>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Liga Mistrzów 2012/2013

Status
Zamknięty.
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Rzadko (tak mi się wydaje) zgadzam się z DawidBarca, ale tym razem uważam podobnie.

Fenerbahce Grundig Stambuł - Dynamo Moskwa​


Fenerbahce to bardzo mocny zespół na papierze. Na papierze. Ivan Miljkovic to cały czas świetny zawodnik, ale czy jest w stanie cały czas ciągnąć grę w ataku ? Wątpię. Pomaga mu Leonel Marshall, który ma ogromny potencjał, ale nie zawsze potrafi to wykorzystać. Słaby w przyjęciu. Matej Cernic najlepsze lata ma za sobą. Jeżeli chodzi o przyjęcie to na pewno w tym elemencie jest najlepszym zawodnikiem w Fenerbahce. Ze Skrą szło mu jednak średnio. Na pewno jest dziurą w ataku. Zespół słaby w przyjęciu i z bardzo słabym rozgrywającym.

Dynamo cały czas bez Kurka. Trener w ostatnim spotkaniu w Superlidze po raz kolejny postawił na Poltavskiego na przyjęciu i ten radzi sobie jak na razie dobrze. Jak na razie średnio w sezon wszedł Peter Veres, ale jest to klasowy zawodnik i zawsze potrafi coś dać zespołowi. Słaby w przyjęciu, ale potrafi nadrobić w ataku. Bardzo mocny srodek z Krivtsem i Shcherbininem. Fanem atakującego Kruglova nie jestem, ale ma potężne uderzenie. Bragin na pozycji libero to bardzo przeciętny zawodnik. Rozgrywa Grankin i na tej pozycji spora różnica na korzyśc Rosjan.

Oba zespoły nie błyszczą w przyjęciu, ale Turcy naprawdę w tym elemencie są słabiutcy. Fener ma niezłą zagrywkę, ale Dynamo w polu serwisowym jest bardzo, bardzo groźne. Fenerbahce ma jeden problem. Rozgrywający Arslan Eksi jest tragiczny. Na takim poziomie bez sypacza grać się nie da.

Fenerbahce na własnym parkiecie. Pewnie to będzie jakiś atut, ale trzeba też coś dołożyć od siebie. Podstarzałe gwiazdy według mnie nie dadzą rady. Kurs na Dynamo bardzo fajny.

Typ:
Dynamo Moskwa @ 1.80 Bwin
A Ja się tutaj nie zgodzę. Dynamo w tym roku jak do tej pory gra słabo w lidze meczą się praktycznie ze wszystkimi chociaż nie powiem bo przeciwnicy często byli dość wymagający ale w żadnym z tych meczy nie grali błyskotliwie. Dynamo jeśli zagra z Poltawskim na przyjęciu to z przyjęciem mogą mieć ogromne problemy a w Fenerbahce może i podobnie ale wygląda to moim zdaniem lepiej. Mają Ivana na ataku a Iwan napewno od Krugłowa jest lepszy. Jeżeli swoje dołoży Marshall to myślę że Fenerbahce jakieś punkty w tym meczu zdobędzie. Grankin na pewno o klase lepszy ale jeżeli nie będzie miał on przyjęcia to różnica ta nie będzie taka znacząca. Turcja to bardzo gorący teren i myślę że to też jutro zrobi swoje. Bo drużyną z Rosji nie gra się tam szczególnie dobrze. Przykład ubiegłoroczny gdy Novosibierisk grał z Izmirem a Turecka dzicz w sposób skandaliczny wspomagała swój zespół z powodzeniem. Warto przy tym wątku powiedzieć że w tamtym czasie Lokomotiv wyglądał dużo lepiej niż aktualnie to Dynamo które jutro wyjdzie na parkiet. Dla Dynama wyjazd daleki bo trzeba przelecieć ponad 2 tys kilometrów. Dlatego moim zdaniem grać Dynamo po 1.80 to zła inwestycja.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Knack Roeselare - Hypo Tirol Innsbruck​


Czasy kiedy belgijskie zespoły (Roeselare i Maaseik) potrafiły sprawiać kłopoty teoretycznie mocniejszym drużynom już chyba minęły.

Knack wygląda bardzo przeciętnie. Liderem zespołu jest atakujący Hendrik Tuerlinckx. Ciekawy zawodnik i szkoda, że jeszcze nie pojechał do innej, mocniejszej ligi. Rozgrywa znany z występów w reprezentacji Finlandii Eemi Tervaportti. Sam nie wiem co o nim myśleć. Lubi grać szybko, nie boi się trudnych decyzji, ale jest jeszcze strasznie niedokładny w tym co robi. Słabi przyjmujący. Dirk Westphal przyszedł z Euphony Asse-Lennik, ale niczym szczególnym się nie wyróżnia. Drugim przyjmującym jest Tomas Rousseaux (brat Helene, którą znamy z ORLEN Ligi), który według mnie gra w składzie Roeselare, bo: nie ma nikogo lepszego lub trenerem jest Emile Rousseaux (zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa). Wydaje mi się, że w tym przypadku obie wersje mogą być prawidłowe.

Innsbruck fajnie pokazał się w meczu z Friedrichshafen, ale im dłużej trwał mecz tym było gorzej. Fajnie prezentuje się atakujący Ronald Jimenez, który otrzymuje zdecydowanie najwięcej piłek w ataku. Naprawdę przyzwoici środkowi Gavan i Pedro Henrique, którzy skutecznie prezentują się w ataku. Przyzwoity przyjmujący Berger, ale jego partner na przyjęciu Boff przeciętny.

Własny parkiet zawsze był atutem Knacka. Hypo Tirol też jest groźniejszy u siebie. Muszę jednak przyznać, że kurs na Belgów jest słabiutki i zaniżony. Knack grał z Zenitem w pierwszej kolejce, ale zaprezentował się słabiutko. Innsbruck nie będzie faworytem tego spotkania, ale po kursie ~4.00 według mnie można leciutko spróbować.

Typ:
Hypo Tirol Innsbruck @ 4.00 Unibet ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Cuneo - Sete​

Mecz który nie powinien mieć absolutnie żadnej historii, jedyną niewiadomą jest to, czy Francuzi zdołają ugrać tutaj seta, czy nie. Moim zdaniem ta sztuka z taką grą jak z Rzeszowem im się po prostu nie uda.

Pisałem już przy okazji meczu z Resovią, druzyna z Sete jest mega słaba tak jak cała Liga Francuska. Nie drzemie w nich absoltunie żaden potencjał, jedyne co mają na dosyć przyzwoitym poziomie to gra środkiem. Brakuje przyjęcia, leworęczny atakujący mocno przeciętny. Resovia grała istną katastrofę na ich terenie, chyba z połowę punktów oddała im zepsutą zagrywką. Jak zakończył się mecz? pewnym zwycięstwem Rzeszowa. Sete nie ma zupełnie mocy na zagrywce, więc Cuneo nie będzie miało żadnych problemów z dograniem do siatki i zmasakruje Francuzów.

Cuneo dalej panuje stara gwardia na czele z mimo wieku dalej genielanym rozgrywającym Grbicem. Opisywanie tutaj poszczególnych pozycji nie ma większego sensu. Po prostu Włosi przewyższają rywali w każdym elemencie o najmniej o dwie klasy i na własnym terenie w żaden sposób nie powinni sobie wyrwać nawet seta.

Kurs zadowalający, jak na różnice poziomów między obiema drużynami.

Typy: Cuneo -2.5 (1.63) Pinnacle ✅

Resovia - Zalau​

No i tutaj bliźniaczo podobny typ do wcześniejszego. Różnica kilku klas na korzyść drużyny z Polski. Podejrzewam, że Rumuni nazwą sukcesem wyjście z 20 w którymkolwiek z setów.

Remat ma drużynę chyba najsłabszą w całej Lidze Mistrzów tego sezonu. Drużyna jednym słowem śmieszna, kompletnie anonimowi gracze którzy na nikim nie mogą robić żadnego wrażenia. Co ciekawe przegrali oni 5 meczów z rzędu, z czego 4 w swojej lidze. Jakim zagrożeniem są dla Resovii? żadnym.

Podejrzewam, że Zalau brzydko mówiąc narobi w majtki na sam widok dopingu jaki panuje na Resovii. Samo to powinno załatwić łatwiutki wynik 3:0 dla gospodarzy.

O potencjale obydwu drużyn nie ma co nawet pisać. Podejrzewam, że będzie to dla Resovii lekkie przetarcie i niezły trening przed ważnym pojedynkiem ligowym z Delectą. Kurs 1.40 naprawdę dobry.

Typy: Resovia -2.5 (1.40) Pinnacle ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
H 10

hutnik14

Użytkownik
&lt;b&gt;
Cuneo - Sete​
&lt;/b&gt;​
Mecz który nie powinien mieć absolutnie żadnej historii, jedyną niewiadomą jest to, czy Francuzi zdołają ugrać tutaj seta, czy nie. Moim zdaniem ta sztuka z taką grą jak z Rzeszowem im się po prostu nie uda.
Pisałem już przy okazji meczu z Resovią, druzyna z Sete jest mega słaba tak jak cała Liga Francuska. Nie drzemie w nich absoltunie żaden potencjał, jedyne co mają na dosyć przyzwoitym poziomie to gra środkiem. Brakuje przyjęcia, leworęczny atakujący mocno przeciętny. Resovia grała istną katastrofę na ich terenie, chyba z połowę punktów oddała im zepsutą zagrywką. Jak zakończył się mecz? pewnym zwycięstwem Rzeszowa. Sete nie ma zupełnie mocy na zagrywce, więc Cuneo nie będzie miało żadnych problemów z dograniem do siatki i zmasakruje Francuzów.
Cuneo dalej panuje stara gwardia na czele z mimo wieku dalej genielanym rozgrywającym Grbicem. Opisywanie tutaj poszczególnych pozycji nie ma większego sensu. Po prostu Włosi przewyższają rywali w każdym elemencie o najmniej o dwie klasy i na własnym terenie w żaden sposób nie powinni sobie wyrwać nawet seta.
Kurs zadowalający, jak na różnice poziomów między obiema drużynami.
Typy: Cuneo -2.5 (1.63) Pinnacle ✅
Super mecz. Dramaturgia do samego końca. W połowie drugiego seta myślałem że juz po kuponie, zresztą tak samo myślałem w trzecim secie. Zajebisty mecz jak dla mnie. Świetny powrót Cuneo. I ta zmiana w końcówkach setów. Ten młodziak, świetna zagrywka. Może wiesz jak się zwie, bo nie zwróciłem uwagi :razz:
 
M 52

mentos

Użytkownik
Wyraźnie widać, że Trentino złapało wiatr w żagle. Dzisiaj będą grać z Tours. Francuska drużyna nie jest już tak silna jak w zeszłym sezonie. Odeszli kluczowi gracze Redwitz i Cala. Włosi pojechali pełną paką. Ostatnie cztery mecze wygrali do zera. Dla mnie poważnym typem jest hendi -2,5 na Trentino. Powód jest dość łatwy. Tours po prostu jest za słabe w tym momencie, aby móc ugrać choć seta rozpędzonemu Trentino. Poza tym ZAKSA wygrała swoje mecze też do zera i Trentino nie będzie chiało być gorsze.

TYP: Trentino -2,5 1.8 w Unibet ✅
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Knack Roeselare - Friedrichshafen 2 @ 2,40 Unibet ⛔ 3-1 jest niedosyt :]
Roeselare to już nie jest tak silna drużyna jak trzy lata temu, kiedy straszyli niesamowicie w ofensywie. Mecz o tyle ważny bo praktycznie o drugie miejsce w tabeli. Obie drużyny nie mają szans z Zenitem więc do wyjścia z grupy nie wystarczy pokonanie Innsbrucku ale także zwycięstwa pomiędzy sobą. Fryderyki też nie jest niewiadomo jaką siłą, ale według mnie są nieco lepsi niż rywale, do tego taki kurs na moje to value więc spróbuję. Viaczesław Simeonov powienien pociągnąc grę, do tego ciekawi zawodnicy tacy jak Rosic, Lima czy Rivera. Niemcy zawsze w LM niezależnie od składu jakim dysponują potrafią grać. Belgowie tak jak pisałem to już nie ta sama ekipa ie ma tej epy a ataku, bazują na szybkiej grze i jak się ich odrzuci od siatki to mogą mieć problemy w ataku, a Fryderyki potrafią zagrywać.

Trentino - Zaksa Kędzierzyn Koźle Over 160,5 @ 1,75 Marathonbet ⛔ 141 czegoś zabrakło :???:
Drugi typ na over punktowy Trentino-Zaksa, uważam że KK jest spokojnie w stanie ugrać seta, jak nie więcej. Są w super formie, wzmocnienie Fontelesem do tego kapitalna gra środkiem. Nie wiem co z Gackiem ale coś obiło mi się o uszy że zagra, chociaż ostatnio w PLS młody libero poradził sobie dobrze. Trentino też się odbudowuje, ale bardziej stabilną formę ma Zaksa, tylko że Trento ma Juantorenę. Ja osobiście liczę na wyrównany mecz, nie sądzę że ktoś wygra to spotkanie 3-0 i dlatego też gram over 160 punktów który wchodzi bardzo bardzo pewnie przy 4 setach, a nawet przy 3 granych do 30 :razz: jest szansa na powodzenie.

Generali Haching - Macerata Under 180,5 @ 1,94 Marathonbet ✅ 139
Ostatni typ z kolei na under punktowy w meczu Generali - Macerata. Włosi mają praktycznie na każdej pozycji zawodnika lepszego o co najmniej klasę. Widać że Macerata jest w mega formie na początku sezonu, Travica sypie bardzo dobrze, urozmaica grę. Zabraknie kontuzjowanego Savaniego ale rezerwy są na tyle mocne że drużyna nie odczuwa absencji Christiana. Kovar też ostatnio małe problemy, ale przynajmniej gra Saszka Starović i z tego się cieszę, a para Zajcew i Parodi to para kompletna. Komplet punktów pojedzie zapewne do Włoch, a nawet przy wyniku 3-1 ten under ma szanse na powodzenie. Macerata pokopie ich zagrywką i to przesądzi o wygranej.
 
kabacik 410

kabacik

Użytkownik
Witam, pytanko mam do znawców: czy słusznie uwagę moją zwrócił zaniżony kurs na Skrę w potyczce z Dynamem? 1,35? Chyba przesada, isn&#39;t it? ????
 
M 52

mentos

Użytkownik
Na dziś proponuję pewne typy po kursie ok. 1.7. Są to trzy mecze : Arkass, Novosibirsk i Halkbank. Drużyny bez osłabień, które aktualnie doskonale radzą sobie w aktualnych rozgrywkach. Turecki teren jest piekielnie trudny dla przeciwnika o czym przekonała się ZAKSA w zeszłym sezonie (osłabiona) i Delecta w tym z Halkbankiem, który wyraźnie ze swoimi dobrymi zawodnikami złapał odpowiedni rytm. Novosibirsk to obok Zenitu pretendent do mistrzostwa Rosji i jadą tym razem w mocnym, podstawowym składzie. Dla nie te trzy typy są najmocniejsze na dziś.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Arkas Izmir - Noliko Maaseik​


Dwumecz pomiędzy tymi zespołami zadecyduje o pierwszym miejscu w grupie.

Turcy na własnym parkiecie są bardzo mocni. Fajnie wyglądają skrzydła. Atakujący Agamez ma ogromny potencjał, ale w pierwszych dwóch spotkaniach LM grał chimerycznie (w sumie to często tak gra). Na przyjęciu Gordon Perrin i Burutay Subasi. Obaj zdecydowanie lepiej radzą sobie w ataku niż w przyjęciu. Subasi leworęczny, bardzo fajna zagrywka. Rozgrywający Hansen wirtouzem nie jest i gra trochę czytelnie. W składzie meczowym jest środkowy Adam Simac, który nie grał w ostatnich spotkaniach. Środek nie jest najmocniej obsadzony.

Noliko jak na razie bez straty seta. W zespole nie ma gwiazd, ale to wszystko bardzo fajnie wyglądało w meczach z Teruel i Markiem. Brakuje wyraźnego lidera i Matthias Valkiers w miarę równo rozdziela piłki na skrzydła. Dobrze wyglądają środkowi Lorsheijd i Van De Voorde, obaj mają dobre warunki fizyczne (odpowiednio 204cm i 208cm). Na przyjęciu powinni zacząć Maan i Wounembaina. Maan kiepskie warunki, ale nadrabia dynamiką i sprytem. Wounembaina mocniejszy w ofensywie niż defensywie, ale jakoś szczególnie dobrze sobie w ataku nie radzi. Ciekawy leworęczny atakujący Hermans Egleskalns. Bardzo skutecznie atakuje z rozegranych piłek, ciut gorzej to wygląda z piłek sytuacyjnych.

Arkas w poprzednim sezonie był rewelacją rozgrywek. Czy teraz tak będzie ? Wątpie. Grupę mają słabą, ale jak na razie nie pokazują niczego szczególnego. Na własnym parkiecie będą dzisiaj faworytem i gracze z Belgii będą mieli ciężką przeprawę. Noliko stara sie grać szybko, mają fajnie poukładaną grę. Arkas grał w pierwszych meczach chaotycznie, ma przeciętnych środkowych. Noliko stać na urwanie punktu.

Typ:
Noliko Maaseik (+1.5 seta) @ 2.00 Unibet ✅
Noliko Maaseik @ 3.95 Marathonbet ✅


EDIT: Kurs jeszcze poszedł w górę na Noliko, więc leciutko pograłem czysty win.


Crvena Zvezda Belgrad - Tours VB​


W tym sezonie jakoś nie jestem przekonany do Tours. We francuskiej lidze wygrywają (komplet zwycięstw i pozycja lidera), ale nie są to czasami przekonujące zwycięstwa. Grę ciągnie oczywiście David Konecny. Dysponuje przede wszystkim potężną siłą, która jest jego największym atutem. Bardzo mocnym punktem jest doświadczony libero Jean-Francois Exiga. Średnio wygląda pozycja przyjmującego. Popp doświadczony, solidny, ale w ataku bazuje przede wszystkim na technice, brakuje mu siły. Kamil Baranek i Emmanuel Ragondet naprawdę różnie potrafią zagrać. Środek siatki i rozegranie na dobrym poziomie.

Ekipa z Belgradu to bardzo młodzi chłopcy. Brakuje im ogrania na najwyższym poziomie i rywale to po prostu wykorzystują. Najbardziej znanym zawodnikiem jest rozgrywający Mihajlo Mitic. Fajne warunki fizyczne, dobra zagrywka, ale popełnia naprawdę dużo błędów na rozegraniu. Zespół popełnia sporo błędów w ataku, nie widać u nich cierpliwości, którą charakteryzują się dobre, ograne ekipy.

Tours może nie błyszczy, ale w starciu z Serbami są zdecydowanym faworytem. Komplet punktów jest jak najbardziej w zasięgu Francuzów i strata punktów byłaby sporym zaskoczeniem.

Typy:
Tours VB @ 1.24 Marathonbet ✅
Tours VB (-1.5 seta) @ 1.50 Unibet ✅


ACH Volley Ljubljana - Euphony Asse-Lennik​


Ljubljana jeżeli marzy o awansie to spotkania z belgijskim zespołem powinna wygrywać za 3 punkty. Na razie zespół zanotował dwie porażki (pechowa 2:3 z Haching i 0:3 z Maceratą). Liderem zespołu jest Mory Sidibe. Bardzo dynamiczny i bardzo efektowny zawodnik. Jego zmiennik, spory talent Alen Sket w słabej formie (wchodził czasami na boisko, ale był bardzo niepewny w swoich zagraniach). Nie rozumiem trochę stawiania na przyjęciu Jablonskiego. Bardzo przeciętny zawodnik i zdecydowanie lepiej wyglądałaby para Kovacevic-Flajs. Przyzwoicie rozgrywa Ropret, a troche obawiałem się o rozegranie po odejsciu Vincica.

Ekipy z Belgii w tym sezonie jeszcze nie widziałem (dzisiaj będzie okazja), ale w porównaniu do poprzedniego sezonu znacznie się osłabili. Groźni na własnym parkiecie, trochę gorzej spisują się na wyjazdach.

Ljubljana to solidna ekipa. Kilku ciekawych zawodników, niezły system gry. Euphony to dla mnie lekka zagadka, ale nie sądzę, żeby Ljubljana przegrała na własnym parkiecie.

Typ:
ACH Volley Ljubljana @ 1.34 Marathonbet ✅


ACH Volley Ljubljana ✅ + Tours VB ✅ = 1.662 Marathonbet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Asseco Resovia Rzeszów - Bre Banca Lannutti Cuneo

Słowem wstępu. Dla fanów siatkówki pojedynki polsko-włoskie będą z wiadomych przyczyn nie lada gratką. Często się one nie zdarzają, a dla drużyn znad Wisły dalej są wielkim wydarzeniem do którego Skra, Resovia czy Zaksa przystępują w roli pretendenta. Byliśmy w zeszłym sezonie świadkami rywalizacji Zaksy z Trentino - w środowy wieczór historia zatoczy koło. Pojedynku Skry Bełchatów z Dynamem Moskwa nie uważam za HIT, bo Skra nie jest drużyną z tamtego sezonu a forma Veresa i Kurka jest jedną wielką niewiadomą. Poza tym nie przepadam zbytnio za osobą Bartosza Kurka i całą tą wielce niezrozumiałą magiczną otoczką wokół niego. Ale do rzeczy...

14 dzień listopada 2012 roku, stolica Podkarpacia - Rzeszów, hala im. Jana Strzelczyka na Podpromiu. W drogę do Polski siatkarze z Piemontu wybrali się już w Poniedziałek. Na pokładzie samolotu znaleźli się wszyscy ważni i najważniejsi siatkarze jakich udało się skompletowac w Cuneo na sezon 2012/2013. Po kilku latach odpuszczania przez Cuneo rozgrywek europejskich na ten sezon włodarze klubu wyznaczyli cel: Final Four Ligi Mistrzów... I tak oto do Rzeszowa zawitali jedni z najlepszych siatkarzy globu.

Przypuszczalny skład Bre Banca Lannutti Cuneo:
Nikola Grbic - Cwetan Sokołow - Luigi Mastrangelo - Emanuel Kohut - Earvin N&#39;Gapeth - Wout Wijsmans - Daniele De Pandis.

Przypuszczalny skład Asseco Resovii Rzeszów:
Lukas Tichaczek - Jochen Schops - Piotr Nowakowski - Grzegorz Kosok - Nikola Kovacevic - Aleh Akhrem - Krzysztof Ignaczak

Atakujący:
Sokołow 9:8 Schops

Cwetan Sokołow po odejściu z Trentino widocznie złapał wiatr w żagle. Po świetnym sezonie reprezentacyjnym i niespodziewanej szansie walki o medale Igrzysk Olimpijskich w Londynie Cwetan stał się nie tylko liderem reprezentacji Bułgarii ale także trzeciej drużyny ostatniego sezonu Lega Pallavolo. Świetne warunki fizyczne, dynamika, piekielnie mocny atak oraz zagrywka - w miarę regularna. Sokołow dostaje w klubie zdecydowanie najwięcej piłek z rąk Nikoli Grbica - będąc tym samym najlepiej punktującym zawodnikiem w lidze włoskiej.

W zestawieniu z Bułgarem zdecydowałem się porównac Jochena Schopsa, dlaczego? - Ano dlatego, że Jochen potrafi grac z blokiem i wszelkie formy obijania czy nabijania piłek na blok przeciwnika nie są mu obce. Z całym szacunkiem dla Bartmana, ale jeżeli ZB9 nie dostanie ultra szybkiej piłki na lotny blok to często będzie łapany na bloku, jak nie punktowym to tym pasywnym. I tak źle i tak niedobrze, bo nie oszukujmy się, ale siła w kontrataku Włochów jest piekielnie duża.

Tak więc skupiamy się na atakującym reprezentacji Niemiec. Mniej dynamiczny, ze słabszą zagrywką i siłą w ataku. Jednak jest on jednym z najinteligentniej grających siatkarzy ostatnich lat - posiada znakomity jak na tak szybką grę zespołową jaką jest siatkówka przegląd pola. Potrafi ocenic ustawienie bloku czy też w najmniej spodziewanym momencie wykonac skuteczną kiwkę. - Powielanie akcji poprzez łagodne nabijanie piłki na blok jest dla niego chlebem powszednim i często mu się to udaje uczynic. - Cwetan jest efektowny, Jochen efektywny, łatwo zauważyc. Wzrost podobny. Noty? 9:8 dla Sokołowa - on jest prawdziwym liderem w swoim zespole. W Resovii... Pod nieobecnośc Grozera pozostał nim... Aleh Akrem.

Przyjmujący:
N&#39;Gapeth &amp; Wijsmans 9:8 Akhrem &amp; Kovacevic

Mieszanka ogromnego doświadczenia nabyte podczas 14 letniej kariery na parkietach Lega Pallavolo - Wouta Wijsmansa - kapitana zespołu oraz młodości okraszonej niezliczoną ilością niewyobrażalnych pomysłów ze strony przyjmującego reprezentacji Francji Earvina N&#39;Gapetha. Wout Wijsmans urodzony w 1977 roku swoje najlepsze lata ma już za sobą, lata obfitujące we wszystkie możliwe trofea możliwe do zdobycia w Europie. Wout ma na swoim koncie zwycięstwo w Lidze Mistrzów w barwach Lube Banca Macerata oraz Puchar CEV, Puchar Włoch, Superpuchar Włoch oraz Mistrzostwo Włoch w barwach Cuneo. Charakteryzuje go dosyc niecodzienny jak na dzisiejsze czasy nabieg do ataku. Często może nam się wydawac, że Wout wybija się z obu nóg na raz, ale to takie moje nietuzinkowe spostrzeżenie. Świetna zagrywka oraz ponadprzeciętna skutecznośc w ataku w ważnych momentach spotkania - mentalny lider zespołu, jego wieloletni kapitan (wszak od sezonu 2010/2011 Wijsmans występuje na parkietach Lega Pallavolo z włoskim paszportem). Jego słabszą stroną jest przyjęcie mocnej zagrywki. - Belgowi towarzyszy jego... następca w zespole Cuneo.
Earvin N&#39;Gapeth którego porównuje do znanego z występów w Jastrzębskim Węglu Matteo Martino. Młody, niepokorny i bardzo pewny swoich umiejętności młody urwis, który niejednemu już zalazł za skórę. Swoje przeciętne warunki fizyczne (192 cm wzrostu) neutralizuje świetną dynamiką oraz skocznością. Wrzucam go na jedną półkę razem z Cristianem Savanim czy Michałem Kubiakiem. - Klasyczny fighter skupiony tylko i wyłącznie na atakowaniu. - Ultraofensywny siatkarz z dużą dziurą w defensywie... - I to trzeba wykorzystac. Earvin jest głównym celem wszystkich przeciwników w lidze włoskiej. Objając go niemiłosiernie różnorodną zagrywką można wyłączyc go z ataku. Nienawidzi flotów - tutaj pole do popisu dla Kosoka czy Nowakowskiego (jeżeli wystąpi). Świetnie plan taktyczny na pojedynek z Cuneo wykonali ostatnio siatkarze Andreoli Latina. W spotkaniu wygranym przez Jakuba Jarosza, nawet sam Rudy przestawił się na zagrywkę flotem celowaną w młodego Francuza.


Jutro całe Podpromie gwizda na Earvina N&#39;Gapetha.​


Za nami kilka dobrych kolejek Plus Ligi oraz dwie rundy Ligi Mistrzów CEV a para przyjmujących Akrem &amp; Kovacevic dalej nie w optymalnej formie... Trochę szkoda, ale mam nadzieję że trener Kowal wybierze mniejsze zło i postawi na wyżej wymienioną parę siatkarzy. Broń Boże wystawiac Buszka albo Lotmana bo zginą pod siłą ofensywną rywali z Włoch, nie mówiąc już o ich szczelnym bloku. A więc mają wyjśc Białorusin z polskim paszportem oraz Serb - innej opcji nie biorę pod uwagę. Aleha i Nikole łączy na pewno jedna cecha - są to raczej przyjmujący ze średnimi warunkami fizycznymi bazujący na dynamice oraz technice użytkowej - szczególnie Serb. Obaj są raczej ofensywnymi przyjmującymi z bogatą paletą zagrań w ofensywie. Liczba przyjęc zagrywki, gdy obaj razem występują na parkiecie rozkłada się mniej więcej po połowie. W gruncie rzeczy oboje są bardzo podobni charakterystyką swoich zagrań i możliwości. Posiadają mocną zagrywkę, jednak ona w tym sezonie lekko kuleje - są problemy z regularnością. Częściej do ataku z szóstej strefy podobnie jak N&#39;Gapeth w Cuneo - tak w Resovii powinien byc wysyłany Akhrem. - Zagranie znane i lubiane przez Tichaczka, z którym zazwyczaj nie ma większego problemu. Tutaj także jednym punktem przewaga po stronie gości z Piemontu. - Co prawda ważną rolę w tej ocenie będzie odgrywac zagrywka, jednak moim zdaniem siła Cuneo tkwi właśnie w serwisie który przechyla szalę zwycięstwa na parę z Włoch.

Rozgrywający:
Grbic 9:7 Tichaczek

&quot;Make a difference&quot; - używałem takiego stwierdzenia między innymi przy okazji półfinałowego spotkania w ramach KMŚ pomiędzy Skrą Bełchatów i zespołem Mistrza Brazylii - Sada Cruzeiro. William Arjona - myślę, że większości z Was utkwił w pamięci, nadczłowiek dla którego nie ma rzeczy nie możliwych i na tyle źle dogranych piłek, żeby nie rzucic sposobem dolnym pierwszego tempa do środkowego... przez plecy ;) Nikola jest wirtuozem ale w nieco innej płaszczyźnie. Świetnie rozkłada grę zespołu na poszczególnych jego zawodników, doskonale wyczuwając momentum każdego z nich. Gra kombinacyjna aczkolwiek nie efektowna, ale piłki są rozgrywane i bardzo dokładnie dorzucane na skrzydła. Z GiGi Mastrangelo zna się już przeszło dekadę, jednak po ostatnim spotkaniu z Coprą Piacenza stwierdzam, że z Emanuelem Kohutem także rozumie się już znakomicie. Zagrywka. - Różnorodna, poprzez klasycznego flota, potocznie zwaną &quot;Antigówką&quot; po mocną zagrywkę z wyskoku. A i skrót też mu się zdarzy. - Motto: Byle zagrywka była zróżnicowana. Doświadczenie i pewnośc siebie nabyta wraz z latami gry na najwyższym poziomie. Nikola nie pęknie, człowiek legenda, charyzma, poważany i szanowany. - Jedno jest pewne, gdy za parę lat rozwiąże buty będzie go bardzo brakowac.

Tichy. Wraz z zakończeniem ostatniego sezonu zginęła śmiercią naturalną jego przywara. - Męczenie Georga Grozera w ataku. W tym momencie ma na skrzydłach trzech równorzędnych siatkarzy i liczba ataków pomiędzy nich rozkłada się równomiernie, nawet z lekkim wskazaniem na przyjmujących. Zdarzają mu się spore rozbieżności w dokładności rozegrania. Lubi sobie przerzucic, ale ok - to jest wkalkulowane w ten zawód. Ważne, że Aleh, Nikola i Jochen są w stanie niwelowac takie błędy (bo taki Buszek momentalnie nakrywa się czapką). Czy będzie różnorodnie. Był Grozer - mało grało się środkiem. Nie ma Georga - środkiem nie gra się o wiele więcej, a właśnie środkowych mamy jednych z najlepszych na świecie. Przeciętny, czasami solidny i niewidoczny - czyli znak, że sypał naprawdę dobrze. I spory atut Czecha - zagrywka. Mocna i często fajnie obracana po kierunkach - zaskakuje przeciwnika. Suma sumarum... Dwa levele różnicy. I to chyba ani mniej ani więcej. Tichaczek może miec przebłyski, ale to Nikola Grbic będzie w jutrzejszy wieczór świecącą gwiazdą... I to świecącą pełnym blaskiem przez cały czas walki na Podpromiu.

Środkowi:
Kohut &amp; Mastrangelo 8:9 Kosok &amp; Nowakowski​

Gigi Mastrangelo, którego ostatnio można było spostrzec na okładkach jednego z magazynu o zdrowym odżywianiu. Powiem tak. Jak na 38 lat to Mastrangelo wygląda niczym Heros z rzymskiego Koloseum. Rzeźba mitycznego Boga, bardzo często po wygranym meczu lata w samej bieliźnie celebrując zwycięstwo oraz swoje wysportowane ciało. - Ot taka anegdotka jednej z ikon włoskiej siatkówki. Teraz na poważnie. Świetna zagrywka, siła ataku... No i to by było na tyle. Czytanie bloku gorsze od Kohuta i... ostatnimi czasy dostaje mniej piłek od Grbica. Troszkę gaśnie nam Mastrangelo, latka lecą a siatkówka staje się coraz szybsza. I jeszcze jeden motyw. Gorszą postawę Mastrangelo można usprawiedliac konfliktem z trenerem Roberto Piazzą. Z początkiem sezonu za Mastrangelo grał trochę mniej, ale widocznie Panowie wszystko sobie już wyjaśnili. Faktem była też gotowośc przejścia Luigiego do największego rywala klubu z Piemontu - Lube Banca Macerata.

Emanuel Kohut przybył przed kilkoma laty do Włoch po świetnym sezonie w Generali Unterhaching. I tak Kohut po kilku sezonach spędzonych w Sisleyu Treviso, Słowak awansował na pierwszoplanową postac w Bre Banca Cuneo. Kohuta porównuje do Grześka Kosoka. Bardzo dobrze czyta grę i jest bardzo dynamiczny. Zagrywka z grupy tych nijakich. Flot, ale żeby on siał spustoszenie w szeregach rywali. Tak jak wspomniałem. Raczej to właśnie Kohut będzie wykorzystywany częściej niż Mastrangelo, chociaż nie bez znaczenia jest w tym miejscu oczywiste - większe doświadczenie i obycie na światowych parkietach reprezentanta Włoch.

Piotrek Nowakowski jest powołany do kadry na mecz z Cuneo (nie było go w spotkaniu z AZS Częstochowa) - mam nadzieję, że Pit jednak powalczy jutro z Cuneo bo będzie bardzo potrzebny. Jest i Grześ Kosok. Bardzo dobre czytanie gry, bardzo dobre warunki fizyczne i przy tym świetna dynamika i szybkie przesuwanie się na skrzydła. I najmocniejsza strona chłopaków - zagrywka. Ich flota nie lubi się nie tylko w Polsce, ale śmiem twierdzic że na całym świecie. I bardzo potrzebna byłaby tutaj zagrywka Nowakowskiego w miejsce mocnej i rotowanej zagrywki Grzyba. Moim zdaniem właśnie flot będzie największym problemem przyjmujących Cuneo - trzeba to wykorzystac bo w przyjęciu możemy narobic im kłopotu. Jeżeli już dograją sobie piłkę do siatki to... No z koniem się nie kopiemy. Blok, blok, blok. We Włoszech gra z blokiem jest wyznacznikiem klasy zawodnika. Obijanie, nabijanie, omijanie bloku by potem szyderczo uśmiechnąc się do przeciwnika czy też głośno wyrazic swoje zadowolenie z udanego wykręcenia piłki po łapkach przeciwnika. - Tak bawią się w Italii. Tutaj pole do popisu dla Piotrka i Grzesia. Zagotowali Włochów w Japonii, dlaczego nie powtórzyc tego sukcesu w środowy wieczór?

Libero:
De Pandis 8:9 Ignaczak​

Daniele De Pandisa porównuje do naszego Damiana Wojtaszka. - Podobna kariera. Daniele świetnie spisywał się w zespole środka tabeli - Andreoli Latina i został wyłowiony do większego klubu. Henno raczej nie zastąpi, jednak jest solidny zarówno w obronie jak i w przyjęciu. Trzeci w kolei do celowania zagrywką, po N&#39;Gapethcie i Wijsmansie.
Krzyś Ignaczak - twarz nowej historii Asseco Resovii Rzeszów. Przedstawiac młodego ciałem i duszą Igły przedstawiac nie trzeba. Zawsze na światowym poziomie - oddaje serce na parkiecie i biega za każdą piłką po schodach na trybunach Podpromia. Po Akhremie, drugi lider zespołu, świetnie współgrający z kibicami Resovii Rzeszów.

Przewidywania:​
Na sucho wszystko jest w stawach i mięśniach przyjezdnych z Piemontu. Jak dla mnie - wywiozą z Rzeszowa jakieś punkty, realnie rzecz biorąc przewiduje 3:1 dla Cuneo. Jednak chciałbym się mylic, ponieważ będę uczestniczył w spektaklu na Podpromiu i kolejna porażka we własnej hali byłaby kolejnym ciosem w serca wiernych i fanatycznych kibiców Asseco Resovii Rzeszów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
PGE Skra Bełchatów - Dynamo Moskwa​


Dwumecz pomiędzy tymi zespołami powinien zadecydować o zwycięstwie w grupie.

Dynamo ostatnio spore problemy kadrowe, ale powoli wszystko wraca do normy. Dobre występy w Pucharze Rosji i awans do Final Six. Kurek powoli wraca do zespołu, ale w tym meczu nie zagra. Veres pojawiał się na boisku we wspomnianych spotkaniach Pucharu Rosji. Największym atutem Rosjan jest zagrywka. Dysponują naprawdę świetnym serwisem, który ustawia całą grę. Do tego dochodzi dobre rozegranie Grankina, który jednak czasami musi się nabiegać za piłką. Surowy technicznie atakujący Kruglov dysponuje potężnym uderzeniem. Największy mankament to oczywiście przyjęcie.

Skra wystąpi bez Daniela Plińskiego (takie informacje pojawiają się w mediach) i według mnie jest to spora strata. Daniel od początku sezonu gra bardzo dobrze, wydaje mi się, że on tworzy ten zespół od środka. O Kooistre bym się nie martwił, ale Kłos jest znacznie słabszym zawodnikiem. Wlazły może mieć sporo problemów na przyjęciu. Atanasijevic gra bardzo dobrze i powoli zaczynam się przekonywać do jego gry (chociaż nadal uważam, że ma czasami więcej szczęścia niż rozumu).

Wszystko rozstrzygnie się w polu serwisowym. Większy potencjał w tym elemencie mają Rosjanie, ale Skra również potrafi nieprzyjemnie zagrywać. Kurs na Dynamo spory, więc warto spróbować coś w ich stronę. Jeżeli Ruskie dograją sobie do siatki to Skrze będzie ciężko. Kwestia tego czy Rosjanie będą przyjmować. Ostatnio trener Cherednik próbował różnych manewrów na pozycji przyjmującego i wyglądało to nieźle.

Typy:
Dynamo Moskwa @ 2.75 Bwin ⛔
Dynamo Moskwa (+1.5 seta) @ 1.85 Unibet ⛔


EDIT: Jutro coś o meczach Sovia - Cuneo i Trento - ZAKSA.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
mpm1990 18

mpm1990

Użytkownik
Co myślicie o under 135,5 pkt w meczu Zenitu ? Kurs 1,8 wydaje się być opłacalny... tylko czy Zenit jeśli nawet wyjdzie rezerwami czy ma takie silne rezerwy aby wygrać gładko 3:0 ?
 
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka Liga Mistrzów
Spotkanie: Resowia Rzeszów - Cuneo
Typ: 1
Kurs: 2.75
Bukmacher: Bet 365
Trzeci mecz fazy grupowej obu drużyn . Zarówno Resovia jak i Cuneo to zdecydowani faworyci grupy. Obie drużyny maja po dwa zwycięstwa. Dziś potyczka w Rzeszowie i moim zdaniem Resovia ma duże szanse na zwycięstwo. Zaczną od składu Cuneo nie ma olśniewającej drużyny kończący karierę Grbic n arozegraniu drugi weteran na środku Mastroangelo równie doświadczony Wijsmans. Dwoch najgroźniejszych graczy ti Ngapeth oraz Sokołow. Ostatnio bardzo słaba forma w lidze porażki po 0-3 z Trentino oraz Latiną. w Lidze Mistrzó wygrane po 3-0 ale końcówki setów bardzo wyrównane . Resovia również po stracie Grozera nie błyszczy w lidze klęska z beznadziejną Częstochową. Wyraźnie Resovia nie może złapać rytmu rozegranie Tichacka również nie zawsze pomaga w grze. Jednak na Lige Mistrów z takim rywalem Resovia wyjdzie podwójnie zmotywowana. Moim zdaniem obie drużyny o podobnym potencjale dlatego dziś liczę na wyrównany mecz i wygraną Resovii.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Trentino Diatec - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle​


Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko. Faworytem są gospodarze i ich porażka na pewno byłaby zaskoczeniem. Oba zespoły w dobrej dyspozycji.

Wiadomo jak gra Trento kiedy jest dobre dysponowane. Nie ma wtedy zbyt dużych szans dla rywali. Jak na razie przegrali w sezonie tylko raz, w 1 kolejce polegli z Valentią 1:3, ale podejrzewam, że przed wylotem na KMŚ po prostu przyłożyli mocniej na siłowni. Ostatnie cztery spotkania w A1 to zwycięstwa 3:0, w tym z Cuneo. Bardzo dobrze spisuje się Osmany Juantorena, ale to nikogo nie dziwi. Doskonały zawodnik. Kaziyski na solidnym poziomie, ale na razie nie błyszczy. Stokr bardzo przeciętne mecze przeplata bardzo dobrymi. Ogromnym atutem Trento jest zagrywka, którą po prostu mogą ustawić sobie przebieg spotkania. Może się podobać gra na kontrze. Bardzo szybka i bardzo skuteczna.

ZAKSA jak na razie bez porażki. Trener Castellani dobrze przygotował zespół do sezonu (zdecydowanie najrówniejsza forma w PlusLidze). Liderem jest Brazylijczyk Felipe Fonteles. Świetny zawodnik, jakiego ZAKSA potrzebowała. I nie chodzi tu tylko o umiejętności czysto sportowe, ale również o charakter. Świetnie rozgrywa Paweł Zagumny i jeżeli będzie dobre przyjęcie to na pewno będzie mnóstwo gry przez środek. Rouzier jak to Rouzier, chimeryczny zawodnik. Cieszy powrót do zespołu Piotra Gacka, bo zastępujący go Koziura mógłby nie wytrzymać presji.

Trento nauczone poprzednim sezonem pewnie będzie maksymalnie skoncentrowane i wygra to spotkanie. Wydaje mi się jednak, że ZAKSA w takiej formie jakiej jest obecnie będzie w stanie urwać przynajmniej seta.

Typ:
Over 160.5 pkt @ 1.727 Marathonbet ⛔
 
C 8

ciniu

Użytkownik
Trentino Diatec - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle​


Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko. Faworytem są gospodarze i ich porażka na pewno byłaby zaskoczeniem. Oba zespoły w dobrej dyspozycji.

Wiadomo jak gra Trento kiedy jest dobre dysponowane. Nie ma wtedy zbyt dużych szans dla rywali. Jak na razie przegrali w sezonie tylko raz, w 1 kolejce polegli z Valentią 1:3, ale podejrzewam, że przed wylotem na KMŚ po prostu przyłożyli mocniej na siłowni. Ostatnie cztery spotkania w A1 to zwycięstwa 3:0, w tym z Cuneo. Bardzo dobrze spisuje się Osmany Juantorena, ale to nikogo nie dziwi. Doskonały zawodnik. Kaziyski na solidnym poziomie, ale na razie nie błyszczy. Stokr bardzo przeciętne mecze przeplata bardzo dobrymi. Ogromnym atutem Trento jest zagrywka, którą po prostu mogą ustawić sobie przebieg spotkania. Może się podobać gra na kontrze. Bardzo szybka i bardzo skuteczna.

ZAKSA jak na razie bez porażki. Trener Castellani dobrze przygotował zespół do sezonu (zdecydowanie najrówniejsza forma w PlusLidze). Liderem jest Brazylijczyk Felipe Fonteles. Świetny zawodnik, jakiego ZAKSA potrzebowała. I nie chodzi tu tylko o umiejętności czysto sportowe, ale również o charakter. Świetnie rozgrywa Paweł Zagumny i jeżeli będzie dobre przyjęcie to na pewno będzie mnóstwo gry przez środek. Rouzier jak to Rouzier, chimeryczny zawodnik. Cieszy powrót do zespołu Piotra Gacka, bo zastępujący go Koziura mógłby nie wytrzymać presji.

Trento nauczone poprzednim sezonem pewnie będzie maksymalnie skoncentrowane i wygra to spotkanie. Wydaje mi się jednak, że ZAKSA w takiej formie jakiej jest obecnie będzie w stanie urwać przynajmniej seta.

Typ:
Over 160.5 pkt @ 1.727 Marathonbet
Gacek raczej nie zagra.

&quot;w szpitalu w Trento wylądował wczoraj Piotr Gacek. Libero miał wrócić do gry po kontuzji kolana i stawu skokowego, która wykluczyła go z występu w meczu ligowym z Jastrzębskim Węglem. Niestety dzisiaj nie zagra. – Piotra bardzo bolał brzuch i wylądował w szpitalu we Włoszech. Lekarz stwierdził, że to atak wyrostka robaczkowego i potrzebna będzie szybka operacja. „Gato&quot; wolałby jednak wrócić do domu i tam poddać się zabiegowi. Na razie dostał antybiotyki i czekamy, jak rozwinie się sytuacja – relacjonuje nam drugi trener ZAKS-y Sebastian Świderski. Wieczorem Gacek opuścił szpital i dzisiaj rano ma wrócić do kraju.&quot;


Redwitz // No to może być problem. Nie wiem jak to jest z tymi składami zgłaszanymi na mecz, ale na CEV w składzie nie ma Koziury, który zastąpił Gacka na libero w ostatnim meczu. Jest młody Zapłacki, ale nie wiem jak u niego z przyjęciem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Asseco Resovia Rzeszów - Bre Banca Lanutti Cuneo​


Kolejne ciekawe starcie tej kolejki z udziałem polskiego zespołu.

Cuneo to bardzo mocny zespół, który w tym sezonie jako cel stawia sobie awans do turnieju finałowego Ligi Mistrzów. Ostatni występ z Piacenzą w końcu pokazał potencjał tego zespołu. Było widać team spirit i wspólny cel. Wijsmans mało atakował, ale na świetnej skuteczności. Grę ciągnęli Sokolov i N&#39;Gapeth. Atakujący Tsvetan Sokolov podjął świetną decyzję odchodząc z Trento. Ma szansę się jeszcze rozwinąć przy Grbicu i podejrzewam, że to wykorzysta. Środek Mastrangelo-Kohut na wysokim poziomie. Libero De Pandis mnie nie przekonuje, ale dziurą na pewno nie jest. Atutami na pewno są dobra zagrywka, doświadczenie (kilku zawodników bardzo doświadczonych i charyzmatycznych) i gra w ofensywie. Problemem może być przyjęcie, bo N&#39;Gapeth i Wijsmans mistrzami w tym elemencie nie są.

Nie da się ukryć, że Resovia jest w dołku. Przed porażką z Bydgoszczą twierdziłem, że coś jest nie tak, bo zwycięstwa w LM były, ale w bardzo słabym stylu. Przegrana z Częstochową to wstyd i kompromitacja i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Ostatnio Resovia została wygwizdana na Podpromiu (rzadko się to zdarza) i na pewno dzisiaj zagra na maksimum swoich możliwości. W składzie na ten mecz zabraknie Grzegorza Kosoka. Nie grał najlepiej od początku sezonu (zwłaszcza w ataku cieniutko), ale jego zagrywka by się dzisiaj przydała. Ostatnio dobrze gra Akhrem, Bartman cały czas całkiem nieźle. Kto obok Akhrema ? Zacząłbym z Kovacevicem (jeżeli jest w pełni zdrowy), który jest po prostu lepszym zawodnikiem od Lotmana.

Właśnie ten mecz będzie wyznacznikiem potencjału i możliwości Resovii. Mają szansę zmazać plamę po kompromitacji w PlusLidze i wydaje mi się, że mogą dzisiaj wygrać to spotkanie. Będzie ogromna motywacja i mam nadzieję, że walka od pierwszej do ostatniej piłki. Zespół w starciach z mocnymi rywalami potrafi się mobilizować.

Ze stawką nie ma co szaleć ;)

Typ:
Resovia Rzeszów @ 2.65 Unibet ⛔
 
radek1509 53

radek1509

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka Liga Mistrzów
Spotkanie: Resowia Rzeszów - Cuneo
Typ: 1
Kurs: 2.75
Bukmacher: Bet 365
Trzeci mecz fazy grupowej obu drużyn . Zarówno Resovia jak i Cuneo to zdecydowani faworyci grupy. Obie drużyny maja po dwa zwycięstwa. Dziś potyczka w Rzeszowie i moim zdaniem Resovia ma duże szanse na zwycięstwo. Zaczną od składu Cuneo nie ma olśniewającej drużyny kończący karierę Grbic n arozegraniu drugi weteran na środku Mastroangelo równie doświadczony Wijsmans. Dwoch najgroźniejszych graczy ti Ngapeth oraz Sokołow. Ostatnio bardzo słaba forma w lidze porażki po 0-3 z Trentino oraz Latiną. w Lidze Mistrzó wygrane po 3-0 ale końcówki setów bardzo wyrównane . Resovia również po stracie Grozera nie błyszczy w lidze klęska z beznadziejną Częstochową. Wyraźnie Resovia nie może złapać rytmu rozegranie Tichacka również nie zawsze pomaga w grze. Jednak na Lige Mistrów z takim rywalem Resovia wyjdzie podwójnie zmotywowana. Moim zdaniem obie drużyny o podobnym potencjale dlatego dziś liczę na wyrównany mecz i wygraną Resovii.
Cuneo nie ma olśniewającej drużyny ? Proszę Cię, co to za argument. Przecież oni Resovie zmiażdżą doświadczeniem. Grbić jak tylko zgrubi blok, co przy jego majstersztyku będzie bardzo częstym widokiem, to spokojnie będą punktować. W dodatku mają kozaka Sokołowa do którego idzie większość piłek, a on zdecydowanie kończy. Jest najlepiej punktującym zawodnikiem we włoskiej, a po drugiej stronie jest Bartman ? Zbychu nie ma takiego kalibru, nie umniejszając jego poczynaniom, ale przy Sokołowie wygląda naprawdę słabo. Jedyną przewagą Resovii jest Kosok-Nowakowski, ale oni nie wygrają środkiem czy też blokiem całego meczu.

Edit: Zauważyłem, że Redwitz napisał o absencji Kosoka. Co jeszcze bardziej skłania mnie do zagrania na Cuneo. Kurs 1,5 u większości buków jest prezentem. Resovia przy dobrej grze punkt za punkt może ugrać jedynie seta.
 
massimo 215,4K

massimo

Użytkownik
Skra - Dynamo
typ:1
1.45 (bwin)

Skra u siebie jest mocna, pokonali w niedziele nie słabą Delecte 3:0. Wygrana z Fener była nie przypadkowa i to 3:0, ale rozumiem Milijkovic nie jest już młody ale i tak świetny wynik. Nie wierzę że Skra już się nie podnisie w tym sezonie bo w tamtym ZAKSA też liderowała pierw a Resovia też wybitnie nie grała a wiemy jak się skończyło. Jeśli nie popełnią za dużo błędów w zagrywce to będzie 3:0 lub 3:1.
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Cuneo nie ma olśniewającej drużyny ? Proszę Cię, co to za argument. Przecież oni Resovie zmiażdżą doświadczeniem. Grbić jak tylko zgrubi blok, co przy jego majstersztyku będzie bardzo częstym widokiem, to spokojnie będą punktować. W dodatku mają kozaka Sokołowa do którego idzie większość piłek, a on zdecydowanie kończy. Jest najlepiej punktującym zawodnikiem we włoskiej, a po drugiej stronie jest Bartman ? Zbychu nie ma takiego kalibru, nie umniejszając jego poczynaniom, ale przy Sokołowie wygląda naprawdę słabo. Jedyną przewagą Resovii jest Kosok-Nowakowski, ale oni nie wygrają środkiem czy też blokiem całego meczu.

Edit: Zauważyłem, że Redwitz napisał o absencji Kosoka. Co jeszcze bardziej skłania mnie do zagrania na Cuneo. Kurs 1,5 u większości buków jest prezentem. Resovia przy dobrej grze punkt za punkt może ugrać jedynie seta.
A Ja osobiście uważam, że Resovia utrze dzisiaj nosa wszystkim tym którzy po porażce z Częstochową skazują ich tutaj na porażkę. Cuneo owszem ma przewagę na kilku pozycjach ale Resovia ma przewagę własnej hali która w ich przypadku ma znaczenie bo kiedy oni w niej przegrali w ostatnich latach w EP nie ugrywając choćby dwóch setów ? Nie chce mi się sprawdzać ale było to bardzo dawno temu. Chyba ostatnio zdarzyło im się to gdy grali z Trentino w 1/6 LM czyli bardzo dawno przegrali wtedy chyba 1-3 mogę się mylić ale nie chce mi sie grzebać w historii i tego dokładnie sprawdzać. Cuneo ma Ngapeta którego łatwo jest zagotować na prrzyjęciu. Sokolov nie jest jakimś super mega kozakiem w ataku i da się go zatrzymać. Środkowi nie są w tym zespole często uruchamiani. Wijsmans gra różnie nie jest już tak solidny jak choćby 2 lata temu.
W siatkówce trzeba potrafić rozgraniczyć europejskie puchary od ligi krajowej. Np. Jastrzębie 2 lata temu w lidze nie weszło do TOP 6 a w LM doszli do FF. Czy też 3-4 lata temu kiedy AZS Częstochowa wyeliminował w LM Copre Piacenza ogrywając ją na wyjedzie i u siebie. Czy też gdy jakieś 5 lat temu AZS Częstochowa odprawił Iskre Odnicovo w pucharze CEV. Zdarzyła się też chyba kiedyś sytuacja że Macerata odpadla po złotym secie z Ach Bled itd.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom