>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Kto zostanie Mistrzem Polski w sezonie 2010/2011 ?

Status
Zamknięty.
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Tak naprawdę to Lech ten sezon ma już stracony. W końcu zaczeli grać, wygrywać a tu co zarząd robi? Zwalnia trenera Zielińskiego. Jest to według mnie duży błąd. Mogli poczekać do końca rundy i wtedy podjąć decyzje. Tak jednak się nie stało, więc ostatnie mecze w rundzie jesiennej poprowadzi zespół Jose Bakero. Zanim wprowadzi swój system, swoją wizję do zespołu potrwa to trochę czasu, więc możemy się spodziewać utraty kilku punktów w tej rundzie. Po przepracowanym okresie zimowym może, ale nie musi Lech zacząć fajnie grać w piłkę. Nie jestem do końca przekonany co do umiejętności trenerskich Bakero. Jagiellonia, Korona naprawdę fajną piłkę w tym momencie grają, jeśli wzmocnią się na wiosnę będą liczyć się do końca o Mistrzostwo Polski. Do tego dochodzi Legia która już pokazuje, że jest groźna i będą gonić czołówkę. Jest jeszcze przecież Polonia która dysponuje dobrą kadrą i Wisła dla której ten sezon również nie jest udany. Ciężko będzie Lechowi pod wodzą nowego trenera awansować do top3 takie jest moje zdanie. Bardziej można stawiać na to, że Lech zdobędzie puchar Polski. Myśląc o Europejskich pucharach w przyszłym sezonie na pewno będą chcieli ten Puchar zdobyć. Ciekawa ta liga w tym roku, ale nie chciał bym żeby zdobyła Majstra Jaga lub Korona chociaż jak zasłużą grą w całym sezonie na to to szacunek, ale nie wróżę im nic dobrego na arenie Międzynarodowej. Czas w końcu żeby Mistrz Polski awansował do LM. Czy te drużyny będzie stać na awans ? Nie wydaje mi się. Najlepszym rozwiązanie było by gdyby to Legia wygrała Ligę, bo widać, że ta drużyna ma potencjał. Do tego dojdą na pewno jakieś transfery i mogą powalczyć.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Tak przeglądnąłem teraz tą ofertę z Tobetu wrzuconą tutaj i wydaje mi się, że Lech TOP3 po kursie 3,00 to smakowity kąsek. Poznaniacy mają w tej chwili &quot;tylko&quot; osiem punktów straty do trzeciego Bełchatowa (no i jeszcze mecz zaległy), a do końca sezonu jest naprawdę dużo kolejek. No wiosnę Lech nie będzie już najprawdopodobniej (choć miła niespodzianka jest chętnie widziana - sytuacja w grupie Lidze Europejskie jest całkiem niezła, przynajmniej na półmetku) grał w europejskich pucharach, zatem będzie się można skupić na lidze. Myślę, że TOP3 Lecha to nie zły typ.
No ja się muszę z Tobą nie zgodzić. Lech top 3 owszem, ale nie w tym sezonie. Przypominam, że Lech ma już za sobą mecz z Jagiellonią przegrany, więc już 3 punkty mniej do czołówki, z Legią również 3 punkty straty więc minus do czołówki. Z GKS który jest w czołówce też przegrali. Więc z 3 zespołami które okupują górną część tabeli przegrali. Do tego ta zamiana trenera, jakieś problemy wewnętrzne i wcale to nie wygląda za specjalnie.
Chyba typem jako darmowa lokata jest spadek Cracovii. 1,65 w żadnym banku nie dostaniemy takiego oprocentowania.
Cracovia po 11 kolejkach ma 4 punkty tylko ! Do wicelidera spadku brakuje jej 6 punktów, więc dwa zwycięstwa.
Do tego spójrzmy jakie mecze przegrali ?
Cracovia u siebie ze Śląskiem Wrocław, więc 3 punktów do wicespadkowicza nie odrobią. Pozostaje mecz na wyjeździe.
Druga do spadku typowana jest Polonia Bytom która w kluczowym meczu ograła na wyjeździe właśnie Cracovię, więc kolejne 3 punkt z dolną czołówką nie do odrobienia. Do tego zamiana trenera Polonii więc może jeszcze odbiją się od dna.
Teraz jaki terminarz ma Cracovia w rundzie jesiennej ?
Derby w Krakowie. Wisła musi odbić się od dna w końcu. Na pewno tu o 3 punktach dla Cracovii to będzie apogeum sukcesu. Teoretycznie 1 punkt jest w ich zasięgu ręki.
Kolejny mecz to trudny wyjazd do Łodzi z Widzewem. Być może 1 punkt, ale też pod wielkim znakiem zapytania.
Kolejny mecz to podejmowanie Jagi na wyjeździe więc 0 punktów. Kolejny mecz to u siebie GKS Bełchatów który jest aktualnie na 3 pozycji, więc tutaj remis będzie sukcesem. Następny mecz to Legia na własnym stadionie. Tutaj pewnie będzie 0 punktów.
Więc do końca sezonu mają bardzo trudny terminarz, praktycznie z samą czołówką. Teoretycznie 3-4 punkty są w ich zasięgu ręki przy obecnej formie, dodać do tego, że jeszcze dolna czołówka tabeli odskoczy. Cracovia w rundzie wiosennej żeby wyjść z miejsca spadku będzie musiała zanotować formę Z-Z-Z-Z-Z-Z , co jest mało prawdopodobne, do tego należy dodać, że parę meczy u siebie już przegrali z pretendentami do spadku.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
No ja się muszę z Tobą nie zgodzić. Lech top 3 owszem, ale nie w tym sezonie. Przypominam, że Lech ma już za sobą mecz z Jagiellonią przegrany, więc już 3 punkty mniej do czołówki, z Legią również 3 punkty straty więc minus do czołówki. Z GKS który jest w czołówce też przegrali. Więc z 3 zespołami które okupują górną część tabeli przegrali. Do tego ta zamiana trenera, jakieś problemy wewnętrzne i wcale to nie wygląda za specjalnie.
A ja uważam trochę inaczej. Lech ma nadal szanse na TOP 3. Przecież liga polska jest tak nieobliczalna,że w nastepnej rundzie wszystko się może odwrócić.Może zmiana trenera będzie trafna i Lech zacznie grać swoje(bo chce zauważyć że Polonia W-wa grała dobrze gdy prowadził ich Bakero). Ja nie jestem kibicem Lecha ale kibicuję trenerowi Bakero aby Mu się udało w Poznaniu i wyciągnął ten klub z dołu tabeli. Jest jeszcze tyle spotkań,że naprawdę Lech ma szanse na TOP 3. Jednak jest to ryzykowne bo zależy kiedy taktyka Bakero zadziała w Poznaniu czy wogole zadziala...
 
K 0

krycha1101

Użytkownik
Zauważyłem bardzo fajny kurs, że Jaga będzie w TOP3. Obecny lider, który ma 3pkt przewagi nad drugą drużyną, a także 5 nad 4pozycją powinien spokojnie zakończyć sezon na podium. Jagiellonia raczej nie zanotuje jakiegoś dużego spadku formy, raczej w zdobyciu tytułu może im przeszkodzić dobra gra którejś z drużyn z niższych miejsc. Wzmocnienia w Jagiellonii poczyniono naprawdę solidne. Seratlic, Pejovic, Grzelak i Arzumanjan. Miejsce Grosika zajmie Essomba lub Seratlic. Jagiellonia ma konkurencję na każdej pozycji, trener może dowolnie ustalać skład pod konkretnego przeciwnika i powinni spokojnie zająć miejsc w pierwszej trójce. Kurs 1,75 uważam za warty do grania.
Co do grania na ewentualnego mistrza, którejś z drużyn uważam loterią.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Nawet to, że jestes z Białegostoku nie tłumaczy tego, że uważasz Grzelaka za wzmocnienie, przemyśl to. Reszta tak samo jakies noł nejmy z Bałkanów których pewnie, ani ja, ani Ty nigdy w meczu nie widzieliśmy. Faktem jest, że odszedł piłkarz bardzo wazny dla tej druzyny, a miejsce Jagielloni bedzie zależało od meczów na wyjazdach.
@down: po Legii z małej litery przestałem czytać, pozdro.
 
K 0

krycha1101

Użytkownik
Oglądałem mecze reprezentacji Czarnogóry(pierwszej drużyny oraz młodzieżowych) i Ci zawodnicy są dobrzy, jak na polskie realia, waleczni. Do tego młody Seratlic co mecz notuje ayste w sparingach, jest bardzo szybki i niezły technicznie, dysponuje dobrym dośrodkowaniem. Luka Pejovic to obrónca, który dobrze radzi sobie w defensywie i potrafi podłączyć się do akcji ofensywnej, ma niezły strzał z dystansu. Arzumanjana nie widziałem, jednak przeszedł testy u Lenczyka, to coś znaczy. Poza tym rozegrał ponad 60 meczów w reprezentacji, może i słabej, jednak będzie wzmocnieniem.
Co do Grzelaka to z kibicami legii nie będę o nim rozmawiał, bo wy widzicie go przez specjalne okulary. Ja uważam go za dobrego zawodnika, który może sporo wnieść do drużyny. Na pewno jest lepszą alternatywą w ataku od Trytki
Grosik odszedł, jest to osłabienie, ale mamy kim go zastąpić. Seratlic, Essomba, Makuszewski, Kupisz, Lato - takich zawodników ma Jaga na skrzydła. Kogoś się wybierze.
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Dostaliście od nas Grosika a teraz dostaliście po nas Grzelaka i nie ma się co łudzić Grzelak cudów tam nie zdziała.Wszystko spocznie na Franku.Hermesa wam zawiesili i trzeba będzie ciułać punkciki do punkcików.A według mnie samymi punktami z własnego podwórka mistrza nie zdobędziecie.Ktoś tu pisał o TOP 3 dla Jagiellonii.Z tym bym się jeszcze zgodził.Ale mistrzostwo to za wysokie progi i moim zdaniem zdobędzie go ktoś z dwójki Wisła Legia.Chciałbym aby kwestia mistrzostwa rozstrzygnęła się w końcówce maja kiedy to Wisła przyjedzie na Łazienkowską.Coś koło daty moich urodzin bodajże więc mógłbym mieć ładny prezent ????
Zauważyłem ten tema dopiero dzisiaj i tak go przeglądałem od początku i nie chce mi się cytowac bo to bez sensu ale kolejny raz mam beke z kolegi Typera36 bo opisał że Legia i Wisła się nie przebudzą bo maja słabych graczy i trenera a żeby Lechowi dać czas bo się obudzą.No to gratulacje dla kolegi.Jak na razie to w Lechu zmienili trenera i to Lech ma sporo zmian w składzie czy zmiany na lepsze??To się okaże.Moim zdaniem Ci piłkarze co przyszli teraz będą takimi na miarę Zapotoki albo gorsi ????
 
K 0

krycha1101

Użytkownik
Hermesa zawiesili, jednak wyrok nie jest prawomocny, będzie się odwoływał, sporo czasu minie póki będzie wyrok prawomocny - minie więcej, niż pół rundy. Poza tym odwołanie może przynieść pozytywny skutek i zawieszony zostanie on w zawiasach. Poza tym okienku wciąż trwa i jest Kascelan.
Przed sezonem nikt nie stawiał na Jagę, że może choćby po rundzie jesiennej być na pierwszym miejscu. W tamtym sezonie wszyscy skazywali nas na spadek. Jaga robi swoje nie oglądając się na kogo innego. Poza tym chyba nikt nie zaprzeczy, że mistrza jesieni zdobyliśmy zasłużenie. Dodam jeszcze, że w Legii brak transferów, a w Wiśle większość graczy po 30, którzy mogą być już wypaleni. Sparingi nie dają dobrych sygnałów. Nie ma co się oszukiwać Legia w wielu meczach miała dużo szczęścia jesienią. Co będzie jeżeli los odwróci się wiosną?
A co do Lecha to transfery wyglądają obiecującą, strata do lidera jest spora i raczej nie do odrobienia, jednak w pierwszej trójce mogą być spokojnie.
PS: Grosika nie dostaliśmy, dostać można coś lub kogoś za darmo, a Jaga za niego zapłaciła 500tyś, wtedy też się z niego śmialiście, jednak on potrafił się pokazać z dobrej strony szczególnie w meczu z Legią w sezonie 2009/2010. A Grzelaka też nie dostaliśmy od was bo przyszedł z Sybiru.
 
O 0

ohls

Użytkownik
Przewiduję parę dramatycznych zwrotów akcji podczas rundy wiosennej.Jagiellonia może wbrew pozorom nie osłabnać i walczyć do końca o mistrza,choć strata Grosickiego wygląda na mały kataklizm.Jak z nimi będzie,przekonamy się głównie po dwóch meczach wyjazdowych w Krakowie i Poznaniu.Jeśli będzie zero pkt.,to raczej mistrza nie będzie.Legia już po dwóch pierwszych kolejkach może mieć &quot;po ptokach&quot;.Taki urok po prostu Macieja S.Wisła jak szybko nie zgra składu,to się będzie męczyła...i to bardzo.Lech potrzebuje cudu jak w ub.roku,ale cuda co roku?To se uz ne vrati.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Pewne jest to, że jeśli Legia się jeszcze nie wzmocni, to nie ma co marzyć o dobrych wynikach. Ciągle słyszy się tylko o nowych testowanych zawodnikach, ale o tym, żeby któryś z nich podpisał kontrakt to już nie (może poza dzisiejszym). Ponadto najbardziej pożądanym zawodnikiem jest oczywiście napastnik. Mówi się o ogromnym zainteresowaniu &quot;wielkim&quot; Francuzem, ale nic konkretnego nie słychać, poza tym, że interesowało się nim również Newcastle.
Wisła Kraków zrobiła chyba dotychczasowo najwięcej na rynku transferowym, ale dopiero po kilku meczach okaże się, czy te transfery były udane, czy też nie.
Jagiellonia ? Najmniej się o nich słyszy, a przecież do drużyny przyszli tacy zawodnicy, jak chociażby Marcin Burkhardt, czy też Bartłomiej Grzelak (akurat ten ostatni może nie okazać się wielkim wzmocnieniem ????????).
Wiadomo, teraz jeszcze za wcześnie na ocenianie, kto zostanie Mistrzem Polski, najważniejsze jednak, żeby rywalizacja była do samego końca i nadchodząca runda przyniosła nam wiele emocji ???? .
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
sparingi zdecydowanie najlepsze w wykonaniu Lecha. Najsłabsze w wykonaniu Wisły. Legia i Jagiellonia pośrodku. Biorę pod uwagę tylko te 4 kluby jeśli chodzi o mistrzostwo. To jednak tylko sparingi. Nie ma co przewidywać jak to się przełoży na ligę. Narazie jedynie niech emigranci mają &quot;beke&quot;
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Pewne jest to, że jeśli Legia się jeszcze nie wzmocni, to nie ma co marzyć o dobrych wynikach. Ciągle słyszy się tylko o nowych testowanych zawodnikach, ale o tym, żeby któryś z nich podpisał kontrakt to już nie (może poza dzisiejszym).
Dlaczego jest to takie pewne, skoro Legia nie osłabiła sie znacząco (Iwański to dobry piłkarz, ale w Legii nie był ważnym zawodnikiem, nie ciągnął gry), oraz pozyskała jednego (na razie) zawodnika na pozycję z którą miała wyraźnie problem (duża liczba straconych bramek), pod koniec rundy Legia jak na nasza ligę grała niezłą piłke, przynajmniej nie traciła głupio punktów jak to zdarzało jej się na początku sezonu jednak moim zdaniem była to przyczyna wielu transferów i zupełnego nie zgrania sie zawodników (koniec rundy potwierdza moją teze). Wiele transferów w okienku zimowym mogłoby powtórzyć tą sytuację co oczywiście nie usprawiedliwia Jóźwiaka i Miklasa. Już na poczatku sezonu twierdziłem ( i nie tylko ja), że gdy Legia podczas rundy jesiennej nie straci wiele do pierwszej drużyny to będzie groźna w wyścigu po MP i swoje zdanie podtrzymuje.
e: SPARINGI NIE ŚWIADCZA O NICZYM.
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Emigranci maja beke z pajaców z królami w zdjęciu którzy myślą że są fajni a w rzeczywistości są zwykłymi szarakami przyklejonymi do pilota od TV i onetu ????
Nie wiem co za król jest w tym avatarze ale on by na pewno nie chciał tam być ????
Do rzeczy.Legia się ani nie wzmocniła ani nie osłabiła.odszedł Iwański który i tak miał kłopoty w drużynie przyszedł obrońca który myślę będzie solidny jak na nasze Polskie warunki.Myślę ze jeszcze jakieś 1-2 transfery dojdą do skutku i mam nadzieję że będzie to przede wszystkim napastnik.Jak wiadomo Chinyama jest wiecznie chory i jak wspomniałem tutaj na forum taki Sikora czy Renglifo byłby lepszy od niego.Co do Francuza z przeszłością w Arsenalu trzeba poczekać.On sam zaprzecza jakoby miał propozycję z Polski.Jeśli jednak nadarzyła by się okazja do przyjścia to powiedział bym że lepsze to niż nic ???? Po pierwsze przyszedł by za darmo po drugie przyszedł by tylko na pół roku i jedynie co z tego transferu można by osiągnąć to pozytywy.Jeśli ma przyjść kolejny &quot;czarny&quot; i brać pieniądze za nic to może warto spróbować tego Francuza.Jednak na jego temat nie będę się już wypowiadał bo zaraz dostanę tutaj screeny prześwietleń jego wszystkich złamań / zwichnięć ???? co do mistrzostwa i kto go zdobędzie to moje życzenie jest jasne.Jednak nasza liga jest pokręcona i różnie może być.Z bukmacherskiego punktu widzenia warto chyba postawić na pojedynczych zakładach Legia, Wisła ,Jagiellonia w TOP 3 bo raczej nikt inny nie skoczy.No może Polonia może coś namieszać bo Lecha raczej nic więcej jak środek tabeli nie ugra.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Są w końcu jakieś konkretne wiadomości odnośnie Aliadere ? Albo chociażby Rengifo ? W jednym portalu już nawet ukazała się wiadomość, że Francuz już wstępnie ustalił warunki kontraktu z warszawską drużyną, ale nigdzie indziej o tym nie pisze, więc nie sądzę, żeby to była prawda...
Co do wcześniejszych wypowiedzi, to zgadzam się w 100% z tym, że sparingi o niczym nie świadczą. Nieraz było tak, że drużyna uznawana za faworyta przegrywała spotkania z teoretycznie słabszymi przeciwnikami i co z tego ? Takie mecze są po to, aby drużyna mogła się zgrać i w końcu tworzyć kolektyw.
Odejście Iwańskiego rzeczywiście nie spowodowało osłabienia drużyny, jednak słyszało się już o ściągnięciu kogoś na jego pozycję, tymczasem wszystko ucichło. Chinyama jak to zwykle, strzela bramki niekiedy jakby od niechcenia, za to pobiera pieniądze za ciągłe choroby. Jeśli rzeczywiście okaże się, że Legię wzmocni napastnik, będzie to najlepsze posunięcie dla warszawskiej ekipy.
Co do obsady bramki, do tej pory nie wiadomo, kto będzie pierwszym bramkarzem, jednak jeśli patrzeć przynajmniej na ostatnie sparingi chłodnym okiem, to słyszało się o błędach Skaby...
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Już na poczatku sezonu twierdziłem ( i nie tylko ja), że gdy Legia podczas rundy jesiennej nie straci wiele do pierwszej drużyny to będzie groźna w wyścigu po MP i swoje zdanie podtrzymuje.
Post z przerwy letniej :razz:
I tu rowniez bym uwazal, jesli Legia nie straci dystansu w pierwszej rundzie i druzyna sie zgra to na wiosne moga byc najlepsza ekipa w lidze.
Pod tym wzgledem Legia ma spora przewage nad nami, u nas wieksza rewolucja a co za tym idzie i na jej owoce pewnie dluzej przyjdzie poczekac. Nie oznacza to ze o Mistrzu mozemy zapomniec co pokazuje pierwsza runda gdzie i Wisla i Legia graly piach a pozycje w tabeli sa dobre.
A co do Lecha to ciekawe jaki wplych na nich bedzie miale Europejska Liga, wiadomo ze musza troche inaczej przygotowania przeprowadzic niz reszta ekip.
Zauważyłem ten tema dopiero dzisiaj
Mimo wszystko troche szkoda :razz:
p. s.
Jak ktos znajdzie zaklad gdzies na gole Grzelaka w rundzie to dajcie znac ;-)
 
hajduk 124

hajduk

Forum VIP
No może Polonia może coś namieszać bo Lecha raczej nic więcej jak środek tabeli nie ugra.
Żebyś się nie zdziwił. W naszej lidze bardzo często decyduje właśnie runda wiosenna. Ta drużyna, która ją świetnie rozegra zazwyczaj wygrywa. W zeszłym sezonie było tak z Lechem, kiedyś np Legia też zdobywała MP bo świetnej rundzie wiosennej. A to że tracą 11 pkt, to w naszej lidze aż tak dużo nie jest. Wszystko zależy od meczu z Bragą, przygotowania poszły w tym kierunku, także sądze, że do całej rundy dobrej nie zagrają, pyry straty transferowe potrafią zapełnić, ponadto Stilić za pewne ostatnia runda i będzie chciał się wspiąć na wyżyny.
Wisła pewnie znowu będzie miała falstart, dopiero po kilku meczach zacznie pykać, ale dzięki spłaszczonej tabeli będzie walczyć do końca. Legie czeka to samo, chyba że trener Skorża wyciągnął wnioski. No i stałe fragmenty gry muszą dalej wychodzić bo to główny aspekt punktowy Legii.
Ważnym elementem jest również terminarz, ale tu wyliczanki, kto ile pkt zdobędzie zostawmy gdy ekstraklasa w pełni się zacznie ????
 
legia 122

legia

Użytkownik
W Wiśle moim zdaniem dużym utrudnieniem będzie bariera językowa.
dla mnie to przesadzili z liczbą graczy zagranicznych mówiących w różnych językach. istna wieża Babel. To będzie spory mankament.
Jagiellonia bez Grosickiego i Hermesa nie będzie już tak mocna. Lech stracił Peszę który z przodu robi dużo wiatru.
stan kadrowy zespołów z jesieni a na wiosnę stawia Legię w roli faworyta w wyścigu po MP Anno Domini 2011.
 
legia 122

legia

Użytkownik
Tabela Ekstraklasy pod względem liczby nacji w danej drużynie:
1. Wisła Kraków - 15 (Argentyna, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Czechy, Estonia, Holandia, Honduras, Izrael, Kamerun, Maroko, Niemcy, Serbia, Słowacja, Słowenia)
.
.
.
7, Legia Warszawa - 8 (Argentyna, Brazylia, Chorwacja, Hiszpania, Portugalia, Serbia, Ukraina, Zimbabwe)
Manu Mezenga i Cabral mają o tyle łatwiej że w drużynie jest Inaki Astiz który już nieźle mówi po polsku i jeden z asystentów trenera Cesare Sanjuan pół Polak pół Meksykaniec.
Zobaczycie że to będzie sporą przeszkodą !
Przecież Ci piłkarze w Wiśle nawet ze sobą nie porozmawiają , jak będą tarcia to jedyny sposób komunikacji jaki jest możliwy to danie sobie po gębie... ???? chyba że na migi , rysowanie albo inne kalambury będą się komunikować.
istna wieża Babel, upadli na głowę...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom