>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Liga Hiszpańska 2012/2013

Status
Zamknięty.
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP

Początek rozgrywek: 29 września
Oficjalna strona ligi www.acb.com

Lista zespołów:

1 Asefa Estudiantes
2 Assignia Manresa
3 Blancos de Rueda Valladolid
4 Blusens Monbus
5 CAI Zaragoza
6 Caja Laboral
7 Cajasol
8 CB Canarias
9 FC Barcelona Regal
10 FIATC Joventut
11 Gescrap Bizkaia Bilbao Basket
12 Herbalife Gran Canaria
13 Lagun Aro GBC
14 Mad-Croc Fuenlabrada
15 Real Madrid
16 UCAM Murcia CB
17 Unicaja
18 Valencia Basket
Mistrz: FC Barcelona Regal
Wicemistrz: Real Madrid

Przed rozpoczęciem sezonu czeka nas jeszcze Supercopa Endesa.
Półfinały
FCB Regal - Valencia 22/09 godz 19:00
CAI Zaragoza- Real 22/09 godz 21:30
Finał
23/09 godz 19

W tym temacie będziemy dzielić się analizami z ligi ACB, Pucharu Hiszpanii oraz rozgrywek niższych lig. Zapraszam do dyskusji.
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
CAI Zaragoza - Real Madrid
Real 1.34 8/10 ✅✅✅ 64:72
Real(-7.5) 2.00 3/10
✅✅✅
Bwin
Przed nami Supercopa i finał łatwo przewidzieć.Ja sie skupie na tym drugim półfinale pomiedzy CAI a Realem Madryt.O Saragossie pisałem juz przy okazji spotkanie towarzyskiego z Malagą
Co innego Zaragoza która kolejny rok będzie ligowym średniakiem.W drużynie zmieniło sie niewiel poza odejściem Cabezasa,Wrighta i Hettsheimera.W zamian do klubu przyszli Rudez,Jones,Roll,Llompard.Skład w sam raz by bić sie o ósemke,nic więcej.Unicaja w dotychczasowych sparingach prezentowała sie dobrze.Skład jest prawie całkowicie nowy więc troche czasu zajmie aż sie zgrają.Tak czy siak Zaragoza nie jest dzisiaj godnym rywalem.Przegrywali dotychczas dużo i wysoko i nie sądze by dzisiaj było inaczej.
.Mecz z Malagą przegrali a wczoraj ulegli Obradoiro również wysoko.W dodatku problem ze zdrowiem ma Henk Norel.
Real jak zwykle mocny,za wiele nie kombinowali przez lato.Sklad opuścil m.in Velickovic który zupełnie sie nie sprawdził.Do odwiecznego rywala odszedł Tomic a Kyle Singer trafił do Pistons.Co kupili?Najważniejszym nabytkiem jest Rudy Fernandez,hiszpan zdecydował sie powrócić do rodziemgo kraju co jest in plus i dla klubu i dla ligi która zbiedniała nieco na ten sezon.Przyszedł też Draper który był ostoją Cedevity przez lata.Real połakomił sie też na Marcusa Slaughtera ktory był ważnym ogniwem Bamberga w poprzednim sezonie.Skąd taki kurs na handi aktualnie na Bwin?ano stąd że turniej jest rogrywany w Saragossie.Można też przypuszczać że buki myślą,że Real zagra najmniejszym nakładem sił będąc pewnym wygranej Barcy z Valencią i ewentualnego finału z wrogiem nr1.Po pierwsze ja sie nie boje o rozmiar wygranej ponieważ zdaje sobie sprawe jak słaba jest aktualnie Zaragoza.A po drugie nie byłbym taki pewny wygranej Barcy.Valencia po dokoptowaniu Kelatiego i Kesejla jest w stanie sie postawić przebudowanej barcelonie.Na dniach w klubie wylądował też Clay Tucker.Wracają do Realu,pake mają konkretną.Patrząc na głębie składu jak i indywidualności sezon może należeć do nich.Jeżeli zdrowie pozwoli i tego nie spieprzą mogą zneutralizować Barce w ACB.Zagrałem już grubo na czysty win którego jestem wręcz w 100% pewien,dodatkowo puszcze singla na handik ponieważ aktualnie bwin trzyma 2.00.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
kostuch 142

kostuch

Użytkownik
Osobiście typowanie turnieju raczej odpuszczę, choć kto wieczy własnie nie pokusze się o jakies handi na Real. Obecnie skład nieprzeszedł wielkich metamorfoz (w porównaniu np dogrupowych rywali Realu - Panathinaikosu) więc zwycięstwo z średnią Zaragozą powinno być bezproblemowe. Pablo Laso zna dokonale możliwościswoich zawodników i po ubiegłorocznym kiepskim sezonie koszykarze Realu pragną mocnego wejścia w sezon, co czyni ich faworytem turnieju o Supercopa.
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
Barcelona - Real
Real 2.30 3/10
✅✅✅ 84:95
Bwin
Olo - Bwin i Sportingbet dają 2.25 na Real jak coś
Dzięki
No i mamy finał Real - Barcelona co było do przewidzenia.Chwile grozy dostarczył przed momentem real gdyż handi było zagrożone a zdaje sobie sprawe że wiele osób zagrało ten typ.Oglądałem obydwa spotkania i powiem tak,nie sugerować sie wynikiem Realu.Pierwsze dwie kwarty to twarde warunki postawione przez Zaragoze i granie na 50% przez Madryt.Trzecia kwarta to już pokaz świetnej defensywy Realu i szybko zrobiło sie +20.Czwarta kwarta zaczeła sie dobrze ale widac było że zawodnicy myslą już o finale.Szybko wziety czas przez coacha który wyraznie wmawiał im że pozostały jeszcze 4minuty i trzeba sie obudzić.Niestety real stracił rytm i zrobiło sie niebezpiecznie gdy Rudez trafil trójke i było już tylko 7pkt.Nie wierze żeby jutro Real zagrał z taką nonszalancją.Barcelona dzisiaj miala kłopoty,już myślałem że bedziemy mieli finał z Valencią ale doświadczenie w końcówce i barca w finale.Ja już postanowiłem że tylko jak bedzie ciekawy kurs na Real gram na nich.Taki rywal jak dzisiaj z góry ustawił im w głowach mecz a to że wiedzieli już z kim jutro zagrają dodatkowo spowodowało więcej luzu w druzynie.Takie jest moje zdanie,ja wiem jak dużo znaczy dla nich wygrać z Barcą która w tym roku w końcu jest naprawde do ogrania.I jeszcze jedno,nie grał dzisiaj i prawdopodobnie nie zagra jutro Navarro.To już może być klucz do jutrzejszego spotkania.Jak tylko będą kursy to edytuje posta.Powodzenia
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Ja niestety nie oglądałem większości spotkania Realu ale jeśli wygrają rywalizację w polu 3 sekund to powinni odnieść zwycięstwo.
Barcelona grała większość spotkania bardzo przeciętnie i gdyby gracze Valencii się nie zagotowali w końcówce to pewnie by wygrali.Ale niestety sami napędzili przeciwnikowi grę (zwłaszcza pudła spod kosza). Obwód nic wielkiego nie pokazał,od czasu do czasu trafił ktoś za 3 ale to będzie za mało na finał. Valencia sporo punktów straciła po grze dwójkowej, i to raczej były błędy obrony niż świetne podania.
Kluczem do zwycięstwa Realu będzie obrona wysokich bo Tomic zdobył 12pkt w 16min a Jawai 11 w 18min
 
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Real zagrał bardzo dobry mecz,w świetnych momentach trafiał Fernandez i Carroll.Reszta zawodników też dorzuciła punkty i odnieśli pewne zwycięstwo 95-84.
Jedynie Jawai zagrał bardzo dobre spotkanie ale nie ustrzegł się kilku prostych błędów.
Liderzy Barcelony zagrali dużo poniżej swoich możliwości byli niewidoczni.
Póki do gry nie wróci Navarro Barcelona może mieć kłopoty z mocnymi przeciwnikami.
I mam jeszcze specjalne wyróżnienie dla Wallacea.Tak tragicznego zawodnika już dawno nie widziałem,1 mecz słabszy zawsze może się zdarzyć,ale wczoraj grał fatalnie i dzisiaj to samo.Dobrze,że go dobry humor nie opuszczał bo umiejętności już dawno to zrobiły.
Real jest w bardzo dobrej formie przed sezonem i mieli dosłownie kilka momentów słabszej gry.
Valencia też grała dobrą koszykówkę wczoraj ale pod koszem brakuje im kogoś nieco lepszego niż Lishchuk.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
Gran Canaria - Bilbao Basket(30.09)
Bilbao(-1.5) 1.90 4/10
⛔⛔⛔
Bet365

W pierwszej kolejce wzmocnionej drużynie basków odrazu przyjdzie sie zmierzyć z niewygodnym rywalem.Od zawsze ciężko sie gra na wyspach ale też wtedy kanarki dysponowały nieco większym budżetem i lepszą paczką.W tym roku Gran Canaria znowu nieco przeobrażona.Kilku graczy w tym nawet Savane który grał kilka lat w tej ekipie opuściło drużyne.Coach Martinez starał sie pozyskać doświadczonych graczy i niejako to uczynił ściągając do zespołu m.in Slokara czy Scheyera z Maccabi.Pozyskano też australijczyka Newley&#39;a z Valencii i Toolsona któy nie może sie na dobre zakorzenić w żadnym klubie.Kanarki nigdy nie miały nie wiadomo jak wypasionej paki,zawsze nadrabiali świetną dyspozycją we własnej hali.W tym roku wydaje mi sie że skład wystarczy na prowadzenie gry u seibie ze słabszymi ekipami i to wszystko.Na więcej ich niestety nie stać choć bardzo lubie tą drużyne.O baskach pisałem przy okazji sparingu z Lagun Aro
Katsikaris zrobił w tym roku małe wietrzenie kadry pozbywając sie czwórki czołowych graczy.Aaron Jackson wybral oferte CSKA,D&#39;or Fisher wzmocnił i tak już mocny kadrowo Donieck,Janis Blums wybrał Lietuvos a Banic Unics.Ciężko zastąpić tą czwórke i wobec kryzysu który sięgnął również ACB sklad będzie nieco słabszy od tego z poprzedniego sezonu.Skorzystano z zapaści w Sienie i ściągnięto doświadczonego Zizisa.Z LNB pozyskano kluczowego dla Lavallois w poprzednim sezonie Lamnta Hamiltona a z Nancy Moermana.W zastępstwie za Fishera przyszedł Rakovic a z Arisu przywedrował Verginis co raczej nie dziwi bo Katsikaris bardzo chetnie sięga po graczy z Grecjii.Wymieniłem najważniejsze transfery ale nie można zapomnieć jeszcze o przyjściu Pilepica i Dario Sarica z KK Zagrzeb.
Nie zdziwie sie jak Bilbao wyląduje w tym roku w pierwszej czwórce.Wobec słabszej niż co roku Caji Laboral realna wydaje sie top4.Co ciekawe Bilbao ostatnio ograło Caje w przekonywującym stylu.Podumowując kanarki zawsze będą grozne u siebie ale w tym roku Bilbao przeszło transformacje w role kandydata do czołówki i Katsikaris prowadzący trzeci rok tą drużyne wkońcu dopnie swego.Szereg wzmocnień jakie dokonali baskowie to za dużo na obecną forme ich rywala.Pierwsza kolejka powinna być udana.
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
FIATC Joventut - Lagun Aro
Joventut(-6) 1.94 4/10
✅✅✅ 89:73
Joventut 1.38 4/10 ✅✅✅
Pinnacle
Mecz na inauguracje tego sezonu pomiędzy Joventutem a Lagun Aro powinien nam dać odpowiedz na ile stać obie drużyny w tym sezonie.Z tego co obserwowałem przed sezonem to powolny rozwój Badalony.Pomału widać że ta ekipa sie rozkręca.Świetnie do drużyny wprowadził Manny Quezada który jak zdrowie pozwoli może byc małym objawieniem ligi.Dominikańczyk który swój debiut w hiszpani rozpoczął od gry w Leon zaliczył bardzo dobre występy w sparingach i będzie on mocnym punktem Badalony w tym sezonie.Z dobrej strony pokazał sie też były gracz Bonn Tony Gaffney.Zespół wzmocnił też Savane który ma kilka przegranych lat w kanarkach gdzie był bardzo ważną postacią.Joventut ma skład budowany typowo o walke w środku tabeli i takie mecze jak jutro muszą wygrywać tym bardziej że grają u siebie.Lagun Aro w tym sezonie posiada niższy budżet i to sie odbiło na drużynie.Udało im sie kupić Q.Woodsa ale wiadomo jak to z nim jest.Na ile bedzie zdrowy i czy nie wywinie jakiegoś numeru - te pytanie z pewnością chodzą po głowie trenera Alonso.Jak by tego było mało to krótko trwała radość z pozyskania Loftona.Kilka dni po Loftona w klubie już nie było,kontuzja.Zespół stara sie o pozyskanie Luthera Heada by zastąpić Loftona ale narazie o transferze cicho.Za dużo ten zespół stracił(Vidal,Panko,Lorant,Baron) by teraz liczyć na udany sezon.Woods nie jest regularny i jego pomoc to za mało.Wydaje mi sie wobec tych wszystkich problemów Lagun handik -6 jest do wzięcia i Badalona powinna to pokryć.Moge też śmiało polecić granie na win póki kurs jest w miare grywalny.
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
Asefa Estudiantes - Cb Canarias
Asefa(-6.5) 1.70 4/10
✅✅✅ 101:86
Betgun
Estudiantes zagra jutro z tegorocznym beniaminkiem i ma szanse na pozytywne otwarcie sezonu.Iberostar canaria bo o nich mowa w tym roku zagraja w ACB i będzie im z pewnością bardzo ciężko.Z takim składem jakim dysponują są z góry skazani na walke o przetrwanie w tej silnej lidze.Na tle innych klubów prezentują sie naprawde marnie.Zaledwie dwóch ogranych graczy pozyskano w lato.Saul Blanco i Sekulic... to tyle.Jak cofne sie 2 lata wstecz i przypomne sobie z jakim skladem Obradoiro startowali w ACB to naprawde ciężko widze Canarias w tym sezonie.Doświadczona i zawsze mocna u siebie ekipa Asefy straciła kilku graczy ale zachowano trzon.Pozyskano Lamonta Barnesa,superstrzelca Englisha i być może ciekawy talent w osobie Kyle&#39;a Kurica z Louisville.Estudiantes ma przewage pod każdym względem i taki kąsek na początek sezonu powinni połykać bez popity.Nie daje szans przyjezdnym i gram handik który nie jest wysoki.Wydaje mi sie że te +12 powinni zrobić a może pokusza sie o więcej.Zapomniałem dodać o sparingach... Estudiantes odwalił kawał dobrej roboty w to lato.Wypadli bardzo dobrze,dwa razy grali z Realem przegrali ale po bardzo wyrównanej walce.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Wielka Barcelona zaczyna sezon fatalnie i choć mecz z Valladolid się jeszcze nie skończył( 7:30 do końca a goście mają +3) to trzeba to stwierdzić.Porażka z Realem w superpucharze a teraz męki z Valladolid (ich wygrana stoi pod znakiem zapytania).Blaugrana gra dzisiaj dosyć szybki ale i także nieskuteczny basket o ile w pierwszej połowe jakoś to szło o tyle w drugiej grają fatalnie.Mnóstwo rzutów z pół dystansu i za 3 i spora większość z nich nie znajduje drogi do kosza.Valladolid swoją konsekwentną grą wyszedł z -17 na nawet +5 ! Barcelona bez Navarro to inna ekipa,swoją drogą w pierwszej połowie zaimponował mi Tomic,za czasów gry w Realu uważałem go za drewno) a tu 14 punktów w 20 minut w tym 2 czy 3 akcje 2+1,byłem w szoku ale w drugiej połowie wszystko powróciło do normy i gra słabo.
Aktualnie 65-59 dla gości i według mnie Barca już się z tego nie wybroni ;)
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
No ładnie pierwsza kolejka i już są jaja.Po pierwsze Barcelona która bez Navarro jest martwą barceloną.Nieech chłop zdrowieje bo marnie to widze.Sevila to kolejna niespodzianka,kto by sie spodziewał że nie dadzą rady u siebie Murcii.Bilbao jak to bilbao...pół meczu przespane a w końcówce kiedy już sie przebudzili wyszli na prowadzenie frajersko w swoim stylu oddają mecz.Ja już nie wiem bo to nie jest dla mnie normalne żeby od dobrych 6lat seryjnie dostawać w dupe na wyjazdach.Z kimkolwiek by grali zawsze coś nie zagra właśnie w meczach wyjazdowych.
Wściekły na Bilbao zagrałem jeszcze na koniec dnia drużyne Fernandeza.Grają u siebie ze słabiutką Manresa i parskne smiechem jak tego nie wygrają.Mają za sobą szereg udanych jak dla mnie transferów.Ciekaw jestem głównie co pokaże Buford gwiazda Ohio.Przyszedł też doświadcozny Pumprla z Nymburka.Nie jest to skłąd z wielkim nazwiskami ale za to bardziej rokuje na przyszłość niż poprzedni z Lasme w roli głównej.Manresa w tym roku bidna.Stracili Micaha,Gladyra i Doellmana.W zamian transfery dokonane latem rozczarowują.Widać że mają problem z kasą.Łatwy to powinien być kąsek dla Obradoiro i mam nadzieje że nie wywiną żadnego numeru.
Obradoiro - Manresa
Obradoiro(-4.5) 1.70 4/10
✅✅✅ 83:78
Betgun
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Real Madrid(-10p) - Unicaja 1 @ 1,98 | Pinnacle

Dziś o godzinie 19:00 w madryckiej hali będziemy świadkami inauguracji sezonu dla drużyn Realu i Unicaji. Nie mogę się doczekać na ten mecz i sadzę, że handi -10 na niekorzyść Realu jest bardzo możliwe do pokrycia. Real doskonale zaczął sezon od zwycięstwa Superpucharu gdzie w finale pokonał najgroźniejszego rywala i mistrza z poprzedniego sezonu Barcelonę. Unicaja to dopiero 9. drużyna poprzedniego sezonu i ekipa Realu z Fernandezem i Carrollem na czele powinna dać sobie spokojnie radę z tym handicapem. Warto zagrać moim zdaniem ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
Jeszcze nie tak dawno Valladolid sensacyjnie ograł Barcelone a już wczoraj musiał uznać wyższość Realu Madryt.Przegrali wysoko 75:100.A kto poprowadził Real do zwyciestwa? Rewelacyjny Nikola Mirotic,26pkt 10zb i 3przechwyty to dorobek wschodzącej gwiazdy.Dało to łacznie eval 46 co jest najlepszym wynikiem w ACB od 3lat i najlepszym wynikiem w Realu od 17lat.Oby pograł jak najdłużej w europie a najlepiej jakby wogóle jej nie opuszczał.
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik

W pierwszym meczu drugiej kolejki Real zdemolował ekipe Valladolid rzucając rywalowi 100pkt.Co czeka nas w pozostałych meczach?Będzie napewno ciekawie,wszyscy czekają na to co zrobi Barcelona.Będzie im z pewnością cholernie ciężko bo mimo porażki Bilbao z kanarkami ta drużyna odradza sie na własnym parkiecie.To tam zawsze grają najlepiej i jest wielka szans na to że ograją Barce której nie można skreślać bo zawsze może odpalić.Zapraszam do dyskusji ;)
CB Canarias - CAI Zaragoza
CAI Zaragoza 1.75 3/10
✅✅✅ 65:85
Bwin
Po bardzo dobrym meczu Zaragozy z Cają Laboral(88:75) przyjdzie im zmierzyć sie z beniaminkiem drużyną CB Canarias.Świetnie weszli w sezon gracze Zaragozy co może byc dla niektórych niespodzianką.Henk Norel rozegrał dobry mecz i wygląda na to że wraca powoli do zdrowia.Reszta drużyny dostosowała sie do poziomu Norela prezentując mądry i poukładany basket.Już w meczu z Realem pokazali sie z dobrej strony i może ten sezon nie będzie tak słaby jak przewidywałem.Jutro zagraja z beniaminkiem i nie widze innej możliwości niż dopisanie kolejnych punktów na konto drużyny Abosa.CB Canarias nie mieli nic do powiedzenia w starciu z Estudiantesem prezentując momentami szaloną koszykówke,zero obrony i jakiejkolwiek taktyki.Jedyne co im wyszło to seryjnie trafiane trójki ale to ze względu na spuszczenie z tonu przez Estudiantes w końcówce którego przewaga była już momentami bliska +30.Tak więc w tym spotkaniu faworyzuje drużyne Zaragozy ponieważ mają lepszą i poukładaną ekipę oraz doświadczenie ktorego rywalowi brakuje.Zaragoza musi wykorzystać tą szanse bo CB Canarias z pewnością będzie dostarczycielem punktów w tym sezonie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
K 195

kosmos111

Użytkownik
Takie coś ode mnie. W niedzielę o 12:30 Murcia podejmie w swojej hali Valencie. W obu zespołach przed sezonem zaszły całkiem spore zmiany.
Gospodarzy przed sezonem opuścił najlepszy strzelec Augustine, z ważniejszych nazwisk ubył też Sekulic czy Grimau (oczywiście nie Roger). W ich miejsce sprowadzono młodego Amerykanina Gattensa, doszedł Lewis, Kim Tillie czy znany z występów w Maladze Berni Rodriguez. Skład całkiem ciekawy, włodarze klubu na pewno marzą o awansie do rozgrywek posezonowych, jednak o to łatwo nie będzie.
W Valencii również zmiany, nie ma już De Colo i Clavera, którzy przenieśli swoje &quot;talenty&quot; za ocean, nie ma Kuksiksa, Ogilvego czy Caner-Medleya. Osłabienia całkiem spore, jednak kadra i tak wygląda solidnie. Z mistrza Euroligi sprowadzono Marko Keselja, doszedł Doellman, Kelati (który chyba jest kontuzjowany, z tego co pamiętam), do zespołu dołączył też utalentowany Czarnogórzec Dubljevic.
W pierwszej kolejce oba zespoły wygrały swoje spotkania. Valencia przejechała się po Fuenlabradzie 93-65, grając chyba pełną dostępną rotacją. Murcia zaś wygrała (dość zaskakująco, przynajmniej dla mnie) w Sevilli z Cajasol 93-77, głównie dzięki kosmicznej skuteczności (77% za 2pkt + 10 trójek!!).
W niedzielę spotkanie bezpośrednie, ktoś zaliczy pierwszą porażkę w sezonie. Mimo sporych ubytków faworytami są dla mnie goście, wciąż jest tam jednak doświadczona i zgrana grupa, z Rafą Martinezem, Faveranim, Pietrusem czy Lishchukiem na czele, nowi zawodnicy to też już znane nazwiska w Europie, więc jest kim grać, Perasovic musi to tylko poukładać. Poza tym nie chce mi się wierzyć, że Murcia znów tak odpali, taka skuteczność zdarza się raczej od święta.
H2h między zespołami jednostronne i też przemawia za gośćmi. Handi do przyjęcia, spróbować nie zaszkodzi.
UCAM Murcia - Valencia Basket
typ: Valencia Basket (-4.5) 77:78⛔⛔⛔
kurs - 1.85
bukmacher - williamhill

EDIT: Masakracja, że tak powiem. Bardzo słaba obrona Valencii, przeciętna gra w ataku (i trzymanie na siłe Ribasa na boisku), do tego bardzo dużo strat. Uczciwie przyznam, że nie doceniłem Murcii, która dziś zasługiwała na wygraną i sobie tylko znanym sposobem go przegrała (miała 75-68 i piłke z boku na 2min do końca). Ostatecznie wygrywają goście po game-winnerze Doellmana, ale spodziewałem się po nich dużo więcej (po 3q Murcia miała 74% za 2pkt!!). Cóż, czekamy na następną kolejkę
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
Unicaja Malaga - Joventut Badalona
Unicaja(-6.5) 1.70 4/10
⛔⛔⛔ 73:71
Betgun
Miałem okazje pisać zarówno o jednych i drugich.O Badalonie ostatnio przy okazji spotkania z Lagun Aro gdzie bez problemu uporali sie z dużo słabszym rywalem.Odniosłem sie do Quezady który już w soim pierwszym spotkaniu zaliczył świetny występ pokazując swoje możliwości.Wszystko pieknie ale to nie starczy na Malage.Malaga mimo przegranej w Madrycie zaimponowała nie tylko mi swoją grą.Już pisałem o tym jak mocny mają team i jutro nie powinno być większych problemów z wygraniem.Gram odrazu na handik który jest odpowiednio ustawiony.Malaga będzie chciała jak najlepiej zaprezentować sie przed własną widownią i pokazać jaka moc w nich drzemie.Biorąc jeszcze pod uwage słabą zazwyczaj gre Badalony na wyjazdach jest pewny tego typu.Za mocny rywal jutro przed nimi.
No i mamy niespodzianke.... mozna powiedzieć że jestem w małym szoku.
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
Lagun Aro - Asefa Estudiantes
Asefa Estudiantes(+4.5) 1.90 3/10
✅✅✅ 71:83
Betgun
Ponownie stane po stronie Asefy,po szybkim i ciekawym meczu wygrali swoje pierwsze spotkanie z CB Canaria prezentując szybką i urozmaiconą koszykówke.Obwód mają potężny bo oprócz Carla swoje rzuci teZ Granger i ten młody Kuric o którym juz pisalem.Z bardzo dobrej storny pokazał sie też Kirksay notując double double.Lagun Aro poza kilkoma akcjami Woodsa z Ibekwe nie zaprezentowali nic co przykuło by moją uwage.Słaby team z jednym dobrym strzelcem który musi mieć swój dzień.Wszystko możliwe,że chimeryczny Q zagra dzisiaj już poniżej swoich możliwości choć nie kwestionuje tego że łatwość zdobywania punktów ma ogromną.Nie ma tam kogoś kto mógłby wspomóc Woodsa.Tracąc Andiego Panko i Jimmy Barona ten zespół stracił naprawde sporo.I tak jak pisałem wcześniej jeśli nie przyjdzie nikt do pomocy to nawet powalczą o uniknięcie spadku.Asefa ma o wiele więcej opcji w ataku,do tego siła rażenia na obwodzie jest ogromna co już pokazali w pierwszym spotkaniu.Kursy lecą w dół,buki po czasie zaczynają kumać o co chodzi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik

Druga kolejka za nami i druga porażka Barcelony.Nie powiem nic ciekawego na temat spotkania bo nie oglądałem,dopiero jutro zasiąde i zobacze głownie pod kątem gry Bilbao.Z tego co widziałem zagrał Navarro ale tylko 9minut,zdobył 2pkt.Z pozostalych spotkań ponownie zaskoczyly mnie kanarki wygrywając cięzko wyjazd.Z dobrej strony pokazała sie również Badalona która co prawda przegrała minimalnie z Malagą ale mało brakowało a sprawili by niespodzianke.Caja na luzie wygrywa mecz u siebie,Maciek(14pkt) wraz z Olesonem i Nocionim liderami drużyny.Druga wygrana Blusens i Estudiantesu i będzie jeszcze ciekawiej za tydzień. ;)
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
Lagun Aro - Bizkaia Bilbao
Bilbao 1.75 4/10
✅✅✅ 65:72
Bwin
Moje drugie podejście do Katsikarisa w meczu wyjazdowym.Po wspanialej wygranej nad Barceloną która mimo,że przegrała nie zagrała zle przyjdzie im zagrać z Lagun Aro.Ekipa Pascuala do przerwy prowadzona przez Huertasa ktory konsekwentnie dokarmiał Tomica wygrywała i grała naprawde dobrze.Jednak już w IIIQ pobudzeni baskowie pogonili robiacą coraz więcej błedów barcelone.Z dobrej strony pokazał sie Moermann,jego trójki pozwoliły szybko wyrobić przewage która trzymali do końca spotkania.Silny zespól ma Katsikaris,naprawde bogactwo na każdej pozycji szczególnie obwód mi imponuje.Uwielbiam oglądać jak Mumbru sypie trójkami z widelcem w oczach.Świetnie w drugiej połowie zagrał też Zisis który brał na siebie ciężar w ważnych momentach wymuszając ważne faule gdzie miał aż 10wolnych i wszystkie wykorzystał.Barcelona mogła jeszcze wygrać to spotkanie,kto wie co by było gdyby Jasikevicius rzucił te dwie kapitalne trójki kilka sekund wcześniej.Jeśli ktoś nie widział polecam zobaczyć.Dwa niewiarygodne rzuty doświadczonego litwina.
W tym spotkaniu już nie ma opcji by fatum wyjazdowe tej drużyny wzięło góre.Przeciwko Lagun grałem już dwa razy,dwa razy szczęśliwie.Ta drużyna poza grą Woodsa wygląda naprawde marnie.Nie wiem co będzie dalej z nimi ale nie wygląda to zbyt dobrze.Mają już 0:2 a taka Sevilla która ma ten sam bilans napewno sie rozkręci.Manresa też zrobiła na mnie o wiele większe wrażenie.Nic innego nie pozostaje jak kolejny raz zaufać i zagrać na Bilbao.To jest zdecydowanie bet kolejki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom