>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Fortuna bonus

Liga Mistrzów 2012/2013

Status
Zamknięty.
T 15,3K

tadzin

Użytkownik
Dynamo - Zenit 2 1.30 bet365
Kurs jakieś kompletne nieporozumienie. Dynamo na chwile obecna jest w stanie ugrac co najwyzej seta. Ogromna roznica klas. Zenit gubił sety z RV Berlin, ale to kwestia podejścia, bo Niemcy ewidentnie zlekceważeni. Brak jakieś werwy w drużynie z Moskwy, nie ma tak naprawdę kto pociągnąć gry. Tutaj nie będzie sytuacji jaka miała miejsce w Trento. Nawet nie dopuszczam myśli złotego seta. Zenit to akutalnie najlepsza drużyna na świecie i nikt nie może tego podważyć. Sivozhelez, Maxim i fajnie prowadzący gre Vermiglio zdecydowanie miażdży. Nie trzeba wyliczać reszty, bo musiałbym też wymienić całą ławkę rezerwowych, której Dynamo niestety nie ma.
Ogladalem oba mecze i w zadnym Zenit nie zlekewazyl przeciwnika, po prostu Berlin zagral dwa wysmienite spotkania. Podważam to że Zenit jest najlepszą drużyną &quot;świata&quot; bo niby co przemawia że taka drużyną aktualnie są? W Pucharze Rosji przegrali z Biełgore, co już wystarcząco podważa te &quot;tezę&quot; (a raczej zdanie napisane na potrzeby analizy), rok temu wygrali LM i są mistrzami Rosji, tyle mozna o nich powiedziec, inne teamy takie jak Trento czy Lube, kiedys Cuneo (teraz dzieje sie tam cyrk) czy tez kiedys Skra ???? mogly spokojnei rywalizowac i wygrywac z Zenitem tak wiec to zdanie jest po prostu wyraznie napisane na potrzeby analizy tak zeby byl jakis &quot;fajny&quot; argument. Najlepsza druzyna swiata phi tez mi dobre sobie ????
Wg mnie Zenit spokojnie wygra ten mecz bo Dinamo w tym sezonie jest słabe i &quot;pokontuzjowane&quot; brak Veresa jest szczegolnie widoczny, w zeszlym sezonei stanowił on o sile ekipy razem z Pawłowem, teraz Veresa nie ma i Kurek w ogole go nei zastepuje co mzoe byc spowodowane jego przewlekla kontuzja. Na dodatek Kruglow to chimeryczny zawodnik, potrafi zagrac bardzo dobrze, ale i slabiutko, nie ma regularnosci, czesto nabija sie na blok. Taki o zawodnik. Siła jest, kireunki w miare sa ale jak juz sie nabije na blok to czapa idzie pod nogi solidna.
 
firer 886

firer

Użytkownik
Nie powiesz mi, że Trento, czy Macerata są lepsze od Zenitu ???? mogą co najwyżej podjąć w miarę równą walkę.
Jak na moje to obie włoskie druzyny są lepsze od Zenitu. Trento juz tego nie udowodni lecz Macarata o ile wygra z Cuneo (a w starciach tych włoskich drużyn rożne ciekawe rzeczy się działy:grin ???? powinna pokonac Zenit. Oczywiście bardzo dużo będzie to zalezalo od tego czy Savani wroci do pełni sił, bo jednak z Koyem Macarata ma sporą dziurę na przyjęciu. Zakładam optymistyczny wariant ze Savani będzie w dobrej formie
Skrzydła: Zaytsev + Parodi + Savani &gt; Max, Sivoshelec, Anderson w szczególności próbując porównać charakterystyką gry
Zaystev &lt;= Max , Parodi &gt; Sivozelec , Savani =&gt; Anderson
Srodek: Stankovic, Podrascanin = Apalikov Lee(chyba ze zobaczymy Volkova wtedy przewaga po stronie Zenitu)
Sypa: Travica &lt;= Vermighlo (moze trochę lepszy jest Vermighlo ale ostatnio tego nie pokazuje)
Libero: Henno &gt; Obmochaev
Nie ma co za bardzo wybiegać w przod bo równie dobrze w F4 mozemy nie zobaczyc ani Macaraty ani Zenitu ale jest to raczej mało prawdopodobne ;)
 
M 14

mrbork

Użytkownik
ja chcę tylko powiedzieć, że to chwilę obecną najbardziej równa/stabilna drużyna w stawce ???? Oczywiście doceniam klase Maceraty czy Trento. To, że są najlepsi to moja opinia, nie sądziłem, że wywołam tym taką burzę. Pozdrawiam kibiców siatkówki
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
ja chcę tylko powiedzieć, że to chwilę obecną najbardziej równa/stabilna drużyna w stawce ???? Oczywiście doceniam klase Maceraty czy Trento. To, że są najlepsi to moja opinia, nie sądziłem, że wywołam tym taką burzę. Pozdrawiam kibiców siatkówki
I na tym zakończmy, bo nie ma sensu ciągnąć tego tematu.
Każdy ma prawo do własnej opinii, ale fajnie jak ktoś jest w stanie potwierdzić to jakimiś konkretnymi argumentami.
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
A ja przewiduję dziś maleńką niespodziankę ???? . Sądzę, że Zenit będzie się mocno męczył z Dynamem. Kurs mnie zadowala do pogrania +1.5 na Gospodarzy. Co mnie przekonuje? Przede wszystkim to, że Dynamo u siebie a na wyjeździe to 2 różne bajki... We Włoszech lanie srogie, obudzili się tylko na złotego seta... U siebie fantastyczna gra. Co do składów to każdy wie jak wyglądają. Kurek powoli wraca do formy i myślę, że dziś może poprowadzić zespół w ataku. Kruglov to dla mnie bardzo solidny zawodnik. Ma 3 wersje ataku. Mocno, bardzo mocno i piekielnie mocno. Ale tego się od niego oczekuje. Ma zdobywać punkty w trudnych momentach. Może i jest niestabilny ale w ważnych momentach wali jak armata. Markin też nieźle sobie poczyna na przyjęciu. Co do Zenitu... Fantastyczny skład ale mnie jakoś ta drużyna nie przekonuje, nie sądzę by powtórzyli wyczyn z poprzedniego roku. Grę w ataku ciągnie Michajłow dla mnie najlepszy atakujący globu, ale przyjęcie jest tam średnie. Sivozelez mnie kompletnie nie przekonuje choć bez wątpienia przewyższa Markina, a Anderson to gracz pokroju Kurka. Na rozegraniu też względna równowaga. Ogółem nie widzę wielkiej przewagi Zenitu. Skład lepszy, są bardziej stabilni ale Dynamo jest nieobliczalne. U siebie grają naprawdę dobrze i sądzę, że stać ich na urwanie dwóch setów mistrzom Rosji.
Typ: hcs +1.5
Kurs: 2.4
Bet365
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Nie powiesz mi, że Trento, czy Macerata są lepsze od Zenitu mogą co najwyżej podjąć w miarę równą walkę.
Kompletne bzdury. Widzieliśmy jak Trentino podejmowało równo walkę z Zenitem na niedawnych KMŚ... ???? . Zenit to nie jest żaden niezniszczalny zespół, oni mają całą masę mankamentów i jeśli chodzi o tak kluczowy element jak przyjecie zagrywki są po prostu marni i mogą co najwyżej przyglądać się Maceracie, Trento czy Cuneo jak ten element powinien wyglądać. Oczywiście, że mają swoje ogromne atuty w postaci najlepszego atakującego świata, czy Andersona, ale mankamentów mają równie dużo, na czele ze wspomnianym przyjęciem i Vermiglio który z wiekiem jest coraz słabszy.
Cuneo - Macerata​
Kurs na Cuneo jest na pierwszy rzut oka bardzo smakowitym kąskiem i chyba warto dziś w nich inwestować.
Zieloni to ekipa własnego parkietu, mają niesamowity bilans meczów wygranych na swoim boisku i bardzo słaby jeśli chodzi o gre na wyjazdach. Jeśli w ogóle można powiedzieć o kimś, że atut własnego boiska jest ich ogromnym atutem to właśnie o Cuneo. Bre Banca na swoim boisku w tym sezonie ogrywała już takie potęgi jak Trentino, czy właśnie Macerata z którą grają dziś.
Obie drużyny naszpikowane gwiazdami, spokojnie ten dwumecz może być określany mianem przedwczesnego finału. Ostatnio grę Cuneo strasznie psuje ich trener Piazza, który tworzy wręcz idiotyczne rzeczy i wymyśla kompletnie głupie ustawienia. Roberto chce za wszelką cenę zmieścić w składzie Antonova, ale osobiście tego nie rozumiem bo to co On zagrał w pierwszym meczu z Lube to była istna katastrofa i zdecydowanie nie pokazał, że zasługuje na miejsce w podstawowym ustawieniu. Sokolov na czas kilku przejść kierowany jest wtedy na środek, gdzie jest kompletnie pogubiony szczególnie jeśli chodzi o ustawianie bloku (z atakiem jeszcze radzi sobie nieźle) . Zdecydowanie lepiej wyglądałoby to gdyby Piazza po prostu dał pograć Rossiemu obok Kohuta a Sokolova tradycyjnie posłał na atak.
Macerata to drużyna która polega głównie na Zajcewie, gość niewiarygodnie wręcz się rozwinął i na chwilę obecną można śmiało powiedzieć że to top 3 atakujących na świecie (mimo że te przecież nawet nie jego nominalna pozycja). Na przyjęciu prawdopodobnie po raz kolejny ujrzymy dziś parę Kooy i Parodi, bo Savani nie jest jeszcze w tak dobrej formie aby ryzykować jego gre w tak istotnym meczu.
Czysto teoretycznie dwójka Wijsmans - Ngapeth prezentuje się dużo lepiej od Kooy - Parodi. Rekordzista w zdobywaniu statuetek MVP w A1 i Francuz to świetnie zbilansowana para i jeśli oni będą funkcjonować na odpowiednim poziomie to Cuneo może grać naprawdę genialnie i jest wstanie tak grać.
Obie drużyny mają swoje atuty, ale moim zdaniem dzisiejszy największy atut Cuneo czyli ich boisko zaważy i zobaczymy Złotego Seta.

Cuneo (2.15) Expekt ✅ brawo Cuneo, jest turniej finałowy! ????
Co do meczu Dynamo - Zenit to nie odważę się nic tam typować, Dynamo potrafi zagrać genialnie a potrafi też kompletnie się ośmieszyć jak w pierwszym meczu z Kazaniem. Jeśli już to rzeczywiście poszukałbym niespodzianki, bo kursy na Zenit są w tym dwumeczu sporo pozaniżane. Liczę na dobry mecz i ... awans Kurka :]
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
D 224

dboniem

Użytkownik
Pojawiły się już pierwszy kursy na mecze półfinałowe Final Four LM w Nowosybirsku.
Betway
Zenit Kazań - Sibir Novosybirsk 1,40 2,75
Cuneo - ZAKSA 1,72 2,00
Zainteresował mnie kurs na Włochów 1,72 to nie za dużo jak na zespół z bardzo silnej ligi ?
Dodatkowo już grali z polskim zespołem Resovią i wygrali oba mecze.
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Raz, Resovia to nie Zaksa. Dwa Cuneo jest bardzo nierówne. Gdyby z KK grała Macerta to rzuciłbym się na taki kurs jak murzyn na mięso ???? , ale Cuneo to jednak bardzo nierówna drużyna a Kędzierzyn jest bardzo nieobliczalny. Mecz dla mnie jest no bet ????
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Final Four 2013​



Turniej finałowy odbędzie się 16-17.03.2013 w Omsku.

Oprócz Lokomotiwu Nowosybirsk (gospodarz turnieju) w Omsku zobaczymy: Bre Bancę Lanutti Cuneo, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i Zenit Kazań.

Pary półfinałowe wyglądają następująco:
Zenit Kazań - Lokomotiw Nowosybirsk (sobota, godzina 10:30)
Bre Banca Lanutti Cuneo - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota, godzina 13:30)



Kursy na zwycięstwo w Final Four wyglądają tak:



Co sądzicie o parach półfinałowych ? Kto ma największe szanse na zwycięstwo w Final Four ? Zapraszam do dyskusji !​
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Bre Banca Lanutti Cuneo - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle​

Ekipa z Kędzierzyna zasłużenie awansowała do Final Four i według mnie ma sporą szansę na udział w finale.
Faworytem jest Cuneo, ale to jest zespół nieobliczalny. Przed własną publicznością są bardzo mocni (czasami nawet u siebie mają dziwne mecze), ale poza własnym parkietem jakoś nie błyszczą.
ZAKSA ostatnio przegrała 3:0 w pierwszym meczu półfinałowym z JW, ale według mnie nie ma sensu patrzeć na ten wynik. Dla ZAKSY priorytetem była LM i przygotowywali się specjalnie na tą imprezę.
Cuneo zacznie pewnie w ustawieniu, do którego ostatnio nas przyzwyczaili: Grbic-Antonov, N&#39;Gapeth-Wijsmans, Kohut-Sokolov, De Pandis (libero). Grbic wiadomo, ciągle bardzo dobry zawodnik, ale według mnie trochę spuścił już z tonu. Mało gry środkiem (jak był Mastrangelo to też jakoś tego środka za dużo nie było), gra w większości prowadzona po skrzydłach. W sumie to nie dziwi jak się spojrzy na to kto na tych skrzydłach jest. Przyjmują w tym ustawieniu Wijsmans i N&#39;Gapeth, którzy wybitni w tym elemencie nie są i spokojnie można ich pocelować. W ataku to co innego. Wijsmans pomimo upływających lat nadal jest trudny do powstrzymania. N&#39;Gapeth niesamowita dynamika, sporo ciekawych zagrań w ataku. Kohut to jedyny nominalny środkowy w podstawowym składzie. Na pewno nie jest to zawodnik wybitny. W bloku jakoś szczególnie nie błyszczy, w ataku dostaje mało piłek, bez szału. Sokolov spełnia rolę środkowego chyba w dwóch ustawieniach, a w drugiej linii w dwóch ustawieniach występuje normalnie jako atakujący (tak to chyba wygląda). Jeżeli chodzi o grę w ataku (jako środkowy) to nie jest najgorzej. W bloku ma problemy z czytaniem gry, ale to nikogo chyba nie dziwi. Jeżeli chodzi o atak z pierwszej strefy, klasyczny dla atakującego to jest to jeden obecnie jeden z lepszych zawodników. De Pandis dobry w przyjęciu, ale Henno to nie jest.
Ostatnio w Magazynie Liga na Polsacie Sport było mówione o problemie Wijsmansa z kolanem (padło nawet zdanie, że kolano ma większe od uda).
ZAKSA najprawdopodobniej rozpocznie w ustawieniu: Zagumny-Rouzier, Fonteles-Ruciak, Gładyr-Wiśniewski, Gacek (libero). Paweł Zagumny ma problemy z plecami, ale podejrzewam, że właśnie po to był oszczędzany w pierwszym półfinale z JW, żeby mógł zagrać z Cuneo. Guma będzie tutaj bardzo potrzebny. Pilarz, który go zastępuje może nie gra źle, ale różnicę widać. Gdybym miał wskazać najbardziej niepewny punkt w ZAKSIE to dla mnie jest to Rouzier. Potrafi grać naprawdę genialnie, ale potrafi też zepsuć najłatwiejszą piłkę. Ruciak trochę odpoczął i chyba powoli wraca do optymalnej dyspozycji. Dla ZAKSY jest to bardzo ważny zawodnik. Sporo zadań w defensywie, świetna zagrywka i swoje w ataku też potrafi dołożyć. O Fontelesie już chyba wszystko zostało napisane. Świetny transfer. Widać, że doskonale odnalazł się w Kedzierzynie. Można go pocelować zagrywką, bo w przyjęciu nie błyszczy. W ataku radzi sobie świetnie, fajna dynamika, dobrze rozumie się z Gumą. I ta zagrywka. Na środku pewnie Gładyr i Wiśniewski. Możdżonek miał ostatnio problemy i nie wiem czy w ogóle jest sens na niego stawiać. Chociaż w składzie jest potrzebny, bo Gładyr od jakiegoś czasu gra nierówno. Wiśnia świetnie się wprowadził po kontuzji, zasłużone miejsce w pierwszym składzie. Gacek nierówny zawodnik. Libero powinien być pewnym punktem, a Piotrek nie pewny nie jest.
Obie drużyny dysponują dobrą zagrywką. W Cuneo większość bije bardzo mocno, Grbic i N&#39;Gapeth czasami coś zmienią. ZAKSA oprócz mocnej zagrywki ma również dobrego flota (Wiśnia, zagrywka Zagumnego jakoś mnie nie przekonuje, ale Paweł potrafi pocelować). Do tego Rouzier czy Ruciak często zmieniają w polu serwisowym.
Kurs na ZAKSĘ trochę przesadzony. Cuneo poza własnym boiskiem naprawdę sporo traci na wartości. Widać to nawet po zachowaniu siatkarzy. Teren neutralny, ale według mnie mniejsze znaczenie będzie to miało dla ZAKSY.
Jeżeli chodzi o poziom sportowy, na który mogą się wznieść zespoły to myślę, że jest on zbliżony. Wszystko będzie zależało od przyjęcia zagrywki. Nie przepadam za ZAKSĄ, ale kurs w okolicach ~2.80 jak najbardziej do grania.
Typ:
ZAKSA @ 2.84 Marathonbet ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
kojiro 290

kojiro

Użytkownik
Cuneo - Kędzierzyn-Koźle
Przy tego typu pojedynku warto pograć Zaksę. Redwitz wspomniał jedną ważną rzecz - dobra zagrywka flotem Kędzierzyna. Tak samo zgodzę się co do dyspozycji na obcym terenie. Wystarczy wziąć pierwszy lepszy z brzegu mecz i rewanż . Pojedynek z Maceratą : w pierwszym meczu Cuneo nie istnieje a w rewanżu bo mega batalii wygrywają i awansują. W Omsku pewnie czuć się będzie najprawdopodobniej Zenit Kazań ze względu na świadomość swojej siły. Uważam , że Zaksa może ten mecz wygrać regularniejszą zagrywką i mniejszą ilością niewymuszonych błędów. W dodatku wydaje mi się iż trener Castellani ma dość solidną ławkę - Witczak,Pilarz,Możdzonek,Kapelus. Każdy z nich może wejść i pociągnąć śmiało grę na swojej pozycji. Ławka w kontekście długiego i wyrównanego pojedynku może odegrać dość ważną rolę . Zapewne możemy być świadkami zmiany na zagrywkę kiedy to Pilarz wejdzie za Gladyra cz też Możdzonek na podwyższenie bloku.
W dodatku nie wiadomo jak na drużyny wpłynie zmiana strefy czasowej. Zaksa pojawiła się najwcześniej w Omsku co może być lekkim handicapem odnośnie aklimatyzacji.
Szanse 50 na 50 co przy takim kursie na Zakse sugeruje zagrać na Naszych.
 
mariusso 67

mariusso

Użytkownik
Zenit Kazan - Lokomotiv Novosibirsk
Jak wiadomo ekipa z Novosibirska jest gospodarzem turnieju, który spróbuje powalczyć przeciwko niekwestionowanemu faworytowi tych rozgrywek. W tym sezonie obie ekipy spotkały się w lidze dwa razy i oba spotkania kończyły się zwycięstwem zenitu (3:2 u siebie i 2:3 na wyjeździe). Stąd też lekko się zdziwiłem kursami na to spotkanie a mianowicie na zenit 1,19 ( uważam to za lekkie nieporozumienie).
Spotkanie to powinno być wyrównane i myślę że Novosibirsk spokojnie ugra chociaż jednego seta
Mój typ :

Lokomotiv Novosibirsk +2,5 seta @1,49 betsson ✅

Bre Banca Lanutti Cuneo - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Napiszę i jaco nie co o tym spotkaniu ????
Zaksa po dość słabym jak na nich meczu z Jastrzębski Węglem ( rozczarowała mnie postawa zaksy na zagrywce, może poza Fontelesem ) spróbuje powalczyć o finał z włoską drużyną. W Zaksie zagra Zagumny który jako jedyny z podstawowego składu nie grał z Jastrzębskim ( powinno to pozwolić na stosowanie większej różnorodności gry)
Miałem także okazje zobaczyć w akcji Cuneo w meczach przeciwko Resovi ( faza grupowa ligi mistrzów) gdzie to w pierwszym meczu w Rzeszowie rozjechali Resovie zagrywką. Co prawda w tamtym czasie Resovia się tak dobrze nie prezentowała co w meczach play-off polskiej ligi ale jednak gładka wygrana Cuneo 3:0 na wyjeździe świadczy o możliwościach tej drużyny. Tutaj teren mamy neutralny więc jeszcze bardziej szala przechyla się na korzyść Cuneo.
Obecna forma Zaksy nie daje nadziei na zwycięstwo i sądzę że jakby ugrali chociaż dwa sety to było by to dużą niespodzianką
Mój typ:
Bre Banca Lanutti Cuneo @ 1,44 betsson ✅
i trochę bardziej ryzykowny Cuneo -1,5 seta @1,91 betsson ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
alexdamiao 392

alexdamiao

Użytkownik
Cuneo - Kędzierzyn-Koźle
Moja opinia na ten mecz jest taka, że Polska drużyna ma naprawdę małą szansę na wygranie jutro. Poziom zagrywki w obu drużynach to znaczna przewaga po stronie Włochów i to głównie w tym elemencie upatruję awans Cuneo. Również na papierze Włosi są zdecydowanym faworytami i mają na pewno większą siłę rażenia na skrzydłach. Rouzier przy piłkach sytuacyjnych nie radzi sobie tak jak powinien.
Oby przyjęcie było bardzo dobre po stronie Polaków bo inaczej to kiepsko to widzę...
Dla mnie 70/30 na korzyść BANKU BRE.
Do dubelka Cuneo po 1.50 ja dopiszę.
 
johny35 194

johny35

Użytkownik
Cuneo - ZAKSA o/u185,5 213 ✅✅
typ: 1
kurs: 1,9
unibet

Ja poważnie zastanawiam się nad zagraniem overa punktowego na ten mecz. Wierzę że ZAKSA jest dobrze przygotowana do tego turnieju i powalczy z włoskim teamem. Co do 0:3 z Jastrzębiem to wydaje mi się że było to bardziej spowodowane pewnego rodzaju rozprężeniem, brakiem koncentracji w końcówkach setów. Siatkarze z Kędzierzyna byli po prostu już myślami przy Final Four. Mariusso pisał o meczu Cueno w Rzeszowie, jednak tak jak już wspominałeś Resovia grała wtedy strasznie nie równo i ogólnie słabo. Z chłopakami na Podpromiu nie raz rwaliśmy włosy z głowy na to co robili niektórzy nasi siatkarze. ZAKSA moim zdaniem to w tym roku najlepsza polska drużyna i mam nadzieję że powalczy z Cueno i będzie minimum te 4 dość wyrównane sety.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Miałem także okazje zobaczyć w akcji Cuneo w meczach przeciwko Resovi ( faza grupowa ligi mistrzów) gdzie to w pierwszym meczu w Rzeszowie rozjechali Resovie zagrywką. Co prawda w tamtym czasie Resovia się tak dobrze nie prezentowała co w meczach play-off polskiej ligi ale jednak gładka wygrana Cuneo 3:0 na wyjeździe świadczy o możliwościach tej drużyny. Tutaj teren mamy neutralny więc jeszcze bardziej szala przechyla się na korzyść Cuneo.
Masz rację co do meczu w Rzeszowie. Włosi byli wtedy doskonale dysponowani w polu serwisowym i dlatego to wszystko wyglądało tak, a nie inaczej. Grali jeszcze wtedy normalnym systemem (grał Mastrangelo).
Szala przechyla się na korzyść Cuneo, bo to neutralny teren ? To jest ekipa własnego parkietu i co do tego nie mam żadnych wątpliwości. W A1 u siebie przegrali tylko z Castellaną (0:3, bardzo dziwny mecz).
Wystarczy spojrzeć na dwumecz z Maceratą w LM. Pierwszy mecz tragedia, zupełnie nic się nie kleiło (porażka 0:3). Na własnym parkiecie pokazali charakter i awansowali (wygrana 3:2 i wygrana w &quot;złotym secie&quot;). Zupełnie inny zespół u siebie i na wyjeździe.
Widziałeś ich wyniki na wyjazdach w tym sezonie ? Porażki z Latiną (0:3), Modeną (0:3), Piacenzą (0:3), Trentino (0:3), Maceratą (1:3), Perugią (0:3). Jedyny porządny zespół, z którym wygrali na wyjeździe to Vibo Valentia (Cuneo wygrało 3:0).
Wijsmans w jednym wywiadzie mówił tak:
Bywają dni, kiedy nie jesteśmy odpowiednio przygotowani, jak właśnie pierwszy mecz z Maceratą w Lidze Mistrzów. Kiedy pojawiają się trudności, to zdarza się, że nie mamy wystarczającej woli do walki.
I trudno się z tym nie zgodzić. Nie raz i nie dwa w tym sezonie przechodzili zupełnie obok spotkania. Uciekała gdzieś koncentracja i było po zawodach.
Nie znam drugiej tak dziwnej drużyny w Europie. Naprawdę.

Obecna forma Zaksy nie daje nadziei na zwycięstwo i sądzę że jakby ugrali chociaż dwa sety to było by to dużą niespodzianką
Oceniasz na podstawie tego co widziałeś w meczu z JW ?
Osoby, które myślą i mniej więcej wiedzą jak wygląda przygotowanie do takiej imprezy jak FF na pewno nie były zdziwione postawą ZAKSY w meczu z JW. Bardzo możliwe, że w czasie tej długiej przerwy przed meczem z JW mocniej przycisnęli na siłowni i potem w czasie meczu brakuje tej świeżości, która niedługo przyjdzie.
Co ten pierwszy przegrany półfinał zmienił ? Według mnie ZAKSA spokojnie jest w stanie zakończyć tą rywalizację w czterech spotkaniach.
ZAKSA wszystko ułożyła sobie tak, żeby najlepsza dyspozycja przyszła na FF. Nie wiadomo czy to się uda, ale na pewno takie były założenia. Chcieli rozegrać jeden mecz półfinałowy przed FF tylko po to, żeby zawodnicy wracający po kontuzji mogli sobie zagrać w meczu o stawkę.

Typu nie neguję, bo każdy ma swoje zdanie. Ale to co napisałeś nie ma większego sensu.
 
mariusso 67

mariusso

Użytkownik
Szala przechyla się na korzyść Cuneo, bo to neutralny teren ? To jest ekipa własnego parkietu i co do tego nie mam żadnych wątpliwości.
chodzi mi oto że nie można tego meczu traktować tak jak wyjazd bo w meczu wyjazdowym gra się z drużyną która zna i jest przyzwyczajona do hali ( bo doping kibiców pewnie będzie po stronie Zaksy) a tu są równe warunki
Wystarczy spojrzeć na dwumecz z Maceratą w LM. Pierwszy mecz tragedia, zupełnie nic się nie kleiło (porażka 0:3). Na własnym parkiecie pokazali charakter i awansowali
No przegrali z Maceratą wyraźnie ale ta sama Macerata ograła także Resovie 0:3 w Rzeszowie i 3:1 u siebie ( ten jeden set ugrali tylko dla tego że sobie już zabawę urządzali, było w tamtym secie bodajże 19:14 dla Maceraty czy coś podobnego, był to już trzeci set w meczu). Więc Macerata bez problemu odprawiła tylko trochę słabszą drużynę niż Zaksa
Widziałeś ich wyniki na wyjazdach w tym sezonie ? Porażki z Latiną (0:3), Modeną (0:3), Piacenzą (0:3), Trentino (0:3), Maceratą (1:3), Perugią (0:3)
tu się zgadzam, na wyjazdach są słabsi ale jak już wyżej pisałem ten mecz nie można traktować na równi z meczem wyjazdowym. No ale idąc Twoim tokiem argumentacji to wyniki takie jak wygrana z Wkręt-metem Częstochowa 2:3 czy porażka z Indykpolem Olsztyn 3:2 ( o jastrzębiu już nie mówię ;) )też nie dają powodów do sądzenia że Zaksa nie grając u siebie zachowuje wszystkie swoje atuty w grze
Co do formy biorę pod uwagę że z Jastrzębiem zapewne grali na jakieś 80 % możliwości ale takie robienie formy w stosunkowo krótkim okresie czasu może nie dać założonych efektów
Chcieli rozegrać jeden mecz półfinałowy przed FF tylko po to, żeby zawodnicy wracający po kontuzji mogli sobie zagrać w meczu o stawkę.
Szczerze mówiąc nie widzę sensu rozgrywania meczu w którym to drużyna ma się zgrać i zawodnicy mają dojść do optimum po kontuzji jeżeli nie gra podstawowy rozgrywający. Taka argumentacja była by dobra gdyby grali składem jak z końcówki 3 seta. Castelani wystawił najmocniejszy skład jakim dysponował i chciał to spotkanie wygrać, wynik znamy.
Jak by nie patrzeć Cuneo jest lepszym zespołem zarówno od Jastrzębskiego jak i Resovi i patrząc przez pryzmat tego podtrzymuję typ na CUNEO
Typu nie neguję, bo każdy ma swoje zdanie. Ale to co napisałeś nie ma większego sensu.
Wkońcu chyba o to chodzi na tym forum żeby pokazać różne spojrzenia na dany mecz a po zapoznaniu sie z takimi opiniami jak moja, Twoja i innych użytkowników każdy sobie sam wyrobi zdanie co do typu na ten mecz
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Redwitz ???? Jak zwykle mnie uprzedziłeś bo miałem napisać coś podobnego. Ja nie widzę prawie żadnych atutów po stronie ekipy z Włoch. Na pewno zagrywka stoi na wyższym poziomie, ale to element płynny i wcale nie musi tak być.
Chyba jedyny poważny atut po stronie Włochów to piłki sytuacyjne. Raz Sokolov (gdy jest w 2 linii), Dwa N&#39;gapeth (nierówny ale naprawdę potrafi zagrać kapitalnie), Trzy Antonov (który naprawdę nieźle się spisuje, szczególnie w polu serwisowym), Cztery Wijsmans (wielkie doświadczenie, może bombą na siatce nie jest ale potrafi dobrze zagrać nawet przy trudnej piłce)
Sporym atutem Zaksy zaś jest szybkość i gra środkiem. W Cuneo na boisku gra tylko jeden nominalny środkowy, notabene średniej klasy, a Sokolov zastępujący Mastrangelo gubi się w bloku.
Tutaj pojawia się niewiadoma i ja tu widzę dwa scenariusze. Jeśli Cuneo będzie zagrywało celnie i mocno, a Zaksa nie utrzyma dobrego przyjęcia to Polacy płyną jak g***o Wisłą, jeśli zagrywka Cuneo nie będzie wystarczająco mocna to chłopaki z Kędzierzyna mogą sprawić niespodziankę i znaleźć się w finale. Dużo też zależy od postawy Rouziera, który jest dużym osłabieniem zespołu Zaksy. Zdarzają mu się fantastyczne mecze i mam nadzieję, że jeden z nich będzie właśnie w Omsku. Chciałem zagrać dubla Zaksa + over w meczu numer 1 ale kurs stoi już na tak niskim poziomie, że nie warto w mojej ocenie grać na Zaksę.

Co do twojego postu Mariusso to przegrane z Wkrętmetem czy Olsztynem dla mnie są mniej miarodajne niż zwycięstwa choćby ze Skrą na wyjeździe. Odpal streama i porównaj sobie grę Cuneo z własnej hali a poza nią , czasem to wygląda tak jakby zapomnieli czym jest siatkówka. Dużo kasy przegrałem sugerując się częściowo ich meczami wyjazdowymi. Choćby wtedy gdy grałem na Trento na wyjeździe. Cuneo jest najdziwniejszą drużyną jaką w tym roku widziałem.
 
T 15,3K

tadzin

Użytkownik
No ale idąc Twoim tokiem argumentacji to wyniki takie jak wygrana z Wkręt-metem Częstochowa 2:3 czy porażka z Indykpolem Olsztyn 3:2 ( o jastrzębiu już nie mówię )też nie dają powodów do sądzenia że Zaksa nie grając u siebie zachowuje wszystkie swoje atuty w grze
a co to ma wspolnego z przegranymi cuneo? zaksa odpuszczala te mecze bo miala w tym samym czasie o wiele wazniejsze pojedynki w LM i mecze z ogonami tabeli gdy sie jest liderem PLS i posiada sie spora przewage sa maloistotne. ogolnie te mecze podane rpzez ciebie nie mialy dla zaksy zadnego negatywnego wplywu, juz przed tymi meczami bylo wiadome ze dla zaksy te mecze sa bez stawki i sobie moga pofolgować. z kolei wszystkie przegrane cuneo były meczami gdzie wychdozil pierwszy skład cuneo by mecz wygrac i dostawał manto.
ogolnie twoja &quot;analiza&quot; odnosnie zaksa-cuneo jest śmieszna (podobnie zreszta jak lokomotiw-zenit), &quot;widzialem jak resovia dostała baty i z tego powodu zaksa tez dostanie baty&quot; no wspaniała analiza naprawdę ????, a co do loko to tez ciekawe &quot;byly w tym seoznie dwa mecze, oba sie skonczyly w TB wiec typuje over&quot;, a to co sie dzieje w druzynie zenitu czy loko, czy wszysycy zdrowi, czy matki ich kochają, czy nie meili urazów (w loko było sporo problemów) ani me ani be ???? . ogolnie do loko miał niby przyjsc stanley ale widzę ze jednak chyba mu sie odwidzialo i dalej nillson bedzie bombardierem, także &quot;ciekawa&quot; polityka lokomotiwu, oddac swietnego sancheza by wziac przecietnego nillsona, w nadziei na przyjscie staruszka stanleya. no po prostu bystrzachy.
Szczerze mówiąc nie widzę sensu rozgrywania meczu w którym to drużyna ma się zgrać i zawodnicy mają dojść do optimum po kontuzji jeżeli nie gra podstawowy rozgrywający.
to obczaj sobei co rok temu robił przez LŚ rezende i alekno. to wtedy może sie dowiesz na czym to polega i jaki był tego finał ????

Redwitz // Imiona, nazwiska, nazwy drużyn piszemy dużą literą.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
ogolnie do Loko miał niby przyjsc Stanley ale widzę ze jednak chyba mu sie odwidzialo i dalej Nilsson bedzie bombardierem, także &quot;ciekawa&quot; polityka Lokomotiwu, oddac swietnego Sancheza by wziac przecietnego Nilssona, w nadziei na przyjscie staruszka Stanleya. no po prostu bystrzachy.
Tak na prawdę nie wiadomo dlaczego Sancheza w Lokomotiwie już nie ma.
Kubańczyk w Nowosybirsku grał świetnie i pasował do tego zespołu. Dziwny pomysł z Nilssonem, ale ten też nie gra źle. To nie jest zawodnik, który będzie grał na 60% skuteczności, ale przy dobrym rozkładzie ataku sobie spokojnie poradzi. Mnóstwo ataków wykonuje wykorzystując ręce rywali i to na pewno jest jego atut.
Stanley miał pojawić się w 2013 roku, ale jakoś go nie widać. Chyba po prostu nadal ma problemy zdrowotne.
Szczerze mówiąc nie widzę sensu rozgrywania meczu w którym to drużyna ma się zgrać i zawodnicy mają dojść do optimum po kontuzji jeżeli nie gra podstawowy rozgrywający. Taka argumentacja była by dobra gdyby grali składem jak z końcówki 3 seta.
Zagumny nie grał, bo jest oszczędzany na Final Four. Pilarz to nie Zagumny, ale w siatkówce przede wszystkim chodzi o pewne schematy.
Nigdzie nie napisałem o tym, że drużyna ma się zgrać. Od tego przede wszystkim są treningi.
Chodziło przede wszystkim o to, żeby zawodnicy wracający po kontuzji i pozostali zagrali przed FF w meczu o stawkę. Przed meczem z JW ekipa ZAKSY nie grała spotkania o coś prawie dwa tygodnie (ostatni mecz z Polibudą). Taki mecz był ZAKSIE po prostu potrzebny. Oczywiście, że chcieli wygrać, ale najważniejsza była po prostu gra.

ZAKSA przyleciała do Omska już w poniedziałek. Cuneo dopiero wczoraj, co jest dla mnie trochę dziwne.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
że nie warto w mojej ocenie grać na Zaksę.
No 2,53 to jest mało? ;) Większego jak ten złapany przez Redwitza to nie widziałem, więc nie wiem też, czego się spodziewasz. ????
Wszyscy tak bardzo obawiają się zagrywki Cuneo, a nikt nie raczy wspomnieć o stabilności przyjęcia ZAKSY, która im ten awans do F4 dała. Wiadomo, że to nie skrzydła (choć ma tam kto przywalić) są głównym atutem ekipy Castellaniego, ale właśnie kombinacyjna gra i finezyjne rozegranie. Zagrywka jest to element mało przewidywalny i wiąże się z dużym ryzykiem. Dobrego przyjęcia w ZAKSIE to ja akurat mogę być pewien. A jak Guma będzie przyjęcie miał, to z Sokolova to zrobi taki wiatrak, że Bułgar zapomni, jak się nazywa. Nad Rouzierem też się wszyscy znęcają, a do dziś tak naprawdę na tym forum nie napisał, dlaczego. Atakujący ma robić punkty i Antek akurat je robi. Walory artystyczne mnie nie interesują.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom