranej Valencii w znaczny sposób.
 
Ostatnia edycja:
snaxi 156,9K

snaxi

Znawca - Koszykówka
Mladost Zemun - Novi Pazar
Novi Pazar -3.5
Kurs: 1.8

Nie miałem czasu wcześniej dać infa, osobiście zagrałem czysty win gości, ale nadal widzę wartość w tym zakładzie dlatego go opublikuje. W Serbskiej lidze zostało do rozegrania 5 spotkań, gospodarze są już pewni utrzymania, a o playoffy będzie ciężko, natomiast Novi Pazar ma o co grać, zajmują 14 miejsce i są tuż nad kreską, ostatnie znacząco poprawili swoją grę pokonali mocną drużynę jaką jest Zlatibor wynikiem 88-92, a 4 dni temu ograli Sloge 70-79, Zlatibor jest dla mnie mocniejszą drużyna niż Mladost, h2h nie napawa optymizmem ale nie zwracam na nie uwagi ponieważ Mladost nic już nie musi, a do tego spotkania przystąpią osłabieni brakiem 2 Amerykańskich graczy, Jon Davis (20.2pkt, 3.4reb,4as) oraz Terry Armstrong (15pkt,3.7reb,2.9as), Davis jest najlepiej punktującym graczem drużyny, więc jego brak będzie bardzo odczuwalny dla gospodarzy, Armstrong jest 3 najlepiej punktującym, więc odpadają 2/3 najlepiej rzucających graczy, ponadto występ Vuka Dobrasinovica oraz Luki Pavlovica stoi pod znakiem zapytania, nie są to aż tak kluczowi gracze jak Amerykanie, ale ich brak na rotacji z pewnością będzie odczuwalny, z tego co mi wiadomo mają nie wystąpić ale nie jest to pewne. Brak Amerykanów był widoczny już w ostatnim meczu Mladost przeciwko Leskovac, gdzie przegrali 68-84, jak pisałem wcześniej nie miałem możliwości dać znaka wcześcniej i z tego co zauważyłem polskie buki wycofują zdarzenie z oferty, ale może komuś uda się jeszcze złapać, moim zdaniem warto.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +134
snaxi 156,9K

snaxi

Znawca - Koszykówka
Vevey Riviera - SAM Massagno
SAM Massagno -7.5 76-90
Kurs: 1.85

Świetne informacje ze Szwajcarii, gdzie Vevey Riviera zmierzy się z najmocniejszą aktualnie drużyna w lidze SAM Massagno, goście w tym sezonie są maszyną do wygrywania, na 21 spotkań przegrali tylko 2, ich siła opiera się na dwóch Amerykanach S.Williamsie oraz J.Jamesie, do tego tego dochodzi Dusan Mladjan. Co do gospodarzy, wystąpią bez Jonathana Dubasa (19.9pkt8.4reb,5as) który jest najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie, ponadto niedostępny będzie Divin Zayadiaku, niepewni występu są Axel Louissaint (14.3pkt) ,Thabo Sefolosha oraz Lucas Ravenel. Axel Louissaint ma problemy z kolanem i decyzja będzie podjęta bezpośrednio przed meczem, Thabo Sefolosha ma problemy od ubiegłego tygodnia z plecami, nie trenował w tym tygodniu i podobnie jak Louissaint decyzja będzie przed meczem. Dla mnie te absencje są wystarczającym powodem aby zagrać w stronę gości którzy są lepszą drużyną.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +969
massimo 215,4K

massimo

Użytkownik
Girona - Manresa
Manresa +7.5
1.48
Manresa powyżej 80.5 punktów
1.7
Fortuna


Manresa na wyjeździe bilans 1-9 ,pomimo to aż 85.5 punktu rzucane na mecz, drużyna która bardzo dobrze sobie radzi w Champions League w tym sezonie walczy o utrzymanie w lidze a dzisiejszy pojedynek będzie mieć bardzo ważne znaczenie na koniec sezonu.
Manresa pokonała u siebie ostatnio Betis i Fuenlabrade i poprawiła swoją sytuację w tabeli, dzisiaj grają z drużyną która jest na podobnym poziomie i można powalczyć tutaj o jakieś punkty, na tygodniu świetny mecz w lidze mistrzów z Rytas na wyjeździe, przegrana tylko jednym punktem.
Trzeba też dodać że na te 9 porażek na wyjeździe złożyły się mecz z drużynami jak Barcelona, Real, Gran Canaria, Valencia czy Joventus, z Betisem i Fuenlabradą Manresa przegrała czterema punktami, oba mecze a np. z takim Obradorio dopiero po dogrywce.
Kadra zespołu gości była budowana na ten sezon żeby z powodzeniem grać w lidze mistrzów i lidze, z lidze mistrzów wynik już jest bardzo dobry, czas ogarnąć ligę a ostatnie wygrane w lidze zwiastują walkę w dzisiejszym meczu, zważywszy na ofensywny styl gry Manresy dorzucam że rzucą minimum 81 punktów, powinni powalczyć dzisiaj.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +327
snaxi 156,9K

snaxi

Znawca - Koszykówka
Giessen - Nurnberger 74-82
Nurnberger +5.5 1,8
Nurnberger 2.5 Mecz pod całkowita kontrola gości 💪

Giessen co prawda jest w dobrej formie, wygrywając 3 ostatnie spotkania wskoczyli na miejsce dające grę w playoffach, jednak jeszcze daleka droga aby się w nich znaleźć. Branislav „Frenki” Ignjatovic (trener GIESSEN ): „Zdecydowanie potrzebujemy najwyższej wydajności i nie możemy się cofać. Myślenie, że Norymberga jest słaba po ośmiu porażkach z rzędu, byłoby fatalne. Dużo więcej mówi o bilansie ligi. Oznacza to, że musisz sprawdzać swoją jakość na parkiecie każdego dnia meczowego, aby wygrać. Są zdecydowanie poobijani i w niekomfortowej sytuacji, ale ostatni mecz z Tübingen pokazuje ich potencjał. 98 punktów z rewelacyjną trzypunktową przewagą nad moim zdaniem najlepszym zespołem w lidze zapowiada się dla nas kolejny trudny mecz. Musimy wykorzystać ich słabości. Ale obecnie bylibyśmy szczęśliwi, gdybyśmy mogli powitać wszystkich zawodników na treningu. Oprócz porażek Nico Braunera i Rolanda Nyamy kontuzjowani są także Stefan Fundić i Igor Cvorovic. Mamy nadzieję, że dziś obaj ponownie zaczną trenować. W pierwszym meczu zagraliśmy jeden z naszych najlepszych występów w sezonie, zwłaszcza w obronie. Obecnie wykazujemy również pozytywny trend w obronie i chcemy go utrzymać w meczu z Norymbergą. Zespół Giessen będzie musiał dziś radzić sobie bez Rolanda Nymamy (7.7pkt), Nico Brauner (12.2pkt), Stefana Fundica (15.7pkt) który jest najlepiej punktującym graczem w drużynie oraz Igora Cvorovica (6.4pkt). Nico Braunera jest niedostępny ponieważ zerwał więzadła, a Rolanda Nyamy ma kontuzje mięśnia łydki. W drużynie gości doszło do zmiany trenera, Vytautasa Buzasa zastąpił Derrick Taylor, i poprawa w grze była widoczna już w ostatnim meczu przeciwko Tubingen, gdzie ulegli nieznacznie 98-105. Nurnberger jeszcze przed serią porażek było na miejscach dającym gre w playoff, jednak zła seria zepchneła ich w dół tabeli, trener Taylor nie ma dziś problemów kadrowych, najlepszymi graczami gości są Thomas Wilder (13.3pkt), Jackson Kreuser (13pkt) oraz Litwin Justinas Ramanauskas (12pkt). Goście muszą w końcu przerwać złą passe, spodziewam się że zrobią wszystko aby zrobić to już dzis przeciwko osłabionej drużynie Giessem, handicap jest jak najbardziej do przyjęcia, dla lubiących ryzyko czysty win gości jest jak najbardziej możliwy, przy absencjach ważnych graczy gospodarzy. GL
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1142
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom