>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Liga Mistrzów 2009/2010

Status
Zamknięty.
radek03 90

radek03

Forum VIP

Już za kilka dni startują najważniejsze klubowe rozgrywki siatkarskie w Europie. W prestiżowej LM Polskę reprezentować będą aż 3 kluby: Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel i Resovia Rzeszów.
Grupy:
A: Olympiacos PIRAEUS, TRENTINO BetClic, Jihostroj CESKE BUDEJOVICE, Dinamo MOSCOW
B: Zenit KAZAN, CSKA SOFIA, TOURS VB, Unicaja ALMERIA
C: Noliko MAASEIK, Budvanska Rivijera BUDVA, Lube Banca Marche MACERATA, Hypo Tirol INNSBRUCK
D: CAI TERUEL, PGE Skra BELCHATOW, Radnicki KRAGUJEVAC, Knack Randstad ROESELARE
E: VfB FRIEDRICHSHAFEN, CopraNordMeccanica PIACENZA, JASTRZEBSKI Wegiel S.A., Panathinaikos ATHENS
F: ISTANBUL B.Sehir Belediyesi, PARIS Volley, Asseco Resovia RZESZOW, ACH Volley BLED

Terminarz, livescores, informacje o meczach na stronie CEV
 
akselek 552

akselek

Użytkownik


VfB Friedrichshafen - CoprAtlantide Piacenza
Zupełnie nie mam pojęcia dlaczego bukmacherzy tak nisko cenią zespół z Piacenzy przeciwko mistrzowi Niemiec. Friedrichshafen to zupełnie inna drużyna niż ta co grała jeszcze kilka sezonów temu w Lidze Mistrzów, gdzie triumfowała w tych rozgrywkach. W lidze dotychczas wygrali wszystkie z ośmiu spotkań, ale tak naprawdę jedyni co dorównują im jako tako poziomem jest drużyna wicemistrza Niemiec - Generali Haching. W minionym tygodniu siatkarze Friedrichshafen grali w rozgrywkach pucharu Niemiec z VC Bad Dürrenberg/Spergau, z którym pewnie wygrali 3:0. Mistrz Niemiec stracił jednego ze swoich najlepszych graczy Koreańczyka Moona, w jego miejsce niemiecki klub nikogo nie pozyskał w celu załatania tej dziury. Najjaśniejszymi punktami mistrza Niemiec są: Georg Grozer - środkowy, rezerwowy w reprezentacji Niemiec, Nikola Rosic - libero, reprezentant Serbii oraz drugi libero - Markus Steuerwald, a także Joao Jose - reprezentant Portugalii. I na tym wg mojej opinii kończą się najlepsze ogniwa mistrza Niemiec. Natomiast w przeciwieństwie do Friedrichshafen zespół Copry Piacenza posiada zawodników o większym potencjale. Do tego dochodzi fakt jaka przepaść jest pomiędzy ligą niemiecką, a włoską. W tym sezonie Piacenza nie gra jeszcze na najwyższym poziomie, ale ostatnia wygrana w dobrym stylu z Perugią napawa do tego optymizmem. Zespół z Piacenzy posiada o kilka klas lepszego rozgrywającego jakim jest Marco Meoni, a także większą siłę na przyjęciu i ataku za sprawą Tine Urnauta, Hristo Zlatanova, Joao Paulo Bravo, który raczej nie wystąpi oraz Leonela Marshalla, który w ostatnim meczu z Perugią pojawił się na parkiecie po drobnej kontuzji. Środek w Piacenzie także wygląda lepiej gdzie grają Michal Rak wspólnie z Novicą Bjelicą, których wspomaga Matti Oivanen. W polu zagrywki podopieczni mają także przewagę nad zespołem Friedrichshafen, w postaci wcześniej wspomnianego przeze mnie głównie Zlatanova, który w meczu z Sisleyem Treviso zaserwował 4 asy serwisowe z rzędu. Różnica klas pomiędzy oba zespołami jest duża i kurs jaki oferują bukmacherzy na to spotkanie jest dla mnie prezentem.

VfB Friedrichshafen - CoprAtlantide Piacenza
2 @ 2.05 Unibet 9/10
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
VS

:siata:Jastrzębski Węgiel - Panathinaikos
Typ : Panathinaikos @ 2,22
Unibet✅1:3​

Z punktu widzenia polskiego kibica ten mecz zapowiada się najciekawiej. Po pierwsze że gra polski zespół, a po drugie że po drugiej stronei zagra Paweł Zagumny. Sam jestem bardzo ciekaw tego pojedynku. Wiadomo że JSW trafił do grupy śmierci i nikt nie wymaga od nich awansu, ale takie mecz wyzwalają dodatkowe emocje. Forma Jastrzębian jak dla mnie wciąż jest zagadką w obecnym sezonie. Bo tak na dobrą sprawe nie prezentują się jakoś wspaniale. Ich gra także nie jest oszałamiająca. W spotkaniu z Częstochową MVP został Pedro Azenha. Zastąpic on musiał już w 1 secie Igora Yudina który podzcas mycia szklanki zranił się w ręke. Jak jednak podkreślaja w klubie na dzisiejszy mecz ma byc gotowy. Poważny znak zapytania stoi jednak przy nazwisku Benjamina Hardy. Zatem co w przypadku gdy zabraknie Australijczyka ? Zastąpic go ma Sebastian Pęcherz który raczej warunkami nie powala na kolana. Jego gra też dośc przekonująca w ataku nie jest, a to przecież naprzeciw nie będize ligowy rywal tylko Panathinaikos Ateny, który ma dobrych zawodników w skladzie. Jaka zatem jest możliwa szóstka Jastrzębian na ten mecz? Zapewne Łomacz na rozegraniu. W ataku spodziewam się mimo wszystko Yudina, który ciągnął zdecydowanie gre w ataku lub w przypadku słabszej dyspozycji Pedro Azenhy. Przyjęcie to raczej Pęcherz z Abramowem. O tym że Abramow mnie nie przekonuje pisałem wielokrotnie, ale w tym meczu będzie musial wziąsc na siebie ciężar ataku i to on powinien byc bardziej eksploatowany z dwójki Pęcherz - Abramow. Środkowi to Nowik i Czarnowski. No i na libero Paweł Rusek.
Patrząc na niektóre pozycje w greckim zespole to przede wszystkim trio Zagumny - Agamez - Samica wydaje się lepsza od Łomacza -Yudina i Abramowa. Wiadomo &quot;Guma&quot; to klasa sama w sobie, Łomacz wystawia dośc schematycznie. Agamez to pewnośc w ataku. W ostatnim meczu ligowym zdobył 20pkt i obok Samiki był najlepiej grającym zawodnikiem. Dodam że Samik zdobyl 24pkt i przyjmowal zagrywke z 69%. Jakbym miał porównywac równiez i Samice do Abramowa to może nazwisko większe ma Rosjanin, ale jakże urozmaicony wachlarz w ataku ma Francuz! Owszem Jastrzębianie powinni go znac wkońcu grał z nimi nie tak dawno, ale znac a zatrzymac to dwie odmienne rzeczy moim zdaniem. Sądze że buki nieco nie doceniają Panathy w dniu dzisiejszym. Jasne że fajnie by było gdyby to Jastzębski triumfował, ale jakoś ciężko to wyrokowac w dzisiejszym meczu moim zdaniem. I dodam tylko że mecz nie odbędzie się w hali w której rozgrywają swoje mecze w PLUS Lidze tylko na lodowisku. Zatem atut własnej hali raczej odpada. Mówię tutaj o komforcie i wyczuwaniu każdego metra bo kibice rzecz jasna dopiszą jak zawsze i atmosfera będzie godna LM ;)


Póki co rzucił mi się w oczy jedynie taki typ. Poczekam może buki dodadzą do oferty różnego rodzaju handicapy itp to popoludniu może coś się jeszcze dopisze.
Relacja z meczu a także innym spotkań oczywiście w Polsacie Sport. Oto jak wygląda ich ramówka na dzien dzisiejszy. Kazdy znajdzie coś dla siebie ;)

15:55 Istanbul B. Sehir Bledyesi - Paris Volley (Polsat Sport)
18:00 Studio Ligi Mistrzów (Polsat Sport)
18:25 Jastrzębski Węgiel - Panathinaikos Ateny (Polsat Sport)
18:25 Olympiakos Pireus - Trentino Volley (Polsat Sport Extra)
20:25 Asseco Resovia Rzeszów - Ach Volley Bled (Polsat Sport)
20:25 Cai Teruel - PGE Skra Bełchatów (Polsat Sport Extra)​

Zapraszam do dyskusji ! ;)
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
z tego co mówi Guma to Agamez nie przyjechał w ogóle do Jastrzębia, a jego brak w ataku to spore osłabienie.

http://www.sport.pl/siatkowka/1,65069,7321071,Pawel_Zagumny_znowu_zagra_na_polskim_boisku.html
No to przyznam szczerze że o tym akurat nie wiedziałem. Sądzilem że Agamez jest w skladzie. A z tego artykułu wynika że nawet nie przyjechal. Więc sam odpuszczam to spotkanie. Trzeba w takim razie przyjrzec się innym meczom i tam znalesc coś godnego do gry ;)
 
S 0

szafera

Użytkownik
Jastrzębski Węgiel - Panathinaikos Ateny
typ: Jastrzębski Węgiel
kurs:1.5
Buk:tobet
Witam wszystkich. Na dzisiaj wybralem spotkanie w LM gdzie to wystepuje jeden z 3 polskich zespolow.Jastrzebie wbrew temu co zdolalem przeczytaj powyzej prezentuje sie coraz bardziej stabilnie!!! Judin wydaje sie ze stabilizuje naprawde dobra dyspozycje, Abramov nie gra moze cudownej siatkowki ale jest mocnym filarem zespolu, moze i Lomacz gra schematycznie ale zdaniem Castelaniego jak i moim ???? jest teraz 2 rozgrywjacym Reprezentacji i uwazam ze na taka pozycje zasluguje!!! Srodkowi takze potrafia straszyc dobrymi atakami a wspomniany Lomacz bardzo czesto uruchamia wlasnie Nowika czy Czarnowskiego. Jak wyzej zostalo powiedziane w zespole z Grecji zabraknie Agameza. Jest to niewatpliwie ogromna strata dla tego zespolu i uwazam ze bez niego Pana nie ma szans na goroacym terenie w Jastrzebiu!!! Specyficzna hala gdzie kazdemu gra sie srednio dobrze i wedlug mnie przewaga jesli chodzi o potencjal zawodnikow po stronie Wegla dzisiaj zostana udokumentowane.Licze na zwyciestwo 3- lub 3-1.Polecam typ!!!
Z pozostalych meczow warty zagrania moim zdaniem:
-Trentiono 2 ( kolejny zespol z Grecji dzisiaj odniesie porazke, mistrz wloch poza zasiegiem)
-Skra z handi 1.5 2 ( Polacy bez plisnkiego i gacka ale wraca Winiar, te &quot; oslabienia &quot;nie przeszkodza w odniesieniu zdecydowanego zwyciestwa).
Robson // Jastrzębie dzisiaj nie zagra w swojej specyficznej hali ktora nie spełnia wymogów tylko w nieopodal na lodowisku.
Wiec pokonaja ich na lodowisku;] Przepraszam moje niedopatrzenie.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Pierwszy typ jaki podalem okazał się nie tak dawno lekkim niewypałem gdyż nie sprawdziłem informacji o tym kto przyjechał w zespole Koniczynek do Polski. A sam typ wydawal się naprawdę ciekawy. Zatem szukamy dalej i oto moje przemyślenia na temat tychże meczów.


VS

:siata:Asecco Resovia Rzeszów - Ach Volley Bled
Typ : Powyżej 182,5pkt @ 1,85
bet365 ✅216pkt​

Byc może nie wszyscy pamiętają, tak więc przypomne. W poprzednim sezonie Resovia grała w Challenge Cup i co tutaj dużo mówic skompromitowała się odpadając z nikomu szerzej nie znanym białoruskim Metalurgiem Żłobin! Teraz mamy pewnośc że minimum sześc spotkań rozegrają bo sa w fazie grupowej. Grupa także nie należy do najtrudniejszych więc liczymy na awans. O ile na początku sezonu gra i forma zawodników była wysoka o tyle w ostatnim czasie wygląda to mizernie ! Zaczęło się od porażki 0-3 z ZAKSĄ, potem przyszlo 2-3 z Częstochową. W piątek straszne męczarnie z Olsztynem gdzie przegrywali już nawet 0-2 ostatecznie jednak jakimś cudem wygrali 3-2. Dużym ciosem jest brak Mikko Oivanena w ataku. Mateusz Mika mimo dobrych warunków fizycznych nie radzi sobie aż tak pewnie jak Fin. Jedynym działem obecnie w zespole z Rzeszowa jest Aleh Akhrem do którego wędruje większośc piłek. Jako przykład można podac ostatni mecz z Olsztynem kiedy Białorusin aż 46 razy atakował. Wiadomo to był 5setowy pojedynek, ale wszystko także dlatego że Redwitz nie widział innego lidera. Gierczyński jakoś słabszy okres ma , Wika też czesto się zacina i w dodatku na przyjęciu dośc słabo. O środkowych nawet nie wspominam, bo oprócz Grzyba to Redwitz nie stara się im rozgrywac. Kiedy byl Oivanen wszystko rozkładalo się inaczej. Także wtedy mozńa było mówic o dobrym rozegraniu Redwitza, a ostatnio popełnia on sam mase błędów. Niedokładne piłki wystawia. Nie gubi bloku i tak z Olsztynem jego koledzy zostali aż 17 razy złapani tym elementem!
Dzisiaj na Podpromiu zagrają ze Słoweńskim Ach Volley Bled. Wcale nie jest to tak słaby rywal moim zdaniem. Owszem nie ma co mówic o ich dyspozycji w lidze bo nie ma w ogóle sensu porównywac obu lig. W poprzednim sezonie Bled wyszedł z grupy LM po czym odpadł w dwumeczu z Zenitem Kazań. W tym sezonie zbudowali nawet ciekawy sklad i z pewnoscią powalczą o awans. Z bardziej znanych zawodników szerszej grupie kibiców na przód wysuwa się Dan Lewis m.in były gracz Skry Belchatów. Ponadto drugi rozgrywający reprezentacji Serbii Velijko Petkovic. atakujący Oliver Venno (Estonia), przyjmujący Ramon Gato (Kuba), środkowy Marcelo Barreto (Brazylia) czy zastąp sloweńskich graczy których poznaliśmy na ME w Turcji czy el do MŚ rozgrywanych w Polsce jak Pajenk czy Sket.
W Lidze Mistrzów nie ma słabych zespołów i nie ma co skazywac na pożarcie Słoweńców. Resovia w dołku co widac gołym okiem gdy ogląda się ich mecze. Zatem wyrównany mecz się szykuje moim zdaniem dzisiaj.

VS

:siata:Olympiakos Pireus - Itas Diatec Trentino
Typ : Trentino @ 1,42
bet365 ✅2:3​

W mojej opinii najciekawiej zapowiadający się mecz inauguracyjnej kolejki Champions League. Jednak mam w nim faworyta w zespole z Trydentu. Grecy mają owszem ciekawy sklad. Ostatnio pokonali 3:1 na wyjeździe AEK. Milijkovic, Tischer, Caldeira i Kunnari na przyjęciu, Andreadis i Tzourtis na środku, Stefanou libero. Tak właśnie ma prezentowac się sklad Olympiakosu w dniu dzisiejszym. Trzeba przyznac że jest to ciekawa układanka. Jednak początek sezonu mieli fatalny trzeba rzec. Porażka z Iraklisem 0-3 itp. Czy teraz kiedy przyjdzie rywalizowac z obrońcą tytułu i mistrzem świata pójdzie lepiej ? Ciężko powiedziec co zagrają gospodarze. Wiadomą natomiast jest ze Trentino jest w dobrej formie. W lidze przegrali tylko raz i w cuglach przewodzą w tabeli. Bardzo ciekawie wygląda równiez ich bilans w rozgrywkach międzynarodowych. Poprzednią edycje LM wygrali nie zaznając smaku porażki. 12 zwycięstw dało im upragniony tytuł zdobyty w Pradze. Passę kontynuowali w Klubowych Mistrzostwach Świata i obecnie na koncie mają 17 zwycięstw z rzędu na arenie międzynarodowej! Jak do tego dodamy tylko jedną porażke w lidze to ciężko znaleśc argumenty do tego że dzisiaj mogą przegrac. Napewno zabraknie drugiego atakującego tj Tsvetana Sokolowa, ale jak się ma Vissotto to czy to jakiś problem? Starcie Olympiakosu z Trentino to również pojedynek bodaj dwóch najlepszych atakujących na świecie. Milijkovic kontra Vissotto. Zwycięzce tutaj ciężko wskazac, ale za to można się pokusic o porównanie partnerów i Kunnari nijak się ma do Kaziyskiego czy Juantoreny. Dla mnie faworytem tutaj jest zdecydowanie zespół wloski ktory byc może juz dzisiaj zacznie marsz do Final Four LM i odnotuje 13 zwycięstwo z rzędu w tych rozgrywkach. Z pewnoscią ich na to stac.


To w mojej opinii dwa najbardziej ciekawe typy na chwilę obecną. Z Panathą nie wyszło po mojej myśli chociaż nie powiedziane że typ nie wejdzie jednak odpuszczam typowanie tamtego meczu.
Zapraszam do dyskusji i pisania analiz ;)
 
R 1,6K

radomiak1910

Użytkownik
CAI Terueal-Skra Belchatow
typ; -2,5 seta Skra
2,68
Pinnacle
Analiza:
Dziś w spotkaniu inauguracyjm lige mistrzow dla mistrzow polski skra jedzie do Hiszpani na mecz z CAI . Druzyna gospodarzy debiutuje w lidze mistrzow . Druzyna ta nie ma w skladzie tylu gwiazd co ekipa mistrzow polski . Natomiast Skra Belchatow to ekipa jedna z najlepszych w Europie , ale takze na swiecie co potwierdzial w PWM zajmujac 2 miejsce . Skra tworzy zgrany monolit . Pokazala to w niedawno rozgeranym meczu w Bydgoszczy z jednym z faworytow do wygrania naszej ligi roznosajac go 3:0 . Delecta praktycznie nie nawiazala walki z mistrzem Polski . Do skladu Skry wraca Michal Winiarski i sadze ze ekipa z Belchatowa nie bedzie miala zadnych problemow zw zwyciestwem w dzisiejszym meczu .
 
K 4,2K

kamilkilku

Użytkownik
Spotkanie: Olympiacos - Trentino
Typ: Trentino -1.5 seta
Kurs: 2.00
Bukmacher: sportingbet
Analiza: Wczoraj swoje rozgrywki zainaugurowała liga mistrzów siatkarzy. W pierwszym spotkaniu grupy A Dynamo Moskva pokonało Ceske Budejovice 3:1. Już dziś zostaną rozegrane wszystkie pozostałe mecze. Moją uwagę przykuło drugie spotkanie w grupie A, które rozpocznie się o godzinie 18-30, mistrz Grecji Olympiacos Pireus zmierzy się ze zwycięzcą ligi mistrzów z poprzedniego sezonu Włoskim Itas Trentino. Faworytem tego spotkania są Włosi, którzy w ostatnim czasie zdobyli puchar klubowych mistrzów świata a tym samym stali się najlepszą drużyną na świecie. Trentnio równie dobrze radzi sobie w rozgrywkach ligowych, w których jest obecnie liderem i ma na swoim koncie 11 zwycięstw i tylko jedną porażkę. Ostatnie mecze wicemistrza Włoch to efektowne trzysetowe zwycięstwa nad Pineto oraz Yoga Forli. Siatkarze z Trentino mają w tym sezonie bardzo mocną drużynę, w której prym wiodą znakomici atakujący tacy jak Kazijski czy Vissoto. Trentino jest na pewno jednym z głównych faworytów do zwycięstwa także w tegorocznej lidze mistrzów. Dzisiejszy Włochów rywal to mistrz Grecji Olympiacos Pireus. Grecy są zespołem, który regularnie występuje w lidze mistrzów ale poza zwycięstwami w Grecji nie osiąga większych sukcesów. Jednymi z lepszych zawodników Olympiacosu są zapewne reprezentant Finlandii Olli Kunnari a także Serb Nikola MIlijkovic. Siatkarze z Pireusu w rodzimej lidze spisują się bardzo dobrze, bowiem wygrali dwa ostatnie mecze po 3:1 z PAOK oraz AEK Ateny. Należy jednak pamiętać, że na pewno mocniejszą ligą siatkarską jest włoska i dlatego Grecy w dzisiejszym meczu nie są faworytami. Myślę, że zobaczymy ciekawy mecz, w którym świetnie spisujące się w tym sezonie Trentino zainauguruje zmagania tegorocznej ligi mistrzów od efektownego zwycięstwa w Pireusie.
 
S 0

szafera

Użytkownik
Wyniki niestety okazaly sie byc zgola odmienne od naszych oczekiwan!!!
Wynik Wegla to poprostu wstyd!!! Jak mozna przegrac z tak slabym zespolem, Koniczynki nie mialy srodkowego, gral zawodnik ktory debiutowal na tej pozycji;] Zagumny jedynie rozgrywal na swoim poziomie co przynosilo efekty,Lapass smial sie po atakach jakby to byla zabawa w kotka i myszke;] w ataku obijali naszych niemilosiernie, po pierwszych dwoch setach bylem pewny zwyciestwa Jastrzebia, ciegale nie moge w to uwierzyc;]
Trentino natomiast chyba odpuscilo pierwsze dwa sety;] a pozniej zrobili juz swoje;]
Tak czy inaczej ogolnie lipa;]
 
H 177

h3sus

Użytkownik
A czy oglądał ktoś może mecz Skry i może mi powiedzieć co się z nimi stało w 3 i 4 secie oraz w tiebreak&#39;u od stanu 9-11 że zdołali przegrać go 15-12 ?? Jakiś nagły Armagedon czy coś żeby stracić 5pkt serią co głównie w zwyczaju mają kobiety??
Dobrze że chociaż Resovia zdołała wyciągnąć tiebreak&#39;a i wygrać mecze.
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
Inauguracja rozgrywek europejskich w wykonaniu polskich klubów wypadła bardzo przeciętnie...
Najlepiej spisali się Częstochowianie, którzy dosyć pewnie wygrali swój mecz z niemieckim Generali Unterhaching i do awansu brakuje im dwóch setów w rewanżu. Po raz kolejny pokazali, że w europejskich pucharach czują się znakomicie i mimo nawet gorszych wyników w lidze potrafią wygrywać z europejskimi drużynami.
Resovia po ciężkim boju, ale najważniejsze że zwyciężyli. Forma jednak jest przeciętna i kolejny raz rzeszowianie nie potrafią pewnie wygrać swoje spotkania.
Jastrzębianie mieli ułatwione zadanie, ponieważ rywale przyjechali mocno osłabieni a mimo to nie potrafili tego wykorzystać, strach się bać co byłoby gdyby &quot;Koniczynki&quot; grały najsilniejszym składem na czele z kolumbijską armatą - Agamezem.
Na koniec największe rozczarowanie, czyli porażka Skry. Można się usprawiedliwiać tym, że zespół jest osłabiony i przemęczony, ale z takimi zespołami nie można tak przegrywać, gdy się myśli o F4.
Oby następna kolejka była bardziej udana dla polskich klubów.
 
P 0

prytosan

Użytkownik
Wczorajszy mecz Resovii oglądałem live i muszę przyznać ze byłem zdruzgotany ...

Zabieg Miko, poblemy zdrowotne Wiki, kontuzja Gawryszewskiego czy też wracający dopiero powoli po kontuzji Perłowski spowodowały że obraz gry wyglądał wręcz tragicznie. Pierwsze co od samego początku rzuciło się w oczy to kompletny tagizm zagrywki. O ile dwa podstawowe &quot;działa&quot; (Oivanen i Wika) rozpoczęły mecz na ławce to wyrażnie spięty był niestety po raz kolejny Akhrem. Efekt był banalnie prosty do przewidzenia. Nie odrzuceni od siatki słoweńcy bardzo dobrze przyjmowali piłkę i kończyli całą masę ataków z krótkiej środkiem ... o zgrozo nie siląc się nawet na jej przesunięcie. Z naszej strony był widoczny kopletny brak pasywnego bloku czy też obronionych piłek. Gra w ataku opierała się prawie wyłącznie znów na Akhremie i przeciętnie grającym Gierku czy Papke. Dopiero wizja poprażki (1:2 w setach)zmusiła Lubo do wstawienia Wiki i Oivanena. Przyznam szczerze że na całe szczęście obydwaj zagrali kapitalnie !! Marcin poza mocną skuteczną zagrywką tylko o ile dobrze pamiętam zepsuł 1 atak zaś Miko 2 lub 3. Odrzuceni od siatki Słoweńcy zaczęli popełniać całą masę błędów co w końcowym rozrachunku doprowadziło do łatwego wygrania czwartego seta i na całe szczęście piątego.

Wprawdzie podobno nie kopie się leżącego ale nie mogę pominąć jednaj istotnej kwestii.

Postawa meczowa, zaangażowanie, dyspozyca i co najważniesze skuteczność Pana Grzyba to toalne DNO, zero ABSOLUTNE !!

Kując tego zawodnika wszyscy zakładali skuteczność gry środkiem, wiązanie blokujących a tu .... DNO.

Wczoraj zepsuł i 4 zgrywki, które i tak nie posiadają najmniejszej nawet rotacji !! Nie wykonał nawet 1 bloku i o ile zauwazyłem poprawnie zdobył CAŁY JEDEN (słownie 1) PKT. Poza wspomnianym faktem zachowywał się jak przysłowiowe &quot;dziecko we mgle&quot; Nie Widział co i gdzie się dzieje. Trzykrotnie po wykonaniu pasywnego bloku piłka spadła obok niego w obrębie 1 metra a ten &quot;klasowy zawodnik&quot; nawet nie interesował się co sie z nią dzieje. Sądzę, że nie musze pisać co powoduje totalny brak środkowego w w ataku czy obronie...

Jedyną rzeczą którą wykonywał skutecznie Pan Wojciech Grzyb było zużywanie tlenu i plątanię sie bez sensu po boisku (ps. W trakcie rozgrzewki przewrócił się nawet potykając się o krzesełko ....)

Puentując osobiście dam na przysłowiową flaszkę dla Ojca Doktora za zdrowie Perłowkiego czy Gawryszewkiego.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Początek przygody z pucharami w tym roku wypadł podobnie jak przed rokiem, czyli bardzo słabo. Jastrzębie starało się, walczyło ale wystarczyło to tylko na jednego seta, brakło trochę lepszej gry na kontrze i oczywiście Paweł Zagumny rozwalił cały blok, Grecy atakowali sobie na spokojnie i pewnie.
Największy minus dla Skry. Siatkarze mogą teraz czuć tylko wstyd. Taki mecz z takim przeciwnikiem powinni wygrać, zwłaszcza, że prowadzili już 2-0 i klasowy zespół ze słabszym rywalem nie daje sobie odebrać wygranej. Ogólnie Bełchatów grał słabo, dwa pierwsze sety jakoś wygrane, potem katastrofa w trzecim. Czwarty set rozpoczęli dobrze, myślałem że się skupią i pójdą na 3-1, jednak nagle małe przestoje pozwoiły rywalowi na doprowadzenie do TB. Tam już wiadomo loteria, jednak nadal liczyłem na przebudzenie się Bełchatowa, prowadzili nawet 11-9 i wszystko wskazywało, że jakoś wymęczą ten mecz, jednak nagle kilka prostych błędów i zrobiło się 11-14, stacić 5 pkt z rzędu w TB, to wstyd dla takiej drużyny. Oczywiście jest zmęczenie i tego nikt nie kwestionuje, jednak przeciwnik nie jest z najwyższego szczebla, więc wygrać należało. Tak się zastanawiam czego brakowało, chyba zaangażowania, jakby myśleli, że mecz jest już wygrany przy 2-0. A przecież teraz będzie jeszcze trudniej, mecze ligowe, znowu LM i jeszcze trzeba nadrobić plusligę za klubowe MŚ. Wiadomo że trochę śmieszne jest wyciąganie daleko idących wniosków na podstawie jednego meczu, jednak ilość meczów będzie jeszcze wzrastała i jeszcze przeciwnicy będą trudniejsi, lepiej niech Winiarski i Novotny szybciej wracają do zdrowia, bo inaczej do w fazie pucharowej LM Skra może szybko pożegnać się z marzeniami o FF.
Wczoraj wygrała tylko Resovia, o którą w zasadzie obawiałem się najbardziej. Wygrana wymęczona, jednak i tak na tle innych wypadli najlepiej. Obawiałem się o nich ze względu na postawę w ostatnich meczach ligowych, gdzie grali bardzo słabo. Wygraną i tak nie należy się podniecać, w końcu byli to tylko, co tu dużo mówić, dość słabi Słoweńcy, więc taka wygrana powinna być obowiązkiej, jednak patrząc przez pryzmat innych wyników nie możemy na postawę Rzeszowa narzekać. Oby siatkarze wytrzymali do ostatnich meczów starego roku, wypoczęli i wrócili z nowymi siłami w roku 2010 i w końcu zaczęli pokazywać na co ich naprawdę stać.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Rzeczywiście po wczorajszych meczach jest wielki niedosyt. Zaledwie wygrana Resovii i to bardzo bardzo wymęczona. Sam się tego spodziewalem że będzie ciężko co można było przeczytac powyżej w analizie przedmeczowej. Wiele z tego było widac w tym pojedynku. Forma ligowa jednak była dobrym obrazem tego co wczoraj widzieliśmy. Oczywiście szacunek że umieli wygrac jednak nie ma czym się zachwycac.
Jastrzębski zagrał nijak. W rozmowie z kolegą stwierdziliśmy że poprostu ciułali pkt w tym meczu. Brak zdecydowanego lidera do którego mozna by bylo zagrac w ciemno piłke i liczyc na powodzenie. Jedynym plusem wg mnie w tym meczu były ciekawe kombinacje na środku Łomacza z Czarnowskim. Jak w komentarzu pomeczowym stwierdzili Drzyzga ze Swędrowskim Jastrzębski przegral z 1/3 Panathy. Trochę to słabo świadczy o Jastrzębianach niestety. Można powiedziec że Samica nie grał jakoś super, a większą robote wykonał Zagumny i dwaj leworęczni gracze których ni w ząb nie umieliśmy zatrzymac. Dopiero w końcówce meczu dwukrotnie zadziałał blok, ale końcówke przegral Pedro Azenha najpierw psujac zagrywke a potem w kolejnej akcji uderzając w out. Oczywiście nie ma sensu ganic jednego zawodnika że słabo zagrał. Poprostu JSW nie sprostał wyzwaniu i kolejne mecze tj z Piacenzą czy Friedrichshafen będą bardzo bardzo ciężkie i ciężko byc optymistą. Meczu Skry nie widziałem więc się nie wypowiem.

Z polskiego punktu widzenia cieszyc natomiast nas powinny występy Pawła Zagumnego, który zgubił totalnie blok Jastrzebian i przede wszystkim Łukasza Żygadły! Zacznę jednak od początku. Zdawałoby się że 1 set Trentino ma już w garści kiedy prowadzili 24-21 i mieli piłki setowe w górze. Jednak zawiodło przyjęcie i skończyło się porażką 26:28. Jakby tego były malo kolejna partia również pod dyktando Olympiakosu gdzie świetnie funkcjonowała zagrywka. Przyjmujący zespołu włoskiego nie radizli sobie. Z akcentem że nie radizli to mało powiedziane;) 13 asów punktowych w meczu robi wrażenie! Liderem i tym który najwięcej napsul krwi Wlochom był środkowy TZOURITS posyłając 7 asów serwisowych. I po dwóch setach zrobiło się 2-0 dla Olympiakosu. Wtedy Stoychew zdjął wyraźnie ospałego i nie grającego po swojemu Vissotto który raptem zdobył 1pkt przez 2 sety. Również w tym momencie postawił na Polaka Łukasza Żygadłe, który fantastycznie rozprowadzał ataki, świetnie blokował. Poprostu takiego Łukasza chce się oglądac. Kiedy to on dyrygował partnerami Olympiakos nie mial nic do powiedzenia. Pewnie wygrana 3 partia. W czwartek nieco problemów pod sam koniec kiedy znowu na zagrywce stanął TZOURITS, ale tie break znów dominacja Trento od początku. W pamięci utwkila mi akcja bardzo wyrownana z obu stron i wkońcu któraś z kolei próba kontataku w której Żygadło popisał się kapitalnym pojedynczym blokiem bodaj na Milijkovicu! Ostatnio trzeba powiedziec że Łukasz coraz częściej dostaje szanse gry w lidze i wczorajszy mecz w LM pokazał że naprawde dobrze sobie poczyna. Można zadac sobie pytanie dlaczego go nie ma w kadrze? Chciałbym go tam ujrzec w miejsce Łomacza. Nie musimy na siłę szukac zastępcy dla &quot;Gumy&quot;. Mamy przecież Żygadłe który gra w najlepszym zespole na Świecie. Wystarczy dac mu szanse. Jestem pewien że sobie poradzi. Mam nadzieję że w nowym sezonie reprezentacyjnym Castellani da mu szanse, bo za czasów Lozano tak na dobrą sprawe też nie dostal zbyt dużo czasu do grania, a potencjał w nim jest co pokazał wczorajszy mecz.

Typersko 1 kolejka wyszła bardzo ładnie. 3/3 podane moje propozycje weszły. Chociaż z Panathinaikosem się powstrzymałem z graniem jednak pierwsza myśl okazała się najlepsza jak widac ;)

Nastepna kolejka CEV Indesit Champions League w dniach 8-10 grudnia;)
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Hmm najbardziej żałuje porażek Skry i Piacenzy. Zupełnie nie rozumiem postawy siatkarzy z Bełchatowa. Drużyna Teruel wcale nie grała ciekawie ! Radek Wnuk jednak nie nadaje się nawet na zmiennika któregokolwiek z środkowych Skry. Co do meczu Piacenzy dziwiłem się dlaczego kurs za włoską drużynę jest tak wysoki i niestety się przeliczyłem. Postawiłem sporo kasy i niestety skończyło się gładkim 3:0 dla VFB Friedrichshafen !!! Nierozumiem jak drużyna z takimi graczami mogła tak sromotnie polec. Leonel Marshall, Marco Meoni, Novica Bjelica czy Hristo Zlatanov to wielkie nazwiska.

Co do meczu Jastrzębski Węgiel - Panathinaikos Ateny to postawiłem pieniądze na grecką drużyne, aczkolwiek kiedy dowiedziałem się o ich kłopotach kadrowych byłem nieźle przestraszony.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Hmm najbardziej żałuje porażek Skry i Piacenzy. Zupełnie nie rozumiem postawy siatkarzy z Bełchatowa. Drużyna Teruel wcale nie grała ciekawie ! Radek Wnuk jednak nie nadaje się nawet na zmiennika któregokolwiek z środkowych Skry. Co do meczu Piacenzy dziwiłem się dlaczego kurs za włoską drużynę jest tak wysoki i niestety się przeliczyłem. Postawiłem sporo kasy i niestety skończyło się gładkim 3:0 dla VFB Friedrichshafen !!! Nierozumiem jak drużyna z takimi graczami mogła tak sromotnie polec. Leonel Marshall, Marco Meoni, Novica Bjelica czy Hristo Zlatanov to wielkie nazwiska.
Statystyki które miałem przyjemnośc przed chwilą studiowac wcale nie pokazują żeby Radek Wnuk jakoś odstawał od reszty zawodników. Wiadomo że lepiej oglada się Plińskiego, a Wnuk ma już swoje lata jednak nie ma co mówic że zawiódl. Poprostu widac jasno że nie radzili sobie nasi gracze z atakiem stąd marna skutecznośc. Dośc powiedziec że Bartek Kurek w tym meczu zdobył tylko 11pkt co w porównaniu z poprzednimi jego meczami to malo. Ale można to również tłumaczyc jako przemęczenie materialu. W ostatnim czasie przecież był on i w Katarze i Japonii a teraz kolejna podróż do Hiszpanii. Organizm to nie maszyna. Jestem zdania że nie ma co robic z igły widly bo Skra wyjdzie z grupy. Gdyby to się nie stało to nie wiem co by musiało się wydarzyc.

Co do Friedrieschafhen to jak widac dobrze że ominąłem ten mecz. W poprzednim sezonie dwukrotnie ich zlekceważyłem w starciach ze Skrą Bełchatów. A Niemcy tworzą kolektyw w zespole. Nie ma zdecydowanego lidera ale grają bardzo dobrze. Piacenza którą mam okazje obserwowac baczniej w lidze jest w lekkim kryzysie. Problemy ze zdrowiem miał Marshall i inne mniejsze lub wieksze kłopoty trenera. Skład i potencjał w tym zespole jest wielki. Grupe trzeba przyznac mają szalenie trudną bodaj najsilniejszą w stawce. Wiem że po meczu każdy mądry, ale ten mecz akurat można było ominąc. Szkoda że Wam nie weszło, ale przecież niedługo następne szanse na wygranie będziemy mieli.
Dzisiaj jeszcze kilka meczów w Lidze Mistrzyń czy CEV Cup itd. A na weekend kolejne zmagania ligowe. Nic tylko zapraszam do dyskusji w poszczególnych tematach na temat typów i meczow ;)
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
VS

:siata:Dynamo Moskwa - Olympiakos Pireus
Typ : Powyżej 180,5pkt @ 1,72
bet365✅190pkt​

Spodziewałem się że w tym meczu nie dane mi będzie zagrac overa gdyż sądzilem że buki wystawią wyższą linie na ten mecz, a tutaj zaledwie 180,5pkt. Kurs początkowo wynosił 1,85, ale kiedy już naciskałem &quot;postaw&quot; pojawił sie komunikat że linia spadla do 1,72.. A oferta może nie była wystawiona dłużej niż z 30min. Bo sam czekałem na nią bardzo. Miałem okazje widziec pierwszy mecz Olympiakosu z Trentino przed tygodniem to sprawili tam bardzo dobre wrażenie. Szczególnie punktowali rywali na zagrywce. Dzisiaj zagrają z Dynamem, które wygrało 1 mecz w LM. Na wyjeździe pokonali 3:1 Ceskie Budejowice. Ogólnie to Dynamo fatalnie spisuje się w rodzimej lidze gdzie po 8 kolejkach zajmuje dopiero 7 miejsce z zaledwie 3zwycięstwami na koncie! Ostatni mecz ligowy byl bardzo wazny dla Dynama. Pokonali u siebie 3:2 Iskre Odincowo. Dynamo to nie jest juz taka potega. Zaginął gdzieś Semen Poltavskyi , a raczej jego forma gdzieś prysła niczym bańka mydlana. Zatem w ataku gra Roman Yakovlev i radzi sobie całkiem udanie. 11pkt z Budejowicami, 20pkt z Iskrą Odincowo. Liderem prawdziwym jest bez wątpienia Yura Berezhko. W obu analizowanych spotkaniach przeze mnie liderował w zespole. 21pkt przy 77% skuteczności w ataku z Budejkami i 23pkt przy 55% skuteczności w ataku z Iskrą. To pokazuje że forma jest należyta i na Yurę można liczyc. Ale okazuje się że do zespołu wrócił już Dante Amaral! Zagrał już w meczu z Iskrą Odincowo. To będzie bez wątpienia dobra wiadomośc dla Rosjan. Na libero Salparov, rozgrywa Grankin. W ataku jak wspomniałem albo Semen albo Yakovelev. Środek to Shcherebinin i Volkov. czy jednak forma dopisze? W lidze kolorowo nie jest co pokazuje 5 porażek. Grecy mają Milijkovica, Tischera, Kunnariego czy świetnie prezentującego się na zagrywce Tzouritsa. Na 3-0 moim zdaniem to się tutaj nie zanosi raczej. Na pewno wielkim atutem Rosjan będzie blok. Już w meczu z Trento Olympiakos miał z tym problemy. Jednak mocna zagrywka którą dysponują są w stanie odrzucic rywali od siatki. A Berezhko owszem dobry w ataku ale przyjęcia to nigdy jakiegoś super nie miał. Nie wiem czy Dante jest zgłoszony do rozgrywek LM, bo jeżeli nie to w jego miejsce pewnie zobaczymy ALexandra Markina który grał w meczu z Budejkami. Jednak mimo wszystko spodziewam się wyrownanego meczu, a już rezultatu 3-0 to jakoś nie przewiduje. Mecz pokaże Polsat Sport od godziny 16:00 więc warto obejrzec to starcie moim zdaniem ;)

Zapraszam do dyskusji na temat 2 kolejki CEV Indesit Champions League ;)
 
johny35 194

johny35

Użytkownik
ACH Volley - Belediyesi Istanbul
typ: 1
kurs: 1,80
expekt

Moim zdaniem warto zaryzykować na słoweńską drużynę, która na własnym parkiecie potrafi być naprawdę groźna, co pokazała już w poprzednich sezonach. W poprzedniej kolejce zespół mistrza Słowenii przegrał w Rzeszowie z Resovią, ale do połowy tiebreaka to oni byli bliżej sprawienia niespodzianki. Wiem że Resovia jest obecnie w dołku (co myśle że powinno wykorzystać Paris Volley), ale mimo wszystko wydaje mi się że ACH zaprezentowało się w tym meczu przyzwoicie i kurs na nich jest wart ryzyka, a co Wy o tym myślicie?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom