>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Liga Europejska 2015 (kobiety i mężczyźni)

Status
Zamknięty.
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Venno (podstawowy atakujący), Kreek (podstawowy środkowy), Jukhami (raczej podstawowy przyjmujący) w ogóle nie są zgłoszeni na to spotkanie.
Więc nie zagrają w meczu z Dania w ogóle.
Inna sprawa, że Estonia jest bardzo blisko awansu do turnieju finałowego.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Mężczyźni
Izrael - Polska
Wczoraj wygrana Polski w pięciu setach. Trochę jednak zaskoczenie, bo Izrael wcale w tych wygranych setach nie grał jakoś wybitnie (zwłaszcza słabo w trzecim secie zagrali, a i tak pewnie wygrali).
Izraelowi brakuje skuteczności na skrzydłach, srodek calkiem dobrze wyglada. Po stronie Polaków wczoraj świetnie środkowi. Dobrze też Boladz i Śliwka. Znacznie poniżej możliwości Bednorz i trochę dziwne, że na dłużej nie zmienił go Ferens.
Dzisiaj mogą być jakieś zmiany. Może pogra Pająk, może Grzechnik. Miał grać Boladz, ale już wczoraj zmienił dosyć szybko Romacia, więc ciężko powiedzieć czy dzisiaj zagra.
Tak czy inaczej powtarzam swoje wczorajsze typy.
Dlaczego? Izrael jest przecietny. Polacy w takim zestawieniu to tez nie jest nic specjalnego, ale maja jakiś potencjał, którego chyba do tej pory jeszcze nie widzieliśmy (nie ma się co dziwić, bo to tylko zaplecze kadry, taki trochę sztuczny twór).
Kursy całkiem dobre jak dla mnie, więc powtarzam.
Typy:
Polska @ 1.40 Bet365 ✅
Polska -1.5 seta @ 1.83 Bet65 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
clyydee 79

clyydee

Użytkownik
Mężczyźni
Macedonia - Austria 1 Handicap -1.5 seta @ 1.60 Unibet ✅ 3:0
Macedonia po ewentualnym zwycięstwie za 3 pkt będzie wyprzedzać Polskę w tabeli (w tej chwili jest to przewaga 1 pkt, a patrząc na wczorajszą grę Izraela z Polską nie spodziewam się dzisiaj ich zwycięstwa za 3 pkt), a szansę na to mają dużą. Gracze Macedonii mierzyć się będą z Austrią, która wygrała jedynie 2 z 7 spotkań (z Izraelem), czyli niezbyt wymagającym przeciwnikiem. Dzisiaj odbyło się ich pierwsze starcie i Macedonia wygrała 3:0 (w setach 25:18, 25:17 i 26:24), czyli bardzo pewnie, jak widać tylko w 3 secie mieli lekkie problemy. Jutro rewanż i wydaje mi się, że będzie podobnie, nie widzę w tym meczu, żeby Austria wygrała bądź doprowadziła do tie breaka, jak dla mnie warto spróbować zagrać -1.5 seta na Macedonię, myślę, że kurs spadnie, dlatego gram już teraz.
 
kamil1989 963

kamil1989

Użytkownik
Mężczyźni
Macedonia - Austria 1 Handicap -1.5 seta @ 1.60 Unibet
Macedonia po ewentualnym zwycięstwie za 3 pkt będzie wyprzedzać Polskę w tabeli (w tej chwili jest to przewaga 1 pkt, a patrząc na wczorajszą grę Izraela z Polską nie spodziewam się dzisiaj ich zwycięstwa za 3 pkt), a szansę na to mają dużą. Gracze Macedonii mierzyć się będą z Austrią, która wygrała jedynie 2 z 7 spotkań (z Izraelem), czyli niezbyt wymagającym przeciwnikiem. Dzisiaj odbyło się ich pierwsze starcie i Macedonia wygrała 3:0 (w setach 25:18, 25:17 i 26:24), czyli bardzo pewnie, jak widać tylko w 3 secie mieli lekkie problemy. Jutro rewanż i wydaje mi się, że będzie podobnie, nie widzę w tym meczu, żeby Austria wygrała bądź doprowadziła do tie breaka, jak dla mnie warto spróbować zagrać -1.5 seta na Macedonię, myślę, że kurs spadnie, dlatego gram już teraz.
Dzisiejszy mecz Austriakom ewidentnie nie wyszedł i moim zdaniem to nie jest dobry pomysł granie na Macedonię. Nie grają w tej edycji LE nic specjalnego, potrafili nawet ostatnio przegrać ze słabymi Duńczykami u siebie 2-3. Austriacy w meczach z Polską i Estonią pokazali się z niezłej strony i granie na Macedonię po takim kursie i jeszcze z handi -1,5 jest zupełnie nieopłacalne.
Popieram za to granie na Polaków -1,5 seta ✅ @ 1,83 w bet365 oraz Dania +2,5 seta ✅ @ 2,20 bet365. Estończycy mają już awans i sporo zmian w składzie, na dobrą sprawę jest to Estonia B. Do składu Danii wrócił Knudsen który grał wczoraj tylko 3 seta i zrobił tam sporą różnicę (przegrali tylko 23-25). Mam nadzieję, że dzisiaj zagra dłużej a i jego koledzy zagrają dzisiaj lepiej. Lekko próbuję też wygraną Danii 7,50 ⛔ bet365
 
R 3

robbob

Użytkownik
Skład reprezentacji Polski na dwumecz Ligi Europejskiej kobiet w Kaliszu:

Rozgrywające: Paulina Bałdyga (Pałac Bydgoszcz), Ewelina Tobiasz (Budowlani Łódź)
Atakujące: Ewa Bimkiewicz (RSMS Police), Magdalena Wawrzyniak (Igor Gorgonzola Novara)
Środkowe: Kamila Ganszczyk (Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza), Kornelia Moskwa (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Joanna Pacak (SK bank Legionovia Legionowo)
Przyjmujące: Monika Bociek (SK bank Legionovia Legionowo), Martyna Grajber (Budowlani Łódź), Julia Twardowska (Budowlani Łódź), Olivia Różański (SMS PZPS Szczyrk)


Dla mnie ten skład to nieporozumienie. W poprzednim sezonie zdecydowanie mocniejsza ekipa miała problemy z Greczynkami, które nie mają rezerw, więc przyjadą do Kalisza w najmocniejszym składzie. Kursy na Grecję +/- 3,00. Dla mnie sprawa warta ryzyka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Skład reprezentacji Polski na dwumecz Ligi Europejskiej kobiet w Kaliszu:
Rozgrywające: Paulina Bałdyga (Pałac Bydgoszcz), Ewelina Tobiasz (Budowlani Łódź)
Atakujące: Ewa Bimkiewicz (RSMS Police), Magdalena Wawrzyniak (Igor Gorgonzola Novara)
Środkowe: Kamila Ganszczyk (Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza), Kornelia Moskwa (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Joanna Pacak (SK bank Legionovia Legionowo)
Przyjmujące: Monika Bociek (SK bank Legionovia Legionowo), Martyna Grajber (Budowlani Łódź), Julia Twardowska (Budowlani Łódź), Olivia Różański (SMS PZPS Szczyrk)

Dla mnie ten skład to nieporozumienie. W poprzednim sezonie zdecydowanie mocniejsza ekipa miała problemy z Greczynkami, które nie mają rezerw, więc przyjadą do Kalisza w najmocniejszym składzie. Kursy na Grecję +/- 3,00. Dla mnie sprawa warta ryzyka.
Grecja do Polski przyleciała m.in. bez atakującej Kiosi, środkowej Lamprinidou i rozgrywającej Papafotiou. Zawodniczki ważne, bo i najstarsze w kadrze, a wiadomo, że warto mieć doświadczone siatkarki w młodej kadrze. Na ataku dobrą zmianę powinna dać Vasilantonaki, rozgrywające grywały ostatnio na zmianę (w tym i poprzednim roku).
U Polek zdecydowanie najlepiej wygląda środek siatki. Co do samego meczu to może się sporo wydarzyć, w LE w końcu to normalne. Ja mam zagrane Greczynki, bo jest po prostu value. Jak dziś przegrają to na rewanżowe spotkanie zapewne powtórzę typ.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Mężczyźni

Polska - Macedonia
Wszystko rozstrzygnięte w kwestii awansu, ale trzeba jeszcze dograc fazę grupowa do końca.
Polacy zagrają w finałowym turnieju jako gospodarze. Macedonia w Final Four nie zagra.
Skład Polaków taki jak w poprzedni weekend. Zaszła tylko jedna zmiana. Srodkowy Marcyniak zastąpił przyjmującego Aleksandra Sliwke.
Macedończycy w najsilniejszym zestawieniu.
Co do Polaków.
Grają w LE przeciętnie. Sporo przestojow w ich wykonaniu, widać że poszczególni zawodnicy nie grają na miarę swojego potencjału. W sumie nie ma co się dziwić, bo kadrą B to jednak sztuczny twór. Sporo zmian w składzie, momentami dziwne prowadzenie zespołu przez trenera Kowala. To wszystko nie sprzyja dobrej grze. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że Polacy mieli zapewniony awans do Final Four i szczyt formy jest przygotowywany pod ten turniej.
Ostatnio znowu na ataku grał w jednym meczu Bednorz. Różnych opcji próbuje Kowal, bo Romac gra strasznie słabo ten sezon reprezentacyjny. Tylko trzech przyjmujących w składzie, więc można się domyślić, że Bednorz wróci na swoją nominalną pozycję. Zacznie pewnie Buchowski na przyjęciu, bo para Bednorz-Ferens w przyjęciu sobie może nie poradzić.
Macedończycy to nic specjalnego. Grają dosyć prostą, taka trochę surową siatkówkę. Jest Nikola Gjorgiev, jest też Jovica Simovski. Obaj to kluczowi zawodnicy w tej reprezentacji.
Trener Macedonii dalej kontynuuje swoja wizję z Gjorgievem na przyjęciu i Simovskim na ataku. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że Gjorgiev to świetny atakujący i jest zwyczajnie lepszym zawodnikiem od Simovskiego. Z drugiej strony nie ma co się dziwić, że trener tak zdecydował, bo momentalnie rośnie siła w ofensywie, kiedy na parkiecie jednocześnie przebywają Gjorgiev i Simovski.
Polacy są faworytami, grają u siebie, Macedonia o nic już nie gra.
Wydaje mi się, że stać Macedonię na walkę. Zwłaszcza, że Polacy jak do tej pory naprawdę nie zagrali jakiegoś meczu na miarę możliwości, a przecież rywale z najwyższej półki nie są.
Chcialem grać over 3.5 seta, ale nie widziałem nigdzie w ofercie (albo słabo szukalem). Dlatego lekko w stronę Macedończyków.
Nie ma co szalec ze stawkami, bo tak jak pisalem jest to mecz &quot;o nic&quot;, więc zespoły mogą podejść bardziej treningowo, przygotowawcze.
Poprzedni weekend bardzo udany w wykonaniu Macedończyków. Przed własną publicznością nie stracili nawet seta w dwóch spotkaniach z Austria. Jeżeli zagrają na takim poziomie to spokojnie mogą powalczyc nawet o zwycięstwo.
Typ:
Macedonia +1.5 seta @ 2.00 Unibet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
yam 93

yam

Użytkownik
Nie ma co szalec ze stawkami, bo tak jak pisalem jest to mecz &quot;o nic&quot;, więc zespoły mogą podejść bardziej treningowo, przygotowawcze.
Macedonia wciaz gra o awans - 2 wygrane z naszymi przy 2 wtopach Grekow bez punktu ze Slowenia i awansuje &#39;Macka&#39; jako lepsze drugie miejsce.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Macedonia wciaz gra o awans - 2 wygrane z naszymi przy 2 wtopach Grekow bez punktu ze Slowenia i awansuje &#39;Macka&#39; jako lepsze drugie miejsce.
Za bardzo uwierzyłem w artykuły o tym, że znamy wszystkich uczestników turnieju finałowego.
Faktycznie wychodzi na to, że Macedonia ma jeszcze szanse na awans kosztem Grecji.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Mężczyźni
Polska - Macedonia
Wczoraj wygrana Macedonii w pięciu setach. Mecz strasznie nierówny, szarpany.
Polacy grają naprawdę przeciętnie. Rozumiem, że maja zapewniony awans do Final Four, ale powinno to wyglądać znacznie lepiej, a postępów z meczu na mecz jakoś nie widac.
Słabo wypadł Buchowski, zwłaszcza w ataku. W przyjęciu też bez szału (tak wizualnie), ale z drugiej strony nie ma co się dziwić jak obok ma Bednorza albo Ferensa, od których piłka odbija się jak od ławki w parku.
Naprawdę dobrze wyglądali środkowi, zwłaszcza przy tych mało mobilnych rywalach.
Warto zwrócić uwagę na mnóstwo błędów własnych. 26 popsutych zagrywek i aż 17 błędów w ataku. Nie wiem czy trzeba aż tak ryzykować zagrywka grając z Macedonia. Przyjmują słabo, nie grają jakoś szybko i kombinacyjna przy dobrym przyjęciu, więc to było dla mnie niezrozumiałe.
Macedończycy maja sporo mankamentów, których jednak na dłuższa metę Polacy nie potrafili wczoraj wykorzystać. Pierwszą rzecz to słabe przyjęcie, o czym pisalem wyżej. Kolejna rzecz to jednak czytelne rozegranie. Simovski i Gjorgiev to kluczowe postacie i wiadomo, że zwłaszcza w kluczowych momentach (a przecież wczoraj było sporo wyrównanych końcówek) piłki będą posylane do nich. Brakuje w tej drużynie trzeciego skrzydłowego na poziomie.
Zagrywke maja mocno przeciętna (oprócz Simovskiego i Gjorgiev), dodatkowo Gjorgiev wczoraj kiepsko zagrywal, a i tak Polacy mieli sporo problemów z przyjęciem.
Jednak wychodzi na to, że yam ma rację i tutaj szacunek dla niego, że zauważył.
Dziwne to wszystko, bo wczoraj podczas transmisji komentatorzy równiez mówili, że skład finału jest już znany.
Macedonia ma szansę na awans. Słowenia z Grecja grają dopiero o 20:00, więc Macedonia po prostu swój mecz musi wygrać (najlepiej za 3 punkty).
Determinacja po stronie Macedonii. Może Kowal zastosuje jakieś zmiany, co trochę jednak nie pomaga w utrzymaniu równego i wysokiego poziomu.
Macedonia jako zespół jest naprawdę mocno przeciętna. Z drugiej strony ma indywidualności, które potrafią w najważniejszych momentach wziąć ciężar gry na swoje barki, a tego u Polaków trochę brakuje.
Lekko, bo słaby strasznie poziom tych rozgrywek.
Typy:
Macedonia +1.5 seta @ 1.80 Pinnacle ✅
Macedonia @ 2.58 MarathonBet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
damianho91 82

damianho91

Użytkownik
po tej kadrze widać jaki ma fach Kowal i jakie mamy szczęście że nie dali mu kadry A, oglądałem kilka ich meczów i aż źle się robi po tym co sobą &#39;reprezentują&#39;

poziom kadry żeńskiej z LE, trzeba korzystać na kursach i cisnąć ile można w F4 bo tutaj nie ma żadnych postępów
 
T 13,8K

tadzin

Użytkownik
po tej kadrze widać jaki ma fach Kowal i jakie mamy szczęście że nie dali mu kadry A, oglądałem kilka ich meczów i aż źle się robi po tym co sobą &#39;reprezentują&#39;
co ma niby Kowal z tym wposlnego ? dwoch najlepszych przyjmujacych mlodego pokolenia Sliwka/Szalpuk, zostaje Bednorz/Buchowski (ktory na dodatek koncowke sezonu ligowego mial kontuzje i byl po dluzszej przerwie)/Ferens czyli szrot i masa przecietnosci (niby z Bednorza jeszcze moze cos byc, ale na razie sie nie zapowiada). Do tego Boladz aka napierdalaacz przed siebie, ktory wiekszosc sezonu spedzil na lawce bo bym zwyczajnie o wiele slabszy od Oivannena. +W takim skladzie graja pierwszyz raz, wiec co niby do kurwy nedzy Kowal ma tu zrobuic ? Mial na tych smiesnzych Igrzyskach w Baku Sliwke/Szalpuka i paru z 1st skaldu to i dojechali calkiem daleko. Tutaj ma samych mlokosow ktorzy pierwszy raz ze soba graja, a naprzeciwko ekipy ktroe sa zgrane i graja od wielu lat w LE i maja niektorych zawodnikow 2 klasy lepszych (jak chocby MAcedonczyk Nikola Giorgiev ktory bije kazdego naszego na glowe dwa razy). Jeden lider + paru przecietniakow i wystarczy na win.
Zreszta co ja sie produkuje na jakiegos parapeta co pojecie ma zerowe o czymkolwiek, na cjuj czas marnuje nie mam pojecia ????

e
a juz wiem po co, bo inni przecyztaja te kosmiczne debilizmy i jeszcze w nie uwierza jaki to kowal jest zjebvany i chujowy etc ???? w koncu gra niesamowitymi zawodnikami rpzeciko samym slabeuszom. a to ze w tej kadrze aktualnei nikt przyjmowac nie umie lacznie z libero wojtaszkiem ktory umie tylko bronic to juz inna sprawa
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
wazowski 1

wazowski

Użytkownik
Słowenia vs Grecja 1 @ 1,33 Bet365
We wczorajszym spotkaniu górą byli gospodarze 3:1. Znakomicie zagrał Tine Urnaut (23 pkt) i nie wiele gorzej od niego Gasparini (13 pkt - 63% w ataku). Słoweńcy od początku LE pokazują się z bardzo dobrej strony, wygrywając wszystkie 9 meczy. Dodatkowo grają u siebie i przed własną publicznością będą chcieli zakończyć zmagania grupowe zwycięstwem.

Białoruś vs Turcja 2 @ 1,90 Bet365
We wczorajszym spotkaniu górą byli goście z Turcji, którzy w tie-breaku pokonali zespół z Białorusi. Dwa ostatnie sety był to pokaz siły tureckich siatkarzy, którzy zmiażdżyli przeciwników. W dzisiejszym spotkaniu spodziewam się dużo lepszej gry gości od początku.
 
K 1K

komandos5

Użytkownik
hmmm ... a czasem trener przy pewnym awansie z 1 miejsca nie da odpocząć swoim podstawowym zawodnikom ? Grecy natomiast mecz o awans do finału czterech w Wałbrzychu tylko wygrana daje im awans ....
Teraz doczytałem Twoje wypociny na temat drugiego typu , wczoraj u Bialorusinów nie grał najskuteczniejszy zawodnik Radziuk mimo , że był w składzie co nie wyklucza , że dziś nie zagra . Poza tym piszesz o dużej przewadze w 4 i 5 secie. Równie dobrze można napisać że Bialorusini po pechowo przegranym 2secie w 3 zdeklasowali swoich przeciwników po czym ich zlekceważyli i przegrali 4 set wysoko , a piąty był tylko i wyłącznie skutkiem tego zlekceważenia i brakiem powrotu do meczu ....
 
wazowski 1

wazowski

Użytkownik
hmmm ... a czasem trener przy pewnym awansie z 1 miejsca nie da odpocząć swoim podstawowym zawodnikom ? Grecy natomiast mecz o awans do finału czterech w Wałbrzychu tylko wygrana daje im awans ....
Teraz doczytałem Twoje wypociny na temat drugiego typu , wczoraj u Bialorusinów nie grał najskuteczniejszy zawodnik Radziuk mimo , że był w składzie co nie wyklucza , że dziś nie zagra . Poza tym piszesz o dużej przewadze w 4 i 5 secie. Równie dobrze można napisać że Bialorusini po pechowo przegranym 2secie w 3 zdeklasowali swoich przeciwników po czym ich zlekceważyli i przegrali 4 set wysoko , a piąty był tylko i wyłącznie skutkiem tego zlekceważenia i brakiem powrotu do meczu ....
Zgadza się i tak jak napisałeś Radziuk dzisiaj zagrał i to bardzo dobrze (20 pkt). Jednak jak dla mnie Turcja jest lepszym zespołem, nawet w tym składzie. Nie ulega wątpliwości, że były to mecze o pietruszkę dlatego też zabrakło może motywacji drużynie gości.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
po tej kadrze widać jaki ma fach Kowal i jakie mamy szczęście że nie dali mu kadry A, oglądałem kilka ich meczów i aż źle się robi po tym co sobą &#39;reprezentują&#39;


poziom kadry żeńskiej z LE, trzeba korzystać na kursach i cisnąć ile można w F4 bo tutaj nie ma żadnych postępów
Według mnie jest to jednak trochę niesprawiedliwa ocena Andrzeja Kowala.
Będzie trochę długo, więc jak ktoś nie chce to niech nie czyta.

Zacznijmy od tego, że obecnie jest to pomieszanie kadry B z kadrą C. Czyli jednak trochę zbieranina, która raczej w przyszłości w takim zestawieniu grać nie będzie albo będzie bardzo rzadko.
Pierwszą imprezą były Igrzyska Europejskie. 4 miejsce, wynik chyba optymalny, bo Niemcy, Bułgarzy i Rosjanie byli zwyczajnie mocniejsci. Wynik przyzwoity, ale gra pozostawiała wiele do życzenia i tutaj jest jednak lekki zarzut w kierunku Kowala. Mogło, a nawet powinno wyglądać to lepiej. Męczarnie z Francuzami, Turkami i Serbami zakończone zwycięstwami po pięciu setach. A przecież w tych zespołach zbyt wielu zawodnikow na takim dobrym poziomie nie bylo, u Francuzów najlepszy Clevenot, u Turków Subasi, a u Serbów Cupkovic.
Wyjściowe ustawienie Polaków w Baku to: Woicki, Konarski, Kosok, Dryja, Szalpuk, Śliwka i Wojtaszek (libero). W spotkaniach z Macedonią, które jednak rzutują na ocenę Polaków wyjściowe ustawienie wyglądało tak: Kędzierski, Bołądź, Nowakowski, Dryja, Bednorz, Buchowski i Wojtaszek (libero). Wojtaszek i Dryja grali w Baku sporo, Kędzierski też trochę pograł, bo slabiutko grał Woicki. A gdzie reszta?

Nie da się ukryć, że taki Buchowski, Ferens, Romać, Bołądź, Pająk, Grzechnik, Dryja czy Nowakowski to nie są zawodnicy, którzy w przyszłości będą stanowić o siłę reprezentacji Polski. Z tej grupy Nowakowski ma możliwości, ale musiałby ruszyć w końcu z miejsca i być ważną postacią w swoim klubie. Bednorz, Kędzierski, Wojtaszek, Włodarczyk, Filip, Szalpuk, Śliwka maja na to znacznie większe szanse.
Tak więc cała ta reprezentacja to nie są jakieś wielkie talenty, a w większości solidni ligowcy i właśnie dlatego grają w Lidze Europejskiej.

Rok temu w Lidze Europejskiej grał skład: Kędzierski, Stępień, Kaczyński, Bołądź, Muzaj, Filip, Stolc, Wachnik, Dryja, Nowakowski, Hain, Żurek (libero).
Jak widać ten skład sporo się zmienił i też ciężko, żeby gra takiej zbieraniny wyglądała jakoś szczególnie dobrze. Zwłaszcza z solidnymi zespołami jak Estonia czy Macedonia, które w takim zestawieniu personalnym grają od kilku dobrych lat.

Inna sprawą jest sens i priorytety takiej reprezentacji. Na pewno jest to fajne miejsce dla zawodników, których wymieniłem wyżej jak Kędzierski czy Nowakowski, którzy w klubach nie byli wiodącymi postaciami, a którzy maja jakieś tam papiery na granie. Nie rozumiem jednak trochę Kowala i tego &quot;budowania formy na FF w Wałbrzychu&quot;. Wiadomo, że turniej finałowy jest w Polsce i mamy zapewniony udział. Wiadomo też, że zawodnicy byli na różnym etapie. Niektórzy prosto z wakacji jak Włodarczyk (grał w kilku spotkaniach) czy Bołądź. Inni po IE, w których sporo grali jak Dryja czy Wojtaszek. Bednorz na przykład był z pierwszą reprezentacją przez pewien czas w Lidze Światowej (inna sprawa, że chyba nawet nie pojawił się na parkiecie). To tez w tym wszystkim nie pomaga.
Do mnie jednak ten argument o przygotowywaniu się do turnieju finałowego zupełnie nie trafia. Jeżeli nawet Polacy dobrze wypadna w Wałbrzychu (raczej nie) to co z tego wyniknie? W fazie grupowej Polacy zagrali z 7 słabych spotkań na 10. Nie tak to powinno wyglądać.
To jest według mnie główny zarzut do Kowala. W przeciągu tych 10 spotkań gra Polaków powinna wyglądać coraz lepiej, a według mnie wyglądała coraz gorzej. Może ostatnio (przed meczami z Macedonią) były jakieś cięższe treningi, ale to nie tłumaczy wszystkiego. Zwłaszcza organizacji gry (strasznie szarpana jest gra Polaków), braku woli walki czy braku lidera w tej grupie. Tak się w siatkówkę grać nie da. To tylko kadra B, ale na przykład nie wiem czym charakteryzuje się gra tej drużyny, nie widx schematów. Nie ma zawodnika, który w trudnym momencie weźmie ciężar gry na swoje barki.
Nie tak to wszystko według mnie powinno wyglądać.

Trochę długi wywód, ale tak mnie naszło, bo widziałem jednak sporo spotkań tej drużyny w tegorocznej LE i jakoś nie szczególnie podoba mi się sposób prowadzenia jakby nie było zaplecza pierwszej reprezentacji.
Z jednej strony nie ma co oczekiwać, że będziemy wygrywac z Estonia bo potencjał ludzki jakoś wybitny nie jest, ale z drugiej strony nie powinno być też tak, że ta gra jest taka nijaka i męczymy się z Austria (dwa mecze), z Izraelem (jeden mecz) i przegrywamy z Macedonią dwa spotkania w słabym stylu.

Może Final Four w Wałbrzychu coś zmieni, może.
Światełka w tunelu jednak nie widać, zwłaszcza że w półfinale trafiamy na zdecydowanie najmocniejszą na papierze Slowenie, a z Estonia i Macedonia przegralimy po dwa spotkania.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Estonia + Słowenia @ 1.67 (Sportingbełt) ⛔ ⛔
Według mnie dwóch murowanych faworytów, którzy muszą się spotkać w finale. Nasi grają słabo, o naszych kłopotach pisał tutaj powyżej Redwitz i popieram go w 100%. Widziałem naszych zarówno na Igrzyskach Europejskich jak i w Lidze Europejskiej. Bardzo słabe przyjęcie, i jeszcze słabsza zagrywka. To ile oddajemy punktów zagrywka woła o pomstę do nieba. Gramy niby u siebie, ale tak naprawdę co z tego? Rywal stosunkowo mocny, nieźle grała Słowenia w grupie, rozbiła wszystkich rywali, nawet Grecję w meczach o pietruszkę. Widać że forma jest, a w świetnej dyspozycji jest Tine Urnaut który ciągnie grę Słowenii, u nas takiego gracza ja nie widzę.
Co do drugiego meczu, w grupie dwukrotnie lepsza Estonia 3-1, 3-0. Macedonia cudem weszła do czwórki, dzięki wygraniu z nami dwóch meczy, ale my już o nic nie graliśmy to raz. I według mnie to bardziej Polska przegrała te dwa mecze, niż Macedonia wygrała. O Macedonii również dużo pisał Redwitz i nie ma co się powtarzać. Ja zagrałem ten dubel po przemyśleniach naprawdę mocno, wiem że to tylko Liga Europejska. Ale zarówno Estonia jak i Słowenia bardzo poważnie podchodzi do tych rozgrywek. Według mnie powinno być luźniutko.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Final Four Ligi Europejskiej mężczyzn, 13-14.08.2015 Wałbrzych​

SKŁADY!
Polska
Rozgrywający: Michał Kędzierski, Grzegorz Pająk
Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Adrian Buchowski, Wojciech Ferens, Aleksander Śliwka
Atakujący: Bartłomiej Bołądź, Szymon Romać
Środkowi: Dawid Dryja, Bartłomiej Grzechnik, Jan Nowakowski
Libero: Damian Wojtaszek
Słowenia
Rozgrywający: Gregor Ropret, Dejan Vincic
Przyjmujący: Klemen Cebulj, Jan Klobucar, Jan Pokersnik, Alen Sket (może grać na ataku), Tine Urnaut
Atakujący: Mjtja Gasparini
Środkowi: Jan Kozamernik, Alen Pajenk, Uros Pavlović
Libero: Jani Kovacic
Estonia
Rozgrywający: Andres Toobal, Kert Toobal
Przyjmujący: Martti Juhkami, Keith Pupart, Robert Taht, Rauno Tamme (nominalny libero)
Atakujący: Renee Teppan, Oliver Venno
Środkowi: Andri Aganits, Ardo Kreek, Henri Treial
Libero: Rait Rikberg
Macedonia
Rozgrywający: Filip Despotovski, Gjorgi Gjorgiev
Przyjmujący: Nikola Gjorgiev (nominalny atakujący), Vuk Karanovikj, Aleksandar Ljaftov, Vlado Milev
Atakujący: Jovica Simovski
Środkowi: Zoran Gjorgjevski, Gjoko Josifov, Filip Madjunkov
Libero: Darko Angelovski, Vase Mihailov

TERMINARZ!

13.08
PÓŁFINAŁY
17:00, Polska - Słowenia
20:00, Estonia - Macedonia
14.08
Mecz o brązowy medal
17:00
FINAŁ!
20:00


Zapraszam do dyskusji, analiz i przede wszystkim do wruzcania typów!
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Polska +10.5 (1.74) Marathonbet ⛔
Moim zdaniem komiczne kursy na Słowenie, to nie jest żaden potentat europejskiej siatkówki, żeby dawać na nich takie kursy z trzecim garniturem Polski, ale mimo wszystko grającym u siebie. Ok. mają Urnauta + kilku niezłych grajków jak Gasparini, czy Pajenk, ale umówmy się, że to żadni wirtuozi nie są. Polacy w tym składzie są słabi, ale grają u siebie i spokojnie jakiegoś secika do 20 powinni wygrać a to już raczej na miękko zapewnia wejście tak dużego handi.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Polska - Estonia 2 @ 1.80 (1xbet) ⛔
Nie zraża mnie wczorajszy mecz, to był dziwny, zaskakujący mecz i tyle. Polska zagrała tak jak gra ciągle, bez polotu, dużo błędów, wręcz śmiesznych błędów. To było, jest i będzie. Estonia dziś zagrała najgorszy mecz w Lidze Europejskiej, więc może być tylko lepiej. Wystawiane równe kursy? Pytam dlaczego skoro Estonia wygrała z nami dwa mecze w grupie, w skład jej wchodzą naprawde ciekawi gracze. Według mnie wygrają z nami bo są po prostu lepsi, bardziej doświadczeni...no chyba że zabraknie motywacji, dlatego nie szaleje.
Słowenia - Macedonia 1 @ 1.35 (1xbet) ✅
Dzisiaj Macedonia szalony mecz, wszystko im wychodziło. Nic dwa razy sie nie zdarza tak mówi powiedzenie, i ja wychodzę z tego samego założenia. Zresztą, Słowenia to dla mnie bardziej poukładana drużyna niż Estonia. Dzisiaj dobry występ przeciwko naszej reprezentacji, chociaż nie oszukujmy się, Słowenia mogła grać przy takiej naszej kadrze na pół gwizdka, a i tak wygrała 3-0. Oby mnie znowu Macedonia nie zaskoczyła ????
Estonia gratuluje wam genialnego turnieju ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom