>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Liga Hiszpańska ACB 2009/2010

Status
Zamknięty.
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Dziś mamy bardzo ciekawie zapowiadający się wg mnie mecz, Barcy z Joventutem. Derby Katalonii i pierwszy mecz (jeżeli nie to mnie poprawcie) Rubio przeciwko byłej ekipie. Wiele osób z miejsca spisuje Joventut na straty. Nie uważam, że dziś wygrają, ale myślę, że handi zdecydowanie zbyt wysokie. Wiem, że dla Barcy wygrać 14 to pikuś, ale nie sądzę, żeby dziś im się to udało. Obie ekipy ostatnio w dobrej formie, ale sądzę, że trener Barcy będzie brał pod uwagę to, że grają oni także w Eurolidze i będzie oszczędzał niektórych graczy. Barca wygra wg mnie to spotkanie, ale nie 14 punktami, stawiałbym na przewagę między 7, a 11 punktami.
Jeszcze 2 mój typ to over 146.5. Obie ekipy niemało rzucają ostatnio i myślę, że dziś ta passa zostanie podtrzymana, a 147 punktów to nie jest wcale tak dużo.
Moje typy:
Joventut +13.5 1.91
over 146.5 1.90
bwin
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik


O tym meczu napisze dosyś krótko bo Fuenlabarade opisałem tydzień wcześniej.Przed tygodniem wygrali na ciężkim terenie z Bilbao i to tylko potwierdza w jak doskonałej są dyspozycji.Genialny Fitch,coraz lepiej grający Thomas czy świetnie radzący sobie Batista...w zespole jest świetna atmosfera i każdy daje z siebie 100%.Dużo łatwych punktów z ponowień,w tych 3 spotkaniach nie przegrali walki na tablicach.Dzisiaj łatwy rywal i raczej kolejne punkty.O Alicante pisałem wcześniej,oni nie dość że są słabi to jeszcze nie podejmują żadnej walki czego efektem są dwa kolejne nokauty.Nie widze szans na wygranie z Fuenlabradą.

Alta Gestion Fuenlabrada(-6.5) - Meridiano Alicante 1.70 8/10 Betgun ✅

Cajasol w 2pierwszych spotkaniach musiala uznać wyższość silniejszych od siebíe ekip.W 3 meczu trafili na świetnie dysponowanego Michała i przegrali pechowo po dogrywce.Teraz zagraja z Estudiantesem i w tym meczu upatruję pierwszych punktów dla ekipy Plazy.Sevilla ma spore możliwości nie tylko w osobie trenera ale i składowo prezentuja sie swietnie.Takie mecze powinní wygrywać i jutro jest doskonała okazja na przełamanie.
Cajasol wygrywa 63:84 ✅
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik


W zasadzie nikt z graczy Estudiantesu nie zwraca mojej szczególnej uwagi oprócz solidnego Popovica i Medleya.Zespół właściwie sie nie zmienia...co roku drobne korekty które wystarczają na pojedyńcze zwycięstwa ze słabszymi rywalami.Canaria mimo straty Englisha czy Freelanda wciąż jest silnym i niewygodnym rywalem.Sprowadzenie Carolla,silnego McDonalda czy Bellasa nie tyle załatało dziury co pozwoliło włodarzom bardzo realnie myśleć o tym sezonie.Canaria musi wygrywać takie mecze jak ten jutrzejszy,w przeciwnym razie mogą zapomnieć o PO bo patrząc na składy innych ekip walka o miejsca będzie niezwykle zacięta.

Estudiantes - Gran Canaria 1.72
nie trzeba nic dopisywać...tylko kurs uległ zmianie ????

Estudiantes - Gran Canaria 1.55 8/10 Betgun ✅
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik


Kolejny raz gram na Fuenlabrade i w zasadzie nie wiem już co pisać bo wszystko zostało powiedziane.Zespłół gra jak z nut,wszystko im praktycznie wychodzi.Duża w tym zasługa bedącego w kapitalnej formie Fitcha.W meczu z Alicante trafiał jak natchniony,41 punktów robi spore wrażenie.Ale świetne wyniki to nie tylko udział samego Fitcha,spory w tym udział ma też Batista który trafia mnóstwo ważnych punktów i świetnie prezentuje sie na tablicach.Thomas gra swoje a Berzins prezentuje sie coraz lepiej.Xacobeo potrafi dotrzymać tempa przez góra 15-20min a potem coś w nich siada.Może i nie sa wymagającym rywalem ale u siebie są w stanie powalczyć.Oglądałem jedno z ich spotkań przeciwko Barcelonie i dobre wrażenie zrobił na mnie Jackson i Vasiliadis.Reszta zespołu nie imponuje,może poza Reyshawnem którego znam z gry w Virtusie.Własna hala + chęć odnesienia pierwszej wygranej to chyba za mało na rozpędzona Fuenlabrade.Nie twierdze że będzie to łatwy mecz,ale jednak uważam że Fuenlabrada w takiej dyspozycji to za dużo na zespół Segury.Po tym spotkaniu mecz z Pamesa i ta wygrana jeszcze bardziej ich podbuduje i pozwoli w dobrych nastrojach przygotowywać sie do meczu z Valencią.

Alta Gestion Fuenlabrada 1.55 8/10 ⛔ :-o
Alta Gestion Fuenlabrada(-2.5) 1.70 6/10
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik


Typ niejako na przełamanie dla ekipy Renesesa.Unicaja na początku tego sezonu to jeden wielki znak zapytania.Rozegrali do tej pory 4 spotkania w lidze,wszystkie 4 przegrali.Dwa z tych spotkań powinni na luzie wygrać,jeden pechowo przegrali z silnym realem.Polegli też z Fuenlabradą,rewelacją tych rozgrywek.O ile w lidze idzie tragicznie to w eurolidze odnieśli dwa cenne zwycięstwa.Szczególnie to drugie budzi szacunek bo pokonać silny Olympiakos różnicą prawie 20 pkt robi wrażenie.Skład już nie tak silny jak rok temu ale jest kilka asów m.in szalejący na tablicach Freeland czy niezwykle użyteczny Printezis.Skład o tyle ciekawy że jest kilku zawodników mogących w pojedynke przesądzić o losie meczu.Sevilla wkońcu sie przebudziła wygrywając ze słabiutkim Estudiantesem.Mają ciekawy zespół w którego składzie jest kilku ciekawych zawodników jak Calloway,Ager czy
młodszy z braci Lorbeków.Mają też świetnego trenera,Plaza musi sie jeszcze sporo napracować by wyciągnąć ten zespół z dołu tabeli.To właśnie pod niego poczyniono te dosyć okazałe zakupy.Zespół dopiero sie zgrywa,jest jeszcze sporo mankamentów.W tym spotkaniu wymagam d Malagi takiej defensywy jak w meczu z Realem i Olympiakosem bo właśnie z tym największe problemy ma zespół Plazy.W meczu z Realem zatrzymali sie na 56pkt przez skuteczną defensywe Realu.Nie potrafie wytłumaczyć sytuacji w jakiej jest Malaga ale wierze że po tak świetnym meczu z Olympiakosem wygrają wkońcu ligowe spotkanie bo 0-6 bedzie katastrofą.

Unicaja Malaga 1.60 6/10 ⛔

6 porażka z rzedu w lidze...moja cierpliwość sie skończyła:-|
 
unicaja 10,8K

unicaja

Użytkownik


CB Granada- DKV Joventut Badalona


Jedno z trzech sobotnich spotkań rozpoczynających 6.rundę gier ACB. O godzinie 19ej na parkiecie hali Palacio Municipal De Deportes staną naprzeciw siebie ekipy Granady (12.miejsce, bilans: 2-3) i Badalony (6.miejsce, bilans: 4-1). Gospodarze poza dwoma triumfami nad beniaminkami ligi tj. Alicante i Obradoiro nie pokazali jeszcze nic, wręcz przeciwnie- przed tygodniem doznali druzgoczącej klęski na Kanarach w starciu z Gran Canarią. Owszem z całą pewnością będą starali się zatrzeć to fatalne wrażenie właśnie w dniu jutrzejszym przed swoją publicznością. Ale czy jest to możliwe?
Moim zdaniem zdecydowanym faworytem tej potyczki są podopieczni Sito Alonso, którzy póki co doznali jednej, ale za to niezwykle gorzkiej porażki w hali Palau Blaugrana. Poza tą „wpadką” DKV spisuje się bez poważniejszych zastrzeżeń. Warto także w tym momencie spojrzeć na bilans bezpośrednich starć tych ekip w Granadzie. I co tutaj widzimy? Bilans 0-5 jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu co do trafności tegoż typu. Takie mecze drużyna z Badalony po prostu musi wygrywać, aby próbować dołączyć do czołówki ligowej tabeli. Czy jej się to powiedzie przekonamy się jutro wieczorem:-D



DKV Joventut -0.5 pkt (half time handicap) ✅ 39:47
Kurs: 1.88
Bukmacher: unibet


DKV Joventut -1.5 pkt (including overtime) ✅ 78:83
Kurs: 1.90
Bukmacher: unibet
 
R 0

reyess

Użytkownik
---

Ayuda en Accion Fuenlabrada- Pamesa Valencia BC
Typ: Pamesa✅
Kurs: 2,0
4/10​


Fuenlabrada- Pamesa. W zespole gospodarzy mamy trzech liderów: Thomasa, Fitcha i Batistę. Reszta zawodników odbiega od nich poziomem. Pamesa ma szerszy skład, do tego dziś zadebiutuje Thomas Kelati. Warto zagrać na gości po takim kursie.
 
unicaja 10,8K

unicaja

Użytkownik
Valladolid- Cajasol Sevilla ⛔83:76
Typ: Cajasol @2.00​


Widzę, że w temacie panuje totalny bezruch więc spróbujmy go nieco ożywić. Gdy tylko zobaczyłem kursy na to spotkanie zdziwiłem się strasznie, szczerze mówiąc nigdy w życiu nie spodziewałbym się takowych linii na ten pojedynek.
Ale do rzeczy-11.runda hiszpańskiej ACB, mecz rozgrywany w sobotni wieczór w Vallodolid. Rzut oka na tabelę- gospodarze na miejscu przedostatnim, 17.z bilansem 3 zwycięstw i 7 porażek, goście zaś legitymują się bilansem 7-3 i dzięki temu zajmują 4 pozycję w tabeli. 4 triumfy z rzędu podopiecznych Joana Plazy muszą robić wrażanie tym bardziej, że w pokonanym polu zostawili min zawsze solidnych Basków z Bilbao oraz rewelację początku rozgrywek, Fuenlabradę. Ja osobiście widziałem tę ekipę w akcji przy okazji potyczek u siebie z Unicają oraz wyjazdowej „wiktorii” nad Granadą. W obu tych meczach widać wyraźnie postęp tej drużyny pod okiem byłego szkoleniowca madryckiego Realu. Fajnie wygląda współpraca i wzajemna pomoc takich postaci, jak: Kirksay, Savanović czy Miso. Dla mnie jednak niewątpliwą gwiazdą team’u z Andaluzji jest Earl Calloway.
O przeciwnikach, czyli Blancos de Reuda Valladolid trudno powiedzieć coś pozytywnego. Owszem ostatnio pokonali dość nieoczekiwanie Michała Ignerskiego i spółkę ale swoja postawą- że tak to ujmę- na kolana nie powalają. Przegrane na własnym parkiecie z przeciętniakami: Granadą i Estudiantesem też mają swoją wymowę. Ekipę tę miałem okazję oglądać przy okazji ich pojedynku z „Królewskimi” i wówczas nie mieli okazji jak to się mówi powąchać smaku wygranej. Zdaję sobie sprawę, że odnoszenie swoich spostrzeżeń do konfrontacji z liderem rozgrywek może być mylące, ale nie oszukujmy się, przy kursie na takim poziomie myślę, że warto zaryzykować.
Z tego co zdążyłem się rozeznać to bwin i bet365 oferują na to wydarzenie kurs 2.00, w expekcie i tobet oferty póki co brak . Zachęcam zatem do skorzystania w miarę szybko bo nie mam wątpliwości, że kurs może znacząco zmaleć przez następne dni. Taka ciekawostka w Fortunie Milenium płacą za Cajasol mniej tj. dokładnie na chwilę pisania analizy 1.95.
Reasumując mam nadzieję, że typ jest dość ciekawy, ale przede wszystkim oby był skuteczny. Czego sobie jak i grającym go życzę:-D
Tak na szybko ciekawym zdarzeniem na tę serię gier wydaje się być win odrodzonego ostatnio, choć pokonanego wczoraj w San Sebastian Bilbao w Murcii po dobrym kursie (Murcia- Bilbao 75:80) i Barca z ujemnym handicapem w Granadzie (Granada- Barcelona 62:72- zależy kto gdzie grał zatem: ⛔✅ ). Ale o tych pojedynkach już w odpowiednim czasie….

Wyrównany mecz, szkoda:kwasny4565:
 
unicaja 10,8K

unicaja

Użytkownik
12.koleka ( 12-13 grudnia 2009r.)​

Czas zacząć 12.rundę gier w lidze ACB. Już na jej sam początek szykuje nam się niewątpliwy hit tej serii, mianowicie starcie w Katalonii pomiędzy Joventutem a goścmi z Vitorii. Co byśmy nie powiedzieli o podopiecznych Dusko Ivanovicia to i tak wszystko schodzi na dalszy plan wobec czwartkowych popisów Basków w Nokia Arena. 16 celnych rzutów zza linii 6.25m musi robić wielkie wrażenie nie tylko na postronnych obserwatorach ale także na kolejnych przeciwnikach. Szczerze powiem do tego pojedynku postawa Caja Laboral mnie jakoś nie przekonywała. Bo przecież trudno ekscytować się wymęczonymi triumfami nad średniakiem Fuenlabradą czy Valladolid. A gdy jeszcze dodamy do tego fakt rozstrzelania w Palau Blaugrana przez Barcę wyłania nam się nieciekawy obraz. Wszystko to jednak zeszło na drugi plan po wspomnianym meczu w Tel Avivie. Trener Badalony, Sito Alonso już apeluje do kibiców prosząc o wsparcie w sobotnim meczu, jakby przeczuwając kłopoty…

Warto w tym momencie przypomnieć, że Joventut dołek formy też ma raczej już poza sobą. Pewna wygrana (wręcz pogrom) z Ayudą a do tego spokojna wiktoria w Eurocupie z Besiktasem zdają się ten fakt dobitnie potwierdzać. Czy jednak to wszystko wystarczy na Basków?
Zerknąłem na zestawienie pojedynków H2H, w nim widzę bilans 5-3 dla DKV licząc od 2004 roku. To jednak niech nie zaciemni nam obrazu stanu faktycznego. Nie są to przecież te same drużyny co kiedyś (a szkoda bo fajnie by się oglądało na parkiecie hali Palacio De Deportes takich wirtuozów basketu jak Rudy Fernadez i Ricky Rubio po stronie gospodarzy oraz Pablo Prigioniego i Igora Rakocevicia u przyjezdnych….). W dodatku ostatnie starcie tych ekip wygrane przez Joventut 105:100 miało miejsce w Eurolidze, gdy Ceramice (dzisiaj Caja) nie zależało już zbytnio na zwycięstwie podczas gdy gospodarze mieli wówczas przysłowiowy nóż na gardle. W sezonie zasadniczym zaś pewnie wygrali Bakowie nie pozostawiając złudzeń kto jest tego dnia lepszy.

Reasumując mecz bardziej do oglądania niż do obstawiania. Ale żeby się przyjemniej obserwowało ten pojedynek spróbuję zaryzykować i poszukać tu zwycięstwa Vitorii po całkiem ciekawym kursie. Moim zdaniem można za niewielka stawkę spróbować takiego właśnie rozwiązania.
Może macie jakieś inne spojrzenie na ten pojedynek? Zapraszam do wymiany poglądów i dyskusji. Ze swojej strony dodam jeszcze, że spotkanie zagości na antenie Polsatu Sport Extra od 18ej. Nawiasem mówiąc wielka szkoda, że PSE nie znalazł czasu w swojej ramówce na jakikolwiek niedzielny mecz ACB, serwując nam w tym czasie transmisję z zawodów bobslejowych. Ale kto co lubi….

Drugi sobotni „hit” zostanie rozegrany w Bilbao, gdzie podopieczni Txus’a Vidorrety zmierzą się z Unicają Malaga. Piszę hit w cudzysłowie bo trudno tak nazwać starcie 11 i 9 obecnie ekipy w ligowej stawce. Jednak zawsze mecze między Baskami a przyjezdnymi z Andaluzji wywoływały dodatkowe emocje. Bizkaia zdaje się kryzys ma już za sobą, przed tygodniem w końcu wyjazdowe zwycięstwo w Murcii przełamujące niewątpliwy kompleks spotkań w obcych halach, we wtorek zasłużona wygrana z Turk Telekomem zdają się ten fakt potwierdzać. Po nieudanym początku sezonu zespół wrócił na właściwe tory i powinien zacząć funkcjonować tak jak życzyliby sobie tego kibice.
Słów kilka o gościach. Niby zdołali odrobić niewielką stratę do miejsca premiowanego grą w play- offach, jednak ich postawa na parkiecie nie może w dalszym ciągu napawać optymizmem. Obserwując pobieżnie czwartkowy mecz w Pireusie odniosłem wrażenie, iż w klubie panuje jakaś nerwowa, niezdrowa atmosfera. Przejawia się ona w boiskowych poczynaniach graczy z hali Jose Martina Carpeny. Prosty przykład: Shammond Williams po jednym ze starć z „Baby Shaqiem” jak pieszczotliwie nazywany jest Sofos Schortsanitis (nie wiem czy dobrze to napisałem;)) zerwał się do rywala z pięściami. Nie wróży to moim zdaniem zbyt dobrze podopiecznym Garcii- Renesesa przed dzisiejszym spotkaniem w kraju Basków. Zwykle Maladze grało się tam ciężko, tym razem inaczej z pewnością nie będzie. Dodam, że obaj rywale na chwilę obecną legitymują się identycznym bilansem 4 zwycięstw i 7 porażek. Wobec tego skłaniałbym się do faworyzowania gospodarzy, którzy według mojej oceny dadzą radę kontynuować dobra passę ostatnich tygodni.

Widzę to tak:
DKV Joventut Badalona- Caja Laboral Vitoria Typ:2 @1.82 ✅ 73:77
Bizkaia Bilbao Basket- Unicaja Malaga Typ:1 @1.90 ⛔ 70:81
Kursy z bwin

Bardzo chętnie zapoznam się z Waszymi sugestiami odnośnie tychże spotkań
 
jawek 313

jawek

Użytkownik
A według mnie wygra Joventut, który jest w gazie. Oglądałem oba ostatnie pojedynki i naprawdę prezentują się wyśmienicie. Kurs 1.95 jaki widziałem warty grania ????
 
K 1

krasnalts

Użytkownik
18:00 DKV Joventut - Caja Laboral
Bardzo cieżki mecz do typowania według mnie. Oba zespoły w gazie, Joventut ostatnio rozbił Fuenlabredę i wygrał na wyjeździe w Turcji z Besiktasem (znakomity mecz!). Caja Laboral gra ostatnio również znakomicie, świetny mecz z Maccabi, Telenović rozegrał mega zawody, podoba mi się u niego to, że nie rzuca ze 3 tylko jak ma fajne sytuacje, ale w meczu rzucał celnie nawet z 8 metrów. Jak jeszcze popracuje nad tym to będzie z niego zawodnik do rozwiązywania problemów pod koniec meczu. Oba zespoły ofensywnie nastawione, liczę na porządny over.
Moje typy:
over 159,5 @ 1.90 (bet365) 73-77
1 kwarta - Joventut @ 1.85 (Expekt) 24-24, pechowo ;(
drużyna gości over 80,5 punktów @ 1.85 (Expekt) 73-77
19:00 Estudiantes - Granada
Oba zespoły w podobnej formie, czyli tragicznie nie jest, ale obie drużyny nie zachwycają. Granada wyżej w tabeli, ale wydaje mi się, że Estudiantes gra obecnie lepiej. Granada ostatnio przegrała spotkania z Barcą i Realem, które nie grały na maxa, ponieważ obie drużyny grały w Eurolidze. Estudiantes ostatnio po niezłym meczu przegrało z Caja Laboral, wygrali z Polarisem, przegrali tylko jednym punktem z Unicają, a wcześniej wygrali 3 mecze z rzędu.
Moje typy:
Estudiantes @ 1,38 (Expekt) 77-65
Estudiantes -5,5 @ 1,88 (Expekt) 77-65
drużyna gości under 73,5 @ 1,85 (Expekt) 77-65

19:00 Valencia - Manresa
Hmm, tu sie rozpisywać nie będę. Valencia gra bardzo dobrze, gniecie wszystkich w ULEBie, dobrze jej idzie w rodzimej lidze. Na grę zajmującej 7. miejsce Manresy nie ma co narzekać - w ostatnim czasie wygrali z Gran Canarię i Cają Laboral, wcześniej pokonali Joventut. Nie warto stawiać na Valencie, bo boje się, że padnie niespodzianka. Ryzykanci mogą probować stawiać na Manrese, która moze wygrać z podmęczoną Valencią, mimo wszystko bez handi radzę się ze ten mecz nie brać.
Moje typy:
Manresa +8,5 @ 2.05 (Betgun) 92-74
Połowa czasu poniżej 74 punktów @ 1,85 (Expekt) 36-36
20:00 Bizkaia Bilbao - Unicaja Malaga
Najciekawszy mecz wieczoru. Zagraja ze sobą dwie drużyny, które w poprzednim sezonie uplasowały się w czołówce tabeli, a teraz grają bardzo przeciętnie. Bizkaja słabo radzi sobie w lidze, natomiast nie może narzekać na ich formę w Europejskich Pucharach (wygrane 3 mecze z rzędu w ULEBie, wszystkie różnicą ponad 10 punktów). Unicaja nie gra dobrze w lidze, natomiast w Eurolidze ma całkiem duze szanse na dalszy awans. Ja dzisiaj upatruję zwycięstwa po stronie gospodarzy. Grają u siebie, niesieni dopingiem Basków, ostatnio mają świetną formę, a co warto zauważyć, grali swój ostatni mecz we wtorek, podczas gdy Unicaja dwa dni temu mierzyła się na wyjeździe z Olympiacosem.
Moje typy:
Bizkaia (zwycięstwo po 40 minutach) @ 1.85 (Unibet, Betgun)
Bizkaia @ 1,80 (Betgun, Betsafe)
 
unicaja 10,8K

unicaja

Użytkownik
14. kolejka (27.12.2009r.)

Aż nie wypada nie napisać kilku zdań przed rozgrywaną w całości w niedzielę 14.kolejką spotkań w lidze ACB. Dlaczego nie wypada spyta się mniej zorientowany w realiach europejskiego basketu kibic? Ano dlatego, że podczas tej serii gier dojdzie do prawdziwego starcia gigantów, odwiecznych rywali. Krótko mówiąc będziemy świadkami jednego z dwóch największych wydarzeń w hiszpańskiej koszykówce tego sezonu (dwóch, bo przecież jeszcze przed nami starcie rewanżowe). Gran Derbi jak zwykło się takie pojedynki określać przychodzi w najmniej korzystnym okresie dla „Królewskich”. Podopieczni Ettore Messiny wyraźnie gdzieś zatracili formę i od niespodziewanej porażki w Gdyni z Asseco Prokomem rozpoczął się ich kryzys. Dwie z rzędu ligowe przegrane nie zwiastują nic dobrego przed tak ważnym - w kategoriach prestiżowych – pojedynkiem. Wszystkie te problemy natychmiast zauważył wspomniany wyżej włoski coach, który postanowił i tak niesamowitą kadrę swojego zespołu dodatkowo wspomóc. Ta pomoc objawiła się w osobie Marko Jaricia, którego postanowiono natychmiast zakontraktować. Mający już 30ę na karku Serb to wysoki rozgrywający, który ostatnie 7 sezonów spędził w NBA. Warto wspomnieć, że obaj panowie znają się doskonale jeszcze ze współpracy w Kinderze Bolonia. Pytanie czy nie grający ani jednego poważnego spotkania w tym roku zawodnik może stać się antidotum na trapiące Real dolegliwości? Jak na mój gust to niekoniecznie, nie wiemy nawet czy Jarić w niedzielę pomoże swoim nowym kolegom. W każdym bądź razie dojdzie w tym spotkaniu do wielu indywidualnych konfrontacji. Z tego co widzę Hiszpanie zapowiadają ten mecz jako pojedynek Bullocka z Navarro, który zdaje się narzeka na ból stopy. To wszystko jednak zejdzie w niedzielny wieczór na dalszy plan. Czy coś w tym meczu jest godnego naszej uwagi pod względem bukmacherskim? Jak dla mnie typowy no bet, ale obejrzeć taki pojedynek po prostu trzeba! Nic zatem dziwnego, że stacja Polsat Sport Extra pokaże go na żywo, początek od godz. 20:25

Ale nie przejdziemy obojętnie wobec pozostałych spotkań tej 14.kolejki.
Moją uwagę przykuwa przede wszystkim starcie w hali Jose Martina Carpeny w Maladze, gdzie miejscowa Unicaja podejmować będzie DKV Joventut. Obie ekipy spisują się w ostatnim czasie znakomicie. Ekipa z Andaluzji zapewniła sobie awans do najlepszej 16 euroligowych zmagań pokonując w Stambule nie byle kogo, bo dowodzony przez Ergina Atamana, miejscowy Efes. Wraz za tym sukcesem przyszły kolejne, tym razem ligowe. Wyjazdowe wygrane z Bilbao i Valladolidem przywróciły chłopców A-G Renesesa zdaje się na właściwe tory. Obecnie ekipa z Andaluzji piastuje ósmą, ostatnią premiowaną prolongatą do play- off pozycję w ligowej stawce z bilansem 6-7.

Ich rywale z Badalony potknęli się z Cają Laboral, ale zaraz udowodnili, że o jakimś kryzysie w ich przypadku można śmiało zapomnieć. Poniesiona została ona po niezwykłej walce i pogoni za baskijskim rywalem w końcówce spotkania. Następne mecze podopiecznych Sito Alonso udowodniły ponad wszelką wątpliwość, że był to tak zwany wypadek przy pracy. Pewne wiktorie z Besiktasem w EuroCupie i ligowa z Alicante zdają się to potwierdzać.

Mnie jednak zaciekawiła statystyka spotkań wyjazdowych Katalończyków z mocnymi rywalami. I tak, możemy zaobserwować taką ciekawostkę: mecz w Palau Blaugrana to ledwie 59 punktów, następnie wyjazd z Realem i 70 oczek w dorobku, czy w końcu starcie w Bilbao (mimo obecnie zajmowanej pozycji zaliczam ekipę Vidorrety do ligowej „górki”) to marne 66 pkt.
Dotarłem w ten sposób do ciekawego wniosku, że zupełnie nieopłacalne jest w tym spotkaniu wskazywanie zwycięzcy (kursy nie przekraczające 1.30 na win Malagi to śmiech na sali). Owszem, faworytem pojedynku jest ekipa Renesesa ale nie zaryzykuje nawet złotówki typując ich ewentualne zwycięstwo. Mimo doskonałych statystyk z niedzielnym przeciwnikiem (w chwili obecnej 9-1) to myślę sobie, że jest to gra nie warto świeczki. Jednak jak już wcześniej wspomniałem mam swój typ na ten mecz. Jest to under punktowy, którego granica wynosi w zależności od bukmachera 154-155 oczek. Według mojej oceny to najrozsądniejsze zdarzenia do wytypowania w tym pojedynku.

Kolejnym spostrzeżeniem będzie rywalizacja Fuenlabrady z Granadą. Gospodarze w ostatniej kolejce ulegli w Polideportivo Fernando Martin ekipie Manresy. Porażkę 81:84 przyjęto na przedmieściach Madrytu z wielkim niedosytem. W spotkaniu tym wystąpił po długiej nieobecności spowodowanej kontuzją lider drużyny Jesusa Mateo, mianowicie Gerald Fitch. Nie pomogło to wówczas w odniesieniu zwycięstwa. Myślę jednak, że stanie się to w najbliższej serii zmagań. Zapyta ktoś dlaczego upatruję tutaj triumfu gospodarzy choć oba zespoły w tabeli są sąsiadami z identycznym stosunkiem zwycięstw do porażek (oba po 5-8 )? Kieruję się tutaj zwyżką formy gospodarzy, którzy mimo że ostatni mecz przegrali potrafili kolejkę wcześniej wywieźć 2 pkt z piekielnie trudnego terenu jakim jest hala Gran Canarii. W dodatku Manresa potrafi w tym sezonie niejednemu rywalowi napsuć wiele krwi o czym przekonała się wspomniana wyżej drużyna z Malagi.

A Granada? Na własnych „śmieciach” groźna dla każdego (min.męki Barcelony) ale na obcym parkiecie często bezradna jak dziecko we mgle. Świadczy o tym najdobitniej fakt rozbicia w proch i pył przez GC w stosunku 102:65, czy ostatnia przegrana w Madrycie z miejscowym Estudiantes.
W tym starciu o przysłowiowe 4 oczka stawiam na sukces gospodarzy, którzy dysponują zdecydowania mocniejszym składem od przeciwnika (wymieniany Fitch, Chris Thomas, czy dobrze znani z gry w Maccabi Tel Aviv: Tal Burstein i Esteban Batista).

Warto też podkreślić, że w 4 dotychczasowych meczach obu ekip na przedmieściach Madrytu triumfowali za każdym razem gracze Fuenlabrady – w ubiegłym sezonie nawet dość wyraźnie bo 90:74. Fakt ten również napawa optymizmem przed niedzielną konfrontacją.

Ciekawi mnie również starcie w kraju Basków pomiędzy miejscowym Bilbao Basket a Power Electronics Valencia. O postawie podopiecznych Viodorrety powiedziano już naprawdę wiele ale nadal ciężko jest zdiagnozować przyczynę tak fatalnej postawy Basków w bieżących rozgrywkach. Oglądałem ich ostatni pojedynek z Estudiantesem i wiele ciepłych słów o postawie Basków powiedzieć się zwyczajnie nie da. Czy jednak gracze Spahiji będą w stanie tą niemoc rywala wykorzystać? Myślę, że warto przemyśleć ich ewentualny win, jednak odstrasza ostania klęska w Sevilli z Cajasolem - niczym nie wytłumaczalna zresztą….Nad tym meczem jeszcze się zresztą zastanowię.

I w końcu pojedynek o którym trzeba wspomnieć, bo po prostu nie wypada postąpić w inny sposób. Mecz Murcii z GC nie ma zdecydowanego faworyta. Outsider ligowej tabeli potrzebuje punktów jak ryba wody, ale na jego drodze staje ekipa z Kanarów która nawiasem mówiąc na parkietach rywali do tej pory nie istnieje. Jedna wygrana i to nad osłabionym przez grypę Estudiantesem nie rzuca na kolana. Jednak czas najwyższy zmienić tę niechlubną statystykę. A okazja do tego jest wyborna – mecz ze zdecydowanie najsłabszą ekipą ACB. Lepszej już chyba nie będzie. Wiadomo, że rywal zadania ułatwiać nie będzie ale jak dla mnie ryzyko godne podjęcia.

Podsumowując swoje dość długie wywody (wytrwaliście do końca? ;)) widzę to tak:

Ayuda Fuenlabrada- CB Granada Typ: 1 @1.40
Unicaja Malaga- DKV Joventut Typ: under 154,5 pkt @1.90 ✅ 76:78 (=154 pkt)
Murcia- Gran Canaria Typ: 2 @1.81 ⛔ 86:83

Kursy z bwin, AKO: 4.81

Rzecz jasna zachęcam do komentarzy i wspólnej analizy :razz:
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
spróbuję czegoś takiego...

Estudiantes - Real -&gt; Estudiantes +10.5 -&gt; 1.55 bet365 ✅

15 kolejka Hiszpańskiej ACB. Na dziś wybrałem derby Madrytu, pomiędzy Estudiantes a Realem. Gospodarze mają bilans 6-8, goście 11-3. Za Estudiantes przemawia fakt, że grają bardzo solidnie w meczach u siebie, wygrali 3 z 4 ostatnich spotkań, a z takimi zespołami jak Unicaja Malaga czy też Barcelona prowadzili równe boja, przegrywając mecze dopiero w samej końcówce, odpowiednio 1 i 3 punktami. Jest to obecnie średniak Ligi Hiszpańskiej, który jednak poprawił się względem ubiegłego sezonu. Goście przegrali 3 ostatnie spotkania ligowe, w tym dwa ostatnie z największymi rywalami w tabeli bardzo wyraźnie, nie mając nic do powiedzenia w obu spotkaniach, z Cają Laboral 62:80 i z Barceloną 57:79. Oczywiście Estudiantes nie jest zespołem z tej półki co dwa wymienione wyżej, jednak forma Realu oraz problemy zdrowotne, wskazują na to że czeka nas bardzo wyrównane spotkanie, Felipe Reyes ma złamaną kość policzkową, niski skrzydłowy Hansen - ma problemy z plecami, Lull (rozgrywający) ma skręconą prawą kostkę, a van der Spiegel (center) zerwał ścięgno w prawej nodze. W spotkaniu z Barcą słabo wyglądała gra defensywna, ale to i tak nic przy grze ofensywnej, skuteczność była katastrofalna. W ostatnich 10 bezpośrednich spotkaniach w lidze, jest 5-5, tylko raz Real wygrał spotkanie więcej niz 10 punktami, przeważnie sa to bardzo wyrównane spotkania i nie inaczej powinno być i dzisiaj, odważni mogą nawet spróbować czystej 1 po kursie 3.95 ;)

co sądzicie?
 
Baqu 1,1M

Baqu

Forum VIP
spróbuję czegoś takiego...

Estudiantes - Real -&gt; Estudiantes +10.5 -&gt; 1.55 bet365


co sądzicie?
ja myśle, że ten wysoki handicap może być złudny... fakt, że Real przegrał z Prokomem i dostał mega baty z Barceloną w lidze, aczkolwiek po takich meczach zapewne jeszcze mocniej niż normalnie będą zmotywowani na derbowe spotkanie z Estudiantes, ja gdybym miał grać raczej wziąłbym na przełamanie -hc na królewskich. ciekawy mecz się zapowiada, dla mnie jednak nie do obstawiania.

- - - -

wynik: Estudiantes 82 - 80 (69 - 69) Real Madrid - po dogrywce
gratuluje typu, królewscy są jednak z sporym kryzysie :zoltakartka:
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik

Na forum dałem już sie poznać jako zagorzały fan Gran Canarii:razz:I niestety albo stety poraz kolejny na nich zagram.Dlaczego?dlatego że zrobili na mnie piorunujące wrażenie podczas dwóch ostatnich spotkań we własnej hali.Najpierw rozbili Malage by we wtorek w kapitalnym stylu pokonać Panellinios.Nie od dzisiaj wiadomo,że zespół Pedro Martineza to zespół własnego parkietu.Parkiet Gran Canarii można porównać do zaczarowanej hali Jazzmanów gdzie gra sie bardzo ciężko.Ale nie tylko parkiet każe mi postawić na zwycięstwo gospodarzy w tym spotkaniu.Canaria na własnym parkiecie potrafi zagrać niezwykle szczelnie w defensywie.Średnia traconych punktów w tym sezonie na własnym parkiecie to około 65pkt.Potrafili wygrać z Barcą dzięki świetnej defensywie,to samo było w meczu z Malagą,Xacobeo i ostatnim spotkaniu gdzie znokautowali Panellinios stawiając mur za który grecy zdołali wpakować zaledwie 51pkt.Canaria to niezwykle atletyczny team,jest przecież Augustine,McDonald czy Savane a to nie są chłopcy do bicia.O drużynie Plazy można pisać ostatnio same dobre rzeczy.Świetny zespół z Calloway&#39;em o którym moge pisać same pozytywy.Ekipa z którą zawsze trzeba sie liczyć.Plaza nie ma już do dyspozycji gwiazd na miare tych które prowadził w Realu.Za to ma kilku naprawde solidnych zawodników z których udało sie stworzyć monolit.Jednak ostatnio coś sie stało z tym zespołem.Może przesadzam,ale przecież każdy widział dwa wymęczone zwycięstwa z Alicante i Manresą a to już daje do myślenia.Oba teamy lubie i dlatego ciężko jest mi typować zwycięstwo którejś z ekip.Zdecydowałem sie grać Canarie bo ten zespół na własnym parkiecie potrafi zdominować każdą ekipe i u siebie czuje sie jak ryba w wodzie.
Gran Canaria 1.40 7/10 ✅
Gran Canaria(-3.5) 1.70 7/10 ⛔
Zapraszam wszystkich do pisania analiz.
 
unicaja 10,8K

unicaja

Użytkownik
Napisać słów kilka nie zaszkodzi, tak więc do dzieła ;). Muszę powiedzieć, że typ na Canarię całkiem całkiem. Nie można nie dostrzec fantastycznej postawy Kanarków na „własnych śmieciach” ale też koszmarnych występów tej ekipy w halach rywali. Ja osobiście wskazywanie zwycięzcy w tym meczu najzwyczajniej w świecie sobie daruję. Zbytnio cenię sobie Sevillę, nie wiem nawet czy nie przeceniam wartości zespołu Plazy. Tak czy siak ze zwykłego szacunku ten mecz w tym sensie odpuszczę. Niemniej moim pomysłem na ten mecz jest under w Las Palmas. Tak jak wspomniałeś defensywa GC u siebie jest zabójcza i jak już wygrywają to sukces ten rodzi się od defensywy. A ekipa z Andaluzji mecze z rywalami z górnej półki rozstrzyga także głównie na polu defensywy. Wystarczy wspomnieć mecze z Malagą czy nie tak odległy wyjazd do Vitorii. Ja skłaniam się ku wspomnianemu underowi ale sprawa jest jeszcze do przemyślenia:razz:.

Chodzi mi po głowie jutrzejszy mecz w Valladolid, gdzie upatrywałbym zwycięstwa Basków z Bilbao. W ekipie tej ostatnio spory ruch kadrowy- nie ma już w teamie Vidorrety Jerome’a Moiso, jest z kolei wieloletnia podpora Realu, Axell Hervelle. Nie muszę chyba nawet dodawać, że stworzy to znakomitą nić porozumienia z Alexem Mumbru. Zatem w Bilbao pod koszem starzy, dobrzy znajomi z Madrytu. Wreszcie współpraca graczy podkoszowych winna zaowocować na tle przeciętnego zespołu gospodarzy. Może to wyświechtany slogan ale z kim jak nie z nimi mają zacząć zwyciężać Baskowie (co myślicie o tym meczu)?

Ogólnie ta 17.kolejka ciężka do ugryzienia. Kursy nie powalają na nogi a mecze ciężkie do przewidzenia. Bo 1.30 Płacone za zwycięstwo Vitorii na Unicają to chyba nieporozumienie, nawet biorąc pod uwagę ostatnie wyniki obu ekip. Dla Malagi zwykle mecze z Vitorią to prawdziwa wojna, nie inaczej będzie tym razem. I na pewno nie sugerowałbym się wczorajszą klęską podopiecznych A-G Renesesa z Orleanem. To będzie całkiem inna historia, mecz raczej do obejrzenia niż obstawiania.

Podobnie Estudiantes, który podejmuje beniaminka z Obrodoiro. Jak tu kusić się na 1.27 mając w pamięci ostatni występ beniaminka i rozbicie w proch i pył Joventutu. Jak już wspominałem kolejka bardzo ciężka do rozszyfrowania, jak już coś sensownego wymyślę z całą pewnością zamieszczę tu swoje przemyślenia.

Zapraszam do dyskusji o meczach i nie tylko ????
 
R 0

reyess

Użytkownik
Spotkanie: Suzuki Manresa- Real Madrid
Godzina rozpoczęcia: 18:00
Typ: Real (-4,5)
Kurs: 1,7
Buk: Betgun


Zdecydowanie stawiam na Real, mimo tego, że w ostatnich latach tylko minimalnie wygrywali w Manresie. Sytuacja w Realu od meczu z Prokomem była zła. Porażki i kilka kontuzji trapiły trenera Messinę. Jednak po przyjściu wysokiego guarda- Jaricia, gra uległa poprawie. Real zaczął wygrywać, a sam Jaric wykręca niesamowite statystyki. W zespole Królewskich nadal nie gra Llull, Van der Spiegel i Hansen, a Reyes jest w niepełni sił, ale gra. Czy aż tak bardzo widać ich brak kiedy na boisku są: Prignioni, Jaric, Kaukenas, Bullock, Garbajosa czy Lavrinovic? Napewno są to osłabienia, ale bez nich Real też ma powalający skład. Bullock właśnie przeciwko Manresie ustanowił swój rekord- 35 punktów. Po porażkach z Asseco, Barcą czy Estudiantes Real ograł Fuenlabradę i Oldenburg. Napewno chcą kontynuować tą serię i wrócić na drugie miejsce w tabeli.

Gospodarze naprawdę nie powalają na nogi swoim składem. Typowy ligowy średniak. Na wyróżnienie zasługuje Ivanov- bułgarska 4-5, Montaniez- solidna &quot;2&quot;, czy Gladyr- skrzydłowy. Skład naprawdę przeciętny. Problem będzie z zatrzymaniem Lavrinovicia i Velickovica pod koszem, gdyż center Ruffin sprowadzony na miejsce kontuzjowanego w pierwszej kolejce Coswotha miesiąc temu rozwiązał kontrakt z klubem.


✅
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik

Bilbao dzisiaj ma szanse na przerwanie tragicznej serii jaka od jakiegoś czasu ich prześladuje.Zespół z takim składem i aspiracjami nie powinien zajmować tak odległego miejsca.Tak jak pisał kolega wyżej zaszły pewne zmiany kadrowe.Jest w składzie Axel który już w meczu ze Spirou pokazał sie z dobre strony.W drużynie gospodarzy prawdopodobnie nie zagra dzisiaj Chase i Baez,choć ten drugi może zagrać w ograniczonym czasie.Valladolid lubi sprawiać niespodzianki na wyjazdach...w domu gra wygląda nieco gorzej.Nie będe sie rozpisywał na temat roosterów ekip bo mimo że zajmują podobne miejsca w tabeli to jednak Bilbao ma lepszy zespół.Dzisiaj rywal jest idelany na przerwanie serii,Bilbao to zbyt doświadczony zespół bo pozwolić sobie na dalszy pobyt w dolnej strefie tabeli.Mój typ jest oczywisty,gram na przełamanie Basków.Kursy cały czas spadają a więc polecam zagrać teraz bo pózniej może już być w grnicach 1.60.
Bilbao 1.94 6/10 ⛔
 
M 1,8K

mandragon

Użytkownik
17.01. 2010 r 12:30
CB Granada -Bizkaia Bilbao Basket - 2 , 2.75
Czy można zaufać drużynie z Bilbao ? Myślę, że tak seria porażek w końcu musi się skończyć...Bilbao zatrudniło Hervelle, w spotkaniu ligowym z Valladolid pokazał swoją wartość jednakże drużyna przeciwna miała dzień &quot;konia&quot; mając niesamowite statystyki rzutów za 2 i 3...Bilbao ma także nowego trenera Fotis Katsikaris, który musi uporządkować ten solidny skład tak aby był to solidny zespół...mając na horyzoncie w następnej kolecje Caja Laboral Bilbao będzie chciało za wszelką cenę wygrać Mumbru, Hervelle, Banic pokażą na co ich stać taką mam nadzieję...co Wy na to Panowie jakie macie zdanie??
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom