>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Liga Hiszpańska ACB 2009/2010

Status
Zamknięty.
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik




Leo Mainoldi
José Angel Antelo
Ferran Laviña
Joaquim Colom
Chris Thomas
Kaspars Berzins
Esteban Batista
Alan Voskuil
Jon Cortaberría
Gerald Fitch
Matías Sandes



Janis Blums
Renaldas Seibutis
Jerome Moiso
Paco Vazquez
Javi Rodríguez
Marco Banic
Javi Salgado
Damir Markota
Chris Warren
Alex Mumbrú
Salva Guardia
Tomas Hampl



Brian Chase
Puyada
Dumas
Van Lacke
Diego García
Dan Grunfeld
Isaac López
Eulis Báez
David Ortega
Baldo
Leo Waskiewicz
Battle
Lamont Barnes



Pau Ribas
Vladimir Micov
Marcelinho Huertas
Andrés Rodríguez
Lior Eliyahu
Mirza Teletovic
Fernando San Emeterio
Tiago Splitter
Carl English
Brad Oleson
Walter Herrmann
Stanko Barac



Earl Calloway
Tyrone Ellis
Andrés Miso
Maurice Ager
Tariq Kirksay
Dusko Savanovic
Juan José Triguero Estruch
Xavi Rey Sanuy
Mario Cabanas
Josh Asselin



Juan Pedro Gutiérrez
Jimmie Lee Hunter
Joseph Ingles
Jesús Fernández
Teemu Rannikko
Nicolás Gianella
Jon Stefansson
Pablo Aguilar
Juan Ignacio Jasen
Berni Castillo
Richard Hendrix
Jorge Fernández



Pedro J. Robles Rey
Chris V. Moss
José Antonio Marco Gaona
Tomas Delininkaitis
Xavier Sánchez Bernat
Vitor L. Faverani
Oscar García Burón
Paulo Prestes
Milos Vujanic
Roger Powell
Albert Moncasi Vasco
Vlado Scepanovic



KRISTAPS VALTERS
ANTONIO BUENO
LUKA BOGDANOVIC
CHRISTIAN EYENGA
UROS TRIPKOVIC
MARIO BRUNO FERNÁNDEZ
H. HDEZ SONSECA
HENK NOREL
ALAIN KOFFI
CLAY TUCKER
JOSEP FRANCH
PERE TOMÀS



Albert OLIVER
Blake AHEARN
Yannick DRIESEN
Daniel CLARK
Jayson GRANGER
Germán GABRIEL
Hernán JASEN
Carlos SUÁREZ
Petar POPOVIC
Nick CANER-MEDLEY
Richard NGUEMA
Iker ITURBE
Javier BEIRÁN



Sanders Melvin
McDonald Will
Carroll Jaycee
Fisher Josh
Norris Marcus
Augustine James
Savane Sitapha
Kickert Daniel
Moran Jim
Alvarado Oscar
Bellas Tomas



Bernard Hopkins
Jason Detrick
Ricardo Uriz
Andy Panko
Sergio Sánchez
Albert Miralles
David Doblas
Edgar San Epifanio
Michał Ignerski
Antwain Barbour
Rai Lopez



Mario Stojic
Vule Avdalovic
Mario Austin
Mindaugas Katelynas
Martynas Andriuskevicius
Carlos Cazorla
Guillermo Rejón
Pedro Llompart
Txemi Urtasun
Jorge García
Kyle Hill



Pablo Prigioni
Travis Hansen
Felipe Reyes
Rimantas Kaukenas
Novica Velickovic
Jorge Garbajosa
Axel Hervelle
Sergi Vidal
Vladimir Dasic
Louis Bullock
Sergio Llull
Darjus Lavrinovic
Jeremiah Massey
Tomas Van Den Spiegel
Cheikh Samb



Gianluca Basile
Jordi Trias
Ricky Rubio
Jaka Lakovic
Juan Carlos Navarro
Fran Vázquez
Boniface Ndong
Terence Morris
Victor Sada
Erazem Lorbek
Pete Mickeal
Roger Grimau



Rodrigo San Miguel
Jordi Grimau
Brian Cusworth
Román Montañez
Alex Llorca
M. Vinicius Toledo
Alfons Alzamora
Sergiy Gladyr
Daniel López
Ahmad Nivins
Kaloyan Ivanov



Omar Cook
Joseph Gomis
Berni Rodríguez
Georgios Printezis
Taquan Dean
Jiri Welsch
Carlos Jiménez
Pooh Jeter
Guillem Rubio
Joel Freeland
Robert Archibald
Saúl Blanco



Kosta Perovic
Victor Claver
José Simeón
Serhiy Lishchuk
Marko Marinovic
Iván García
Rafa Martinez
Florent Pietrus
Nando De Colo
Rawle Marshall
Matt Nielsen



Kostas Vasileiadis
Juan A. Aguilar
Javier Bulfoni
Héctor Manzano
Nihad Djedovic
Drago Pasalic
Maximiliano Stanic
Mike Higgins
Alfonso Sánchez
Reyshawn Terry
Marc Jackson



Terminarz 1 kolejki:

10 pazdziernik
Xacobeo Blu:Sens - Regal F.C. Barcelona
11 pazdziernik
Cajasol - Real Madrid 11/10/2009
Lagun Aro GBC - Basquet Manresa
Unicaja - Alta Gestión Fuenlabrada
CB Murcia - Caja Laboral
Bizkaia Bilbao Basket - CB Granada
Meridiano Alicante - CB Valladolid
Valencia Basket Club - Estudiantes
Gran Canaria 2014 - DKV Joventut

Kursy na mistrzostwo
Real Madrid 2.20
Barcelona 2.40
Caja Laboral Baskonia 4.50
Unicaja Malaga 6.00
Valencia BC 10.00
DKV Joventut 30.00
Gran Canaria 30.00
Bilbao 50.00
Granada 100.00
Estudiantes 100.00
Fuenlabrada 100.00
Ricoh Manresa 100.00
Cajasol Sevilla 200.00
Alicante 300.00
Valladolid 400.00
Lagun Aro Gipuzkoa 500.00
Murcia 500.00
Xacobeo Obradoiro 1000.00

Oficjalna strona : www.acb.com

Zapraszam do dyskusji i podawania typów.​
 
unicaja 13,2K

unicaja

Użytkownik
Najwyższa pora rozpocząć rozgrywki niewątpliwie najlepszej koszykarskiej ligi w Europie. Już jutro startują zmagania w hiszpańskiej ACB. Tytułem wstępu należałoby napisać, że mistrzostwa wywalczonego w czerwcu bieżącego roku będą starać się bronić podopieczni trenera Xaviego Pascuala, czyli Regal FC Barcelona. Trudno się dziwić, że ekipa ze stolicy Katalonii uchodzi za jednego z głównych pretendentów do wywalczenia mistrzowskiego lauru w sezonie 2009/10. Wystarczy bowiem rzut oka w kadrę tej ekipy, by zorientować się, iż Barca na rynku transferowym nie próżnowała- transfery takich zawodników jak: Ricky Rubio (wcześniej DKV Joventut Badalona), czy podkoszowego Senegalczyka Bonifacego N&#39;donga (Unicaja Malaga) mówią same za siebie. Zresztą za Katalończykami już pierwsze trofeum zdobyte w nowym sezonie- Superpuchar Hiszpanii. A dość szeroki skład musi zapewnić w miarę rozsądne gospodarowanie siłami przez cały, długi sezon i łączenie obowiązków ligowych z Euroligą.
Jeszcze wyżej bukmacherzy oceniają szanse stołecznego Realu. Ekipa Joana Plazy po rozczarowaniu doznanym w ubiegłym sezonie (tylko półfinał play-off ACB i porażka w nim z TAU Ceramicą, zwaną od obecnego sezonu Caja Laboral Vitoria, brak awansu do Final Four Euroligi po przegranej 1:3 rywalizacji z Olympiakosem Pireus) poważnie przygotowała się do obecnego sezonu- główne transfery to: Serb Novica Velicković pozyskany z belgradzkiego Partizana, Litwin Rimantas Kaukenas występujący ostatnio w Sienie oraz Argentyńczyk Pablo Prigioni przez wiele lat podpora Basków z Vitorii. Jasne jest zatem, że taki skład powinien zagwarantować ekipie z Madrytu przynajmniej równorzędną walkę o mistrzowskie zaszczyty. Ekipa przy tylu wzmocnieniach nie doznała praktycznie żadnych znacznych osłabień, bo trudno za takowe uznać pozbycie się Jeremiah Massey&#39;a oglądanego przez nas niedawno w koszulce reprezentacji Macedonii podczas organizowanego w naszym kraju Eurobasketu.
Kolejny z potentatów ligi to wspomniana ekipa z Vitorii. Caja Laboral-bo tak będą teraz nazywać się Baskowie- doznała znacznych osłabień przed nowymi rozgrywkami. Z teamem Dusko Ivanovicia pożegnali się tak kluczowi gracze jak wyżej wymieniony Prigioni oraz Igor Rakocević. Ciągle to jednak zespół niezwykle mocny szczególnie pod koszem, gdzie do rewelacyjnego Brazylijczyka Tiago Splittera dołączył znany z występów w Maccabi Tel Aviv, Lior Eliyahu. Czy to jednak wystarczy chociaż do powtórzenia ubiegłosezonowych sukcesów z wicemistrzostwem kraju na czele? Czas pokaże.....
Chwilę musimy poświęcić także ekipom z Malagi, Badalony i Valencii. Wszystkie starały się jak mogły przed rokiem, lecz nie dostały się do wielkiego finału ligowej batalii. Najbliżej tego byli podopieczni Aitora Garcii- Renesesa. Zespół z Andaluzji niezwykle pechowo zakończył poprzednie rozgrywki. W Eurolidze nie dali rady zakwalifikować się do Elite Eight, gdyż w fazie grupowej lepsze okazały się Panathinaikos i Partizan. Puchar Króla to finałowa porażka po dogrywce z TAU. A w lidze team grający na co dzień w hali im. Jose Martina Carpeny musiał ulec wyższość Barcelonie, przegrywając decydujące o awansie 3 spotkanie półfinału po dogrywce oczywiście.....W tych rozgrywkach Malaga musi radzić sobie bez N&#39;donga i Carlosa Cabezasa. Z nowych graczy przykuwa naszą uwagę przede wszystkim transfer Georgiosa Printezisa z Pireusu. Jednak wciąż Unicaja to bardzo mocna drużyna ze świetnym trenerem i jeszcze lepszymi kibicami, których szalony doping potrafi ponieść drużynę w najbardziej krytycznym momencie.
Co do Joventutu- ogromne osłabienie w postaci ubytku Rubio stanowić będzie okazję do ogrywania młodych chłopaków rodem z najlepszej koszykarskiej szkółki młodych talentów w Hiszpanii. Badalona od lat jest trampoliną, zespołem z którego można się wybić do wielkiego grania. A przykłady można mnożyć, najlepsze to wspomniany Ricky Rubio czy też Rudy Fernandez. Pewnie i teraz w ekipie Sito Alonso objawi się jakaś perełka. A co do szans tej drużyny myślę, że już sam awans do półfinału byłby już sporym sukcesem.
Podobnie rzecz się ma w przypadku Valencii. Team Nevena Spahiji potrafi zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie, by po tygodniu przegrać i to z kretesem .Przyznam, iż jest to jeden z najbardziej zagadkowych zespołów jak dla mnie przynajmniej. Ale graczy posiada całkiem dobrych, że wspomnę chociażby Kostę Perovicia czy Florent&#39;a Pietrus&#39;a.
Warto jeszcze dodać, że drobnej kosmetyce poddany został system rozgrywek. Sezon 2009/10 tworzy 18, a nie jak przed rokiem 17 ekip. Mamy w ekstraklasie dwie nowe drużyny: Meridiano Alicante oraz Xacobeo Obradoiro (zespół z siedzibą w Santiago de Compostela). ACB opuściła w czerwcu Menorca. Zespoły zagrają więc 34 serie spotkań, ostatnia odbędzie się 15-16 maja 2010 roku. Po niej rozpoczną się tradycyjne play-off&#39;y z udziałem 8 najlepszych po rundzie zasadniczej drużyn. Ćwierćfinały gramy do 2 zwycięstw, ale nowością jest przebieg półfinałowej rywalizacji. Finalistów wyłoni być może nawet 5- meczowa rywalizacji gdyż od nowego sezonu gramy w niej do 3 wygranych. Finał bez zmian best of 5.
Pierwsze spotkania tak jak pisałem na wstępie już jutro. Ze wstępnej analizy ciekawie wygląda ujemny handicap na Real w Sevilli przeciwko Cajasol (już bez Michała Ignerskiego, który w obecnych rozgrywkach reprezentować będzie barwy ekipy z San Sebastian). Ale dokładne typy postaram się podać w dniu jutrzejszym a tymczasem zarówno sobie jak i pozostałym kibicom tych wspaniałych rozgrywek życzę wielu ciekawych i spotkań i....wysokich wygranych oczywiście!!!
 
I 30,9K

iti

Użytkownik
Unicaja ja mam nadzieje, ze z tym Joanem Plaza to tylko pomylka przy tak dlugim tekscie, bo przeciez Real poprowadzi teraz wedlug mnie najlepszy trener w Europie - Ettore Messina ;) A Joan Plaza bedzie prowadzil Cajasol i chocby z tego powodu mecz Cajasol - Real bedzie ciekawy ????
 
olo 2,4K

olo

Użytkownik
Dla mnie Barca z handi wygląda ciekawie, chociaż handi wzrosło, jest 13, a ja złapałem jeszcze 10.5 ostatnio. Ale mimo wszystko sądzę, że powinni sobie spokojnie poradzić, z takim składem. Myślę, że pierwszy mecz w lidze, będą chcieli się pokazać i sporo mogą nawrzucać.
Poza tym myślę, że Real z handi i Caja Laboral raczej też powinny wejść, linie odpowiednio 7.5 i 5.5 punktu.
Moim cichym faworytem jest też Joventud.
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
Ten beniaminek to zlepek dobrych amerykanów + jeden dobry grek.Jak na beniaminka to skład mają dosyć dobry,wystarczający by ciułać od czasu do czasu punkty u siebie.Ale Barca to Barca,na każdej pozycji przewaga świetny obwód i głębia składu czego napewno nie posiada rywal.Handi winno na luzie wejść,można też grać handi na HT.
 
unicaja 13,2K

unicaja

Użytkownik
Unicaja ja mam nadzieje, ze z tym Joanem Plaza to tylko pomylka przy tak dlugim tekscie, bo przeciez Real poprowadzi teraz wedlug mnie najlepszy trener w Europie - Ettore Messina ;) A Joan Plaza bedzie prowadzil Cajasol i chocby z tego powodu mecz Cajasol - Real bedzie ciekawy ????


No tak przyznaję się bez bicia niezły klops i to na początek. Prawda jest taka, że tekst za długi i pisany zbyt szybko stąd ten błąd pomieszania klubów i trenerów. Klęczeć na grochu mimo wszystko nie zamierzam:jezora:
Co do typów trudno się nie zgodzić z handi na Real i Barce ale odnośnie Badalony to bym się wstrzymał. Na razie nie wiemy zbyt wiele o ich aktualnej dyspozycji. Co prawda widać, że Gran Canaria nie weszła w sezon najlepiej stąd klęska w Superpucharze z Barcą 51:74 ale z tego co pamiętam to na Wyspach Kanaryjskich zawsze gra się przyjezdnym bardzo ciężko. Swego czasu redaktor Wojciech Michałowicz z C+ wspominał, że podróż na tę wyspę niesie za sobą przykre doświadczenia a zawodnicy wychodzą z samolotu troszkę skołowaciali że się tak wyrażę.
Z drugiej jednak strony Joventut z tymi problemami potrafił sobie w przeszłości dość dobrze dawać radę- w poprzednim sezonie triumfował na wyjeździe 77:72. Jednak przewidywać co wydarzy się w niedzielę jak dla mnie jest zadaniem karkołomnym. Nie wiem czy się ze mną w tej opinii zgodzicie....
 
olo 2,4K

olo

Użytkownik
No tak przyznaję się bez bicia niezły klops i to na początek. Prawda jest taka, że tekst za długi i pisany zbyt szybko stąd ten błąd pomieszania klubów i trenerów. Klęczeć na grochu mimo wszystko nie zamierzam:jezora:
Co do typów trudno się nie zgodzić z handi na Real i Barce ale odnośnie Badalony to bym się wstrzymał. Na razie nie wiemy zbyt wiele o ich aktualnej dyspozycji. Co prawda widać, że Gran Canaria nie weszła w sezon najlepiej stąd klęska w Superpucharze z Barcą 51:74 ale z tego co pamiętam to na Wyspach Kanaryjskich zawsze gra się przyjezdnym bardzo ciężko. Swego czasu redaktor Wojciech Michałowicz z C+ wspominał, że podróż na tę wyspę niesie za sobą przykre doświadczenia a zawodnicy wychodzą z samolotu troszkę skołowaciali że się tak wyrażę.
Z drugiej jednak strony Joventut z tymi problemami potrafił sobie w przeszłości dość dobrze dawać radę- w poprzednim sezonie triumfował na wyjeździe 77:72. Jednak przewidywać co wydarzy się w niedzielę jak dla mnie jest zadaniem karkołomnym. Nie wiem czy się ze mną w tej opinii zgodzicie....
No pewnie, że to też odgrywa niemałą rolę, tak jak np w Rosji ekipy jeżdżą spod Moskwy do Władywostoku to też im się gra ciężej. Ale z drugiej strony to myślę, że Joventut jest w stanie sprawić niespodziankę. Mają solidny skład i na pewno powalczą. No, a kurs w granicach 2.60 zachęca wg mnie do grania, zawsze można spróbować handi, które powinno się wahać w granicach 4-5, a możliwe, że wzrośnie bo kursy na Canarię spadają póki co.
 
unicaja 13,2K

unicaja

Użytkownik
Jako się rzekło czas na pierwsze typy w dniu dzisiejszym....

Cajasol Sevilla- Real Madryt


Nie ma co ukrywać faworyt w tym pojedynku jest tylko jeden. O wzmocnieniach ekipy stołecznej pisaliśmy już wcześniej. Inauguracja sezonu wypadła w ich wykonaniu dość przyzwoicie biorąc pod uwagę wysoki triumf nad Caja Laboral w półfinale Pucharu Króla. Co prawda w samym finale imprezy rozgrywanej na Wyspach Kanaryjskich lepsza od Realu okazała się Regal FC Barcelona to jednak sam przebieg spotkania każe nam sądzić, że Królewscy nie będą mieli wielkich kłopotów ze zgraniem a co za tym idzie komunikacją na parkiecie. Odnośnie siły team&#39;u Ettore Messiny nie będę się powtarzać bo jest ona ogromna. Pytanie czy ta potężna moc da się we znaki już na inaugurację ekipie z Sevilli....

Cajasol, który ledwo utrzymał status pierwszoligowca odnosząc kilka zwycięstw pod koniec sezonu (drużyna z Andaluzji kończyła rozgrywki z bilansem 10 zwycięstw i aż 22 porażek na 14. pozycji w tabeli ACB) poczynił też znaczne ruchy kadrowe. Dla kibiców z naszego kraju najważniejsza informacja to brak w klubie z Andaluzji Michała Ignerskiego, który od nowego sezonu reprezentować będzie barwy drużyny z San Sebastian. Zespół posiada dość dobrze znanych graczy min. młodszego z braci Lorbeków, Domena. Słoweniec, który wraz ze swoją reprezentacją walczył niezwykle dzielnie podczas rozgrywanego w naszym kraju Eurobasketu przeniósł się do Sevilli z Benettonu Treviso. Kto wie jak będzie funkcjonować ta ekipa pod wodzą doskonale znanego z pracy w Madrycie Joana Plazy. Myślę jednak, że trener prochu nie wymyśli a już z wielką dozą prawdopodobieństwa można zaryzykować stwierdzenie, iż nie w dzisiejszym pojedynku....

Nie oszukujmy sami siebie taki zespół jak Real musi wygrywać z miejsca takie spotkania i to zdecydowanie. Stąd moje propozycje na ten mecz:


Real Madryt -7.5 pkt 56:76 ✅
Kurs: 1.88 (expekt)



Real Madryt -3.0 pkt (połowa czasu- handicap) 23:45 ✅
Kurs: 1.85 (expekt)
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik


Mimo świetnej gry Joycee Carrolla(23pkt) i Sitaphy Havane nie udało sie koszykarzom Gran Canarii wygrać z Joventutem.Przez 3 kwarty spotkanie było niezwykle wyrównane z lekką przewagą gospodarzy.Dopiero w IV Joventut odskoczył głównie dzięki świetnej grze Tuckera.Nie udało sie w niedziele,za to jest świetna okazja jutro w starciu z Estudiantesem.W zasadzie nikt z graczy Estudiantesu nie zwraca mojej szczególnej uwagi oprócz solidnego Popovica i Medleya.Zespół właściwie sie nie zmienia...co roku drobne korekty które wystarczają na pojedyńcze zwycięstwa ze słabszymi rywalami.Canaria mimo straty Englisha czy Freelanda wciąż jest silnym i niewygodnym rywalem.Sprowadzenie Carolla,silnego McDonalda czy Bellasa nie tyle załatało dziury co pozwoliło włodarzom bardzo realnie myśleć o tym sezonie.Canaria musi wygrywać takie mecze jak ten jutrzejszy,w przeciwnym razie mogą zapomnieć o PO bo patrząc na składy innych ekip walka o miejsca będzie niezwykle zacięta.

Estudiantes - Gran Canaria 1.72
 
alex76 21

alex76

Użytkownik
Chciałbym tylko nadmienić, że Estudiantes jutro będzie bardzo osłabiony. Kilku graczy jest obecnie chorych, i z tego co pisał mi dziennikarz z Hiszpanii, włodarze Estudiantesu postulowali nawet o przesunięcie terminu spotkania, ale odmówiono. Kursy spadają cały czas. Rano było jeszcze ok. 2.20-2.40, a obecnie w granicach 1.50-1.70.
 
daspotta 0

daspotta

Użytkownik
Bwin wycofał mecz Estudiantesu ze swojej oferty. W drużynie z Madrytu panuje po prostu epidemia grypy i nie wiadomo ilu graczy będzie zdolnych do gry. Pod największym znakiem zapytania stoi występ Petara Popovica (13pkt i 27min przeciwko Valencii) i Javiera Beirana. Poza nimi jeszcze 4 graczy zmaga się z epidemią grypy. Faktycznie ACB odrzuciło prośbę o przesunięcie meczu. Sądze, że nawet abstra***ąc (wulgaryzm ... ???? )od problemów kadrowych gracze z Las Palmas powinni sobie poradzić dzisiaj wieczorem.

Estudiantes - Gran Canaria 2 @ 1,6 (8/10)



Drugi dzisiejszy mecz godny uwagi to Manresa - Unicaja Malaga. Widziałem poprzednie spotkanie zielonych z Fuenlabradą... Pierwsze trzy kwarty przespane, szalony pościg w Q4, ale za sprawą fenomenalnej gry Geralda Fitcha w efekcie jednak bolesna porażka u siebie. Piach w wykonaniu Omara Cooka. Oprócz wspomnianego zawodnika na dużo lepszą grę niż w pierwszym meczu stać Carlosa Jimenza. Nie jest to argument sam w sobie, ale w następnej kolejce Unicaja podejmuje u siebie Real Madryt a za tydzień w czwartek ciężki wyjazd Euroligowy do Belgradu. Jeśli zawodnicy z Malagi chcą myśleć poważnie o najbliższym sezonie muszą takie spotkania jak to dzisiejsz wygrywać. Oczywiście jedno to chcieć a drugie to móc. Manresa poprzednie wygranie spotkanie wyjazdowe wygrała, grając na bardzo wysokiej skuteczności. Sądzę, że dziś przeciwko lepszemu i agresywniej grającemu przeciwnikowi takiego wyniku nie powtórzą.

Manresa - Unicaja Malaga 2 @ 1,68 (7/10)
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik


Znakomicie rozpoczął sie ten sezon dla Fuenlabrady.Po kapitalnym meczu Fitcha jak i reszty ekipy zespół pokonał w wyjazdowym spotkaniu Malage.Dzisiaj z pewnością team Guila doda do swojego dorobku kolejne punkty.Fuenlabrada straciła kilku świetnych graczy m.in Valtersa ,Bueno czy mającego świetny poprzedni sezon Soula Blanco.Jednak mimo straty udało sie zakontraktować kilku graczy którzy w pełni wypełniają luke jaka została po poprzednikach.Sprowadzono Fitcha o którym w ostatnim czasie można pisać same superlatywy bo praktycznie już 2 sezon ten combo guard utrzymuje fantastyczną forme zostając po drodze najlepszym strzelcem ligi tureckiej.Oprócz niego udało sie do zespołu sciągnąć Berzinsa który zdaje sie że na łotwie odnalazł forme co zostało zauważone przez działaczy Alty.W tym sezonie w ekipie Guila zobaczymy też dobrze znanego z polskich parkietów Thomasa,byłych graczy Maccabi: Bursteina czy doświadczonego Batiste który swoją dominacje na tablicach zaprezentował już w meczu z Malaga notując 15zbiórek i dodając do tego 20pkt.Skład robi wrażenie i daje duże szanse na ponowną gre w PO.Rywal dzisiaj bardzo słaby.Murcia z poprzedniego sezonu zachowała Mossa i to jest jedyny plus na ten sezon.Stracili Deana,Barnesa i Thomasa o którym pisałem wcześniej.Pozyskano kilku graczy o których nawet nie bede pisał bo nie wzmocnili szczególne zespołu.

Alta Gestion Fuenlabrada(-6.5) - Club Baloncesto Murcia 1.70 Betgun 6/10 ✅
 
daspotta 0

daspotta

Użytkownik
nie wiadomo, to jest wirus ptasiej grypy, wiec póki sie chłopaki nie dokurują to grac nie będą, chyba że w maskach ; ) do rzeczy na prędkości typy z krótką analizą na jutro.



Unicaja - Real (-5pkt) 2 @ 1,88 ⛔

obiecałem sobie nie grac Unicajy bo w dwoch pierwszych kolejkach mnie zawiedli, ale może do trzech razy sztuka. Widać, kryzys klubu z Malagi jest poważniejszy niż się wydawało, porażki z Fuenlabradą i Manresą. Cook zupełnie bez formy, Freeland, który trzymał gre w pierwszym meczu z Manresą równiez ostatnio zagral znacznie ponizej swoich możliwości. Co by duzo nie mówić, tym razem przeciwnik z innej półki, Real, z pewnością zawiesi gospodarzom poprzeczkę bardzo wysoko i sądze że pewnie wygra to spotkanie. Nie sądze, żeby zła seria Malagi miała się skończyć w tym meczu.




Bilbao - Fuanlabrada 2 @ 3,15 ✅
Bilbao - Fuanlabrada (+6,5) 2 @ 1,88 ✅

Według buków zdecydowanym faworytem tego meczu są gospodarze. W poprzedniej kolejce ulegi Tau 85-76. Myślę, że kursy w tym meczu są mocno przesadzone i 3,15 na drużynę gości to ewidentne value. Oczywiście, liga jest w tym sezonie bardzo wyrównana i to spotkanie może zakończyć się absolutnie każdym wynikiem. Wierzę jednak w podtrzymanie genialnej formy Geralda Fitcha (Fuenlabrada, w dwóch ostatnich meczach odpowiedni 22 i 29 pkt) i sprawinie &quot;niespodzianki&quot; w postaci trzeciego zwycięstwa z rzędu drużyny z Madrytu. Moim zdaniem po takim kursie warto spróbować.
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
Takie handi na Real przy obecnej formie Malagi to prezent.Malaga gra potwornie słabo,nie ma zgrania i chemii.Po odejściu Kelatiego jest wyrazna pustka i zespół notuje najgorszy start od kilku lat.Real ekipe Michała zlekceważył stąd taka męczarnia w końcówce,jestem pewien że do tego spotkania podejdą już zupełnie inaczej.2 spotkania nie ruszam bo Bilbao jest silne u siebie i mają kim straszyć ale podobnie jak daspotta licze na niespodzianke ????
 
alex76 21

alex76

Użytkownik
Unicaja Malaga - Real Madryt (-4.5) 2 1.90 8/10 Unibet ⛔
Powody:
- Real dysponuje znacznie lepszym składem.
- Trenerem Realu jest Ettore Messina.
- Królewscy grają rewelacyjnie w obronie - śr. tracą tylko 61 oczek na mecz, co jest fantastycznym wynikiem.
- W ostatniej kolejce mieli słabszy dzień (gorsza skuteczność), ponadto grali z całkiem silnym Bilbao.
- Czas przełamać złą passę w Maladze - ostatnia wygrana Realu miała miejsce 27 marca 2005 roku.
- Reneses nie pokonał jeszcze Messiny. 2-krotnie przegrał gdy prowadził Barcelonę, z Kinderem Bolonia i również 2-krotnie gdy był I trenerem Joventutu, wówczas to górą było CSKA.
- Unicaja tego lata pozbyła się kilku naprawdę solidnych koszykarzy, sprowadziła słabszych.
- Zespół nie jest w formie na początku rozgrywek.
 
daspotta 0

daspotta

Użytkownik
Mecz Realu mógł sie skonczyc w inny sposób, ale w ostatniej minucie Malaga zagrała akcje za 5 punktów (trójka Printezisa i bezmyślny faul bez piłki Garbajosy) co przesądzilo o dogrywce :-?. Poza tym wspaniałe spotkanie, świetny Bullock. No i ta Fuenlabrada :-D
 
alex76 21

alex76

Użytkownik
Przyglądałem się jutrzejszym spotkaniom. I w sumie ciekawie wygląda pojedynek CB Murcii z Suzuki Manresą. Dlaczego? Gospodarze po raz kolejny zagrają bez Rogera Powella, którym miał być czołową postacią tej drużyny. Ponadto niepewny jest występ Tomasa Delininkaitisa, bowiem ma on problemy z okiem, i jeśli zagra to jedynie w specjalnych okularach. Goście jeśli się nie mylę bez Briana Cuswortha, który w pierwszej kolejce rzucił 14 oczek. Ale pomimo jego absencji Manresa poradziła sobie z Unicają. Murcia jest bez formy, gra słabo, aczkolwiek trener Moncho Fernandez zapowiada walkę. Trudno mi jednak wierzyć w jego słowa - nie udało mu się póki co poukładać zespołu, i nie liczyłbym na natychmiastową zmianę, tym bardziej, iż jest to trener stosunkowo młody (40 lat) i niedoświadczony. Manresa natomiast zdaniem obserwatorów gra bardzo fajnie w ataku - z polotem, skutecznie oraz z wielką ambicją. Będzie to pojedynek wyjazdowy, co na pewno utrudnia sprawę, ale kurs @ 2.20 na Manresę jest bardzo kuszący.
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik


Mimo ogromnych strat drużyna Ivanovica wypełnia narazie w 100% plan nakreślony przed sezonem.Wygrywają to co powinni wygrać bo z takim składem cięzko bedzie nawiązać walke z Barcą czy Realem.Nikt szczególnie narazie sie nie wyróznia,każdy dostaje swoja szanse i w pełni ją wykorzystuje.Dzisiaj zagrają z beniaminkiem który oprócz wymeczonego zwycięstwa z Valladolid gra słabo i jest moim faworytem do spadku.Co prawda mają w składzie m.in świetnego Austina czy dobrze znanego Stojica ale to za mało by nawiązać walke z Baskonią.Przed tygodniem zostali rozbicie przez Granade 103:71.Alicante to moim zdaniem ekipa zbliżona do Murcii z która ekipa Ivanovica nie miała największych problemów wygrywając spotkanie wyjazdowe 88:66.Wydaje mi sie że głebsza analiza nie ma sensu bo obie ekipy dzieli sporo zaczynając na składzie a kończac na doświadczeniu.

Cb Lucentum Alicante - Caja Laboral Baskonia(-5.5) 1.70 7/10 Betgun ✅
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
Przeglądam sobie oferte i odrazu rzuca mi sie w oczy mecz Gran Canarii.Kompletnie nie zgadzam sie z tym kursem.W zasadzie moge zacytować samego siebie(kilka postów wyżej) co sądze na temat Canarii.Valladolid to przeciętniak którego Canaria winna łykać na śniadanie.Nie sądze by podbudowani wygrana z wielka Barcelona mieli jakiekolwiek problemy w tym meczu.Jeszcze jedno spotkanie mi sie podoba.To mecz Estudiantes - Sevilla.Cajasol w 2pierwszych spotkaniach musiala uznać wyższość silniejszych od siebíe ekip.W 3 meczu trafili na świetnie dysponowanego Michała i przegrali pechowo po dogrywce.Teraz zagraja z Estudiantesem i w tym meczu upatruję pierwszych punktów dla ekipy Plazy.Sevilla ma spore możliwości nie tylko w osobie trenera ale i składowo prezentuja sie swietnie.Takie mecze powinní wygrywać i jutro jest doskonała okazja na przełamanie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom